ffDuiwzigt"gxfvuum dmetlÜOjwim Wawt Het hotelbedrijf WOENSDAG 19 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD^— PAGINA 2 Tekort aan geschoold personeel Wanneer in September de HORE CA (de organisatie van het Neder landse Hotel-, Restaurant- en Café bedrijf) een grote tentoonstelling opent in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam, zal daar een film haar pre mière beleven, die niet alleen het Nederlandse (maar ook het buiten landse) publiek een beeld zal geven van de huidige stand van het Hotel- en Restaurantwezen in ons land, maar die bovendien de ouders van advies zal dienen bij de beroepskeuze van hun kinderen. Vooral dit laatste is, naar de heer drs. J .1. v. Dyke, secretaris van de Stichting vakonderwijs der HORECA aan het N. v. d. D. meedeelde, van groot belang, daar het hotelbedrijf steeds kampt met een tekort aan ge schoold personeel. Naast de bestaan de instructie-films krijgt de HORE CA nu ook de beschikking over een documentaire-film .opgenomen in be kende bedrijven als Amstel- en Doe lenhotel, restaurant Weisz, restau rant de Smorre e.a., door de cineast Herman van Wassenaar, waarmee men op ouderavonden en mogelijk ook middels de bureaux voor be roepskeuze, de belangstelling onder de jeugd voor deze bedrijfstak wil stimuleren. Door het tegelijkertijd uitbreiden van het opleidingsrooster van een aantal ambachtsscholen o.m. van de school aan de Meeuwen laan in Amsterdam-Noord met een twee-jarige HOREC A-cursus voor kellner of kok, wil men de ge legenheid scheppen om deze toege nomen belangstelling op te vangen. Onderhandelingen met ambachts school-besturen hierover zijn reeds geruime tijd aan de gang. Moedige vrouw krijgt Militaire Willemsorde Tot ridder, der 4e klasse der Mili taire Willemsorde is benoemd me vrouw B. J. Fick-Gemmeke te Was senaar. Zij heeft in het tijdvak van half April 1944 tot begin 1945 als contact-agente en later als agente en verbindingsofficier van het bu reau bijzondere opdrachten in Lon den, belangrijke diensten bewezen aan de geallieerde oorlogvoering en de Nederlandse regering. Deze, on danks haar jeugd, in het onder grondse verzet reeds in de jaren 1942 en 1943 ervaren en beproefde vrouw heeft, zo luidt de mutatie, als contact-agente verscheidene malen het transport van zenders en van andere uit Engeland ontvangen ma terialen, het daaraan verbonden le vensgevaar ten spijt, bijzonder kun dig en moedig verzorgd. In het bijzonder heeft zij in de tweede helft van October 1944 met groot levensgevaar zich per rijwiel van bezet gebied met zeer belang rijke micro-films, bestemd voor het bureau bijzondere opdrachten in Londen, door de vijandelijke linies heen naar Brussel begeven bij wel ke tocht zij bij de brug bij Heusden en vervolgens nabij Vught onder zwaar geallieerd ep Duits vuur ge raakte. Na van Brussel naar Engeland te zijn doorgezonden en na daar als zelfstandig agente van het Bureau Bijzondere Opdrachten te zijn opge leid, is zij begin Maart 1945 met een geheime opdracht in bezet Neder land geparachuteerd en is zij niet tegenstaande bij het landen opgelo pen vrij belangrijk lichamelijk let sel, onmiddellijk na de landing be hulpzaam geweest bij het vervoer der tegelijk met haar afgeworpen waDenen. (Mevrouw- Fick is de eerste vrouw RADIOTOESPRAAK PRESIDENT TRUMAN President Truman zal vanavond een radiotoespraak houden tot hef Amerikaanse volk over de toestand in Korea. Deze rede wordt uitgezon