Elf Leidse speeltuinen defileerden voor B. en W. Landdag van St. Adelbert terugkerende ZATERDAG 17 JUNI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA Ter herinnering aau „Vader Klaren" „De Jeugd van de Straat", lazen we ergens op een spandoek, dat door kinderen werd meegevoerd in de optocht, die gisteravond door de Leidse straten werd gehouden. Elf Leidse Speeltuinverenigingen had den hun jeugdige afgevaardig den gezonden, om voor het college van B. en W. te defileren. Het werd meer dan een défilé; het werd een demonstratie, een betoging, die een propaganda wilde zijn en werd! voor het „Jeugd van de straat", dat de speeltuinen nastreven, door de jeugd een passend vermaak te bieden binnen de veilige omheining van hun tuinen, verwijderd van de gevaren op straat. Als deelnemers aan een stertocht trokken de Speeltuinverenigingen uit haar wijken naar de Kaasmarkt, waar het om half acht een geweldi ge drukte werd van 1500 kinderen, die ns^ies opgesteld moesten staan, toen het sein tot vertrek -werd ge geven. Langs de straten, die om zoomd waren met dikke rijen van mensen, trok de fleurige stoet op naar het Stadhuis, op het borges waarvan burgemeester en mevr. van Kinschot, de wethouders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen, de heer J. G- J. Verhey van Wijk (,.De Dem ping"), dr. A Reitsma („Groenoord") en de heer D. VijLbrief, secr. van de N. U. S. O., het défilé afnamen- Met een schetterer.de mars van „Werkmans Wilskracht" werd om even acht uur de stoet aangekondigd. We zagen „Zuiderkwartier" in blauw geel crêpe-papier, met een Meiboom en het opschrift ..Vijftig jaar Speel tuinwerk" dat de reden van deze optocht aangaf. „Noorderkwartier", in diik-wit, droeg ook al een fleuri ge Meiboom mee; het groen-witte „Westerkwartier" volgde met een praalwagen, versierde autopeds en diverse clubjes. „"Nieuw Leven" bracht muzikale afwisseling in de jeugdige stoet, die werd voortgezet door „Oosterkwar tier" in rood-wit en de Korfbalver eniging „Vicus Orientus". Op een praalwagen toonde „Morschkwar- tier" een speel tuintje en „Groenoord1 torste op een vrachtwagen het por tret van „Vader Klaren", die een halve eeuw geleden in Amsterdam het speeltuinwerk begon, welk feit thans werd gevierd. Nadat de band „ST. CHRISTOFFEL", AFD. LEIDEN VERGADERDE Hoe staat het met de Vakcentrale voor Hoofdarbeiders? Onder voorzitterschap van de heer J. Conijn vergaderde gisteravond in De Harmonie" de Leidse afdeling van ,St. Christoffel", de Kath. Ver. v Handelsvertegenwoordigers, Han delsagenten en Verzekeringsinspec- teurs. De bondspenningmeester, de heer P. J. de Graaf uit Amsterdam, gaf te kennen, dat hij voor het forum van de Leidse leden van' „St. Christof fel" graag de visie en het standpunt j van het Hoofdbestuur wilde uiteen- i zetten inzake een vakcentrale voor Hoofdarbeiders, juist omdat voor het eerst in de Leidse afd. door de secr. van de Eond van Technici de wense lijkheid van een tweede vakcentrale werd bepleit. Spr. begon met de verschillende j groepen te noemen welke tot de j hoofdarbeiders' worden gerekend. Van deze groepen zijn de technici, i werkmeesters, apothekersassistenten, i handels-, kantoor- en winkelbedien- den en de vertegenwoordigers aan- j gesloten bij de K.A.B. De bond van overheidspersoneel, de mijnbeamibten en de onderwij- zers zijn niet aangesloten bij een vakcentrale en de A .R. K. A. al leen door een z. g. sympathiebin- ding bij de K .A. B.. De belangen van deze groepen lo pen niet parallel. Jle eerste groepen zijn werknemers van handel en in dustrie, de tweede of overheidsperso neel of behorend tot bedrijven, wel ke geheel op zich zelf staan en waar van de vertegenwoordigers uitslui