Nieuwe namen voor oude en nieuwe straten Raad op de bres voor plaatselijke bioscoop DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN De kiosk van de heer Gips. Naar aanleiding van het door de heer Korthals gedane verzoek om in lichtingen over de kwestie van de kiosk van de heer Gips aan de tramhalte Zilverfabriek delen B. en W. mede, dat zij, na deze kwestie op nieuw grondig te hebben bezien, geen termen aanwezig achten om hierop terug te komen. Uit de ter inzage gelegde brieven moge blijken, dat de situatie, waarin de heer Gips is geraakt, niet te wijten is aan de door het gemeentebestuur genomen stappen, aldus de mededeling van B. en W. Deze mededeling is voor de heer Korthals nogmaals aanleiding om hierop terug te komen. Uitvoe rig wordt het geval besproken. En door de voorzitter en door de leden van de Raad. De discussies en uiteen zettingen werkten allen verhelde rend. Verlichting Veurse-weg. In antwoord op door de heer G. Schrama gestelde vragen inzake de verlichting van het laatste gedeelte van de Veurseweg tot aan de grens van Leidschendam delen B. en W. mede, dat zij in overleg met de com missie van bijstand voor de bedrij ven voorhands geen voorstel doen inzake het aanbrengen van de straat verlichting aldaar. Dit spijt de heer Schrama gewel dig. De heer Schrama had gaarne ge zien, dat B. en W. met een voorstel inzake de kosten waren gekomen. Niet geheel of geheel niet. Voorts delen B. en W. mede, dat zij na rijp beraad van mening zijn, niet geheel te moeten voldoen aan een vi'oeger gedaan verzoek van de heer Korthals naar inlichtingen over huisvestingsaangelegenheden, doch zij menen zich te moeten beperken tot de bij de stukken ter inzage ge legde overzichten, welke in het ver volg over elk kwartaal zullen wor den verstrekt. De heer Korthals is de mening toe gedaan, dat niet geheel hier bete kent geheel niet, want hetgeen dat nu verstrekt wordt is alleen statis tisch materiaal, doch spr. wilde gaar ne iets naders weten over het beleid. Voorzitter zegt toe, dit in de verga dering van B. en W. nader te zullen bekijken. Het voorstel van B. en W. inzake de instelling van een commissie van voor de dienst van Openbare Wer ken, de reinigingsdienst en het j grond- en woningbedrijf in het genoemd de Commissie voor Open bare Werken ondervond bij de I leden geen bezwaar. Tot leden wer den benoemd de heren: C. R. I. Vi- veen, J. J. Dekker en G. v. d. Hulst. Tot plaatsvervangende leden de he ren: B. C. Bolle, H. C. Lamboo en H. A. Korthals. Het presentiegeld voor de leden werd bepaald op 5.50 per lid en per zitting. De hierbij be horende ontwerp-verordeniiïg werd eveens vastgesteld. Aan het verzoek van de Vereniging Maatschappelijk werk in de Zieken huizen te Leiden om een subsidie te mogen ontvangen op basis van 0.02M per inwoner werd voldaan. Dit komt neer op een bedrag van 246.