Overdracht van weg Leiden-Nieuwe Wetering aan gem. Alkemade G. Schulte werd onbetwist achtervolgingskampioen De Belgische parachutisten landden vlot uit de lucht UIT DE OMGEVING DINSDAG 25 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 TEGEMOETKOMENDE HOUDING VAN GED. STATEN Gevolg gevende aan het verzoek van de commissie, in wier handen het voorstel van Ged. St. tot over dracht van de weg Leiden—Nieuwe Wetering is gesteld, geven Ged. St. een overzicht van de brieven en be sluiten, waaruit de overeenkomst tussen de Provincie en de gemeente Alkemade duidelijk blijkt. Enerzijds heeft de Provincie zich hierbij ver bonden tot aanleg van de nieuwe weg op de vroegere spoorbaan; an derzijds heeft de gemeente zich ver plicht na de totstandkoming van de nieuwe weg in het onderhoud daar van jaarlijks 600.per km bij te dragen en de bestaande weg Leiden- Nieuwe Wetering onder enige voor waarden in eigendom, beheer en on derhoud terug te nemen. Deze stukken tonen aan, dat de onderhandelingen hieromtrent zijn geopend door Ged. Staten bij brief van 11/19 Maart 1936 naar aanleiding van het aanbod van de H.E.S M. tot verkoop van de vrijgekomen spoor baan en dat de terugneming van de bestaande weg door de gemeente Al kemade onverbrekelijk als voorwaar de aan het voorstel tot aanleg van de weg op de spoorbaan is verbonden geweest en door de gemeente als zo danig ook aanvaard. Nadat B. en W. kennis hadden ge nomen van de inmiddels uitgewerkte plannen tot aanleg van de nieuwe weg en omtrent enige verbeteringen aan de oude weg overeenstemming was verkregen, en de aanleg van de nieuwe weg vast stond, deden wij daarvan mededeling aan B. en W. Op oit concrete voorstel nam de Raad het even concrete besluit van 16 Ju ni 1938 (sub I), door B. en W. vast gelegd in een briefwisseling. In deze iaatste brief werd het raadsbesluit van 16 Juni 1938 gekenschetst als een „bevestiging van hetgeen tussen uw gemeente en onze Provincie over eengekomen is. Uit de briefwiseling blijkt, dat het de bedoeling was, na de aanleg van de nieuwe weg en de terugneming van de bestaande weg in onderhoud bij de gemeente, van een en ander een akte op te maken in overeen stemming met de genomen besluiten en de in de correspondentie vastge legde voorwaarden. Dat dit niet is geschied is geen na latigheid, ,maar vindt zijn oorzaak in het uitstel, dat de gemeente zelf heeft verlangd. Toen namelijk de weg op de spoor baan volgens de gemaakte afspraak na anderhalf jaar was voltooid en opengesteld op 6 December 1939, werd de overdracht van de bestaan de weg op aandringen van Alkemade uitgesteld,totdat de voormalige spoorbrug bij Oude Wetering door de provincie Noordholland zou zijn ver vangen door een nieuwe verkeers- brug en de weg LeidenNieuwe We tering geheel van het doorgaand ver keer zou zijn ontlast. Toen deze brug ir. October 1949 werd opengesteld, had de gemeente de oude weg moe ten terugnemen. Ged. St. menen te hebben aange toond, dat overeenstemming was ver kregen. Nog bij brief van 16 Decem ber 1949 schreven B. en W., dat zij STADSNIEUWS R.K. M.U.L.O.-EXAMEN. Te Leiden slaagden gisteren voor het R.K. Mulo-examen: A. V. G. Bruschke, J. C. A. Elshof, A. J. M. Goddijn, J. J. Lagerberg, J. N. v. d. Meer en M. C. de Groot (allen A. en B.) T. J. B. Haan, P. Bogaards, E. A. G. Brunt, T. H. Guldemond, P. H. Hoogenboom, J. B. J. Hoogeveen, C. A. Kreffer, J. G. F. Nijssen, W. C. Bekker, J. C. H. Boogmans, E. v. Daalen, S. P. M. Develing, C. C. M. de Groot, T. W. J. v. Harteveld, A. M. v. Kleef, J. E. M. v. Ulden, D. M. J. Verkuyl, G. Janssens, L. L. M. Beckers, G. A. M. Geurts MIDDENSTANDS-EXAMEN. Voor het