Pelgrimstocht per bromfiets van Leiden naar Rome Kapelaan Franse en kapelaan Thomas vertellen van hun wedervaren NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING DONDERDAG 27 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA GEBRUIND door zuidelijke zonne brand zijn de weleerw. heren J. F. Franse en C. W- Thomas, ka pelaans van de St. Petruskerk t« Leiden, van hun bromfiets-pelgrima ge naar Rome in het vaderland te ruggekeerd, moe maar voldaan. Het blijkt een pelgrimstocht in middel eeuwse boete-trant geweest te zijn, vol ontberingen en nu en dan tegen slag. doch des te groter is de victorie na 3 weken brommen de Eeuwige Stad te zijn binnengeknord- Welis waar was liet de bedoeling de reis heen en terug op dezelfde wankel- evenwichttige wijze te volbrengen. „Maar de bergen hebben ons de nek gebroken" verklaarde kape laan Thomas (welke verklaring ge lukkig slechts figuurlijk behoeft te worden opgevat, ofschoon de gehele parochie het ergste vreesde). „Zulke bromfietsen" zei kape laan Franse zijn ongeschikt voor bergachtig landschap. Bovendien was onze bagage veel te zwaar. Wij heb ben de fietsen heel wat keren tegen de hellingen moeten meesjouwen." „Was het nu uit vroomheid of uit avontuur" vroegen we onbeschei den „dat u de reis op deze manier ondernam?" „Die twee zijn zeer goed met elkaar te combineren" vond kap. Franse "„Men zou het een soort avontuurlijke vroomheid kunnen noemen. Gedachtig de uitspraak van Thomas a Kempis, dat zij die veel ter beevaart gaan, er zelden heilig van worden, waren we aanvankelijk wel van enige schroom vervuld, maar de overweging, dat het maar eens in de 25 jaar een Heilig Jaar is. heeft ons over de vermaning van Thomas a Kempis doen heenstappen „In de verwachting" onthulde kap, Thomas „dat als we de hei ligheid er niet mee bereikten, dan toch zeker wel het avontuur." „En?" vroegen we. Het bleek, dat de avonturen niet zo romantisch waren, als men zich had gedroomd en voor een groot deel bestonden uit geldgebrek en karig eten tot honger-lijden toe. En toch hadden de kapelaans enorm genoten, in 't bijzonder van het slapen onder de blote hemel. De opzet was: we slapen niet op een hotel-bed" - Daar om hadden de reizigers een slaap-zak van plastic bij zich. Tegen het val len van de avond zochten zij een ge schikt slaapterrein uit, bij voorkeur aan de oever van een beek, die 's morgens voor het „stromend water" in het kosteloze hotel moest zorgen. Enkele malen hadden zij een goed heenkomen gezocht in een stal of een hooischuur, in een stationswachtka mer of in een klooster, maar als regel overnachtten zij onder de sterren, en dat was heerlijk geweest. Toen zij eens in het duister hun slaapzakken hadden uitgerold, bleek bij het aanlichten van de morgen, dat zij gerust hadden precies op de rand van een 50 meter diepe kloof maar wat niet weet, deert niet en de pelgrims hadden nooit zo heerlijk geslapen We begrepen niet goed, waarom de Romeo's in Italië zulke karige maaltijden van brood en tomaten, van tomaten en brood hadden geno men. „We zaten niet goed in onze lire's" legde kap. Thomas uit. „De eer ste keer in Italië hebben we spaghetti en