tend kijken naar dat bedrijf en voor de belangen van het bedrijfsleven geen aandacht hebben. Daar komt nog bij, dat de organisa tie, welke een tweede vakcentrale be pleiten, volgens spreker amper hier voor rijp zijn, omdat zij van hun le den nog niet de geldelijke offers hebben durven vragen, welke dooi de organisaties, aangesloten bij de PLA.B., reeds lang van hun leden wordt gevraagd. Een van de belangrijkste redenen waarom St. Christoffel het verderfe lijk vindt om voor een tweede vak centrale te ijveren is gelegen in het feit, dat het N.V.V. nog steeds de mening is toegedaan van vertikale bedrijfsgroepen en de christelijke een tussenliggend standpunt inne men. Waar het gevaar van de massafice- ring reeds zo groot is, moet- er alles aan gedaan worden, om dat gevaar te keren. Nu de P.B.O. op komst is, is het van het grootste belang, dat de Ka tholieke vakcentrale zo sterk moge lijk is en waar de belangen van de hoofdarbeiders in de K.A.B. volledig worden begrepen, ziet het hoofdbe stuur van St. Christoffel het als een ramp, wanneer die krachtspositie wordt geschaad door een tweede Ka tholieke vakcentrale van hoofdarbei ders. Met een gloedvolle peroratie om de rijen van St. Christoffel te ver sterken eindigde spr. zijn zeer inte ressant betoog. De vele vragen welke door de gle den nog werden gesteld, werden vol komen naar genoegen beantwoord. In zijn dankwoord vertolkte de voorzitter de gevoelens van de leden voor het werk van het hoofdbestuur en sprak zijn volledig vertrouwen in dit werk uit. „Kunst en Genoegen" al tromme lend was gepasseerd, bood een klein meisje, Willy van der Linden (Groen oord) een bouquet rode en witte bloe men aan mevr. van KinschotDor- houit-Mees ^aan .„Netjes gedaan, hoor", zei de burgemeester. En met een hoog rood kleurtje stapte de klei- ne het hoge bordes weer af. „Ons Eiland" was één kleuïige zee van vlaggen, waarmede voor de auto riteiten een saluut werd gébracht. „De Demping" droeg een miniatuur- korfbalveld mee; „Marelita" ver toonde een grappig praal wagentje met een wip; de „Professorenwijk" kwam met een Meiboom en „Rond om de Watertoren" besloot de stoet. Althans het jeugd-gedeelte. Want de allerlaatste was het muziekgezel- sohap .Concordia", dat zich de wan gen bol blies, schetterend tegen de hoge Bfeestraat-gevels. Precies een kwartier duurde het voorbijtrekken van deze fleurige stoet vol opgewekte kinderen, die zonder het zelf te wéten een goe de pröpaganda waren voor het Leid se Speeltuinwerk, dat, ter herinnering van „Vader Klaren" wilde laten zien wat sedert bijna 25 jaar in de Sleu telstad op dit gebied is bereikt! Hedenmiddag wordt deze herden king voortgezet met tuinfeesten in alle sneeltuinen Burgemeester van Kinschot, ere-voorzitter van de Leid se Bond van Speeluinverenigingen, zal verschillende tuinen bezoeken. EMIGRATIE NAAR AUSTRALIë. Voorlichtingsavond te Leiden. De groeiende belangstelling wel ke, evenals elders in den lande, ook te Leiden en omgeving valt te con stateren voor de mogelijkheden wel ke Australië als immigratieland biedt, heeft het Gewestelijk Arbeids bureau te Leiden doen besluiten op Maandag 26 Juni as., een voorlich tingsavond te organiseren voor de emigratie naar dit werelddeel. Als spreker zal optreden de heer H van Luyk, Hoofd van de Afdeling Emi gratie van het Rijksarbeidsbureau, die onlangs van een reis naar Austra lië in Nederland is teruggekeerd en derhalve ook zijn persoonlijke er varingen kan weergeven. Er zal voorts een film over Australië wor den vertoond. De voorlichtingsavond wordt ge houden in een der zalen van „Den Burcht" te Leiden en vangt aan om 8 uur precies. Uit de aard der zaak is de voor lichting in de eerste plaats