Whitworth na botsing overleden Derksen won Grote Prijs van Parijs King Spencer in topvorm MAANDAG 3 JULI 1950 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 5 l Om de Grote Prijs in België Artie Bell levensgevaarlijk gewond /"\P HET CIRCUIT van Francorchamps werden de motorwedstrijden ge- houden. om de grote prijs van België. Helaas hebben enkele ernstige ongelukken het aspect van de wedstrijden in ernstige mate bedorven. Korte tijd nadat de Engelsman Hall in de race van de 350 cc-klasse na een valpartij met een zware hersenschudding werd opgenomen, kwam, op de helling van Bournonville, de Engelsman Whitworth in aanraking met de Belg Rasfeld. Een val W3S het gevolg en beiden waren er zo erg aan toe, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. With- worth bleek een schedelbreuk te hebben opgelopen en de geneesheren be oordeelden zijn toestand hopeloos. Tijdens de wedstrijd voor de 500 cc-klasse kwamen de Engelse rijders Graham en Bell in de derde ronde met elkaar in botsing. Graham kon aan een Rode Kruispost worden ver bonden, maar Artie Bell moest naar het ziekenhuis van Malmedy worden vervoerd. Ook bij hem werd een schedelbreuk geconstateerd. Boven dien heeft Bell een been gebroken. Zijn toestand is zorgwekkend. De uitslagen luiden: 350 cc-klasse, over 155.300 km.: 1. Foster (G.-B.) met Velocette 539 min. 28 sec., snelheid 156.632 km. 2. Bel (G.-Br.) met Norton 1.00.23; 4. Lo- mas (G.-B.) met Velocette; 5. Salt (G.B.) met Velocette; 6. Daniell (G.- B.) met Norton. De snelste ronde werd gemaakt door Bell in de tijd van 5.21. 500 c.c.-klasse over 197.680 km.: 1. Masetti (It.) met Gilera 1 uur 12 min. 48.8 sec., snelheid 162.892 km.; 2. Pagani (It.) met Gilera 1.13.20.5; 3. Frend (G.-B.) met A.J.S. 1.13.22.5; 4. Bandirola (It.) met Gilera; 5. Ar- tesiani (It.) met M.V.; 6. Hinton (G.- B.) met Norton; 7. Foster (G.-B.) met A.J.S.; 8. Armstrong (Ierl.) met Ve locette; 9. Dale (G.B.) met Norton; 10. Benaseda (It.) met Guzzi. Snelste ronde: Masetti (It.) in 5.04. Zijspan-klasse: 1. Oliver (G.B.) met Norton 44 min. 33.3 sec. Gem. snelheid 133.072 km.; 2. Frigerio (It.) met Gileria 45.12.6; 3. Haldeman (Zwits.) met Norton 45.32.8; 4. Aubert (Zwits.) met Norton; 5. Ver vroegen (Belg.) met F.N.; 6. Muhle- man (Zwits.) met Norton. Snelste ronde: Oliver en Fregerio, beiden in 6.20. Met nog ongeveer 10 ronden te rijden begon Fangio het tempo iets te drukken op aanraden van zijn me caniciens, die hem beduidden minder risico te nemen nu de motor reeds bijna 1J4 u. met een gemiddelde van 180 km. draaide. Zeker van hun suc ces zetten de twee Alfa's aan de kop de race in een regelmatig tempo voort. In de 58e ronde kwam Farina niet door. Hij stond met een lege benzinetank aan de kant. Intussen werd tussen Fangio en Fagioli aan de kop vrijwel geen strijd meer gele verd en met ruime voorsprong ging Fangio tenslotte als eerste door de finish. Hij had hiermede de 37e Gro te Prijs van de Franse automobiel club gewonnen. De uitslag over 500.204 km. luidt: 1. Fangio (Are.) met Alfa Romeo 2 uur 57 min. 528 sec. Gem. snelheid 168.722 km. 2. Fagioli (It.) met Alfa Romeo 2.58.10.5. De snelste ronde werd afgelegd door Fangio met een tijd van 2 min. 35.6 sec. Een gemiddelde snelheid van 180.625 km. Na de Grote Prijs van Reims luidt de stand in het wereldkampioenschap Dielissen amateur wielerkampioen op de weg Gistermiddag werd op het circuit van Zandvoort over 40 ronden (167.720 km.) het kampioenschap van Nederland op de weg voor amateurs verreden. Van de -17-2 renners, waarbij het puikje van de Nederlandse amateurs