Brazilië, Spanje, Zweden, en Uruguay in de finale Meerburg promoveert door 1-0 overwinning op L.D.W.S. D.E.M. won dualrneet de Bataven van MAANDAG 3 JULI 1950 OE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Het Wereldvoetbalkampioenschap Engeland ook door Spanje Verslagen Niet minder dan 200.000 toeschou wers een wereldrecord woon den te Rio de Janeiro de ontmoeting tussen Brazilië en Zuid-Slavië, welke de beslissing moest brengen in Igroep A, bij. Indien men bedenkt, dat het stadion maar 150.000 toe schouwers kan bevatten, is het dui delijk, dat de tribunes' overbelast waren en dat de voetballiefhebbers als haringen in een ton waren sa mengeperst. Scheidsrechter Griffiths (Wales) leidde deze niet moeilijke wedstrijd. Zuid-Slavië, die de toss had ge wonnen, begon met tien man. Rechts binnen Mititch kwam pas. na tien minuten het veld op en in zijn afwe zigheid had Brazilië de leiding ge nomen. Want na vier minuten was Ademir er als de kippen bij, toen Broketa slordig op zijn doelverdedi- ger terugspeelde en de Braziliaan slechts voor het intrappen had. Wat was er intussen met Mitich gebeurd? vroeg iedereen zich af. Toen hij met zijn landgenoten door de tunnel naar bet veld wilde gaan, stootte hij het hoofd tegen een laag afdak. Hij kreeg een stevige hoofdwond, welke eerst verbonden moest worden. Maar in tussen had Brazilië reeds de leiding genomen en hadden de Zuidslaven een morele klap gekregen, welke zij slechts langzaam te boven kwamen. Na een half uur spelen kreeg mid- voor Tomacheviteh een prachtige kans de gelijkmaker te scoren. Hij loste een formidabel hard schot, dat doel zou hebben getroffen, indien keeper Barbosa niet als een tijger naar de bal was gesprongen en op 'phenomenale wijze het leder uit zijn doel had gewerkt. Nogmaals kreeg de Zuidslavische midvoor, die uitste kend speelde, een kans, maar weder om was het Barbosa, die het straffe schot voortreffelijk stopte. Toen Mi tich nog een keer tegen de lat had geschoten ging het initiatief weer naar Brazilië over, Chico miste een gemakkelijke kans, toen hij na een pass van Ademir alleen nog de doel- verdediger voor zich had. Bijna had een nieuwe blunder Brazilië aan een tweede doelpunt geholpen, maar het schot van Ademir, die door de ver dediging was geglipt, kon nog juist door Horvat van de lijn worden weg getrapt. Na de rust werd een buiten- speldoelpunt van Brazilië geannu leerd, toen Zizinho de Zuidslavische, keeper passeerde, maar scheidsrech ter Griffith had even te voren geflo ten hetgeen door het geweldige la waai, dat de 200.000 toeschouwers maakten, blijkbaar niet was gehoord. Nogmaals kreeg de Zuidslavische voorhoede een kans de gelijkmaker te scoren, maar Tsjaikovsky II miste hopeloos. Twintig minuten voor het einde werd de strijd beslist, toen Zi zinho in een soloren de gehele Zuid slavische verdediging passeerde en ook keeper Makouchitch geen kans- gal Het publiek verliet tien minu ten voor het einde reeds de tribunes En de vele tienduizenden die achter bleven, waren in hun geestdrift vol komen van de kook, toen het eind signaal werd geblazen en Brazilië zich geklasseerd had voor de eind ronde. Zwitserland won met 21 van Mexico in poule A om het wereld kampioenschap voetbal. De eindstand in groep A