KATHOLIEKE SPORTDAG ZONDAG 11 JUNI in de LEIDSE HOUT - Aanvang 2 uur Gymnastiek - Athletiek - Hockey en Voetbal Nieuws van het Zandvoortse circuit Piet van lerlant over de Tour de France WOENSDAG 7 JUNI 1950 1>E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA J TOEGANGSPRIJZEN s f0.50, 10.25, personen beneden 16 jaar f O.» (Belasting inbegrepen). Een middag van interessante sporten, vol afwisseling. Komt U ook De Katholieke sporters rekenen op duizenden katholieken I Prins Bernhard zal aanwezig zijn Tal van attracties MAJOOR FLINTERMAN EN ANDERE RIJDERS VAN NAAM DOEN MEE. Op het prachtige circuit van Zand- voort zal Zondag a.s. de race-sport worden beoefend op een wijze, die nimmer tevoren in Nederland is vertoond, en die volgens deskundi gen nauwelijks in het buitenland voorkomt. De K.N.A.C. zal dan na melijk een nationale sportwagen- race houden en een internationale wedstrijd voor 500 cc-renwagens. Over dit sportevenement heeft de heer Van Haren, die sportcommissa- ris van de K.N.A.C. is, ons een en ander verteld. De sportwagen-race zal heel veel beter zijn dan verleden jaar, zowel door het gehalte van de deelnemers als van het materiaal. Dat komt ten dele door het inlassen van een 750 cm3. race. die met niet al te grote kosten kon tot stand ko men .Men heeft een klasse kunnen bereiken van auto'tjes, die er als sportwagens uitzien. Acht deelne mers hebben ingeschreven, onder wie de heer C. J. Rijshouwer uit Wassenaar. Klasse B (boven 750 tot 1100 cm3.) telt dertien deelnemers en de uit sportief oogpunt interessantere klas se C (boven 1100 tot 1500 cm3.) ne gen deelnemers. Hier doet een spe ciale groep uit Twente mee, met M. G .Midget, en ook majoor J. L. Flin terman uit Den Haag. de bekende houder van het snelheidsrecord ,is van de partij. Klasse D (boven 1500 tot 2000 cm3.) heeft acht inschrijvers, onder wie de heer J. H. Göttgens uit Vaals en een Antwerpenaar als enige bui tenlander. Ook klasse E (boven 2000 cm3. zal de moeite waard zijn, zowel om de wagens als om de rijders. Van dezen noemen wij de heren H. Sijt- hoff en P. M. van Dijk, beiden uit Wassenaar. In deze vijf klassen zal het gaan om 15 ronden van totaal 62.895 km., races, die volgens de heer Van Ha ren zelfs in het buitenland niet te zien zijn. Maar het belangrijkste nummer is ongetwijfeld de wedstrijd voor 500 cm3. renwagentjes, waaraan alleen rijders zullen deelnemen, die hun sporen hebben verdiend. Een team van zeven Engelsen zal de strijd aan binden tegen drie Nederlanders en vier Beigen, maar 23 Juli komen de Britten terug om elkaar te be kampen. Z.K.H. PRINS BERNHARD ZONDAG TOESCHOUWER BIJ DE SPORTWAGENRACE De auto-races, die Zondagmiddag a.s. op het circuit te Zand voort zul len worden gehouden, zullen wor den opgeluisterd door de aanwezig heid van Z.K.H. Prins Bernhard, be schermheer van de K.N.A.C., die de wens te kennen heeft gegeven een deel dezer races bij te wonen. Op dezelfde middag zal de Prins aan de Waalsdorpseweg met H.M. de Ko ningin een deel van het aldaar te houden concours hippique, een on derdeel van de Leidse Studenten lustrumfeesten, bijwonen. Tijdens een pauze in de races, die Zondag a.s. op het Zandvoortse cir cuit worden gehouden, zal het pu bliek een staaltje van de vooruit gang der techniek in de laatste hal ve eeuw getoond worden. Een origi nele auto van Nederlands fabrikaat, merk Spiiker, anno 1906, geheel ge fabriceerd, zoals de Spijkerfabriek ze in het begin van deze eeuw aan de markt bracht, zal dan een ere rondje maken. DE ENGELSE DEELNAME Zoals^ reeds gemeld zullen aan de internationale autoraces in de 500 cc. klasse Zondag in Zandvoort een aantal Engelse automobilisten