Middenstands-diploma zijn geslaagd: H. F. Akerboom, Roe lof arendsveen; M. D. Akkerman, Zoetermeer; E. Amersfoort, Alphen aan den Rijn; J. Th. Ammerlaan, Zoeterwoude; S. Andree, Lisse; A. G. A. Arkensteyn, Zoetermeer; J. Arnoldus, Leiden; C. W. Baak, Rijp- wetering; G. A. Bakker, Wassenaar; Th, C. G. Bakker, Alkemade; C. Bar- hoorn, Katwijk aan Zee; J. Bartels, Rijnsaterwoude; A. G. G. v. Beek, Voorschoten; J. Beers, Alphen aan den Rijn; J. Bekooy, Wassenaar; E. v. d. Bent, Katwijk aan Zee; C. J. v. d. Berg, Nieuw-Wetering; L. Jy v. d. Berg, Noordwijk-Binnen; L. Ber ger, Aarlanderveen; J. C. v. Berkel, Roelof arendsveen; P. Beremer, Al phen a. d. Rijn; J. J. v. Biemen, Oegstgeest; E. A. M. Bik, Leiden; W. Schoenmakers, Voorschoten; G. A. Bink-Kraan, Oegstgeest; F. v. d. Blom, Leiden; L. v. d. Blom, Leiden; C. v. d. Blom-v. Harten. Haarlem mermeer; F. L. Blonk, Oegstgeest; D. de Boer, Katwijk a. Zee; G. de Boer, Rijnsaterwoude; Q. G. de Boer, Leimuiden; L. Schoenmakers-Groen, Voorschoten; Th. C. de Boer, Zoeter- woude; P. J. Boere, Rijpwetering; F. Boers, Monster; A. A. Bogeman, Hazerswoude; D. J. Bonnet, Leiden; A. M. Boogert, Voorschoten; H. J. Borst, Ter Aar; Th. J. Borst, Rijp wetering; A. v. d. Bos, Zevenhoven; Th. J. Bousie, Leiden; C. J. H. Bout hoorn, Nieuw-Vennep; Th. H. M. Brama, Noordwijkerhout; P. v. d. Breggen, Alphen a .d. Rijn; P. Brem- mer, Hazerswoude; H. Breuker, Lei den; ~J. H. Brinks, Leiden; J. P. Brouwer, Noordwijk; C. A. M. de Bruyn, Leiden; P. C. Buikstra, Oegstgeest; W. Buis, Woubrugge; P. G. W. Burgmeyer, Nieuwveen; J. W. Buys, Sassenheim; C. J. Compier, Wassenaar. Auto te water. Hedennacht om vier uur reed op de Zijldijk een personenauto, bestuurd door de 22- jarige mej. M. B. uit Wassenaar, te water. In de auto bevond zich ook nog een zusje van de chaffeuse. Beiden wisten zich zwemmend te redden, hoewel een van de dames een ernstige hoofdwonde had op gelopen. Beiden werden door de E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De auto was vrij zwaar beschadigd en werd in de loop van de ochtend door de Leidse Brand weer naar boven gehaald. zich in 't geheel niet wensten te ont trekken aan het door de Raad ruim 10 jaren geleden genomen besluit tot terugneming van de weg. Het misverstand schuilt hierin, dat de Gemeenteraad van Aikemade zijn besluit van 16 Juni 1938 niet als bin dend beschouwt, maar als een eenzij dig besluit, dat naar willekeur kan worden ingetrokken met een beroep op financiële onmacht om het na te komen. Het behoeft geen betoog, dat dit standpunt voor de Provincie, die harerzijds aan alle verplichtingen heeft voldaan resp. zal voldoen, on aanvaardbaar is. Naar aanleiding van hetgeen in bet verslag de morele zijde van deze zaak is genoemd merken Ged. St. op, dat de gevolgen van de terugneming van de weg LeidenNieuwe Wete ring voor de gemeente Alkemade in derdaad zwaarder weegt dan in 1938 ie voorzien was. Het gaat echter niet aan, de consequenties daarvan op de Provincie af te wentelen. Wat het nog steeds drukke en zware verkeer op de oude weg be treft, onderschrijven Ged. Staten de opmerking in het verslag, dat het verkeer op alle wegen sterk is toe genomen en dit voor Alkemade thans niet als motief kan gelden voor het niet-naleven der overeenkomst. Het doorgaand verkeer zal onge twijfeld de nieuwe weg volgen. Het verkeer, dat de oude weg geheel of gedeeltelijk berijdt, zal dat doen, omdat het de langs die weg gelegen dorpen of bedrijven moet aandoen. Het vrachtverkeer verzorgt nu een maal het vervoer van huis tot huis en ook autobussen zullen juist de dorpen en buurtschappen zoveel mo gelijk in hun