STADSNIEUWS Het Eucharistisch Zieken-triduum Bioscopen LEIDSE 5d HUTSPOT ZATERDAG 24 JUNI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA i Bijna 100 zieken Voor het Eucharistisch Zieken-tri duum, dat op 12, 13 en 14 Juli in de dekenale kerk wordt gehouden, heb ben zich 93 zieken aangemeld. Voor de opname van de zieken zijn 24 ledikanten en 27 rustbedden en een goede 40 gemakkelijke stoelen nodig. Het comité is druk in de weer met plannen, het triduum zo luister rijk mogelijk te maken, maar wordt daarbij gehandicapt door de beschik bare geldmiddelen. De medewerking van vele zijden is reeds buitengewoon groot. 16 zusters van het St. Elisabeth-ziekenhuis en enige leken-verpleegsters zullen, met het dames-comitè, de verzorging van de zieken op zich nemen. Het Roode Kruis heeft opgemaakte bed den toegezegd. Maar wat komt er al niet kijken om de kleine honderd zieken in die dagen hun „natje en droogje" te geven! E§n greep uit het benodigde: eieren koffie boter thee kaas bouillon melk suiker broodjes limonade ham koek beschuit zeep Er moet voor het vervoer gezorgd worden, voor het zieken-dragen, voor de versiering en het in orde bren gen van de kerk, voor het afwassen van het vaatwerk, voor hete krui ken, extra-voeding en voor duizend andere dingen meer. Het comité zal het dus zeer op prijs stellen, indien iemand, die een goed werk wil doen door een goed werk te steunen, geld wil sturen, hetzij naar de secretaris, de heer A. H. J. van der Horst, Lage Rijndijk 19 of gireren aan de penningmeester: giro 9013 Twentse Bank, ten name van het comité Ziekentriduum. Medegedeeld kan nog worden, dat Woensdag 12 Juli de predikaties zul len gehouden worden door kapelaan Welling s morgens) en pater Ver meulen ('s middags). Op Donderdag 13 Juli resp kapelaan Van Adrichem en pater Rethel, op Vrijdag 14 Juli door kapelaan Sluys en rector B§r- nefeld. De slot-plechtgheid zal wor den gecelebreerd door mgr. dr. W. van Hees, magister-generaal van <ie Kruisheren. Leidse Niwin deed veel goed werk Ten huize van de voorzitter, rec tor L. P. M. Vester, heeft de afdeling Leiden der Niwin gistermiddag een laatste bestuursvergadering gehou den en daarmede een streep gezet on der de werkzaamheden, welke zij ten behoeve van „onze jongens overzee" sedert 1946 heeft verricht. De pen ningmeester. de heer L. Molijn, gaf in deze bijeenkomst een overzicht van de verschillende acties en van de plaatselijk ingezamelde middelen, welke haar daartoe in staat stelden. Uitsluitend onder auspiciën van het Leidse comité werd ruim f 59.000. ontvangen .waarvan o.a. werden aan gekocht twee cantinewagens, een radio-installatie voor het militair hospitaal te Padang, later overge bracht naar Palembang, meer dan 5000 Kerst- en Jubileumpakketten, vier z.g.n. rimboekisten en sportarti kelen en ten slotte een aantal films over Leiden. De vele dankbetuigingen, welke het comité in de loop der jaren uit de Oost mocht ontvangen, vormen het beste bewijs, dat de daadwerke lijke belangstelling en het medele ven der Leidse burgerij in noge mate werd gewaardeerd. Wij mogen namens dat comité zeg gen: óók door het comité! SCHOOL VOOR KOELTECHNIEK. Gisteravond vond' in het praktijk lokaal van de School voor Koeltech- nie kte dezer stede de diploma-uit reiking plaats voor de leerlingen, die met goed gevolg het eindeyamen van de school hadden afgelegd Tevens werd de uitslag medegedeeld van het gehouden examen „Verklaring A Keolmachinist". De directeur der school, de heer H. Versteeg, zeide, dat het hem een buitengewoon genoegen was voor het eerst sinds het bestaan van