Hanover won kortebaandraverij te Stompwijk De Belg Blomme reed een solo-rit en won Van 7241 tot 6000 deelnemers DONDERDAG 27 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA HOCKEY INTERNATIONAAL TOÜRNOOI VOOR DAMESHOCKEY IN ZUID-AFRIKA. Zoals reeds eerder bericht, zijn 8 Nederlandse hockeyspeelsters on langs naar Zuid-Afrika vertrokken, waar zij thans deelnemen aan een uniek hockey-festijn, dat, onder de auspiciën van de International Fede ration of Women's Hockey Ass. is georganiseerd. Inderdaad mag hier van een unieke gebeurtenis op da- meshockey gebied worden gespro ken: men is er, na een grondige voor bereiding van ruim 1 y jaar, in ge slaagd met medewerking van de autoriteiten, van de Zuid-Afrikaanse spoorwegen, vafl de bij de All South Africa and Rhodesia Women's Hockey Association aangesloten 19 districtsorganisaties en van particu lieren een programma op te stellen, dat de buitenlandse elftallen twee maanden lang bezig houdt op een wijze, die het hart van ieder recht geaard hockeyster moet bekoren. Gedurende deze twee maanden worden de buitenlandse deelneem sters (zowel speelsters, als gedele geerden) van de verschillende landen en tenslotte ook een aantal suppor ters, die uit pure belangstelling voor dameshockey en uit bijzonder enthou siasme voor deze speciale tour mee reizen, door de gehele Unie van Zuid- Afrika gevoerd. Ieder van de buitenlandse elftal len speelt 18 wedstrijden en verder worden de dagen gevuld met allerlei uitstapjes. Het is duidelijk, dat een dergelijk ambitieus programma, aan de uitvoering waarvan aanzienlijke bedragen ten kosten zijn gelegd en waarbij tevens de zo weldoende Zuid- Afrikaanse gastvrijheid een belang rijke rol speelt, voor de deelneem sters buitengewoon aantrekkelijk is, maar tevens van hen een grote do sis uithoudingsvermogen vergt: hon derden mijlen moeten steeds per spoor worden afgelegd voordat men een volgend „station" van deze hockeyreis heeft bereikt. De tegenstand, ook van de districts elftallen, die sinds 1930 geen buiten landse gasten op bezoek hebben ge had, is bovendien groot. Van het Internationale Wanderers team, zoals „ons" team genoemd wordt, maken 8 Nederlandse speel sters, een Deense, een Franqaise, 3 speelsters van Wales en twee speel sters uit Nieuw-Zeeland deel uit. Het Nederlandse element, onder lei ding van de bekende hockey- en ten niscrack mej. M. Rollin Couauerque. bestaat verder uit de dames Putman Cramer, Dyckmeester Doorschodt, (allen lid van de Kieviten, Wasse naar), Colthóff en Van der Wel (H HYC) Vosters (EMHC) en Huesse (BDHC). ZWEMMEN FLORENCE CHADWICK IS IN VORM. Florence Chadwick, een stenoty piste uit San Diego. Californië. is Woensdagmorgen 8 uur bii wijze van training niet ver van Calais te wa ter gegaan en, na het Kanaal halver wege te zijn overgezwommen, terug gekeerd naar de Franse kust. waar ze 's avonds om 6 uur 30 voet aan wal zette. Indien ze niet rechtsom keert gemaakt had zou ze wellicht een nieuw record voor de overtocht hebben gevestigd. Ze hoopt haar goede vorm te kun nen bewaren tot de 23e Augustus, de dag die zij uitgekozen heeft om een aanval te doen op de bestaande Kanaalrecords voor heren en voor dames. Na felle strijd met Excellentie Brewer en Karei Pluto r\UINDIGT moge een grote trekpleister zijn voor Den Haag en wij de omgeving, de Harddraverij vereniging „Nooit Gedacht" te Stomp wijk is dit voor wat de kortebaandraverij betreft niet minder, want tel ken jare komen duizenden uit Zuid- en Noord Holland naar Stompwijk om dit evement zoals burgemeester Banning het in zijn openings woord zo juist uitdrukte telkens weer mee te maken. Stompwijk zou dit paardensportfeest zeker niet gaarne willen missen, want het zou an ders ten dode zijn opgeschreven! ATHLETIEK DE INTERREGIONALE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN. Op