R.K. Vakschool voor meisjes Examen-uitslagen Uitstekend slot van een rumoerige Kaag-week NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK G. E. E. Kuijntjes "f UIT DE OMGEVING WOENSDAG 26 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De uitslag der gehouden examens luidt: Het getuigschrift Huishoudkundige twee-jarige opleiding werd behaald door de dames: J. Tros, Leiden, A. Deprez, Oegstgeest; T. van Basten Batenburg, Tegeien; M. Deurvorst, Zutphen; J. Geling, Sappemeer; A. Leeuwenberg, Utrecht; L- Lommerse Hillegom; D. Stokman, Gendringen; A. Vergouwen, Voorhout; Th. Witte- veen, Leeuwarden; M. Leewens (met Ilof), Wassenaar; T. Fijen, Heerier- heide. Afgewezen: geen: Het schoolgetuigschrift Kinderver zorgster werd behaald door de da mes Zr. Odrada, N. v. d. Brink, Lei den; C. v. d. Eist, Hillegom; L. van Graven, Noordwijkerhout; K. Mi- chiels, Maastricht; A. de Ouden, Bos koop; J. de Ruyter, Beverwijk; C. v. d. Voort, Sassenheim; T. v. d. Werf, Voorschoten; G. van Winsen, Noord- wijk. Afgewezen 1, Herexamen 1- Het diploma Kinderverzorgster in Koloniehuizen behaalden de dames: Zr. Odrada. Lsiden; J. v. d. Laar, Over veen; K. Michiels, Maastricht; A. den Ouden, Boskoop; D. van Rijn, Langeraar; T. v. d Werf, Voorscho ten G. van Winsen, Noordwijk. Af gewezen: geen. Het getuigschrift: Hulp in de Huis houding behaalden de dames: N. Goddijn, R. Hartog, L. v. d. Heijden, E. v. d- Lof, R. Schmidt, A. Smit, T Verbruggen, L. Wolters, R. Zaalberg, G. Brands, Leiden; N. Bazel, G. van Gent, Oegstgeest; B. Belle, L. Stok man, Lisse; D. Boer (met lof), Ha- zerswoude; F. de Kreek (met lof), Katwijk; C. Los, Voorschoten; A. v. d. Put, L. Schreurs (met lof) Noord- wijk; J. Roeloffs, Oude Wetering; I. Westerbeekk Sassenheim; J. Heems kerk. Noordwijkerhout; Y. Kersten, 's-Gi;avenhage. Afgewezen: geen. Het getuigschrift: Costuumnaai- ster behaalden de dames: R. Uiten- hout, Oegstgeest; G. van Duyn, N. v. d. Putten, J. v. d. Wiel, Noordwijk; A- Franken, Sassenheim; I. Rietveld, Leiderdorp; R. Rietveld, Hazerswou- de; B. Vie veen, Leidsendam. Afge wezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister be haalden de dames: L. Hartevelt, G. Kuivenhoven, A. Mugge, T. van Po- lanen, Leiden; A. v. d. Sleet. H. Rotteveel, Oegstgeest; M. Braakman, Noordwijk; C. Dobbe, Roelof arends veen; C- Geerlings.. A. Koele wijn, Noordwijkerhout;A. de Haas, M. Kapteijn (met lof), Leiderdorp; R. v. d. I.uyt (met lof) Noordwijk; A. v. Meel, Katwijk; J. Mourits, Voorhout Afgewezen: geen. Herexamen: één. Het getuigschrift Vierjarige Mid dagopleiding werd behaald door de dames: C. Bakker, H. v. d- Maas, J. v. d. Maas, R. de Mooy. J. v. d. Wijn gaard, Leiden; G. de Groot, Oegst geest: I. v. d. Meer, Noordwijk; R- Obdam, Lisse; A- Heemskerk, A. Star, Rijnsburg, J. de Zwart, Voor hout. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Tweejarige Mid- Idagopeiding werd behaald door de dames: T. Cornelissen, Leiden; H. van Abswoude. H. Jonker, E. Wil- lemse. K. Strijk. Oegstgeest; B. den Boef, G v d. Geest, Voorschoten; W. van Burik, Zoeterwoude; T. van Dam Noordwijkerhout; A- van Eg- mond, Rijnsburg; J. Homan, J. Berg, Sassenheim S. van Klaveren, J. van Klaveren, Hazerswoude; M. de Haan, A. Schoneveld. Katwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Tweejarige Pri maire Dagopleiding behaalden: R. de Groot,. M. Habraken, L. Hoogën boom, J. Kriek, A. Nijssen, B. van Remundt, G van Velzen, A. Zon- derop, A. v. d. Burgh, C. Bügel. M. de l'Ecluse, S. Fuchs, J. Harland. B. v. d. Hoeven, A. Hofman, J. Hubers. K. Jonker, C. v. d. Lelie, W. Lens, N. Teleng, L. Vitters, Leiden; R. Hoo- gervorst, Oegstgeest; A. v. d. Zalm, C. Siemerink, R. Duyndam, Noord