de school, die nog steeds de enige in richting van het Koeltechnisch on derwijs in Nederland is, de diploma's, die verworven zijn onder vaak zeer moeilijke omstandigheden .te kunnen uitreiken. De heer N. Wolters, lid van de exa men-commissie voor Landmachinisten Koelbedrijf en hoofd van de Tech. Dienst te 's-Gravenhage prees het initatief van de heer Versteeg voor deze enige inrichting in Europa en wenste directeur en leerlingen geluk met het bereikte resultaat. Hij wees op het grote belang, dat zowel de groot-industrie als de patroons in de kleinkoeltechniek hebben bij goede monteurs en de grote mogelijkheden, welke voor gediplomeerde monteurs, in tegenstelling vaak met andere in dustrieën, aanwezig zijn. Nadat een docent en een leerling nog het woord hadden gevoerd vond de uitreiking plaats. Voor diploma Koelmonteurs slaag den: J. G. v. Knotsenburg, Schiedam; E. Kraag, den Haag; F. I. v. Rosevelt, Voorschoten; G. Bakker, Den Haag. Voor Verklaring A Koelmachinist: F. B. A. Borcharding. Leiden; W. Dixon, Haarlem; C. v. Kesteren, Sche- veningen; J. Vervoorn, Leiden; P. A. Werkhoven, Leiden; L. W de Boer, Haarlem; E. v. Beest, A'dam; J. Dek ker, A'dam; P. Huiser, A'dam; K. de Kat. A'dam; J. de Vries, Alkmaar; D. de Vroome, A'dam; Th. v. d. Velde, A'dam. Dr. J. G. van Es f In de ouderdom van 71 jaar over leed Donderdag vrij plotseling dok ter J. G van Es, homoeopatisch arts te Leiden, die in Nov. 1948 onder zeer grote belangstelling z'n veertig jarig artsenjubileum vieren mocht. De heer van Es werd op 7 Juni 1879 te Delft geboren en was aan vankelijk voorbestemd om theologie te gaan studeren. Het werd echter medicijnen en in 1907 deed hij z'n doctoraal examen te Leiden, waar na dokter van Es in 1908 aan de Universiteit te Groningen het arts examen aflegde. Om homoeopatische kennis op te doen, werkte hij enige tijd in het Utrechtse Diaconessenhuis cn ver bleef korte tijd in Berlijn. Op 21 Mei 1908 vestigde dokter van Es zich te Leiden, sedert 1932 in het pand Hooigracht 67, en verwierf zich een grote practijk. Niet alleen door z'n kennis, maar ook door het ver trouwen, dat hij z'n patiënten wist te geven. Ook op ander terrein was dokter van Es actief werkzaam, met name op dat van de Geref. kerk. De A.R.- partij bracht hem in 1927 in de Ge meenteraad, waarvan hij ruim acht jaar lid was. De begrafenis is bepaald op a.s. Maandagmiddag om drie uur op „Rhijnhof". Ir. ROUMAN ADJ. DIRECTEUR VAN DE GROFSMEDERIJ. Ir. K. Bouman, die kort geleden terugkeerde uit Indonesië, waar hij z'n militaire 'dienstplicht vervulde, is, ingevolgde het besluit van com missarissen en directie van de N. V. Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden, benoemd tot adjunct-directeur, met verlening van algemene procuratie. DE DEMPING VAN DE MARE De heren A. v. Dijk, voorzitter van de Kath. raadsfractie, en mr. C. J. Woudstra, voorzitter van de Prot. Christelijke raadsfractie, hebben het volgende voorstel ingediend: Ondergetekenden stellen voor, dat de Raad besluite tot demping van de Mare voor het gedeelte Haarlemmerstraat tot de Oude Vest-gracht. Fa. BUURMAN AL TACHTIG JAAR TUSSEN DE BLOEMEN Al drie generaties van de fam. Euurman hebben het „in de bloemen gezocht". Reeds in 1870 begon wijlen de heer J. Buurman op een klein stukje tuin met theekoepel aan het Utrechtse Jaagpad en verkocht zijn eerste bloemen op het landgoed „De Fauw" van prins Frederik. Later werd ook de straathandel ingescha keld en daarmede bracht hij de men sen tot zijn kwekerij. Het bedrijf ontwikkelde zich voor spoedig en in 1888 kon de zoon, de heer