Zondag a.s. organiseren De Ba taven op de Sintelbaan in de Leidse Hout Interregionale wedstrijden voor Katholieke Verenigingen om de Evert Castelein Wisselbeker. Van de zijde der athleten is de be langstelling voor deze wedstrijden buitengewoon groot en reeds meer dan 400 inschrijvingen kwamen bin nen. Vooral Holland uit Haarlem komt met een zeer sterke ploeg en zal wel alles in het werk stellen om de beker mee naar Haarlem te ne men. Deze beker is reeds enige jaren achtereen door De Bataven gewon nen, doch wanneer wij ons niet ver gissen zullen ze Zondag alles in het werk moeten stellen om de beker, die dan definitief eigendom wordt, te behouden. Het belooft dan ook een zeer spannende wedstrijd te worden, een wedstrijd, die altijd ieder jaar weer zijn eigen bijzondere sfeer heeft, wat wel bewijijst het feit, dat steeds de athleten overal vandaan komen om deze strijd mee te maken, nu zelfs uit Maastricht. SPORTDAG TE VOORHOUT. Onder auspiciën van de R.K.S.V. Foreholte werd op het sportterrein een goed geslaagde sportdag gehou den, waarvoor grote deelname be stond. Het programma omvatte de nummers, hoogspringen, verspringen, kogelstoten, bal werpen, 100 en 1500 M. hardlopen. Voor diegenen die het hoogst aan tal punten behaalde was een fraaie wisselbeker beschikbaar. Deze werd, evenals verleden jaar, gewonnen door Piet v. Dijk. Voor onderstaande categorieën was het aantal behaalde punten als volgt: Adspiranten: 1. P. v. Dijk 13 pun ten (wisselbeker), 2. J. v. d. Wouw 7 pnt., 3. M. Warmerdam 5 pnt. Junioren: S. v. d. Zon 13 pnt. (bui ten mededinging), K. Bel 9 pnt., F. Scholtes 8 pnt. Seniores: J. Warmerdam 7 pnt., G. Peters 4 pnt., Nic. Ruigrok 4 pnt. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen der negende ronde van het tournooi om het kampioen schap van Nederland (heren) luiden: HenneberkeEu we Y>y; Donner Spanjaard 10; MuhringOrbaan 10; StumpersVan Scheltinga 01 CortleverKramer Yay; Baren- dregtv. d. Berg y. De stand luidt thans: 1 Euwe 8 punten; 2 van Scheltinga 6 pnt., 3 en 4 Kramer en van den Berg ieder 5y pnt., 5 Cortlever 5 pnt., 6 Donner 4y Dnt.. 7 Barendregt 4 pnt. 8 en 9 Span jaard en Stumpers ieder 3y pnt., 10 en 11 Muhring en Henneberke 3 pnt. 12 Orbaan 2y punt. Euwe is dus nog geen kampioen, alhoewel zijn kansen op de titel zeer groot zijn. Indien hij zijn beide res terende partijen mocht verliezen, en van Scheltinga de zijne winnen, zou den zii met 8 punten gelijk aanko men Doch Euwe heeft aan een half puntje genoeg om het kampioen- 1 schap te winnen. Groep B: BuntApking afgebro ken; MuzerieMondria 10; van Oosterwijk Brunvan Donk yY2\ Seewaldde Jong 1—0; Jacobson de Waal yy,Naerboutv. d. Tol afgebr.: RoosefFeiters 01; Kap- senbergvan Vloten Vay; Crab- bendamMuurling afgebr.; Goris Telleman 10. De afgebroken partij uit de derde ronde van het persoonlijk schaak kampioenschap van Nederland (da mes) tussen mevr. E. L. B. Peening Kunnicke en mevr. A. J. V. Aalstv Dijnen-Montijn is in remise ge ëindigd. Ook dit jaar heeft „Nooit Gedacht" voor de vele bezoekers van deze plaats, maar ook voor talrijk velen van buiten, weer voor een voortref felijk programma van paardensport gezorgd en als we het succes van de kortebaandraverij op de eerste dag een voorproefje mogen noemen van het concours hippique, dat van middag op het programma staat, dan kan men van een volledig slagen verzekerd zijn. Er waren gisteren vele bekende kortebaandravers ingeschreven, zo dat de selectie van 22 telgangers de beste waarborg bood voor een wel verzorgd programma, dat in vijf se ries van vier en een van twee werd verreden. In de eerste serie wisten Karei Pluto, ber, W. H. Geertsen, en Jo hannes, ber. J. van Leeuwen, in twee ritten te winnen van Lucky Fanfa re, ber. Ph. Knijnenburg, en Edel man, ber. K. Bakker. Tegen elkaar