hebben er negen de wedstrijd uitge reden. Dus iets meer dan vijf per cent. Alle overigen hadden moeten opgeven wegens materiaalpeoh of wegens vermoeidheid, dan wel wa ren uit de strijd genomen omdat ze een te grote achterstand hadden. Wat dit laatste betreft had de wedstrijd leiding naar onze mening nog wel een tikje straffer kunnen optreden. Wij zagen bijvoorbeeld verscheide ne ronden lang, toen de beslissende fase naderde, een groep van vijftien man aan de kop, maar daar waren er liefst twaalf bij die een ronde ach terstand hadden. En nu willen wij óe sportiviteit van onze amateurs geenszins in twijfel trekken, maar het valt toch moeilijk aan te nemen, dat de twaalf renner in kwestie altijd aan de staart van het leidend peloton gehangen hebben en dat ze nooit ook eens aan kop hebben gezeten, dus getrokken hebben, en dus de koers hebben beïnvloed. Overigens is bij alle goede hoedanigheden van dit golvend en zeker niet gemakkelijk circuit de geringe lengte 4193 me ter, toch wel een nadeel voor een wielerkampioenschap, vooral wan neer daar zoveel renner in starten. De zwakkere broeders komen al gauw een ronde achter en dan wordt zowel het volgen van. als de controle op de course een lastige aangelegen heid. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Nederland: W. Dielissen (Beek en Donk) 4.29.47; 2. H. Dekkers (Eindhoven) op een halve lengte; 3. W. Verhoeven (Overschie) z.t.; 4. A. Voorting (Haarlem) 4.31.30; 5. M. Roks (Sprundel) z.t.; 6. F. Petri (A'dam) z.t.; 7. C. Witteveen (A'dam) z.t.; 8. P. van Roon (Haar lem) 4.36.15; 9. H. van Breenen (A'dam) z.t. Alle overige renners hadden de wedstrijd gestaakt of waren wegens te groje achterstand uit de koers ge nomen. voor coureurs 1950 thans: 1. Fangio ,Arg.) 26 pnt., 2. Fagioli (It.) 24 p., 3. Farina (It.) 22 p., 4. Rosier (Fr.) 10 p., 5. Parssons (Ver. Staten) 9 p. 6. Ascarie (It.) 8 pnt. WHITWORTH OVERLEDEN. De Engelsman M. D. Whitworth, is vanmorgen vroeg in het zieken huis van Malmedy aan zijn zware verwondingen overleden. In de toestand van de Engelsman Artie Bell, is een kleine verbetering ingetreden. CARRARA EN ZIJN KARABIJN Toen de bekende koppelren ners Carrara en Goussot Zater dagmiddag in hun auto op weg waren naar Dax, waar ze des avonds een Americaine moesten rijden, kregen ze op een gege ven moment een vrachtauto voor zich, waarvan de bestuur der weigerde zich te laten in halen. Over een afstand van 17 kilometer, althans naar het zeg gen van de twee renners, gaf hij hun geen gelegenheid hem voor bij te komen waarop Carrara, ten einde raad en bovendien ra zend van woede, een 6 mm ka rabijn greep, die in de auto lag en op de banden van de vracht wagen schoot. Ditmaal stopte de chauffeur prompt en een ver woed vuistgevecht volgde. Beide partijen bereikten daar na Dax, waar de bestu'irder van de vrachteuto regelrecht naar commissaris van politie liep en een aanklacht indiende. De commissaris bleek sportief ge noeg om de beide renners op vrije voeten te laten tot na af loop van de wedstrijd. Maar toen werden ze naar het politie bureau gebracht om er de nacht door te brengen. IVE GROTE PRLJS van Parijs is door de Nederlandse sprinter Jan Derksen gewonnen met op de tweede plaats Arie van Vliet en op de derde plaats de Fransman Verdeun. Op d ebaan van Vincennes werden de wedstrijden om de Grote Prijs van Parijs gehouden. De uitslagen luiden: Eerste kwartfinale: 1. Harris (G.