Adenauer vraagt veiligheid om Queuille alweer gevallen Herstel van diakenambt? Gascylinder ontploft in Den Haag Jimte WOENSDAG 5 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGLNA 1 Konrad Adenauer, de Westduitse kanselier, heeft in een persoonlijke brief aan de drie Westelijke Hoge Commissarissen in Duitsland de kwesie aangesneden van Westduits- lands veiligheid. Koït geleden is van Britse zijde verklaard, dr.t de veiligheid van West Duitsland reeds voldoende gegaran deerd was door de algemene voorzie ningen van het Atlantische pact. John McCloy, de Amerikaanse Hoge commissaris, is van mening, dat West-Duitsland op dit ogenblik geen officiële veiligheidsgarantie nodig heeft. „De veiligheid van Duitsland wordt niet alleen beschouwd van Duits gezichtspunt, doch ook van ge allieerd", zei McCloy. „Een aanval op de Westduitse republiek betekent automatisch een aanval op de Wes telijke mogendheden. In beginsel is de veiligheid van Duitsland hetzelfde als de veiligheid van de Westelijke mogendheden." Russische televisie natuurlijk beter is Een klein „maar-tje" „De televisie in de Sovjet-Unie is het meest geperfectionneerd en overtreft die van alle andere landen der wereld, de U.S.A. incluis!", al dus constateert zelfvoldaan het Sov jet-Russische blad „Literaturnaja Gasiëta'. Na deze „captatio benevolentiae" aan het adres van de beheersers der rode pers durft het blad ook enkele „kleine bezwaren" op te sommen. De door de Sovjet-Russische industrie vervaardigde televisie-ontvangers zijn vaak nog niet van de juiste ver- grotingslenzen voorzien, omdat de ze „voorlopig nog niet leverbaar" he ten. Het blad beklaagt zich vervol gens over de herhaalde revisies, die de verkochte toestellen telkens weer moeten ondergaan, waarbij de repa ratie „blijkbaar in handen ligt van mensen zonder voldoende verant woordelijkheidsgevoel". Bovendien duurt een dergelijke reparatie meest al vele maanden. De programma's tenslotte zijn vol gens het Sovjet-Russische literaire orgaan meestal „laag bij de grond" en komen bovendien meestal veer tien dagen te laat. Maar toch, de „ontwikkeling van de televisie in de Sovjet-Unie is het meest geperfec tionneerd en overtreft die van alle andere landen der wereld!'1. Kabinet nog geen 3 dasen oud Na een bestaan van nog geen drie dagen is het nieuwe Franse kabinet van Henri Queuille gevallen, doordat de socialisten zich bij andere partijen aansloten, teen er werd gestemd over een motie tot uitstel van een alge meen debat over de regeringspolitiek De regering werd verslagen met 334 tegen 221 stemmen. Men zegt dat Queuille, toen hij naar de vergadering ging, het ver zoek om ontslag reeds in zijn zak had, omdat nij wist, dat de socialis ten, Gaullisten en communisten te gen hem zouden stemmen. Het was de eerste keer, dat de nieuwe regering in de Nationale ver gadering verscheen. De socialistische fractie verzette zich vooral tegen het opnemen van enkele conservatieve ministers in de regering, in het bij zonder van Paul Reynaud, die door de socialisten wordt beschouwd als de spreekbuis van de grote zakenlie den. President Auriol heeft Dinsdag avond nog het ontslag van het kabi net aanvaard. Men verwacht, dat hij thans een socialist zal aanzoeken voor de vorming van een kabinet. In politieke kringen verwacht men intussen niet dat een socialistische formateur veel kans van slagen zal hebben. Men beschouwt de leider van de MRP .George Bidault, en René Pléven (Democratische Unie) cis mogelijke latere candidaten. die wellicht meer kans van slagen zullen hebben. Tijdens een congres over de Ka tholieke caritas te Freiburg