uitkomend, volgde er een felle strijd tussen de winnaars, waarbij niet minder dan vijf ritten nodig waren. De eerste werd door Karei 3luto verloren, de twee volgende werden beide ongeldig verklaard wc-gens draven en daarop won Karei Pluto de vierde en tenslotte de beslissen de vijfde rit. Toto: Covercoat: 1 winnend, f 2.60, koppel 13 f 2.60. In de tweede serie kwamen Ly- curgus, ber. J. Vergay, en King Spencer, ber. F. A. Bosveld, als win naars tegen elkaar en won eerstge noemde na drie spannende ritten. Toto: 5 winnend f 3.90, koppel 13 f 5.90. In de derde serie werden Eduard Anvil en Kalumet Axkit resp. na twee en drie ritten uitgeschakeld door Miss A, ber. J. Wagenaar, en My Darling, ber. J. de Vlieger, waar na deze in twee ritten winnaar werd. Toto: 12 winnend f 5.40, koppel 4 —2 f 2.20. Excellentie Brewer, ber. H. C. ten Hagen, en Allouez, ber. J. de Vlie ger, schakelden daarop in de vierde serie Jac Mc Gregor en Mountenier uit, waarop eerstgenoemd paard na drie spannende ritten Mc. Gregor versloeg. Toto: 13 winnend f 1.50, koppel 1 —4 f 2.—. Hanover, ber. J. M. v. d. Berg, en Nanda D, ber. J. Ham, plaatsten zich daarop in de serie door overwinnin gen op Leo Axkit en George Wilkes. Daarop versloeg Hanover zijn con current in twee ritten. Toto: 17 winnend f 2.10, koppel 1—4 f 2.—. Tenslotte volgde nog de rit tussen de twee laatste paarden, Limbus, ber. J. van Leeuwen, en Nuni Bre wer, ber. Ph. Knijnenburg. Na drie ritten de tweede werd voor beide paarden ongeldig verklaard had Limbus zich in de finale geplaatst met de winnaars van de vijf eerste series. Van de zes finalisten vielen Lim bus, My Darling en Lycurgus in twee ritten af en zij deelden geza menlijk de vierde prijs f 100.—) terwijl de strijd om de drie hoogste prijzen moest worden uitgevochten tussen Hanover, Excellentie Brewer en Karei Pluto. Hanover won in twee ritten van Excellentie Brewer en daarna om de eerste en tweede prijs van Karei Pluto, zodat Hanover eerste werd geplaatst en f 1000. won. Om de tweede en derde prijs ging de strijd tenslotte tussen Excel lentie Brewer en Karei Pluto. De laatste verloor de eerste rit, maar de volgende en beslissende rit wist het paard te winnen, zodat de totaal uitslag werd: 1 Hanover, 2 Karei Pluto (f 400.3 Excellentie Bre wer (f 200. Toto definitief was: 1 pl. f 3.70, 13 pl. f 2.30, 17 pl. f 1.80; Covercoat fi nale: 1 winnend f 1.80, koppel 13 f 3.50. Totale omzet f 14.5000. EXCELLENTIE BREWER (links) wint van Allouez met zeer gering verschil de beslissende kamp om de eerste plaats in de vierde serie Foto N. v. d. Horst. TOUR DE FRANCE Maar hij was ook tolaal uitgeput De strijd in de etappe St. GaudensPerpignan leek in sommige opzich ten veel op die in een van de ritten vóór de Pyreneeën, toen de jonge Fransman Marcel Dussault, het slen tergangetje van het peloton moede, er in zijn eentje van door ging en tijdens het' grootste gedeelte van die étap pe alleen reed. Gisteren werd deze krachttoer herhaald, en wel met een volledig succes, door de Belg Blomme, de man die Dinsdag wegens allerlei pech na de sluiting van de controle te St. Gaudens arriveerde, doch vergun ning kreeg de wedstrijd voort te zet ten. Hij heeft ongeveer 213 kilome ter alleen gezwoegd, ondanks de tro pische hitte, welke hem kort voor de finish noodlottig dreigde te worden. Gelukkig kon hij nog over de eind streep komen en de vruchten van zijn geweldige inspanning plukken. Na een ietwat lome start sloeg Blomme al spoedig op de vlucht, en aangezien hij in topvorm verkeerde en het peloton niet reageerde, kreeg hij steeds meer voorsprong. Bij de eerste vliegende controle te St Gi- rons. 45 km. van de start, bedroeg die al 6 minuten. En voort stoof de Belg, zijn vaart nog iets opvoerend Te Foix (87.5 km.) lag hij niet min der dan 16 minuten voor. Maar toen