—. De straatnamen. Zoals reeds eerder gemeld, moest de raad in deze vergadering haar goedkeuring geven aan de voorge stelde namen voor de nieuwe stra ten. De naam Vlietzichtkade zal geen doorgang vinden. Het woord kade komt te vervallen en de straat zal voortaan heten alleen „Vlietzicht". De oude iandweg krijgt de benaming van Koninklijke Marinelaan en niet van Koninklijke Marineweg. Vanwe ge de slechte klankcombinatie! De nieuwe provinciale weg, lopende van de Zilverfabriek naar de Lamme- brug, die volgens het voorstel „Voor- schotenseweg" zou gaan heten, heeft zijn naam nog niet gekregen. Hier over zal nog nader worden beraden. De overige benamingen werden aan genomen. De heer Dekker suggereerde B. en W. nog om in voorkomende gevallen straten te noemen naar ondergrond se strijders uit het verzet, waarop de voorzitter antwoordde dit in overwe ging te zullen nemen. Het trottoir langs de Leidseweg. Ter voltooiing van het aanleggen 1 van trottoirs langs de Leidseweg en de Hofweg, waarvoor in de vorige raadsvergadering reeds een crediet I van 5.300.beschikbaar werd ge steld, stelde thans de raad nog een crediet beschikbaar van 4.558.om het overige gedeelte van de driehoek gelegen tussen de Leidseweg, Hof weg en de nieuwe provinciale weg eveneens van trottoirs te voorzien, beschikbaar. Dit werk zal eveneens in eigen beheer worden uitgevoerd. Het door B. en W. gevraagde cre- NOORDWIJK Ruiterfeest voor „Sole Mio" Ten behoeve van het herstellings- I oord voor tuberculoselijders „Sole Mio" te Noord wijk aan Zee wordt Zaterdag 5 Augustus a.s. een groot ruiterfeest gehouden aan de beken- i de golfterreinen te Noordwijk. De deelname van niet minder dan tachtig ruiters garandeert niet alleen een schitterend hippisch festijn maar legt er mede getuigenis van af in hoe grote mate dit herstellingsoord I he sympathie heeft weten te ver werven van de Boeckhorstruiters. Eveneens zullen ruiters uit Enge- I land en Frankrijk aan dit festijn medewerking verlenen, w.o. de kampioene van Engeland. i De jeugdrijvereniging „En Avant" uit Haarlem neemt deel met o.a. de kampioene van Nederland. diet voor de verbetering van de Z.W. zijde van het Burgemeester Berk houtpark en de aanleg van de nieu we kweekerij groot ƒ5.800.werd eveneens beschikbaar gesteld. De kosten voor de eerste inrichting van de bijgebouwde lokalen van de openbare school worden geraamd op 4.359.31. De raad stelde dit ge vraagde crediet beschikbaar. Bij de rondvraag vroeg de heer Griffioen namens de Prot. Chr. Frac tie of het niet mogelijk was de raadsvergadering op een vaste dag in de maand te houden en de stuk ken minstens een week tevoren toe te zenden. Voorzitter deelde mede, dat de vergadering meestentijds op Woensdag wordt gehouden, maar de voorzitter zal een schrijven tot de raadsleden richten, waarop zij de ge- schikste dag kunnen invullen, waar mede dan rekening gehouden zal worden. Ten slotte deed de burge meester nog de mededeling, dat er spoedig een voorstel is te verwach ten inzake de totale doorlichting van gemeentenaren. Geboren: Robert Jan, z. van P. A. Cuilenburg en W. Nieuwenhuizen; Hendrika Francina, d. van J. P. Schuiling en H. F. L. Moreau. Gehuwd: L. Janssen en M. J. de Langen. PEES AFGESNEDEN BIJ HET MAAIEN. Door de gladheid van de berm had een helmmaaier uit Zandvoort het ongeluk met zijn zeis naar beneden te vallen. Hij kwam met de rechter voet in de zeis terecht en een pees werd afgesneden. Omstanders stelp ten het bloed; de dokter legde het eerste verband, waarna het slachtof fer naar het ziekenhuis werd ver voerd. Weekgeld verbrand. Bij de Am sterdamse Waterleiding zou de ar beider K. het overtollige helm ver branden. Doordat de man vergat zijn jas met portefeuille in veiligheid te brengen, verbrandde het kleeding- stuk mee en was de man z'n week geld dat in de portefeuille zat. kwijt. VOORHOUT Gemeenteraad. De gemeente raad komt Vrijdag 4 Aug. 