luidt- Brazilië 3 2 1 0 5 8—2 Zuid-Slavië 3 2 0 1 4 73 Zwitserland 3 1113 46 Mexico 3 0 0 3 0 210 De wedstrijd in groep B tussen Spanje en Engeland, te Rio de Ja neiro gespeeld, eindigde in een 10 overwinning voor Spanje. De rust stand was 00. Spanje gaat door dit resultaat over aar de finale-poule. In poule B werden de Verenigde Staten voorts met 52 door Chili verslagen. De eindstand in deze groep luidt: Spanje 3 3 0 0 6 6—1 Engeland 3 1 0 2 2 22 Chili 3 1 0 2 2 5—6 Ver. Staten 3 1 0 2 2 4—8 De te Belo Horizonte gespeelde wedstrijd tussen Uruguay en Bolivia in poule D werd met 80 door Uru guay gewonnen, waarmede dit land zich in de eindronde plaatste. De wedstrijd tussen Italië en Pa raguay in poule C werd met 20 door de Italianen gewonnen, nadat zij met rust een 10 voorsprong hadden. Zweden heeft zich daardoor geplaatst voor de finale-poule. De eindstand in deze groep luidt: Zweden 2 1 1 0 3 5—4 Italië 2 10 12 4—3 Paraguay 2 0 111 24 V.V.P. GEPROMOVEERD. Door een 50 overwinning op To- negido is het Haagse VVP gisteren gepromoveerd naar de 3e klasse K. N.V.B., waar het de plaats van G. S.V. zal innemen. G.S.V.S.J.C. 0—2. De laatste promotie-wedstrijd heb ben de S.J.C.'ers, zowaar nog in een verdiende overwinning weten om te zetten en gezien uit het oogpunt, dat er voor beide partijen geen enkel be lang bij deze wedstrijd was, werd er nog een pittig en fair partijtje voet bal vertoond, waarbij de 20 over winning bij de S.J.C.'ers zeker een bevredigende indruk zal achterla ten. In de eerst helft scoorden Tom Ruigrok en P. Rietmeyer voor S.J.C. de twee doelpunten, waarin na rust geen verandering kwam. NED. WIELER WEGKAMPIOEN - SCHAPPEN VOOR AMATEURS. Links de nieuwe kampioen W. Die lissen rijdt zijn ere-ronde. Rechts de drie eerst-aankomenden van links naar rechts: W. Dielissen, H. Dek kers, die tweede werd en Ver hoeven, de derde in de strijd. Doelpunt van Nic. Romijn besliste een saaie en slechte wedstrijd OELUKKIG MAAR, dat het verdienen van een promotie niet afhangt van één wedstrijd! Want anders zouden we heel eerlijk moeten schrijven, dat Meerburg de promotie naar de 4e klasse K.N.V.B. niet heeft verdiend. De wedstrijd, waarin gisteravond van L.D.W.S. met 10 werd gewonnen, was grotendeels het aankijken niet waard. Maar er zijn an dere factoren, die het al of niet ver dienen van een promotie bepalen. We schreven er reeds Zaterdag over. En nu het vierde klasserschap van Meerburg dan een feit is, willen wij dit zien als een beloning voor het onverdroten zwoegen in vier lange jaren. Viermaal kampioen; driemaal niet gepromoveerd. En toch volhoud en, onversaagd, met een ijzeren ver betenheid, wetend, dat de beloning eens zou komen. Ze is gekomen, gis teravond. Wij mogen daar Meerburg van ganser harte mee gelukwensen. En we zijn trots op deze prestatie van een katholieke vereniging, die se dert jaar en dag zulke prettige contacten met onze Sportredactie on derhoudt! Toen gisteravond om vijf over ze ven de bal aan het rollen werd ge bracht, stonden er zeker drieduizend toeschouwers langs de lijnen, in spannende afwachting van een mooie wedstrijd. Zij bleven daarop hopen, ook al was het eerste begin niet fraai. „Te veel zenuwen", zei er een. „De warmte", zei de ander. Hoe het ook zij, noch