inktvissen gegeten, maar toen de rekening kwam, bleek, dat we de helft van ons geld hadden opgesou peerd." „Maar u hadt toch kunnen vra gen?" opperden we Doch als be delaars hadden de pelgrims niet door het land willen gaan. „Niettemin" verzekerde kap Franse „waren de Italianen zeer hartelijk en vriendelijk en veel be hulpzamer aan de bevolking van Zuid-Frankrijk." De kapelaans hadden, voorgelicht door hetgeen hun op de bewaarschool was bijgebracht, dat: „tussen Keulen ..JAMMER, DAT WE NIET AAN DE RIVTERA GEBOREN ZIJN" ver klaarden de beide kapelaans. Van deze paradijselijke gelukstoestand maakte kapelaan Thomas de tech nicus en de kunstenaar van het ge zelschap deze geslaagde, maar weinig overtuigende tekening. en Parijs ligt de weg naar Rome", deze route gekomen. Zij waren langs de Maas over Dijon en Lyon door het Rhóne-dal Zuidwaarts gebromd. „Hoe was 't in Orange?" vroe gen wij nieuwsgierig. Het bestaat immers niet, dat rechtgeaarde Ne derlanders langs het stadje Oranje kunnen komen, zonder hulde te brengen aan ons vorstenhuis. „In het vrije veld buiten Oranje hebben we overnacht" zei een der veldheren „Natuurlijk bij een beekje"- vul de de andere strateeg aan. „En 's morgens was de heer Rigord van het „Syndicat d'Initiative" (de Franse V. V. V.)) zo vriendelijk ons door het museum rond te leiden waar o.a. de portretten hangen van de koninklijke familie, ook van de vier Oranje-prinsesjes. Monsieur Ri gord was ook zelf bij de kronings feesten geweest. Hij betreurde het dat nóch koningin Juliana nóch ko ningin Wilhelmina ooit een bezoek aan het stadje hadden gebracht, maar hij had goede hoop Daarna zijn de reizigers opwaarts naar de schaarse ruïnes van het kas teel van de Prinsen van Oranje ge bromd, welke bouwvallen bekroond worden door een groot beeld van de H. Maagd. De tocht langs de Riviera was nog al vermoeiend geweest wegens de hellingen, maar buitengewoon prach tig. „Jammer, dat we niet aan de Riviera geboren zijn" verzuchtte de ene en beaamde de andere pelgrim, nogal ondankbaar, vonden wij. Zo nu en dan zien toch ook wij de zon wel. Eindelijk, met veel zuchten op de hellingen, naderden de pelgrims Ro me. De nacht tevoren sliepen zij uit gehongerd in een portiek van het Ca- puciiner-klooster te Civita Vecchia (70 km, van Rome) en, na een sobere verkwikking de volgende morgen kwamen zij eerst te 3 uur in de bui tenwijken van Rome. Zij reden langs een grauwe muur „Dat is de ringmuur van Vaticaan stad" had kapelaan Franse de ver moeide pelgrims opgemonterd en na enig kris-kras zoeken in de stra ten-blokken van de rumoerige we reldstad. bromden zij onverwacht hei St. Pieters-plein op „Wat ging er wel in u om?" dachten we hard-op. „We waren veel te moe en veel te vuil van het stof voor heilig enthou siasme" bekende kap. Franse „En waren het allerliefst onder een van -de fonteinen gaan staan om ons te wassen en te douchen" biechtte ook kap. Thomas- Maar nog die eigen avond hadden zij een massale audiëntie in de St Pieter meegemaakt. „We stonden vlak naast de Paus toen Z. H. op de sedia gestatoria bij de uitgang van de basiliek de zegen gaf. Toen beseften we pas goed in