Grote Beschuitreclame LUXEMBURG METSELAARS De gemeente Alkemade dreigde onder zware lasten te komen Prov. Staten van Zuid-Holland Jk ben de dochter van de minister" - zei de badgast nette Verkoopster R.K. Boerenknecht L.B.F. „DE ZEEUW' 16% PRIJSVERLAGING Wegens vacantie gesloten „DIT IS LEIDEN" „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" WOENSDAG 26 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 De Provincie heeft toegezegd „schappelijk" te zullen zijn In de zomer-ztting van Prov. Sta ten van Zuid-Holland is gistermor gen behandeld de overdracht van de weg LeidenNieuwe Wetering aan de gemeente Alkemade. Daarbij heeft het lid van Prov. Staten, de heer M. P. van der Weijden, het opgenomen voor de gemeente Alkemare. De heer Van der Weijden sprak als volgt: Voor ons ligt een aantal stukken, waaruit blijkt, dat Gedeputeerde Staten en de gemeente Alkemade het met elkaar over deze voordracht niet eens zijn. Daarover behoeven wij ons, dunkt mij, niet zo erg ongerust te maken, het komt immers in de beste families voor, dat er weieens onenigheid is. Gedeputeerden leggen ons een aantal afschriften en een ar gumentatie voor, waaruit zou moeten blijken, dat de provincie hierin ge lijk heeft: ue gemeente Alkemade is verplicht de bedoelde weggedeel ten terug te nemen krachtens in 1938 en vóór die datum gemaakte over eenkomsten. De gemeente Alkemade legt ons echter schrifturen voor, waaruit zou moeten blijken, dat er geen werke lijke overeenkomst is getekend en dat de gemeente dus in het gelijk zou zijn indien deze opgelegde verplich ting door haar wordt geweigerd. Maar het is nu eenmaal zo: beiden kunnen geen gelijk hebben; men zou hoogstens kunnen zeggen: Daar hebt u ook gelijk in, en dan zouden er drie zijn, die gelijk hebben in plaats van twee. Waar Alkemade zich op beroept. Het uitgangspunt is hier m.i. de hoofdzaak. Uit de door Ged. St. over gelegde stukken zal moeten blijken, dat definitief een overeenkomst is gesloten, mede door het raadsbesluit van 16 Juni 1938, welk besluit dan door Ged. St. een jaar of twaalf later is goedgekeurd en inmiddels door de Raad van Alkemade weer was in getrokken. Het gemeentebestuur van Alkemade beroept er zich echter op. dat nooit een definitieve overeen komst is tot stand gekomen en ge tekend, getuige de brief van Ged. St. van 27/29 December 1938 aan het ge meentebestuur, waarin zij als volgt schrijven: „Wij nemen aan, dat Uw Col lege zich met het vorenstaande zal kunnen verenigen en zien uw nadere berichten daarom spoedig tegemoet." En vervolgens: „Wij zullen u dan zo spoedig mogelijk een concept-overeen komst ter beoordeling doen toe' komen". Dat was dus 1% jaar na 16 Juni 1938. Dit concept nu is nimmer ontvan gen door de gemeente en het is het gemeentebestuur ook niet bekend, dat Ged. St. zodanig concept zouden hebben voorgelegd aan de Provin ciale Waterstaat. Wij hebben nu wel heel wat af schriften van gevoerde correspon dentie gezien, waaruit blijkt, dat er voorbereidingen zijn gemaakt voor een overeenkomst, maar een afschrift van de officiële overeenkomst, geslo ten en getekend door beide partijen, heeft het College ons niet getoond. Nu kan het College zich op het standpunt stellen, dat uit de brief wisseling duidelijk blijkt, dat het voornemen bestond om tot een over eenkomst te geraken, maar de over eenkomst zelf is volgens het ge meentebestuur van Alkemade niet werkelijk gesloten. Een vergelijking. Mag ik een vergelijking maken die misschien wel mank gaat, zoals bij na alle vergelijkingen mank gaan? Iemand wil een huis of een boer derij verkopen. Hij heeft daarvoor een aspirant-koper gevonden. Prijs en datum van overdracht worden in verschillende brieven besproken en de