den van 3.30 tot 4 uur Nederlandse tijd en wordt herhaald van 18.15 tot 18.45 uur Nederlandse tijd op golf lengten tussen 15 en 22 kilocycles. COMMUNISTISCHE PARTIJ IN IN AMERIKAANSE STAD VERBODEN. Krachtens een eenparig goedge keurde verordening van het gemeen tebestuur is de communistische par tij te Birmingham in de Noordame- rikaanse staat Alahama verboden. Deze verordening is uitgevaardigd op initiatief van de politiecommis saris. Iedereen, die „vrijwillig op een geheimgehouden plaats contact on derhoudt met lieden, die lid zijn of geweest zijn van de communistische partij" kan van communistische ac tiviteit worden beschuldigd. De schuldigen kunnen bestraft worden met 1000 dollar boete of 180 dagen gevangenisstraf of allebei tegelijk. RELLETJES IN WEST-BERLIJN De West-Berlijnse politie heeft gisteren talrijke leden van de Socia listische Eenheidspartij en andere communistische massa-organisaties gearresteerd, die handtekeningen wil den verzamelen voor de z.g. vredes oproep van Stockholm. De arrestatie werden verricht na een aantal bot singen tussen communistische propa gandisten en West-Berlijners. Onder de arrestanten bevinden zich vele studenten en twee hoogleraren van de Humboldt-Universiteit in Oost- Berlijn. Nader wordt gemeld, dat in totaal meer dan duizend arrestaties zijn verricht. Velen werden gearresteerd om te voorkomen, dat zij door de West-Berlijners zouden worden afge ranseld. na prinses Wilhelmina wie de Mili taire Willemsorde wordt toegekend. H.K.H. Prinses Wilhelmina is Groot kruis. Het commandeurschap bezit Prins Bernhard, waarna in deze or de nog een derde en een vierde klas se volgen.) PLAN ZEEHAVEN KATWIJK. Met lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, mr. F. A. Nele mans (C.H.) heeft aan Ged. Staten de vraag gesteld of gedeputeerden bereid zijn enige summiere medede ling te doen over hetgeen ter zake van het plan-zeehaven Katwijk aan de staten ware voor te stellen. TOESLAG PREMIE ZIEKENFONDS VOOR MINVERMOGENDEN. De minister van Sociale Zaken heeft de gemeentebesturen geadvi seerd toeslagregelingen vast te stel len voor hen, die de premie voor vrij willige ziekenfondsverzekering niet kunnen betalen, doch die niet van gemeentewege worden ondersteund. Veel gemeenten hebben tot nu toe dergelijke regelingen niet gemaakt. Dit leidt tot een ongelijkheid in de behandeling van verschillende be volkingsgroepen. Bovendien kunnen betrokkenen genoodzaakt zijn hun verzekering op te zeggen, omdat zij de premie niet kunnen betalen. Van deze personen is dan de medische verzorging niet gewaarborgd, en bo vendien zullen zij, in geval van ziek te, een beroep op volledige steun door de gemeente moeten doen aldus de ministeriële circulaire. RECTOR H. BERKHOUT, t Gisteravond overleed in het sana torium Heliomare te Wijk aan Zee de zeereerw, heer H. N. P. J. Berk hout, emeritus-rector. De overledene werd op 24 Nov. 1882 te Den Haag geboren en ontving op 16 Aug. 1908 de H. Priesterwijding. Achtereenvol gens was hij kapelaan te Middelhar- nis, Leimuiden, Heemskerk, Beem- ster en Uitgeest. Van 1926 tot 1929 was hij pastoor te Coxdorp (Texel), waarna zijn benoeming volgde tot rector van het Maagdenhuis te Am- siw.dam, In 1947 werd hem eervol ontslag verleend. SCHEEPSBERICHTEN ASTURIAS (Burgers) Djakarta- Amsterdam pas. 18 Juli Gibraltar; 1NDRAPOERA Djakarta-Rotteïdam 18 Juli van Aden naar Suez; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 