in Breis- gau, waaraan talrijke vooraanstaan de personen van de Katholieke cari tas uit de landen van Midden- en West-Europa hebben deelgenomen, heeft Mgr. Dr. Alfred Teobaldi, lei der van de Caritas in Zürich, de be tekenis van het diakenambt in de eerste Christentijd uiteengezet. In verband daarmede deed hij de op merkelijke suggestie om dit ambt in de Katholieke Kerk weer daadwer kelijk te laten herleven, door daar voor geschikte mannen, die niet tot het celibaat verplicht worden, de diakenwijding te laten ontvangen en hun, als medehelpers der priesters, daarvoor ook officiële volmacht te geven om te prediken en te dopen. Honderden ruiten gesprongen Gisteravond is in het garagebe drijf M. A. J. Visser en Zonen, ge legen aan de hoek van de Noorder beekstraat en de Noorderbeekdwars straat te Den Haag een gascylinder ontploft. In de omgeving werden honderden ruiten ingedrukt. Door de glasscherven liepen enige perso nen verwondingen op. Het garage bedrijf en een daarnaast gelegen aluminiumfabriek werden zwaar be schadigd. Over de oorzaak van het ongeval vernemen we nog het volgende: Om streeks halfnegen brak in de door- smeerinrichting van de garage brand uit, toen enige personen hier aan het lassen waren. Direct werd de brandweer gewaarschuwd en be gonnen omstanders de wagens uit de garage te verwijderen. Even na dat de politie was aangekomen, vloog met een ontzettende klap een gascylinder de lucht in. Door deze ontploffing werden honderden rui ten ingedrukt: zelfs vier en vijf stra ten verder sneuvelden ruiten. DEMONTAGE TOT ONDER DE GROND. Nadat alle gebouwen en installaties op de terreinen van de gietstaalfabriek van Krupp verwij derd of gedemonteerd zijn is men ook nog begonnen de ondergrondse gasleidingen op te blazen. Bovenstaande foto toont het laat ste stadium van de demontage der Kruppfabrieken tot onder de grond. Omzet van „Unilever" 8V2 milliard Het jaarverslag van Lever Bro thers en Unilever vermeldt, dat er in overeenstemming met de algeme ne stijging der industriële bedrij vigheid in 1949 ook bij de Unilever- maatschappijen een toeneming van de productie te constateren viel, die het grootst was in W.-Europa en in hoofdzaak een gevolg was van de ruimere grondstoffenaanvoer. De to tale omzetten van het concern zijn in 1949 weer aanzienlijk toegenomen en vertegenwoordigen een totale waarde van 8.5 milliard gulden te gen 6.6 milliard gulden in 1948. Over het geheel genomen heeft het concern zijn positie meer dan gehandhaafd en is de totale omzet toegenomen, doch de winstmarges toonden een tendenz tot inkrimping. Betreffende de export deelt het verslag o.a. het volgende mede: „In Nederland is de aanvoer van grondstoffen voor de margarine- en zeepindustrie zozeer toegenomen, dat de grondstof fentoewij zingen voor export belangrijk konden worden verruimd. Wij zijn daardoor in staat gesteld onze uitvoer te verhogen, in het bijzonder die naar andere we relddelen. Ook de export van vlees en vleeswaren is gestegen, vooral naar België en Indonesië. De export van toilet artikelen blijft geregeld vooruitgaan. Onze uitvoer uit Nederland, met inbegrip van die voor de -groep „United Africa", bedroeg in totaal f 94.123.000 tegen 82.014.000 in 1948, terwijl die uit het Ver. Koninkrijk in totaal 25.546.000 beliep tegen 19.957.000 in 1948. Behalve door deze uitvoer hebben wij ook door middel van de dividen den van onze buitenlandse belangen wederom steun verleend aan de de- viezenpositie van beide landen." De bedrijfswinst bedroeg voor de N.V. 141.163.127 (v. j. 130.973.988) en voor de Ltd. 317.156.343 (281.771.654) totaal 458.318.470 (412.745.642). Na afschrijvingen, reserveringen en belastingen en van toevoeging van buitengewone winsten bedraagt de geconsolideerde netto-winst van de N.V. 83.551.853 (35.250.405) en van de Ltd. 124.780.696 (76.563.650), totaal 208.332.549. (111.814.055). T.a.v. de buitengewone winsten merkt het verslag het volgende op: De devaluatie van de gulden en het pond sterling in Sept. 1949 heeft belangrijke koerswinsten ten gevol ge gehad, bij N.V. 43.681.780 en bij Ltd 16.762.809, die in de geconsoli deerde netto-winst over het boek jaar begrepen zijn. De winsten, die door onderhorige maatschappijen in het bedrijf zijn gehouden, overtref fen deze koerswinsten in belangrij ke mate. De eigenlijke bedx-ijfswinst heeft zich ondanks de minder gunstige re sultaten van de Amerikaanse Lever Brothers Company ongeveer op het zelfde niveau gehandhaafd. Voorgesteld wordt op de gewone aandelen van N.V. een dividend van 3,9 (8,9 en op de gewone aan delen van Ltd een dividend van 10 (10 uit te keren en voorts bij Ltd aan de algemene reserve toe te voegen 2.000.000 1.500.000),, waarvan het equivalent bedraagt 21.280.000 16.036.500). Het totaal dezer dividenden maakt 1,5 (1,8 uit van het totale aan de gewo ne aandeelhouders van beide maat schappijen toekomende vermogen. De in het lopende boekjaar tot nog toe behaalde resultaten zijn bevre digend. AANTAL LEDEN VAKBEWEGING NEEMT STEEDS TOE. De kwartaalcijfers van de vakbe weging in Nederland geven voor wat betreft de K.A.B., de volgende cijfers van de ledenstaat op 1 Jan. 1950 en 1 April 1950. Ambtenaren Apoth.-assistenten Bouwvakarbeiders Diamantbewerkers Fabrieksarbeiders Grafici Handelsbedienden Handelsreizigers Hotelgeëmployeerden Houtbewerkers Kappersbedienden Kleerm.-Textielarb. Landarbeiders Metaalbewerkers Musici Mijnwerkers Overheidspersoneel Spoor- en Tramw.pers. Tabaksbewerkers Technici Transportarbeiders Voedings-genotmidd. Werkmeesters 12793 552 42732 23 30768 9012 16145 2044 2259 8770 1015 19569 22524 39242 186 16737 22240 18448 6363 1450 10204 7917 5137 13171 592 42138 25 31110 9237 16651 1926 2283 9093 1010 29827 22652 40567 202 17142 22845 18490 6412 1610 10405 8076 5393 Totaal Vakbonden 296130 301857 Aantal B-leden 5413 5376 Algemeen totaal 301543 307233 Bij deze ledentallen komen voorts nog de K.A.J.-leden (Kajotters), die geen lid van een vakbond zijn. Hun aantal schommelt om de 9000, en brengt het totaal-cijfer op 316.000. Een vergelijking met de andere vakcentrales geeft de volgende cij fers op 1 Jan. 1950 en 1 April van dat jaar: N.V.V. 381.570 392.176 K.A.B. 296.130 301.857 C.N.V. 155.232 158.882 AANGENAAM KENNIS TE MAKEN... Een Haags echtpaar maakte Maan dagmiddag met zijn mooie Buick een uitstapje naar Warmond, dat aardige watersportdorpje aan de Leede waar het prettig vertoeven is en kennismakingen gemakkelijk vallen. Een charmant heer sloot zich bij het echtpaar aan en in de avond uren besloot het drietal zich verder in Scheveningen te gaan vermeien. De nieuwe kennis zo'n edhte ge zellige baas zou de wagen rijden. Te Scheveningen gearriveerd, stap- PRINSES WILHELMINA KOOPT SCHILDERIJEN. Dinsdagmiddag heeft Prinses Wil- helmina een bezoek gebracht aan de pottenbakkerij van Ben Weber te Apeldoorn, waar op het ogenblik een tentoonstelling wordt gehouden van schilderden en grafische werken van jonge Tilburgse kunstenaars. De Prines, die vergezeld was van mevr. L. F. de Beaufort, dame du palais. bleef ongeveer een half uur op de tentoonstelling. Zij deed twee aan kopen te weten een schilderstuk van G. Hurkmans, voorstellende „Bra bantse Vennen" en een ets van Jan