Meerburg noch L.D.W.S. kon er in komen. Het was ge knoei aan beide zijden. Als we de minst slechte moeten aanwijzen, dan was het L.D.W.S., dat althans énig technisch overwicht demonstreerde, zonder dit echter in doelpunten te kunnen uitdrukken. De gasten wji- ren over het algemeen meer in de aanval. Maar in de voorhoede leek het nergens op, ook niet al liet het kleine rechtsbuiten-mannetje ver rassend aardige staaltjes voetbal zien We zagen echter geen eenheid in de Leidse voorhoede. Iedere speler liet de ander in z'n eentje modderen en schoot pas te hulp, als de kans een maal verkeken was. Zij vonden trou wens in keeper Pelk een man, die rustig, op z'n plaats was en veel on heil soms met een pietsje geluk wist te voorkomen. Ook onder de andere lat stond een doelman, die wel raad wist met de schaarse aanvallen, welke Meerburg uitvoerde. Het klopte in deze voor hoede al evenmin. En nog nooit heb ben we in deze ploeg zulke grote ga ten gezien tussen ae midden- en voorlinie. Het leek wel, alsof geen enkele speler z'n dag had. Uitgezon derd dan Bram Owel, de onvermoei bare spil, die weer bergen werk ver zette en driekwart van de verdedi ging voor zijn rekening nam. Af en toe zag men hoe hij zich ergerde aan het prutserig spel, wanneer Bram een gloeiende kogel afvuurde en de voorhoede aan het werk zette, of wanneer hij zelf de bal opbracht naar voren. Steeds echter zonder re sultaat. Na de rust was het iets beter. Het L.D.W.S. overwicht, dat de gehele eerste helft had aangehouden, was verdwenen. Meerburg werd iets ac tiever en een golf van sensatie ging langs de lijnen, toen na 20 minuten Theo Zandbergen de bal prachtig op bracht en overgaf aan Jantje Zand bergen, die keurig voorzette. De linksbuiten schoot op doel, maar de bal kwam terug. Toen een mooie kop stoot, maar weer zonder succes. Het was de eerste werkelijk mooie aan val van Meerburg. Een minuut later kwam de beloning hiervoor, toen J. Zandbergen de bal weer goed voor zette en aan Nic. Romijn de eer te beurt viel het enige doelpunt van de wedstrijd te maken (10). L.D.W.S. gaf niet op, maar zag geen kans de Meerburg-veste te doorbreken, al leek het er soms wel op. Met deze schaarse Meerburg- voorsprong een gelijk spel was trouwens voldoende geweest kwam het einde. Natuurlijk groot enthousiasme. De spelers gingen op de schouders en de St. Jansfanfare kwam aanmarcheren, om deze heuge lijke gebeurtenis muzikale gloed bij te zetten; D. O. S. R. IN DE L. V. B. Door een 00 gelijkspel tegen S. O. A. heeft K. R. V. C. gisteren het vierde klasserschap behouden. S.O. A. degradeert dus naar de Haagse Voetbalbond en de kans voor D.O.S. R. om uit de Leidse Voetbalbond naar de 4e klasse K.N.V.B. te promo veren is voor dit jaar verkeken. G.D.S.W.S.E. 0—1. G.D.S. trapt af, doch W.S.E. neemt de 'bal over en zit direct voor het GDS- doel. De jeugdige GDS-ers laten zich door het forse spel van WSE over donderen en nemen daardoor een te afwachtende houding aan. Eerst na ongeveer 10 minuten zien zij kans een eerste aanval te ondernemen, maar de WSE achterhoede retour neert alles. Met verre trappen zui vert zij haar terrein. Bij één der vol gende aanvallen twijfelt de GDS achterhoede weer iets te lang en weet WSE te doelpunten (01). Niet ontmoedigd