Rome te zijn en was alle moeite be loond". Vijf dagen zijn de kapelaans in Ro me gebleven, waar zij de jubilé-basi- lieken bezochten en. tot hun grote vreugde gehuisvest waren in de Via degli Zingari 13 de Zigeunerstr no 13. Dit was de laatste snik van hun reis-romantiek. Met de trein keerden zij naar Leiden terug niet. omdat zij de terugweg per fiets niet meer aandurfden, maar omdat de reis veel langer geduurd had, dan bere kend was. Die bergen, die bergen! De fietsen hadden zich goed gedra gen op zulk een lange afstand, maar bergbeklimmers zijn deze brommers niet. MIDDENSTANDS-EXAMEN. Gisteren slaagden te Leiden: C. v. d. Ham, Wassenaar, D. J. Harkes, Hazerswoude; W. J. v. Harteveld, Leiden; W. P. Heemskerk, Alkema de; A. B. Hemerik, Zoeterwoude; A. J. Hendriksen, Leiden; W. J. J. Hergelink, Wassenaar; G. de Heyer, Oegstgeest; W. Heykoop, Leider dorp; Th. J. Hoek, Warmond; G. M. Hoekstra, Wassenaar; P. S. Hoek stra, Wassenaar; H. J. Hogeboom, Lisse; C. Hogewoning, Oegstgeest; G. J. M. v. d. Holst, Wassenaar; C Hoogeboom, Leiderdorp; A. J v. d. Hoorn, Nieuwveen; Alb. J. v. J. Hoorn, Nieuwveen; H. A. v. d. Hoorn Nieuwveen; J. Jansen, Oegstgeest L. J. Janson, Noordwijk; L. M Jan- son, Leiden; P. C. J. Janson, Noord- wijk; C. de Jong, Wassenaar; J. A. M. de Jong, Roelofarendsveen: N. D. de Jong, Nieuwveen; W. de Jong, Wassenaar; C. B. Hosman, Leiden; H. Houweling, Alphen a. d. Rijn; H. Hueting, Alphen aan den Rijn; J. Huiberts, Nieuw-Vennep; J. Huis man, Leiden; J. Hulsbos, Zoeter woude; M. Jongeneel, Woubrugge; H. J. de Jongh, Leiden; W. de Jongh, Leiden; E. J. v. Kampen, Voorhout; G. Kaaskoek, Hazerswoude; J. Kap tein, Lisse; H. J. Kaufman, Nieuw- Vennep; J. E. Keessen, Woubrugge; J. N. v, Kins, Leiden; P. T. Klein, Oude-Wetering; A. A. M. Kuiters, Zoeterwoude; J. W. Koek, Roelof- arendsveen; J Koelewijn, Katwijk a. d. Rijn; J. H. H Kompier, Was senaar; N. H I. Koot, Rijpwetering; A. F. Kooy, Rijnsaterwoude; N. M, J. v. d. Kooy, Wassenaar; T. J Kop penaal, Lisse; W, H. Korrel, Oude- kerk a .d. Amstel; H. Kraan, Oude- Wetering; J. Kraan, Leimuiden, W A. Kreffer, Leiden; J. W. v. d Krogt Leidschendam; T. P. M. v. d. Hulst. Warmond; Th. G. v. d. Hulst, Voor schoten. MULO-EXAMEN. Gisteren slaagden te Leiden: G. A. G. Nagtegaal, W. H. Pieterse, T. G. Rozier, H. Vink, T. C. M. v. d. Zalm, (allen A en B); M. A. Alke made; A. J. A. Belt, J. M. Brasker, M. E. Brusche, M. J. J. v. Cassel, M. C. H. v. Dinten, L. M. T. v. Doorn, H. N. Zwaan, A. M. G. Wiering, M. H. A. v. d. Kamp, E. J. C. M. Hoger- vorst, M. F. L. de Haas, N. A. Oude water, F. F. W. Warmenhoven, C. J. M. van Nierop, A. G. Burgmeijer, L. A. van Deuren, J. W. Hooger- vorst, G. B. Ruiterman. Afgewezen 4 candidaten. Voor het Mulo-diploma A is te Heemstede geslaagd de heer Louis Snijers, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Antje: d. van P Groe nendijk en W. J. Abspoel; Pieternel- la. d. van J. Brouwer en J. Bey; Bartholomeus Hermanus, z- van W. F. Bavelaar en J W. Pardon; Augus- tinus Maria Hubertus. z. van A. P. Pleunis en C D. A. Mandos; Engel tje Bertha, d. van H. Oosterwerff en G. Besteman. Cornelis, z. van C. A Entheven en C. J Korsuize; Jacobus Gefard, z. van G. Los en A. M. Nie- vaart; Petronella Johanna Maria, d. van J. H Kerkvliet en M. C. La- terveer- Overleden: D. Bouwman man 49 aar; W. E. Wolvers man 65 jaar. VEILIG VERKEER. Fietst U in 't donker op 't platteland. Zorgt, dat Uw achterlichtje brandt! ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeentelijk Nieuws. B en W. stellen de raad voor ondershands op te dragen aan de firma Gebrs Aker boom, aannemers te Rijpwetering, de stratenaanleg en bijkomende werken, zoals rioleringswerker (ge raamd op 6850.—) ten behoeve van de woningen aan Kerkvaartsweg te Aarlanderveen een en ander voor de door hen opgegeven som van f 5186. B. en W. stellen de raad voor aan de Nutsstichting tot -verbetering van de Volkshuisvesting te Alphen a. d. Rijn, tegen een rente van 3% een voorschot uit de gemeentekas te verlenen van f 7935.— ten behoeve van de financiering van de kosten verbonden aan de splitsing van een 8-tal eengezinswoningen aan de Brittenruststraat en de Hugo de Grootstraat in woningen voor twee gezinnen, aangezien een en ander geschied is op verzoek van het ge meentebestuur. Alphen speelt tegen Engelse mili tairen. Zaterdagavond speelt het eerste elftal van Alphen op haar ter rein een voetbalwedstrijd tegen een Engels elftal geformeerd uit de En gelse troepen gelegerd aan de Hoek van Holland. Personalia. De heer H. Roze- straten slaagde te Amersfoort voor het Staatsexamen Gymnasium A. Voor het Mulo-diploma A slaagde de P. v. .Teeffelen. LANGERAAR Personalia. Voor het Mulo-di- lpoma A slaagden de heren P. van Rijn en Jac. Stigter. LEIMUIDEN In Indonesië overleden. Giste renmiddag ontving het gezin Th, Obdeijn-de Jeu, Heerenweg 97 het droeve bericht, dat haar oudste zoon op 25 Juli in het hospitaal te Dja karta is overleden. Het sterfgeval van deze 22-jarige korporaal is wel zeer tragisch, aangezien de ouders Maandagmorgen een schrijven van hun zoon ontvingen, waarin hij me dedeelde op 20 Juli met de Shaugum naar Holland te vertrekken. Dezelfde avond ontving men bericht van een vriend, dat Piet met goed gevolg een blindedarmoperatie had ondergaan. Korporaal Piet Obdeijn vertrok in Februari 1949 naar Indonesië. Persnonalia. Voor het Mulo diploma A slaagden de heren W. Straathof en D. Wolken en voor A en B de heer K. Zandvliet. NIEUWKOOP Geboren: Adrianus Cornelius An- tonius, z. van J. A. v. d. Helder en G. J. Zuijdervliet; Magdalena Ja- coba, d .van P. K. Both en A. Hoo- gendoorn; Jan, z. van N. A. v. Wijn gaarden en J. de Groot; Cornelia Agatha Wilhelmina, d. van A. J. van Diemen en W. C. v. d. Meer; Martinus Jacobus Maria, d. van J. M. Groenendijk en M. Pieterse. Ondertrouwd: G. G. v. d. Lee en C. M. Hoogeveen. NTEUWVEEN Rectificatie. Abusievelijk werd Woensdagavond vermeld dat mej Burgmeijer was geslaagd voor Mu lo-diploma. Dit moest zijn: de heer Burgmeijer. OUD-ADE Personalia. Onze dorpsgenoten J. v. d. Geest Chrz. en A. v. d. Geest J.z behaalden te Leiden het Mulo diploma. ROELOFARENDSVEEN FILM-OPNAME. Een uitvoerig en gezellig ver haal over film-opnamen te Roelof- arendsveen moest tot morgen blij ven