H. Buurman, een winkel ope nen. In 1920 werd het pand Bree- straat 2 als dépendance ingericht. Later verhuisde men naar Breestraat 3, waar een grotere ruimte gevon den was. Alle vier de zoons van de heer H. Buurman kozen het vak van hun va der! De heren W. en A. Buurman stichtten zaken, resp. in Oegstgeest en Wassenaar. De derde zoon, de heer H. Buurman jr. ging in 1934 de zaak aan de Breestraat zelfstandig exploiteren en kreeg het vorig jaar van zijn vader ook het beheer over de kwekerij, nog steeds aan het Utrechtse Jaagpad. Zijn broer, de heer J. Buurman, staat hem hier trouw terzijde. De heer H. Buurman Sr. geniet in vakkringen een grote bekendheid, vooral in het bloemschikken. Hij gaf verschillende cursussen in Leiden ei andere plaatsen, verzorgde binnen en buitenlandse exposities en had vaak zitting als jurylid. Deze grote opgang van het een voudig begonnen bedrijf rechtvaar digt een grote feestviering, ter gele genheid van het tachtigjarig bestaan, temeer daar het 75-jarig bestaan, we- s.ens bijzondere omstandigheden, niet gevierd kon worden. Helaas nopen familie-omstandigheden ook ditmaal tot het afzien van een grootscheeps feest ,al zullen de diverse winkel panden een passende versiering krij gen en zal de dag van a.s. Woensdag niet helemaal onopgemerkt voorbij gaan, LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraalexamen Necï. Ind. recht mej. J. Brouwer te Leiden, idem de heren K. W. F. M. Doorman te Rhenen, C. H van Nor den, te Leiden; voor het doctoraal examen Ned. recht P. E. Stolp te Leiden; voor het doctoraalexamen Indologie (Econ.) de heren M. van Till den Helder, J. W. Jager te Oosterwolde, J. du Buy te Overveen; voor het Artsexamen le gedeelte mevr .S. Croes-Buth te Oegstgeest; mevr. E. D. Pieters-Franzie te 's-Gra venhage, Mej. C. E. Pelsma te 's-Gra venhage, idem de heren H. K. F. Katzenstein te Arnhem, O. B. V. Quartero te Leiden, H. J. Waller te Hilversum; voor het Artsexamen 2e gedeelte mej. G. W. D. Bloem te Bre da, idem de heren F. A. Bolsius te 's-Gravenhage, B. Levie te Voor burg, J. A. Roosdorp te Katwijk a. d. Rijn, W. C. A. J. v. d. Wilde te 's-Gravenhage, Yap Tjok Khoan te Leiden; voor het doctoraalexamen geneeskunde mej. M. A. Borgers te Nijmegen, mevr. W. G. Lange te Leiden, mevr. P. J. C. Makkink te Leiden, idem de heren H. E. Beer- nink te 's-Gravenhage, J. G. Horman te Rotterdam. Zondagsdienst der Hulsartsen. Morgen zal de dienst worden waar- :enomen door de doktoren Kortmann, Lahr, Sneep, Teeuwen, Veldhuizen. Trianon: geeft „Prima Donna," een film, die, zoals de titel reeds aanduidt, ons voert naar de voor buitenstaanders zo romantische wereld van het ballet. Twee uur lang openbaart zich een sprookjeswereld vol zwevende dans en romantische muziek. In afwij king .van het merendeel der ballet films, bepaalt deze rolprent zich niet in hoofdzaak tot de grote ballet groep, met als fonkelende ster de prima donna, maar zij brengt ons op het nog weinig betreden pad van het kinderballet. Alhoewel het soms een weinig zonderling aandoet, dat peuters, die in het normale leven met moeite de eerste beginselen der rekenkunde trachten meester te worden, hier op treden als volleerde danseresjes, de liefde en overgave, waarmede deze jonge debutantjes zich aan deze mooie doch vaak ondankbare kunst wijden, schept toch een grote beko ring. Ondankbaar, want achter de coulissen is dikwijls weinig meer te bespeuren van de schoonheid en charme, welke op de planken ten toon gespreid wordt. Achter de cou lissen heerst liefde en haat; afgunst en naijver, zelfs in ,,de kinderka