Laatste Berichten NIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 4 JULI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 LEERSTOEL MUZIEK GESCHIEDENIS AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Het „Leids Universiteitsfonds'' is bij Kon. besluit aangewezen als be voegd, om bij de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de Rijksuni versiteit te Leiden een bijzondere leerstoel te vestigen in de muziek geschiedenis. Naar verluidt, zou dr. E. W. Schallenberg, thans privaat docent in de muziekgeschiedenis te Leiden, deze leerstoel gaan bezetten. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid de heren J. W. Falkenburg te Leiden, H. v. Nieu- wenhuize te Leiden; voor het docto raal examen Godgeleerdheid (cum laude) de heer J. W. Doeve te 'sGra- venhage. ROODE KRUIS-COLONNE VAN LEIDEN OEFENDE. „Ramp" op Lage Morsweg. De moderne oorlogsvoering, die zo'n totalitair karakter draagt, dat op ieder terrein de uiterste waakzaam heid en paraatheid geboden is, stelt hoge eisen aan de overheid, om, zo wel in militair als in civiel opzicht, in staat te zijn alle beschikbare krachten te mobiliseren en aan te wenden- op die plaatsen waat het nodig is. Zowel het militaire als het burgerlijke apparaat hebben daarbij een taak te vervullen, naar een wel omschreven verdeling. Deze overweging leidt er toe. dat men zich meer en meer gaat instel len op onmiddellijke hulpverlening bij rampen. En om in zo'n geval pa raat te zijn, ensceneerde de Leidse Roode Kruis-colonne Zaterdagmiddag een dergelijke ramp in het in aan bouw zijnde huizencomplex aan de Lage Morsweg. Tegen drie uur rolde uit stad en omgeving een aantal wagens naar de plaats van de „ramp", waar vele ge wonden oip verzorging wachtten. De oefening, bedoeld als een „grote ramp", verliep zeer vlot en vrij spoe dig waren alle slachtoffers, vaak on der zeer moeilijke omstandigheden, in vertrouwde handen. Na afloop besprak dr. H. P. Veld- huyzen nog even de behandeling van de verschillende patiënten en gaf verschillende op- en aanmerkingen. Het was voor de Leidse Roode Kruis mensen een goede, nuttige middag. ALPHEN AAN DEN RITN Personalia. Op 1 Augustus hoopt de heer H. de Korte, "Hofzichtstraat zijn gouden arbeidsjubileum bij de firma Boot, „de Industrie" te vieren. Lustrum-viering Gidsen district Leiden. Op de reestdag van Maria Visitatie, de Gidsendag, werd het eer ste lustrum van de Gidsenbeweging in het district Leiden gevierd met een massale samenkomst in Wasse naar. De opening vond plaats om 10.30 uur in Duinrell. De D.C. en Aalmoezenier spraken een kort woord, waarna een nationaal spel werd gespeeld, dat gemaakt is ter ge legenheid var dit lustrum. In de na middag werden groepsgewijs spelen gespeeld en de z.g. bonte-ring voor genodigden. De middag werd beslo ten, na een kort vermaak op het ter rein en in het bos met een bosfeest voor de kabouters. Om ongeveer half acht bracht een kampvuur het einde van de mooie dag. Aanbesteding. Gistermorgen werd ten raadhuize aanbesteed de uitvoering van riolerings- en bestra- tingswerken in het complex „Britten- rust", ten behoeve van de 100 extra, goedkope, woningen. Van de 23 in schrijvers was de firma H. Oudenes en Turkenburg te Alphen a. d. Rijn de laagste met ƒ53.000.(duinzand) en 52.000.(rivierzand) en hoog ste de firma C. van Leeuwen Nieu-- werkerk a/d IJssel met A: 78.850. en B: 77.850.—. 1 Geboren: Wolter Jan, z. v. H. Kra nenburg en W v. d. Brink. Maarten, z. v. E. v. Doorn en A. Keijzer. Wil lem Leendert, z. v. A. C. de Groot en S. Wagenaar. Hendrik Cornelis z. C. H. Boerefijn en S. Hesseling Joannes S. M. z. v. H. N. Pennings A J. v. d. Hulst. Maartje, d. v. A. Blom* en M. Vis. Bertha Eldona d. v. J. W. v. d. Waals en K. Maat Robert z. v. T. v. d. Kwaak en W. C. de Graaf. Ondertrouwd: P. Griffioen 30 j. en K. Oudshoorn 27 j. J. B. v. 