speelt GDS verder; het wil deze middag echter niet lukken, hetgeen voor het grootste deel te ATHLETIEKWEDSTRIJDEN IN ENGELAND. In het White City Stadion te Londen werden Zaterdag Internationale universiteits athle- tiekwedstrijden gehouden. Van links naar rechts: C. W. Bras her van Cambridge wint de drie mijl 14 min, 36 sec., een nieuw record, de recordhouder van Cornell, tij- Hij kwam uit voor Oxford en Cam bridge tegen Cornell en Princeton (Verenigde Staten) R. C. Mealy van de universiteit van Cornell wint de 880 yards in 1 min 52,4 sec. «Een goede opname van Gourdine, dens 't nummer verspringen, in welk nummer hij geslagen werd door R. C. Salmon van Oxford (geheel rechts) met een sprong van 23 voet 2 3/4 inches. v/ijten is aan het te forse spel van WSE, waarvoor de scheidsrechter dan ook meerdere waarschuwingen moet geven. Bij een duel tussen de GDS rechtsbuiten en een tegenspe ler krijgt eerstgenoemde een trap tegen de knie, waardoor hij, na enige tijd buiten de lijn te zijn ge weest, op halve kracht verder speelt. Hierdoor is de aanvalskracht van de voorhoede sterk verminderd, en hoe wel zij nog meerdere malen gevaar lijk voor het vijandelijke doel komt weet zij de gelijkmaker niet te sco ren. Ook na de hervatting volhardt GDS in haar afwachtend spel terwijl zij bovendien het spel te kort houdt. Hierdoor is WSE gevaarlijker met haar aanvallen, doch de achterhoede van de gastheren weet van geen wij ken. Ook de keeper krijgt volop ge legenheid zijn talenten te tonen. Het spel van GDS wordt nu iets doortas tender. De verwachte gelijkmaker kan zij echter niet in het net depo neren. Hiervoor zijn haar aanvallen, meestal door het midden, te weinig doortastend. De enkele schoten wel ke op het doel worden gelost gaan juist over of naast, terwijl de WSE- keeper ook nog enkele keren fraai wëet te redden. Met onveranderde stand komt het einde en heeft GDS haar tweede nederlaag in deze serie wedstrijden geleden. Het tweede elf tal heeft tegen WSE II haar meer derheid nu eens in doelpunten uit kunnen drukken en won verdiend met 41. De C-junioren wisten na een achterstand van 31 in de laat ste 10 minuten door het maken van 3 doelpunten nog net een overwin ning op Gouda G uit "het vuur te slepen. AlphiaA.R.C. 43. Het is ARC Zaterdagavond in de return match tegen Alphia niet gelukt om revanche te nemen voor de onlangs geleden nederlaag. Door deze neder laag zullen nu de Alphense Boys en Alphia uit moeten maken wie kam pioen van Alphen wordt, waarbij de Boys de beste papieren hebben. In het begin een aanvallend ARC waar bij zich verschillende kansen voor deden, maar door slecht schieten gingen ze teloor. Na ongeveer 10 mi nuten was het de Jong van Alphia, die z'n club de leiding gaf en enige minuten "later was het Bouthoorn, clie de stand op 20 bracht. Het lot scheen reeds beslist, maar ARC werkte hard om tot een tegenpunt te komen. Succes kwam tegen het einde van de eerste helft aan de an dere kant, toen v. d. Mark een schot van links via z'n lichaam in het doel zag belanden (30). Vijf minuten de tweede helft kon Schoollaardt de achterstand verkleinen tot 31 en de ARC supporters hadden nog hoop, daar ook de Alphia-verdedi- ging steken liet vallen. Maar deze droom vervloog weldra toen van