kwam er toch eindelijk beweging in het grote peloton. Callert probeerde zich los te rijden, maar men wilde hem niet laten gaan en verhoogde het tempo. Aangezien Blomme in zijn vlucht geremd werd door een geslo ten overweg slonk zijn voorsprong tot 14 min. 45 sec- bij de bevoorra- dings- en controle-post te Lavelanet (115.5 km.), waar de hoofdgroep voltallig passeerde onder aanvoering van Bobet Robic,. Impanis, Kubler en Geminiani. Kort na de bevoorrading waagde de Nederlander Vos een uit looppoging, echter zonder succes, want nadat hij zich uit het peloton los gerukt had. en enkele kilometers alleen had gereden, flitste Kubler achter hem aan met Ockers en Bal- dassari aan zijn wiel. Het drietal ach terhaalde onze landgenoot terwijl de Fransen, door Kublers vlucht ver ontrust. op hun beurt de achtervol ging inzetten, met Bobet aan het hoofd Het was ook Bobet, die even later een uitlooppoging deed misluk ken van een tiental renners, bij wie Dupont, Hendricx, Forlini, de Ruyter Piot, Zaaf, Bauvin en Gauthier. Meer succes had daarna een plot selinge demarrage van Baldassari. De Parijzenaar schoot weg als een pijl uit de boog, het peloton aarzelde even. en liet hem toen gaan, met het gevolg dat hij spoedig uit het gezicht verdwenen was. Hij joeg achter Blomme aan. die ver voor hem uit door bleef jakkeren maar toch gestadig terrein verloor. Na de beklimming van de 517 meter hoge Col van Camperie, 165 km. van de start en 68 kilometer voor de finish, was Baldassari de Belg tot op 6 mi nuten genaderd Maar Blomme, die het gevaar ter dege besefte, sprak zijn reserves aan en, was te Maury (192 km.) v/eer tot 9 minuten uitge lopen. Daar bedroeg zijn voorsprong op de hoofdgroep bijna 19 minuten; en op de geisoleerd rijdende Molines en Desbats 23 minuten. Tegen het einde van de rit ver slapte Blomme iets, wat niet te ver wonderen was na zijn indrukwek kende solo-prestatie. Baldassari ver kleinde het verschil tussen hem en de leider met enkele minuten, maar ook hij raakte vermoeid en van in halen was geen sprake. Zo deed Blomme alleen zijn intree op de auto renbaan van Perpignan en reed, lui de toegejuicht, op de zege af, waar voor hij met zoveel wilskracht had gevochten en die hem toch nog op het laatste nippertje dreigde te ont gaan toen hij, tien of twaalf meter van de finish, uitgeput en door de hitte bevangen, een val maakte, als of hij door een zonnesteek was ge troffen. Men hielp hem echter weer op zijn fiets en hij slaagde er in ook die laatste meters, de zwaarste van alle ,af te leggen en de overwinning te behalen. Ruim zeven minuten later kwam Baldassari binnen, met tussenpozen van enkele minuten gevolgd door Forlini. Bauvin, en Zaaf, die in de laatste kilometers op de vlucht wa ren geslagen. Het grote peloton arriveerde 16 min. 40 sec. na de winnaar van de etappe. Het klassement over 233 km. luidt: 1 Blomme 6 uur 29 min. 13 sec.; 2 Baldassari 6 42.22; 3 Forlini 6 42 42: 4 Bauvin 6 44.36; 5 Zaaf 6.44.15; 6 Dos Reis 6.45 53; 7 Menier z. t.; 8 ex aequo het grote peloton. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1 Kubler 80.11 35: 2 Bobet 80.12.04; 3 Geminiani 80.12 29 4 Ockers 80 12.41; 5 Piot 80.12 29: 6 Kirchen 80.14 18: 7 Redolfi 80 17.11: 8 en 9 Brambilla en Goldschmidt 80.18.26; 10 Gauthier 80.13 53: 46. de Ruyter 81.04.00; 66- Vos 82.01.32. Het landenklassement na de 12e etappe ludit: 1 Frankrijk 240.48 09; 2 Luxemburg; 3 België A; 4 Frankrijk N.O.; 5 Frankrijk Z.O.; 6 Frankrijk Z.W.; 7 België B: 8. Frankrijk West; 9 Zwitserland; 10 Parijs; 11 Noord- Afrika. DE ITALIAANSE PERS OVER DE HOUDING DER FRANSEN. Het incident tijdens de eerste Py- reneeën-estappe PauSt. Gaudens, dat er de oorzaak van is geworden, dat geen der Italianen voor de twaalf de etappe is gestart, heeft ook in de Italiaanse bladen gehele kolommen op de