18 Juli van Surabaja naar Semarang; MA- TARAM DjakartaRotterdam pass. 18 Juli Kaap Guardafui naar Djed- dah; ROTTI Djakarta-Amsterdam pass. 18 Juli Malta; WILLEM RUYS 18 Juli pass. Pantellaria Rotterdam Djakarta. In een smederij te Nederweert (L.) heeft een ontploffing plaats ge had bij het lassen van een buis met trotyl. De 39-jarige gehuwde M. Joosten werd daarbij dodelijk ge troffen. Ter bescherming van de post duiven stellen B. en W. van Bussum de gemeenteraad voor, te bepalen, dat aan antennedraden kurken of an dere, duidelijk zichtbare voorwerpen aangebracht moeten wroden. Tot provinciaal van de Congre gatie der Missionarissen van de H. Familie is benoemd pater B. Wel ling. Het veertien maanden oude zoontje van mevrouw Neyzen uit Amsterdam, dat bij haar ouders in Laren logeerde, is uit een naar bui ten slaand raam van de villa aan de Noolseweg gevallen en aan de gevol gen daarvan overleden. De kersencampagne in de Betuwe is zo goed als geëindigd. De financiële uitkomsten voor de meeste telers zijn zeer slecht. Alleen zij, die hoofdzakelijk de eerste kersen zoals Duitse e.d., konden aanvoeren, heb ben geen klagen. De grootste schade is wel veroorzaakt door de aanhou dende regen. Tot rector-magnificus der Kath. Universiteit te Nijmegen is voor het studiejaar 10501951 benoemd prof. mr. F. J. F. M. Duynstee.. Bisschop en internuntius geven aan het leest purperen luister QEZE MAAND IS HET HONDERD JAAR GELEDEN, dat de zusters Franciscanessen van Roosendaal in Huize Duinzigt te Osgstgeest haar wérk begonnen. Haar zegenrij k werk. Al geven de zusters er de voorkeur aan, haar vrijwillig opgenomen taak in alle stilte te volbren gen, toch mag niet verborgen blijven, dat hier in de loop van de tijd on telbare weldaden zijn verricht. Ou den van dagen werden bevrijd vaft zorgen en brachten er een gelukk/ge levensavond doorv terwijl de jeugd een vorming ontving, die haar leven in goede banen heeft geleid. En daar om vormt Huize Duinzigt, dat zich in de stormen van de laatste hon derd jaar wist te handhaven, een sy mbool in een wereld, die ontwricht is door gebrek aan edelmoedigheid. De verzorging van zieken en ge- brekkigen, de zorg ook voor de jeugd vraagt van hen, die zich daaraan wij den ook het voortdurende offer van zichzelf, vraagt ook van hen het al tijd klaarstaan voor een ander en nooit rust te kennen, zolang als er nog kleinen zijn, die willen komen om de zegen van het geloof en de weldaad van een godsdienstige op voeding te ontvangen. paden Ontvangst van de internuntius De viering van het eeuwfeest be gon gisteravond, toen de Pauselijke Internuntius, mgr. Giobbe, de fraaie kapel, die voor deze gelegenheid luis terrijk was versierd, betrad, om een Pontificaal Lof te celebreren. Z. H. Exc. werd hierbij geassisteerd door rector H. van Spanje, rector H. Son- daal, prof. C. J. Groote, prof. dr. J. A. E. v. Dodewaard en pater L. Son- daal S.J. Onder het Lof hield_rector Sondaal een predicatie. Ondervraagt de van vroeger Nu wij de feestelijkheden inzetten zeide spreker tot de pauselijke internuntius ter dankbare viering van het 100-jarig bestaan van dit huis, is het ons een grote verheuge nis U te kunnen begroeten. U zijt voor ons de vertegenwoordiger van de H. Vader, die zich voortdurend toont als de vader der armen, de toe vlucht der wezen en de trouwe ziel zorger van de jeugd. Het was Mgr. de Wyckersloot, die als apostolisch vicaris door de Paus gezonden in dit