route opnemen. Dat Alkemade hierop voorbereid was, Llijkt uit een brief van 23 Augustus 1937 over de draagkracht van de bruggen in de weg LeidenNieuwe "//etering. Daarin schreven B. en W „Met het oog op het feit, dat deze weg, ook nu eventuele terugname door de gemeente, aan de eisen, wel ke het tegenwoordige verkeer stelt, zal dienen blijven te voldoen, om re den de geregelde autobusdiensten van de firma Maarse en Kroon en een aantal graanhandelaren uit de ge meente dit weggedeelte zullen blij ven berijden, hebben wij besloten de brug bij Rijpwetering op onze kos ten belangrijk te verbeteren". De sterke toeneming en verzwa ring van het verkeer, ook van het plaatselijk verkeer, is een algemeen verschijnsel, dat de lasten van de onderhoudsplichtigen van wegen in het algemeen heeft verzwaard en waarvoor naar een algemene oplos sing dient te worden gestreefd. Het komt Ged. Staten niet juist voor, Alkmade in het bijzónder tegemoet te komen door de weg bij de Provin cie in onderhoud te houden of wel de overeengekomen jaarlijkse bijdrage van 300.per km te verhogen. Dit zou ook niet billijk zijn tegen over de andere gemeenten. Alkemade verkeert dus reeds in een uitzonderlijke positie door de toegezgde bijdrage van 300.— per km per jaar. Bovendien heeft de Provincie de oude weg in de loop der jaren verbeterd van een grintweg me beweegbare bruggen tot 'n weg met een dicht wegdek en vaste brug gen, waarmede ongeveer 300.000 is gemoeid geweest Voorts heeft de Provincie de beide wegen van 1 Jan. 1940 af onderhouden, terwijl in de regel de terugneming spoedig na de openstelling van de nieuwe wegen plaats vindt. Onder het „in goede staat bren gen" is nimmer anders verstaan dan De Nederlandse baankampioenschappen Pronk, Bakker en de Best bezetten met geringe onderlinge verschillen de eerste drie plaatsen. Pronk, die ons land op de Wereld kampioenschappen in Luik zal ver tegenwoordigen, heeft zich veruit de beste getoond van de Nederlandse stayers. Arie van Vliet algemeen sprintkampioen. Arie van Vliet, die Zondagmid dag de eerste rit om het algemeen sprintkampioenschap van Nederland met ruim verschil van Jan Hijzelen- doorn had gewonnen, bleef ook in de tweede rit de Amsterdammer ruim de baas. Van Vliet, die zich niet bij zonder behoefde in te spannen no teerde 12.4 sec. over de laatste 200 meter. Hij zeiendoorn kwam 3/4 lengte tekort. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslag van de 3e ronde om het Damkampioenschap van Leiden Hoofdklasse luidt: I. LaterveerW. Heemskerk 20; F. FrankenJ. Mertens 20; P. OlivierJ. Slinger land 11. De stand is thans:l. Olivier 3 gesp. 4 pnt., 2. I. Laterveer 3 gesp., 4 pnt., 3. J. Mertens 3 gespr., 3 pnt:, 4. J. Slingerland 3 gesp., 3 pnt., 5. F. Fran-, ken 3 gesp., 2 pnt., 6. W. Heemskerk 3 gesp., 2 pnt. Nijmeegse Vierdaagse Een juichende Gerrit Schulte, die 100 meter voor het einde rechtop ging zitten en met zijn valhelm naar de enthousiaste toeschouwers wuifde, heeft gisteravond het Achtervol gingskampioenschap van Nederland voor Professionals in de finale tegen Van Est gewonnen op een wijze, die Van Est zich lang zal herinneren. Tweemaal waren de renners ge- L start en beide keren had Schulte in de derde ronde toen zij vrijwel ge lijk lagen een lekke band gekregen. Na de derde start was Van Est het snelste weg. Na een ronde lag hij anderhalve meter voor. Een ronde verder was zijn voorsprong uitge groeid tot vier meter, maar blonde Gerrit liet dat maar niet zo door gaan en kwam terug. In de derde ronde was de achterstand van Schul- te geslonken tot anderhalve meter en 500 meter verder lag Gerrit een hal- j ve meter