bestemd Zilveren priesterfeest PATER BARTHOLOMAEUS CATIJN O. C. Morgen hoopt pater Bartholo- maeus Catijn O.C., prior van de Carmel te Nijmegen zijn zilveren priesterfeest in Leiden te vieren. Om kwart over negen zal hij een plechtige Hoogmis opdragen in de St. Leonarduskerk aan de Haag weg Na afloop daarvan is er in de pasto rie gelegenheid de zilveren jubila ris geluk te wensen. De eigenlijke datum xan zijn pries terwijding is 6 Juni. Toen vierde pater Catijn zijn feest in Nijmegen op de Carmel. Nu komt hij morgen zijn priesterwijding herdenken in Leiden, waar zijn familie woont (La ge Moïsweg 19) en waar hij werd géboren. Als prior van de Nijmeegse Car mel is pater Catijn momenteel be zig een groot werk te verrichten. Er wordt thans gebouwd aan een nieuw klooster en een nieuwe stijlvolle .kerk, waarvan de bouw verheugende voortgang maakt. In.de afgelopen kwart eeuw is pa ter Oatijn op verschillend terrein werkzaam geweest. Niet alleen t in de zielzorg, maar ook op het semi narie en als liturgisch publicist heeft hij grote bekendheid verworven. On der zijn prioraat wordt thans de nieuwe Carmel voltooid, dat weer opnieuw een centrum moge worden van religieus, liturgisch en weten schappelijk leven. voor hen, die overwegen naar Au stralië te emigreren. Met het oog op de beperkte plaatsruimte, zal alleen toegang worden verleend op vertoon van een toegangsbewijs. Toegangs bewijzen worden van Dinsdag 20 Juni a.s. af kosteloos verstrekt door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden en door de Arbeidsbureaux te Alphen, Katwijk en Lisse en voorts tijdens de zittingsuren van deze bureaux. BRUGWACHTERS HEBBEN EEN POLITIëLE BEVOEGDHEID Wees een heer in het verkeer! Wist U eigenlijk, dat brugwach ters, in het belang van orde en ver keer, ambtenaren zijn, die het gezag vertegenwoordigen en daarom poli tiële bevoegdheden hebben? Zij mo gen daar gebruik van maken, wan neer de omstandigheden dat verei sen. En dat komt nogal eens voor, al dus de heer L. A. Mennes, directeur van de Leidse Markt en Haven dienst, die ons verzocht eens iets te willen schrijven over deze kwestie. Waaraan wij gaarne willen voldoen. Omdat het duidelijk is, dat een ver keerde mentaliteit bij het publiek verkeerde gevolgen moeten hebber^. Daar zijn voorbeelden te over van te geven! Vraag er iedere brug wachter maar naar. Waarom moet zo'n man een schop of een klap in casseren van iemand, die net te laat komt, om nog door de reeds bijna gesloten hekken van de brug te glippen? Verschillende malen wordt ver zocht de bekeuring, door een brug wachter gegeven, in te trekken. Met motief is dan: Ik wist niet, dat die mensen zulke bevoegdheden bezit ten. M.a.w.: ik kan gerust m'-n gang gaan; hij maakt me toch niets! Het is natuurlijk niet prettig om voor een brug te komen, die juist wordt gesloten. En het is begrijpe lijk dat men tracht er nog net door te glippen. Maar dat wil de volgen de ook nog net. Eh de daarop vol gende ook. Dan moet er eens een erens gesteld worden. Dat doet de brugwachter. Daar is hij tenslotte voor. Maak het die functionarissen dus niet nodeloos lastig. Volg hun aan wijzingen op, ook al kan dat wel eens vervelend *%ijn on een critiek moment, als men nog juist de tram nf trein wil halen. Dat handtaste lijkheden die hierbij volkomen uit den boze zijn, is vanzelfsprekend. De brugwachter mag en zal het niet tolereren. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraalexa men Ned. Recht, de dames T. Hou wing te 's Gravenhage, W. F. Hoo- gcnkamip te 's Gravenhage,- I. M. Piek te Rotterdam, ideh de heren R. Talsma te Overveen, A. W. Boks- ma te Scheveningen; voor het doc toraalexamen geneeskunde Mej. D. A. E. Leijen te 's Gravenhage, idem de heren H. H. Beneken genaamd KolLmer te 's Gravenhage, Th. A. Bos te Middelburg, J. A. Burger hout te 's Gravenhage, D. J. Fok- kinga te Leiden. A. M. P. Janssen te Oegsfgeest, Th. H. Korthals te Leiden, Oey Bing Swan te Leiden, en de heer G. G. J. Starrenburg te 's Gravenhage. Zaterdag 17 Juni. Is dit de doodgraver, die in Shakes peare's „Hamlet" zegt: „Wat waart ge, vorst of bedelaar", als hij in de kuil een doodskop vindt? Neen. Want„Hamlet" speelde zich niet in Leiden af, als Stadskok het zich goed herinnert. Dit plaatje werd echter in Leiden gemaakt. En wel gistermid dag op de Hooglandse Kerkgracht, waar zoals in een deel van onze vorige editie reeds gemeld bij het graven van een sleuf voor een nieu we kabel, enige werklui stootten op de resten van een kerkhof, daterend waarschijnlijk uit de zestiende eeuw. Deze graver toont u vol trots zijn „vondst'V een doodskop, die mis schien al vierhonderd jaar oud is. Het gebit is nog helemaal gaaf. Er werden nog meer skeletresten en schedels gevonden. Bovendien ont dekten de gravers een doodkist, die nog volkomen intact bleek te zijn. Het gat is inmiddels snel dicht ge gooid. En na dit ietwat lugubere verhaal, want dat is het tenslotte, al behoeft men niet bang te zijn voor een vier honderdjarig doodshoofd, gaan we over tot de orde van de dag. Het dek van de Blauwportsbrug is weer opengebroken. Reeds voor de Lus- strumfeesten was men begonnen aan de noodzakelijke reparatie. Maar van wege de intocht der reünisten werd het werk stopgezet. Nu wordt het werk weer voortgezet. En dat diende u te weten. Vandaar dat Stadskok het u meldt. Wie vandaag op de sportpagina mocht zoeken, zal er niets vinden over de Leidse wielerronde, die gis termorgen werd „verreden". Er was trouwens geen reclame voor ge maakt. En het dunkt Stadskok, dat de K.N.A.U. er geen vergunning voor heeft verleend. Daar trokken de „wielrenners" zich echter niets van aan. Want het waren jochies van de Don Boscoschool aan het Rapenburg, die onder luid gekrijs wedstrijden in het fietsen hielden. Het circuit was uitgezet over beide zijden van het Rapenburg, tussen de Doelen- en de Nonnenbrug in. Werkelijk een grap pig gezicht. Maar desalniettemin niet aan te raden. Want het is gevarlijk. We zagen er een paar door de boch ten slingeren, waarbij het een won der was, dat de renner op het zadel bleef, in plaats van in het water te recht te komen. Maar leuk was het! De Leidse studenten schijnen zc langzamerhand uit hun Lustrum- feestroes te ontwaken. Er is althans een begin gemaakt met het afbre ken van de internationle café's in en om het Gravensteen. Maar snel gaat het niet. En lang niet zo enthou siast als de opbouw. Wat Stadskok zich levendig kan indenken. Want wie er met de studenten feest ge vierd heeft, weet hoe moeilijk het xyas van het Gravensteen te schei den, toen Dinsdagmiddag om zes uur de vergunning afliep. „Scheiden doet lijden; afscheid brengt leed". En iedere spijker, met zoveel vreug de in het hout gedreven, doet pijn aan 't studentikose hart bij het uit trekken. Vandaar dat de afbraak niet zo vlot van stapel loopt Leden van de K.A.V., uit Leiden en omgeving, die deel willen nemen aan de Leidse bedevaart naar Noord- wijk op 22 Juni a.s., dienen te we ten, dat de H. Mis in de kerk van St. Jeroen te Noordwijk om half tien aanvangt, dat er 's middags om drie uur Lof is en dat de vertrektijden van de tram uit Leiden nader bekend gemaakt zullen worden. En mej. M. Th. Gilein behaalde aan de R.K. Kweekschool „Insula Dei" te Arnhem de onderwijsacte en be voegdheid J. Gisteren was het alweer veertig jaar geledeh, dat de heer H. Stol, uitvoerder bij N.V. Wernink's Beton Mij., in dienst