's avonds 7.30 uur in openbare vergadering bijeen met de volgende agenda: Voorstel tot gedeeltelijk garande ren van een door de gemeente Sas- senheim aan het Krooncentrum Bol lenstreek te verlenen geldlening van 22.500.- Voorstel om de inwoners door schermbeeld - fotografie te la ten onderzoeken op tuberculose en andere longziekten. Voorstel om aan het gemeentepersoneel over het der de en vierde kwartaal 1950 5% toe lage te verlenen. Voorstel om aan A. W. Bots, arts alhier een perceel grond groot 1000- m2 gelegen aan de Prof. Aalberse- laan te verkopen. GEMEENTERAAD WASSENAAR Gisteravond vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Baron van Wijnbergen de niet geheel voltallige gemeenteraad. Voordat met de behandeling van de agenda werd begonnen sprak de voorz. enkele woorden over het be volkingsonderzoek op TBC, dat de vorige maanden in deze gemeente is gehouden. Spr. uitte de grote waar dering van het gemeentebestuur voor al diegenen, die spontaan hun diensten aanboden toen het comité vrijwillige medewerkers zocht en ixrees hun gemeenschapszin. Aan het onderzoek hebben 1700 ingezetenen deelgenomen, d.i. 72 van de tota le bevolking. Dit percentage had 100 moeten zijn, „aldus spr., maar men mag niet uit het oog verliezen dat ook buiten dit onderzoek om reeds vele ingezetenen zich regelmatig lie ten controleren. Spr. betuigde aan al degenen die hebben meegewerkt aan het voorbereiden en uitvoeren van het onderzoek de hartelijke dank van het gemeentebestuur. De behandeling der agenda kon daarna een aanvang nemen. De eer ste 10 voorstellen leverden practisch geen stof tot spreken op. Tot amb tenaar van de burgerlijke stand werd benoemd mej. W. Schiltman nadat de voorzitter op een vraag van mr. P. J. M. Aalberse verduide lijkt had dat deze juffrouw niet be trokken zal worden bij het sluiten van huwelijken, maar dat haar be noeming. tot ambtenaar der burger lijke stand nodig is voor een juiste verdeling van werkzaamheden. De Raad had geen bezwaar tegen het toepassen van de gjratificatie-rege- ling van Rijksambtenaren en van de regeling voor een uitkering ineens op het gemeentepersoneel in 1950. Besloten werd een kasgeldlening groot 350.000.aan te gaan ter fi nanciering van de bouw van monta gewoningen bij het Dominé'slaantje. Aan de Floraliavereniging werd het gevraagde 'subsidiebedrag ad f 80. ook voor 1950 weer toegekend en op de kalverfok wedstrijd, die in September a.s. door de vereniging van oud-leerlingen van landbouw scholen zal worden georganiseerd, zal een medaille van de gemeente als prijs aanwezig zijn. De z.g. be zettingsregelingen van de plaatselij ke belastingen werden zonder dis cussie vervangen door legale rege lingen. Vermakelijkheidsbelasting voor culturele films. En daarna kwam aan de orde het verzoekschrift van de exploitant van het plaatselijk bioscoop-theater om verlaging van de tarieven der ver makelijkheidsbelasting voor voor stellingen, waarin z.g. culturele films worden gedraaid, hetzij als bij- hetzij als hoofdprogramma. B. en W. hadden de Raad geadviseerd dit ver zoek af te wijzen omdat