wijk; R. Grimbergen, Rijnsburg; M Klaassen, M Boogert, G. Oudshoorn, Voorschoten; A- Dompeling, Leider dorp; W. Kok, Hillegom; M. Sandvos, Noordwijkerhout, T. Straathof, Nieu we Wetering. Afgewezen: geen. Her examen: twee. Afdelingschool te Oegstgeest: J. Geervliet, N. de Gelder, M. v. d Sleet, M. v. d. Veur, Oegstgeest; C- Goemans, Voorhout; H. Mulders, Katwijk; J. Ravensbergen, Rijnsburg; N. Wesseling, Noordwijk. Afgewe zen: geen. Bevorderingen: Van het le leer jaar naar het 2^ van de opleiding tot Huishoudkundige: P. Beemster, A. Boonman, J. Braakman (met lof), E. Doorn, R. Goddijn, N. v. d. Ham, R. v. Kampen, A. Plouvier, W. Verko ren, Leiden. J. Creijghton,, J. Vis, A. M. Bonda, Oegstgeest. M. v. d Burg, G. Witteman, Noordwijkerhout. J. v. Diemen, T. Paardekooper, G. Vlas veld, Zoeterwoude. A. Flux, Hille gom. L. Koopmans, Lisse. R. Otten- heim, (met lof), Voorhout. J. Vij gen, Boskoop. W. Hueber, Sassen heim. E. Berger, Belfeld (L.). N. ten Horn, Veendam. M. Hulshof, M. Jaartsveid, 'Lichtenvoorde. I. Maul, W. Stockmann, Den Haag, T. Riet bergen, H. Rietbergen, Haarlem, M. Teeuwen, G. Teeuwen, Tegeien. J. Veldman, C. Willemse, Wassenaar. V. Visscher, Alphen aan den Rijn. R. de /ries, Sneek. Afgewezen: een. Van het eerste leerjaar naar het tweede van de opleiding Hulp in de Huishouding: Miep Bergers, L. van Dijk, A. Fasseur, A. M. Freeze, C. Vlasveld, B. Pieterse, Leiden. T. Els- hof, B. v. Tilborg, Oegstgeest. C. Duivenvoorde, Lisse. T. Grundeken, Voorschoten. J. de Haas, B. Middel, Noordwijk. Voorwaardelijk G. Bijkerk Afge wezen: twee, herexamen: twee. Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding Huisnaaister: J. Nonnekens, W. v. Polanen, R. IJzer man, Leiden. A. v. Diggele, N. Hoff mann, G. v. d. .Horst, Oegstgeest. T. Franken, I. Tijssen, Sassenheim. C. Glasbergen, M. de Mooy, R. Star, Rijnsburg, C. Heshof, Noordwijker hout. T. Leuven, Lisse. G. v. Rhijn, "Katwijk. A. v. d. Zalm, C. Zwaan, Noordwijk. Voorwaardelijk: C. Kloots, A. Sommeling, Leiden. Niet bevorderd: geen. Van het 3e leerjaar naar het 4e van de Middapooleiding: T. v. d. Bos, M. v. d. Meijden, J. Plasmeijer, A. Balkhoven, T. Castelein, I. v. d. Maas, A. Rombout, M. v. Teijlingen. Leiden. A. de Groot, Oegstgeest. R. Bakker, T. v. d. Valk, (met lof), T. v. d. Werf, Voorschoten, G. Boer, I. Granneman, Stompwijk. G. Bogerd, C. Stikkelorum, Leiderdorp. J. Braam, I. van Nieuwkoop, Sassen heim, A. v. Burik (met lof). Zoe terwoude. G. Cederhout, R. Ravens bergen, J. Ravensbergen, Rijnsburg. FRIESLAND WINT ONBEDREIGD DE REGENBOOGSTRIJD VAN HOLLAND.. De laatste dag van de Kaagweek zette uitstekend in. Er stond een ste vig briesje, niet te zacht en niet te hard, zodat er inderdaad gezeild kon worden. Aangezien het gisteren de dag der beslissingen was, bestond er natuurlijk ook voor deze dag grote belangstelling. De vraag of vandaag Friesland dan wel Holland eerste zou worden in de Regenboogstrijd om de Holland- Frieslandbeker was brandender dan de vraag wie uiteindelijk winnaar van de beker zou worden, want de kans van de Friezen stond vrij be-1 hoorlijk, omdat het Holland-team wel een harde dobber zou hebben om de grote achterstand van 17 punten in te halen. Het zag er aanvankelijk niet zo slecht uit voor het Holland-team, want bij de start lagen v. d. Velde, de Wit en Theunissen mooi in de voorhoede. Reeds dadelijk werden enige interessante loefpartijtjes weg gegeven, waarbij de Wit op resolute wijze Vrolijk wegduwde, waardoor Bergsma gelegenheid kreeg twee plaatsen op te schuiven. Dit deed hij dan ook, maar profijt heeft hij