deel nemen. Behalve de reeds genoemde 6 Britten zal ook nog aan de start verschijnen Wing Commander Ai ken s. Deze' 7 Engelsen zullen in hun Lilliput-autotjes met 1 cylinder mo toren de strijd opnemen tegen 1 Belgen en drie Nederlanders. Het grootste deel van deze eigen fabri kaat autotjes is voorzien van een J.A.P. motor. Engelse coureur met racewa gentje per vliegtuig naar Ne derland. Volgens mededeling van de Ne derlandse organisatoren zal de be kende Engelse coureur Ken Whar ton. die tot tweemaal toe de tulpen- rallye en kort geleden tevens de rallye van Lissabon gewonnen, niet "Heen Zondagmiddag in Zandvoort "et zijn Lilliputwagentje, merk ^cper-B.S.A., deelnemen aan de 'ernationale wedstrijd voor de -Ive liter-racewagentjes, maar de -g tevoren uitkomen in de Shels- Walsh heuvelklim voor ren- en -rtwagens in Engeland. Teneinde --dagmiddag tijdig in Zandvoort '"'iinen starten heeft hij besloten - 'vaeentje van het vliegveld bij -ingham Zondagmorgen per vliegtuig over het Kanaal naar Schiphol te «brengen, Hem zal Zondagmorgen alsnog speciale gelegenheid moeten worden gegeven enkele proef rondjes te draaien op het circuit., Het programma van de autoraces. De indeling van het programma is als volgt: 13 uur: start van klasse B (750 tot 1100 cm3.) 12 deelnemers. 13.01 uur: Start van klasse A (tot 750 cm3.) 8 deelnemers. 14.05 uur: Sart klasse D (boven 1500 tot 2000 cm3.), 8 deelnemers. 14.06 uur: Klasse C (boven 1100 tot 1500 cm3.), 9 deelnemers. 15.10: Start klasse E (boven 2000 cm3.), 10 deelnemers onder wie Gat- sonides zelf in zijn Gatso „4000 sport", terwijl bovendien Barendregt en een thans nog niet aangewezen renner twee andere wagens, merk Gatso zullen rijden, de laatste de zwaarste van 4185 cm3. De heer Reichmann uit Huizen (N.-H.) neemt in deze klasse deel met een niet min- zien van motoren, waarmede normaal der dan 4482 cm3. zware Lago „Grand Sport". 16.30 uur: Start van de interna tionale wedstrijd voor de 500 cm3. renwagentjes door 14 deelnemers, onder wie 7 Engelsen, 4 Belgen en 3 Nederlanders. ÏJit de indeling van het programma blijkt al, dat van de eerste 4 klas sen telkens 2 klassen met slechts 1 minuut verschil starten. Om te ver mijden, dat de deelnemers aan de laagste klasse in de sportwagenrace worden ingelopen door de wagen met een grotere cylinder-inhoud, heeft men besloten de zwaarste wa gens eerst te laten starten. Zo zal het publiek dus om 13 uur de races kunnen zien van de B- en A-klassers en ruim een uur later die van de D- en de C-klassers. Tenslotte zal in de zwaarste klasse, de E-klasse van bo ven de 2 liter, het overzicht gemak kelijker kunnen krijgen, omdat de ze klasse alleen rijdt. In al deze 5 klassen moeten de wa gens 15 ronden afleggen. Het cir cuit is ruim 4193 meter lang, zodat de totale afstand voor iedere race 62.895 km. bedraagt. Na de sportwagenrace volgt dan tot slot de internationale wedstrijd voor de Lilliputwagentjes, die niet vallen onder de categorie „Sportwa gen", doch als Officiële racewagens geklasseerd zijn. De start van deze wedstrijd is bepaald op 16.30 uur. Deze Lilliputwagentjes, allen voor- slechts motorrijwielen worden uitge rust, zullen niet 15. doch 17 ronden, in totaal dus een afstand van 71,281 km. afleggen. Hoe het Nederlands elftal na de oorlog speelde |Poelpunten von NEDERLAND] B f I 8 te te 1 p t. t.'