voor. Toen was hij niet meer te houden. Na de zesde ronde be droeg zijn voorsprong reeds tien me ter en dit groeide uit tot veertig me ter in de achtste ronde en ongeveer 75 meter in de laatste ronde. Schul te, die zoals gezegd de laatste 100 meter opzittende uitreed, noteerde de waarlijk niet slechte tijd van 6 min. 25 sec. Van Est liet 6 min. 30.6 voor zich afdrukken. Dit gebeurde gisteravond in de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschappen, die Zondag wa ren begonnen, doch wegens de re gen niet konden doorgaan. Bloedarme stayerssport. Hoe bloedarm de stayerssport in ons land wel is bleek duidelijk in het kampioenschap van Nederland over een rit van 100 km. Twee debutanten traden voor dit kampioenschap aan, namelijk Arie Vooren en Gerrit Boeyen en beiden bleken in het ver loop van de wedstrijd slechts figu ranten te zijn. Boeyen bijvoorbeeld kreeg reeds na acht ronden een lap, iets, wat Remkes al na zeven ronden was overkomen. De winnaar Jan Pronk was na zes ronden van de vijfde naar de eerste plaats opge klommen en heeft deze positie niet I meer verloren. Na twintig ronden j bleek al wie wel en wie niet een l woordje zouden kunnen meespreken. Oonder geweldige belangstelling van de zijde der Nijmeegse bevol king zijn gistermiddag op een wei land ten N.O. van de stad in de om geving van de Waalbrug 40 Belgische parachutisten geland, die zullen deel nemen aan de Vierdaagse afstands marsen te Nijmegen. Om 4 uur 20 cirkelde de eerste Da kota boven het weiland en wierp enkele parachutisten af, kort daarop gevolgd door een tweede toestel. In verband met het feit, dat een der Da- kota's een noodlanding had moeten maken op het vliegveld Gilze-Rijen, duurde het enige tijd alvorens een volgend toestel boven het weiland verscheen. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden er stond een vrij sterke wind verliep alles uitste kend, mede dank zij de goede dien sten van de aanwezige grondtroe pen en verzorgers. Onder de aanwezigen bevonden zich de heer E. Graeffe, Belgisch am bassadeur in Nederland, alsmede generaal A. Servais, militair attaché. Na het spelen der Volksliederen door de muziekkapel van de L.S.K., trokken de manschappen door de stad naar de kazerne van de L.S.K. aan de Groesbeekseweg, waar de Belgen gedurende de Vierdaagse ge huisvest zullen zijn. Weer volkomen fris en uitstekend uitgerust kwamen de Belgen op voor de officiële vlaggenparade, welke gisteravond om half 8 op de Wedren onder grote belangstelling plaats vond onder commando van kapt. b.d. E. C. M. baron van Heckeren van Brandsenburg, secretaris van de N. B.V.L.O. Achtereenvolgens werden de vlaggen onder het spelen van de nationale volksliederen gehesen en vrolijk wapperden de Belgische, Luxemburgse, Franse, Engelse, Zwit serse en Zweedse kleuren naast die van Nederland en van de V.N.V.L.O. In de parade liepen Franse com mandotroepen, Luxemburgse infan teristen, de Belgische parachutisten en leden van de R.A.F., benevens de L.S.K., de Kon. Marine en de Infan terie. In totaal zijn vanmorgen ongeveer 7000 deelnemers aan de start ver schenen voor de mars van de eerste dag, welke door de Betuwe loopt met Eist als voornaamste centrum. Op het laatste ogenblik heeft zich gisteren nog een Zuid-Afrikaan voor deelneming aangemeld. De buitenlandse gasten werden op het Gemeentehuis verwelkomd door de burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx. het in behoorlijke staat van onder houd opleveren van de over te dra gen weg, gelijk moge blijken uit de overgelegde briefwisseling. Overeen komstig de gemaakte afspraak is de weg in Januari 1950 opgenomen door deskundigen, van