er ten slotte niet uit getrokken. Op het rak naar Norremeer liep Vrolijk aan de grond, doch hij kon op eigen kracht weer vlot komen, hoewel het hem een grote achter stand kostte. Hofland voer hier niet scherp genoeg en verspeelde zijn plaats aan Hendriks en Alberda. In tussen liep v. d. Velde steeds verder uit en bij de boei op het Norremeer had hij een ruime voorsprong op Theunissen, waarna verder volgden: dr. v. d. Zijpp, Hendriks,. Alberda, v. d. Sluis, Hofland, Bergsma, de Wit en Vrolijk. Zo was de stand in punten: Holland 28.1, Friesland 27 p. Op de Dieperpoel loefde Alberda Johnnie Hofland weg en wel zover, dat deze in moeilijkheden kwam met de hem tegemoetkomende Hendriks. Voordeel hadden de Friezen hier echter helemaal niet van, want wel kwam v. d. Sluis een plaats naar vo ren, doch mét hem de Hollanders de Wit en Bergsma, zodat de stand hierna was: Holland 30.1—Fries land 25. OP de terugweg evenwel slaagden de Friezen er toch weer in enkele plaatsen op te schuiven. Zo wisten dr. v. d. Zijpp en Hendriks vóór Theunissen te komen, maar v. d. Velde won onbedreigd en voor de vijfde maal in-deze week twee maal in teamwedstrijd en driemaal in de open-wedstrijden eindigde hij als eerste. Hij behaalde in de teamwedstrijd niet minder dan 28.2 pnt. Friesland behaalde in deze wed strijd 29 pnt. tegen Holland 26.1, zo dat de Friezen nog weer enkele pun ten uitliepen. De eindstand werd: Friesland 92.1 pnt.Holland 72.2 pnt. De overige teamwedstrijden. In de 12M2-klasse was de Loos- drechtzeiler Caviët vanmorgen de Gebrs. Kraan de baas, Hij kwam als eerste aan, zijn teamgenoot Bollee als vijfde, terwijl H. Kraan tweede en Sj. Kraan zesde werd. De Kaag zeilers werden 3 en 4, maar Metze- laar had een protest, zodat de eind uitslag nog niet bekend was. Alkmaar won in de Valken klasse. De voorsprong, welke de Alk- maarse R. en Z.-ver. had op de Kaag 60.154.1 werd in de laatste wed strijd nog danig vergroot voorname lijk doordat de Kaag slechts 7 pnt. behaalde. De R'damse Zeilvereeni- ging maakte 'n goede beurt voor de le en 5e plaats, hetgeen een totaal van 28.1 pnt. opleverde, maar de eerste dagen waren te slecht ge weest om de eindstand aanmerkelijk te verstoren. De einduitslag werd: 1. Alkmaar- se R. en Z.-ver, 84.1 pnt, 2. Sneék 65, 3. De Kaag. 61.1. 4. Braassemer- meer 46, 5. Het Witte Huis 41, 6. R.Z.V. 32.1, 7. Noord Ned. Water sportbond 28, 8. De Schie 12 pnt. Fraaie Kaag-zege in Olympia-jollen. Koos de Jong en Jac. Stap deden het ook op de laatste dag niet slecht, want de eerste won opnieuw, terwijl Stap derde werd. Willafhs en Lesage bezetten resp. de 2e en 5e plaats, Hofkamp werd vierde, doch zijn teamgenoot gaf op. De eindstand werd hier: 1. De Kaag 42.3, 2. de Schinkel 33, 3. Gou da 21. 4. HJC 8 pnt. J. Heemskerk, Noordwijkerhout. A. Juffermans, Rijpwetering. T. Wind- horst, A. v. Bennekom, Hazerswou- de. W. Mulder, Voorhout. Niet be vorderd: geen. Van het le leerjaar naar het 2e van de Middagopleiding: G. v. Fulpen, R. Heemskerk, B. Hoogeveeh, T. Juf fermans, H. Kamphues, A. v. d. Klugt, T. Overdyk, C. v. Zijp, A. Rooyak- kers, Leiden. J. v. Duyvenbode, Voorschoten. I. den Haan, Katwijk. C. Hoogeveen. Noordwijk, M. v. d. Meij, R. de Mooy, Rijnsburg, N. v. Velzen, Zoeterwoude, A. Zevenho ven. Warmond, A. Hol, Leiderdorp, C. Turk, N. Minderop voorwaarde lijk. Niet bevorderd: één. Van het le leerjaar naar het 2e van de Primaire Dagopleiding: F. Bovelander, T. Boon, A. M. v. Die- men, N. v. Halem, R. v. d. Hoeven, C. Hoogënboom, M. de Jong (met lof), R. Koster, W. Landsbergen, R. Montanus, T. Roelandse, B. Röling. V