mer". Een jeugdig danseresje, vol liefde en bewondering voor een pri ma donna, tracht een rivale van de ze een fiasco te bezorgen. Een kleine vergissing en een ongeluk vindt plaats, waardoor de tegenstandster voorgoed uitgeschakeld wordt. Deze film, zo vol muziek en charme kan echter geen dramatisch einde heb ben. Het slot geeft een gelukkige op lossing met gelukkige mensen. In technicolor uitgevoerd behoort deze film tot de show-film van het betefe genre. Alle leeftijden. Luxor draait deze weck „Captain Joy", een stoere geschiedenis over de walvisvaart in vroeger tijden. De hoofdfiguur is een kapitein, die de zeven kruisjes al voorbij is, maar er niet aan denkt om van een pensioen tje te gaan genieten. Hij werd op een schip geboren en hij wil er ook op sterven. Boeiend zijn de avonturen, welke de zeelieden meemaken als hun zeil schip in de mist tussen ijsbergen verzeild raakt. Het belangrijkste in deze film is echter de karakterteke ning van de oude kapitein en zijn opvolger. Oude en nieuwe ideeën komen in botsing en dat veroor zaakt nogal eens onenigheid. Uitein delijk komen echter de ouderdom met zijn ervaring en de jeugd met haar nieuwe vindingen tot elkaar. „Captain Joy" is een avonturenfilm van de goede soort. In ons land, dat altijd zo nauw bij de zeevaart be trokken is geweest, zal zij zeker haar weg wel vinden, speciaal ook onder de jeugd. Geschikt voor alle leeftijden. Casino. Bij een film van Ab- bolt en Costello vraagt men niet de zin en de aard van het verhaal. Men gaat er heen om te lachen en als de dikke Costello maar gek ge noeg doet, heeft men bereikt wat men hebben wilde. „Het Spookhuis" geeft alles wat een lachlustig publiek graag ziet. Het is een film van onbewaarde vrolijkheid en van alle luidruchtige zotheid, die de sympathieke dikzak kan produceren. De griezeligheid der „spoken" in het oude huis maken de sfeer minder geschikt voor al te jeugdige ogen, zodat de leeftijds grens op 14 jaar is gesteld. Rex laat zien, hoe „Bob Hope in de knoop" raakt. Ook hier een lach film met een moderne Sherlock Holmes op het oorlogspad. Deze ko mische avonturenfilm is toelaatbaar voor personen boven de 14 jaar. Lido. Claudette Colbert speelt in de film „Huwelijk is geen han delszaak" op uitstekende wijze de vrouwelijke hoofdrol met Robert Young en George Brent. Majoor N. W. Shelley, alias Nora Shelley, neemt een betrekking aan op een kantoor om 'n rijke man op de kop te tikken. Dat blijkt tenminste later haar werkgever Paul Martin, die ge dacht had een mannelijke majoor in dienst te krijgen. Samen met zijn vriend zet hij een plannetje op om Nora aan het verstand te brengen, dat een huwelijk meer is dan een handelszaak. De een zowel als de ander verklaart haar zijn liefde en het .wordt op het laatst een ware strijd om hare hand te verkrijgen. In een onbewaakt ogenblik bemerkt Nora echter, dat haar „minnaars" oude vrienden zijn en zij krijgt de opzet door, waarop tegenmaatrege len niet uitblijven. 't Is een amusante film met en kele kostelijke situaties, zodat de toeschouwers zich best kunnen ver maken. In het voorprogramma een inte ressante film over de wellicht zwaarste hengelsport, het vissen op de tarpon in Florida. Deze film spreekt ons duidelijk „vis'serslatijn", maar de knapen, die binnengehaald worden met een gewicht van tiental len kilo's zal menige visser doen wa tertanden. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 24 Juni 13 uur tot Zaterdag 1 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 20313. Te Ooegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. AMATEUR-DANSERS VERWIERVEN GOUDEN EN BRONZEN INSIGNES. Donderdagavond werd in Dans school Evert Castelein, door het Ka tholiek Cultureel Verbond van Dansleraren, het amateiurs-examen afgenomen. Voor het bronzen insigne slaagden de dames: Jo Onderwater, Ina Cas telein, Vera Heydra, Ans Loozen, Ans van Teilingen, Ans Driessen, Corry van Teilingen, Annie Saars, Nelly Streefland en de heren: Ge rard Rosier. J. de Graaf. Joop van Kins, Theo Lamboo, Theo van Kins, Jan Waasdorp. Voor het gouden insigne slaagde mej. Thea v. d. Burg. Allen waren opgeleid door de leraren van Dans school Evert Castelein. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: Huis en tuin Timorstraat 28 in bod: f 4.100.koper de heer A. Cancri- nus q.q. te Leiden voor: 4.101.—. Huis met tuin Bakker'-Korffstraat 2 in bod: 3.000.koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor: ƒ3.300. Huis en erf Koolstraat !3 in bod: f 950.koper de heer E. van Star kenburg q.q. te Oegstgeest voor: 1.100.— De percelen te Voorschoten Rijn dijk 258, te Oegstgeest Ter wee weg 100 en te Leiden Uiterste Gracht 91 en 93 zijn uit de hand verkocht. De percelen te Oegstgeest Ter wee- weg 104, te Leiden Ten Katestraat 11, 13 en 15, Waardgracht 132 zijn niet verkocht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Theodorus Johannes Ma ria, z. van W. J. ter Haag en H. M. A. van Noort; Gerardus Marinus z. van W .Sloos en M. J. Hil'.ert; Hen- drika Johanna, d. van J. de Jong en J Schenk; Jacob, z. van A. A. de Rui en C. Spaargaren; Hendrik Leo- nardus, z. van T. W. Langeveld en A. van der Putten; Egbertus, z. van L. Wouda en C. Hoogendooin;' Johan nes Jacobus, z. van J. Boll en P. E. Serdijn; Abraham Pieter, z. van F. P. Bolle en G. van Beelen- Jurianus Arnoldus, z. van J. A. Kerkvliet en T. M. Honsbeek; Cornelis Marie, z. van J. A. Kerkvliet en T. M. Hons beek. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD. Ingekomen is een schrijven van de best. van beide middenstandver enigingen met het verzoek op meer soepele wijze de verordening tot we ring van ontsierende reclame toe te passen. De voorz. licht de uitvoe ring van genoemde verordening toe. Als de meest voor verwijdering in aanmerking komende reclamebor den behoren te worden beschouwd: reclameborden welke zijn aange bracht op panden waarin geen be drijf wordt uitgeoefend; waarin een ander bedrijf wordt uitgeoefend dan waarop de reclame betrekking heeft en reclameborden, die in grotere ge- talen op één pand zijn aangebracht dan uit schoonheidsoverweging toe laatbaar is. Voor elk reclamebord dat er bij komt moet een vergunning gevraagd worden, tenzij het toelaat baar is volgens de verordening. Is zulk een vergunning niet gevraagd, dan is men in overtreding. Voor on gerustheid bij de middenstanders is geen reden, mits men zich gedraagt naar de verordening. Verder is er van Ged. Staten een schrijven ingekomen, waarin zij doen toekomen een ontwerp van een nieuwe wedderegeling voor de ge meente-ontvangers dezer Provincie. Volgens deze ontwerpregeling wordt het gezamenlijk salaris van de ont vanger dezer gemeente en van de ge meente Benthuizen 3348 aanvang en 4248 maximum plus kindertoe slag. Bedoelde jaarwedde komt ten laste van beide gemeenten in ver houding tot het inwonertal. Ged. Staten vragen over deze wedderege ling het gevoelen van de raad. B. en W. stellen voor daarmede accoord te gaan. Wordt goedgevonden. Voorstel tot het verlenen van een subsidie van 50. —ten behoeve van een cursus E.H.B.O. De deelnemers aan de cursus betalen zelf een contri butie van 5 per jaar. Het ligt zeker op de weg van de