liggen. Personalia. Voor. het Midden standsdiploma slaagden onze plaats genoten J. v. Emmerik Gz„ Th. Dobbe Jz., Jac. de Jong Pz„ en W. Heemskerk. Voor het Mulo-diploma A slaag den J. v. d. Meer Thz., en P. Hoogen- boom Jacz. TER AAR Geboren: Johannes P., z. van C. v. Lammeren en J. Cl. van Klink. Ondertrouwd: D. de Gier 21 j. en A. Heemskerk 20 j. te Zevenhoven. ZWAMMERDAM Geboren: Clementina A. T„ d. van G. W. H. van Pelt en L. M- de Groot; Johannes, z. van J. Slappen- del en P. van Duijn. Ondertrouwd: Martinus Dhont. 28 jaar te Reeuwijk en A. M. A. Steijn 24 jaar; Gerrit Broekhoff 29 jaar te Bodegraven en Cornelia Sterk 26 jaar Gehuwd: J van den Berg te Uit- huizermeeden en Johanna Stoter. HH.LEGOM Personalia. Te Utrecht slaagde de heer Th. Lammerse voor het Vak examen Kleinhandel tabak. Mej. C. Steen voorden slaagde voor Franse Handelscorrespondentie. KATWIJK AAN DEN RÏTN Verlichting. De Callaoweg had tot heden een zeer slechte verlich ting. Hierin is thans verbetering ge bracht. Op het kruispunt voor „Hui ze Callao" is een dubbele natrium- verlichting aangebracht, terwijl ook het meer noordelijke gedeelte van een mooie verlichting is voorzien. Vooral voor de busreizigers een uit komst. Geslaagd. Voor het Midden standsdiploma slaagde de heer J. Koe lewijn Wzn. Verkoop. Café „Het Wachtje" dat de vorige week in bod was gezet door de heer T. v. Beelen op f 6300. is gisterenavond op f 800.afge mijnd door de heer C. Schoonenberg. KATWIJK AAN ZEE Concours. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan had het mu ziekkorps „U.N.I." een muziekcon cours uitgeschreven waar een 18-tal korpsen aan deelnamen. Deze festivi teit had gisteren plaats Op het ge meentehuis werden de deelnemers ontvangen en toegesproken door de burgemeester mr. W. J. Woldringh ,van der Hoon. De jurv was als volgt samengesteld: R. van Yperen, Rotter dam. G. Nieuwland. Rotterdam en P van der Hurk, Bilthoven. Te kwart voor tien ving de wedstrijd aan. De ze nam de gehele dag in besla?. De ïitslag hiervan was: Concordia. Noot dorp met 253 Dunten 2de priis, Wil helmina Rijnsburg 259 p. 2de priis, Concordia Leiden 277 p. 2de priis. Schiedam 274 p. 2de pr.. Berkel 275 n 2de priis. Hoogvliet 261 p 2de nr. ®rdam 288 p.. 1ste pr. De Lier 237 2de nr.. Ridrekerk 268 p. 2dp Dr.. Pernis 270 o. 2de pr.. Charlois 302 p lste pr.. Ridderkerk 268 p. 2de pr.. Pernis 270 n. lste pr.. IJselmonde 239 3de pr. Bij de marswedstrijd be haalden Berkel. Schiedam. Maassluis Leerdam en Vlaardingen een lste prijs Des avonds was er een avond concert te geven door de Mariniers- kanel o.l.v kapitein Giisbert Nieuw land. Hiervoor was buitengewoon veel belangstelling. En daarmee was deze feestelijkheid weer afgesloten LEIDSCHENDAM Wilhelmina Vereniging- organiseert étalage-wedstriid. Op uitnodiging van de Wilhelmina-verenieing ziin gisteravond een 40-tal winkeliers bii- een geweest ter bespreking van het plan om de jaarlijkse Wilhelmina- feesten op 29, 30 en 31 Augustus a.s te openen met een étalage-wedstriid Het publiek zal in de gelegenheid gesteld worden niet alleen mooie éta lages te bezichtigen .maar ook een prijs te winnen zonder enige kosten. Er