Staats, A. v. Tienen, T. v. d. Veer, R. v. d. Voort, R. Chaudron, M. Hon- ders, T. Keereweer, C. Labrujère, A. Ladan, J. de Langen, M. H. v. d. Lin den, M. v. d. Linden. B. Maas, N. de Mooy, A. Mulder, W. Nachtegeller, L. Nieboer, C. Plu. A. van Poelgeest, N. Prevoo, H. Ravensbergen, C. Ser- dijn, R. Schild, E. Swanenburg, S. Verlind, T. v. d. Heijden, C. v. d. Meijden, B. Onderwater, H. Plas meijer, Leiden. L. v. Heuven, R. Grondsma, M. Hogewoning, R. Roo- denburg, G. Wolffenbuttel, A. den Hollander, Oegstgeest. J. v. Amerom, A. v. d. Geest. A. Koot. Voorschoten; M. Baars N. Hoogstraten, J. de Jong. R. Kapteyn, A. v. Poelgeest. M. Rasser C. Spaargaren, R. v. Teylingen, R. de Vos, Leiderdorp M. v. Houwelingen, Sassenheim. H. Bos-Otten, J. v. Bo- hemen ,T. Duyndam, B. Goedemans, I. de Jong, H. v. Kan, W. Meeuwen oord, R. Siemerink, R. Vink, R. v. Zuylen, M. Scheurwater, Noordwijk. R. Aanhane, I. de Haas, A. Verhart, Katwijk. N. Geerlings, Noordwijker hout. R. Hillebrand, N. Hillebrand (met lof), G. Meijer, Roelofarends- veen, C. Papöt (met lof), Warmond. G. Rietveld, Hazerswoude, B. Ver laan, M. van Leeuwen, Boskoop. Afge wezen: drie. Herexamen: een. MIDDENSTANDS-EXAMEN. Gisteren zijn geslaagd: C. Sijs, Nieuwkoop, J. Eijs, Nieuwkoop, J. Freeke, Leiden, W. J. v. Fulpen, Al phen a. d. Rijn, M. C. v. Gaaien, Al phen a. d. Rijn, A. P. L. v. d. Geest, Leiderdorp, J. T. v. d. Geest, Rijpwe- tering, Th. de Gelder, Aarlander- veen, J. W. Gerritsen, Aarlander- veen, J. W. Gesink, Katwijk, P. W. Gillebaart, Katwijk, J. Glasbergen, Oegstgeest, J. C. Goede, Sassen heim, L. v. Gorkum, Hazerswoude, C. Gottmer, Leiden J. C. v. Graas, Lei- muiden, P. A. J. v. Graas, Leimui- den, J. P. Groot, Woubrugge, C. M. de Groot, Zevenhoven, Joh. de Groot, Oegstgeest, J. G. de Groot, Voor hout, J. de Groot, Leiden, M. F. de Groot, Leiden, N. M. de Groot, Was senaar, R. J. de Groot, Nieuwveen, J. Gijsman. Leiden, J. A. Haan, Rijns burg, H. J. Haarlem, Leiden, D. Haas- ALPHEN AAN OEN RITN Programma feestelijkheden op 18 en 19 Augustus a.s. In een gister avond gehouden gecombineerde ver gadering van de besturen der C.O.V. en W.V. zijn door omstandigheden enkele' wijzigingen aangebracht in het programma der feestelijkheden op 18 en 19 Augustus a.s. Zo zullen Vrijdagavond om half acht op een groot podium op het IJsclubterrein de bekende Veluwse Boerendansers uit Putten optreden en Zaterdag avond zal op dit zelfde podium de be kend artist Lou Bandy optreden. De voetbalwedstrijd komt te vervallen daar voor 19 Augustus alle pr- minente elftallen vrijwel bezet zijn. Personalia. Voor het mulo-di ploma A slaagde mej. Chr. van Nierop en de heer L. van Deuren. ALKEMADE Diploma-zwemmen. Dezer dagen zijn aan het zwembad „De Brasem" voor de schoolgaande kinderen de examens afgenomen voor het diplo ma-zwemmen met als resultaat, dat aan de volgende een diploma kon worden uitgereikt: Chr. School, diploma B: Piet Kats- burg. Krijn Vreeken, Miep Krispijn, Corrie Horsman, Ans de Wit, Anne ke v. d. Berg, Heiltje Möhlen, Greet- je Tukker. Leen Pulleman, Kees Horsman, Peter v. d. Horst, Cor Tuk ker, Dirk Vreeken, Karei, Piet, Adri de Bock, Dientje van Dam, Heiltje Möhlen, Nelie de Bock, Marianne v. d. Horst, Aita van Dam. Agientje Roelofs, Toos Vreeken en Rietje Langhout; diploma A: Ans de Wit, Anneke v. d. Berg, Miep Krispijn, Heiltje Möhlen, Corrie Horsman, Gerda Roeloffs, Greetje Tukker, Cor rie v. d. Mark, Piet Katsburg, Kees Schijf, Krijn Vreeken, Adri de Bock, Nelie de Bock, Marianne v. d. Horst, Agientje Roelofs, Geesje Mos, Dien tje van Dam, Hannie van Duren, Jan- ny van Andel, Kees Horsman, Heiltje Möhlen, Rietje Langhout. Toos Vree ken, Dirk Vreeken, Gijs