- B.), 2. Le Normand (Fr.), 3. Plattner (Zwits.), laatste 200 m. in 12.4 sec. Eerste herkansing: 1. Plattaer, 2. Gerardin, 3. Lognay, 4. Dron (12.2 sec.). Tweede herkansing: 1. Verdeun, ben (Fr.), 2. Gosselin (B), 3. Lognay (Fr.) 12 sec. Derde Jtwartfinale: 1. van Vliet (N.), 2. Gonnin (Fr.), 3. Gerardin (Fr.), 12.2 sec. Vierde kwartfinale: 1. Derksen (N.), 2. Verdeun (Fr.), 3. Dron (Fr.), 12.8 sec. Tweede herkansings: 1. Verdeun, 2. Gosselin, 3. Le Normand, 4. Dron, 12.2 sec. Voor de halve finale klasseerden zi<?h Harris, Senfftleben, van Vliet, Derksen, Plattner en Verdeun. Eerste halve finale: 1. Verdeun, 2. Harris, 3. Derksen, 12 sec. Deze rit verliep eendrachtig het gezegde: twee honden vochten om een been en de derde liep er mee heen, want terwijl Derksen en Har- ris elkaar angstvallig in het oog hielden, demarreerde de Franse ama- AUTÖMOBILISME DE GROTE PRIJS VAN REIMS. Op het circuit van ReimsGueux werd Zondagmiddag de Grote Prijs van Reims, meetellend voor het we reldkampioenschap coureurs 1950 gehouden, waabij meer dan 50.000 toeschouwers aanwezig waren. De grote strijd, waaraan door niet minder dan 18 coureurs werd deel genomen, werd voorafgegaan door een wedstrijd voor 500 c.c.-wagentjes en een voor wagens met een cylin- derinhoud tot 2 liter, zonder com pressor. De race van de 500 c.c.-jwagens ging over 101.6 km. en werd gewonnen door Bottom (G.B.) met Cooper in 46 min. 16-9 sec. gemiddelde uursnel heid 131.720 km. De wedstrijd voor wagens tot twee liter, zonder compressor ging over 265.208 kni. Ascari (It.) werd met Ferrari eerste in 1 uur 16 min. 42.7 sec., hetgeen een gemiddelde uursnel heid betekende van 158.939 km. Hierna was het de beurt aan de grote wagens. Dadelijk na de start van deze race- over 500 km., namen zoals ook reeds werd verwacht, de drie Alfa Romeo's van Fangio, Fari na en Fagioli de leiding. Hier achter volgenden Eonetto, Rosier, Etancelin, Manzon, Giraud-Cabantous, Rol en Gonzales. Nog vóór tien ronden waren gere den gaf Somer de strijd op en etren later verdween ook de Argentijn Gon zales wegens motordofect uit de baan. Na twaalf ronden had Fangio de leiding, gevolgd door Farina. Fagioli, Eonetto, Etancelin en Whitehead. Alle anderen hadden reeds een lap. De gemiddelde snelheid bedroeg in deze fase om en nabij de 170 km. Aan de kop werd ondertussen wei nig strijd geleverd. De drie Alfa's draaiden wiel aan wiel hun ronden, maar op het tweede plan moest Bo- netto keer op keer een aanval op zijn vierde positie trachten af te slaan hetgeen hem voorlopig steeds gelukte Even nadat FaTina de kop had ge nomen vielen de Belg Claes en de Fransman Rosier uit. Na vijftien Ton den hadden de Alfa-rijders al hun tegenstanders een of twee maal ge dubbeld. Farina was de eerste van het drietal, die voor ravitaillering moest stoppen. Er was iets niet in orde met zijn motor en zijn verblijf bij de mecaniciens duurde langer dan wenselijk voor hem was. White head en Etancelin, die.Bonetto wa ren gepasseerd, maakten van de ge legenheid gebruik zich op respectie velijk de derde en vierde plaats te nestelen. Toen Farina weer startte lag hij twee ronden op Fagioli en Fangio achter. Tijdens de twintiste ronde moest Fangio ravivilleren. Binnen 30 se conden wist hij 150 liter benzine te laden, maar toch kon hij niet ver hinderen. dat Fagioli de leiding nam. Een geweldige achtervolkingsrace werd nu ingezet. Ook Farina jachtte wat hij kon om de derde plaats weer te bereiken. De 25 ronden werden door Fangio afgelegd in 1 uur 9 min 22.5 sec. teur Verdeun op 200 m. en hoewel Harris een groot deel van de vier lengten voorsprong van Verdeun in haalde, kon hij hem toch niet meer bereiken. Tweede halve finale: 1. van Vliet, 2. Senfftleben, 3. Plattner, 12.4 sec. Van Vliet nam geen enkel risico; hij nam vrij spoedig na de start de kop om deze niet meer af te staan. Voor het eerst sedert 1941 plaat ste een amateur Verdeun zich in de eindstrijd van de Grote Prijs van Parijs. Herkansing: 1. Derksen, 2. Plattner, 3. Senfftleben, 4. Harris 11.8 sec. Derksen verraste zijn tegenstanders even voor de 200 m.