land, nog bekend als „in partibus infidelium" de stichter werd van dit huis, en daarmede het Evangelie vertolkte „Laat de kleinen tot Mij komen" en de opdracht ver vulde, welke de Barmhartigheid uit sprak in de woorden: „Draagt zorg voor hem". Excellentie, in uw aanwezigheid zien wij de bevestiging, dat deze op dracht honderd jaren trouw is ver vuld en dat in evangelische liefde dit werk is voortgezet. Het zij mij ver gund enkele gedachten te wijden aan de fundamenten, waarop dit werk werd opgetrokken en hoe de naasten liefde zich al de jaren door haar juiste weg zocht. Het is zoals de Profeet Jeremias het zegt: Zo spreekt God: Gaat op de wegen staan en ziet toe: onder vraagt de paden van vroeger, waar de goede weg te vinden is. Bewandelt die en dan zult gij rast vinden voor uwe zielen. Dit woord van de Profeet is een goede raadgeving in deze moderne tijd, die een weg zoekt naar een ge lukkige toekomst. „Ondervraagt de paden van vroeger, waar de goede weg te vinden is". Honderd jaar geleden werd dit huis geopend, werden de eerste kinderen opgenomen en werden zij verzorgd, die door hun ouder dom of ziekte in de maatschap pij niet vonden wat hun toestand toch wel vroeg. Het bouwen van dit huis, het werken voor de jeugd, de zorg voor de zieken en hen die eenzaam in het leven staan, was de doortrekking van de weg, die Christus had uitgezet, in het Evangelie, en waarlangs in de loop der eeuwen op het voetspoor van Zijn barmhartigheid zoveel ze gen is gebracht aan jongeren en ouderen. De weg, waarlangs Christus ging, was de weg van het offer, de weg van het Zichzelf wegcijferen, de weg van het klaarstaan voor anderen. Ter wijl bij dat alles Hem het doel voor ogen stond, dat zij God zouden leren kennen en Hem die Hij gezonden had, opdat allen daardoor het Leven zouden bezitten en opdat zij het overvloedig zouden bezitten. Onze tijd zoekt nieuwe wegen en zij maakt haar plannen met een kille zakelijkheid en de scherpe controle van cijfers, die moeten kloppen. Maar nóg voeren deze wegen niet naar het geluk en ook de mens van vandaag geeft onbe wust de profeet uit het Oude Ver bond gelijk, als -hij verzucht naar de goede, oude tijd. Een eeuwfeest als dit herinnert ons cr weer aan, dat alleen de waarach tige naastenliefde in staat is om de mens de vrede te geven in het hart en aan de jeugd de zekerheid van een veilige toekomst. Niet altijd zullen zij, die de naas tenliefde ondervinden reeds besef fen waarop deze weg uitloopt. Niet altijd zal de jeugd inzien dat de lief de van de opvoeder, die dikwijls langs steile en moeilijke paden moet gaan toch uiteindelijk tot het geluk zal voeren. En dit niet-inzien en dit niet altijd begrijpen van de weg, die de naastenliefde gaat, maakt de of fers voor hen, die deze naastenliefde, die barmhartigheid en opvoeding uit oefenen, dikwijls nog zwaar der.v Maar de liefde en de trouw tot Christus hebben in de honderd voor bije jaren over bergen van moeilijk heden en dalen van inzinkingen we ten te zegevieren en het is met blijd schap, dat wij op dit feest dat is als een rustpunt, terugzien over de afge legde weg. Immers, zovelen die deze weg be wandeld hebben, omdat zij als re ligieus in dit huis hebben gewerkt, of omdat zij hier zijn verzorgd en opgevoed, hebben ervaren, ook wel door tranen en teleurstellingen heen, dat met het bewandelen van déze weg de rust werd gevonden voor hun zielen. Van ganser harte zullen wij God danken voor al de