Mij. der Nederlandse Letterkunde hield Jaarvergadering NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Wilt U iets weten? DONDERDAG 22 JUNI 19S0 Ut LEIDSE aiUKANT ccRSTE BLAD - PAGINA 3 175-Jxvdy bet taan ut £eiden flexdacht Twee prijzen toegekend /"YNDER VOORZITTERSCHAP van mr. P. J. Idenburg hield gisteren de Maatschappij der Nederlandse letterkunde in het Academiegebouw te Leiden haar jaarvergadering, waarin het feit werd herdacht, dat 175 jaar geleden de Staten van Holland en West-Friesland aan de Maatschappij octrooi verleenden. Aan dit jubileum herinnerde de voorzitter in zijn openingswoord. Doel van de stichters aldus spr., was tevens de Maat schappij tot een „Volksmaatschappij" te maken, welke gedachte te lang op de achtergrond is gebleven. Juist in de laatste jaren komt zij evenwel ■weer naar voren. De burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kin schot, woonde een deel der vergadering bij. voor Schone Letteren toegekend de Lucie B. en C. W. van der Hoogt- prijs, een aanmoeidingsprijs voor de periode 19491950. Deze prijs is Vroij man toegekend voor zijn „Gedichten, vroegere en latere", een bundel die in 1949 verscheen, en die verzen bevat uit de jaren 19351940" „In Holland", 19401941 „In Indië" en 19461948 ,„In Amerika". Bij haar besprekingen heeft de Commissie met leedwezen geconstateerd, dat de oogst der beide afgelopen jaren op het gebied der jonge poëzie niet bij zonden rijk is geweest. Weinig oor spronkelijke geluiden deden zich ho ren. Juist Leo Vroman maakt daar op een uitzondering in gunstige zin. Zijn werk is origineel, omdat zich bij hem eep eigenaardige en boeien de combinatie voordoet van aan dachtige waarnemingen van de wer kelijkheid en uiterst vrije, welhaast surreële verbeelding. Nieuwe ledeu Nadat de jaarverslagen waren uit gebracht hield dr. J. C. Brandt Cor- stius een voordracht over „Letter kundige stromingen en critiek in Nederland, tijdens de eerste levens jaren van de Maatschappij". Tot nieuwe binnenlandse leden werden benoemd dr. H. J. de Leeu- we, ds. W. Bernard, Matthijs Ver meulen, mr. M. F. Hennus, B. Rij des, Elgar H. Heynen, mej. dr A. W. Vlam, E. Lefebre, prof. dr R. van Lier. Henri A. Et, mevr. J. Stulre- her-Nienhuis, dr J. Meyer, Anne S. Wadman, dr A. W. IJzerman, dr. Ph. de Vries, J. Tersteeg, mej. dr A. Th. C. Kersbergen, mr. J. J. Fock, dr F. Ketner, dr P. Glazema, G. A. van Oorschot, Max Nord, W. F. Her mens, J. van Rijen, J. de Kadt, mevr. R. J. van Baarsel-van Oven, M. A. Höweler, dr H. Enno van Gel der, dr T. F. J. A. Dolk, mej. Sien Jensema. prof. dr H. M. J. Oldewelt, mr. P. J. Oud, J. Cohen, W. H. Schukking, mevr. dr Elisabeth du Perron-de Roos, W. Glasbergen, prof. dr. G. E. Langemeyer, dr P. Hoekstra, Gabriel Smit, J. W. Hof- stra, dr J. G. Bomhoff, Jaap Romijn, K. van der Geest, Jhr. J. W. J. Wit- sen Elias, mr C. A. C. A. M. baron van Lamsweerde, dr. W. v. d. Schenk en mevr. A. van Euven-van Nahys. De Lucie B. en C. W. van der Hoogt-prijs voor Leo Vroman. Aan Leo Vroman is door de Maat schappij, op voorstel der Commissie (g,e£f BINNENLAND. Jhr. H. M. van der Wijck, Ned. gezant te Bogota, heeft de dag, waar op hij zijn geloofsbrieven zou over handigen, een flauwte gekregen. Dit voorval behoeft geen aanleiding tot ongerustheid te geven, aangezien een dergelijk hoogteverschijnsel zich in Columbië veelvuldig voordoet, zo deelt het ministerie van