Vrer.ken, Johan van der Meij, Peter v. d. Horst, Karei, iPet, Cor Tukker, Leen Pulle man. R.K. Jongensschool St. Ignatius, diploma A: Jo Broesterhuizen, Piet van Emmerik. Gerard de Jong, Jan Lek, Leo Olijerhoek, Nico Turk, Mar- tien Zaal, Leo van Zanten; diploma A en B.: Floor van Berkel, Gerard v. d. Hoorn, Kees de Jong, Ko Loos, Jan Oomen, Piet van Rijn, Joop Schrama, Eduard Stockmann, Kees Verhaar, Theo Vermeij, Jan Volwa- ter, diploma A, B en C: Gerard v. Veen. Chr. School diploma C: Rietje Langhout, Ans de Wit, en Johan v. d. Meij. R.K. School St. Gerardus, di ploma A: Jan de Jong, Piet Zoet, W. de Jong, Nico v. d. Meer, Frans Loh- man, Henk Turk, Corrie van Es, Gusta v. d. Meer, Ria van Hameren, Anneke Turk, Fietje Turk, Jacqueli ne v. d. Veld, Mientje v. d. Bosch. Hedennacht overleed in de ouder dom van 59 jaar de heer G. E. E. Kuijntjes, directeur van de Leidse Ambachtsschool. noot, itwijk aan Zee, C. P. v. Haastrcviit, Aarlanderveen, W. J. M. Hakkaart-Hensing Leiden, H. Cor net, Leiden, M Corsel, Alphen aan den Rijn, A. D. v. Dam, Alphen aan den Rijn, L. v. Dam, Voorhout, I. Daudey, Lisse, J. J. Disseldorp, Oude Wetering, Th. B. P. Dobbe, Roelofarendsveen, M. J. Doeswijk, Nieuw-Vennep, L. Donker, Ter Aar, W. Drost, Zoetermeer, C. Dreef, Lei den, E. A. v. Driel, 's-Gravenhage, C. P. v. d. Drift, Leiden, M. v. Duin, Noordwijk a. Zee, M. G. J. v. d. Dungen, Oegstgeest. H. Durieux, Voorschoten, J. Durieux, Katwijk aan den Rijn. C. v. Duyn, Katwijk aan Zee; J. J. van Dijk, Leiden; W. v. Dijk, Nieuw koop; M. v. Dijk, Leimuiden; J. Dijs- selbloem, Leiden; D. v. Egmond, Leiden; L. P. van Egmond, Rijns burg; P. C. van Egmond, Leiden; J. A. Elstgeest, Sassenheim; L. B. P. den Elzen, Voorschoten; J. L. v. Em merik, RoelofarandsveenB. Eradus, Leiden: A. R. v. Es, Leiden; A. van Evert, Leiderdorp; P. v. Evert, Lei derdorp; G. J. v. d. Eijkel, Katwijk a. d. Rijn; J. v. d. Eijkel, Rijnsburg. BURGERLIJKE STAND Geboren :Theresia Th. M. d. van H. J. M. Timmer en A. H. M. Schu macher, Geertruida A. M. d. van G. Bot en A. J. van der Valk, Jo hannes P. z. van A. G. Huigen en A. C. P. van Drunen, Pieter H. J z. van J. W. Schlagwein en A. Smits, Cornelia J. d. van C. J. de Jongh en D. Pronk, Jan Henderi- kus z. van H. de Jong en T. de Jonge, Adrianus z. van A. F. Sneep en G. van der Wegen, Petrus J. C z. van L. C. Koot en B .A. M. van Marwijk, Bernard J. z. van J. E. Stöxen en J. Tesink, Hans F. z. van M. G. H. den Haan en A. de Jong, Maria Deen, Jopie van Zanten, Willy Kole, Elly v. d. Hoeven; diploma B: Piet Zoet, Nico v. d. Meer, Corrie van Es, Pietje Turk, Jacqueline van der Veld, Mientje v. d. Bosch, Maria Deen, Jopie van Zanten, Willy Kole, Elly v. d. Hoeven. Diploma C: Mien tje v. d. Bosch en Elly v. d. Hoeven. BODEGRAVEN OPENING KATH. KRAAM- CENTRUM. Reeds drie jaar was er gewerkt om in de Noord-Oosthoek van onze pro vincie een Kath. Kr aamcentrum op te richten. Eerst ca. V/2 maand gele den kon de zaak haar beslag krijgen, toen de subsidie-toezegging eindelijk werd ontvangen. Zo waren er dan in het Parochiehuis van Bodegraven vele autoriteiten aanwezig om de of ficiële oprichting bij te wonen. Wij zagen o.a. de burg. van Gouda, de heer Yames, dr. Boekholt, provin ciaal kinderarts, dr. Kettler, medisch acj/fseur van het centrum, de zeer- eerw. heren W. P. J. Janus en A. v. Seggelen, pastoors resp. van Bodegra ven en Reeuwijk, Zr. Pasmans, dis- trictszuster van het Wit-Gele Kruis, Zr. Hendrikse, docente, het beestuur van de nieuwe organisatie, bestaande uit vertegenwoordigers uit omliggen de plaatsen als Woerden, Reeuwijk, Boskoop, Waddinxveen. De heer A. de