voorwaarden vastgelegd, welke zouden moeten worden nagekomen. De transportdatum is nogal wat ver schoven, b.v. in verband met dë mo gelijkheid om hypotheek te kunnen bekomen. Alles is dus voorbereid, de twee partijen zijn het eens geworden, maar de koop is nog niet aangegaan, niet aangegeven bij de notaris en de koopacte is niet getekend, maar uit de administratie, die gevoerd was, blijkt niettemin duidelijk, dat beide partijen van plan waren tot een koopovereenkomst te komen. Maar ik zou willen vragen: Is dat een koop overeenkomst? Ja zeker, hoor ik hier zeggen, maar m.i. is dat niet het ge val. M.i. is er geen koopovereenkomst, want als er zich onvoorziene omstan digheden zouden voordoen, als b.v. de aspirant-koper geen hypotheek kan krijgen of zich elders gaat ves tigen, kan men hem, hoewel de voor bereidingen waren getroffen, aan de overeenkomst, die niet getekend is, niet houden, daar deze niet definitief gesloten is. Zo is het dunkt mij ook in dit ge val. Alles was voorbereid, maar de overeenkomst was niet gesloten en daarom meent het gemeentebestuur van Alkemade niet gehouden te zijn aan het raadsbesluit van 1938, waar in te kennen werd gegeven, dat men deze overeenkomst wilde sluiten. De moeilijkheid zit naar mijn mening hierin, dat de uitvoering van de voorwaarden tal van jaren is ver schoven. Weliswaar door onvoorziene omstandigheden, tengevolge waarvan de gemeente Indien zij deze naar haar mening niet gesloten over eenkomst, alsnog zou aannemen, voor onoverkomelijke moeilijkheden zal komen te staan. Ik ben niet voor nemens over kleine onderdelen van deze overeenkomst te spreken, n.l. niet over de bomen en ook niet over die ene brug; dat acht ik van niet zo groot belang; het moet naar mijn me ning \yel mogelijk zijn, dat Ged. Sta ten en het gemeentebestuur hierbij tot overeenstemming komen. Het gaat hier over het terugnemen van de weg in behoorlijke staat tegen ƒ3000 per km. Wat is in behoorlijke staat? Volgens het gemeentebestuur bete kent „in behoorlijke staat" zodanige toestand, en wél op het ogenblik van teruggave, dat de weg het vervoer, zoals bet nu is, kan dragen en ver werken. Ged. St. stellen het aldus: de overeenkomst is gesloten door de voorbereidende brieven, hoewel dit college zelf schrijft, dat de concept overeenkomst aan het gemeentebe stuur ter beoordeling zou worden toegezonden. Deze is echter niet ge stuurd en ook niet getekend. Waar om was het dan nodig het gemeente bestuur te berichten dat deze con cept-overeenkomst ter beordeling zou worden toegestuurd, wanneer deze overeenkomst al vaststond? Hoewel de nieuwe weg geen ontlasting bete kende voor Alkemade, wat ook uit drukkelijk in de brieven vermeld stond, hoewel de oude weg niet al leen niet ontlast is integendeel bui ten elke beïnvloedingsmogelijkheid van Alkemade een tenminste drie maal zo zwaar verkeer heeft gekre gen als in 1938, terwijl de kosten van onderhoud van de weg verdrievou digd zijn vergeleken met 1938, hou den Ged. St. de gemeente Alkemade aan deze z g. gesloten overeenkomst. Zelfs indien deze overeenkomst zou vaststaan, hetgeen naar mijn mening niet het geval is, dan zou het nog de In de zomerzitting van de Prov. Staten van Zuid-Holland is gister morgen de overdracht van de weg LeidenNieuwe Wetering goedge keurd (zie uitvoeriger verslag). Daarna kwam in behandeling de vaste oeververbinding met Goeree- Overflakkee. Over dit punt voerden in de morgen-vergadering het woord de heren Verkerk (A.R.) en Van der Weijden (K.V.P.). In de middagvergadering werd de behandeling van het voorstel be treffende een vaste oeververbinding GoereeOverflakkee met het vaste land van Zuid-Holland voortgezet. De sprekers, die in deze vergade ring het woord voerden, gaven hun instemming met het voorstel te ken nen. Het waren de heren Verker (A. R), Zandt (S. G), Blom (V. V.