Buitenland se Zaken mede. De aanbieding der geloofsbrieven zal in het begin van de volgende week geschieden. Op een gTOot fokbedrijf te Ud- del is Dinsdag pseudo-vogelpest uit gebroken. Met ingang van heden is vcor een groot gedeelte der gemeen te Apeldoorn, grenzende aan de ge meenten Barneveld, Ermelo en Epe een ophokverbod voor pluimvee, honden en katten afgekondigd. Vijftien jachthonden zijn gister avond met het motorschip Bree Helle uit Engeland in Rotterdam aangeko men. De honden zijn een geschenk van Engelse vrienden aan prins Bern- hard. 28 Landbouwers te Valther- mond, die, ondanks het afgekondigde verbod om aardappelen te verbou wen op wegens aardappelmoeheid besmet verklaarde gronden, dit toch hebben gedaan, zijn door de planten- ziektenkundige dienst gewaarschuwd, dat het gewas binnen drie dagen moet zijn gerooid.' De aandeelhoudersvergadering van de N.V. Albert Heyn te Zaandam heeft de balans goedgekeurd. Van de winst werd een bedrag van 161.651 naar nieuwe rekening overgebracht. Dividend gewone aandelen V/z pet., oprichtersaandelen 9 pet. BEURS: VASTE ONDERTOON. Gisteren was de ondertoon van de markt opnieuw iets vriendelijker. De belangstelling schijnt echter steeds verder in te krimpen. Dinsdag al thans werd in aandelen nog niet voor 900.000 omgezet, en gisteren was het niet veel beter. De beurs had dan ook een verlaten aanblik, maar des ondanks wisten de koersen zich goed te handhaven. Over het algemeen heeft men de neiging om de toestand in Indonesië met groter optimisme te bekijken. De recente dividenduit keringen en de berichten over de toeneming der productie, werken be vredigend, al wordt men nu en dan nog door verontrustende berichten opgeschrikt, zoals een bericht inzake de moord op twee planters bij Ban dung. In Amsterdam Rubber konden kopers en verkopers aanvankelijk tot elkaar komen. Het openingspeil lag blijkbaar te hoog om zaken te doen en zo kwam pas in de vierde tape een notering tot stand. In Kon. Olie en Unilever opereer de de arbitrage. Olie werd in ruil voor Unilever gekocht en kwam iets boven 270, waartegenover Unilever zwak was en beneden 200 bleef. A.K. U. en Philips waren iets beter. Op de Scheepvaartmarkt waren scheep vaart unie V/z procent beter. De aan delen Bijenkorf bleven door het di vidend onbeïnvloed. De staatsfondsenmarkt was eerder iets luier, evenals dollarleningen. Amerikanen ongeanimeerd. Prolonga tie 2Mprocent. Tot buitenlandse leden werden be noemd: prof. J. H. Roderigues (Rio de Janeiro), Charles Wilson (Cam bridge), dr. S. T. Bindoff (Londen), Shepard B. Clough (New York), mej. Josepha Mendels (Parijs) en A. Clerx (Parijs). Prof. dr. H. de Buck hield een voordracht over „De Nederlandse taal- en letterkunde, tijdens de eer ste levensjaren van de maatschap pij", waarna de heer G. M. de Gel der sprak over „Culturele aspecten en perspectieven in Nederland om streeks 1775". Hierna werd het huishoudelijk ge deelte van de vergadering afge werkt. Sonnet van W. M. Frederiks bekroond. Namens het bestuur gaf mr. F. Bor dewij k een toelichting op de uitslag van de door de Maatschappij uitge schreven Sonnetprijsvraag (er was 300 uitgeloofd). Bekroond werd het gedicht, „In Memoriam" van W. M. Frederiks, dat door de secretaris der Maatschappij mr. F. P. Huygens, werd voorgedragen. Het is niet be kend of de naam Frederiks al of niet een pseudoniem is. Het stemt tot blijdschap, aldus