Boksel 41 maakte. Maar nog was het einde niet. Zo gebeurde het, dat na 25 minuten spelen Bergshoef van af de middellijn een schot inzond, dat tot veler verrassing doel trof (42). Aan weerszijden hebben zich nog verschillende kansen voorge daan en het was 5 minuten voor het einde toen De Hoed nog voor ARC scoorde. Vermelding verdient nog het schot van Van Heusden, dat dooi de keper van Alphia meesterlijk werd gestopt. Stompw. BoysS. J. Z. 40. Ondanks de grote schare supporters die meegetrokken waren met S.J.Z., om hun jonge ploeg te steunen in de strijd om de v. Esveld wisselbekeï, mocht het S.J.Z. toch niet gelukken, de beker definitief in Zoeterwoude .te houden. Met 4O zag S.J-Z. zich geslagen in een niet al te snelle wed strijd. die het aanzien zeker waard was. De Stompwijkse verdediging was echter het grote struikelblok. Er werd S.J.Z. weinig kans gegeven. De St. B- rechtsbinnen, die een levendig partijtje speelde, zag kans om met een fraaie kopbal de S.J.Z.-verdedi- ging te slaan (10). Het tweede doel punt ontstond uit een onverwachts gelost schot van de midvoor, die de keeper verraste (2—0). Kon S.J.Z, voor de rust gelijkwaardig partij ge ven. na de rust was St. B. uitgespro ken sterker. Na 3 min. kreeg de linksbuiten van de St- Boys de bal, nam hem mee en kon ongehinderd een schot lossen, dat G. Dobbe te machtig bleek (30). Bij een aanval weet de back van S.J.Z. niet anders te doen dan de bal met de hand uit het verlaten doel te stompen. De toegekende strafschop wordt met een zacht schot in de handen van de doel man gespeeld. Het 4e doelpunt van St. Boys was te danken aan de S.J.Z.- doelman, die vallend een schot stopt doch de bal uit zijn handen laat schie ten (40). Wegens ongeoorloofd aanvallen krijgt S.J-Z. dan een penal ty te nemen. De bal gaat 'echter kei hard rakelings over de lat. Lisse IILFC Hl 00. Deze wedstrijd, welke voor beide partijen van groot belang was, in verband met de -promotie naar de reserve 3de klasse van de K.N.V.B., eindigde in een puntloos gelijk spel. De Lisse- naren hebben nu de promotie-compe titie beëindigd met een totaal aantal van 6 punten, hetwelk door L.F.C. nog geëvenaard kan worden. Indien zij de resterende wedstrijd tegen Al phen weten te winnen. Mocht dit het geval zijn, dan zal een beslissingswed strijd tussen beide elftallen gespeeld moeten worden. SERIEWEDSTRIJDEN L. D. W. S. D. H. C.Lugdunum I2. Het vrij talrijk opgekomen publiek heeft genoten van een interessante wed strijd. waarin vooral Lugdunum een snel en pittig spel vertoonde. Wel was D. H. C- voor de rust beter en nam op verdiende wijze de leiding, maar in de tweede helft gaven de Leidenaars de toon aan en nadat Ver hoeven met een prachtig schot had gelijk gemaakt, nam Lugdunum de leiding en stond deze voorsprong, ondanks een fel offensief van de Delftenaren tegen het einde, niet meer af. Zaterdag om 7 uur wordt gespeeld U.V.S.