- D) De Monchy (V. V. D.) en Van der Brugge (V. V. D.). Namens Ged. Staten gaf de heer Bolsius (K. V. P.) te kenen, dat wel zelden een voorstel van het college zoveel eenstemmigheid heeft gevon den. Het voorstel van Ged Staten is daarna Z. H. S. goedgekeurd, zo dat de door de „Flakeesche Ge meenschap" verlangde principiële bereidverklaring is verleend en de voorlopige financiëring van de voorbereidlende onderzoekingen uit het brugfonds, waarin de provincie voorlopig telkenjare f 100.000, zal storten, goedgekeurd. Overeenkomstig het voorstel van Gedeputeerde Staten werd het cre- diet van f 270.000, dat verleden jaar is toegestaan voor het doen verbouwen van de veerboot „hoofd ingenieur Van Elzelingen," dienst doende in het veer Maassluis-Rozen burg, met 30.000.-, verhoogd. De verbouwde veehboot zal vermoede lijk in de tweede helft van Septem ber worden ingelegd in de veer dienst. Aan de orde is verder o. a. geko men een voordracht van Ged. Staten tot aanvulling van het tarief van tolheffing van de tol aan het War monderhek. Voor de passage over de brug aldaar wordt tolgeld gehe ven krachtens een ter plaatse be staand veerrecht, hetwelk in 1639 bij octrooi van de Staten van Hol land en West-Friesland is omgezet in een brugrecht. Het tarief daar van is echter onvolledig, omdat 't geen bepalingen voor moderne ver voermiddelen, als fietsen, motorrij wielen en automobielen bevat. Die lacune walde Ged. Staten opheffen. Er rezen bezwaren, uit verschil lende hoofden, van de zijde van A. R. en C. H. De heer De Mon chy (V. V. D.) bepleitte aanhou ding en het openen van onderhan delingen over overdracht van het veer. De heer Van Praag (Arb) achtte de overdracht in het algemeen be lang en moreel gerechtvaardigd. De heer Spieksona (K. V. P.) bleek zich wel te kunnen vereni gen met het voorstel en tenslotte verklaarde heer Knibbe (A. R.) zich ook voor aanvaarding, opdat zo zeide hij er uiteindelijk recht en billijkheid zouden geschie den. Namens God. Staten heeft ide heer Wittenburg (K.- V. P.) een aanvang gemaakt met de verdedi ging der voordracht van het colle ge. Na betoogd te hebben, dat hier sprake is van een monopolistisch veerrecht, waarop de verenwet van toepassing is, brak hij zijn rede af. Te vijf uur werd de vergadering verdaagd tot hedenmorgen elf uur. vraag zijn of het moreel verant woord zou zijn voor de provincie, onder zo geheel andere omstandighe den op dit ogenblik de weg onder deze voorwaarden dwingend aan Al kemade temg te geven. De provin cie zegt: er heeft boedelbeschrijving plaats gehad (aangenomen, dat men dit zou kunnen volhouden) en daar mede is de zaak afgelopen. Nog een voorbeeld. Men stelle zich eens voor: twee broers die notarieel overeenkomen, dat bij het overlijden van hun vader de ene de goederen, de andere het geld zou ontvangen, aapgenomen dat beide gedeelten op het tijdstip van overeenkomst gelijke waarde hadden. Twaalf jaar later overlijdt de vader en de uitvoering van de overeen komst, tqssen beiden gesloten, moet dan plaats hebben. Men stelle zich dan voor dat de goederen het vijf voudige waard geworden zijn, terwijl de waarde van het geld, in goederen gemeten, geïnf'eerd is of omgekeerd? „Deelneming" betuigen. Zouden Geo Staten het dan niet re delijk achten', wannee; men zich enigszins aan de moehijKheden van anderen zou storen? Ik kan mij voor stellen dat Ged. St. zeggen- wij kun nen onze deelneming betjigen, wan neer er wat te delen en te nemen valt. Wie er zelf niet bij betrokken is, kan daarover nogal eens gemak kelijk oordelen maar het wordt veel al anders wanneer men het zelf