mr. Bordewijk, dat de oproep weerklank heeft gevonden in het gehele land en bij onze Zuiderburen, hetgeen blijkt uit het aantal van 575 inzendingen. Wat de houding jegens het leven be treft, ontbreken de accenten van bit terheid en sarcasme niet, maar zij wettigen geenszins de stelling van een algemeen verscheurd zijn. Niet enkel berusting, ook vertrouwen en optimisme overheersen. De volkomen vrijheid nopens het te behandelen onderwerp bleek een gelukkige ge dachte. De in het dichterschap min of meer geschoolden konden over het algemeen de klip van het gekunstel de minder gemakkelijk omzeilen dan de onervarenen. Ontroerend is bij de laatsten vaak de eerlijkheid in toon. Door de veelzijdigheid der inzendin gen is het bezit der Maatschappij verrijkt met een kostelijke en kost bare schat. AANBESTEDING. Twee huizen in het Terweepark worden gesloopt. Door de Nederlandse Spoorwegen is gisteren in Utrecht aanbesteed het slopen van twee huizen in het Terweepark te Leiden, waarvan de grond moet vrijkomen voor het nieuwe stationsplan. De fa. Philips en Zn. te Leiden vroeg, als hoogsïe inschrijver, voor dit werk f. 1566,- De fa. G. Koolhaas en Zn. te Rotter dam, laagste insohrijver, wil zelfa f. 2028,- betalen, wanneer zij de huizen mag slopen! ALPHEN AAN DEN RIJN Midzomernacht in „Avifauna" PLENSBUIEN DEDEN ORKEST EN BALLETGROEP NAAR BINNEN VLUCHTEN. De grootse feestelijkheid, waar mede het „Avifauna-paviljoen" van het Internationaal Vogelpark mid zomeravond officieel in gebruik ge nomen zou worden, is door Pluvius wel heel wreed verstoord. Het Me- tropole-orkest van Dolf van der Lin den, dat een goed verzorgd pro gramma zou laten horen aan de vij ver, waar de Amsterdamse Ballet groep „De Lage Landen" o.m. „Wal- purgisnacht", zou vertolken, moest enige tijd voor de aanvang voor een fikse zomerse plensbui de natuur ontvluchten en beschutting zoeken in de ruime bovenzaal van het „Avi- fauna-palviljoen'. Hoewel de uit voering van het programma in de openlucht ongetwijfeld attractiever zou zijn geweest wij denken hier bij aan de feeërieke verlichting, de entourage van bloemen en planten was er in de zaal toch weldra een gezellige sfeer. Het Metropole Orkest weet sfeer te scheppen op een ongekende wijze. Ondanks de gelijkvloerse, ietwat vlakke opstelling viel de acoustiek niet tegen. Een „stuk-voor-stuk" be schouwing achterwege latend, ge biedt de oprechtheid, het strijkwerk in „Moto Perpetuo" van Paganini met lof te vermelden. Met veel ver ve werd de Russische partisanen me lodie „Cossack Patroll" vertolkt, waarbij opviel het beheerste slag werk. In „Sabre Dance" van Katchatu- rian, door van der Linden meester lijk bewerkt, kregen we een prach tig proefje van het koper. Het was voor Pierre Palla niet zo moeilijk de verhinderde solist Man ny Oets te vervangen. Tonny van Hulst, in het gelukkige bezit van een speciale „microfoon- stem" zorgde voor cle vocale afwisse ling, trouw terzijde gestaan door Jan Boots, die met een praatje en een lach het geheel verbond tot een show, die er zijn mocht. e beide hoogtepunten, zowel voor als na de pauze, werden ge bracht door het „Ballet der Lage Landen". De gedanste „Invitation a la valse'' bracht romantiek in de zaal. Max Dooves moet een specialist zijn in de choreografie. Costumes als uit een sprookje. Nog frappanter was de „Walpur- gisnacht" uit de vijfde akte van „Faust", een meesterlijk