weldaden, die Hij langs deze weg aan dit huis en allen die het hebben bewoond, heeft doen toekomen. Maar daar naast zal ieder van U ook het dank woord onderschrijven aan al de re ligieuzen, aan al de zusters, die in de loop van deze eeuw hier, onbe kend en dikwijls voor de wereld niet in tel, de weg niet zijn kwijt geraakt. maar onder leiding van Hem, die de Weg, de Waarheid en het Leven is, aan Zijn roepstem hebben beantwoord en Zijn op dracht hebben vervuld. Zeer zeker zullen zij, naar het woord van het Evangelie zeggen :„Als wij alles gedaan hebben, zijn wij nog maar onnutte dienaren geweest". Maar deze nederighed mag ons niet verhinderen God ook om hen te dan ken, al was het dan maar naar het woord van de Apostel, dat Hij in zwakke mensen de sterkte van Zijn barmhartigheid en liefde volkomen deed worden. Moge dan het woord van de pro feet ons allen, maar bijzonder de jeugd bijblijven: Ondervraagt de pa den van vroeger: ziet toe hoeveel de naastenliefde, barmhartigheid en op voeding hebben verzet, opdat ook gij* in déze tijd de goede weg weet te. vinden en zo de rust zult vinden voor uw hart en de zekerheid van Gods toekomst. De meisjes van het internaat zon gen onder leiding van zuster Marie Angéle. Na afloop van het Lof vertoefde mgr. Giobbe enige tijd bij de kinde ren op de binnenplaats. In een kort toespraakje vertelde hij hun, dat hij de uitnodiging, om naar Duinzigt te komen, graag had aanvaard, en het bijzonder prettig vond om te midden van de jeugd te zijn. Pauselijk telegram. Mgr. las een telegram voor, waar in Z.H. de Paus zijn gelukwensen overbracht. De tekst hiervan luidde: De Heilige Vader zendt bij ge legenheid van het Eeuwfeest van Huize „Duinzigt" Zijn vader lijke gelukwensen aan de Zus ters Franciscanessen van Roo sendaal en spoort hen aan het werk voor de christelijke op voeding van de jeugd krachtig voort te zetten, waarbij de H. Vader gaarne Zijn Apostolische Zegen aan het Huis, de zusters, leerlingen en inwoners verleent. Nadat de alg. overste mère Marie Vincentia en haar le assistente mère Marie Ambrosine door rector Son daal aan de internuntius waren voor gesteld, reikte mgr. aan alle aanwe zigen een herinneringsplaatje uit. Voor de kinderen probeerde hij nog een extra vrije dag te verkrijgen, maar aangezien de vacantie vandaag is ingegaan, bleek het onmogelijk. De zaak werd echter zo geregeld, dat dit extraatje tot na de vacantie be waard blijft. Het enthousiasme van de meisjes werd hierdoor ten top gedreven en het „hiep hiep hoera", waarmede deze bijeenkomst eindigde daverde over de plaats. DE INTERNUNTIUS ONDERHOUDT ZIOH MET DE KINDEREN VAN „DUINZIGT". Photo Van der Horst. Haarlems bisschop op het feest Vanmorgen vond de feestviering voortgang met een Pontificale Hoog mis, die werd gecelebreerd door Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. Mgr. werd hier bij geassisteerd door deken A. Ho- mulle als presbyter assistens, mgr. H. v. Deursen en pastoor J. Looyaard als troondiakens, rector H. Sondaal als diaken en pastoor J. Groot uit Nederhorst-den-Berg als subdiaken. De verdere assistenties werden waar genomen door de theologanten van het Groot-Seminarie te Warmond. De Hoogmis werd o.a. bijgewoond door burg. H. L. du Boeuff van Oegst- geest, de wethouders L. de Neef en dr. W. J. J. Dijsselbloem en de gem.