-lijn. Hij nam drie lengten voorsprong op Plattner en Senfftleben, die Harris hadden in gesloten. Geen van drieën slaagden zij er in Derksen nog te benaderen, zodat de finale moest worden uitge vochten tussen van Vliet, Derksen en de Franse amateur Verdeun. De uitslag luidt: 1. Derksen (Ned.) 12.2 sec. 2. Van Vliet (Ned 3. Ver deun (Fr.). Na lang geballanceer „sur place" nam van Vliet de kop voor Derksen en Verdeun. Tot aan de 200 m.-lijn bleef de sitautie zo. Toen waagde Verdeun een poging, welke geen suc ces had, maar bij het ingaan van de laatste bocht kwam Derksen buiten om naast van Vliet en op het rechte eind kwam hi,; voor. Van Vliet poog de nog gelijk te komen, maar Derk sen sloeg de laatste aanval af en won zodoende de Grote Prijs van Parijs. SCHULTE WINT TE ANTWERPEN. Het criterium van Antwerpen, een wielerwedstrijd over 125 km., werd door onze landgenoot Gerrit Schulte gewonnen in 3 uur en 7 sec. Tweede werd de Nederlander Middelkamp, die op één lengte volgde. De Belg de Rycke werd derde op twe^ lengten, terwijl Ockers 18 sec. later binnen kwam en vierde werd. Onze landge noten van Est, Faanhof en Voorting bezetten respectievelijk de 11e, 16e en 18e plaats. NEDERLANDSE AMATEURS NAAR DE RONDE VAN DENEMARKEN. Naar wij vernemen zullen drie Nederlandse amateurs deelnemen aan de Ronde van Denemarken, wel ke Vrijdag 7 Juli a.s. aanvangt met de étappe KopenhagenHorsens over 260 km. Uitgenodigd door de Deense Wielerbond zijn Dekkers (Eindhoven), Willekes (Amsterdam) en Le Grouw (Amsterdam). Het is nog niet zeker ,dat de laatste zal starten, aangezien de mogelijkheid bestaat, dat hij deze week een knie operatie ondergaat. MOTORBOOTSPORT DONALD CAMPBELL OP RECORDJACHT. Op het Conistonmeer in Lancashire heeft Donald Campbell, de zoon van sir Malcolm Campbell, enige trai ningsraces gehouden met de „Bleu Bird II". Na de beide tochten ver klaarde de 29-jarige zoon van de be roemde sir Campbell, dat hij bin nen zes weken een aanval op het wereldsnelheidsrecord zou doen. Maar eerst moet een nieuwe propel ler worden gemonteerd. DE OLYMPISCHE SPELEN. De voorzitter van het Finse orga nisatie-comité van de olympische spelen Erik von Frenckell verklaar de, dat de vijandelijkheden in Korea geen afbreuk zullen doen aan de voorbereidingen voor de olympische spelen in 1952 te Helsinki. „Wij gaan verder zonder ons te laten beïnvloe den door de wereldsituatie en in de oprechte hoop, dat alle geschillen te gen die tijd opgelost zullen zyn", al dus von Frenckell. Hij herhaalde nog eens. dat naar zijn mening in de wereld van de sport geen onderscheid tussen de verschillende naties behoort te wor den gemaakt en drong er op aan, dat alle landen zouden worden uitgeno digd om deel te nemen aan de spe len. Duitsland en Japan waren in 1948 niet van de partij. De jeugd van de wereld behoort minstens een maal in de vier -jaar gedurende 14 dagen bijeen te worden gebracht, want dit althans is de stap in de riching van een betere onder linge verstandhouding", zei de heer von Frenckell. Wimbledon Van Swol verloor eervol van B. Patty De snelheid van Budge Patty, een in Europa wonende Amerikaan, die in de V.S. niet voorkomt op de lijst van de eerste tien, maar te Wimble don vijfde geplaatst is, was te groot