staal van Gounod. De clementie, die aan het publiek werd gevraagd in verband met de vloerbedekking, was waar lijk overbodig. Wij doen de andere medewerkenden niet te kort, wan neer wij Mephisto (Johan Mitten- treiner), extra vermelden. Mascha ter Weeme' werd terecht in de bloemetjes gezet. Verdiend! De burgemeester, de wethouders en de gemeente-secretaris woonden met hun dames de uitvoering bij. BODEGRAVEN HONDERD JAAR TURKENBURGS ZAADHANDEL. De feestviering begonnen. Vandaag begon de viering van het honderdjarig bestaan van de N.V. Turkenburgs Zaadhandel, die drie dagen in beslag zal nemen. Een kor te herdenking werd gehouden in de kring van directie, commissarissen en personeel, tezamen met leden van de familie Turkenburg de gepension- neerde persor eelsleden en B. en W. van Bodegraven. De directeur, de heer P. Turken burg,huldigde de nagedachtenis van de stichter vrn de onderneming, wij len de heer Dirk Turkeburg en diens vier zoons, en betrok in die hulde de vele huidige en vroegere medewer kers. D»» burgemeester van Bodegraven, mr Grotes, deelde vervolgens mede. dat het H.M. de Koningin behaagd had aan de firma het praedicaat „koninklijke" te verlenen en bood met de gelukwensen van het gemeen tebestuur de legpenning van de ge meente aan. Spr. getuigde van de grote betekenis van dit prachtige be drijf voor Bodegraven en bracht dank voor de attentie van de directie, die aan alle gezinnen een kandijkioek als feestgeschenk had aangeboden. Namens het gehele personeel bood de bedrijfsleider, de heer Martens een groot gebrandschilderd raam aan, vervaardigd door de glazeniers gebr. Hendriks te- Schiedam. De ge- pensionneerden voegden er drie klei nere ramen aan toe, die werden aan geboden door de heer H. Blazer, die 54 jaar het bedrijf gediend heeft. De bewoners van de Spoorstraat, waar het hoofdgebouw van de firma ge vestigd is, boden een Delfts blauwe vaas aan. D? plechtigheid werd ge volgd door een drukbezochte re ceptie. HAZERSWOUDE Reis ouden «van dagen Het co mité zal ook dit jaar weer een tocht organiseren voor de ouden van da gen van Hazerswoude. Er is echter geld nodig om een dag plezierig uit te zijn. Om dit geld bijeen te brenr gen zullen de dames van het comité een rondgang door de gemeente doen. Een ieder geeft dan natuur lijk met vreugde zijn bijdrage. Gemeenteraad Agenda voor de vergadering van Donderdag 22 Juni» vermeldt o.a.: Subsidie van 50. t.b.v. van een cursus E.H.B.O.; ver betering van de Torenstraat; het bouwen van 18 woningen, het aan vragen van steun uit 's-Rijkskas daarvoor en de bouw van deze wo ningen ondershands op te dragen aan C. J. Timmermans alhier; wij ziging van de bouwverordening; overeenkomst met C. Mourits over eenkomstig de voorlopige met hem aangegane regeling inzake het voet en rijwielpad voor het Rietveld; aan vulling van de subsidie-voorwaar den voor de kleuterscholen. Personalia. Te Den Haag slaag den voor het Mulo-diploma B de heren P. Hoogeveen en Andr. van der Togt. LEIMUIDEN O. D. I. Zondagmiddag om 3 uur, zal de R.K. S V. een demonstra tie geven. In zeven groepen zal een programma geboden worden met vrije oefening en oefening aan brug. rek en ringen. De vereniging stelt zich op in d<„ zaal van mej. Sneeboer Alle leden er. adspirantleden wor den verzocht om half drie in de zaal te zijn, vanwaar de stoet vertrekt naar het terrein van de heer J. J. Straathof in de Dorpsstraat. Ouden