moet doen. De grote moeilijkheid ligt hier naar mijn mening: de overeenkomst is wel voorbereid, maar is juridisch niet gesloten. De omstandigheden zijn van gans andere aard dan beide par tijen zich op het ogenblik van het sluiten van de overeenkomst hadden voorgesteld; de voorwaarden (een onderdeel van de overeenkomst), nl. het in behoorlijke staat brengen van de v/eg, houdt door wijziging van de omstandigheden gans iets anders in dan op het ogenblik, waarop men zich voorstelde deze overeenkomst te sluiten. U hebt, geloof ik, uit mijn betoog wel begrepen, dat ik met het College enigermate verschil over de vraag, of de Staten goed zullen doen hun medewerking te verlenen tegen de wil van de gemeente Alkemade om een gedeelte van de weg Leiden Nieuwe Wetering aan de gemeente Alkemade over te dragen. De tege moetkoming, welke G.S. zich voor stellen te geven, n.l. het op het ter tiaire wegenplan plaatsen van deze weg geeft Alkemade geen enkele ze kerheid. Ik geef dan ook de Staten in overweging de gevraagde goed keuring thans niet te verlenen en G.S. te verzoeken met het gemeente bestuur van Alkemade in nader over leg te treden over een oplossing van deze kwestie. Hopelijk zal het Colle ge de gemeente Alkemade nog zoveel tegemoet komen dat een aanvaard bare regeling alsnog wordt voorge steld. De gemeente Alkemade is tot elke redelijke oplossing bereid. Onaangenaam getroffen. Het lid van Gedep. Staten, mr. Bolsius, ging uitvoerig op de ge maakte opmerkingen in en handhaaf de het gisteren gepubliceerde prae- advies. Spr. zeide min of meer onaan genaam te zijn getroffèn door de houding van de gemeente Alkema de. Gedep. Staten zijn echter bereid met de gemeente Alkemade in de onderhavige kwestie op coulante wijze te onderhandelen. Vergenoegd, maar nog niet verheugd. De heer Van der Weijden ant woordde hierop: Vooral het laatste gedeelte van de rede van de geachte Gedeputeerde heb ik met bijzonder veel genoegen gehoord. Aangezien dit zeer tege moetkomend was en ik de overtui ging heb, dat de Staten in meerder heid, als ik het tenminste goed zie, het standpunt van de geachte Gede puteerde delen, ligt het waarschijn lijk niet meer op mijn weg nog eens al deze vraagstukken aan de orde te stellen. Dat wil echter niet zeg gen, dat ik al hetgeen hier door de geachte Gedeputeerde ten beste is gegeven, kan onderschrijven. Dat is zeker niet het geval. Wan neer de geachte Gedeputeerde bijv. zegt, dat toch wel op overtuigende wijze is gebleken, hoe wij_ de gemeen te Alkemade tegemoet willen komen, n.l. doordat wij in de loop der jaren 300.000 aan deze weg hebben be steed, dan moet ik er op wijzen, in welke staat deze weg verkeert en hoe onmogelijk het is, dat hij het ver keer verwerkt. Daaruit karr men con cluderen welke bedragen, de ge meente Alkemade nog nodig zal heb ben om deze weg in een behoorlijke staat te brengen, en ook, dat deze weg in een behoorlijke staat, nog bui tengewoon veel zal kosten, en dat, wanneer de provincie in die kosten niet tegemoet wil komen, deze over eenkomst wat men dan „overeen komst" noemt voor haar zeer be zwaarlijk is. Ik heb er geen behoefte gan de Staten met deze kwestie nog lang op te houden. Ik ben buitengewoon ver heugd over de toon, waarop de ge achte Gedeputeerde dit gehele on derwerp heeft behandeld, hoewel hij meent toch min of meer onaangenaam te zijn getroffen door de houding van het gemeentebestuur van Alke made. Deze houding is zodanig ge weest, dat hier alsnog overeenstem ming en een overeenkomst met dat gemeentebestuur mogelijk zal zijn. Ik wil mij dus gaarne aansluiten bij de opmerkingen van de heer Deeren- berg, die heeft gezegd laat het ver leden maar ,wat het verleden is. Op zichzelf zou ik