-comb A S.C. WATERPOLO TIEN LANDEN IN EUROPEES KAMPIOENSCHAP. Tien landen hebben ingeschreven voor het Europees kampioenscha; waterpolo, dat in het kader der Europese zwemkampioenschappen te Wenen, in de maand Augustus, wordt gehouden. Engeland heeft zijn aan vankelijke inschrijving teruggetrok ken. Behalve Nederland nemen deel Oostenrijk. België; Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje, Zweden, Zwitser land en Zuid-Slavië. Er zullen drie groepen worden gevormd, één van vier en twee van drie. De geplaatste landen zijn Nederland, Italië en Bel gië. De overige landen zullen over de drie poules worden verdeeld door loting. Naar verluidt zouden 370 inschrij vingen voor de zwemkampioenschap pen zijn binnengekomen, verdeeld over 15 laden, waarmede het record aantal van Monte Carlo juist is over schreden. ZEILEN WEDSTRIJDEN VAN DE „FOREL". De uitslagen van de op de Kgger- plassen gehouden nationale wedstrij den van de Forel luiden: 12 m2 klasse A: 1. Mustang, st. S. Kraan; 2. Ral, st. J. C. van Staveren. 12 m2. klasse, B: 1. Fleetness, st. L. Bukkens; 2. Hurricane, st. B. Kraan. Valken A: 1. Anneke, st. Jongeneel; 2. Coppelstock, st. F. de Jong. Valken B: 1. Bounty II, st. E. Rolf van der Baumen; 2. Three Wicks, st. C. Hoevenaar. Vrijheidsklasse: 1. Jolly Roger, st. A. Weterings; 2. Stormvogel, st. P. C. Schakenbos. N. N. 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. Symon de Danser, st. J. P. van Dijk. N. N. 16 m2 Eenheidsklasse B: 1. Rival II, st. A. Hemert; 2. Snip Snap, st. J. A. de Haas. Pampus: 1. Braasemermeer, st. W. M. van Staveren; 2. Vrijheid, st. G. van der Berg. Draken: 1. Windekind, st. S. Bak ker. Regenboog: 1. Pimpernel, st. J. Bakker. Olympiajollen A: 1. Magneet, st. B. Willems-Nicolai; 2. Paddeltje, st. H. Bos. Olympiajollen B: 1. Gledek, st. P. Frech. 12 Voetsjollen A: 1. Sas-Y ,st. J. W. Verhulst; 2. Orzi, st. Herfst. 12 Voetsjollen B: 1. Kwiek, st. W. K. van der Linden; 2. Wervelwind, st. Nederburg. B.M.: 1. Daisy, st. Verhage; 2. Tor® mentor, st. R. Kooy. Alleen Bataven-meisjes klopten D.E.M. Gisteren vond te Beverwijk een grote dualrneet tussen DEM en de Bataven plaats. Bij voorbaat stond het vast, dat een spannende strijd te verwachten was. Helaas was het verzwakt uitkomen van de Bataven- ploeg weer de oorzaak, dat de wed strijd verloren ging. Op verschei dene nummers werden zeer goede prestaties verricht. Zo noemen we b.v. de eminente prestatie van J. Berbee op hoogspringen, waarop hij met 1.76 M. een nieuw Leids en club record vestigde. Voorts werd een nieuw clubre cord gevestigd op de Olympische estafette, alsmede op de 4 x 100 m. estafette dames. Het clubrecord kogelstoten dames werd door mej. A. Gieske verbeterd tot 9.36 m. Alles bijeen was het een zeer ge animeerde wedstrijd, die een vlot en sportief verloop had. De uitslagen waren: Jongens: 100 m. 1, J. v. d. Veer (Bat.) 12.3; 2. de Jong (DEM) 12.6. Vèrspr.: 1. Hienkens (DEM) 2. J. van Gastel (Bat.) 2.19.6. Vèrspr.: 1, Hienskens (DEM) 5.28 M.; 2. J. v. d. Geer (Bat). 5.04 m. 4 x 100 m. 1. DEM, 51.3 sec. 2. Bat. 53.4 sec, 80 m.: 1. J. v. d. Veer (Bat.) 9.9 sec.; 2. J. v. Rooyen (Bat.) 10.6 sec. 600 m.: 1. Rooykens (DEM) 1.37.5; 2. Pallersen (DEM) 1.40.5. Heren: 100 m.: 1. van Egmond, (DEM) 12.2; 2. J. Lagerwey (Bat.) 400 m.: 1. Mooijkind (Bat.) 54.5; 2. v. d. Berg (Bat.) 56. 3000 m.: 1. C. Kraan (Bat.) 9.41.6; 2. Post, (DEM) 9.46. 01. Est.: 1. Bat. 3.48.7 (Nieuw club' record) (Mooijgindv. d. BergLa- gerweijBerbee). Hinkstap: 1. v. Egmond 13.45 m. 2. Pallersen 13.08 m. Kogel: 1. v. 