zullen n.l. circulaires huis aan huis worden rondgebracht, waarop de namen vermeld worden van alle deelnemende winkeliers. Ook zal op de circulaire een nummer vermeld staan en dat nummer zal recht geven op een prijs, welke de winkelier ter beschikking zal stellen. Om nu te we ten of men voor een prijs in aan- merking komt is het noodzakelijk, dat men alle étalages afloopt en na speurt welke prijs en welk nummer in de étalage staat aangegeven. Het zal dus een aangename drukte wor den en voor de winkeliers een welko me gelegenheid om door een keurige etalage het publiek op zijn zaak at tent te maken. De etalages zelf zullen ook voor een prijs in aanmerking kunnen ko men. Een jury van buiten de ge meente zal met meerderheid van stemmen het toekenhen van prijzen adviseren. Geboren: Hans W., z. van P. de Winter en A- van Gelder; Johanna C., d. van A. Turk en W. C Hogewoning Carolus L., z. van J. W. Hooijmans C- Kortenbach; Antonius H. J„ van P. C. Mooijman en A. A. van Schie; Theodora A. M.. d. van J. de Gier en A. C. van der Lubbe. Ondertrouwd: J. Sier en C. G- J van Veen; J. van Santen en C. P. Steijger; A. J. Vieveen en M. T. M. Weerdenburg- W. A. van der Ham en E. J. Hooidonk; W. J. van Nugte- ren en A. M. van der Stam; R. van der Veen en Catharina P. Toet; D. Hillenaar en T. van der Veen. Getrouwd: J. M. C. van Herwaarde te Voorburg en J. Groeneweg; M. H Berk te Zoetermeer en B E. Enze. Overleden- Leendert van Mourik. 83 jaar; Simon van der Salm 72 jaar; Wouter van den Berg 71 jaar; Cor nelis L. van Bohemen 8 dagen. LISSE Geslaagd. Dinsdag j.l. slaagde te Den Haag voor de acte Handelsken nis L. O. de heer C. Kager, onderwij zer aan de R.K. Jongensschool. OEGSTGEEST Geboren; Mirjan d. van J. J. Ak kerhuis en D. C. van Bommel, An- ja Ch. d. van L. van Veen en J. Bol, Ellen d. van J. H. van Luijk en E. M. van Reedt Dortland, Bernardus C. M. z. van H. L. Koo- loos en J. H. Langezaal, Henricus Th. A. z. van H. L. Kooloos en J H. Langezaal, Jan L. M. z. van E. Broekema en P. G. Ramp, Hendri- cus z. van G. Star en W. Mol, Jo zef J. B. M. z. van G. A. A. Nou- wens en M. J. van Devilee, Corne lis J. z. van J. van der Plas en A. van Vooijs, Elly W. J. J. d. van A. van Velde en A. Kramer, Hans P. z. van P. de Gruyter en J. C. Kobes. Overleden: M. J. J. Hagen we duwe van J. Irisch St. 68 jr. Getrouwd: C. van Andel en A. C. de Bruijn. Ondertrouwd: C. G. Smit 23 jr. en A. H. Nijs 23 jr., C. Hooijman 34 jr. en P. C. Molenkamp 29 jr., A. van Duijvenbode 30 jr. en M. P. van der Meij 30 jr., J. M. Schroote 29 jr. E. Kreffer 32 jr., A. G. Lucas 27 jr. G. Drenth 30 jr.. SASSENHEIM Zusters J. M. J. 60 jaar in Sassen- heim. Dezer dagen is het feest voor de St. Annaschool. 