vergeleken bijvoorbeeld met de nabije steden Den Haag en Leiden de tarieven in Wassenaar aanzienlijk lager zijn. Toen immers in 1947/48 door de mi nister van binnenlandse zaken werd aangedrongen op verhoging van de vermakelijkheidsbelasting, zijn in deze gemeenten de tarieven niet verhoogd. Over deze kwestie werd uitvoerig gesproken door vertegenwoordigers van alle fracties. De heer L. G. Oosterling sprekend namens de Protestants-Christelijke fractie, opende de rij met de mede deling, dat door deze fractie een on derzoek is ingesteld naar de bedrijfs resultaten van het plaatselijk bios cooptheater. Die resultaten bleken zó nihil te zijn dat men er zich over verwonderen moet dat dit theater nog niet gesloten is. Als geen verbe tering komt in de situatie zal het ook inderdaad gesloten moeten worden, aldus spr. De vrees is dan gerecht vaardigd, dat de exploitatie in- han den komt van iemand, die niet als deze exploitant streeft naar het brengen van zo goed mogelijke pro gramma's. Wat thans in dit theater vertoond wordt, aldus spr., kan de toets van elke critiek doorstaan. En daarom meent de fractie dat het noodzakelijk is iets te doen, waar door betere bedrijfsuitkomsten voor de exploitant kunnen worden be reikt en waardoor voorkomen zal worden, dat gegrepen wordt naar pikantere films. Spr. stelde de Raad voor dit voorstel aan te houden en aan B. en W. in overweging te geven deze kwestie alsnog te bezien. Tot dezelfde conclusie kwam de heer W. Boender (P.v.d.A.) die van menig was dat het hier gaat om het bestaan of verdwijnen van de plaat selijke bioscoop. Het voortbestaan van dit theater is ook van groot be lang voor de gemeente, omdat men middels de bioscoopcommissie toe zicht kan houden op hetgeen aan het jeugdige bioscooppubliek vertoond wordt. Het gevaar is niet denkbeel dig, dat de exploitant door de nood gedwongen zal gaan trachten de ex ploitatie-uitkomsten te vergroten door het opnemen van sensatie-films in het programma. Dat moet, aldus spr. in ieder geval voorkomen wor den. Mr. P. J. M. Aalberse, constate rend dat er in alle fracties grote sympathie blijkt te bestaan voor het streven van de exploitant naar een goed programmapeil, wees erop, dat het van groot belang is dat de enige bioscoop die in Wassenaar gevestigd is, zo goed mogelijk geëxploiteerd wordt. Spr. wilde het college van B. en W. in overweging geven deze zaak nogmaals te bezien en dan ook wat vergelijkingsmateriaal als per centages e.d. te verzamelen uit an dere gemeenten dan alleen Leiden en Den Haag. De heer A. v. d. Lee (V.V.D.) sloot zich gaarne aan bij de vorige spre kers. Hij zou graag zien dat in Was senaar culturele films zullen worden gedraaid en dat daarvoor een lager belastingtarief zal worden geheven. (Slot volgt). SUCCESSEN R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Voor het Middenstandsdiploma slaagden, de dames: A. J. M. v. d. Kley, J. E. v. d. Kley, T. v. d. Ma- rel, W. C. van Paridon, Q. C. Wens- veen en R. Vogels; de heren: J. Be- kooi, C. L. Compier, A. Essing, N. M. de Groot, A. G. v. d. Ham, C. v. d. Ham, G. J. v. d. Holst, J. H. Kom pier, H. Th. Overdevest, C. H. Over- devest, A. L. Peters, N. L. v. d. Salm, D. Th. v. Veen, Th. W. v. Veen, J. W. Wensveen, G. M. Hoekstra, P. Hoekstra, C. P. Duindam, A. H. Orie, P. Bakker, G. A. Bakker, W. Th. v. d. IJssel. Voor