2de Laura-dag mét regen, maar i opperbeste stemming! in De nationale roei- kampioenschappen Sedgman won van Drobny na twee sets achterstand Duindigt zag weer goede sport «katholieke amp DONDERDAG 6 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 SXetde ClCpftenóe 5lifiui(d-iiie>cdaatyöe Hier zijn dan de heer en mevr. Du pont, het Franse echtpaar, dat per tandem de tocht meerijdt en een uitstekende rit rijdt vergezeld van een Hollandse begeleider. Snel en soepel glijdt hun tandem over de weg, tot bewondering van de deelnemers, die meestal tevergeefs trachten het snel le tweetal bij te houden. (Foto; „De Leidse Courant"). „Clpu" foteey een aamydiny (Van onze „fietsende" redacteur). ALPHEN, WOENSDAGAVOND. „Die lui hebben gemakkelijk zwaaien", zei een Rotterdamse deelnemer een beetje oneerbiedig tegen z'n makkers, toen een grote slee voor bij schoof, met de bekende oranje Lauravlag voorop en enige heren van het bestuur er in. Hij wilde er mee zeggen, dat deze heren in de auto niet aan den lijve ondervinden wat de rijders meemaken, die tegen wind in de lange en saaie weg van Am sterdam naar Hilversum aftrapten. Nu had die Rotterdammer zeker een slechte nacht gehad, of misschien was z'n ochtend-eitje iets te hard ge kookt, in ieder geval had hij ongelijk. Géén Laura-rijder heeft de he ren benijd. Want ze hebben zelf veel te veel genoten van deze tweede tocht, die weereens een echte, on vervalste Laura-tocht geworden is. U raadt het al: regen! Pas dan zijn de rijders in hun element,; vooral zij, die al eerder meereden. Als hengelaars hangen ze verhalen op over de rit van verleden jaar, zó erg, zó fantastisch, zó stormachtig, zó beulend in de stromende regen en zó zwaar, dat zelfs de meest onnozele nieuwe ling er z'n schouders voor ophaalt. de auto „Opa" van achteren greep en tegen de grond smakte, ,,'k Wier opgeheven", vertelt „Opa", „en te gen de vlakte gesmeten, precies op m'n laat ons maar zeggen: achterwerk. Enfin, „Opa" is een beetje stijf en z'n witte shirt is zwart, maar hij reed weer verder. De bal letjes op z'n groene gebreide mutsje dansten op en neer. Laura in de radio. De tweede bijzonderheid van Hil versum was het interview voor de radio. De N.C.R.V. stuurde een re portagewagen en zowel de heer Gas telaars, secretaris, als notaris de Heer uit Rotterdam en de Engelsman, mr. Th. Bewick uit Londen, gaven hun indrukken per microfoon weer. Woensdagavond om tien over half acht werd de reportage uitgezonden. Aan deze stempelpost hadden we 80 van de 126 km achter de rug. Er restten dus nog 46 km, waaraan de meeste rijders tegen één uur begon nen. Wéér in snel tempo. Want de zon bleef schuil achter de wolken en dreigende donderkoppen trokken zich samen boven ons hoofd. Het werd een wedren tussen rijders en regen. Met een vaartje van ruim 20 km. werd tegen de opstekende wind gereden. Reeds vielen er druppels uit de loodgrijze massa, maar niet de moeite waard om af te stappen en een regenjas aan te trekken. Het zou trouwens tijdverlies geweest zijn. Via Uithoorn, laatste stempelpost, ging het naar Alphen, waar de mees te deelnemers om half vier arriveer den. Net op tijd om de donderbui veilig op het tentzeil te