trad. Veertig jaar lang heeft de jubilaxüs letterlijk in 't be ton gezeten en daarbij een vakkun digheid verworven, waar menigeen jaloers op kan zijn. Vandaar dan ook, dat hij bevorderd werd tot uit voerder. Gisteravond zat de jubilaris met directie, collega's en enige an dere functionarissen aan een feest maaltijd aan. Ir. J. J. G. van Hoek, een der directeuren, sprak de jubi laris toe en bood hem de gouden medaille aan, toegekend door de Ned. Aannemers fatroons Bond. Na mens het personeel bood de heer Hasselbach enige aardige cadeaux aan. En nu de gemeentelijke zwemin richting „De Zijl" ongeveer een maand weer is geopend, dient u te weten, dat de temperatuur van morgen 19^ graad was. Dat is be hoorlijk, zullen deskundigen Stads kok moeten toegeven. Het blijkt trouwens wel uit het bezoek. Want hoewel het de laatste week niet zo buitengewoon warm was, kwamen er elke dag toch nog 400 a 800 bezoe kers. De warme dagen van vorige week kunnen we niet rekenen. Toen telde de badmeester er dagelijks meer dan 2400! Niet minder dan 700 liefhebbers hebben zich aangemeld voor het uit stapje van ouden van dagen. Daar om ziet het comité zich genoodzaakt het uitstapje te splitsen in twee tochtjes op Dinsdag 27 Juni en op Dinsdag 4 Juli. De aanmelders krij gen nog nader bericht. En bij het spelen op de speelplaats van de Chr. School aan de Hoog landse Kerkgracht kwam de 4-jarige Fr. H. uit Noordwijk aan Zee zó ernstig te vallen, dat hij z'n lin ker onderarmpje brak. De E.H.D. bracht het ventje naar het Acad. Ziekenhuis. De 40-jarige F. Duffels, wonend aan de Oude Rijn, moet een dapper heer zijn. Want toen hij gisteren zag dat 'n klein meisje in het water van de Oude Rijn viel, bedacht hij zich geen ogenblik, om een koud bad te nemen. De driejarige J. K. uit Ham- broékstraat, kwam zonder letsel weer op het droge. STADSKOK. Voorzitter bespreekt toekomstplannen Hedenmorgen om 11 uur werd in de „Turk" de landdag geopend van de St. Adelbertsvereniging, de Ned, vereniging van R.K. Intellectuelen, welke landdag georganiseerd werd door de Leidse afdeling. Na opening door t de landelijk voorzitter, mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, sprak dr. W. Dijs- selbloem, voorzitter van, de Leidse afdeling, een begroetingswoord. Hierna gaf de landelijk voorzitter een korte uiteenzetting van de toe komst plannen, waarbij hij ernstig wees op de kwaal van deze tijd, nu de techniek alles overheerst en de intellectuelen slechts gevormd wor den tot specialisten, doch aan de in wendige vorming practisch geen aandacht wordt besteed. St. Adel bert heeft in dit opzicht een grote taak, n.l. de belangrijke levenswaar den door te geven aan het nage slacht en mede te delen aan hen, die ze niet bezitten, Adelbert wil niet slechts negatief werken door te be slissen wat wij hebben, doch ook positief. Spr, kwam dan tot de toe komstplannen, die intern de uitbouw der afdelingen betreft en de stich ting van een vast secretariaat met een gesalarieerde secretaris. Naar buiten zal meer aandacht worden besteed aan de wèrkzaam- heden op het culturele vlak, het so ciale en het godsdienstig-zedelijke terrein. Belangrijk daarbij is de verhou ding met de andere R.K. Standsor ganisaties waaxwan afgevaardigden aanwezig waren), welke verhouding momenteel goed tot zeer goed ge noemd kan worden. Het voornaam ste achtte spr. echter de verhouding tot de z.g. beroeps organisaties. Spr. zag in de toekomst drie vakcentrales verrijzen, nl. van arbeiders, van middenstandex's en van de z.g. hoge re stand, en daarbij zal Adelbert de taak hebben de beroeps organisaties te coördineren in een federatieve samenwerking boven het verband van St. Adelbert. Daarna was er