't Riet 27 j. en N. v. Leeuwen 23 j. J. v d. Panne 28 j. en S. Spruitenburg 32 j. Getrouwd: J. M. de Wit 26 j. en C. M. v. Egmond 24 j. W. Uithol 20 j. en H. Ederveen 19 j. G. D. Duis- terhof 27 j. en J- Wolfert 26 j. Overleden' J. v. Dam 65 j. echtg. van S. Overes. BOSKOOP Personalia. De heer J. A. Aar- sen slaagde te Delft voor het propae- üeutisch examen voor electr.techn. ingenieur. Geboren: Cornelis Marinus Simon Leendert z. v. M. van Roon en D. v. Klaveren. Elisabeth Maria d- v. B. Lammers en J. P. Oppelaar. Aloy- sius Anthonius Maria z. v. J. A. v. d. Ploeg en C. Mooijman. Ondertrouwd: H. Geurts en M. v. Ooij. Getrouwd: J. Kalkman en M. J. Oudshoorn. C. Koster en M. C. A. Broekhuijse. Overleden: D. J. Goudriaan 59 j. J Boere 71 j. HAZERSWOUDE Bliksem in hooiberg. Tijdens het zware onweer gisterenmiddag sloeg de bliksem in de hooiberg van de landbouwer G. Droogh in de Bent. Een der bergrcede werd gespleten en er ontstond in het hooi een be gin van brand. Met emmers water wist men de brand te blussen. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, ten aanzien van gronden, be grensd door de Mariënpoelstraat, de van Swietenstraat en de Boerhaave- laan, met ingang van 3 Juli a.s. tot en met 31 Juli d.a.v voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeente secretarie, afdeling Openbare Wer ken (kamer no. Ill)- Leiden. 30 Juni 1950. 5208 De Burgemeester voornoemd, F H. VAN KINSCHOT. leidse vereniging van postzegel-verzamelaars. Prijsuitreiking De Leidse Vereniging van Postze gelverzamelaars, die onlangs het tweede lustrum vierde met een ten toonstelling in „De Lakenhal", hield dezer dagen vergadering in „Amici- tia", tijdens welke de prijzen door de heer J. J. A. van der Horst, voor zitter van de tentoonstellings-jury werden uitgereikt. De eerste prijs A, een vergulde grote penning was voor de heer Se- lier; le B., idem klein de heren H- en J. v. d. Voort. Tweede A., verzilverde grote medaille: de heer Lammers: 2e B. idem, klein, de heer Braun (Noord- wijk). Drie bronzen medailles waren voor de heren Schipper (Noordwijk), A. Vink (Noordwijk) en van Kluyve De heren Braawman, Briel, v. Doorn Karsten. Minnema en Shippereen kre gen een herinneringsmedaille. De vergadering kreeg nog een fees telijk tintje, door een grote verloting, waarna de agenda werd afgewerk' en een veiling werd gehouden. De vergadering werd geleid dooi- de heer A. van Viar.en voorzitter, die het overlijden van het bestuurslid, de heer J- A. M. van Schaik. herdacht. burgerlijke stand Geboren: Willibrordus Petrus Ma ria z. van J. A. Mensen en M E. Bisschops; Johannes Laurens z. van J. S. A. van Zeist en M. Spierenburg; Henriëtte Josina d. van A. F. Bak ker en A. J. C. Bootsma; Susanna d. van J. Kant en A. Boot; Pieter z. van P. van Tol en A. Goudriaan; Hu- bert Peter z. van J. Dankmeijer LANGERAAR Blikseminslag. Tijdens het on weer gistermiddag sloeg de bliksem op de antenne van de woning van de heer J. Wildenburg. De schoorsteen, waaraan de antenne bevestigd was. werd gedeeltelijk weggerukt. De brokstukken ricltten een ravage aan tussen- de dakpannen. Via de antenne kwam de bliksem in de woonkamer en op de zolder. Een gordijn werd hiervan het slachtoffer en de electri- sche leiding ging aan stukken. De bewoners kwamen er met de schrik van af. De materiële schade wordt door verzekering gedekt. Eerste lustrumviering „Altior". Het vijfjarig bestaan van de R.K. Sportvereniging „Altior" is herdacht op eenvoudige, maar waardige wijze Reeds op Zondag 25 Juni speelden de Jeugdelftallen Junioren A en B e_en wedstrijd tegen de gelijke elftal len van DOSR, eveens de A- en B- Aspirant-elftallen. Deze wedstrijden golden in de seriewedstrijden, welke in het kader der feestviering ge speeld werden door DOSR- en Altior- elftallen. De Altior A-Junioren en A-aspiranten wisten hun wedstrijden te winnen. De B-e ftallen-wedstrij den leverden overwinningen op voor DOSR. Als een prae'.udium op de eigenlijke dag speelden Zaterdag avond 2 K.N.V.B.