Burgemeester Witschey vindt LA.U.R.A. belangrijk voor Alphen Men kent on& tand niet" STADSNIEUWS Leids meisje doodgereden Voorschoten viert het zomerfeest MAANDAG 3 JULI 1950 t ÜE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i Vóórdat de Rijwiel-vierdaagse start: MEN KAN DE L.A.U,R.A.-RIT ZIEN en dan ziet men het goed als een touristisch evenement en daarom belangrijk voor wielrijdend Nederland. Niet te ontkennen is echter, dat deze Rijwiel-vierdaagse ook van, belang is voor de plaats, die deze week in het middelpunt van de Laura zal staan en waar deze vierdaagse geboren is: Alphen aan den Rijn, het nijvere industrie-dorp, Dij kans een stad, aan de Rijn, het hart en middelpunt van de Rijnstreek Het is om deze reden, dat wij het be langrijk vonden te weten, hoe de nieuwe burgemeester van Alphen, .ie heer Ed. Witschey, over de Laura denkt. Welomschreven gaf hij het be lang aan, dat hij in de L.A.U.R.A. ziet voor de gemeente Alphen aan den Rijn. Of de Laura eens zal uitgroeien tot wat de Nijmeegse Vierdaagse is voor de wandelaars, kon de burge meester ons niet verzekeren. Er is immers concurrentie van Vught en Almelo. Dat is jammer, want het be tekent versnippering van krachten, iets wat wij zeker in deze tijd niet moeten hebben, op geen enkel ter rein. „Alphen", zo besloot de.heer Witschey, „was de eerste. Het moet het blijven. En als ik zie hoe hard het bestuur werkt aan de vervolma- k'ng van onze rij wiel-vierdaagse, dan moet ik concluderen, dat Alphen een gcede kans maakt om eens het cen trum te worden van een werkelijk nationale sportgebeurtenis!" Accent op Alphen „Om te beginnen wil ik in de Laura een belang zien in die zin, dat het accent weer eens op Alphen valt en de aandacht gericht wordt op de uitermate gunstige ligging van de gemeente, midden in het grote ste den-gebied, in de Randstad Hol land", aldus de burgemeester, die het daarnaast ook nuttig vond, dat Ne derlanders uit andere streken de om geving van Alphen eens kunnen zien. Niet vol van bossen en heide, maar met.het prachtige natuurschoon van wijde polders en plassen, unieke vergezichten over het groene land er. prachtige boerderijen in een wel varende streek. „De mensen die hier wonen", ver volgde de heer Witschey, „zien dat wellicht niet zozeer. Maar ik, die uit Hellendoorn kom en daar als grote liefhebber! prachtig natuur schoon heb kunnen bewonderen, vind hier heel iets anders, maar even prachtig. In het belang van het tou risme in het algemeen, is het nuttig hierop de aandacht te vestigen. En dat doet de Laura". Verantwoorde recreatie „Afgezien van Alphense belangen, kunt u dan in deze vierdaagse iets nuttigs zien?" „Zeer zeker. De in dustrialisatie neemt sterk toe. We zitten hier in het hart van de pro vincie Zuid-Holland die bijzondere aandacht schenkt aan de recreatie. Waar op een betrekkelijk klein op pervlak als in onze provincie zoveel mensen wonen is het moeilijk goede en verantwoorde recreatie te schep pen. De Laura kan hierbij de helpen de hand bieden omdat de deelnemers er. deelneemsters vier dagen uit de sleur van hun vaak eentonige dagelijkse bezigheden worden ge haald en in een sportief gebeuren gelegenheid krijgen iets te zien van de schoonheid die het eigen land biedt. Zij rijden door onze polders cn waaien eens flink uit. Zij komen weer terug in hun werk verfrist en met nieuwe energie om de strijd van het dagelijks leven weer aan te kun nen". Schade inhalen Bovendien" even kijkt de bur gemeester naar buiten naar het zon overgoten park achter het raadhuis „bovendien krijgen de deelnemers gelegenheid hun schade in te halen. Hoe slecht kent men ons land. Hoe beperkt is men in zijn kennis om trent het karakter van Nederland De Laura helpt mee dit tekort op te heffen. Want de rijders