Riel, voorstellende ..Gezicht op Dor drecht'. Tevens kocht Prinses Wil- helmina enkele aardewerken voor werpen vervaardigd door Ben Weber. te het echtpaar bij een restaurant De nieuwe kennis zou de Buick even parkeren. Hij schijnt daarmee veel moeite te hebben, want hij is m'et de wagen nog steeds niet komen opdagen. De politie zoekt nu met het autoloze echtpaar mee. BINNENLAND Voor het doctoraal examen in de Theologie slaagde aan de R. K. Unive'rsiteit te Nijmegen pater W. J. Vernooy S.C.J De „Kota Inten" wordt in de nacht van Woensdag op Donderdag in de Nieuwe Waterdag verwacht. De ontscheping van de opvarenden te Rotterdam begint, behoudens on voorziene omstandigheden, Donder dag a.s. te 13.00 uur. Na 12 opvoeringen onder gun stige weersomstandigheden boekten de Tegelse Passiespelen reeds meer dan 50.000 bezoekers, onder wie ook velen uit België en Duitsland. De nieuwe Hervormde kerk, die thans te Amstelveen wordt gebouwd zal als tweede van knielbanken worden voorzien. De Maranatha- kerk te Den Haag was de eerste. Een vliegfeest zal op Zaterdag 15 en Zondag 16 dezer op het vlieg veld Hilversum worden gegeven. Voor de eerste maal zal de Franse vlieger Marcel Doret in ons land ko m'en stuntvliegen. De tweede pri meur is het „optreden" van de Ame rikaanse shooting starformatie, een circus van de Amerikaanse lucht macht, met vier door jet-motoren gedreven uiterst snelle vliegtuigen. Het non-stop programma begint beide dagen om 3 uur precies De bosbessen zijn er thans over de gehele Veluwe in overvloed. De vruchtjes zijn dit keer zeer groot. Doch de plukkers hebben reeds moei lijkheden met de verkoop. Was de prijs eqrst 45 cent oer pond, al spoe dig daalde zij tot 20 cent. De verdachte sterfgevallen in het pluimveebedrijf van de gebrs Helmich te Den lip zijn thans defi nitief onderkend als gevallen van pseudo-vogelpest. De gehele pluim veestapel var. het bedrijf, bestaande uit 8'50 kippen, is heden afgeslacht. Het terrein is door de veeaïtsenijkun- dige dienst voor Noord-Holland ont smet. Een auto met 9 studenten, le den van de Utrechtse roeivereniging „Triton", welke op weg was naar een wedstrijd in Dene Aarken, is bij Oud-Milligen tegen een boom gere den. De 19-jarige H. J. Meyboom werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. De heer H. Fortuyn werd zwaar gewond, de heren Eyk- man, Joubert en Fuhri Snethlage werden licht gewond. Op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Abrikozenstraat te Den Haag kwamen gisteravond een auto en een motorrijwiel met elkaar in botsing. De motorrijder, de 32-jarige H. W. de Groot uit de Van Ostadestïaat liep daarbij een hersen schudding op, terwijl hem zijn linker- pink werd afgerukt. De duo-passa- giere mej. Langerak (41 jaar) kreeg eveneens een zware hersenschudding. Op last. van de inspecteur van de veeartsenijkundige dienst te Epe is op het bedrijf van de heer Nijhuis te Barchem (G.). grenzende aan het' bedrijf waarop, zoals gemeld, giste ren pseudo-vogelpest werd geconsta teerd alle pluimvee afgemaakt. Het betreft hier een 165 stuks kleinpluim- vee en enkele kalkoenen. De bewoners van de militaire woningen in Ede een dertigtal ge zinnen die eind van de vorige maand aanzegging kregen, dat ze deze woningen moesten verlaten, zullen "niet zonder meer op straat worden gezet, aldus wordt van be voegde zijde medegedeeld. BUITENLAND. Te Moskou is Dinsdag de bij eenkomst geopend van de vierde zit ting van de Opperste Sovjet der re- oubliek Rusland. Stalin wordt niet genoemd als deelnemer. De republiek Rusland is de grootste^ van de repu blieken der Sovjet-Unie. Stalin heeft zich