voor van Swol. Onze landgenoot is zeker niet zonder verwoede tegen stand ondergegaan, en de score wijst er ook wel op, dat er hard gevoch ten is, maar Patty wist er tijdens het 1 y2 uur durende duel op critieke momenten altijd nog een extra schepje bovenop te doen, en dat gaf dan de doorslag. Zo had hij bijna steeds moeite met van Swols service, maar wist die in het beslissend sta dium van elke set steeds te doorbre ken. Van Swol scoorde herhaaldelijk met prachtige backhand passing Shots, maar Patty was superieur in het volleren en zijn plaatsen naar de hoeken van de baan en langs de zij lijnen was schitterend. Nel Hèrmsen en mevr. Schmier kwamen in de derde ronde tegenover het Engels-Amerikaanse paar Joan CurryRita Anderson, een sterke combinatie, die in alle onderdelen van het spel domineerde. Zij lieten zich echter niet ontmoedigen en ver dedigden zich fanatiek, vooral in de tweede set toen ze zich tot het uiter ste inspanden om het getij te doen keren, evenwel zonder succes. Het was een aardige partij met uit stekend netspel en fraai volleren aan weerskanten: Ook het plaatsen van alle vier spelsters was zeer goed. In de derde ronde van het ge mengd dubbelspel wonnen Wilton en mevr. L. Schmier (Ned.) met 63 64 van het Italiaanse paar CacciaAnnelisa Bossi. Onze landge noten vormden een hechte combina tie en lieten vaak keurig spel zien. Caccia en Annelisa Bossie konden niet op dreef komen en bleven ver beneden hun vorm van Vrijdag toen ze in twee sets van mevr. Isaac en R. dal Bello wonnen. Verder wonnen Mc. Gregor (Austr.) en Shirley Fry (V.S.) in de derde ronde van Carmona (Philippijnen) en Gem Hoahing (G.-B.) met 62 60, terwijl Bromwich (Austr.) en mevr. C. Harrison (G.-B.) het echt paar Matous uitschakelden met 62 6—1. In de achtste finales ontmoeten Wilton en mevr. Schmier het Austra- lisch-Engels paar Bromwichmevr. Harrison. Wat het heren enkelspel betreft, hebben 7 van de eeste 8 ge plaatste spelers de kwart finales be reikt. De enige uitzondering was Bromwich, die in de als 12e geplaat ste Amerikaan Seixas zijn meerdere moest erkennen. Seixas gaf een schitterende demonstratie van zuiver en hard serveren, smashen en volle ren en won in 4 sets: 61 75 46 6—3. De uitslagen zijn: Heren enkelspel, achtste finales: Patty (V.S.) si. Van Swol (Ned.), 8—6, 64, 8—6; Drobny (Egypte) sl. McGregor (Austr.), 6—3, 62, 75; Sedgman (Austr.) sl. Kovaleski (V. S.), 6—3, 63, 6—4; Talbert (V.S.) sl. Quist (Austr.), 63, 63, 62; Larsen (V.S.), sl. Molinari (Fr.), 6 1, 6—3, 6—1; Mulloy (V.S.) sl. Sidwell (Austr.), 64, 6—3, 75; Seixas (V.S.) sl. Bromwich (Austr.), 6—1, 7—5, 4—6, 6—3; Sturgess (Z. A.), sl. Brown (Austr.) 62, 3—6, 6—3, 6—4. Dames enkelspel, achtste finales: miss Hart (V.S.) sl. miss Chaffee (V. S.), 6—2, 6—2; mrs. Todd (V.S.) sl. mrs. Mc Kei vie (G.B.), 61, 62. Heren dubbelspel, 3e ronde: Patty en Trabert (V.S. sl. Hare en Walton (G.B.), 6—4, 6—2, 6—2; Drobny (Eng.) en Sturgess (Z.A.) sl 'Haanes en Kessen (Noorw.), 61, 63 6 3; Rose en Worthington (Austr.) sl. Borotra en Destremau (Fr.), 63, 6—2, 7—5. Dames dubbelspel, 2de ronde: mrs. Long (Austr.) en mrs. Mottram (G. B.) sl. mrs. Dowdeswell en miss. Middleton (G.B.), 62, 63; mrs. Harrison en miss Truckey (G.B.) sl. miss Hoahing en mrs. Martin Davies (G.B.), 62, 63; miss Head en miss Rosenquest (V.S.) sl. mrs. Peters en mrs. Thomas (G.B.) 62, 75; mrs. Knigth en mrs. Sutton (G.B.) sl. mrs. Bryne en miss Wthite (G.B.), 75, 75; miss Andrews en miss Rodgers (G.B.) sl. mrs. Halford en mrs. O'Connell (G.B.), 75, 64; mrs. Coutts en miss Ward (G.B.) sl. mrs. Cooper