van Dagen. Vele ouden van dagen koesteren de stille hoop ook dit jaa- weer eezamenlijk een uitstapje te maken. Het comité heeft reeds plannen gemaakt, en de be doeling is een tocht te maken op Vrijdag 7 Juli. Om de nodige gelden bijeen te krijgen, maakt het comité dezer dagen een rondgang door het dorp Evenal.i. vorige jaren zal het uitstapje zijn in samenwerking met Rijnzaterwoude. Ten bate van de reis zal op Zaterdag 1 Juli des avonds 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen de elftallen van Maarse en Kroon en de R K. S.V. O. D. I. om de wisselbeker. ROFXOFARENDSVFBN BOUW NIEUWE KERK GEGUND. Gistermorgen heeft de aanbeste ding plaats gehad van de te bouwen nieuwe kerk De laagste inschrijver was de fa. Nelissen uit Haarlem met 223.822de hoogste fa. v. d. Put ten uit Heemstede met 242.160. De bouw is gegund aan de laagste inschrijver. NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Kerkveiling. De bloembollen veiling, gisteren gehouden ten bate van de St. Martinus heeft 8800 opgebracht. „Crescendo" naar België. De R.K. Harmonie gaat op concours naar Bree, waar op 24 en 25 dezer een In ternationaal muziekconcours wordt gehouden. Aan deze wedstrijd nemen 30 corpsen deel o.a. Verkade uit Zaandam, Concordia uit Culemborg e. a Crescendo zal uitkomen in de ere-afdeling Harmonie; het tamboer corps in de superieure afdeling. De dames der leden maken de reis mee. Vechtpartij. In een café aan de Weresteinstraat ontstond gisteren een vechtpartij, waarbij 2 Hillegommers en f Leidenaars waren betrokken. De caféhouder riep de assistentie in van de politie, die het gezelschap naai het po'itiebureau bracht- Daar werd na hoor en wedèrhoor de vrede getekend. KATWIJK Vergadering Ko-Plu-Ko Na de gewone agenda-punten als opening, ballotage nieuwe leden, enz -volgde een bespreking over de tafelkeuring te houden op 29 Juli a.s. Hiervoor was veel ammo met gevolg een uit voerige bespreking. Medailles. en andere prijzen zijn hiervoor reeds toegezegd. Het bestuur rekent op nog meer toezeggingen, des te meer suc ces. Dan een bespreking over een excursie naar .Avifauna" te Alphen waar begrijpelijk ook zeer veel ani mo voor was. Bedoeling is de reis per bus of bussen te maken. Na een ge animeerde rondvraag een verloting van konijnen, duiven, planten, enz. en dan sluiting. LISSE Kerkcveiling. In het parochie huis aan de Beekbrug werd de jaar lijkse Kerkeveiling gehouden van een grote collectie bloembollen, be nevens vele huishoudelijke artike len, bloemen en planten. De cata logus omvatte ruim 200 nummers; 'het aangebodene voor flinke prijzen een koper vond. Het eindresultaat overtrof de ver wachtingen; in totaal besomde deze schitterend geslaagde veiling een bedrag van f. 11.400.- Personalia Te A'dam slaagde de heer P. J- v. Hagen voor dames- kapper. NOORD WIIKERHOUT E.HB.O. Voor het diploma van de Alg. Ver. voor E.H B.O. slaag den de dames Verburg, Hogervorst, Willemse, Meijer, van Soeren en Bouman en de heer J. v. d, Berg. Personalia. Mej. Brink, onder wijzeres alhier, is benoemd te Rot terdam. OEGSTGEEST Ouden van dagen op stap. Dat zagen we gisteravond in „Het Witte Huis", waar vrijwel niemand van de 130 daar verzamelde ouden van da gen op de stoel bleef zitten, toen de polonaise werd aangekondigd. Vol moed en opgewekt lachend trokken allen onder leiding van Henny Boes naar de danszaal en stapten kranig mee in de