liever hebben gezien, dat deze voordracht niet zou zijn aanvaard en de gemeente Alke made in een sterkere positie zou komen te staan. Wanneer G. St. zeggen, dat deze kwestie coulant zal Vorden behandeld, meen ik hier mede echter genoegen te kunnen ne men. Het voorstel van Ged. Staten is, nadat over dit onderwerp ook de he ren Derenberg (K.V.P.) en Verkerk (A.R.) het woord hadden gevoerd, z.h.st. aangenomen. WAARNEMEND DIRECTEUR-GENERAAL VOEDSELVOORZIENING. Binnenkort zal tot waarnemend directeur-generaal van de voedsel voorziening benoemd worden ir. J. A P. Franke, thans voorzitter en direc teur van het hoofdbedrijfschap voor akkerbouwproducten. Zoals bekend is directeur-generaal van de voedsel voorziening ir. S. L. Louwes, die kort geleden van een ernstige ziekte is hersteld. BEURS: LUSTELOZE STEMMING. Evenmin als Maandag was er gis teren veel animo op de Amsterdam se effectenbeur. Het openingsniveau was iets lager, daarna trad nog een kiëine achteruitgang op, al bleven de verliezen beperkt. Opmerkelijk is Maandag de aan- delenomzet geweest, nl. 3.643.000 Hiervan kwam echter niet minder dan 2.383.200 voor rekening van Hoogovens, die gistëren tegen emis- sieprijs (110 procent) verhandeld zijn Ter beurze achtte men het waar schijnlijk dat het beheers-instituut verreweg het grootste gedeelte van deze post voor zijn rekening heeft genomen. Gisteren werd een iets hogere koers genomen, nl. circa 112 procent. De courante en incourante cultuuraandelen waren voor het overgrote deel een kleinigheid lager. Op de Industriemarkt viel weinig te beleven. Unilevers waren ruim een piint lager. De scheepvaartmarkt on dervond al evenmin veel belangstel ling. Ook hier waren kleine verlie zen veruit in de meerderheid. Het zelfde kan gezegd worden van de be- leggingsmarkt, waar de handel ook gisteren zeer weinig te betekenen had. In overeenstemming met Wall- street was de Amerikaanse sector licht verdeeld. MAAR HET WAS EEN OPLICHTSTER UIT AMSTERDAM „Ik ben de dochter van minister Van Maarseveen," zo stelde zich enige maanden geleden een zeer chic geklede dame voor aan de eige naar van het pension Boshoek in Bergen, de heer C. Willig. 'sMans neus krulde. Dat was pas iets van betekenis. „Maar ik wens incognito te blijven onder de naam van ror. dr. Van Gelder," vervolgde zij. En de pensionhouder, die meende te weten, dat incognito reizen tot de meest ge wone dingen behoort onder mensen van deftige stand, zag zeldzame vi sioenen oprijzen van 'grootheid. Bos hoek zou het deftige pension van Bergen zijn. Mr. dr. Van Gelder, in werkelijkheid een heel gewone juf frouw Koos van G. uit Amsterdam, betrok met haar gezelschap de beste appartementen die het pension be zat. Dat gezelschap be.stond uit drie dames, een zékere mevrouw „Bui tendijk" en twee jonge meisjes. Het was alles zeer chic en de echte stan ding verloochende zich ook hier niet, want de oudere mevrouw „Buiten dijk" onderscheidde zich door een zekere ondefinieerbare eenvoud van de jeugd, die zich kenmerkte door een meer ijdele opschik. Natuurlijk lieten zij zich de goede gerechten en de geurige wijnen van pension Bos hoek goed smaken. Er kwam bezoek, bezoek van def tige heren, fabrikanten uit-de hoofd stad, „diplomaten" uit Den Haag. Een royale betaling van f 1500. door een van hen, gaf het geheel een extra-degelijke basis en toen be gon het feest. Op zekere dag kwam mr. dr. Van Gelder met een zeer vertrouwelijke mededeling bij de pensionhouder. Hij mocht er met geen sterveling over spreken, want het moest .strikt geheim blijven: er zou een groot di ner moeten worden aangericht voor ongeveer vijftig personen. Zij zelf zou binnenkort een koninklijke on derscheiding ontvangen en dat moest gevierd