horen neer kletteren en om met gejoel de laat komers te begroeten, die, nat als verzopen katten, binnenkwamen. Overigens in de beste stemming, 't Was immers Laura-weer! „En datte- we hallevegaren zijn, dat willeme wé-hé-ten, en daarom fietsen wij, en daarom fietsen wij", zongen de druipnatte agenten uit Zaandam! Waarmee we maar willen zeggen, dat de regen wel nat kan zijn, maar niet het Laura-humeur kan beder- Deze keer echt twee uitvallers Het mag dan wat ongeloofwaardig klinken: genoten in de regen, toch is het waar. De nieuwelingen geno ten, omdat het vorig jaar veel erger geweest moet zijn, en' de anderen, omdat ze zo heerlijk konden op scheppen. En zo reden de deelnemers dan welgemutst de tweede route. We startten Woensdagmorgen met mie zerig weer en vonden het heel ge woon, dat er regen kwam. Die droge dag van Dinsdag was immers een vergissing! Hoe het ons tot Amsterdam ver gaan is, heeft u gisteren al kunnen lezen. Vanaf ,,'t Kalfje" zetten we de tocht voort, met 15 kilometer- dwars door Amsterdam. Deelnemen de agenten uit de hoofdstad loodsten ons veilig door het drukke verkeer. Hier en daar kwam een Amster damse vrouwenhoofd door een open raam naar buiten en ongezouten op merkingen, als „Halve gare" en „Idiote", vlogen ons om de oren. Hartelijke Alphenaren. O ja, we moeten u nog iets ver tellen over ons verrtek uit Alphen. Uit alle ramen steken slaperige hoof den, dames met pappilotten en kin deren in hansopjes, die ons hartelijk toewuiven en goede reis wensen. Zo als de Alphenaren met ons meele ven, geweldig! 's Morgens om half zeven doen we niets anders dan als maar roepen tegen de straatvegers op straat, de dienstboden in de huis deur en de mannen op het land. Pas als de deelnemers eenmaal goed buiten het dorp zijn, wordt de vaart er in gezet. Die vaart hebben we Woensdag de hele dag behouden. Ook toen we uit Amsterdam tegen Avind naar Hil versum reden. Want de lucht bleef dreigend somber en ieder ogenblik leek het, alsof de regen zou losbar sten. Tot aan Hilversum echter kre gen we niet meer dan wat spetters. Dat was de moeite niet waard. We hebben in het Hilversumse „Tol huis" trouwens te veel plezier ge had ,om aan regen te denken. „Opa" aangereden! Daar was op de eerste plaats de sensatie om „Opa". Tussen haakjes: „Opa" heet geen Verkerk, maar Ber- kouwer, en woont niet in Gouda, maar in Stolwijkersluis. We schre ven dat gisteren verkeerd, omdat hij naam en woonplaats op z'n rug ge schilderd had. Het bleek echter een reclame te zijn van een Goudse Sportwinkel. Maar goed, „Opa" Berkouwer dus zorgde voor sensatie, toen hij tijdens de middagboterham veiHelde, hoe hij in Amsterdam door een auto was aangereden. Volgens zijn relaas had de auto moeten stoppen voor de verkeerslichten. De chauffeur deed het echter niet, met het gevolg, dat4 Twee uitvallers. We moeten nog iets rechtzetten. Gisteren schreven we: „Onbegrijpe lijk: drie uitvallers". Inderdaad on begrijpelijk, omdat het niet waar was. Het Laura-bestuur deelde dit Dinsdagavond wel mede, maar heel laat in de avond kwamen het drietal toch nog opduiken. En wel met een geldige reden, zodat ze Woensdag morgen weer mochten starten. Maar Woensdag waren er