- secretaris, de heer J. de Visser. Ook waren aanwezig oud-burgemeester J. C. Baumann, dr. H. A G. M. Wa lenkamp en het feestcomité, de he ren Den Dubbelden, Hosman, A. Schlattman en Van Woerden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Uitreiking diploma's Huishoud school. Dinsdagavond heeft in de benedenzaal van Hotel Centraal de uitreiking plaats gevonden van de diploma's voor de leerlingen van de Landbouwhuishoudschool aan de Raadhuisstraat alhier. De avond werd gevuld met voor drachten, zangstukjes en spelletjes van alle leerlingen, waarna de diplo ma's werden uitgereikt voor het met succes volgen van de cursus in de vormingsklasse voor meisjes die een Mulo-diploma of 3-jarige HBS achter de rug hebben. Geslaagd zijn: Jo Blaazer uit Rijn- zaterwoude, Lidi van Duijvenbode uit Wassenaar, Bep van Hellemond, Tini Koning, Mies Meijer, Gre Ta- berne, Rineke Tuinsma, allen uit Al phen, Diethe Klerk uit Hazerswoude, Lia Verburg uit Woubrugge, Anneke Vis uit Waddinxveen en Mien Wind- horst uit Hazerswoude. Arbeidsjubilea. Vrijdag 21 Juli a.s. hopen de heren R. Uithol en N. -van Harskamp, werkzaam bij de Be- tonfabriek van Duinker en Verruit alhier, het feit te herdenken, dat zij 25 jaar geleden aldaar hun werk zaamheden als betonwerker begon- HOOGMADE BEGRAFENIS VAN PASTOOR VAN SCHAIK. Het stoffelijk overschot van pas toor van Sohaik zal vanaf heden middag te vier uur opgebaard zijn in de pastorie. Het is echter niet de bedoeling, dat de parochianen dan reeds langs. de lijkbaar, defileren, want .morgenmiddag om half vier zal het stoffèlijkk overschot naar de kerk overgebracht worden, waarna de schoolkinderen en andere paro chianen komen bidden. De Metten vangen Donderdagavond om half zeven aan. Vrijldagmorgen zijn de H. Missen om zeven uur en kwart voor acht. Om half tien worden de Lauden gezongen en om tien uur vangt de plechtige H. Mis van Re quiem aan, waarna uitvaart en be grafenis. Waarschijnlijk zal pastoor C W. van Mierlo (St. Bavo. Heem stede) een korte lijkrede houden. LANGERAAR R.K. Sportver. Altior. Het ligt in de bedoeling, dat Altior een on derafdeling gaat stichten voor hand bal voor meisjes. Donderdagavond om 8 uur zal de oprichtingsvergade ring plaats hebben in het Parochie huis. Hiermede zal weer een nieuwe ge legenheid zijn geschapen voor Sport beoefening in katholiek verband. UIT DE OMGEVING KATWIJK VACAHTIE hebben wij van 24 t/m 29 Juli, maar heeft U iets dringends, wij zijn oo'< dan tot Uw dienst. Dus altijd DE JONG voor Gas, Water, Electriciteit NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor het diploma costuum naaien slaagden: M. G. v. d. Berg; H. M. Duivenvoorde, G. Verheijen, C. v. d. Berg, A. Duiven voorde, J. Meijer, M. v. d. Berg, C Pennings, W. Plug. OEGSTGEEST Overleden: M. A. Bremmer, wedu we van P. J. van der Poel, eerder weduwe van Th. Juffermans 80 j.; N. Haasnoot, weduwnaar van J. van Egmond 69 j.; J. van Aalst echtg. van G. van Klaveren 64 j.; F. P. Roest echtg. van Jonkvrouw M. A. Foreest 53 j. ZOETERMEER Personalia. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor werk tuigkundig ingenieur de heer H. van Herwijnen. 'n Fraai succes van de R.K. E. H. B. O. De eerste cursus van onze afd. is geëindigd met een mooi suc ces. Dr. Nuijens uit Wassenaar nam het examen af en was vooral wat de theorie betreft ten zeerste voldaan. Dr. Öbdam, de docent werd een war me ovatie gebracht voor zijn prach tige en nuttige lessen en de leider van de cursus de arts J- H. N. de Bruijn sprak waarderende woorden over de vorderingen welke waren gemaakt. Pastoor J. Voorham sprak een. woord van dank aan allen, die had den medegewerkt tot het wels'agen van deze eerste cursus Van de 46 WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND DROOG. Over het algemeen veel be wolking, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige Zuid- Westelijke wind. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets warmer. deelnemers en deelneemsters slaag den er 43. Van de dames slaagden: B. Brand, J. Woutersen. B v. d. Burg, C. Vonk, J. R. S^holten, A. Bell, C. Vollebregt, M. Groenev/egende Groot, A. M. Schenk M. F. Wijsman, Mevr. Riet kerkOpstal, C. Duij nis veld, N. Gou weleeuw, Mevr. Opstal—Gouweleeuw A- Stam, E. Groenewegen, G. de Groot, P. C. M. Moers, P. M. J. Moers A. Koot, C. van Leeuwen, mevr. Moersv. Leeuwen, R. Vollebregt en A. C. Vollebregt. Van de heren slaagden: C. Nieu- wets, Kapelaan W. J. Wortel, B. C. de Jong, J- v. d. Kamman, C. v. d. Meer, M. J. Balvert, J. C. Groene wegen, B- Suiker, A. H. Nieuwets, J. H. Adegeest, Fr. Droogh, P. G. de Groot, C. A. Kneppers, A- v. Leeu wen, A. N. Vollebregt, H. Wind- meyer en W. G. Scholten. C- Th. Stigt en A. v. d. Bulk uit Berkel. kan ik mij abonneren Hier volgt de volledige lijst van agenten in de dorpen waar „De Leidse Courant" verschijnt. Even een seintje aan een dezer adressen en u ontvangt de volgende dag ons blad. ie Lezers van ons blad, wijst uw ken nissen, die nog geen abonné zijn, op deze lijst en op de mogelijkheid zich te abonneren op „De Leidse Cou rant". Maakt propaganda voor uw katholiek gewestelijk dagblad! Ter Aar: Jac. Zevenhoven, Ring- sloot. Aarlanderveen: G. Stigter, Noord einde. Alphen ad. Rijn: P. Schipper, Rozenstraat 26. Bodegraven: B. van Dijk, Nieuw- straat 25. Boskoop: H. Roodenburg, Otweg 2. Haagse Schouw: W. Verhoeven, Anna Paulownastraat 38a, Leiden. Hazerswoude Dorp: P. Brugman. Hazerswoude Groenendijk: J. Borst, Hoge Rijndijk. Hoogmade: A. C. Colijn. De Kaag-Abbenes: Jac. Hoogka mer, dr. Heyelaan 38. Katwijk a. d. Rijn: J. v. d. Akker, Commandeurslaan 41. De Kwaak (Oegstgeest): M. Th. Wijsman, Abspoelweg 15. De Kwakel: J. C. Vork, Drecht- dijk. Langeraar: J. v. d. Pijl, Lange- raarseweg. Leiderdorp: Mej. M. Vlasveld, Ho ge Rijndijk 311. Leimuiden: P. Lemmers, Dorps straat. Lisse (Dorp): M. Sprengers, Em- mastraat 34. Lisse (Engelenbrug) H. v. d. Aart, Nic. Damstraat 17. Nieuwkoop: J. v. d. Loo A 44. Nieuwveen: F. H. v. d. Berg, Dorpsstraat 265. Nieuwe Wetering: R. de Jeu, Nieuwe Veen weg 8. Noorden: Mej. Pieterse, S. v. Ca- pelweg. Noordwijk: G. Wassenaar, Pické- straat 1. Noordwijkerhout: Jac. Kroon, Ha venstraat. Oegstgeest: G. Koppers, Celebes- straat 60. Oegstgeest: H. Duivenvoorde, Ja- vastraat. Oud-Ade: J. v. d. Wereld, Zwarte- weg 3. Oude-Wetering: H. Vesseur, Over zijde 16B. Roelof arands veen: R. Paauw, Boekhandel, Noordeinde. Rijnsburg: J. Hoogduin, Oegstgees- terweg 50. Rijpwetering: P. Wortman, Zuid einde 4. Sassenheim: H. A. Langelaan, Beatrixstraat 11. Valkenburg: M. v. Stijn, Hoofd straat 8. Voorhout: A. Hoogervorst, Teylin- gerlaan 21. Voorschoten: J. G. Luynenburg, Hyacinthstraat 11. Warmond: Jac. Sikking, Dorps straat 39. Wassenaar: J. Brouwer, School straat 22. Zoetermeer: Arkesteijn, Dorps straat. Zoeterwoude Dorp: Jac. Zandber gen, Schenkelweg. Zoeterwoude Vliet: C. v. d. Eist, Vlietweg. Zoeterwoude Weipoort: Joh. van S'sijnj Weipoortsweg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2