de zijde der Pro vincie een technisch hoofdambtenaar en een technisch ambtenaar en van de zijde der gemeente een deskundig raadslid en de gemeente-architect, die de nog uit te voeren werken voor het opleveren in goede staat in vol ledige overeenstemming hebben vast gesteld. Aan B. en W. hebben Ged. St. hiervan mededeling gedaan. Ged. St. hebben zich nimmer on genegen getoond tot overleg met Al kemade over alle punten, waarom- irent het gemeentebestuur dit ver langde. Al dit overleg heeft evenwel geen nut, zolang de gemeente zich rnet bereid toont te willen medewer ken aan de uitvoering van hetgeen in goed vertrouwen overeengekomen is. Zodra die bereidheid aanwezig blijkt te zijn, staan zij voor verder overleg open. O. m. zou dan, onder voorbehoud van de voor beide par tijen uit de overeenkomst van 1938 voortvloeiende rechten en verplich tingen, kunnen worden overwogen, of het „in behoorlijke staat brengen" wat ruimer kan worden opgevat, of indeling in de B-klasse mogelijk is en of de weg op het Tertiair wegen- plan kan worden geplaatst, zodra de daarvoor nodige geldmiddelen in ruimer mate ter beschikking zullen komen. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het dipl. Mulo A slaagde mej. B. Janssens. BOSKOOP Geboren; Theodorus Jacobus z. van Th. A. Steenkamer en M. C. van der Voort; Jan z. van C. Hoogen- doorn en J. C. Bos; Maria Theodora Margaretha d. van W. J. M. Verbake en N. M. Storre; Jenny d. van M.1 Pronk en J. van Wijk; Martina d. van M. Pronk en J. van Wijk; Pie- ternella Hendrika Maria d. van J. G. Luytjes en J. M. Th. Janssen; El len Neeltje d. van J. Windhorst en J. Dool. Ondertrouwd: Christoffel Abraham van der Togt en Justine Louise Rijk- schroeff; William Richard Zeehan delaar en Janna Wilhelmina Merbis; Willem Sevinga en Saartje Horten- sius; Aart Hoogendoorn en Cornelia Louisa Kerver Getrouwd: Hendrikus Geurts en Margaretha van OoijCatharinus Pie- ter Nolen en Josina Willemina Dool; Wiebe Hoogeveen er^ Adriana Tame- rus; Hubertus Alphonsus Janssen en Martina Adriana Bijland; Pieter van Os en Trijntje Verwey. Overleden: Pieter Ravensberg 47 j. HAZERSWOUDE Personalia. De heer F. K. Dek ker slaagde aan de Zeevaartschool te Scheveningen voor het eindexa men. In Den Haag behaalde mej. G. v. den Broek het diploma coupeuse. NIEUWVEEN Personalia. Voor het Mulo-dipl. A en B is geslaagd mej. R. de Groot. OUD-ADE Voetbaltournooi Alkemade. Ten bate van de Stichting '40'45 zal Woensdagavond de wedstrijd Rijp wetering IV.V.O.A. I te Rijpwete ring worden gespeeld, aanvang 7 uur Gezien het doel, waarvoor 'dit tour- nooi wordt gehouden, verwachten de organisatoren veel belangstelling. ZEVENHOVEN Oranjefeest. Zoals ieder jaar werd ook dit jaar in Zevenhoven het jaarlijkse Oranjefeest weer gevierd. Na de verschrikkelijke onweersbui van Vrijdagmiddag is het weer bui tengewoon mooi geweest. Het feest is best geslaagd. Vooral Zaterdag avond waren er veel bezoekers. Za terdagmorgen werden de kinderen getracteerd. Er waren ook nog verschillende wedstrijden waarvan hier de uitsla gen volgen. Vrijdagavond 7 uur startten de wielrenners, ongeveer 25 in getal. De prijzen werden gewonnen door: 1. M. van Trigt, 2. Wallet, 3. Post, 4. Ver kerk, 5. A. Hassing, 6. W. van Trigt. Van de junioren waren de prijs winnaars: 1. K. van der Meer, 2. L. Könst. Zaterdagmiddag 2 uur ringrijden met paard en tilbury. Er waren 14 deelnemers. De eerste prijs werd ge wonnen door B. Mourits, de tweede door Looy, de derde door J. Vergeer en de vierde door L. Hassing. Daarna volgde het ringsteken op de fiets. 