gemeente daar iets bij te doen. Wordt eveneens goedge vonden. De voorz. zegt dat aan de Toren straat het een en ander dient te ge beuren. De kosten worden begroot op ƒ4100. B. en W. stellen voor tot de ze werkzaamheden te besluiten, het geen wordt goedgekeurd. De bouw van 18 woningen. Voorstel tot het bouwen van 18 woningen ondershands op te dragen Zaterdag 24 Juni. We vangen aan vandaag met een bloederig bericht. In 'n snackbar aan het Gangetje viel gisteren de 35-ja- rige kok A. C. v. N„ uit de Konings straat, door een ruit van de keuken. Hij liep een diepe snijwond op in zijn linkerbovenarm en werd door de E. H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. Nog een bloederig bericht. De '46- jarige mevr. J. G. M. O.v. G. was gisteren bezig in een slagerij aan de Herenstraat met het snijden van een stukje spek. Plotseling gleed het spek van de snijmachine af en toen zij het met de linkerhand wilde grij pen, kwam zij in aanraking met het snijmes. Het gevolg was een ernstige diepe snijwond in de linkerpols. Weer kwam de E.H.D. Weer werd de patiënt naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Genoeg over het bloed, Nu iets anders. Hoe het met de studenten- café's aan het Gravensteen staat? Wel, de heren studenten hebben nog steeds niet al te veel zin om het zaakje weer af te breken. Het Lootsje van Lucas Bols is weliswaar verdwenen, maar „Pam Pim", de Moulin Rouge" en het „Alhambra' staan er nog, hoewel onttakeld en ontluisterd. Maar iedere dag ver dwijnt er iets. En eens zal het Gra vensteen weer in z'n oude rustige glorie prijken, Verschillende vragen werden Stadskok gesteld over de Etalage wedstrijd. ter gelegenheid van de voorbije Lustrumfeesten. Welnu, de termijn om oplossingen in te zenden, is Woensdag 1.1. afgelopen, Het aan tal inzendingen is wel zeer tegen gevallen en was aanmerkelijk gerin ger dan bij vorige gelegenheden. Of de keuring van alle etalages al ge schied is. kon Stadskok niet beves tigd krijgen. Zeker is, dat vorige week dit werk door de studenten is voortgezet. En vermoedelijk is de keuring wel ten einde. Verschillen de deelnemende winkeliers hebben hun bijzondere feestetalage trouwens al lang weer opgeruimd. En de afdeling Leiden van de N.A. T.U. (Ned. Amateur Toneel Unie) gaat morgen in het Belgische Gent een opvoering geven van „Buiten voor de Deur" van Wolfgang Bor- chert, onder regie van Arend Hauer, Dit onder auspiciën van het comité LeidenOxfordGent. We zouden u nog veel meer kun nen vertellen, over allerhande be langrijke zaken, als het openbreken van de Hooglandse Kerkgracht, we gens het leggen van een nieuwe elec- triciteitskabel, enz. enz. Maar het is Zaterdag. En met een zonnige Zon dag in het vooruitzicht, ontbreekt Stadskok alle lust daartoe. Zodat hij afscheid neemt tot Maandag. STADSKOK. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). Hogere temperaturen. Overdrijvende wolkenvelden maar op de meeste plaatsen droog weer. Meest matige Zuid westelijke wind. Hogere tempe raturen. aan de aannemer C. J. Timmermans alhier. B. en W. hebben goede moed dat in de bouw van de 18 woningen wordt toegestemd. De g^ondkosten worden begroot op f 9158 en de bouwkosten op 7300 per woning plus een bedrag van 6835 architec tenhonorarium, dagelijks toezicht, renteverlies en assurantie tijdens de bouw. De exploitatiekosten worden geraamd op ƒ418.60 per woning en de bijdrage van het Rijk daarin op 1337, zodat resteert 281.60. welk bedrag moet opgebracht worden in de vorm van woninghuur. Buiten de waterleiding wordt dit 5.42 per week. Deze woningen worden door de