-elftallen, t.w. Al phen I en Lijnden I een wedstrijd. Beide elftallen lieten keurig werk zien. De uitslag was een 20 over winning voor Alphen. dat hiermede wel iets meer kreeg dan de krachts verhouding aangaf. Zondag was de eigenlijke feestdag. Deze begon met een H. Mis tot in tentie van levende en overleden le den van Altior met Algemene H. Communie der leden Na deze H. Mis verzamelden Geest. Adv.. bestuur en alle leden zich in het Parochiehuis voor een gezamenlijk, ontbijt. Hierbij werden door de donateurs een club- vlag en hoekvlaggen. uitgevoerd in de Oranje-Zwart Aitior-kleuren aan geboden. Des middags werden 3 wedstrijden gespeeld, n.l. Altior III --DOSR IV, Altior II—DOSR III en Altior IDOSR II. De pastoor deed de aftrafp. 't Is geen grootse strijd geworden Voor de rust was het Al tior, dat het eerst scoorde, maar DOSR wist gelijk te maken. Na de rust bracht DOSR de stand op 21, maar kort voor het einde kreeg Al tior een corner te nemen, welke prachtig voor doel kwam en met een kopstoot verdween de bal in het DOSR-doel. Met 22 gelijke stand kwam het einde. De andere wedstrij den werden overwinningen voor DOSR .zodat deze winnaar werd van de beker, 's Avonds was er in het Parochiehuis een feestavond voor be stuur en leden met dames en geno digden. Medewerking hieraan ver leende het duo Steenvoorden en Har mens en de Melodie-Sprinters. NIEUWKOOP Raadsvergadering De gemeen teraad zal vergaderen op Vrijdag 7 Juli a.s. des namiddags om 3 uur. De agenda vermeldt o.nv. de benoe ming van gemeente-ontvanger. B. en W. bevelen aan: 1. C. J. J. van Vliet, adjunct-commies ter secreta rie. 2. A.M. van Vuuren, klerk. Verder zal er^ beraadslaagd wor den over de los- en laadsteigers in het Zuideinde; over subsidie voor het kraamcentrum; over de maxima vergunningen en verloven; over het sluitingsuur der cafe's; over de kleedgelegenheid voor de voetballers en over het uitbreidingsplan. Kankerbestrijding Alhier werd een afdeling opgericht van het Wil- helminafonds. Het comité heeft als voorzitter de burgemeester P. M. M. v. d. Weijden. Ds G. Bloemendaal nam het secretariaat op zich. NIEUWVEEN Succesvolle dag voor Nic. Boys. In drie vriendschappelijke wedstrij den heeft Nic. Boys Zondag weten te zegevieren. Nadat de aspiranten de VDO-aspiranten met 51 de baas waren gebleven in een zeer aardige wedstrijd en de Junioren AVDO A met 50 hadden verslagen, kwam een gewijzigd Nic Boys 2 in het veld tegen Nieuwkoop 2. welke laatste een klasse hoger is ingedeeld. Kee per de Groot van Nic. Boys, die we gens een beenblessure -al weken is uitgeschakeld, werd vervangen door keeper Gieling. Op de rechts- en de linksbinnenplaats debuteerden de twee nieuwelingen Jaap van den Berg en Kees Springintveld. Nic. Boys won met 31. ROELOPARENDSVEEN Personalia. Voor het H.B.S.-di ploma B slaagden te Leiden Jac. Bak ker Seb.z. en Andr. Dalhuizen. ZWAMMERDAM Geboren: Adriana E. d. v. K. Eij- kelenboom en H. E. 't Hart. Leonar- dus G. z. v. L. C. van Leeuwen en F. M. Mouris. Overleden: Magdalena van Leeu wen, 75 j. wed. van T. Groeneveld. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN In zijn openingswoord brengt de voorz. naar voren, dat het lid P. A. van der Hulst nog steeds wegens ziekte verhinderd is de vergaderin gen bij te wonen. Spr. hoopt, dat het de heer van der Hulst gegeven mo ge zijn, spoedig en weder geheel her steld, te kunnen medewerken aan de belangen van de gemeente Zeven hoven. De agenda vermeldt slechts een HILLEGOM QUARANTAINE OPGEHEVEN. Met ingang van Zaterdag j. 1. is de quarantaine in het marineoplei dingskamp te Hilversum opgeheven. Het kamp is gedurende een week in quarantaine geweest, omdat er een geval van nekkramp was geconsta teerd. Stichting Hillegomse Bloembol- lenbeurs. B- notariële acte is op 23 Juni 1950 opgericht de Stichting „Hillegomse Blo-embolleribeurs" ge vestigd te Hillegom. Het bestuur bestaat uit de hrn. D. van Egmond, voorz., F. J. v. d. Kolk 2e voorz., F. Lodewijk, secre taris; A. H. Staats, 2e secretaris; J G. Stokman penningm., J. J. Rotte veel te Sassenheim 2e penningm.; Ir. G. Kirchmann te Wassenaar. De Raad van Toezicht bestaat uit de hrn. Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerd en namens het gemeente bestuur van Hillegom; B. Heemsfkerk te Bennebroek namens het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en Dr. A. J. Ver- hage te Rijswijk namens het bestuur der Coöp. Raiffeisenbank te Hillegom, die optreed als trustee voor obiga- tiehouders. Promotie dr. A. van Straaten. Op Donderdag 6 Juli zal dr. A. v. Straaten alhier promoveren in de fa culteit der Geneeskunde aan de Rijks universiteit te Leiden. De promotie geschiedt te 4 uur, Promotor is Prof. Dr. Carp. Het proefschrift is getiteld; „Proeve ener verklaring van het verschijnsel der linkshandigheid." Na de plechtigheid wordt in het Universiteitsgebouw een receptie gehouden. Personalia. Voor het Mulo-exa men B slaagde onze plaatsgenoot C Manshande. Geboren: d. v. F. J. Duindam en H. W. Kauffman. z. v. N. H. A. Spie rings en H. E. v. d. Hulst. z. v. J. W. Ruigrok en M. H. Vrolijk. Ondertrouwd: A. J. Louter en M. B. de ,Gieef. Overleden: A. van LieropVan der Zon, vr. 59 jaar. DE ZILK Verkeersongeval. Een wielrijd- sler werd op de Zilkerduinweg door een luxe wagen aangereden en zo ernstig gewond, dat zij op advies van dr. Wösten naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Bakfiets in elkaar gereden. Bij het parkeren op de Zilkerduinweg reed de bestuurder van een vracht auto een daar staande bakfiets in elkaar. De chauffeur deed alsof hij niets had gemerkt en reed door. Het nummer van de auto is bekend. Personalia. Te Alkmaar slaagde P. J. Hoogkamer voor het examen Centrifugist (melkonderzoek). LISSE Geboren: Johannes Petrus Wil helmus, zn van Th. A. Bemelman en H. J. Wassenaar; Apolonia Johanna, dr. van P. L. G. Baak en C. J. Ver tuin; Gerardus Franciscus Julius, zn van J. Mens en M. Rutgrink; Hen- drina Maria Anna, dr. van C. J. v. Wiel en C. C. Janson; Franciscus Adrianus, zn van J. van Velzen en P. M. de Jeu. Ondertrouwd: Franciscus Johan nes Antonius Beijsens, 27 j. en Cor nelia Johanna van der Vlugt, 29 j. Gerrit van Vugt, 29 j. te Haarlem mermeer en Ida Jacoba Kaak 29 j. Gerardus Alfonsius Avé 28 j. te Hil legom en Elizabeth Joanna, 24 j. Getrouwd: L. Westerlaken en A. van Groen; H. Hoek en A, T. E. Gul- demond. K. de Gier en D. L. Segers. Overleden: Anna Maria Sophia Weijers, 84 j., wed. J. Kaandorp. achttal punten. Onder meer wordt in gevolge artikel 72 der Lager-Onder- wijswet 1920 besloten de medewer king der gemeente te verlenen ten lanzien van een aanvrage der Chi Nat. school om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van schoolborden. De aan de burg. verleende be voegdheid tot het verlenen van ver gunningen voor het hebben van speelautomaten wordt uit de alg. po litieverordening