voelen zowel de landelijke rust, die boven onze polders hangt, als de wilde hartslag van het bruisende leven, wanneer zij de grote steden bezoeken. Vooral Rotterdam! Hoe weinig mensen we len hoe hard daar wordt gewerkt, wat een enorme vooruitgang daar se dert de bevrijding is geboekt, welke kapitale gebouwen er verrijzen en hoe een geheel nieuw stadsdeel (Zuid) met de dag groter wordt. Men moet dit zien; men moet dit kennen Wie het ziet en kent zal trots zijn op Rotterdam en op Ne derland, dat niet bij de pakken neer zit, maar werkt aan zijn herstel". Alphen de eerste! „We hebben vernomen, burgemees ter, zowel van de heer Knaapen als van de heer Gastelaars, dat u de meest mogelijke medewerking ver leent aan de Laura". „Inderdaad. Niet alleen uit eng groepsbelang, maar voor alle gemeenten, die bij de Laura betrokken zijn. Er heerst zo vaak een zekere rivaliteit tussen de gemeenten. Het is daarom goed, dat er ook eens iets is, waarmede allen gebaat zijn en waarop een goede sa menwerking kan worden verkre gen". ALPHEN AAN DEN RIJN LUXE AUTO'S EEN PROOI DER VLAMMEN. Zondagmiddag werd Alphen aan den Rijn opnieuw getroffen door een hevige brand, die omstreeks 3.45 uur was ontstaan in de garage van de heer J. van Dijk, in de Zaalberg straat- Dikke rookwolken tekenden zich af tegen de helderblauwe lucht. De vlammen sloegen meter hoog aan de achterzijde door het dak van de ga rage, waar behalve een aantal ge stalde luxe wagens nog een aantal vaten olie en benzine waren opge slagen, alsmede een partij banden. In dit alles vonden de vlammen gretig voedsel Aangezien de brand zich ernstig liet aanzien, werd ook de brandweer van Aarlanderveen ge alarmeerd. Toen echter de Alphense brandweer die spoedig arriveerde, met een aan tal slangen tot de brandhaard kon doordringen en van drie zijden be strijden. was het ergste gevaar wel dra bezworen en had men zekerheid dat de brand tot de achterzijde van de ruime garage kon worden beperkt De om- en achterliggende woningen konden van vernieling worden ge spaard Groot was de consternatie bij de familie W. die naast de garage op een boverétage woont, toen de vlammen langs de ramen aan de achterzijde van hun woning omhoog sloegen. Volgens verklaringen moet de brand door kortsluiting zijn ontstaan in een Opel Behalve deze wagen welke totaal uitbrandde, werden nog een viertal luxe wagens vernield of min of meer ernstig beschadigd. Een aantal wagens kon men nog in vei ligheid brengen, evenals een aantal bussen benzine en olie. Door snel en deskundig optreden van de Alphense brandweer c. 1. v- ir. J. Snijder en de heer A Korver konden de overige bussen niet brandbare vloeistof voor aantasting door het vuur worden ge vrijwaard. Near wij vernamen dekt verzekering de schade. Mevr V., die met haar gezin in de directe nabijheid woont van de garage en zich in haast naar de overkant van de straat wilde begeven, werd door een fietsriidster zó ernstig aangere den. dat zij met een gebroken been enkele gekneusde ribben en een aantal ontvellingen, naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Lei den moest worden gebracht. Personalia. Geslaagd voor het diploma H.B.S.-A: mei. Truus Mar- bus en "de heren C Verduijn en H Verschuur. Taptoe „Arti et Religioni". Voor het Alphens Raadhuis gaf Zaterdag avond „Ati et Religioni", in samen werking met vSoli Deo Gloria" met haar tambourcorps uit Bodegraven ten welgeslaagde taptoe. Tevoren en daarna maakten deze corpsen een rondgang door de gemeente. Uiter aard trok deze muzikale propaganda veel belangstelling. Neen. dit is nog een plaatje uit ons archief van het vorig jaar. We zijn nog niet zover, dat de deelnemers al op weg zijn. Wel zijn hednmorgen de eerste rijders al in Alphen gearriveerd. Onder hen bevond zich een deelnemer uit Dedemsvaart, die er al 185 km. fietsend op heeft zitten! Intussen stijgt nog steeds het aantal deelnemers. De laatste berichten lui den, dat er 454 deelnemers inge schreven zijn. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD HULDIGING VAN MEJ. v- BENTEN Na de opening benoemde de voor zitter mr. J. Croles, een commissie, bestaande uit de heren Vreeken, Jon- geneel en Baars, om de geloofsbrie ven van het nieuwe raadslid Koren te onderzoeken. Hierna wordt door hen tot toelating geadviseerd. Na oorlezing van enkele minder be langrijke ingekomen stukken, wordt ingewilligd het verzoek van het be stuur der Chr. Scholen om gelden voor een tweede parallel-klasse. Eveneens wordt toegestaan een ver zoek om subsidie van het Centr. Ge nootschap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies. Een voorstel tot verkoop van grond aan de t.b.c.-.vereniging voor een centraal magazijn voor verplegings- artikelen te bouwen wordt aangeno men, met dien verstande, dat de grond, waarop gebouwd zal worden in eigendom overgaat van de t.b.c- vereniging, de omringende grond wordt in bruikleen gegeven. En dan loopt de vergadering snel naar het einde, want in 'n snel tempo worden de laatste punten behandeld, zoals het vervallen verklaren van enkele bezettingsmaatregelen, de voorlopige vaststelling van de rekening der ge meente over het dienstjaar 1948 en een wijzigirfg van de begroting over dienstjaar 1949. Bij het voorlaatste punt bracht de heer Karssen als rap porteur van de financiële commissie enkele getallen naar, voren, waaruit bleek, dat de gemeente uit de gewo ne dienst een batig-saldo had van I' 23.000.en uit de kapitaaldienst van f 113.000.Hierna werd door de heer v. Elk nog een vraag gedaan aangaande de bestrating in de Oran jestraat, en door de heer Uithol een vraag betreffende de woningtoewij zing, welke laatste vraag natuurlijk niet in de raad thuishoort en daarom niet werd beantwoord Dit was het eind van de vergadering. Maar toen kwam nog een slotstuk en wel de huldiging van mej. A v. Benten, chef van de administratie, die 30 jaar in dienst der gemeente was. De bur gemeester las een toespraak voor, waarin hij zoals gebruikelijk de goede hoedanigheden van de ju- bilaresse opsomde, speciaal haar nachtwerk. Mej. v. Benten is de vraagbaak voor geheel de secretarie. Als blijk van waardering werd haar de zilveren legpenning der gemeente aangeboden. Als practisch cadeau kreeg zij bovendien een fraaie fau teuil. De nestor van de raad, de heer v d. Heijden wenste de jubilaresse geluk met haar feest en vertelde hoe alle raadsleden als om strijd haar met cadeaux wilden overladen. Mej. v. Benten dankte met enkele hartelijke woorden. BOSKOOP Personalia. Aan het Chr. Ly ceum te Alphen a. d. Rijn slaagden de heren G. de Rijk en B. v. Teylin- gen vooi het dipl. H.B.S.A. Gym. demonstratie van „FIT". Zaterdagavond zijn weer talrijke liefhebbers getuigen geweest van de gymdemonstratie, welke door de ver. „Fit" werd gegeven. Met de har monie „Concordia" voorop afgemar cheerd. De oefeningen waarvan wij de mëesten reeds op de winteruit- voering zagen, werden goed uitge voerd, waarbij vooral de afwerking goed was verzorgd. Vanzelfsprekend vielen de vrije oefeningen het meest in de smaak en de kleuters met hun ongedwongen optreden zorgden voor de vrolijke noot. Al met al kan „Fit" óp een geslaagde avond terugzien. Succes voor G.D.S. Door 5 le den van G.D.S. werd deelgenomen aan een cursus voor turnen 2e graad. Zaterdag vonden voor de Rijnlandse Turnkring de examens plaats Alle deelnemers wisten het vereiste aan tal punten te behalen, zodat mej. Corry Vermeulen en de heren: G. v. d. Erf, A. v. Leeuwen die te vens nog even het examen voor 3e graads voorturner aflegde, en