. f O O O yO t« i 8 i 4* I S Tggenpunten] Het Zweeds elital tegen Nederland gewijzigd Op het laatste ogenblik is er nog een wijziging gekomen in het Zweed se elftal, dat Donderdagavond in het Rasundastadion te Stockholm, waar A.I.K. zijn thuiswedstrijden speelt, het Nederlandse team zal ontmoeten. Knut Nordahl, een lid van de beken de voetbal-familie, heeft het verlies van zijn zuster te betreuren ten ge volge van een noodlottig ongleval. Zijn plaats als rechtsback zal worden ingenomen door Lennart Samuelsson van Elfsborg, een 26-jarige boy, die zijn debuut zal maken in het natio nale team. Over het algemeen heeft men in Zweden niet zoveel vertrou wen in het elftal, zonder dat men daar voor bepaalde reden kan ge ven. Men denkt wellicht nog aan de onverwachte nederlaag, nu twee jaar geleden tegen het Oranjeteam in Amsterdam. Aan de andere kant zijn de moeilijkheden, welke voor de trip naar Rio de Janero overwon nen moeten worden zo groot, dat de bladen meer schrijven over de aan staande wereldkampioenschappen dan over de ontmoeting tegen het Nu het Nederlandse Voetbal-elf tal vandaag naar Scandinavië is ver trokken ,is het interessant na te gaan hoe de nationale ploeg onze vlag in de vier na-oorlogse jaren verdedigd heeft. Wij hebben dit wisselende beeld hierbij in kaart gebracht, waarbij natuurlijk ook de ..nulllen- periode" duidelijk naar voren komt. Nederlands elftal. De belangstelling is niet overmatig groot. Het Rasundastadion kan on geveer 40.000 toeschouwers bevatten, maar alle kaarten zijn nog niet uit verkocht en men schat he' aantal tot nu toe niet verkochte plaatsen op ongeveer 5000. Het veld van het Ra sundastadion bevindt zich in uitne- nemende conditie. Er zit prachtig kort gras op, zonder veel kale plek jes, een ideaal terrein ook voor onze Oranjespelers. Stockholm ligt ove rigens- niet zo in de hitte te braden als ons eigen land. Wel vinden de Stockholmers de temperatuur voor de tijd van het jaar hoog, maar de avondtemperatuur van de Zweedse hoofdstad achten wij ideaal voor een goede in hoog tempo gespeelde partij voetbaL PROMOTIE WEDSTRIJDEN 4e KLASSE WEST. Voor de 2e ronde in de Promotie competitie voor de 4e klasse W7est II, zijn de volgende wedstrijden vast gesteld: 11 Juni: V.V.P.—SJC; G.S.V.— Tonegido. 18 Juni: S.JC.Tonegido; V.V.P. G.S.V. 1 Juli: G.S.V.S.J.C.; Tonegido— V.V.P. In verband met de warmte, zijn al deze wedstrijden vastgesteld op des avond 7 uur. Het Nederlands militair voetbalelf tal, dat vanavond op het Sparta-ter- rein te Rotterdam in het kader van het internationale militaire kam pioenschap tegen het Belgische elf tal uitkomt, is op enkele plaatsen ge wijzigd. De ploeg is thans als volgt amengesteld: Doel: Gerberink (Enschede). Achter. W. Hendriks (Vitesse) en Meines (Frisia). Midden: Verbeek (Sparta), Bouw meester (NAC) en de Rubber (VUC). Voor: H. Hendriks (NEC), Kolk man (Go Ahead), Homan (DWV), Lugthart (Be Quick) en Bos (Fri sia). Voetbalclub uit Dresden verdween naar Berlijn Toch geen „politieke druk" De voetbalploeg „Tabak Dresden", een der leidende clubs van de Sow- jetrussische zóne, is in haar geheel naar West-Berlijn uitgeweken, met vrouwen, kinderen en trainer. De le den van de ploeg verklaarden de Sowjetzóne verlaten te hebben van wege „de toenemende politieke druk op alle sportbedrijvigheid in Oost- Duitsland". „Tabak Dresden" was vroeger de „Dresdener Sportclub". Bij de reor ganisatie, vorig jaar van alle sport verenigingen in de Sowjetzóne werd de naam veranderd. De ploeg heeft toestemming gekregen om in Berlijn te blijven. De club besloot uit te wijken toen de secretaris, Fritz Scfculz, door de Oostduitse politie was gearresteerd op beschuldiging van ..tegenwerking van de ontwikkeling der democrati sche sportbeweging", enkele weken geleden. Schulz werd eind Mei weer vrijgelaten en riep terstond de club bijeen om over het vertrek te be raadslagen. Men besloot, dat de leden van de club individueel, met hun ge zin, per trein naar onderscheidene