echt twee uitvallers. Twee dames. De een verscheen 's morgens niet aan de start („zadelpijn", mompelt men) en de ander gaf onderweg op. Behalve het ongeluk van „Opa", deed zich niets bijzonders voor. De E.H.B.O. behoefde geen dienst te doen. De helf volbracht. Wat zullen we U nog verder ver tellen? We hebben weer prettig ge- LAURA-BRUID. Mevr. Lenting uit Woubrug- ge rijdt ook dit jaar weer mee, hoewel ze al 62 jaar is! Zij heeft haar hart verpand aan de Laura, zó erg zelfs, dat haar veertigja rig huwelijksfeest, dat in deze week valt, uitgesteld moest worden! Zij is een Laura-rijdster, die voor geen kleintje vervaard is. Vorige week nog reed ze „even" naar Leeuwarden, om familie te gaan bezoeken. En de andere dag terug naar Woubrugge. Wéér op de fiets. „Ach, een ritje van niets, vertelt ze. „Ik deed het als training". Pet af voor deze sportieve Laura-bruid! reden. Opmerkelijk, dat de rijders direct in groepen gaan rijden, wan neer het begint te regenen, of als ze tegenwind krijgen. Dat rijdt minder prettig, maar sneller. En het mag dan wel niet om de snelheid begon nen zijn, dat we een regenbui wil len ontlopen kan niemand ons kwa lijk nemen! Na twee dagen hebben we er nu 250 km opzitten, dus precies de helft van de 500, die in 4 dagen verreden moeten worden. De zwaarste rit komt op Donderdag, als we 142 km (geen 126, zoals gisteren vermeld) moeten verwerken. Feeststemming. Probeer ons a.u.b. toch nooit meer wijs te maken, dat Alphen een stijf dorp zou zijn, en dat de bewoners nooit uit de plooi komen. Want de stemming die in Alphen heerst, is voortreffelijk! Tot laat in de avond zijn de straten vol met vrolijke men sen. In de grote tent wordt gedanst door deelnemers en introducé's. In de IJsclubtent draait de Laurafilm en op het St. Jorisplein lijkt het bij na een kermis! Ge kunt er luisteren naar het smachtende „Op de sluizen van IJmuiden", uit de auto-scooter, die als maar vol is. Oliebollengeur zweeft over het helverlichte plein en iedereen eet patates frites. In „Central" werd Woensdag een cabaretavond gegeven, onder niet al te grote belangstelling. Cas van Dijk had de leiding en zong populaire liedjes. Met Bram Dames aan de pia no werden goocheltoeren vertoond en ook Jan Pander met Fietje Mees ter waren van de partij. U ziet: ont spanning genoeg! DONDERDAGMORGEN (telefonisch uit Utrecht). Een pietsje loom zijn de Laura- rijders vanmorgen gestart voor de derde rit. Weliswaar opgewekt en welge mutst, maar toch kunnen de deelne mers merken, dat ze al 250 km in hun benen hebben. Inmiddels zijn er vanmorgen weer 51 km bijgeko men, meest voor de wind, naar „de Hommel" bij Utrecht, de eerste stempelpost. Er is kennelijk weer haast te bespeuren onder de rijders. Ze vertrouwen' het weer niet, alhoe wel zo juist de zon doorbreekt. Daar om rijden ze snel om zo vroeg mo gelijk in Alphen terug te zijn. ROUTE VAN VRUDAG. De laatste dag, .108 km, wordt ge reden: Alphen, Woubrugge, Ofwe- gen, Hoogmade, Leiderdorp, Gel- derswoude, Benthuizen, Bleiswij k, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rot terdam, Nieuwerkerk, Moordrecht, Gouda, Reeuwijk, Bodegraven, Al phen. OP ZONDAG 16 JULI Voor de komende nationale