en miss Cowney (G.B.) 63, 62; miss Moran en mrs. Todd (V. S.) sl. mrs. Walter en miss Woodgate (G.B.), 63, 6—6, 6—3. Dames dubbelspel, 3de ronde: miss Fry en miss Hart (V.S.) sl. miss Bar net en mrs. Rihbany (V.S.), 61, 6 2; miss Anderson (V.S.) en miss Curry (G.B.) sl. mej. Hermsen en mevr. Schmier (Ned.), 62, 63; miss Brough en mrs. DupontOs borne (V.S.) sl. mrs. McKelvie en miss Stork (G.B.), 60, 60. Gemengd dubbelspel, 3e ronde: miss Weiss (Arg.) en miss Head (V. S.) sl. Oakley en miss Knapp (G.B.), 63, 62; miss Misra en mrs. Car- gin (India) sl. Canapele en mej. Manfredi (It.), 6—3, 6—4; McGre gor (Austr.) en miss Fry (V.S.) sl. Carmona (Filippijnen) en miss Hoahing (G.B.), 62, 60; Brom wich (Austr.) en mrs. Hilton Harri- hon (G.B.) sl. mrs. Matous (Tsj.-slo- vakije), 62, 62. Duindigt De le course werd een gemakke lijke overwinning voor Northerman K. (Geersen) welke direct de leiding nam gevolgd door Oscar Major (Wa genaar). Liberator en Master Heny van Stal France waren niet aan wezig. In de Regina-prijs, een draverij over 2500 m., startten elf paarden, waarvan Nauco M (Leeuwenkamp) met 40 m. voorgift geruime tijd de leiding had, doch het moest deze na de le ronde afstaan aan Lex V (in 't Veen), die in de spannende finish werd gepasseerd door de favoriet Morning Star (Geersen). Loblied A (J. v. d. Berg) liep een goede 3e plaats. Nauco M nam de vierde plaats in. De Riviera-prijs, waarin Maarten Sencer (Geersen) de leiding nam, werd gewonnen door de favoriet King Spencer (Bosveld). In de finish ont wikkelde Joe Axkit (Louwershei- mer) zo'n snelheid, dat Maarten Spencer genoegen moest nemen met de 3e plaats. De laatste course, voor leerlingpikeurs, was voor de favoriet Kentucky Queen B (Heskes). Buiten verwachting nam New-Vlamingman (Zuiderwijl) de 2e plaats in. De le ren werd een strijd tussen Noordwester (v. Yperen) en Arrien- ne (eig. Wassenaar, rijder Kraats). Arienne werd winnaar. De Amateursren, de Korthals van Schooten-memoriaal, waarin de nieu we Franse import Black-Ribbon (Frowein) teleur stelde, werd gewon nen door Madame de Maintenon (A. Selens). De uitslagen luiden: Reine de Navarra-prijs, afstand: 2040 m- prijzen draverij voor paarden, die nog geen 600.hebben gewon nen. 1. Nórthernman K (W. H. Geer sen) tijd 310.8 km. tijd 1.35.4; 2. Os car Major (J Wagenaar) tijd 3.15 8 km.tijd 1.37.9; 3. Old Dutch (F. A. Bosveld) tijd 3.15.9 km.tijd 1.37, Toto winnend: 1.90, plaats: 2.10, 4.90, gekoppeld: 15.50 covercal: 9 10. Regina-prijs, afstand 2500 m. prij- zendraverij voor paarden die 600 doch nog geen 2500 hebben gewon nen: 1. Morning Star (W- H. Geersen) tijd: 3.47.4 km. tijd: 1.28.8; 2. Lex (eig. in 't Veen) tijd 3.47.7 km.tijd 1.30.4; 3. Loblied A (J. M. v. d. Berg) tijd 3.47.8 km.tijd 1.30.4; Toto. winnend: 2 10, plaats: f 1.20. f 1.20, 1.50, gek. 4.covercal: 3-50. Riviera-pnijs, afstand: 2120 m. prij- zendraverij internationaal voor paar den die 3000.of meer hebben ge wonnen. 1. King Spences (F. A. Bos veld) tijd 3.04.8 km.tijd 1.27 2; 2. Joe Axkit (F. Louwersheimer) tijd 3.05.4 km.tijd 1.28.3; 3. Maarten Spen cer (W. H. Geersen) tijd 306.4. km. tijd 1.28.8; Toto,.: winnend: 2.10, plaats: 1.40 7-60, gek.: 23.80, co vercal: 9.20. Rabenhaupt-prijs. Afstand: 2100 m. Prijzen draverij voor paarden die 1000.doch nog geen 4000heb ben gewonnen, voor leerling-pikeurs. 1- Kentucky's Queen B (N. Heskes) tijd: 3.11.7 Km.tijd 1.28.8; 2. New Vlamingman (C. P. Zuiderwijk) tijd 3.13.4 km.tijd 132.1; 3- Memnon (J. W. Runhaar) tijd 3.14.5 km.tijd 1.31.8. Toto winnind: 2.30, plaats f 130, 2.50, 190, gek.: 16.70, coverval: 8.80. Roi Soleil-prijs. Afstand: 2200 m. voor Nederlandse paarden van 4 jaar en ouder, die dit jaar nog geen 1500 hebben gewonnen. 