het Praktijkdiploma Boek houden der Ned. Associatie slaagden: W. Corel, W. Moll, R. W. van Swie- ten, J. v. Rijn, P. J. v. Tilburg en H. Beerman. Voor het Praktijkdiploma Engelse Handelscorrespondentie slaagden de heer A. v. d. Kroft en de dames A. Hofstra en Sj. Hofstra. GESLAAGDEN HANDELSDAG- EN AVONDSCHOOL. Machineschrijven: de dames K. v. d. Salm, T. Kardel, A. v. Doorn, Schrama, J. Kerling. H. Böhne, C. v. d Velde, R. v. Beek, A. Verheul, J. Onderwater, T. de Wolf, B. v. d. Mey, N. Lasander, W. Keyser en J. Keyser; de heren L. Guygrok, A. Kouwenho- ven,_ D. Vlieland, W. Verboom, R Koning. C. ^Westgeest, D. Barneveld en G. Boer. Stenografie Ned.: de ^-mes A. En gels, M. Ritsma, H. v. 3 il, J. Frans- sens, R. Evers, R Vogels M. Boer, L. Oosterveer, E. de Vos, A. v. d. Salm, C. v. d. Velde, R. v. Beek, A. Ver heul, J. Dijkstra, R. Lubbe, E. Krom, J v. d. Ploeg, Z. Schrama. L. Straub, A. de Bie, E. Berenbak, J. v. Keste- ren, J. Kerling, N. Treurniet, T. v. d. Zandt en de heren L. Ruygrok en C. Plat. Stenografie Engels: Mej. R. v. d. Velde en mej. J. Laoh. Stenografie Frans: mevr. Frans- sens en mej. J. Laoh. Stenografie Duits: mej. E. v. d. Heemst en de heer H. Clement. Nederl. Handelscorrespondentie de dames: J. Willemse, D. v. Dongen en C. v. d. Velde, en de heren L. Ruyg rok, D. Bakker, C. v. Bers en P. de Bode. Personalia. De heer P. H. H. v. d. Plas behaalde te Leiden het Mulo diploma. Personalia. Voor het examen Engels L.O. slaagde te Amsterdam mej. C. M. A. O verzier. KATWIJK Geboren: Jacoba, d. van A. Spaan derman en C. v. d. Oever; Johanna, d. van C. Vooys en A. de Mooy; Sien- tje, d. van A. de Haas en M. Kuyt; Cornelis, z. van A. J. Boezaard en J. Hasenoot; Tea., d v. W. v. d. Bent en N. v. d. Plas; Rika, d. van A. Har- teveld en C. v. d. Plas; Hessina, d. van E. Koelewijn en W. v .d. Zwart; Jacob, z. van W. Remmerzwaal en C. de Jager ;Toon, z. van C. Hoek en G. Eikelboom; Johanna, d. van D. v. d. Plas en A. Kuyt. Ondertrouwd: C. Hogenes en W. Vooys; L .C. Schaap en H. v. d. Veer; A. Vooys en W. v. d. Bent; P. M. La Conté en M. C. Schaart; C. van Doorn en A. Hogewoning. Getrouwd: C. v. d. Plas en N. v. Duyvenbode; D. v. Duyn en W. v. Duy ven voorde; H. Muller en J. van Duyvenbode; C. v. d. Plas en D. v. d. Plas. NOORD WIJKERHOUT „De Duinklievers". (Noordwijker- hout). Wedvlucht met jonge dui ven vanaf Duffel, op 30 Juli 1950. Afstand pl.m. 130 km. In concours 203 duiven. Gelost te 8 uur met Z.W. wnid. Aankomst eerste duif 9.57.55 uur. Gemiddelde snelheid 1110.35 m. per ihinuut. Uitslag G. C. Rotteveel 1, 6, 11, 38; A Fracnk 2, 10, 23, 26, 28, 32, 45, 50; K. Nulkes 3, 12, 21, 29, 31; K. Duivenvoorden 4; Gebrs. Meébwenoord 5, 24; K. Heshof 7, 14; St. Jan Pav. „St. Bavo" 8, 13, 16, 22; Jac. en R. Broekhof 9, 20; J. Duijn- dam 15, 33, 46 en 47; J. Mens 17, 18; Jac. Peters 19, 34; C. de Kan 25; J. en Broekhof 27, 36, 41 en 42; W. van Denzen 30, 337; P. van Gijyswijk 35; A. Duivenvoorde 39; Ant. Duiven voorde 40 en 43; P. van Duin 44 en 49; A. van den Berg 48; St. Pieter Pav. van St. Bavo 51. ZOETERMEER Postduiven De Postduivenver. „De Witpen" hield een wedvlucht vanaf Roermond, afstand 140 km. De duiven werden gelost om 9 uur 10 min. Aankomst eerste duif 11 uur 14 min. 30 sec, Aankomst laatste duif 11 uur 40 min. 42 sec. H. Ponse 1, 12; J. Hooeendoorn 2, 4, 5, 13. 