Jan v. Halteren zich thans 2e graads voor- turner mogen noemen. M. Kuister- man deed examen voor 3e graad en slaagde hiervoor eveneens. HAZERSWOUDE Ernstige aanrijding. Toen Za terdagmorgen het 12-jarig zoontje *'an de veehouder A. van D alhier, zonder op het verkeer te letten, met zijn rijwiel de weg overstak, werd hij plotseling door een uit de rich ting Alphen aan den Rijn komende auto aangereden en ongeveer tien meter meegesleurd. De jongen, die bewusteloos was en een gapende hoofdwond had werd door dokter de Bruyne van Leiderdorp verbonden. Daarna is hij naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Personalia. De heer J. A. Of- fringa is te Amsterdam geslaagd voor het candidatasexamen rechten. KATH. H.B.S. LEIDEN Eindexamen 1950, afd. B. Geslaagd zijn van 3 groepen: K. Allard, Den Haag; K. Bakker, Roe- lofarendsveen; W. Bots, Leiden; T. de Bruyckère, Leiden; M. Bunne- meijer, Oegstgeest; A. Dalhuisen, Roelof arendsveen; W. van Dam, Noordwijk; B. van Deuren, Alphen a. d. Rijn; J. van Dongen, Voorscho ten; B. Farensbach, Noordwijk; T. Grimbergen, Leiden; P. van der Ham, Voorburg; P. Hamm, Oegst geest; J. van Kan, Noordwijk; P. de Keuning, Leiden, J. Knegtel, Leiden J. van der Kraan, Zoetermeer; E. Lagerweij, Oegstgeest; R. Lagerweij, Oegstgeest; P. van Paassen, Voor schoten; J. Piket, Bodegraven; P. van Remundt, Leiden; J. Ruigrok, Leiden; D. Versteeg, Voorburg; A. Vis, Ter Aar. Geslaagd 25, afgewezen 4 candi dates Het examen wordt voortge zet. STORING OP DE LIJN LEIDEN—DEN HAAG Beide sporen geblokkeerd Zaterdagavond om 6 uur ontstond storing in een electrisch treinstel, dat zich op dat tijdstip bij Voorscho ten bevond en op weg was van Den Haag naar Amsterdam. Een onder zoek wees uit, dat de remmen wa ren vastgelopen. De passagiers kon den even later met een andere trein de reis voortzetten. Het verkeer in beide richtingen werd nu over enkel spoor geleid, wat met enige vertraging gepaard ging. Even voor acht uur deed zich ech ter een tweede storing voor. Toe valligerwijze geraakte op dezelfde hoogte van de eerst gestrande trein de locomotief van de D-trein uit Amsterdam onklaar, zodat beide sporen geblokkeerd waren. Eerst tegen negenen waren deze weer vrij en kon met een totale vertraging van een klein uur de dienst weer normaal uitgevoerd worden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Zondagmorgen rond 11 uur fietste de familie Kordelaar uit Leiden, man, vrouw en 5 kinderen in de rich ting Haarlem. Op de Leidsestraat, ter hoogte van de sigarenzaak Salman, waar de tramrails zijn opgebroken, moest men een circuswagen passe ren. Voorop reed een jongetje met een zusje van bijna 7 jaar achterop. Het jongetje kreeg een duw van de passerende auto; hij viel van de fiets aan de rechterkant; 't zusje echter aan de linkerzijde, zo dat de wielen van de zware wagen over het hoofdje gingen. Het kind was onmiddellijk dood. Dr. Ten Hoopen en mgr. van Leeuwen waren terstond ter plaatse, doch geen hulp kon meer baten De wagen werd in beslag genomen en het lijkje in Hui ze St. Joseph gebracht. De politie onderzoekt de schuldvraag. Voor de eigen kerk. In de St. Josephkerk werd Zondag onder alle H.H. Missen een liefdadigheidspre dikatie gehouden door pater Anthy- mus O.C. ten bate der kerk. De col lecte bracht op 1956. KATWIJK Aanbesteding, Voor rekening van de heer J. C. van Rijn had de aanbesteding plaats van een woon huis aan de Prinsestraat, waarvoor tien biljetten waren ingekomen. Hoog ste inschrijver was de heer Osna- brugge te Voorschoten voor 25.300, laagste de fa. gebr. Verloop, alhier, voor ƒ20.400. NOORDWIJK Sportmiddag Oranje-vereniging. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard heeft de O. V. Zaterdagmiddag een jeugd-sportmid- dag georganiseerd, welke dank zij de perfecte organisatie van de heer Gra- vendaal bijzonder goed is geslaagd. Voor deze middag was een flinke belangstelling en de goede prestaties, welke de Noordwijkse jeugd hierbij geleverd heeft, zal er zeker toe bij dragen dat de opzet van deze sport dag nog een veel grotere belangstel ling van de Noord wij kers zal trek ken. De uitslagen der verschillende nummers zijn: Hardlopen: 60 m. voor meisjes: 1. Johanna Hiep 9.1 sec., 2. Greta Kret, 3. Dora Kret beiden 10 sec. 60 m. voor jongens: 1. C. v. Rooijen 8 sec., 2. B. v. Duin 8.5 sec., 3. A. Duindam. 80 m. voor meisjes: I. Jopie Haasnoot 11.9 sec. Gré v. d. Holst 12 sec., 3. Anneke Gravendaal 12.1 sec. 80. m. voor jongens: 1. Arie Vink 10.4 sec., 2. Dick Ruigrok 10.6 sec.. 3. Joop de Haas 11 sec, 100 m. voor dames: 1. R. v. Urk 14.8 sec., 2. Tini Roskam 15 sec., 3. Annie Glas- LEIMUIDEN Voetbal ten bate van ouden van dagen. Ten bate van de reis voor Ouden van Dagen werd Zaterdag avond voor flinke belangstelling een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van Maarse Kroon en de Gymnastiak-vereniging O.D.I. De jongens van de autobusdienst, die twee jaar achtereen de fraaie wis selbeker veroverd hadden kwamen deze keer niet bijzonder sterk in het veld, en bovendien was ODI iets ge lukkiger, waardoor zij met 30 won nen. Na afloop sprak wethouder Tasseron een dankwoord namens het comité voor ouden van dagen en reikte de beker aan de aanvoerder van ODI uit. Zaterdag is het Zomerfeest begon nen. nen. Tegen de avond versche nen ruiters te paard, gevolgd door de muziekvereniging „St. Lauren- tius" en maakte de aangekondigde rondgang door het dorp om de men sen naar het feestterrein te „musice ren." Om 8 uur was de grote zaal van het Bondsgebouw geheel gevul d met belangstellenden, toen pastoor J. Th. van Bemmelen het podium b eklom om het Zomerfeest te openen. griezelkamer in het Mariazaaltje of naar de afdeling schutterij in de ach terzaal, waar zich de waarzegster be vindt. Hebt u al gegriezeld? was de slagzin! Tenslotte belandt men als vanzelf in de theetuin, waar men heerlijk bij de schitterende verlichting een fris se dronk of een pasgebakken wafel tje kan gebruiken. Opening door pastoor J. Th. van Bemmelen „Gij staat misschien perplex, als u ziet, hoe het Bondsgebouw is ver anderd van aanzien!" Dit is moge lijk geworden door de prettige en kameraadschappelijke samenwerking van velen. Waarom dit Zomerfeest? aldus de pastoor. Om de centen? Niet op de eerste plaats, maar om de geest. Het is de bedoeling, dat ge u gaat gevoelen als één grote familie, die prettig en gezellig feest viert; die zich kan amuseren, waardoor ge el-» kaar beter leert kennen en waarde ren, waardoor de onderlinge band steviger en hechter wordt. Viert vro lijk en gepast feest. Spr. gaf de ver zekering, dat er ook was gedacht aan de ouden van dagen. Ook zij zullen merken dat er feest is en ieder een kleinigheid ontvangen. Als eerste draaide daarna pastoor het rad van avontuur, waarmede hij het Zomerfeest voor geopend ver klaarde. Wat biedt het Zomerfeest aan de bezoeker? Een bezoek aan het feestterrein brengt de bezoeker in een zeer at tractieve omgeving. De Kerkwerf is de Kerkwerf niet meer. Achter riet matten draait lustig de draaimolen, bemand door in het witgeklede „con ducteurs". Eén rit op de caroussel en men waant zich op de woelige oa- ren! Het Bondsgebouw is een aan- éénschakeling van allerlie attracties, die ondergebracht zijn in verschil lende stands. Tegen matige prijzen kan men paardenrennen, vissen op een prijs of een niet, ring-werpen om paaltjes, ballen werpen op oude conservenblikken, gokken op het rad van avontuur, grabbelen in de grab belton. En wanneer men zyn hart aan al deze vermakelijkheden heef: opgehaald, begeeft u dan naar de bergen. 