gelegenheid tot discussie. Om 12 uur had een ontvangst plaats op het Stadhuis. Wij komen daarop Maandag terug. R.K. MEISJES H.B.S. „ST. AGNES" TE LEIDEN Toelatings-examens Geexamineerd: 36 cand. Afgewe zen: 6. Geslaagd: Corry van B-akel, Jetty Bakker, Evelien v. d. Berg, Elsa v. d. Bex-ghen, Josje Duyndam, Wyne- ke Geraedts, Magda Geraedts, Ria Gribnau, Fientje van Haasteren, Rence vaix Hevelingen, Elna van Hövell tot Westerflier, Ria Meus- kens, Netty Mook, Gesina Mulders, Agatha v. d. Poel, Greetje van Pola- nen Regina Scholte, Corry van Schooten, Thea Stijgers, Jet de Vreese, Ank v. d. Zalm, Flora Lub- be. FILM VAN DE LUSTRUM FEESTEN. In het Bineact programma draait Lido vanaf heden de film van de lustrumfeesten der Universiteit. De ze film, waarvan hedenmorgen voor een aantal genodigden de eerste voorstelling werd gegeven, is ver vaardigd door Polygoon-Profilti en heeft een looptijd van ongeveer 20 minuten Na afloop van de eerste voorstel lingen kon men overal de tevreden heidsbetuigingen van de studenten vernemen. En met recht. De vex*- vaardigers hebben zich zeer goed van hun taak gekweten. Men heeft zich laten leiden door de gedachte, dat deze film niet alleen voor de studenten moest zijn, maar dat ook de Leidse burgerij er genoegen aan kon beleven. De rolprent begint dan ook met de burgerijfeesten en brengt hier van een aantal sportieve gebeurte nissen in beeld, o.m. de hengelwed- strljd en de beruchte bakfietsenrace. Daarna de aankomst van onge veer 1000 x'eunisten en de plechtig heid in de Pieterskerk. Vooral de op namen van deze plechtigheid zijn bijzonder fraai. Hetzelfde kan gezegd worden van de ontvangst van H.M. de Koningin en Z.K.H. Px-ins Bernhard op het concoiurs hippique. Het beeld van het internationaal cafébedrijf op het Gravensteen is zeer geslaagd. Met de muziek heeft men de internationale sfeer weten te onderbreken. Het ligt natuurlijk niet in de bedoeling, dat wij hier een complete opsomming geven van het geen er in deze film is vastgelegd. Zeker is echter, dat zij bij studenten en burgerij veel waardering zal vin den. AVONDMUZIEK. In de Hooglandse kerk, op Maan dag 19 Juni des avonds hqlf negen zal de organist Piet Uiterlinden het volgende programma uitvoeren: 1. Prélüde d KI. t., Louis Clérambault. 2. Hoe blinkt g'o Morgerster zo schoon (Gez. 251), Joh. Pachelbel,. 3. Gebed des Heren (Gez. E), J. S. Bach. 4. Tocqata F gr. t., idem. 5. Doopgezang: Christ unser Herr zum Jordan kam, idem. 6. Prélüde, fugue et variation, César Franck. 7. Koraal No. 1 in E. gr. t„ idem. Bij de volgende avondmuziek op Maandag 3 Juli, wordt medewerking verleend door „Ex Animo", o.l.v. Herman de Wolf. Er worden geen programma's uit gereikt, zodat de lezers goed doen dit uit te knippen. Zondagsdienst huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waar- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond lot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS WARMER Tamelijk veel ovex'drijvende wolkenvelden, met slechts op en kele plaatsen later enige lichte regen. Zwakke tot matige, later aan de kust vrij krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. Iets hogere temperaturen, vooral des nachts. mitiiaiAeti „GOYA". Met het ti'oepentransportschip „Goya", dat vermoedelijk op 29 Junx a.s. te Amsterdam arriveert, keren o.a. de volgende militairen naar huis terug. N. Bedijn en echtgenote, Noord wijk aan Zee; serg. maj. P. Mille- naar en gezin, Kooilaan 22, Leiden; C. M. Beijen Noordwijk; 2e luit. J. H. van Dijk, Lange Mare 98a. Lei den; M- B. Flanderhijn Marnixstraat 47, Leiden; W. de Goede, Oegst- geest; H. F Grondel, Hartmanstraat 19, Leiden; korp. C. Sassen, Buys Ballotstraat 