intussen op het gebied der taalwetenschap begeven. Het hoofd van het instituut voor taal kunde te Moskou had in zijn onno zelheid een theorie opgebouwd zon der aan Stalin te vragen of dat wel mocht. Stalin heeft daarop in een Prawda-artikel doen schrijven, dat de taal noch tot de „economische ba sis" noch tot de ..ideologische boven bouw" behoort. De geleerde heeft nu beloofd, zijn leven te zullen beteren. In de Belgische miin St. Lam bert te Peronnes-les-Binche nabij Charleroi is gisteren op een diepte van 800 meter een mijngang inge stort Vijf mijnwerkers, onder wie vier buitenlanders, geraakten onder het neerstortend gesteente van de mijngang, die het over een lengte van 20 meter begaf en kwamen öm. het leven. De Amerikaanse parachutitst sergeant J. W. Swetich zegt een nieuw nieuw wereldi-ecord gevestigd te hebben met 107 sprongen op een dag. Wat 'n sprinkhaan! In de provincie Udine heeft men twee aardbevingen, die drie secon den duurden, waargenomen. De be volking vluchtte in paniek de velden in. waar zij de rest van de nacht door bracht. Er zijn geen slachtoffers, ter wijl ook geen schade is aangericht, behalve dan aan de zenuwen der be volking. In Recklinghausen zijn 40 kin deren, naar men aanneemt door min derwaardig consumptie-ijs, besmet met tyhus. NIEUWS UIT LEID SCHEND AM DE DRIE MOLENS BLIJVEN BEHOUDEN. De drie molens aan de Stompwijk- scheweg zijn momenteel in een dus danige staat dat voorzieningen ge troffen moeten worden om de ont watering van de Driemanspolder te kunnen verzorgen. Ook de crossley- motorinstallatie van 150 p.k. is niet bij machte om de waterstand op peil te houden. De stemgerechtigde inge landen hebben nagegaan wat noodza kelijkerwijze gedaan moet worden en hebben besloten een nieuw electrisch gemaal met een capaciteit van 100 kub. meter per minuut in gebruik te nemen. De kosten van het nieuwe plan zullen ongeveer een half millioen zijn. Hiervan zal het rijk de helft voor zijn rekening nemen. Na vol- tooing van het werk zullen de drie schepradmolens overbodig worden, v/at weer ten gevolge zal hebben, dat de molens verwaarloosd en ten slotte zullen verdwijnen. Gedep. St. zijn nu van mening, dat het zo ver niet mag komen. De molens, welke van een heel bijzonder type zijn, liggen in de nabijheid van stedelijke gebieden en daarenboven in de toekomst dicht bij twee hoofdverkeerswegen, waar door zij zoals steeds veel buitenlan ders zullen trekken. Ged. Staten hebben daarom over leg 'gepleegd met het polderbe stuur, dat nu toch van mening is, dat de drie molens behouden kun nen blijven als hoofdgemaal met daarnaast een te stichten mecha nisch gemaal dat dan dienst zal doen als hulpkracht. Maar dan moeten de schepradmolens in bruikbare toestand gebracht wor den waarvoor minstens f 30.000. benodigd zal zijn. Hiervan zal de provincie 15 pet. voor haar reke ning nemen. De molens, welke een belangrijk natuurschoon vormen, zullen derhalve behouden blijven. GEMEENTERAAD. Gisteravond is de gemeenteraad enige ogenblikken in openbare ver gadering bijeen geweest ter behan deling van verzoeken van schoolbe sturen om op grond van art. 72 L.O.