roei- kampioenschappen op de Bosbaan bij Amsterdam, die vermoedelijk niet op Zaterdag 15, maar uitsluitend Zon dag 16 Juli a.s, zullen worden ge houden, zijn de volgende inschrijvin gen binnengekomen: Vier met stuurman: Triton, Njord. Dames dubbel vier: Viking, de Vliet, Willem III. Twee zonder stuurman: Willem III, Njord. Dames skif: de Maas, de Amstel. Skif: D.D.S., Corn. Tromp, Nauti lus, Willem III a, Willem III b, de Hoop. Dames Vier met stuurvrouw: Nau tilus, het Spaarne. Twee met stuurman: Die Leythe, de Laak, Njord, Nereus. Dames dubbel twee: de Hunze, Willem III. Vier zonder stuurman: Triton, Willem III, Njord, Nereus. Dames acht: de Vliet, de Laak, de Hoop, het Spaarne. Dubbel twee: combinatie Triton Viking, Willem III, de Hoop. Acht; Laga, Njord, Nereus. DE HENLEY ROYAL REGATTA. Bij somber en betrokken weer is gisteren de Henley Royal Regatta begonnen. In de series voor de Tha mes cup (achten) wonnen de beide Amerikaanse ploegen: Yale Universi ty en Kent school, dat deze cup al drie maal gewonnen heeft. In de series voor de Diamond Sculls boekte de Britse crack Tony Rome een gemakkelijke overwinning op de Belgische kampioen Piessens, terwijl Lutz. (G.-B.) de Amerikaan Mc Creesh uitschakelde. Lutz komt vandaag tegen de Nederlander Neu- meier uit. Poedel van Dam en z'n twee vrouwe lijke metgezellen vinden de rit een beetje eentonig. Vandaar dat ze, bij wijze van afwisseling zo nu en dan een stuntje op de fiets weggeven, ten aanschouwen van de deelnemers. (Foto: „De Leidse Courant"). De Wimbledonkampioenschappen Eindstrijd SedgmanPatty Dank zij een prachtig herstel, na dat hij twee sets achter had gestaan, heeft de jonge Australische kam pioen Sedgman zich ten koste van Drobny in de finale van het heren enkelspel geplaatst. Drobny speelde in de eerste sets met de regelmaat van een machine. Niet alleen zijn kogelharde services en drives maar ook zijn scherpe volleys brachten de Australiër in de grootste moeilijk heden. Met 63 63 kwam Drobny in jiet zicht van de zege. Maar even als de vorige dag tegen Larsen ont plooide Sedgman ook nu pas zijn beste spel toen hij met de rug tegen de muur stond. Hij sloeg ballen te rug die onhoudbaar leken, plaatste zelf met wiskundige zekerheid en brak Grobny's eindoffensief, wat de voormalige Tsjech demoraliseerde. Nadat Sedgman de beide volgende sets met 63 75 gewonnen had ver slapte Drobny's tegenstand. Hij speelde lusteloos, maakte kostbare fouten en verloor de vijfde set men 6/2. Maar vier sets lang had het pu bliek van een fonkelende en span nende partij kunnen genieten. In de andere halve finale had Patty, de in Amerika niet geplaatst is omdat hij meestal in Europa ver toeft, tegen Seixas zijn slagen uit muntend onder controle. Alleen zijn backhand faalde een enkele maal, maar over 't algemeen kan men zeg gen zulk beheerst en gevarieerd ten nis als Patty zien liet is dit jaar te Wimbledon nog niet vertoond. Intussen heersten de vier Ameri kaanse topspeelsters op de andere banen oppermachtig in de kwart eindstrijden van het dames enkelspel. Patricia Todd versloeg Betty Harris- son, de laatste overgebleven Engel se candidate, met twee maal 62, en Doris Hart had nog minder