19, 20, 22; Jac. N. v. d. Sman 3, 6, 7. 16; Th. Hörters 8; Th. Klos 9, 11; Kievit-Damen 10; A. Hermus 14; A C. Switser 15, 18, 21; J. Hen- neken 17. Zaterdag a.s. van 4.30 5.30 uur inkorven voojj Maastricht (afstand 157km.) bij de Wed. Heij- nen. Inkorvers zijn Breugelmans, Heijnen en Klos. De heer P. Adegeest herdacht 2 Augustus de dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij ,,De Spar". BONDSDAG VOOR KOSTERS IN HET BISDOM HAARLEM. Op Dinsdag 8 Augustus a.s. zal de R.K. Organisatie voor Kosters „St. jWillibrord" in het Bisdom Haarlem Voor de vijfde maal haar jaarlijkse Bondsdag houden, aldus „St. Bavo". Des morgens te 10.30 uur wordt in de Dekenale Kerk van St. Joseph, aan de Herensingel 3 te Leiden, door de Hoogeerw. Heer Deken met assis tentie een Plechtige H. Mis opge dragen. Daarna houdt men een fees telijke vergadering, alwaar de be reikte resultaten besproken worden. Aansluitend wordt een verslag ge geven van een audiëntie bij Z.H. de Paus en van het internationale kos terscongres, dat te Rome is gehou den. Alle kosters, georganiseerd of on georganiseerd uit het Bisdom wor den verwacht. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP G.D.S. Heden (Donderdag) avond wordt de laatste der neder laagwedstrijden welke door G.D.S. werden georganiseerd gespeeld en wel tegen Boskoop I. G.D.S. verloor slechts twee wed strijden met 01 zodat verwacht kan worden, dat Boskoop alle krach ten zal inspannen, G.D.S. een grote re nederlaag toe te brengen. Gezien het plaatselijk karakter is een span nende, doch naar wij hopen een spor tieve kamp te verwachten. Aan vang 7 uur. HAZERSWOUDE Mej. Tienie van der Linden en de heer P. van der Linden slaagden te Amsterdam voor textielwarenken- nis, en Mej. S. Zandstra slaagde te 'sGravenhage voor Nuttige hand werken acte K. HOOGMADE Te 's Gravenhage slaagde voor het middenstandsexamen de heer P- v. d. ^leer. OUD-ADE ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP Toen de heer A. Verlaan Woens dagmiddag bezig was met het lossen van hooi in de berg, is hij uit de hooiberg gevallen en zo ongelukkig terechtgekomen, dat hij. na voorzien te zijn van het H. Oliesel, aan de gevolgen is overleden. Dc heer Ver laan was ongehuwd. ROELOKARENDSVEEN „De Vrije Vliegers" (Roelofarends- veen). Wedvlucht vanaf Duffel pl.m. 123 km. Gelost om 8 uur. Aan komst le duif om 9.53.30. Snelheid 1066 m. per min. Uitslag: Castelein 1, 22, 24, 32. H. v. Veen 2, 13. 15, 21, 31. W. v. d. Zwet 3, 19, 29, 34. W de Jong 4. 8. A. v. Beek 5. 6, 23, 36. T. v. Klink 7, 11, 17, 33. Warmerdam 9. J. v. Amsterdam 10, 30. Q. Wessel- man 12, 30. R. Paauw 14, 20, 38. T. v. Ruiten 16. N. v. Ruiten 18, 25, 26, 27. 