1. Arienne (H. J v. d Kraats) tijd. 2.29; 2. Noordwes ter (J. van Yperen). 3. Zeester (J. Vóórhaar). Toto winnend: 1.30, plaats: 1.29. f 1.30, gekoppeld: 2.50 covercal: 2.10. Korthals van Schooten-Memoriaal. Afstand: 1800 m. voor paarden van 4 jaar en ouder. Voor Amateurrijders 1. Madame de Maintenon (A. E. Se lens) tijd 2.03; 2. Taragas (H. G. Dekkers), 3 Ta viol (H. Eysvogel). Toto' winnend: 3.plaats: 1.70, 2.gekoppeld: 6.60, covercal: 3.10. Totale omzet 27 274. Main Axworthy en Luxor wonnen in Hilversum In de eerste course, waarin Oscar (v. d. Veen) geruime tijd de leiding had, werd dit paard in het laatste eind geklopt door Nita K (Leeuwen kamp). In de amateurscourse, nam, Lee Axkit (de Graaf) de leiding doch moest deze spoedig afstaan aan de zeer snelle Main Axworthy (G. v. d. Wal). Ook Larus S passeerde buiten verwachting nog Lee Axkit. De 5e course werd de course van de dag. Hierin ontstond een strijd van meet af tot finish tussen Narciso G (eige naar G. Koning Voorschoten, rijder J. Wagenaar) en Lord Toddington (S. J. v. Leeuwen). Lord profiteerde van 20 meter voorgift, omdat hij gereden werd door de leerling-pikeur S. J. v. Leeuwen, waardoor hij met een kop verschil als winnaar binnen kwam. Kentucky King (Geersen) werd uitgeschakeld wegens fouten. De laatste course werd gewonnen door Luxor (Geersen). De favoriet Edel Scott (Zuiderduin) kon na veel strijd met Giy Hanover (J. v. Leeu wen) de 2e plaats nog innemen. De iutslagen luiden: Vacantie-prijs: 1. Nita K (1.33.2); 2. Oscar; 3. Nanny A. Toto: w. 2.60, pL 1.20, 1.30, 2. Gekoppeld 5.80, covercal 6.30. Bossen-prijs. 1. Main Axworthy (1.29.2); 2. Larus S; 3. Lee Axkit. Toto: w. 1.70, pl. 1.20, 1.70, 1.40. Gekoppeld 8.80, covercal 4.80. Heide-prijs: 1. Judge Scott Jr. (1.30.5); 2. Max v. Bongershof; 3. Mondragon G. Toto: w. ƒ7.90, pl. ƒ1.80, ƒ1.30, ƒ1.40. Gekoppeld: ƒ20.70, covercal: ƒ5.50. Hollandse rading: 1. Notekraker S (1.29.1); 2. Lady Zora; 3. Kaida. To to. w. 1.30, pl. 1.10. 1.30. Gekop peld: ƒ2.50, covercal: ƒ2.20. Loosdrecht-prijS: 1. Lord Todding ton (1.29.8); 2. Narciso G; 3. Martine V. Axkit. Toto w. ƒ6.10, pl. 1.60, ƒ1.40, ƒ1.90. Gekoppeld: ƒ10.20, co vercal: 3.40. Studio-prijs: 1. Leonidas G (1.30.5) 2. Nico Maire; 3. Norma Shearer. To to w.: ƒ2.90, pl. ƒ1.80, 1.50. ƒ1.60. Gekoppeld: ƒ3.10. covercal ƒ5.50. Totale omzet 52.481. KORFBAL ENGELAND—NEDERLAND B. Het Nederlands B-twaalftal, dat op Zaterdag 13 Juli te Wandsworth tc gen Engeland uitkomt, is als volgt samengesteld: Heren: Mulder (DVD), Cohen (DV D), van Rijn (Olympia), Meurs (Oranje Wit), Grietjes (Oranje Wit), Rutgdrs (Spangen). Dames: H. Walburg (NIC), Th. Steen (DVD). Vriezen (Noord Oosten), A. Heebefs (Noord Oosten), C. de Visser (Oranje Wit), A. van Beugen (Ons Eibernest). VOLLEYBALL HET TOURNOOI VAN PROFESSORENWIJK. Zaterdagmiddag werd het tweede gedeelte van het volleyball-tournooi van Professoren wijk, georganiseerd ter gelegenheid van het eerste lus- ttum dezer vereniging, afgewerkt. Nu waren de dames aan de beurt en hoe wel, zoals begrijpelijk, de strijd niet zo vinnig was als vorige week bij de heren, hebben de aanwezigen toch kunnen genieten van het spel, dat de dames boden. De resultaten van de diverse par tijen waren als volgt: Olympia I DES I 28—13; Prof.wijk I—RVS II 2221; HutspotploegProf.wijk II 33—23; SAO I—SOS I 18—1.9; Wings IMulo I 2026; SOS IOlympia I 2127; Blokkeer IIProf.wijk II 32—16; Wings I—RVC II 13—33; DES