moei te met haar landgenote Barbara Schofield: 61 61. Louise Brough liet in de eerste set, die ze met 26 verloor, nogal wat steekjes vallen tegen Shirley Fry. Maar ze herstelde zich prompt en toen had Shirley niet veel meer in te brengen naar de cijfers 63 60 uitwijzen. Ten slotte maakt Margaret Dupont-Os- borne in twee sets een einde aan alle illusies van Gertrude Moran. Maar Gussie is niet zonder strijd ondergegaan en haalde vier games in elke set. De halve finales gaan tussen Louise Brough en Doris Hart, en tussen Pat Todd en Margaret Dupont. Een verrassing laat op de dag was de zege in het damesdubbelspel van Thelma Long (Austr.) en Joy Mot tram (G.-B.) over de Amerikaanse combinatie Gussie MoranPat Todd, die verleden jaar de eindstrijd be reikte. De resultaten zijn: Halve eindstrijd heren enkelspel: Budge Patty (V.S.) sl. Seixas (V.S.) 63 57 62 75, Sedgman (Austr.) sl. Drobny (Eng.) 36 36 6—3 7—5 6—2. Dames enkelspel kwart finales: Doris Hart (V.S.) sl. Barbara Scho field (V.S.) 6—1 6—1, Patricia Todd (V.S.) sl. mevr. Harrison (G.-B.) 62 62, mevr. DupontOsborne (V.S.) si. Gussie Moran (V.S.) 64 6—4. Heren dubbelspel, kwart finale: Bromwich en Quist (Austr.) sl. Mer- vyn Rose en Worthing (Austr.) 64 62 64, Brown en Sidwell (Austr.) sl. Cernik (Eng.) en Matous (Ts. Sl.) 7—5 6—2 6—1. Dames dubbelspel, derde ronde: mevr. Harrison en Kay Tucky (G.- B.) sl. mej. Andrews en mej. Rod- gers (G.-B.) 63 60; kwart finale: Thelma Long (Austr.) en Joy Mottram (G.-B.) sl. Gertrude Moran en Patricia Todd (V.S.) 1—6 9—7 63, mevr. Buck en Nancy Chaffee (V.S.) sl. Dorothy Head en Betty Rosenquest (V.S.) 119 86. MOOIE RACE VAN MY DARLING Onder bekwame leiding van Jan de Vlieger is My Darling weer in goede conditie gekomen. In het be gin van het vorig jaar ging er een roem over My Darling (A. Voor- douw), doch in het najaar stelde het paard steeds teleur. Nu won My Dar ling de San Remo-prijs op een zwaar parcours in de tijd van 1.27.2. De le course werd bij verrassing gewonnen door On of Eve (Ver woerd), omdat Narciso II f outen maakte. De serie-draverij werd gesplitst in 2 series en definitief. Nora Belwin liep nu foutloos met als 2e geplaat ste Over Again (Geersen); Lord Quetteville nam een goede 3e plaats in. Nimble's Boy (ten Hagen) legde beslag op de 2e serie, nadat Majoor Axekit enige tijd de leiding had ge had, gevolgd door Nita K. (Leeuwen kamp). De internationale course werd bij verrassing gewonnen door Miss A (Wagenaar): voor Morning Star (Geersen) ging het te snel. Lord Heny (eig. Doe ven, rijder J. de Vlie ger) liep een goede 2e plaats, King Spencer met Willemstein kwam er nu niet aan te pas. De ren over 1300 m werd zoals ver wacht gewonnen door Sir Lucifer, Taxiol (J. v. Yperen) werd onbe dreigd tweede en Sialkot (v. Dijk) viel tegen. De uitslagen zijn: Siem Claudy prijs: afstand 2040 m. prijzendraverij voor paarden welke nog geen ƒ400.hebben gewonnen: 1. On of Eve (W. Verwoerd) tijd: 3.14.4 km. tijd: 1.37.2; 2. New Alle gheny (L. Ensing) tijd: 3.17.7 km. tijd: 1.38.9; 3. Nettie L (J. P. F. v. d. Broek) tijd 3.18 km. tijd: 1.38. Tot: winnend: 29.30, plaats: 6. 