geschrapt, zodat het hebben van deze automaten geheel verboden is. Ten aanzien van de door Ged. St. ontworpen nieuwe jaarwedderegeling voor de ontvangers, worden geen be zwaren geopperd. Vastgesteld wordt de uitkerings regeling van 5 pet. over het 3e kwar- "taal 1950 ten behoeve van het ge- meentepersoneel, conform de rege ling voor het "rijkspersoneel. In verband met een tweetal door de gemeente te bouwen woningen wordt besloten tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Aan B. en W. wordt vervolgens machtiging verleend tot het nemen van maatregelen betrekking hebben de op het verkeer. Bij de rondvraag" merkt de heer L. van der Bijl op, dat de ingezetenen, die ver van het dorp verwijderd wo nen, in de practijk geen gelegenheid krijgen om van het vlees afkomstig van noodslachtingen te profiteren. De voorz. zegt toe, dat maatregelen zul len worden getroffen, dat ook deze ingezetenen van de geboden gelegen heid gebruik kunnen maken. De heer A. J. de Groot vestigt er vervolgens de aandacht op dat in de straat in het Noordeinde een voor het verkeer zeer hinderlijke knik is. De voorz. zegt toe opdracht te geven de straat daar ter plaaste te herstel len. Overigens heeft spr. zich afge vraagd of het niet wenselijk is het bestrate gedeelte tc doen teren. Besloten worde de gemeente-op zichter opdracht te geven om aan deze aangelegenheid aandacht té schenken bij het maken van het plan tot het grondig herstellen van het Zuideinde, de Dorpsstraat en het Noordeinde, welke herstellingen vol gend jaar Juni zullen plaats hebben. LEIDSCHENDAM 12, 2 jaar StompwijkVeur. Het was Zaterdag 1212 jaar geleden, dat de gemeenten Stompwijk en Veur bij regeringsbesluit samengevoegd werden tot één gemeente onder de naam Leidschendam. De toenmalige gemeenteraad van Stompwijk ging met de samenvoe ging volledig accoord, doch in de raad van Veur waren 2 tegenstem mers, 1 A.R. en de enige S.D.A.P 'er Ook de commissie van ingezetenen van Veur heeft tegen de samenvoe ging geprotesteerd bij de Tweede Kamer echter zonder succes. In de loop der jaren is duidelijk gebleken, dat de samenvoeging zo wel voor Veur als voor Stompwijk goede resultaten heeft afgeworpen. Van enige animositeit tussen de 2 ge meenten is geen sprake en ook de samenstelling van de gemeenteraad levert geen moeilijkheden op. NOORDWITKERHOUT Personalia. De heer J. van der Klugt Pzn. alhier, is benoemd tot assistent-verificateur bij het Verifi catiebureau van de Ver. van Neder landse gemeenten. Teraardebestelling brievenbesteller v d. Berg. Maandagmorgen heeft cp de R.K. begraafplaats „St. Jozef" alhier de ter aarde bestelling plaats gehad van wijlen A. P. van den Berg brievenbesteller alhier, die Donder dagmorgen j.l. plotseling is overle den. De collega's van de overledene volgden de baar met een vertegen woordiger van het hoofdbestuur der F.T.T. OEGSTGEEST Fa. Kamsteeg breidt uit. Zater dagmiddag was het uitgesproken druk bij Kamsteeg's Automobielbe drijf, en nog wel feestelijk druk, want officieel werd er weer 720 M.2 nieuwe bedrijfsruimte in gebruik ge nomen. Velen hadden gevolg gege ven aan de uitnodiging, hierbij aan wezig te zijn, en de heer J. Kam steeg sprak daarover zijn vreugde uit in zijn welkomstwoord, waarin hij tevens zijn mededirecteuren, de heren G. van Dam en J. Kortekaas, hulde bracht voor hun onvermoeide werkzaamheid in het belang van het bedrijf. Hij gaf een overzicht van de betrekkelijk korte periode van 24 jaar waarin het bedrijf tot de hui dige omvang is uitgegroeid, bracht dank aan het personeel, dat hart voor de zaak heeft, aan de impor teurs en handelaren en niet het minst aan de trouwe clientèle, die het mogelijk heeft