25 Juli 1890 vestigden zich in het pand wat nu bakkerij Hooymans is, vijf zusters van J. M. J. Op 24 Juli was de be kende zuster Frangoise, die heer 52 jaar is geweest, gearriveerd. Negen jaren hebben de zusters in dit pand de bewaarschool en naaischool on dergebracht, Hetgeen natuurlijk gezien de beperkte ruimte veel moeilijkheden opleverden. In 1898 werd met de bouw van het tegenwoordige klooster begon nen en 16 Jan. 1899 werd de nieu we meisjesschool geopend met 90 leerlingen. Einde Maart betrokken 10 zusters haar eigen woning met kapel. Gistermorgen werd ter gelegenheid van de 60-jarige vestiging een H. Mis van dankbaarheid opgedragen in de kapel van St. Anna. Om 7 15 uur was er een speciale kindermis in de parochiekerk'. Door de gehele meisjesschool werd om 9 uur hulde gebracht aan de zusters met een feestlied. Annie Waasdox-p had de eer namens alle leerlingen een gelukwens uit te mo gen spreken. Deze ging gepaard met aanbieding van vele bloemen en ge schenken. Een tractatie van de jeugd bleef natuurlijk niet uit. Om 11 ^uur kwam het schoolbe stuur de zusters complimenteren. A.s. Zondag wordt de plechtige Hoogmis uit dankbaarheid in de pa rochiekerk opgedragen. Na de Hoogmis krijgen de paro chianen tot 12.30 uur gelegenheid in Huize „St. Anna" hun gelukwensen aan te bieden. NOORD WIJKERHOUT Geslaagd Voor het Midden standsdiploma slaagden onze plaats genoten P. Duivenvoorden Lzn. en M. Balk. VOORSCHOTEN V.V.L.V.-jeugd doet aan zomer sport. Zaterdagmiddag half drie wordt er voor de V.V.L.V. jeugd een vijfkamp georganiseerd, welke be staat uit 80 meter hardlopen, vèr- springen, hoogspringen, werpen met grote bal, 300 meter hardlopen voor de adspiranten en 800 meter voor de juniores. Behalve dat uit deze vijf kamp de clubkampioen naar voren moet komen dient ze ook als selec tiewedstrijd voor de strijd om de „Warmunda"-wisselbeker, die op 6 Augustus in Warmond gehouden moet worden. Volwassen leden van BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Casbak", 18 jaar. Lido: „Wilde pracht", alle leef tijden. Luxor: „De gravin van Monte Christo", alle leeftijden. Trianon: „The paleface", 14 jaar. Rex: „Moord in de Tour de France", 14 jaar. 'i V.V.L.V. die in Warmond nog willerr deelnemen aan één of meer invita tiewedstrijden kunnen zich onder vermelding van het gewenste num mer opgeven op de volgende adres sen: Pauwenstraat 8 en Oranjekade No. 13. Geboren: Willem z. van V/. den Bos en Lena M. V. van Sparreboom, Cornelia M. M. d. van Ch. van den Bos en J. M. Scholtes, Hubertina J. M. d. van Ch. van den Bos en J. M. van Scholtes, Robertus J. M z. van G. C. Meijer en M. E. Dre- wes, Jacobus z. van J. Koud ijs en W. J. Duyndam, Rigarda J. M. d. van J. R. Lierop en R. Smnk. Ondertrouwd: Johannes oud 29 jr. en Jacoba van Leeuwen oud 25 jr. Getrouwd J. Noordzij en M. Sol- leveld. Overleden.- G. Th. Verhoork, oud 5 jr., z. van J. Th. Vex*hoork en H G. van Schelvis. ZOETERMEER Ongeval. Onze dorpsgenote mej. Sj. Smits kwam in Voorburg met haar Solexrijwiel in botsing met een auto. Met een schedelbasisfractuur moest ze in het ziekenhuis St. Anto- niushove worden o{ genomen. Personalia. Voor het Mulo-exa men aan de Fatimaschool te Pij- nacker slaagden onze plaatsgenoten de dames C. Rademaker, R. Smits en de heer J. de Groot. Postduiven. Wedvlucht van Pont St. Maxense, afstand 333 Km, Uitslag 1.6' J. Henneken, 2 Gebr. Vollebrecht, 3.8.9.12 J. N. v. d. Sman, 4 J. Hoogendoorn, 5.7.15 Breugelsman-Houtman, 10.13 Hey- nen-Heemskerk 11.14 Gebr. van de Burg. Wedvlucht vanaf Tilburg met jonge duiven, afstand 67 