- wet medewerking te verkrijgen voor enige noodzakelijkheden ten behoe ve van het onderwijs. Voor de meisjesschool aan de Dam straat werd medewerking verzocht voor de aanschaffing van een rijwiel hek en de aanschaffing van een nieu we leesmethode. Behalve dit is het ook nog nodig, dat in twee leslokalen een muur wordt aangebracht vóór de bestaande buitenmuur. De raads leden, waarvan de heer Boone (P. v. DE OMGEVING d A.) afwezig was, gingen met deze verzoeken accoord. Ook de St. Maria- school aan de St. Jozefstraat, had een -verlanglijstje, n.l. aanschaffing van leesboekjes, aanschaffing van een nieuwe rekenmethode en het aanbrengen van meerdere bergruim te. B. en W. waren van mening dat door inwilliging van deze verzoeken de normale eisen aan het geven van onderwijs te stellen niet overschre den worden. Ook de raad was die mening toegedaan, zodat het school bestuur sanctie kreeg om de beno digdheden aan te schaffen of uit te voeren. Nadat op verzoek van Ged. Staten een andere administratieve regeling was getroffen voor de kosten ten be hoeve van de in een vorige vergade ring besproken en aangenomen bete re straatverlichting tikte de voorz. de openbare vergadering af. In besloten kring hoorde de Raad een toelichting aan op het ontwerp herziening uit breidingsplan. Ir. W. de Bruin uit Utrecht zou deze toelichting geven. NOORDWTTK ZILVEREN JUBILEUM. S. W. NEEFJES. Donderdag 6 Juli zal het hoofd van de R. K. Ulo-school alhier, de heer S. W. Neefjes, zijn 25-jarig ambtsju bileum herdenken. De jubilaris heeft van deze periode zijn beste krachten gedurende 23 jaren in Noordwijk aan het Katholiek onderwijs geschon ken. SASSENHEIM KERK VEILING BRACHT 10.890 OP. In het K.S.A.-gebouw is gister avond de jaarlijkse veiling voor kerk, armen en Sint Bernardus gehouden. In de drukbezette zaal klonk de stem van de afslager, die de goederen on- de hamer bracht. De stemming was niet zo uitbundig, dat er luid over en weer geboden werd, maar toch gingen de verschillende levensmidde len en bloembollen voor een aardige prijs weg. Zo bracht een blik biscuit bv. achtien gulden op en een per manent-wave twee en twintig. Een nest schalen ging voor zes en dertig gulden op een nieuwe eigenaar over en een trappelzak voor zestien gul den. Na afloop van de veiling werd een verloting gehouden, waarvoor ieder een gratis lot gekregen had. De pastoor sprak woorden van dank en maakte bekend, dat deze door de Ho- BaHo georganiseerde veiling de mooie som van 10.890 heeft opge bracht. Tien bollenmanden brachten ƒ370 op voor de kinderspeeltuin. „De Blauwband" (Com. Sassen- li eim-Lisse). Wedvlucht met oude WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERSPREIDE OPKLARINGEN. Tijdelijk veel bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk veranderlijk, later hoofdzakelijk tussen West en Zuid. Ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. duiven vanaf Orleans 515 km. In concours 63 duiven, deze werden ge lost te 7 uur 30 min. Aankomst eer ste duif 4 uur 27 min. 45 sec., snel heid 959 meter per minuut, laatste duif 6 uur 7 min. 47 sec., snelheid 816 meter per minuut. Th. Lindaard 1, C. v. d. Zwart 2, H. J. Krom, 3, 6, 8, 12, P. C. Baartman 4, 15, G. B. Roo- denburg 5, H. van Niekerk 7, 14, J. A. Meeuwissen 9. W. Muurman 10, 13, 16, Th. v. d. Krogt. 11. VOORSCfiOTEN Uitreiking 'diploma's Veilig Ver keer Gistermiddag heeft burge meester C. J. v. d. Hoeven in bijzijn van het bestuur van Veilig Verkeer en de hoofden der scholen aan 140 kinderen het diploma uitgereikt, dat zij behaald hadden door een goed verkeersexamen af te leggen. Voor de burgemeester tot de uitreiking overging ging hij in het kort de ge maakte fouten na. Daarna nodigde hij de 13 leerlingen naar voren, die de beste prestaties verricht hadden. Het allerbeste examen was afge legd door Willy Dieben van de school Bijdorp. Zij kreeg voor deze prestatie van het bestuur van Veilig Verkeer een vulpen. Van de voetgangers had Johannes Mak van de Hervormde School het beste exam'en gedaan. Hij kreeg een vulpotlood. De twee besten van iedere school kregen