Vos, voorz., opende en las bericht van verhindering voor van enkel burgemeesters en de ge neeskundig inspecteur van volksge zondheid. Pastoor Janus betrad het eerst het spreekgestoelte en zette in het kort uiteen waarom het centrum op Kath. grondslag nodig is. Geen isolement, maar een principiële aangelegenheid. Tot de meisjes in opleiding richtte spr. zich en wees hen er 'op, dat haar werk roeping moet zijn, gedragen door de liefde. Aan 't slot van zijn toespraak verklaarde past. Janus het centrum voor geopend. Dr. Kettler sprak als medisch ad viseur en wijdde enkele woorden aan de opleiding van kraamverpleegsters en- verzorgsters. Het doel van het kraamcentrum is drievoudig n.l. het opleiden van candidaten, 't verlenen van bemiddeling tussen de gezinnen en de verzorgsters, de behartiging van de ideële en materiële belangen van de zusters. Dr. Boekholt, prov. kinderarts, bood z'n gelukwensen aan namens de Federale commissie voor Kraamverzorging. Mr. Yames, burge meester van Gouda, accepteerde gaar ne de hulp namens de Kath. ingeze tenen van zijn ^-gemeente en felici teerde zich en allen die door het centrum geholpen worden. Zr. Pas mans verklaarde waarom mr. Yames te voren van een en ander niet op de hoogte was. Eerst moest de subsidie toezegging er zijn. Pastoor van Seg gelen merkt trots op, dat Reeuwijk 3 meisjes voor de opleiding levert en geeft hun een stimulans mee door te wijzen op de offervaardigheid van de zusters. Mr. v. d. Bruggen, direc teur van het Bureau van het Wit- Gele Kruis is de laatste spreker. Hij deelt mee, dat de sterftecijfers van de zuigelingen die onder de hoede vielen van de kraamcentra 50 pet. la ger liggen dan elders. Hij spreekt voorts z'n bewondering uit voor het werk, dat in Ijsmaand werd verricht. De heer De Vos dankte ten slotte alle sprekers en sluit deze gewich- tge bijeenkomst. HOOGMADE Personalia. Voor het Mulo-diplo ma slaagde te Leiden J. Hooge veen Cz. LANGERAAR Geslaagd. De heer H. Borst Mz. is geslaagd voor het middenstand diploma en algemene handelskennis. NIEUWKOOP Personalia. Voor het mulo-diplo. ma slaagde de heer G. Ruiterman. NIEUWVEEN Personalia. Voor het mulo-diplo ma A slaagde mej. A. Burgmeijer en voor het mulo-diploma A en B de heer Jac. Hoogervorst. TER AAR Brandweer. Tot hoofdmachinist bij de brandweer is benoemd de heer Jo Vink. Bevorderd. Met ingang van 1 Oct. 1949 is de wachtmeester le kl. G. J. Berfels, postcommandant in deze gemeente bevorderd tot opper wachtmeester der Rijkspolitie. ROELOFARENDSVEEN Kerk „Maria Presentatie" heeft armbestuur. Naar wij vernemen is bij bisschoppelijk besluit voor de parochie „Maria Presentatie" een Armbestuur samengesteld, waarin als armmeesters zijn benoemd de heren C. Hoogënboom Cz., C. de Jong Pz., P. Koek Nz. en R. de Jeu. Bouw nieuwe kerk. Velen zien natuurlijk met belangstelling uit naar de beginwerkzaamheden voor de bouw van de nieuwe kerk. Dezer dagen hebben wij dan ook vanaf de nieuwe weg een toegangsbrug zien maken en ook een directiekeet zien verrijzen. Voorts werden materialen afgeleverd en is men begonnen met het uitzetten van de kerk op het perceel, waar deze zal verrijzen. Hierdoor heeft men nu reeds een in druk van de grootte kunnen krijgen Volgende week komt de heimachine en zal men tot het slaan van de eer ste paal kunnen overgaan. Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer J. van Berkel Jac.z.. alsook mej. Thea Bakker. „Ons Aller Belang". Dinsdag avond kwamen de handelaren in groenten en fruit „Ons Aller Belang" in café v. d. Geest voor een leden vergadering bijeen. Voorz. H. F. van Ruiten uitte zijn teleurstelling, dat de opkomst, speciaal van de colle ga's buiten deze gemeente, niet gro ter was en wees op de belangrijke agenda. Secr. N. v. d. Berg las de no tulen, waarna de heer P. van Zan ten verslag uitbracht van de kring vergadering te den Haag en Delft, daarin vooral tot uitdrukking bren gend, dat hier besproken was het doordraaien van groenten met -de daarmede verband houdende ophoud- prijzen. Vervolgens was het woord aan de geestelijk adviseur, pastoor S. Ligthart, welke een uiteenzetting gaf over de P.B.O. De huidige organisa tie van onze bedrijven, aldus spr., is nog niet in orde. P.B.O. wil niet zeggen privaat recht maar publiek recht. Uitvoerig en duidelijk belicht te spr. hierin bedrijfschap, hoofdbe drijfschap en productschap met daar boven de sociaal economische raad. Voorz. bracht dank voor deze dui delijke uiteenzetting en sprak de wens uit, dat allen dit gesprokene goed ter harte zullen nemen. De be spreking terugbetaling gestorte gel den van de bondsinkoopvereniging, bracht als resultaat, dat nog niet het gehele bedrag uitgeloot kon worden, waardoor besloten werd deze p. lid uit te loten. Besproken werd voorts de contributieregeling, lidmaatschap Ned. R.K. Middenstandsbond, winkel sluiting, kinderbijslag enz. Een uit voerige disqussie ontstond over het punt om een uitgaansdag te organi seren. Tenslotte werd besloten toch te trachten een uitgaansdagje te or ganiseren. Na de diverse vragenstel lers in de rondvraag tot tevredenheid beantwoord te hebben, sloot de voorz. met een woord van dank de verga dering. Personalia. Voor het diploma As sociatie Boekhouden slaagde de heer P. Hoogënboom Pz. KATWIJK AAN OEN RIJN Schoolreisje. Onder leiding van de heer van Veen hoofd der school (Noordwijkerweg) maakte de leer lingen een schoolreisje naar Rotter dam. Des morgens te half 8 werd gestart onder gunstig weer en een klein buitje vermocht de stemming in 't geheel niet beinvloeden. De reis ging naar Rotterdam waar de Maastunnel bezichtigd werd het geen voor velen wel iets zeer in teressants was. Vervolgens »werd „Blijdorp"' het dierenpark, bezocht en bezichtigd en lange tijd kon in de speeltuin worden doorgebracht. Op de terugreis ging het naar „Meij- endal" te Wassenaar een prachtge- legenheid voor de jeugd om er zich te vermaken. Dat ze voldaan thuis kwamen is wel zeer begrijpelijk. Personalia. Voor het Midden standsdiploma slaagde de heer G. J. van den Eijkel. WARMOND Uitslag illuminatie en verslering. Gisteravond werd de uitslag be kend gemaakt van de prijzen, ver worven bij de illuminatie en gon- WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NU EN DAN OPKLARINGEN. Wisselende bewolking met nu en 'dan flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Tame lijk koele nacht met weinig wind en hier en daar mistban ken. Morgen overdag zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tus sen West en Zuid-West en on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. delvaart. Deze zijn als volgt; le prijs versiering panden langs het water M. Cos, 2e pr. P. Schrier Mooist versierde boten: le pr. Gebr. Houweling Warmond, 2e pr. J. van Leeuwen met „Helena Ma ria" Den Haag, 3e pr. J. van Leeu wen Den Haag met „Ons Caprie," 4e pr. dames Vester Leiden, 5e pr. Groep Kagerweijde te Warmond. Personalia. Geslaagd voor het diploma Rijks rijwiel hersteller de heer J. Diemei. ZOETERMEER Geslaagd: Voor het practijk-di- ploma boekhouden slaagden: J. v. Doornen, J. de Reus en Q. West- 1 hoek. Mej. Kouwenhoven, onderwijze res aan de R. K. Meisjesschool slaagde voor de akte handenar beid L. O. Ledenvergadering .D. W. O. De voorz. de heer G. Opstal opende de vergadering en sprak een wel komstwoord