Km. Uitslag: 1.16 Th .Hórters 2.9.10.23 J N. v. d. Sman, 3 A. Brussé (Citosa) 4 J. Henneken, 5.6.7 B. Switsar, 8.17 P. v. d. Burg-Reewijk, 11.12.13.19.22 J. Hoogendoorn, 14.15.20 T. Klos en 18 C. v. d. Goes. Wedvlucht van af Bordeaux (Frankrijk) afstand 887 Km. Uitslag 1 J. N. v. d. Sman, 2.3 Breugelsmans-Houtman en 4 A. Brussé (Citosa) Wedvlucht vanaf Eindhoven, afstand 96 Km. Jonge duiven. Uitslag; 1. H. Wooning, 2.4- 6 11 J. Hoogendoorn, 3.12.19 J. N. v. d. Sman, 5.7 Th. Hórters, 8.16 C. v. d. Goes 9.10, J. Henneken, 13- 18 Breugelmans-Hoptman, 14.21 B. Switsar, 15 Kievit-C. Damen, 17 A. Brusé (Citosa) 20 P. Gouweleeuw en 22 P. v. d .Burg-Reeuwijk. Schietvereniging. Uitslag schiet vereniging „Diana" voste baan. Klasse A. D. de Jong, 117 punten, Ph. v. d. Wees, 115 punten, J. de Wilde 113 punten. Klasse B. J. Woldendorp 117 punten, Th. Wind- meijer 114 punten L. Vermeer 113- punten. Klasse C. C. de Bruijn 113- punten, G. Verboom 99 punten, E. Verboom 87 punten. Klasse C. C. de Bruijn 113 punten, G. Ver boom 99 punten E. H. Verboom 87 punten. MARKTBERICHTEN GOUDA 27 Juli. Kaas. Aanvoer 295 partijen, le soort f2—2.18, 2e soort f 1.982.07, extra zware tot f 2.37. Handel kalm. VEUR 27 Juli. Groente. Spina zie 6—11, Andijvie 4.—7.50, Postelein 10—13, Bospeen 814, Tomaten 12— 30, Aardapplen 8.—10.20, Snijbonen 3454, Stambonen 1224, Persiken 620, pruimen 80—1.00, rabax-ber 5, Bloemkool 1321, Komkommers I 1113, II 78, II en krom 7, Meloe nen 7276, Netmeloenen 40—45. NOORDWIJKERHOUT, 26 .Juli Groente. Dubbele bonen f 1.60— 1.90 per 10 kg., aanvoer dubb. bonen 1100 zak van 10 kg., Tuinbonen f 0.60, Blauwe schokkers f3.50, alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 26 Juli- Groente. Tomaten 22—28. krop sla 25.80, andijvie f 610, peen 8 per 100; snijbonen f 23.20, idem stek 1.dubb. stambonen 1.50 2.30, prinsessebonen 2.102.90 en pronkbonen 1.20 per 10 kg.; Augur ken C: 3.25, idem D 2.—, idem E 7580 cent en idem CD 1.25 per 25 kilogram. Bloemen. Dahlia's 7—18 cent, Strobloemen 5—8 cent, Lelies 20—70, Scabiosa 1014 cent, asters 915 cent Gladiolen 1450 cent. Flox 912 ct. TER AAR, 26 Juli: Groente. Snijbonen 2.90—4.10, idem B 2.10 —2.80, idem stek 1.00—1.20, stok- prinsessen 3.70—4.90. idem B 2. stamprinsessen 1.602 50, witte pronkers 1-201.60, stamsnijbonen 2.00 alles per 100 kg.; tomaten A 2538 cent, idem B 30—39 cent, idem C 22—34 cent, CC 15—23 cent, Bon ken 2430 cent, ongesorteerd 25 ct., waspeen 815 cent, andijvie 1113 cent, kroten 57 cent, postelein 14 20 cent, aardappelen 89 cent, rode kool 68 cent, uien 69 cent, rabar ber 5 cent ailes per kg., sla I 4.60 6.00, idem II 2.60—3.10 alles per 100 stuks, bloemkool IA 2127 cent, idem I 1521 cent, idem II 913 ct., idem Hl 48 cent, komkommers I 78 cent, idem H 7 cent alles per st.; selderie 1 cent, boskroten 2 cent, pe terselie 2 cent alles per bos. stoofsla 2030 cent per kist; Augurken: fijn 4547 cent en fijnbasterd 26 cent alles per kg., basterd 3.60, grof A 2.50—2.80, stippel 1.40—1.50, fijn stippel 90 cent, bommen 80 cent a' les per 25 kg. Bloemen. Asters 7 cent per I

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3