gemaakt dat het bedrijf een dusdanige vlucht heeft kunnen nemen. Verschillende perso nen voerden nog het woord, hetgeen gepaard ging met het aanbieden van geschenken aan de directie. Er wer den vele handdrukken gewisseld en ook deze namiddag was de geboden service weer honderd procent Diploma-zwemmen. Zaterdag middag vond onder grote belangstel ling in de zweminrichting „Poel meer" het diploma-zwemmen plaats De namen der geslaagden zijn: Di ploma A: Pieter Blommers, Wim Spiering, Jan Hogeveen, Lydia Ver steeg, Rudi de Best, Janny Veer man, Lientje Gerry Wienen, Robert Herman v. d. Plas, Dik v. d. Bosch, Jossien Meuleman, allen uit Oegst- geest. Hidde Herman Brongersma, Rudolf v. d. Beijl, Josje Couwen- berg, Therese v. Bergen Henegou wen, Willy Bink, allen uit Leiden. Diploma B: Mienke Teding van Berkhaut, Beatrix Scheffer, Vera v. d. Ende, Ben de Visser allen uit Oegstgeest. Personalia. De heer H. C Simon Thomas slaagde te Delft voor het propaedeutisch examen voor natuur kundig ingenieur. EEN ZELDZAME VORM VAN- BLIKSEM BIJ RIJSSEL.-^ Kort na middernacht is te Fives bij Rijssels (Frankrijk) de zoge naamde bolbliksem ingeslagen. Een donderende slag schrikte de inwo ners op„ die in paniek geraakten. De huizen schudden op hun grond- VOORSCHOTEN Kookdemonstratie. Als onder deel van het Zomerfeest werd gis termiddag voor de huismoeders een kookdemonstratie door de energie bedrijven van de gemeente Voor schoten gegeven. De demonstratie richtte, zich op het electrisch koken Een vijftigtal huismoeders waren naar het Bondsgebouw gekomen om de demonstratie bij te wonen. Uit voerig besprak mej. Jansen uit Lei den van de Stedelijke Lichtfabrieken de techniek van het electrisch koken, maar het bleef niet bij een bespre king er werd ook gekookt in de practijk. Als eindproducten kwamen te voorschijn een heerlijke cake en eer, compleet diner, welke beide on der de aanwezige dames werden ver loot. De gehele demonstratie had een vlot en prettig verloop. Het zo merfeest mag zich verheugen in een diukke toeloop. Gisteren werd de 2500ste bezoeker geregistreerd. He denmiddag vindt er voor de dames nog een kapdemonstratie plaats en vanavond zal tijdens de zomerfeest attracties de uitslag van de grote \erloting plaats vinden. V.V.L.V. De training vindt deze week als volgt plaats; 78 uur de adspiranten en van 89 uur de ju nioren. De training voor de senioren vervalt deze week in verband met de sluiting van het zomerfeest. Het R.K. Verenigingsgebouw wordt opgegeten. Het R.K. Verenigings gebouw wordt opgegeten, aldus een mededeling, welke wij ontvingen van het comité van het Zomerfeest. Het blijkt thans, dat men voor a.s. Woensdagavond een verenigingsge bouw van gebak zal doen vervaar digen en wel van een buitengewoon grote afmeting, want tijdens het bal. dat die avond plaats vindt zal het gebouw door de banketbakker in minstens 400 stukken verdeeld wor den en iedere bezoekers zal zich moe ten haasten om een stuk machtig te worden. Een en ander zal worden toegelicht door het comité en men zal zeggen: „Het was een zoet einde". Simavi-jubileum. Evenals ande re jaren houdt Simavi in deze ge meente weer haar gewone publieke collecte. Het is een buitengewone col lecte, want in 1950 bestaat Simavi 25 jaar. Het Indonesische Rode Kruis zond een telegram aan Simavi waar in dringend om medicijnen werd ge vraagd, omdat de voorraad uitgeput was. De collecte wordt gehouden in de week van 10 t.m. 15 Juli a.s. In het comité van aanbeveling'hebben zitting: burg. C. J. v. d. Hoeven, jkvr. L. H. baronesse Schimmelpen- ninck van der Oye. Het uitvoerend ccmité bestaat uit de dames: mevr E. C. Fortgensde Haan, mevr. F. Kuypersvan