rij. En toch was dit niet het begin, doch het besluit van een uitgaansdag, zoals die elk jaar door het comité ouden van dagen wordt georganiseerd. Des middags om half twee vertrokken 52 luxe wagens, ge ëscorteerd door de Oegstgeester po litie en met de heren de Roode en van Beek als ordonnans, in de rich ting Amsterdam. De tocht voerde langs Schiphol en Amstelveen naar Amsterdam, waar geankerd werd in restaurant „De IJsbreker". Van hier uit werd toen in drie boten een rondvaart door de grachten gemaakt, en daarover waren alle deelnemers opgetogen. Daarna werd de terug tocht aanvaard, en om 8 uur arri veerde men in „Het Witte Huis", waar slaatjes, broodjes en koffie ge reed stonden, en niet te vergeten aardbeien met slagroom. Het echt paar Teun de Jong-Marie van Bom mel, viel een enthousiaste huldiging - --- ten deel vanwege het 30-jarig hu- de kooplust was zeer groot, daar al I welijksfeest, de heer L. v. d. Horst zorgde met een eigengemaakt lied op deze tocht, voor een verrassing, me vrouw Hakkaart bracht een voor dracht cn de heren Elshof en de Bruyn hadden weinig moeite om de stemming erin te houden. Er werd naar hartelust gezongen en er heer ste een prima stemming. Ze ha'dden volop genoten en de heer Dofferhoff kon zich dan ook de tolk van allen weten toen hij aan het eind van de dag het comité hartelijk dank bracht voor het organiseren van dit festijn. U.D.O. Het bestuur van U.D.O. verzoekt hare leden dringend aan wezig te zijn op de ledenvergade ring np Vrijdag 23 Juni a.s. te 8 uur in „St. Willibrord", daar belangrijke besprekingen zullen plaats vinden. Personalia Te A'dam slaagden mej. P. E- C. v. Bellen voor le kap ster en de heer M. Verhagen voor herenkapper. STOMPWIJK Jaarvergadering Stompw. Boys. De voorz. A .Luiten sprak bij de ope ning er zijn teleurstelling over uit, dat nog niet de helft van de leden aanwezig was. Het is echter een Stompwijkse gewoonte, wat later te komen, zo zei hij. En inderdaad wa ren later 55 leden aanwezig. De no tulen werden goedgekeurd. Bij de ingek. stukken bleek, dat voor de aanvang van de volgende competitie 11c spelers, zulks op verlangen van de bond. medisch gekeurd moeten zijn. daar ander het spelen verboden zal worden. Het bestuur zal trachten collectieve keuring mogelijk te ma ken. In het vervolg zal elke scheids rechter voor de aanvang van de wed strijd de identiteitskaarten moeten controleren. De leden dienen er dus oor te zorgen, dat een dergelijke kaavt aanwezig is De juniorentrai ning zal verzored worden door F er Waayer en K Verschoor. Voor verre uitwedstijdeo zal het bestuur zorgen, dat de adspiranten per auto kunnen reizen. De penningm. M. v. Rijn kreeg een pluimpie voor zijn accuraat beheer, wat bleek uit zijn erslag. G. Janson kon als lid van de „kasnaziening" zeggen, dat alles in orde was. De secretaris I.. Waayer gaf een uitstekend jaarverslag, waar in de behaalde successen werden ge memoreerd Da aftredende bestuurs leden A. Luiten en L. v. d Bosch werden herkozen. In verband met werkzaamheden is A. Knijnenburg verhinderd voor het spelmateriaal te zorgen. Tijdelijk zal Cok Disseldorp zijn zorgen hieraan besteden. Ballen kunnen bij hem worden Behaald, echter alleen voor wedstrijden en training. De geest. adv. Pater A. Em- rren, hield een korte toespraak waar in hij de betekenis van de soort uit eenzette. Bij de rondvraag kwamen nog enkele punten ter sprake. Een