100 m. heren: 1. Hans Brand 11.9 sec. 2. Wassink 12 sec., 3. Henk Hermans; 1500 m. voor heren: hier bij werd J. de Tonkelaar op eclatan te wijze no. 1 met een tijd van 4 min. 28.4 sec., J. v. d. Berg, welke een goede, eindspurt had werd tweede met 4 min. 50.3 sec., direct gevolgd door B. v. Rijn, welke derde werd. Scheol-estafette L. O.: 1. R.K. Jon gensschool; Schoolestafette Ulo en V. G.L.O.,, voor meisjes: 1. Ulo-school (Neefjes). 2. Ulo-school (Bakker), 3. V.G.L.O. (Zusters). Voor jongens: 1. V.G.L.O. (v. d. Weijden), 2. Ulo (Neefjes), De esta fetteloop voor groten 10 x 200 m. stond wel in het brandpunt der be langstelling. De ploeg van de Noord wijkse Reddingsbrigade won ook dit jaar weer de le prijs, de 3e maal in successie. 2. V.V- Noordwijk, 3- S.J.C. Tot besluit ward nog een aardig par tijtje voetbal vertoond tussen jeugd- elftallen van S.J.C. en Noordwijk, welke met 22 gelijk spel eindigde, bij het nemen van strafschoppen werd S J.C. winnaar. STOMPWIJK K.J.M.V. De reserves van de K.J.M.V. handbalploeg speelden een wedstrijd tegen het le K.J.M.-team uit Warmond. Het werd een 92 ne derlaag voor de Stompwijkers. Hedenavond spelen de K.J.M.V. voetbalploegen van Stompwijk en Leidschendam tegen elkaar op het terrein aan de Meerlaan. VOORHOUT Diploma uitreiking Veilig Verkeer. In de raaazaal werden door burg. drs. C N. de Graaff aan 47 leerlingen der scholen diploma's uitgereikt voor Veilig Verkeer, uitgaande van het Verbond van Veilig Verkeer te Utrecht. Het geheel stond onder leiding van de heer Been, groepscommandant der Rijkspolitie uit Noordwijkerhom, ter wijl door wachtmeester G. J. Spaans, aan de hand van zeer mjdern mate riaal, de lessen zijn gegevm Negen leerlingen kwamen niet voor een diploma in aanmerking. On der de geslaagden verwierf Maria Lemmens het praedicaat met zeer veel lof, terwijl Die. v. Dijk, met veel lof geslaagd was. Onder de aanwezigen merkten wij op, behalve de bürgem.. wethouder v. d. Nouland. de hoofden der scho len, de groepscommandant de heer Been, vele onderwijzers en de plaat selijke politie. De burg- dankte allen voor de gro te medewerking. Er werd aan alle een consumptie aangeboden. De groepscommandant sprak ook nng een opwekkend woord tot de geslaagden, en hoopte, dat van nu af, de verkeersregels goed in acht zullen woornen genomen. Tot slot spraken weth. v. d Nou- land en de heer Allard, hoofd van de jongensschool. Spaar de vogels.. Op initiatief van burgem. de Graaff, is een club opgericht voor jongens der lagere school, met het doel, hun liefde voor en kennis van de vogels bij te bren gen. Zaterdagmiddag konden wij con stateren dat hiervoor wél liefhebbe rij was. Op een door de burgem. afge sproken uur hadden zich een 15-tal jongens in de nabijheid van de ambts woning verzameld. Alle hadden een eigen gemaakt vogelkastje mede ge nomen, hetv/elk in deze omgeving werd opgehangen. Iedere jongen heeft daar dus zijn eigen nestje hangen, wat in de broed tijd dan eens per week zal worden gecontroleerd onder deskundige lei ding. De kindermiddag en voetbal wedstrijd. Zondagmiddag was een speciale kindermiddag. De toeloop was over weldigend. De poppenkast werkte op volle toeren en „Bruintje Beer" was er te gast. Om half zeven vond op het V.V.L, V.-terrein een vriendschappelijke voetbalwedstrijd plaats tussen V.V. L.V. 1 en D.H.L. 1 uit Delft. Pastoor J. Th. van Bemmelen verrichtte de aftrap. Toen de spelers het veld op kwamen, stonden de VVLV-junioren opgesteld, waarmee aan het geheel een officieel tintje kreeg. VVLV had er zin in een speelde fortuinlijk. De rust ging in met 20 voordeel voor WLV. Na de rust verschenen de V. V.L.V.