verder een speldje met het embleem van Veilig Verkeer. Het waren van .Bijdoi*p: Willy Dieben en Francientje Heijdt; van de R.K. Jon gensschool: Johannes Mooij en Joh. Kraan; van de R.K. Meisjesschool: Johanna Olsthoorn en Elisabeth Zon neveld; van de Geref. School: Jan Osnabrugge en Cornelis de Rijk'; van de Openbare School: Ingeborg Moerman en Alois Jost en van de Herv. School: IJtzen van Akker en Alida Brussee. V-an de 186 deelne mers waren er 46 afgewezen. Na de uitreiking dankte de voorz. van Veilig Verkeer mr. F. C. R. Drossaart Bentfort, allen die tot het welslagen van dit examen hadden meegewerkt. De heer van Cuilen- burg kreeg voor zijn bemoeienissen een doosje sigaren, terwijl ook de „motor" van de verkeersacties, de heer C. Robbertsen een rokertje aangeboden werd. B. en W. hebben aan de laagste inschrijver, de fa. J. A. Stomphorst uit Utrecht, gegund het verleggen en verbeteren van de verkeerstra- verse bij de tramhalte Wijngaarden laan. Kapdemonstratie. Mocht de kookdemonstratie zich in een be hoorlijke belangstelling verheugen, de kapdemonstratie niet minder. Be grijpelijkerwijze heeft een kapde monstratie de interesse van de da mes en ook voor de mannen blijft 'n aardig en vlot kapsel niet onopge merkt. Kap. v. Oosterom sprak een kort woord van welkom. De demon stratie werd gegeven in „Het Eigen Huis". Toen de dames gezeten wa ren, traden een drietal dames bin nen, die voor deze gelegenheid spe ciaal waren „gepermanent". De de monstratie werd gegeven door de heren van Bellen uit Oegstgeest en Thoolen uit Leiden. Daarna werden de gepermanente hoofden opgemaakt en behandeld en werd het kapsel aan de aanwezigen getoond, terwijl de demonstranten de nodige toelich ting gaven. Een mooi bruidskapsel mocht niet ontbreken. Mejuffrouw A. Vosmeer fungeerde als bruid en werd van kapsel en sluier voorzien. Na afloop was er voor de aanwezige dames gelegenheid om even haar haar van een apart golfje of slagje te laten voorzien, waarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt. Op de ze gezellige bijeenkomst werd onder de aanwezige dames nog een thee muts en een babystel verloot. Aan het einde dankte kapelaan Middel hof f de heren demonstranten voor de gegeven demonstratie, die zij ge heel belangeloos hadden verricht en zo kwam er ook weer een einde aan deze genoeglijke middag van het zo merfeest. Nieuws van het Zomerfeest. Dinsdagavond was een hoogtijdag voor het Zomerfeest. In de zaal, die zeer goed bezet was, draaide het rad van avontuur op volle kracht. In het begin van de avond betrad de 3500ste bezoeker het feestterrein en des avonds vernamen wij, dat nummer 4500 was gepasseerd. De grote ver loting, waarvan deze avond de uit slag bekend gemaakt werd, trok vele belangstellenden. De uitslag werd bekend gemaakt door Pastoor. De le prijs, een prachtig eetservies, viel op nummer 3085. De stemming die op het terrein heerste was opperbest. Al de attracties hadden royaal bezoek en als we al die glunderende ge zichten zagen, mogen we wel zeggen, dat dit feest in de smaak gevallen is. Hedenavond vindt er een slotbal plaats o.l.v. Evert Castelein. Geboren: Petronella Johanna Ma ria, d. van P. J. Karremans en C. M. Slingerland; Charlotte Josephine He- lène, d. van J. R. Eysink en H. H. A. M. Muskens. Geboren té Leiden: Geertruida Gerhardina, d. van F. H. T. A. Meer- hoff en A. M. H. Benschop; Ran dolph Hubertus Theodore, zn van M. J. F. Geyorge en F. W. van Milt; Arie, zn van P. van der Marei en J. B. Schep. Ondertrouwd: H. C. Romjjn 26 j. en M. I. Gibss 22 j. uit Engeland.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2