't Hof (DEM) 13.03 m. 2. Duin (DEM) 10.99 m. Hoogspr.: 1. J. Berbee (Bat.) 1 m. 76 (N. Leids Record); 2. H. Bresser (Bat.) 1 m. 6934. Speerw.: 1. v. 't Hof (DEM) 50.51 m.; 2. Pallersen (DEM) 40.90 m. Discus: 1. J. van Gastel (Bat.) 35.73 m.; 2. J. Kleine (Bat.) 27.75 m. 1500 m.: 1. v. Adrichem (DEM) 4.19.3; 2. v. 't Hof (DEM) 4.50.8 Dames: 100 m.: 1. R. v. d. Wijst (DEM) 14.—; 2. Rooyman (DEM) 14.1. Verspr.: 1. Swart (DEM) 4.83 m.; 2. P. Veldhoven (BAT) 4,76 m. 200 M.: L. R. v. d. Wijst (DEM) 27.5 sec. 2. P. Veldhoven (Bat.) 29.1 sec. Hoogspr.: 1. Swart (DEM) 1.3934 m 2. Duin (DEM) 1.3434 m. Discus 1. Kors (DEM) 26.27 m.; 2. P. Veldhoven (Bat.) 23.76 m. 4 x 100 M.: 1. DEM 54.5 sec. 2. Ba taven 56.8 sec. (Nieuw clubrecord); P. Veldhoven, G. Veldhoven, Th. Brakel, A. Gieske. Kogel: 1. Bakker (DEM) 10.495 M. 2. A. Gieske (Bat.) 9.36 m. (Nieuw clubrecord). Meisjes: 4 x 60 M.: 1, Bataven, 34 sec.; 2. DEM, 35 sec. 60 M.: 1. E. Goddijn (Bat.) 8.9 sec. 2. Lieshout (DEM) 8.9 sec. 80 M.: 1. G. Veldhoven (Bat. 11.6 sec.; 2. Th. Brakel (Bat.) 11.7 sec. Puntenuitslag: Heren: DEM 10034 Bat. 8734 Jongens: DEM 74 Bat. 73 Dames: DEM 8134 Bat. 6534 Meisjes: DEM 24 Bat. 41 280 1. DEM 280 pnt. 2. Bat. 267 pnt. Nieuw wereldrecord tienkamp Mathias werd eerste bij het kam pioenschap van Amerika (tien kamp) met een totaal van 8042 pun ten. Hiermede heeft hij het wereld record verbeterd, dat op naam stond van Glen Morris (V.S.) met 7900 punten te Berlijn tijdens de olympi sche spelen 1936 gevestigd. Hier volgen zijn prestaties in de verschillende onderelen: 100 meter 10.9 sec., 872 pnt. ver springen 7.095 meter, 828 pnt., ko gelstoten 14.485 meter, 866 pnt., hoogspringen 2.025 meter, 846 pnt., 400 meter 51 sec., 818 pnt.. 110 meter horden 14.7 sec. 982 pnt., discuswerpen 46.025 meter, 854 pnt., polsstok hoogspringen - 3.981 meter, 898 pnt., speerwerpen 55.572 meter, 693 pnt., 1500 meter 5 min. 5.1 sec., 385 pnt. DE NOORDELIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. In het stadspark te Groningen werden de noordelijke athletiekkam- pioenschappen voor dames en heren gehouden. Verrassingen deden zich bij deze wedstrijden niet voor. Foekje Dillema kon zondër inspan ning bij de dames de 100 en 200 me ter met tijden van resp. 11.9 sec. en 24.3 sec. Jan Lammers nam het nummer 100 meter voor zijn rekening in de tijd van 10.8 sec., zijn beste persoonlijke prestatie van dit seizoen. Zijn naaste concurrent, Holst, werd tweede, doch wist op de 200 meter revanche te nemen door als'eerste te finishen in 21.9 sec., een tijd, welke in ons land dit seizoen nog niet is genoteerd, en zijn beste persoonlijke prestatie. Ve len waren echter de mening toege daan, dat Lammers ook hier als eer ste de eindstreep was gepasseerd, maar de jury van aankomst besliste anders. De tijd van 22.sec. voor Lammers doet dan evenwel vreemd aan. SCHERMEN- E. L. KUYPERS DEGEN- KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Gisteren werd te Utrecht de wed strijd gehouden om het degenkam- pioenschap van Nederland. Daar E. L. Kuypers en Ter Weer ibeiden Den Haag) gelijk eindigden met 9 gew. partijen werd een barrage wedstrijd gespeeld, die door Kuypers met 32 werd gewonnen, zodat hij beslag legde op~de kampioenstitel van Nederland.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6