Poelgeest, mevr. G. B. J. Schutvan Eek, mevr. H. v. d Stoelde Roos, mevr. C. E. van SuchtelenUijterwijk en mevr. A. VerripsKoolstra. WASSENAAR Personalia. De heer J. v. Groe- newoud slaagde te Delft voor 't pro- praed- 'isch-examen voor natuurk. inger r. Ge! en: Hendrika, d. van S de Vries en J. J. Witteman. Margaretha Inge. d. v A. A. B. van der Wolf en H. Jansma. Peter, z. v. G. F. Beek cn M. G. W. Verheijen. Robert Jo- han z. v. J. G. Betcke en G. A. M. Knuist. Ondertrouwd: P. de Graaf en E. A. C. van Brussel. R. Kuipers en H. Kiemel. A. van Houwelingen en A. de Bruijn. A. J. A. I. van Wijk en J. G. Wassenaar. Getrouwd: P. H. G. van Wissen en J. H. van der Kooij. D. C. P. van de Pavoodt en E. B. Y. Vinke. K. Kort hals en C. Sneeuw. N. Buitelaar en H. J. Schwïer. Overleden: M. E. Bakker 50 jaar echtg. v. G. de Wit. A. C. Cornelis- sens, 37 j. A. J. van Viersen 53 j. echtg. v. A. van Bijnen. V ZOETER MEER Tocht ouden van dagen. Een de zer dagen zijn de oudjes uit Zoeter- meer, ongeveer 260 in getal, met om streeks 60 auto's, waaronder een bus van de N.V. Citos? „uit" geweest. Om 9 uur werd gestart vanaf de J. L. van Rijweg, waar de stoet zich had opgesteld. Terwijl de mannen geno ten van de hen gepresenteerde siga ren en de dames zich verfristen met de rondgedeelde eau de colonge, werd via Benthuizen en Hazerswou- de naar Alphen aan den Rijn gere den. Hier werd aangelegd bij het grote vogelpark Avifauna. Dat was omstreeks 10 uur. Het was reeds 1 uur geworden, voordat alles bezich tigd was en toen keerde men terug naar het restaurant. Tijdens het di ner sprak dokter Palte als voorzit ter van het comité de aanwezigen toe. Na het diner ging het per boot naar het Brasemermeer. Op het wa ter was het heerlijk koel, maar er stond nog meer op het program. Toen de tocht ten einde was zocht men de auto's weer op. die koers zetten naar Wassenaar. Dat ging via Hazers- woude Rijndijk en Leiden De tocht door de Wassenaars bossen was bui tengewoon en de oudjes staken hun gevoelens niet onder stoelen of ban ken. Uitgestapt werd bij het prachtig gelegen restaurant Meijendell, waai de koffie gereed was en waar op heerlijke broodjes werd getracteerd. Het was reeds half acht eer men de terugtocht naar huis aanvaardde. Langs kasteel Oud-Wassenaar, Den Haag en Voorburg bereikte men Zoe- termeer. Hier stond het muziekkorps Kunst en Vriendschap de reizigers op te wachten en voerde de stoet in t-nmr>h naar de LeHse Wallpn. vesten en een vurige bol bewoog zich door de straten en op sommige plaatsen door de hfuizen, zonder echter iemand te raken. Sommige mensen werden door de luchtdruk letterlijk van die grond gelicht, stenen van een voorgevel vond men later 100 meter verder en de straten lagen na afloop vol met puin. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Naar het A. N. P. van het K. N.- M. I. verneemt, is deze vorm van bliksem zeer zeldzaam. Men zou het een geconcentreerde electrische lading kunnen noemen, die een fel licht verspreidt en enkele minuten kan bleven bestaan. BLIKSEM TROF OOIEVAARSNEST Tegen elf uur gisteravond is de bliksem in een ooievaarsnest nabij Drachten geslagen. De drie jongen in het nest en een der beide oude vogels werden gedood. SCHILDERIJ VAN HOBBEMA AAN CANADA OVERGEDRAGEN. Het geschenk aan het Canadese volk, bestaande uit het schilderij „De twee watermolens" van Meindert Hobbema, is hedenmorgen op het pa leis Soestdijk namens het Nederland se volk door H. M. de Koningin aan de Canadese ambassadeur overhan digd. De minister van O. K. en W. was bii deze plechtigheid aanwezig. De wet, waarbij tot deze schenking aan het Canadese volk werd beslo pen, is op 22 Juni 1950 door de Ko ningin getekend