plaatsen in de Sowjetzóne zouden gaan en vandaar naar Berlijn, waar de trainer, Helmut Schön, voormalig nationaal voorhoedespeler, hen op wachtte. ATHLETIEK JURY-CONTACTAVOND VAN DE L.A.C. De eerste contact-aovnd voor jury leden Athletiek uit Leiden en om geving is een groot succes gewor den. Ondanks het warme zomerweer was een zeer bevredigend aantal jury-leden naar „In den Vergulden Turk" gekomen. De heer J. van der Lee, lid van de Nat. Technische Commissie, leidde een \yedstrijd hersengymnastiek, waarvan de vragen alle gebaseerd waren op de reglementen van de K. N.A.U Met grote animo verdiepten de aanwezigen zich in de talrijke bij zonderheden van deze reglementen en het bleek toch wel, dat de Leidse jury-leden hierbij niet voor een kleintje vervaard waren. De uitslag van de beide ploegen luidt: 24 pnt. tegen 23 pnt. Aan het einde van deze wedstrijd werd op prettige wijze van gedach ten gewisseld over de ervaringen, die men dikwijls als jurylid opdoet en ook hierbij bleek, hoezeer het ge wenst is, zich regelmating in de vele kronkels van het reglement te ver diepen. De heer H. Langerak, 'voorzitter van de Leidse Athletiek Commissie, vertolkte aan het einde van de avond, de gevoelens van alle aanwe zigen toen hij zeide, dat teruggezien kan worden op een leerzame bijeen komst, die veel heeft bijgedragen voor een beter onderling begrip tus sen de Leidse jury-leden. In de toe komst zullen er daarom regelmatig van deze avonden gehouden worden. De heer J. van der Lee werd dank gezegd voor de vlotte en dikwijls geestige wijze, waarop hij de avond had geleid. LAWNTENNIS AMERIKAANSE SPELEN TE NOORDWIJK Zoals reeds gemeld zullen in het komende weekend weer interessan te wedstrijden te Noordwijk worden De nieuwe chef d'equipe van de Tour de France 1950, Piet van ler lant te Tilburg, is in de wielrenwe- reld lang geen onbekende. In een interview, dat een verslaggever van het A.N.P. met hem mocht hebben, bevestigde dhr. van lerlant onze me" dedeling inzake zijn benoeming, doch hij voegde hier prompt aan toe dat nu nog lang niet alles in kan nen en kruiken is. „Kijk eens hier", zo vertelde hij ons, „natuurlijk wist ik een en ander van dit geval af, een kwartier geleden ontving ik de bevestiging van de benoeming, doch niet eerder dan dat de handteke ning van de heer Goddet onder de accoord-verklaring staat, is de zaak definitief in orde. Speciaal wil ik de nadruk leggen op het feit dat deze benoeming geheel in overeenstem ming is met Ruud de Grood, de vo rige ploegleider, die nog steeds de vertrouwensman van de Nederland se wielrenbelangen bij de heer God" det is. Samen hebben wij deze zaak besproken en tot deze beslissing zijn wij gekomen om gegronde redenen. Jan Pijnenburg als soigneur is een goede keus. hij verstaat de kunst om als oudrenner en als sportman de renners in hun meest moeilijke ogenblikken bij te '■Staan. „Uw oordeel over de ploeg?" „Natuurlijk heb ik daarin het vol ste vertrouwen, dat is toch vanzelf sprekend. De samenstelling van de ze ploeg is geschied, eveneens in overleg met Ruud de Grood, met Jan Pijnenburg en met Joris van den Berg. Als de zaken zich ontwik" kelen, zoals ik - het wil, dan moeten wij met deze ploeg een dragelijk re sultaat kunnen behalen. Van Est en even kwam natuurlijk de ecla tante zege in de rit BordeauxPa rijs ter sprake vertrekt als kop man. Hij is de renner met de meeste goodwill, vooral nu Schulte niet zal starten, aangezien 'hij aan de Ronde van Duitsland de voorkeur geeft, een speciale tactiek zal ik er niet op na houden, de omstandigheden in de komende tour zullen doorslagge vend zijn. Ik ben er echter van overtuigd te kunnen starten met een