tot de talrijk opgeko men leden. De notulen en het jaar verslag werden zonder noemenswaar dige op-of aanmerkingen vastge steld. Hierna werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. De heren A. Hoogduin en P. Scholten werden herkozen. Over de vacature van se cretaris rezen enige moeilijkheden, zodoende bleef de heer J. Reeuwijk aan als secretaris tot de ledenverga dering welke zal worden gehouden in September a. s. Voor de elftallencommissie wer den de volgende heren gekozen. M de Jong, W. Broer, A. Friggen, H v. Well en J. Bos. Na verder enige punten uit de rondvraag te hebben behandeld, sloot de voorz. deze vergadering. Geboren: Neeltje Lijntje d. van F. N. Commerell en J. Bergshoeff; Ma ria Ludewina, d. van J. C. Westgeest en P. B. Olsthoorn. Ondertrouwd: L. C. v. d. Ham 26 jr. en G. W. M. Tetteroo 22 jr.; M. van Eeden Petersman 30 jr. en P. A. Konijn 26 jr. Getrouwd: A. H. Muyen 23 jr. en A. Lagerweij 20 jr. HAAGSE POLITIERECHTER. Ruzie op het voetbalveld. Het was na afloop van de voetbalwedstrijd dat de opperman P. A. D. uit Leid- schendam zich kwaad had gemaakt. Hij was het over bepaalde beslissin gen niet eens zodat hij na de voetbal wedstrijd een bokswedstrijd hield, waarvan een mede-Leidschendammer het slachtoffer werd. Wegens mishan deling stond de opperman terecht en de Officier constateerde, dat voet balwedstrijden vaak aanleiding tot vechtpartijen vormen. De verdachte had spijt van het gebeurde en daarom wilde de Officier met 40 boete of 20 dagen hechtenis volstaan. Dat vond verdachte wel erg veel en hij probeerde wat van de boete af te krij gen, Het lukte, want de rechter ver oordeelde tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. De daad van agressie. De Offi cier bij de Haagse Politierechter vond dat de koopman G. van E. uit Al phen aan den Rijn een daad van agressie had gesteld, toen hij iemand een flinke mep verkocht. Dat feit werd niet tegen gesproken, doch verdachte betoogde dat hij al weken lang „gesard" was en toen was hij buiten zichzelf geraakt, waarna de klap volgde. De Officier wilde deze honoreren met 25 boete of 14 da ge^ hechtenis, doch de rechter zag nogal verzachtende omstandigheden in het sarren. En daarom legde hij 5 boete of 10 dagen hechtenis op. SeüFgPSREaiRNTEN BANTAM, Djakarta-R'dam 26 Ju li van Singapore; GROOTE BEER (tr) 25 Juli van Djakarta naar Am- steram; KOTA INTEN, R'dam- Dja karta 26 Juli 6 ir pass. Malta; MA- TARAM Djaka -R'dam 25 Juli te Suez; NELLY (tr.) DjakartaR'dam 29 Juli 18 uur verw. H. v. Holland; SIBAJAK 25 Juli 9 uur pass. Kaap Bon R'damMelbourne; TABINTA (tr) DjakartaA'dam 25 Juli 600 m. Z.Z.O. Ceylon; ROEPAT, A'dam— Indonesië 25 Juli te Balikpapan; SU MATRA A'damJava 25 Juli van Djedan naar Belawan; VAN 'T HOFF, R'damMakassar 25 Juli te Genua: WELTEVREDEN. R'dam— Djakarta 25 Juli van Portswetten- ham naar Singapore. SKAUGUM (tr.) 25 Juli 1000 m. Z.O. Ceylon. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 26 Juli. Kaas. 328 partijen aangevoerd 1ste soort f 2.08 —2.17, 2e soort f 1.972.06. Zware tot f 2.38. De handel was flauw. R'VEEN, 25 Juli. Groente. Aard beien 51 ct. per half pd; Kropsla I f 3.80—6.60; idem II f 2 00—2.50; Peen f 8.00; Tomaten f 23.00—27.00 per 100 kg. Snijbonen I f 2.903.60; idem n f 2.002.50; Dubb. Stambo- nen f 2.102.50; Prinsebonen f 2.80 3.40 per 10 kg. Augurken Basterd f 3.80—4.10; id. grof A f 3.20—2.90; id. grof f 2.00; id. bommen 7585 ct. id. stippel C en D f 1.25 per 25 kg. TER AAR. 25 Juli. Groente. Snijbonen f 2.703.60; idem B f 2.10 2.60; Sitokprincessen f 3.203.50. Stamprincoseon f 1.501.90.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3