HADJI SALIM OVER POSITIE VAN INDONESIë IN GEVAL VAN OORLOG. „In een eventuele oorlog tussen Amerika en Rusland zal Indonesië zeker niet neutraal blijven, doch zich scharen aan de zijde van die leden der Verenigde Naties, die zich niet willen bemoeien met een oorlog on-, der leiding van Trygve Lie", aldus verklaarde Hadji Agus Salim, advi seur van het ministerie van Buiten landse Zaken der R.I.S. UITBARSTING VAN DE KRAKATAU. Volgens een mededeling van de afdeling hydrografie van de dienst voor scheepvaart te Djakarta is Maandagavond te 20 uur de Krakatau (in straat Sunda, tussen Java en Su matra) in werking gekomen. Het mo torschip „Generaal van Speyck" sein de: „Modder en stenen gesignaleerd tot een hoogte van 800 meter. In de Lampongbaai drijft veel puimsteen". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juli. Vete varkens. Aanvoer 158. Nofcering: zware 165 168; lichte 155158; zeugen 150157. Handel vlug. ROTTERDAM, 4 Juli. Veemarkt. 3697 aanvoer: 650 vette koeien en ossen, 674 gebruiksvee; 331 graskal veren; 653 nuchtere kalveren; 173 varkens; 517 biggen; 196 paarden; 46 veulens; 428 schapen of lammeren; 29 bokken of geiten. 2.702.80, 2.50 2.70, 2.202.50 (levend gew.) vet te koeien; 325, 225, 150 graskalveren; 55, 52, 47 nuchtere kalveren; 50, 45, 40, biggen; 1.80, 1.70, 1.50, (levend gew.) slachtpaarden; 50, 40, 35 lam meren; 1025, 925, 800 kalf koeien; 1025 925 800 melkkoeien; 700, 600, 525 varekoeien; 725, 625, 500 vaarzen; 550, 450, 375 pinken; BODEGRAVEN, 4 Juli. Kaas. Aanvoer 251 p„ le soort 22.11; 2e soort 1.901.99; zware soorten tot 2.33. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Bloemen; Anjers 6J2 ct., Lelies 23 80 ct„ Latryrus 613 ct., Alstroe meria 1122 et., Liatris 26-^-54 ct., Scabiosa 3039 ct., Goudsbloemen 6 11 ct., Colvillie 839 ct., Aglaio 11 16 ct., Gladiolen 3542 ct. Groenten: Aardbeien 0.18-0.42., Frambozenaardbeien 21-36 ct. Krop sla 2.3.80, Andijvie 58, Bloemkool 823, Bospeen 815, Bosuien 10 12.per 100, Peulen 1.605.05, Ca- pucijners 1.101.95, Doperwten 1.30 2.65, Tuinbonen 0.600.70, Kassnij- bonen 11.5013.50, Snijbonen volle grond 8.5013, id. stek 3.506, Dubb. Stambonen 10.5012 per 10 kg., Augurken grof 5.105.80, id. bommen 3.20, id. stippel 2.60 per 25 kg. NOORD WIJKLRHOUT, 3 Juli. Groente. Aanvoer aardbeien 600 slof aardbeien per slof van f 2.50 tot 2.90, Frambozen-aardbeien 2.90 3.per slof, Blauwschokkers 4.30 p. 10 kg., Krombekken 3.504 per 10 kg., Aardappelen I 12.per 100 kg. Tuinbonen 0.801.50 per 10 kg. Dop pers 3.20 per'10 kg. TER AAR 3 Juli. Groente. Kas- snijbomen 10.8012.50; idem 7.80 9.90; idem stek 3.605.80; natuur- snijbomen 9.40—11.80; stamsnijbo- nen 5.006.90; stamprinsessen 8.80— 9.80; peulen 3.50; idem B 1.601.70; doppers 1.402.70; krombekdoppers 2.80; cap.doppers 2.703.80; witte capucijner 3.303.70; blauwschok kers 2.703.20; tuinbonen 6.608.75 alles per 10 kg. Uien 89 ct. andij vie 513 ct. tomaten A 6595 ct.; B 85—95 ct. C 60—85 ct. CC 20—60 ct. bonken 7075 ct. kriel 1520 ct. ongesort. 3540 ct. waspeen 89 ct. waspeen stek 3 ct rabarber 57 ct. zilveruien 3040 ct. postelein 16 23 ct. idem 6 ct. kroten 7liet. nieu we aardappelen 1114 ct. idem kriel 8 ct. rode kool 1011 spitskool 5 ct. alles per kg. sla f 23.10 per 100 st. Bloemkool IA 1027 ct. I 1220 ct. 11 810 ct. III 46 ct. komkomers I 12—17 ct. II 1012 ct. III 3—7, al les per stuk; boskroten 56 ct. bos peen 614 ct. selderie 2 ct. bosra- barber 5 ct. alles per bos; augurken D 31 ct; idem CD 17 ct. idem C 22 27 ct. alles per kg. aardbeien 17-^- 22 per doosje; aardbeien f 1.221.35 per slof. Bloemen. Duizendschonen 12 ct. per bos. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3