1. R. Versotep, 2. S. van Wengerden, 3. C. Bnn. Voor deze wedstrijd waren ongeveer 40 deel nemers. Geboren: Matthijs Josannes, z. van Th. van der Meer en J. T. Markwat. Ondertrouwd: D. de Gier 21 j. te Zevenhoven en A. Heemskerk 20 j. te Ter Aar. HILLEGOM Brand. De houten bloembollen- schuur van de heer Teeuw, gelegen aan de Margrietenlaan nabij de Bar- tebrug is geheel afgebrand. Doordat eerst Vogelenzang gewaarschuwd was ging er tijd verloren voordat de Hillegomse Brandweer was gealar meerd. Van de inhoud, geschat op1 een waarde van 15000, kon niets gered worden. De eigenaar was laag verzekerd. Personalia. De heer J. F. Tang- mann slaagde aan Peerenbooms Vakschool te Amsterdam voor het Diploma heren-coupeur, „Streven tot Verbetering'. De heersende pseudo-vogelpest maakt de jubileum-tentoonstelling der ver eniging dubieus. Op dit zilveren^ feest wenst het bestuur alle rassen en soorten kleinvee in haar exposi tie-zalen. Indien het vervoerverbod van pluimvee vóór October kan wor den opgeheven kan de tentoonstel ling doorgaan. In Augustus zal aan alle leden ge legenheid worden gegeven de kip pen tegen diphterie te doen inenten. Een tafelkeuring voor konijnen wordt «nog deze zomer gehouden. Getracht zal worden een gezamen lijke tocht te maken naar het vogel park Avifauna te Alphen. Geboren: d. van W. Freeke en M. Meijwaard; d. van C. Peters en T. M. H. Bon; z. van C, A. Persoon en H. Smolennaars. Ondertrouwd: N. P. van der Ploeg en E. J. Klinkenberg. Getrouwd: A. J. Louter en M. B. de Greef. Overleden: C. van den Berg m. 82 jaar; E. H. A. Granneman 67 jaar. DE ZILK Volksfeesten. De jaarlijkse kin- der- er, volksspelen zullen gehouden worden op 29 en 30 Augustus. De steun der burgerij wordt gevraagd, daar reeds vorig jaar 535 kinderen van de partij waren en nu waar schijnlijk nog meer. Uitslag verkeersxamen. Aan het te Noordwijkerhout gehouden ver- keersexamen werd door 195 kinderen cl eel genomen. Voor het schriftelijk gedeelte werden 22 afgewezen, voor het practwche gedeelte werden er 35 afgewezen. Het gemiddeld percentage ge slaagden beliep 70.7; de Zilk kwam uit met 77.7 pet. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. Voor het examen En gelse Handelscorresondentie slaagde de heer H. van Weizen. LISSE Zilveren jubilarissen. De dames R. Barnhoorn en J. Buijck herdach ten Maandag het feit, dat zij 25 ja ren verbonden waren aan de R.K. Meisjesschool par. St. Agatha alhier. In de morgen werd een plechtige H. Mis opgedragen voor de beide ju- bilaressen, waarbij de schoolkinde ren en het jongenskoor afwisselend zongen. Na deze H. Mis kwamen de jubilaressen op de school, waar haar klaslocalen feestelijk waren versierd. Zij werden verwelkomd met een feestlied, gevolgd door enige voor drachten en zangnummers. Tijdens de daarop volgende recep tie voor het personeel waarbij ook het Kerk- en Schoolbestuur aan wezig was werden de zilveren ju bilarissen allereerst toegesproken door de zeeree^w. heer pastoor, die gewag maakte van haar bijzondere verdiensten gedurende de afgelopen 25 jaren. Namens het schoolbestuur dankte spr. hen hartelijk voor de goede zorgen besteed aan het R.K. Onderwijs en aan de leerlingen in het bijzonder. De heren Berbee en Stokman spraken woorden van felicitatie. De dames mej. A. van Schoten en G. Rotteveel sprakbn resp. tot mej. Barnhoorn en mej. Buijck namens hun mede-collega's woorden van ge lukwensen. De jubilaresen dankten de diver sen sprekers voor hun blijken van erkentelijkheid. De schoolkinderen brachten in de namiddag de jubilaressen thuis een spontane zanghulde, welke zeer op prijs werd gesteld. R.K. Ulo-School De heer C. Velthuis, leraar aan de R.K. Ulo- School alhier is benoemd in