73, Leiden; J. v. d. Kley, Wassenaar; J. J. H. Molkenboer, Sassenheim; korp. C- J. Verlaan. Ter Aar; R. v. d Zee, Rijnsatenvoude; H J. Hoogervorst. Aarlanderveen; R. Blok, Potgieterslaan 24 Leiden; W. A. G. van Kesteren, Kamerlingh Onneslaan 6, Leiden; korp. P. J. M. Noordman. Haagv/eg 59. Leiden; korp. A- P. J. de Ridder, Noordwijk; korp. H. W. van Ruiten Lisse; .T J. v. d. Aar». Lisse; N. A. F. Bax, Sassenheim: korp. A. Blom Alphen aan den Rijn; G. M. de Hollander, Koudekerk aan den Rijn; H. J. M van Marwijk. Coomhertstraat 4a, Leiden; J. J. van Meurs, Hazerswo" de; korp. J. Ouwehand. 'Noordwijk; G. H. van Rijn, Leidschendam; korp J'. P. Steenvoorden. Noordwiik; G. C. Veerman, Zoetermeer; H. M. v, d. Rei-g. Noordwiikerhout; D. van Éijk' Ter Aar; J. de Goede, Oegstg-eest; C. A. de Haas de Meii van Stree1" kerkstraat 3 Leiden; C. P. Heems kerk Roelofarendsveen- j. Koetsier Boskoop; le luit. D. Limburg, Sas senheim; P. G Oomen Roelofarends veen; J. H. Posdiik. Mijdrecht; G. P. Re wijk, Sassenheim: H. van Rijn. Boskoop; A. P. van Ruiten Lisse; N. Schoone. Lisse; P. Verheul, Zoe termeer en N. P. Zonneyeld, Voor genomen door de doktoren: D, C. den Haan, Hartman, van Leeuwen, Si mons en Verbruggé. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Juni 13 uur tot Zaterdag 24 Juni 8 uur waargenomen door: de Apo theek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zxiider-Apotheek, Lam- menschansweg 4. Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. K.L.-DAGKALENDER. Dinsdag 20 Juni 20 uur Maande lijkse bijeenkomst Katholieke Jeugd raad voor Leiden in het Rectoraat Zoeterwoudsesingel 33. 19.3020.30 Gebouw Chr. Soc. Be langen Adviesavond R.K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy". Woensdag 21 Juni: N.R.K.M.-bede- vaart naar Heiloo. 19.3020.00 uur spreekuur R.K. Paedagogisch Beroepskeuze Bureau, Witte Singel 85, Leiden. Vrijdag 23 Juni 20 uur Pastorie Herensingel 3 bijeenkomst Comité „Eucharistisch Ziekentriduum". BURGERLIJKE STAND. Géboren: Hendrik W. z. van H. Merbis en C. Hageman, Johanna C. «d. van J. C. Buijs en A. M. J. de Winter,. Jacobus J. z. van H. M. van Fulpen en J., E. Beij, Petrus C. z. van N. J. de Boer en M. van As, Metze z. van S. Geertsma en T. Lootsma, Maarten z. van H. van Duijn en L. van Duijn, Gerardus M. z van J. van Duijvenbode en P. J. Rewijk, Paulus J. G. z. van J. G. Kasteelen en M. Oostenhout, Astrid H. E. d. van R. Regeer en C. Cra mer. Overleden: F. G. Vellekoo.p wed. van R. Faber 80 jr., T. A. Nieuwen- dijk man 61 jr., L. A. Vogelenzang wed. van F. H. Franken 85 jr. WEINIG HANDEL TER BEURZE. De laatste beursdag van de week bracht geen wijziging in de alge mene tendenz. Wat internationale fondsen betreft, blijft de arbitrage in Kon. Olie en Unilever. Het bleek, dat daardoor wederom enig buitenlands aanbod ontstond als gevolg waarvan de aandelen der 60-jax-ige Kon. Pe troleum Maatschappij twee procent lager openden op 271 y3, maar daar na tot bijna het vorige koex-speil her stelden. Unilever bleef zich op een 3 procent lager niveau bewegen en zelfs werd angstig dicht de 200 be naderd. De koers bleef tenslotte op 201. De affaire had in het algemeen weer heel weinig te betekenen. Aku bleef goed op prijs en Philips week nauwelijks van het vorige niveau af. Voor cultuurfondsen geen nieuwe gezichtspunten. Over het algemeen waren de koersen in deze sector vrij stabiel, althans de fluctuaties, voor zover zij voorkwamen, waren onbe tekenend. In de industriële sector ging de belangstelling uit naar Kon. Nederl. papierfabrieken in verband met de aangekondigde emissie van aandelen. Overigens bood de markt geen bij zonderheden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2