voorpagina's doen verschijnen. De „Messagerö" schrijft: „Onze cou reurs hebben de strijd gestaakt na lat Bartali en de andere Italianen op ledigende wijze waren bejegend en °handeld." Alle bladen laken de houding van heethoofden en stellen zekere na listen verantwoordelijk voor deze houding van het publiek. In ver schillende Franse kranten zijn nl. artikelen verschenen, die sterk op het gemoed van de Franse wieier- enthousiasten hebben gewerkt. „In Parijs is men reeds begonnen met wind te zaaien, op de Aspin heeft men de storm moeten oogsten',' was de mening van een der voor aanstaande Italiaanse sportbladen. Vragen in de Senaat. De incidenten zijn ook in de Ita liaanse senaat ter sprake gekomen. De christelijk-democratische senator Giardina heeft de eerste minister en de minister van buitenlandse zaken gevraagd, wat zij voonemens zijn te doen naar aanleiding van de inci denten, die de Italiaanse deelnemers hebben genoopt zich terug te trek ken ten einde te vermijden, dat de naam van Italië en de Italiaanse kleuren besmeurd zouden worden op de Franse wegen tijdens de bekende internationale wedstrijd, die er toe diende bij te dragen Latijnse volken nader tot elkaar te brengen, in stede van ze te verdelen. Rond het incident. Met betrekking tot het opgeven van de Italianen dat zelfs bij de start gistermorgen nog niet officieel bevestigd was, zodat men tot het laatste ogenblik in het onzekere bleef wordt nog gemeld, dat het incident op de Aspin zich afspeelde zonder dat er officials van de Tour bij waren. Het schijnt wel vast te staan, dat Bartali geslagen is, en in dit verband wordt zijn besluit, zich uit de wedstrijd terug te trekken, ook begrijpelijk aangezien hij, naar ieder weet, een afkeer heeft van geweld Ondanks het vriendschappelijk aan dringen van de ploegleider Binda en van enkele Italiaanse journalisten hield Bartali voet bij stuk, en zijn beslissing bracht het opgeven van af zijn landgenoten mee. Sommigen hunner, onder wie vooral Leoni en Magni, wilden de strijd voortzetten, BARTALI WON ZIJN LAATSTE RIT. Tijdens de elfde, en voor de Italianen laatste, étappe, op de Tour- malet. Links: Bartali, en naast hem Ockers (België) en Bobet (Frank- rijk). omdat zij hoopten, dat het beroep op het publiek, een kalme en waar dige houding aan te nemen, wel ge hoor zou vinden .Maar de Italiaanse officials meenden ,dat hun land zon der Bartali niet sterk genoeg verte genwoordigd zou zijn en daarom we zen zij het voorstel van de organisa toren, de Italiaanse ploegen rond Leoni en Magni te hergroeperen, van de hand. Na het vertrek van de Italianen is de ronde eigenlijk nog slechts een FrankrijkBelgië wedstrijd. De Zwitser Kubler, die tot nu toe van de onderlinge rivaliteit der drie gro te landsploegen kon profiteren, zal thans de aanvallen van de Fransen en de Belgen moeten doorstaan. Het is zeer de vraag of hem dit zal luk ken, want zijn eigen ploeg bestaat nog slechts uit vijf man en daar zijn een paar zwakke broeders onder. Inkorting van de Tour? Nu de Italianen zich hebben terug getrokken hebbep de organisatoren besloten de étappes ToulonSan Re- mo en San RemoNice te laten ver. vallen. Een van de commissarissen is gisteren vertrokken om bespre kingen te voeren met de gemeente besturen van Nice Menton en Mona co Pas na afloop hiervan zal be kend gemaakt worden hoe het par cours er na Toulon uit zal zien. Nijmeegse Vierdaagse j^E TWEEDE DAG van de vierdaag se algemeen beschouwd als een der zwaarste, is in alle opzichten een groot sportief succes geworden. Het weer, de temperatuur, de toestand der wegen, de conditie der deelnemers, alles werkte samen om deze dag te doen slagen. In de ochtend was het heerlijk koel, en eerst tegen 12 uur werd het wat broeierig. De wandelaars hadden hiermede echter rekening gehouden en alle kracht en