ISOA I 2222; Mulo IProf.wijk I 2224; Blokkeer IIHutspotploeg 3416; Olympia ISOA I 1427: Wings IProf.wijk I 1834- Mulo I —RVC II 20—28; SOS I—DES I II—21. In de finale plaatsten zich Olym pia en Professoren wijk en hier wer den de gasten winnaressen met 33—13. De totaaluitslag werd: Groep I en Olympia I, 2. Professoren wijk I. Groep III: 1. Blokkeer II, 2. Huts pot II. ZWEMMEN EN MASSE HET KANAAL OVER. Uit 13 verschillende landen zullen 29 zwemmers en zwemsters deelne men aan de massale zwemwedstrijd over het Kanaal, welke door de Daily Mail in Augustus wordt georgani seerd. Onder de deelnemers bevinden zich o.a. Elna Andersen (Denemar ken), Jenny Kammersgaard (Dene marken) Edmund Olsen (Denemar ken), mevr. Croes-van Rijsel (Neder land), Lars-Bertil Warle (Zweden) en Geiger (Duitsland). Een Franse matroos Roger Robi- neau, die slechts één been heeft, ver klaarde eveneens te willen trachten in Augustus het Kanaal over te zwemmen. Hij traint dagelijks in de Marne bij Parijs en heeft reeds tij dens zijn training bij Marseille een afstand van 8 km. afgelegd. SCHIETEN NAT. SCHIETWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Op de jubileumwedstrijden van de Kon. Ver. van Ned. Scherpschutters te Rotterdam zijn nog de volgende resultaten behaald: Petite carabine personele baan: 1 T. Hoogendoorn (Bodegraven) 44 pnt.; 2. A. den Harder (Rotterdam) 44 pnt- a Buks personele baan: 1. J. Donsc- laar (Driebergen) 46 pnt.; 2. P. Os kam (Bodegraven) 44 punten. Geweer vrije baan: 1. H. Z. Kruk (Gennep) 83 pnt.; 2. A. den Harder (Rotterdam) 87 pnt.; 3- A. van der Hulst (Leidschendam) 86 pnt. BILJARTEN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN L. B. B. EN B. B. B. Zaterdagavond werd in de R. K- Volksbond te Lisse de jaarlijks terug kerende strijd gehouden om het kam pioenschap tassen de Leidse Biljart bond en Biljartbond Bollenstreek. Over het algemeen is er niet fraai gespeeld, alleen de B. B. B 'cr C. Faas mocht het gelukken een goede partij te spelen, want in 14 beurten maakte hij de 200 car. uit, met een hoogste serie van 50 car., hij was daarme dc enige van de Bloembol lenstreek die een overwinning wist te boeken, de andere 4 partijen werden gewonnen occr de Leidenaars. Op Zaterdag 15 Juli worden in Leiden deze wedstrijden voortgezet pen zullen de verliezers natuurlijk trachten revanche te nemen. De uitslagen waren als volgt: le klas; car. brt- serie movprne B. deRooSr. 55 14 26 3.92 C- Faas 200 14 50 14.28 2e klas: G. v. Eiigen 150 33 16 4.54 G. v. Eijk 94 33 9 2.84 3e klas: M. Lagerman 125 55 12 2 27 J. Baak 114 55 18 2.07 4e klas; Th. O verdijk 100 36 12 2.79 L. Borst 70 36 10 1.92 C v.1 Duijn 75 35 9 2.27 A. Dofferhoff 39 35 6 1 18 DAMMEN II. D. C. wint van A.D.C. In het gebouw „Jonathan" te Alphen vond de uiLeiking plaats van de prijzen, die behaald zijn met de kampioen schappen van Alphen. Traditie-ge trouw vond tevens" een vi-iendschap- pelijke wedstrijd plaats tussen H. D. C. en A. D. C. Voer de wedstrijd reikte de heer M. de Groot, voorzitter van H.D.C., met een toepasselijk woord de prij zen uit. C. Zijlstra werd kampioen in de hoofdklasse en ontving hiervoor de wisselbeker; de 2e pr. was voor N. Brunt: 3e pr. L. Jesse; 4e pr. C. Verboom In de eerste klasse was de le pr. voor A. Wclswijk, 2e pr. F. v. Ofwe- gen, 3c pr. G. Wijfjes, 4e pr. M. v. Triest. Na de prijsuitreiking bonden H. D. C. en A. D. C. de strijd aan. Beide clubs waren onvolledig, vooral A. D. C. De II.D.C.'ers hadden er deze avond gopd het oog in, en wonnen met 19—9

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5