9.90, 6.90, gekoppeld 88.co- vercal 11.80. San Remoprijs: afstand: 2100 m. prijzendraverij voor paarden Welke 1.300 doch nog geen 2.500 hebben gewonnen: 1. My Darling (J. de Vlie ger) tijd: 3.04.8 km. tijd: 1.27.2; 2. King Charles (S. J. van Leeuwen) tijd: 3.06.6 km. tijd: 1.29.7; 3. Ken tucky King (W. H. Geersen) tijd: 3.07.4 km. tijd: 1.27.6. Toto: winnend: ƒ19.50, plaats: ƒ3.20, ƒ3.90, ƒ2.10, gekoppeld: 155.70, covercal: 9.60. Senatorprijs: afstand: 1560 m. se- rie-prijzendraverij voor paarden wel ke 400.doch nog geen 1.300 heb ben gewonnen: 1. Nora Belwin (L. Ensing) tijd: 2.21.2 km. tijd: 1.29.4; 2. Over Again (W. H. Geersen) tijd: 2.22 km. tijd: 1.33.4; 3. Nimble's Boy (H. C. ten Hagen) tijd: 2.24.6 km. tijd: 1.31.5. Toto: winnend: 2.50, plaats 1.60, 2.gekoppeld: 8. covercal: 3.60. Sans Souciprijs, afstand: 2100 m. prijzendraverij internationaal voor paarden welke 2.500 of meer heb ben gewonnen: 1. Miss A (J. Wage naar) tijd: 3.0(7.4 km. tijd: 1.29.2; 2. Lord Heny (J. de Vlieger) tijd: 3.07.5 km. tijd: 1.29.3; 3. Morning Star (W. H. Geersen) tijd: 3.08.6 km. tijd: 1.30.7. Toto :winnend: 5. plaats 2.ƒ1.40, gekoppeld: 8.60, covercal: 3.30. Santiagoprijs, afstand: 1300 m. voor paarden van 3 jaar en ouder: 1. Sir Lucifer (A. Montane) tijd: 1.24.2; 2. Taxiol J. van Yperen)3. Zephyr (L. Rance). Toto: winnend: 1.40, plaats: 1.40, 2.30, gekoppeld: f 4.90, covercal: 3.30. Totale omzet totali- sator: ƒ24.374.50. UIT HET 3i CONTACT BIJEENKÓftEST DIOC. V oetbAlbestuéjr. In Huize „Vijverduin" te Bloemen - daal zal Zondag a.s. een contact-Öjj- eenkomst van het Diocesaan Voetbal- bestuur met de Districtsadviseurs en de Districtsbesturen van de voetbal in het Haarlems Diocees worden ge houden. Na een koffiemaaltijd om 12 uur zal de heer mr. W- v. d. Grintpn, voorzitter van' het Nationaal Be stuur van de N. K. S. en van de Zui delijke le klasser „Brabantia", een inleiding houden met als» onderwerp: „Wat is tot heden in de 1ST. K. S- be reikt en hoe zal de verdere ontwik keling zijn"'. Hiermede georienteerd z-al er ruimschoots gelegenheid bestaan van gedachten te wisselen over de vraag stukken, welke ongetwijfeld ter ta fel zullen worden gebracht. Tenslotte zal in een rondvraag ge legenheid worden gegeven tot H^t verkrijgen van allerlei andere ge wenste inlichtingen. R.K. KORFBALVER. CRESCENDO. Door contact op te nemen met het bestuur van de Speeltuinvereni ging „De Professor en wijk", is „Crse- cendo" er in geslaagd om twee avon den per v/eek te trainen; en zelfs wedstrijden op de speelweide (aan de Sitterlaar.) te spelen. Voorlopig is dit Dinsdag en Don derdagavond van pl.m. 7.159.30 uur De training staat onder leiding van de heer J. van Klarenbosch; terwijl zelfs over enige weken een tweede trainer wordt ac%igesteld. Hedenavond is er geen training, omdat er een Competitiewedstrijd gespeeld moet worden tegen Vicus Orientis. De wedstrijd wordt ge speeld aan de Leidse Hout en begint om 7.15 Uur. Vicus is in deze wed strijd sterk favoriet, omdat deze gro te vereniging wel tot de sterkste van de afdeling gerekend kan wor den Maar leren kan Crescendo van dit soort wedstrijden altijd!! In de Zomeravondcompetitie heb ben ingeschreven: Vicus Orientis, de Algc-mene, Fluks, Zuiderkwartier, de