gemeente gebouwd, eerst wan neer ze gereed zijn, worden ze over gedragen aan de bouwvereniging. Voorstel van B. en W. wordt aange nomen B. en W. willen een over eenkomst aangaan met L. Mourits. waarin wordt vastgelegd, dat van het pad voor het berijden met auto's al leen gebruik kan worden gemaakt met vergunning van B. en W. Voor stel overeenkomstig artikel 5 van de Wegenwet aan voornoemd pad de bestemming van openbare weg te ge ven. B. en W. stellen voor daar toe overeenkomstig het bepaalde in artikel 5 van de wegenwet te beslui ten. Wordt goed gevonden. Voorstel tot aanvulling van de sub sidie-voorwaarden voor de Kleuter school. Thans staat in de subsidie voorwaarden voor de kleuterscolcn onder meer dat een bijdrage wordt verleend in de exploitatiekosten van 6 voor iedere leerling van 4 jaar en ouder, die op 1 Juli van het jaar staat ingeschreven en woonplaats heeft in deze gemeente. B. en W. stellen voor de subsidievoorwaarde zo te wijzigen, dat daarin dezelfde datums worden opgenomen als gel- oen voor de lagere scholen bij het bepalen van het aantal ingeschre ven leerlnigen in verband met de exploitatievergoeding, nl. 16 Januari, 16 Mei en 16 September. Wordt goedgevonden. De wijziging van begroting, dienst 1949 wordt na enige wijzigingen eveneens goedkeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Juni. Groente. Per 100 kg.: rabarber 712, uien f 7 10, peen 817, aardappelen 13 27, andijvie f 513. aardbeien 46 "0, snijbonen 110140, stambonen 110125, doperwten 2442, peu len 2286. postelein 58. tuin bonen 613, spinazie 1116. to maten A 75105: per 100 stuks: komkommers 824, bloemkool 8 21 salade .i 24, perziken 418, per 100 bos: kroten 57.20, pieter selie 2102.50, selderie 14.90, uier. 3.905-20, peen f 815- ROELOFARENDSVEEN. 23 Juni. Aardbeien 1324 cent, Frambozen- aardbeien 1936 cent per half pond; kropsla 22.80, bloemkool 8>18. bospeen 813 per 100; peulen I 2.30—510. doppeulen f 1.60—1.75. doperwten 1.302.60. capucijners 1.802.90. blauwschokkers f 5.90; tuinbonen 7590 cent. kassnijbonen f 11—13.50. idem stek 4.50—8.00, dubb. stambonen 12.50 per 10 kg Augurken: grof 14.75, bommen f 10, stiopel 7 per 25 kg. De eerste koude grond snijbonen. Aan de groentenveiling te Roe- lofarendsveen werden gisteren door de tuinder J. van Diemen de eerste koude grond snijbonen aangevoerd. Laatste Berichten FRANSE REGERING VERSLAGEN? Volgens dc uitslag van de eerste telling is de Franse regering, bij de stemming hedenochtend over de mo tie van vertrouwen naar aanleiding van de kwestie der ambtenaren-sala rissen, verslagen. fZe&fioantjeó AANGEBODEN Gratis Accordeon of Gitaar in bruikleen aan de school. Mooie gitaren voor J.per v/eek. nieuwe Accordeons voor 2.50 per week uw eigendom. Pret tige vlotte lesmethode. Muziekschool Zwaag. Tel. 24358. Kovevaarstraat no. 5, te Leiden. Z Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wij maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe- aenrep. Inrichting Hooge- woerd 109 Korevaarstr 5. "Z Te koop: 7 nieuwe kin- aerkmatrozenpakjes van 5 tot en met 7 jaar 9. Der stuk. 2 mannenpakken 10 per stuk. mannen- en lonp.ensjasjes 4oer stuk. divan 22.50. grote eikentafel 12-50, uit- schuiftafel 10.sofa 12.50. dienstbodekast je f 12.50. huistafel 5. F. van der Pluym Janvos- sensteeg 51. 8649 *Z Aangeboden mod. vrije bei-étage (West) bevat tende 4 kamers, keukep. douche, balcon. zolder 33 d. m. of idem Zuid. Ge vraagd vrije woning Oegst- geest/Leiden tot f 40. Glazen Witte dc Witstraat 32. bel-et-, Amsterdam W. tel. 84652. 