-spelers allen in een fonkel nieuwe shirt, weer op het veld. Het voordeel van V.V.L.V. werd nog met een n«l vergroot, zodat de gasten uit Delft met een 30 nederlaag naar huis konden terugkeren. Ook Zondagavond was het gezellig druk op het feestterrein. Personalia. Aan het Chr. Ly- seum te Alphen a. d. Rijn slaagde de heer F. Visser voor het dipl. HBS-A. Veiligheidsvit 1950. De afd- voor Veilig Verkeer had op Zaterdagmid dag 1 Juli een veiligheidsrit georga niseerd, waaraan door allerlei voer tuigen deelgenomen kon worden. De verkeersgroep van de Rijkspolitie te s-Gravenhage onderwierp al de wa gens aan een keuring, want de voer tuigen moesten volgens het regle ment aan alle wettelijke eisen vol doen. Dan volgde de remproef. Alle wagens behaalden voldoende voor de test en konden starten. 54 Personen hadden zich opgegeven, maar de stoet werd gevormd door 52 deelne mers, waaronder 6 Solex-rijders. We zagen in de stoet o.a. de burgemees ter, de gemeen secretaris als duo- zitter, de branaweerwagen, de wa gen van de reinigingsdienst en de gemeentelijke vrachtwagen, beladen met gecostumeerde poppen, voorstel- lende de vier O's. Het was geen snel- heidsrit, maar meer een veiligheids- rit Tijdens de rit deden er zich nog een paar aardige dingen voor. In den Haag b.v. kreeg de auto van de burgemeester motor-escorte van de Haagse politie! De brandweer-auto, altijd gewend hard te rijden, kwam veel te vroeg -binnen, weer anderen waren op een dwaalspoor geraakt, maar allen hebben de tocht tot een goed einde gebracht. Aan allen, die de route volledig hebben gereden en aan bepaalde e;sen hebben voldaan, wordt een her- inneringspenning uitgereikt. Daar naast wordt voor elk der klassen automobielen, motoren en rijwielen met hulplpotor een plaquetto als eerste prijs beschikbaar gesteld. WASSENAAR MAN VERDRONKEN. Gisteren is de 35-jarige J. v. L., uit Rotterdam, die met zijn vrouw en kind een dagje aan het Wassenaarse Slag doorbracht verdronken, v. L. was met een rubberbootje in zee om geslagen en hoewel hij de zwem kunst machtig was, heeft hij geen kans gezien het strand weer te berei ken. Het stoffelijk overschot is vanmor gen op het strand bij het Wassenaar- se Slag aangespoeld. Voor de badgasten. Zaterdag middag is aan Wassenaarse Slag een wandelpad" ten behoeve van de duizenden badgasten officieel ge opend. De gezamenlijke ondernemers hebben een plankier van 1 M. breed en 200 M. lang aangelegd langs de di verse tenten, waardoor men zich de wandeling door het mulle zand kan besparen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 3 Juli. Vee. Totaal aanvoer 849 stuks, 455 vette koeien en ossen, 1 graskalf, 13 nuchtere kal veren, 880 varkens. Prijzen: vette koeien 2.70—2.80, 2,50—2.70 en 2.20—2.50, varkens 1.68, 1.68 en 1.60 per kg, Vette koeien aanvoer als vorige week, handel slepend, prij zen als vorige week Dinsdag; varkens aanvoer tamelijk, handel vlot, prijzen iets hoger. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Juni. Groente. Aardappelen bonken 10.90 11.—, idem groten 11.20—12.80, drie lingen 7.80—9.80, kriel 5.40—830, bloemkool A 1929 idem B 8 19. idem C 8—13, sla 2—4.80. bos- peen 10.3011.20. waspeen 7.90 8.00 rabarber 5.908-90, aardbeien 7082. Tuinbonen 717, here bonen 1.101.20, snijbonen 1.20— 1.50. andijvie 5—10, komkommers 10.9011.—, spitkool 46. dop pers 2745, boskroten 3.104.10, selderie f 2.002.80 peterselie 2.40 3-20. bonekruid 2.602.70, uien 78, bos-uien f 24.50, sjalotten 7—9. NOORDWLIKERHOUT, 1 Juli. „De Eendracht". Frambozen aardbeien f 2.80 per slof, aardbeien van 150—30 per slof, aanvoer 800 sloffen; blauwschokkers f 3.904.10, krombekken f 34, doppers 2.30 2.60 per IC kg.; aardappelen I f 10, aardappelen II S 8.kriel 5 per 100 kg-, tuinbonen 1.001.70 per 10 kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3