der voornaamste was wel de klacht over junioren, die zich bij uitwed strijden aan de leiding ontrekken en ei tussen uit knijpen Hiertegen zal in het vervolg streng worden ooge- treden. Het bestuur zal niet aarzelen schorsing toe te passen en bli her haling zo nodig het lidmaatschap te beëindigen De medewerking van de ouders wordt in deze kwestie ge vraagd hun jongens op het verkeerde an hun handelwijze te attenderen. VOORSCHOTEN Ergerlijke Dierenmishandeling, Dezer dagen ontdekte het personeel van de reinigingsdienst bij het los sen van de vuilnisauto enige nog levende pasgeboren katten Waarom niet gehandeld volgens de huie-aan- huis verspreide adviezen van de dierenbescherming? Dompel pas ge boren dieren in lauwwarm water, dan treedt de dood direct in. Zo men hiertoe niet de moed heeft kan men zich altijd tot de dierenbescherming wenden om hulp. Veilig Verkeersdagen 1950. Om organisatorische redenen wordt het rijwielexamcn voor ouderen niet op Zaterdag 24 Juni a. s. maar o>p Maandag 10 Juli a, s. des avonds om 8.30 uur gehouden. Deelnemers kunnen zich alsnog aanmelden. De candidaten worden verzocht zich op die Maandagavond op de binnenplaats van het Raad huis te vervoegen. De inscchrijving voor de Veiligheidsrit sluit defini tief op Zaterdag a. s. WASSENAAR Personalia Te A'dam slaagde mej. J. G. Rerrimert voor le kapster. ZOETERMEER Autotocht ouden van dagen. Vorige week Maandag berichtten dat de toeloop van chauffeurs voor de autotocht van de ouden van dagen voldoende scheen. Naar thans blijkt, heeft dit verwarring ge sticht. Men is namelijk van mening, dat het aantal chauffeurs, dat zich aanmeldde, voldoende is om onze oudjes de tocht naar Avifauna en Meijendell te kunnen laten meema ken. Dit werd geenszins bedoeld en het Comité voor de Autotocht ver zoekt ons er de aandacht op te ves tigen, dat nog steeds aanmeldingen worden ingewacht. Heren chauf feurs, neemt U van het vorenstaan de goede nota. Gelegenheid tot aan melding bestaat nog "bij de heren C. Groenheijöe, Dorpsstraat 79. van der Spek, Stationsstraat 208 en B. Brinkers, Vlamingstraat 51. Berichten reeds geplaatst In een onzer vorige oplagen. HOTEL DOOR BRAND VERWOEST. Omstreeks half twaalf vanmor gen brak door tot nu toe ombeken de oorzaak brand uit in het hotel café restaurant „De Eikenhof" te Beekbergen. In minder dan geen tijd stond 'het gehele gebouw in lichter laaie. De aanwezige gasten en ihet personeel wisten, voor de brandweer arriveerde, een klein deel van de inboedel te redden. Het hotel was kort geleden in an dere handen overgegaan. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt en overwe gend droog weer. Vrij krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath, Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: Lido: „Het Spookhuis", 14 jaar. „Huwelijk is geen handels zaak", alle leeftijden. „Captain Joy", alle leef tijden. Trianon: „Prima Ballerina", alle leeftijden. „Bob Hope in de knoop", 14 jaar. Vraag: Route LeidenAmerongen en AmerongenTilburg. Antwoord: Leiden. Alphen, Woer den, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn. Amerongen. Amerongen, Eek en Wiel, Tml, Dreumel, Moordhui zen. Lith, Kessel, Maren. Wild, Ros malen, Den Bosch, Oirschot, Tilburg Vraag: Route HarderwijkHaarle. Antwoord: Harderwijk, Hierden, Nunspeet, Epe, Oene, Walsum, Olst. Wesepe, Heeten, Lurkeers, Haarle. Vraag: Route SassenheimBox meer hoeveel k.m.? Zijn er in een straal van 5'J km. rond Boxmeer nog bezienswaardigheden? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Alphen, Woerden. Utrecht, Zeist, Doorn. Amerongen, Rhenen, Opheus- den, Andels^ Slijk Ewyk, Nijmegen, Malaen, Mook, Cuyk, Oeffclt, Beu gen. Boxmeer; afstand 170 km. De bezienswaardigheden zijn zo talrijk, dat wij deze hier niet kunnen opnoe men; u doet het best bij een bureau van V. V. V. onderweg, bijv, in Nij megen, te informeren. Vraag: Route LeidenOisterwijk en LeidenEde met afstand. Antwoord: Leiden, Leidschendam, Ypenburg, Rotterdam, Dordrecht Willemdorp, Moerdijk, Breda, Til burg Oisterwijk ;afstand 115 km. Leiden. Alphen, Woerden, Utrecht. Zeist. Woudenberg, Ede, afstand 92 km. Vraag: Route Alphen aan den Rijn Lage Zwaluwe; hoeveel k.m.? Antwoord: Alphen Hazerswoude, Moerkapelle. Bleiswijk. Rotterdam. Dordrecht. Moerdijk, Lage Zwaluwe; afstand 75 km. SCHEEPSBERICHTEN BORNEO DjakartaA'dam pass. 21 Juni Gibraltar; DORSETSHIRE (burgers) DjakartaA'dam 21 Juni pas. Kp Bougaroni; CASTELBIAN- CO (burgers) DjakartaA'dam pas. 21 Juni Elbacape (Rode Zee); FAIR- SEA (tr.) DjakartaR'dam 21 Juni pas The Brothers (Rode Zee); MARKTBERICHTEN GOUDA, 22 Juni. Kaas. Aanvoer 246 partijen. Prijzen: le som 1.98 •2.07. 2e <-oort 1.881.97, extra zwaar tot *.30 per kg. Handel kalm NOORDWTJKERHOUT, 21 Juni ,,De Eendracht". Aardappelen I 23 cent, idem II 14 cent en idem III 10 cent per kg. Aanvoer 2000 kg Aard beien 11.20 ptr slof (900 sloffen); doperwten 3.30 per 10 kg. TER AAR, 21 Juni. Groente. kassnijbonen f 10.5014. idem B 7 509.90, idem stek 4.70—6.90, stamprinccssen f 10.6011.70, peu len ƒ.2—530, idem B 1.60—1.80. doppers 22.60, .dein B 1.10— 1.80 kapdoppers 2.302.60, idem B 2.70l.fO blauwschokkers 3.70 40, tuinbonen f 0 'j-\1.18, ali.-s per 10 kg., timaten 8590 cent, idem C 6090 cent. ide a CC 3555 ceH-t. idem krul 4045 zint, waspeen 11 17 cent, stek 410 '■ent, andijvie 5 - 10 cent, spinazie 4 eert. postelein 7 - 12 cent. nieuwe aav.-spelen 19 12 cent idem kriel 12—13 (ent, rabr»-- ber 711 cent. pr m 314 cent alies per kg., sla 22 90 gp-, 100 stuxs, Bloemkool IA 1620 cei,\ idem i li 17 cent, idem 2 8— f cent, lem III 34 cena, komkommers I 1416 cent idem II 1012 cent, idem III 38 cent alles per stuk. bosuien 67 cent boscroten 920 cent alles per bos, augurken 1823 cent. aardbeien 2028 cent, idem gevl. 1119 cent per doos, aardbeien 6590 cent per slof. ROELOFARENDSVEEN, 22 Juni. Groente. Aardbeien 1119 cent. Fram bozen-aardbeien 2234 cent yer half pond: kropsia 2—210, bloemkool 813, bospeen f 811. peulen I 2.405.50. doppeulen 160, rijn- doperwten 1.352.15. capucijners 2.05—2.70. schokkers 3.20—4.70, tuinbonen 0.901.00, kassniibonen 1114.50, dem stek 5.507. dub bele stambonen f 1217 per 10 kg.; Augurken: grof f 17 75. bommen 1125 en stippel 4.506.25 per 25 kg. Bloemen. Alstroemeria 25 35 cent. Colvillle's 1828 cent. Ixia 10 cent. Duizendschonen 814 cent, Esther Read 619 cent. Cam panula 10—12 cent Margrieten 715 cent, Violie-fpn 1014 cent. Lelies 17 50 cent. Lathyrus 1117 cent, An jers 6—15 cent, Scabiosa 2032 cent, Hortensia 5565 cent. Hief mede geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter ANNEMIEKE Bij het H. Doopsel ontving zij de namen ANNA MARIA A. Dirksen J. E. M. Dirksen van der Poel Oegstgeest, 22 Juni 1950. Hoge Morsweg 55a.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3