gelijke functie te Winsterwijk. In zijn plaats is benoemd de heer A. Konings uit Groenlo. NOORDWIJK Geboren: Cornelia A. M. d. van J. Th. Slaman en M. C. Roelandse; The- resia d. van A. Steenvoorden en M. W. Brouwer; Jacques J. A. C., z. van J. M. Westen en M. C. H. Montanus; Jacobus H., zn van H. in 't Wout en C. J. v. d. Holst, Wilja, d. van J. v. d. Bent en D. Vink. Ondertrouwd: L. P. v. Deuzen en J. M. G. Mink; N. Plokker en D. Plug. Getrouwd: M. v. d. Linden en Cl. Bloem. NOORDWIJKERHOUT WEER EEN OPENLUCHTSPEL DEZE ZOMER. Na het grote succes van vorig jaar hebben de plaatselijke toneelclubs opnieuw overleg gepleegd met el kander in het contact-comité: De opvoering van „Elckerlyck" had spe lers en publiek zoveel voldoening gegeven, dat enthousiast besloten werd dit jaar opnieuw een open luchtspel te brengen van hetzelfde formaat. Na rijp beraad is de keuze gevallen op het prachtige Spaanse stuk„Miguel Manara", dat zich bij zonder goed leent voor opvoering in de openlucht. Regisseur Vlasveld is intussen al hard aan het werk met de spelers van „Jaja", „Oud en Jong" en „Meer Vreugde", terwijl ook de zangkoren weer worden aangezocht om mede te werken. Wanneer we ten slotte nog vertel len, dat vader overste van Sint Ba- vo de prachtige muziekkoepel be schikbaar heeft gesteld voor de op voering, terwijl Broeder Dubricius met zijn staf de technische verzor ging op zich heeft genomen, dan is het niet nodig u aan te sporen tus sen 12 en 15 Augustus een avond hiervoor te reserveren. Raadsvergadering. Vrijdag 28 Juli a.s. te 8 uur des avonds verga dert de Raad dezer gemeente. Op de agenda staat o.a.: verzoek van het gemeentebestuur van Sassenheim om mede te garanderen de rente en aflossing van een door Sassenheim te sluiten geldlening ten behoeve van de Stichting „Kraamcentrum van het W.-G.-Kruis in de Bollen streek." Voorstel van B. en W. voor rekening der gemeente te nemen de kosten van het stichten van een nieuw transformatorstation in de omgeving van het uitbreidingsplan. De Boekhorst.'' Geslaagd. Th. Brama L.Pzn. slaagde voor het Middenstandsdiplo ma. VOORSCHOTEL Tragisch ongeval Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur is bij het vissen de 5-jarige G. Th. V. liit de Bijdorpstraat in een sloot ge vallen aan de Esschenlaan in de on middellijke omgeving van de woning van zijn grootouders. Geruime tijd is er onder leiding van dr. M v. d. Stoel met het toe passen van kunstmatige ademha ling, onder toediening .van zuur stof, getracht de levensgeesten op te wekken hetgeen helaas niet meer mocht baten. Voor het gezin V. een zware slag. De deelneming is alge meen. ZOETERMEER Voetbal voor ouden van dagen. Er werd een wedstrijd gespeeld tus sen DSO 1 en Celeritas uit 's-Gra- venhage. De opbrengst 203.65 was bestemd voor de tocht van de oud jes. Het was een zeer spannende strijd, zodat de belangstellenden on danks invallers en warmte een fris open spel te zien kregen. De strijd werd na het nemen van strafschop pen door D.S.O. gewonnen (22). Door Dr. J. W. Palte, voorzitter van het comité „Tocht ouden van dagen", werd aan de aanvoerder van het D.S.O.-elftal de wisselbeker over handigd. Jubileum. Dezer dagen zal het 30 jaar geleden zijn dat de heer J. Bierman in dienst trad bij de Mij. Nutricia alhier. SCHEEPSBERICHTEN KOTA INTEN, R'dam-Djakarta 24 Juli pass. Algiers; MATARAM, Djo- karta-R'dam 24 Juli van Djeddah nr. Suez'; SIBAJAK, R'dam-Melbourne, 24 Juli pass. Kp. Tenez; TOSARI, R'dam-Djakarta 25 Juli te Penang; WELTEVREDEN, R'dam-Djakarta 24 Juli te Portwettenham; KA MER- LINGH ONNES, 21 Juli van Sema- rang nr. R'dam; WILLEM RUYS, 23 Juli 3 uur gepasseerd kaap Guarda- fui, Rotterdam-Djakarta. GROOTEBEER, A'damSurabaja, 21 Juli te Surabaja. JOH AN VAN OLDENBARNEVELT 21 Juli van Djakarta naar Adam. ROEPAT' A'damIndonesië, 21 Juni van Su rabaja naar Makassar. ROTTI, Dja kartaA'dam, 21 Juli dwars voor Lissabon. SIBAJAK, R'damMel bourne, 21 Juli 100 m. Z.W. Oues- sant. ZUIDERKRUIS 21 Juli van Menado naar Bandjermasin. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Juli. Vette varkens. Aanvoer 129 stuks. Prijzen: zware 1.81—1.83. lichte 1 62—1.64 en zeugen 1.70 per kg. Handel vlug. Enkele boven notering. LEIDEN, 24 Juli. Groente. Per 100 kg.: rode kool f 5.60—6.50, groene kool 8.rabarber 47 kroten 5—5.20. uien 3—9, peen 8—10. aardappelen 7—12. andijvie 6—13. snijbonen 2050, pronkbonen f 18 24, stambonen 1630. doperwten f 1632. postelein 1116. augur ken 390. pruimen f 56129, spi nazie 618, tomaten A 2435, per 100 stuks: komkommers 713, bloemkool 832, meloenen 1391 salade 2—*8.60. perziken f 237, per 100 bos: kroten f 1.501.30, pie terselie 1—1.30, selderie f 2—240, peen 816. BODEGRAVEN. ?5 Juli Kaas. Aanvoer 246 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.10—2.18, 2c soort 2—2.09, zware tot 2.38 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 25 Juli Vee. Aan voer totaal 4374 stuks; 680 vette koeien en ossen, 1069 gebruiksvee, 392 graskalveren, 546 nuchtere kal veren, 281 varkens, 461 biggen, 251 paarden, 106 veulens, 524 schapen, 64 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien levend gewicht 2-702.80, 2.50—2.70, 2.202.50 per kg.; gras kalveren 345245150. nuchtere kalveren 605550, biggen 50 4035; Slochtpaarden levend ge wicht 1.901.801.60 per kg; scha pen 957560, lammeren 7060 53; kalfkoeien en melkkoeien 1025 925800, varekoeien 690590' 525; vaarzen f 725625500; pinken 550450375. Vette koeien aan voer als vorige week, handel traag, prijzen vooral niet hoger; graskalve ren aanvoer iets ruimer, handel lui, niet geheel prijshodend; nuchtere kalveren aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijzen iets lager; biggen aanvoer als vorige week, handel stug en prijzen iets lager; slachtpaarden aanvoer groter, handel zeer stil en staande prijzen: schapen aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm en prijzen iets lager; lammeren aanvoer aanmerkelijk groter, handq} kalm en prijzen iets hoger; kalf en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen vooral! niet hoger; varekoeien filnke aanvoer, handel slepend, prij zen niet geheel prijshoudend; vaar zen aanvoer iets minde, handel stil, prijsen als vorige week; pinken idem. TER AAR. 24 Juli. Groente. Snij bonen 2.90—4 00. idem B 2—2.80. idem stek 1.1.90, stokprinsessen 4.10430, stamprinsessen 3.10— 4.20. stek 1.40, stamsnijbonen f 2.10 2.30, witte pronkers 2.30 alles per 10 kg., tomaten A 2134 cent, idem B 21—28, idem C 17—29 cent, CC 1222 cent. bonken 2128 cent. an dijvie 1114 cent, uien 68 cent. aardappelen 9 cent. rabarber 45 cent. postelein 1718 cent, waspeen 910 cent. stek 1 cent, kroten 56 cent rode kool 8 cent, alles per kg.; sla I 3.70—8 10. idem II 2—2.50 per 100 stuks; bloemkool IA 3347 cent idem I 1932 cent, idem II 8 14 cent, idem III 48 cent, komkom mers I 911 cent, idem II 718 cent, idem Hl 47 cent alles per stuk, bos- peen 89 cent selderie 1 cent, peter selie 1 cent alles per bos. stoofsla 80 cent per kist. Augurken: fijn I 4647 cent. fijnbasterd 15 cent, basterd 4.10, grof 2—2 10, graf A f 2 90 —3.10, stippel 1.40, afwijkend 70 cent. fijn stippel 1.001.10. bom men f 0.801.00, gele 50 cent alles per 25 kg., zwarte bessen 82 cent per kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3