Danaïden, K. N. S., de Demping en Crescendo. Morgenavond om 7-15 uur trainings avond voor de leden. Belangstellen den zijn van harte welkom!! Inlich tingen worden gaarne verstrekt aan het 'secretariaat: mej. L. Steenber gen, v. Speijkstraat 52, Leiden. WIELRENNEN BOB SPEARS OVERLEDEN De Australiër Robert Spears, een der grootste sprinters van alle tij den, is gisteren op 56-jarige leeftijd in het Amerikaanse hospitaal te Pa rens aan kanker overleden. In 1920 heeft hij o.m. de Grote Prijs van Parijs en het wereldkampioen schap bij de profs gewonnen. POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden). Wed vlucht vanaf Orleans pl.m. 509 K.M. De duiven werden gelost met W. tot N.N.W- wind, eerste duif geconsta teerd om 3'5319 uur. In concours 163 duiven: Uitslag: F- Breedeijk 1 en 26; A. Roode 2 en 37; J. Boekkooi 3, 6, 12, 17, 18. 21, 25, 27, 29, 42 en 43; W. Nagtegaal 4 en 20; Jac. Ma- rijt Sr. 5; H. Kettenis 7, 45 en 46; J. van Staden 8; J. Schippers 9 en 32; J. R. Smits 10, 33 en 40; C. Driessen 11; J. L. de Weerd 13. 19, 31, 36, 38 en 39; W- Alting 14, 23; W. v. Om men 15; J. P. Groenendijk 16 en 30; C. v. d. Meij 22; H. E. Christiaanse 24, 34, 47 en 48; A- ter Haar 28 en 44; Th. Houthoff 35; Jac. Marijt Jr. 41 De beker beschikbaar gesteld door de Firma van Dort, werd gewonnen door de heer J. Boekkooi. De Rhijnmonders (Katwijk). Wedstrijd met oude duiven vanaf Orleans, afstand 511 km-, deelname 53 duiven. Gelost 7.30 uur met West- Noord-JWestenwind, mooi weer: J, Aanhane 1, 2. 9; J. van Delft 3; L. Noort 4 en 13; J- E, Belt 5; Varke- visserMeijer 6 en 10; D. J. Kleen 7; Kr. Schaap 8; A. J- Degens 11; Jac. Heemskerk 12; A. van Egmond 14e firijs. Eindstand Middenfondskampioen_- schap 1950: 1. J. Aanhane; 2. N. Ver^ kaik; 3. J. E. Belt. Duifkampioenen: 1, 2 en 3 N- Ver- kaik; 4 en 5 J. E. Belt. „De Duinklievers" (N'hout). Uitslag wedvlucht met -oude duiven vanaf Pont St. Maxence Afstand pl.m. 355 km. In concours 74 duiven. Gelost te 7 uur met O- wind. Aan komst eei'ste duif te 133156 uur. 1, 3, 9, 11, St. Jan Pav. „St. Bavon"; 2. 10 J. Duijndam; 4, 5 G. C. Rotte- 1, 3, 9, 11, St. Jan Pav. „St. Bavo"; 7, 17 K. Heshof; 8 J. van Denzen; 12 J. Peeters; 13 J- v. d. Berg; 14, 19 J. en C. Broekhof; 15 K. Nulkes; 16 J. v. d. Meij; 18. A. v. d. Burg. „De Luchtklievers" (Lisse). Uit slag wedvlucht van Pont St- Maxen ce. De vogels werden losgelaten om 7 uur; aankomst eerste vogel om 13.28 uur, de laatSLe om 14.05 uur. 1. N. de Kuyper; 2 en 24 P. Wijnhout; 3, 4, 8 en 25 J. Beelen; 5, 17, 18 en 19 A. de Wit; 6 en 9 P. v. d. Hulst; 7, 14, 16 en 23 H. J. van Diest; 10 G. C. Degger; 11 P- C. Kops; 12 G. Paarde- kooper; 12 en 21 P. v. d. Zwet;; 15 en 22 A- van de Poel; 20. Joh. de Kuyper. De Witper. (Zoetermeer). Wed vlucht vanaf Pont St. Maxence, af stand 333 km gelost 7 uur, aankomst eerste duif 1—9—37, laatste duif 1—45—31. Uitslag: 1, 2 en 6 Jac. N. v. d. Sman; 3 en 10 Breugelmans— Houtman; 4, 9, 11 en 13 Heynen— Heemskerk; b 7, 8 en 12 J. Henneken; 14 A. Brussé Zaterdag 8 Juli van 8 tot 8.30 uur inkorven voor een vlucht vanaf Breda voor jonge dui ven bij de Wed. Heynen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6