8646 'S' Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verfdeinen voor vakwerk van Velsen. hoe- el enkliniek, Donkersteeg 3. Z Te koop: Motobêcane 60 r.e. 1947 200.of ruilen tegen zware motor. Tc be vragen Oude Rijn 188. Z Reclame aanbieding: Wolbouclèloper 3.58. wol niouuettelooer 663. Co- ccr'oper 100 cm breed 4.86 oer meter vloer- k.ced 140 x 180 27.39. deurkleedjes f 3.12. Gobe lin 130 cm. breed pet me ter 9.78. Woning Inrich ting Henk Regeer Haar lemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. 4795 Z Triplex-sensatie. een grote ülaat triplex voor 2.95. zeldzame aanbie ding zolang de voorraad srrekt. Zoekt U iets fijns in Ecieltriplex"? Of zoekt U misschien een heel goed koop stukje? Dan naar ..De Houthal". Hogewoerd no. 99. 3639 '2? Gratis regenscherm bii Kinderwagen vernieu wing. Poppen Wandelwa gen. Bel 21248. Reizigers- bezoek. vrijblijvend. 20 korting heeft U zonder winkeliers bemiddeling. Zendt naar de fabriek uw kinderwagen. Kappen over trekken, spuiten, chromen, vait. Kinderwagen bedrijf. Uiterstegracht. 14 Leiden. Z Te koop aangeboden: B. S A. 500 c.c. K K. Bil lijke prijs. Te bezichtigen: Maredijk 157. 8641 Z Jubilea's, Trouwen. Verloven, naar 't Antiek 3innenhuis. Daar zal ik wel slagen voor een ge schenk van blijvende waarde. Delfts Blauwe bor den koper. tin. kronen, buicauties. Muusse Hooi gracht 59 tel. 23264. 8634 Z Motorspuiten, volledig uitgerust in voorraad. Be strijdingsmiddelen tegen alle mogelijke insecten Ook spuiten en pompen. W. Hölscher. Kunstmest handel. Hoelofarendsveen. Z Kinderledikant. Te koop eer. groot model kinder ledikant in prima staat, (handwerk). Levendaal 21. Z Rijwielen z. g. a. n. Jon gens van 12 j. 55.He ren met remnaaf geëmail leerd 85.Rode Soort 3 versn. met lamp 198. Fongers en Burgers ENR trommelrem 3 versnel, met garantie 170.Alt. Mare 112. 8650 Z H.H. Automobilisten. Eeugels voor uw rijwiel aan uw bumper te ver voeren zonder te beschadi gen. Sleep- en remkabels bandenlichters bandpleis ters en repartie materiaal. Alt Mare 112- 8651 Z Te koop: Handnaaima chine 37.50. mooi vloer kleed 25.kinderwa gen 25.twee persoons fcecistel 251 persoons 15ledikanten f 11. rijwielen f 17.50 en f 45. (Tevens speelgoed te koop gevraagd). Hooigracht 55. Z Visserij-artikelen. Zeeltpuiten, palingfuiken, kieine gebben en kruisnet- tcr vissersgaren, fuiken- rol ting. dobberhaken: ook ha hengels, riet en bamboe weer gTote sortering. 4-de- lig tot 7 meter lengte- Sinds 50 jaar: L. J. den Holder. Janvossensteeg 75. —77 Tel. 26901. 3643 PERSONEEL Z Gevraagd: een goed onderhouden bakfiets door P. J Ruiierok. Kerk weg 17. Voorhout. 4959 Z Flinke nette werkster gevraagd. Bernard Schulte Herenstraat 124, Voorhout. Z Flink Meisje R. K. ge vraagd voor dag of d. en n., goed loon. R. C. de Groot, Doezastraat no. 67. Noord wijk (Binnen). 4997 Z Flink net meisje ge vraagd voor de huishou ding. Nouwens. Rhijngees- terstraatweg 94. Oegst geest. tel. 20338 - 8663 Z Net R. K. Meisje ge vraagd in gezin met vier kleme kinderen, leeftijd 1517 jaar. Rhijngeester- straatweg 31. Oegstgeest. "Z R. K- Meisje voor ter stond gevraagd, voor dag cf aag en nacht bii A. J- v d- Ploeg. Past, v. d. Plaatstraat 59, Rijpwete- nng. 4990 TE HUUR Z Luxe auto le huur aan geboden van particulier. Ziilsingel 65. Leiden. Te lefoon 25356. Adverteert In dit blad DIVERSEN Z Openbare Leeszaal en Bibliotheek ..Reuvens". Bicestraat 27. Algemene ledenvergadering od Maan dag 26 Juni a.s. te 20 uur in de leeszaal. Agenda: Jaarverslag 1949 Reke ning en verantwoording 1949 Benoeming penning meester. 8630

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3