zestal renners, die alles zullen geven en allereerst de Nederlandse belangen zullen behartigen. In dit vertrouwen zie ik gaarne de komen de Tour de France tegemoet, waar mee ik wil werken," aldus dhr. van lerlant, die als plaatsvervangend consul der N.W.U. in de dertiger ja ren en in de naoorlogse jaren steeds temidden van de wielrenners heeft geleefd. Van lerlant spreekt vloei end Frans en weet zijn woordje wel te doen, getuige zijn optreden in de gemeenteraad van Tilburg, waarvan hij deel uitmaakt. Hij weet welke taak hen? te wachten staat. Hij kent het rennersleven. Niet voor niets publiceerde onlangs een deense cou rant over hem artikel onder de kop: „Het huis van lerlant, rendez-vous voor de Westeuropese renners". Ve le renners, groten van verleden en en heden, als Pijnenburg, Schulte, voor zijn adviezen. Als medewerker aan de „Maandagmorgen" schreef hij voor de oorlog onder de schuil naam Pierre wielrenartikelen. Over de Tour de France kan hij meepra ten, want uren en uren heeft hij met zijn vriend Joris van den Berg de diverse moeilijkheden besproken. Hij kent het vak van haver tot gort, hij weet met renners om te sprin gen enmet heren, zoals Goddet c.s. toch zijn. Bescheiden bleef hij steeds op de achtergrond. „Nu treed ik op de voorgrond", zo zei hij ons. „Maar weet dit, dat het geschiedt in nauw contact én met Ruud de Grood én met vriend Joris. Ik onder schat de moeilijkheden niet, wij zul len de renners tevoren preparen op de komende strijd, zij zullen hon derden kilometers in de benen heb ben als zij starten. Bij Jan Pijnenburg in „Old Dutch" te Tilburg was het druk, toen wij binnenkwamen om hem even aan het spreken te krijgen. Natuurlijk zat de zaak vol met wielrenenthou- siasten, en even natuurlijk was de schitterende zege van Wim van Est het gesprek van de dag. Jan zelf stond achter de tapkast, had het druk en wuifde ons vriendelijk weg met de woorden: „Ga maar naar Piet van lerlant, ik zeg toch niets". Wij zijn gegaan, maar later kwamen wij toch nog even terug en toen het Jan duidelijk was, dat wij genoeg wisten zei hij kort maar krachtig: „Ik ga mee. mits de voorgestelde ploeg zal rijden. Ik ga niet naar Frankrijk om naar de bergen te zien. niet naar Parijs om de boule vards, die ken ik allang. Ik ga naar Frankrijk even zo als ik destijds naar Amerika ging, niet om wolken- krabbers te bekijken, maar om iets te bereiken en met deze ploeg zul- Drie van de spelers der grote Amerikaanse ploeg, welke te Parijs speelde en die naar Wimbledon gaat, drie spelers, die te Parijs tot in de voorlaatste ronden doordrongen, zullen mét de Zuid-Amerikaan Mo rea spelen voor de Internationale Club van Amerika tegen een ploeg van onze I. C. waarin Bromwich, Worhington en Harper gasten zijn. Een wedstrijd, waarin dus het mo derne Amerikaanse aanvalsspel ten volle tot zijn recht kan komen. Het programma is. onder nadere goedkeuring van de Amerikaanse aanvoerder, als volgt- opgesteld: Vrijdagmiddag 3 uur: Van Meege ren tegen Morea (Arg.) gevolgd, door: Worthington tegen Seixas. Daarna Bromwich en Worthington tegen Kovaleski en Larsen. Zaterdagmiddag half drie: Van Swol tegen Kovalski; gevolgd door Bromwich tegen Larsen. Vervolgens Harper en Rinkel tegen Seixas Morea en hierna nog een dubbelspel Zondagmiddag twee uur achter eenvolgens: Harper tegen Morea, Worthington tegen Seixas. VanSwol en Rinkel tegen Larsen en Kovales ki, Bromwich en Worthington tegen Seixas en Morea. TAFELTENNIS EHRLICH NAM REVANCHE OP DU BUY In het kader van de sportweek Leeuwarden zijn gisteravond wed strijden gehouden waaraan behalve enkele sterke Nederlanders ook Aloy- 7i Ehrlich deelnam. Hij kwam weer uit tegen