28, 34. Kees v. Veen 35. Van Es 37. RIJP WETERING Geslaagd voor onderwijzeres mej. R. van Zeil. TER AAR Bij de reconstructie van wegen in deze gemeente, is door B. en W. benoemd tot tijdelijk opzichter de heer N. Wertheim te Amsterdam. ZOETER WOUDE Lijk van vermiste meisje gevon den Gistermiddag is in de sloot nabij de boederij van v. Velzen aan de Weipoortseweg het stoffelijk overschot gevonden van mej. T. Dis seldorp uit Leiderlorp, die zoals gisteren gemeld werd sinds de avond daarvoor vermist werd. Geslaagd te 's Gravenhage voor het Middenstandsdiploma: J. A. G. van der Geest, Mevr. M. J. Heems kerk, P. Kolk, L. Leeuwen, A. H. A. van Leeuwen, C. J. Overdevest Pzn, Mej. S. W. Pieterse, N. P. M. van der Poel, N. A. J. Schouten, Mej. A. M. J. Vlasveld. Laatste Berichten BELGISCHE KONING ONTVANGT HET DIPLOMATIEKE CORPS- Het diplomatieke corps is vanoch tend om 11 uur. onder leiding van de deken, de apostolische nuntius mgr. Cento op het paleis te Laken door de Koning ontvangen. BELGISCH KABINET KEURT WETSONTWERP BETREFFENDE MACHTSOVERDRACHT GOED. Het Belgische kabinet heeft van daag de tekst goedgekeurd van het wetsontwerp betreffende de machts overdracht. DE MACHTSOVERDRACHT IN BELGIë. In de gisteren gehouden bijeen komst van de senaat fractie van de Katholieke Partij heeft de eerste- minister Duvieusart verklaard dat het voor de regering nutteloos zou zün geweest het been stijf te hou den, „want de Koning koesterde het plan binnen zes weken toch zijn macht over te dragen." In die om standigheid had de regering zich af gevraagd of het nodig was bloed te vergieten. De revolutie had volgens Duvieusart slechts ten koste van on telbare slachtoffers bedwongen kun nen worden. Er hebben zich volgens mededelingen in de Katholieke pers heftige tonelen afgespeeld tussen de leden der regering en afgevaardig den. BURGEMEESTER VAN WEESP. Bij K. B. van 2 Augustus is mr. J. C. Bührmann met ingang van 16 Augustus a.s. benoemd tot burgemees ter van Weesp. SCHEEPSBERICHTEN Groote Beer (tr.) 3 pass. Quarda- fui, Skaugum (tr.) 2 van Aden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Aug. Groente. Per 100 kg witte kool 4.204.80. rode kool 58.80, savoye kool 5.10 7.50. groene kool 7.909.60, prei 20, rabarber 45, kroten 5 6.50, uien 811, peen 812, aard appelen 610. andijvie 58, drui ven 84.140. snijbonen 3031, stokbonen f 1732. pronkbonen 13 17, stambonen f 1518.50. poste lein 920. Augurken f 367. prui men 3159. appelen 2132. spi nazie 818, tomaten A f 1243; per 100 stuks: komkommers 710, bloemkool 838, meloenen 41 98. salade 210 perziken 234, per 100 bos: pieterselie 2102.90, radijs 1.001.10, selderie f 22.50, peen 815. NOORDWIJKERHOUT, 2 Ang. Veiling „De Eendracht". Dubbele bo nen 1.501.80, snijbonen 2.00 2.50, en pronkers 1.45 per 10 kg., zwarte bessen 2.05 per slof. aardap pelen 7 cent per kg- ROELOFARENDSVEEN. 2 Aug. Groente. Aardbeien 71 cent per half pond tomaten 30—41, kropsla 3.2010.10 andijvie 910, peen 68 per 100: Snijbonen f 22 40, dubb. stambonen 1.50—1.90: prin- sessebonen j 1.802.60, pronkbonen 1.20 per 10 kg.: Augurken: basterd 3.25. idem grof ƒ2idem bom men 0.75 idem stippel 1.25 per 25 kg. Bloemen. Dahlia's 614 cent, Gladiolen 1044 cent. Scabiosa 912 cent, Aglaisa 36 cent, Asters 414 cent. Montbresia 610 cent per bos, Lelies 7—8 cent, Rayonanten 2024 cent per stuk. GOUDA, 3 Aug. Kaas. Aange voerd 250 partijen. Prijzen 1ste kwa liteit met rijksmerk 2.052.15, 2de 1.982,04 en extra 2 31 per kg. Handel kalm. TER AAR, 2 Aug. Groente. Snij bonen 2.003 10. stek 1.stok- prinsessen 3.003.70. idem B 2.30 2.6G stamprinsessen 1.702 30, spek bonen 1.401.70. witte pronkers 1.201 20, alles ner 10 kc.; tomaten A 4346 cent idem B 3144 cent, C 2035 cent. CC 1221 cent, bon ken 1531 