worden. Onder de gasten zouden zich niemand minder bevin den dan de Koningin en prins Bern- hard in hoogst eigen persoon en ver der ongeveer de halve ministerraad. De allerbeste kellners werden aan gesteld, de hand werd gelegd op een kok, die een meester was in zijn vak. Helaas. Op de vastgestelde datum kon het diper niet doorgaan. De pen sionhouder moest goed begrijpen: het was geen afstel, doch slechts uit stel. Het gezelschap was overigens deftig genoeg, allemaal „hoge amb tenaren met klinkende namen enz. Maar o wéé, de toestand in Korea begon hoe langer hoe ernstiger te worden en dat deed zich ook gevoe len in Nederland. De Koningin kon voorlopig niet komen. Het personeel moe?t echter worden aangehouden. Het vrolijke leven ging door. Ken nissen bleven komen en gaan, de ge rechten van de meester-kok werden geprezen, de wijnen ten hoogste ge waardeerd. De heer Willig ging er mee door, zolang hij kon. Maar zijn portemonnaie werd platter en plat ter en ten slotte was hij genoodzaakt hakkelend en bescheiden om even een voorlopige betaling te vragen. Met de royaliteit, die hij van de dames niet anders had verwacht, werd hem een cheque ter hand ge steld van tien duizend gulden en toen vertrok het gezelschap. De ontgoocheling volgde snel. Voor de cheque bleek geen dekking aanwe zig te zijn. Wat al te laat werd toen de poli tie in het geval betrokken en die ar resteerde spoedig in de hoofdstad mej. Koosje van G„ die zich ten on rechte voor een dochter van minister Van Maarseveen had uitgegeven. Ook de anderen waren spoedig ge vonden. v boorte van onze eer ste lieveling, die bii het H. Doopsel de namen ontving JOHANNES JACOBUS MARIA. J. Th. M. Post A. E. M. Post van Haasteren Leiden. 26 Juli 1950. Oude Singel 08. 8961 Na een geduldig gedïa- gen lijden is, toch nog onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve Man. Vader, Behuwd- vader. Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom de Heer G- E. E. KUIJNTJES Directeur Ambachts school te Leiden. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. in de leeftijd van 59 jaren. Leiden: E. A. M. Kuijntjes Elzinga G. R. E. Kuijntjes Arnhem: Ir E. E. Kuijntjes B. Kuijntjes Leijerweert Rijswijk: W. BrakelKuijntjes A. J- Brakel en verder Familie. Leiden, 26 Juli 1950. Haagweg 2. De teraardebestelling is bepaald op Zaterdag 29 Juli a.s. op „Wester- veld" te Vei komst van uur. halte Westerveld. en, na aan ttein 10.31 Driehuis 5770 DANKBETUIGING Mede namens mijn ouders" bedank ik allen, in het bij zonder het Kath. Thuis front. Familie en Buren, voor de grote belangstel ling welke ik mocht on dervinden bii miin thuis komst uit Indonesië. TH. T. v. BEfMMELEN. Dr. v. Noortstraat 172. Stomp wiik- 5763 BIEDT ZIOH AAN: in kruideniers- of bakkers bedrijf. genegen enige enige huish. werkzaamhe den te verrichten in Al phen en Omstreken. Br. ender no. 5760 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd een nel R.K. MEISJE voor d- en n.. niet beneden de 18 jaar. v. g. g- v. Aan melden tussen 6 en 8 uur. Mevr. Elshof. Haarlemmer straat 139a. 8959 Terstond gevraagd een boven de 20 jaar. goed' kunnende melken, tegen hoog loon. bii G. Schie- broek. Hogendijk. Zeven hoven. 5762 HAARDEN KACHELS Uw adre* finds 1844 LANGEZAAL Stille Rijn 7 - Tiltf. 26545 Lid Financieringsinstituut NAAR 15,16,17 Augustus met schitterende touringcars. 3 onvergetelijke dagen Prijs Leiden v.v. slechts I. 59.75 Leden reductie Hierin begrepen reis, logies en alle maaltijden Directe aanmelding ge wenst bij boekhandel „DE SLEUTELSTAD". Breestraat 123, Tel. 26508 Katholieken reist in katho liek verband; dus met de Nad. Kath. Reisvereniging GEVRAAGD bij 0VERDEVEST te Z0ETERW0UDE 3? Gratis regenscherm bii Kinderwagen vernieu wing. Poppen-, Wandelwa gen. Bel 21248. Reizigers- bezoek. vrijblijvend. 