snelheid in de och tenduren gelegd, zodat men nu voor het merkwaardige feit kwam te staan, dat de 24 man sterke Engelse burgergroep van de Road Walking Association welke om kwart voor 5 was vertrokken, reeds om half 2 bin nen was. Zo ging het ook met de 40-ers, de Franse Alpinisten, de Bel gen en de Nederlandse infanterie, welke groepen alle omstreeks 1 uur arriveerden. Gistermorgen om 10 uur zag men de 40-ers en de 30-ers reeds op enkele kilometers van Nijmegen rust nemen 'in de overweging, dat zij niet voor 1 uur aan de loketten moch ten verschijnen. De stemming was weer buitengewoon; zelfs zo prettig, dat te Wijchen, dat de tippelaars weer op de bekende enthousiaste wij ze inhaalde, bij gelegenheid van een bruiloft een groep Marva's en mari nesoldaten een bruilofstkoor vormde ter opluistering van het feest. Typerend voor de goede verstand houding was, dat men Franse, Belgi sche, Nederlandse en Luxemburgse manschappen Dinsdagavond gearmd over het Keizer Karelplein zag lopen, luid zingend, dat zij allemaal toffe jongens waren! Onder de hoge gasten, die gister morgen van hun belangstelling blijk gaven, waren o.m. de minister van O., K. en W., prof. dr. G. Rutten de gezant van Luxemburg, de heer A. Collart, de tweede secretaris van de Zwitserse legatie, de heer F. Andress, alsmede de consul-generaal van Frankrijk, de heer M. Bechet, die de officiële receptie bijwoonden in het raadhuis van Wijchen, hier verwel komde de burgemeester mr. van Thiel hen met een pittig toespraakje. Van het totaal aantal inschrijvers, 7241, verschenen er op de eerste dag 488 niet aan de finish. Hieronder zijn velen, die wel inschrijven maar niet het voornemen hebben mee te lo pen, om op deze manier in Nijmegen en omgeving goedkoop pension te krijgen. Op de eerste dag vertrokken 6753 ZEILEN HARLINGEN-TERSCHELLING V.V. Van de gisterochtend in Harlingen gestarte boten voor de zeilwedstrijd HarlingenTerschelling v.v. is als eerste om 13.02 uur de „Noordster" van V. Doeksen (Terschelling) de fi nish gepasseerd. Vijf minuten over één kwam de „Elisabeth" van de heer Valk uit Leeuwarden door, één mi nuut later gevolgd door de „For tuin II" van de Koninklijke Marine Jachtclub. 4eMARSDAG28 JULI deelnemers, waarvan er in de loop van de dag 21 uitvielen. Gistermor gen ontbraken voorts 72 wandelaars op het appèl, zodat er tenslotte 6660 weer door Maas en Waal, door het land van Wijchen en door het Rijk van Nijmegen op de finish aangin gen. Volgens officiële gegevens zijn gisteren slechts 61 deelnemers uitge vallen. Van de 55-ers, die in 25 bur- gergroepen marcheerden, was giste ren niet één persoon uitgevallen. Men verwachtte, dat hedenochtend 6599 personen aan de start zouder verschijnen voor een wandeling naai Mook en Groesbeek. waar het par cours voor het eerst over geacciden teerd terrein voert, met de daaraan verbonden moeilijkheden. Maar de prettige geest en wilskracht zullen ook deze derde dag ongetwijfeld doen slagen. BILJARTEN STEDENWEDSTRIJDEN. A.s. Zondag 30 Juli wordt een aan vang gemaakt met de Stedenwed- striid Haarlem— Leiden contra Til burgEindhoven. Voor de L.B.B. zijn de volgende spelers door de Ned. Biljart Federa tie aangewezen: D. Wallaart, J. Oos terman, W. Hoek, F. Massaar en W. v Tongeien. Voor de gewestelijke kam pioenschappen zullen de volgende kampioenen trachten de wedstrijd te winnen tegen de Haarlemse kam pioenen, om in de landelijke kam pioenschappen der Ned. B. Fed. uit te komen. Ie klas litre J. Feijen, 2e kl. Th. Overdijk, 3e kl. H. Neutebom, 4e kl. J. v. Went. Tijdens deze wedstrijden zullen twee prominente spelers uit Eindho- van en Tilburg tijdens deze wedstrij den tegen twee spelers uit de L.B.B. spelen en wel tegen E. Bakker en B. de Roo Sr. Aan de Leidse spelers veel succes.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5