cent, andijvie 813 cent, kroten 46 cent, aardappelen 58 cent, spinazie 1015 cent, waspeen 8 cent. uien 49 cent. rabarber 4 ct., zilveruien 41 cent. rode koo\ 89 cent alles per kg sla I 4.906.50. idem II 2.301.20 oer 100 stuks, bloemkool 1 A 2129 cent, idem I 1316 cent, idem II 1012 cent, id. Ill 28 cent komkommers 79 cent alles oer stuk. bospeen 813 cent, augurken 3542 cent idem II 28 cent fijnbasterd 2224 cent alles per kg., basterd 3.25 idem grof A 22.10, idem gref f 2.stippel 1.25, bom men 7580 cent. suikerperen 814 cent, appelen Yellow Transparant 1840 cent Early Victory 1927 cent pruimen 25 cent. alles per kg. De 19e Augustus ho- pen onze geliefde l Ouders t J. P. VINK en A. A. VINK— l v. SCHOOTEN de dag te herdenken. dat zii voor 25 iaar in het Huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens e van hun dankbare kinderen. Catharina - Janus Bart^ De H- ^Mis uit dank- baarheid wordt opge- dragen Zaterdag 19 Aug. om 9 uur in de Parochiekerk van St. I Matthias. t Heden overleed, tot onze diepe droef heid. door een noodlot tig ongeval. voorzien van het H. Oliesel, on ze oudste Broer in de leeftijd van 54 j. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Vrijdag 4 Aug. te 9.30 uur in de parochiekerk H. Bavo te Oud-Ade, waarna de begrafenis aldaar. Rozenkransbidden Don derdagavond 8 uur aan het sterfhuis. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed in vol komen overgave aan Gods wil. na langdurig geduldig gedragen lij den. onze lieve Man Vader Behuwd- en Grootvader ABRAHAM BRIJNEN in de ouderdom van 53 jaar. Leiden: M. G- Briinen Ovefvliet L H. Briinen M. Briinen—Ceton en kinderen Suameer (Fr.): J. W. van Delft WesterhofBrijnen Ds. J. H. van Delft We9terhof en kinderen. Leiden 2 Aug. 1950 Haagweg 39. 5943 Verzoeke geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestellling zal plaats hebben a.s. Zaterdag. 5 Augustus, te 2 uur op de begraaf plaats .Rhijnlhof". DANKBETUIGING. Mede namens Oom en Tante, bedanken wij al- allen, in het bijzonder het Kath. en Chr- Thuisfront, Familie. Buren voor de grote belangstelling, welke wij ondervonden bij onze thuiskomst uit Indonesië. W. en J. DE GOEDE. Hoge Mors 40 Oegstgeest- LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. v. d. PIJL Langeraarseweg 232. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze personeelschef, de Heer H. M. PONT Oedurende vele jaren een trouw medewerker van ons bedrijf. DE DIRECTIE DER N.V. SAIETFABRIEKEN P. CLOS LEEMBRUOGEN Directie en Personeel van de Psychiatrische Inrich tingen ENDEGEEST c.a. geven mei leedwezen kennis van het overlijden van hun Medewerker en Collega, de Heer j. KRAMER, dte gedurende vele jaren zijn beste krachten aan de Inrichtingen heeft gegeven. Zijn nagedachtenis zal houden. Oegstgeest, 2 Aug. 1950. hoge ere worden ge- AFWEZIG Tandarts H. K. Michaëlis te Oegstgeest. Voor spoedgevallen op bellen 24896 of tandarts REMMERT te Oegstgeest. Trouw- en Verlovingsringen 5 (15 st. Anker) C DE KEMP BOTERMARKT 12 Tob niet, wat geeft 't, Car. DE JONC die heeft *1. Mod. Trouwauto's, Fr. Livrei'a en bill. tar. Auto's voor binn. en buitenl. - Tel. 23055 Alleen: Zeemanlaan 12a TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante hetaling

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3