20 korting heeft U zonder winkeliers bemiddeling. Zendt naar de fabriek uw kinderwagen. Kappen over trekken, spuiten, chromen, veil. Kinderwagen bedrijf, uiterstegracht 14. Leiden. Donderdag 27 Juli a.s. van 2022 uur geven wjj in een zaal van Cafe- Rest. „De Valk", vanouds „Spoorzicht" ("W. B. Th. Peterzen), Morssingel 1 te Leiden; gratis inlich tingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een Amerikaans Plastic Kunstgebit DIRECT NA HET TREKKEN. N. I. T., De Perponcherstraat 108 Den Haag De eerst volgende 4 weken verlagen wij de prijs van onze beschuit van 25 ct. tot 21 ct. per rol (12 stuks). DAGELIJKS VERS GEBAKKEN PROFITEERT VAN DEZE RECLAME AANBIEDING! Verkrijgbaar bij onze bezorgers en filialen L.B.F. - „DE ZEEUW" <2 Pension aangeboden aan heer b. b. h. h. in R K. Middenstandsgezin. Br. onder no. 8952 bureau van dit blad. "2 Te koop een in goede staat zijnde kinderwagen. Te bevragen Vernèdepark 6. Voorschoten Ook te ruilen voor Herenrijwiel. VAN 31 JULI TOT EN MET 5 AUGUSTUS Glazenwasserij-Schoonmaakbedrijf J. KUKLER ZONEN Kantoor: van der Werffstraat 34 Telél. 20777 <2? Timmer zelf Uw zol derkamer. kast of kolen hok. Alles voor de knut selaar. Een païadijs van hout. Wat ..De Houthal" biedt, vindt men elders niet. Goedkoper... en be ter. Regelmatig restanten goedkope latten. ..De Hout- ha!" Hogewoerd 99. Tel 22536. 8954 32* Passie-Spelen te Tege- len. Nog enkele personen kunnen mede on Zaterdag 29 en Zondag 36 Juli. Ver trek 2 uur Stationsplein. Prijs: "31.plaats en verzorging inbegrepen. De Sleutelstad. Breestraat 123 Ned. Kath. Reisver. 576f 3?" Werkster gevraagd Donderdags van 8'12.36 ui^r. Aanmelden a.s. Don derdag 46.36 uur Vrou- wensteeg 14. Leiden. 8949 f2 Gevraagd een zit-slaap- knmer met kookgelegen heid en stromend water, door een bejaarde dame. Liefst omgeving Heren straat, Doezastraat. Br. onder no. 8951 bureau van dit blad. 8951 f2 Transex heeft een op lossing voor uw vacantie- vervoer. Volop bagage en maximum 4 personen. Be spreek tijdig. Transex. Kaasmarkt. Tel. 26782. door L. C: J. ROOZEN Prijs gebrocheerd f3.75. Gebonden f4.50 Een boeiende levensschets van Henrl Ghéon Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f2.25 Franco per post f2.40 UITGAVÉ N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT. LEIDEN 3? Openlijk dank aan God I op voorspraak van de H- Maagd voor de verkregen gunst bii houden der No vene van de drie Wees gegroeten. D. v. d. P. f2 Net meisje gevraagd Mevrouw Vreeburgv. d. Brink. Watersteeg 2a, te Leiden. 5769 f2 Net meisje voor de kinderen en lichte werkzaamheden. Aanmel- den Lorentzkade 3. Leiden, f 3? Kantoor van Th. J. van 1 der Heiiden Hoge Rijndijk 163a. Leiden, gesloten van j. 29 Juli tot en met 5 Augus tus 1956. Besprekingen na de vacantie Maandag. 7 Augustus a.s- van 16 tot 16 uur. 5758 f2 Opruiming. Haast U' tot Zaterdag opklapbed- den ledikanten, spiralen, divanbedden. enkel en dubbel ombouwen. ma trassen. uitschuiftafeis, ameublementen enz. alles nieuw. Vanaf 1 Aug. haar den en kachels. Pluym. Hogewoerd 41 Leiden. Tel. 21266 8957 f2 De Leidse drieling vraagt wegens zjekte der tegenwoordige net iR. K dagmeisje. Aanmelden tussen 7 en 8 uur. Hansen straat 51. Leiden. 8960 f2 Rijwielen. Te koop pri ma dames-, heren-, meis jes- jongensriiwiel en transport en sportrii wielen alle in staat van nieuw, in- en verkoop rijwielen. Kor te Pieterskenckoorsteeg 8, Leiden. Na 6 uur gesloten. f2 In de opruiming van de Vrika. wasketels en teilen tegen ongelooflijk lage pril zen Nog enkele dagen- Huishoudmagazijn „Vrika' j ïfogewoerd 97. 895o

Leidse Courant | 1950 | | pagina 4