Du Buy, doch hij versloeg hem in de finale na spannende strijd: 2117, 1621, 23—21, 19—21, 25—23. WATERPOLO SEMI-INTERNATIONAAL WATER POLO TE ROERMOND. Tijdens de trainingswedstrijden van de voorlopige Nederlandse zwemploeg, welke Zondag 18 Juni te Roermond worden gehouden, zullen twee waterpolowedstrijden worden 0—r-- Het Nederlands jeugdze- vental speelt die dag tegen de Belgi sche jeugdploeg, welke wedstrijd zal worden gevolgd door een treffen tussen de officieuse landenploegen van Nederland en België, de Kik vorsen en de Dolfijnen. Voor het Kikvorsenteam zijn de volgende spelers uitgenodigd, van Gelder (HZPC), Bijlsma (Haarlem), Braasem (Haarlem), de Bood (IJ), Keetelaar (Robben), N. Korevaar (Merwede), van Feggelen (Meeu wen), Smol (Zian), Cabout (GZC) en de Gans (Neptunus Amersf.). Voor de jeugdploeg zal een keuze worden gemaakt uit: Finee (Dolfijn), de Wit (Robben), Luchs (Robben), C. van Doorenmaalen (Haarlem), Sievers (HZC), Janssen (IJ), Beij- derwellen (GZC). Mosterd (AZPC) en Insinger (AZPC). Beide teams worden pas in Roer mond definitief samengesteld. WEDSTRIJDEN DE ZIJL. en nu van Est zijn hu nog dankbaar Jen wij iets bereiken". Gisteravond werden de eerste wa terpolowedstrijden voor de zomer competitie door de Zijl gespeeld. De Zijl-adspiranten speelden tegen die van ZIAN. Uitslag 2—3. Daarna kwamen de dames zeven tallen van de Zijl en Swift tegen el kaar uit. Eerlijk gezegd gaven wij de thuis club weinig kans en toen Swift vrij spoedig een 10 voorsprong ver kreeg dachten wij aan een grote ne derlaag voor de Leidenaars Geluk kig kwam er een ommekeer en niet zodra was uitgezwommen of zij deden het veel beter dan verwacht werd. Na goed doorzetten van T. Sjardin werd het 11 en nog voor rust was het de zwoegende C. Blauw eindelijk gelukt toch de Zijl een 2 1 voorsprong te bezorgen. Even werden wij verrast in de tweede helft toen Swift direct het initiatief overnam en de gelijkmaker wist te scoren (2—2); maar even later was het toch weer Tj. Sjardin, die de stand op 32 bracht. "Tenslotte speelden de reserven van de Zijl nog tegen die van LZC, waarbij de Zijl II met 41 won. BRIDGE OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA Gistermiddag werden de wedstrij den om het kampioenschap van Europa te Brighton voortgezet. De uitslagen luiden: Heren: IJsland sloeg Finland met 29 internationale matchpunten. Zwe den sloeg België met 5. Engeland sloeg Noorwegen met 29. Ierland sloeg Nederland met 8. De wedstrijd tussen Italië en De nemarken eindigde in een gelijk spel, omdat Italië slechts 4 interna tionale matchpunten voorstond. Dames: Denemarken sloeg Noor wegen met 8. Engeland sloeg Italië met 23. Frankrijk sloeg Zweden met De wedstrijd BelgiëIerland eindigde onbeslist aangezien de Bel gen slechts 4 int. matchpunten meer hadden. Gisteravond werden de wedstrijden om de Europese kampioenschappen voortgezet. Bij de onderbreking leid de Gr. Brittannië met 11 matchpun ten tegen IJsland, Italië met 16 te gen Nederland, Zweden met 27 tegen Ierland, Frankrijk met 19 tegen Noorwegen: Denemarken en België stonden gelijk. Bij de dames leidde Gr. Brittannië met 9 punten tegen Ierland, Zweden met 24 punten tegen Noorwegen, België met 15 tegen Frankrijk. Dene marken en Finland stonden gelijk. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De gisteravond gespeelde paren- competitie had tot resultaat: Groep A:1 1. echtp. Zandvliet 41 p., 2. de Grootv. d. Post 32 y2 p., 3. v. Ziltv .Dieren 31 p., 4. en 5. Mossel v. Zijl en ZandvlietBouter 30 y, p., 6. echtp. Cuppen 30 p., 7. echtp. Bik 29 p., 8. v. HaasterenLamboo 27 p. Groep B: 1. SmitAbswoude 27^4 p., 2. Winkelmolenmej. Lagerberg 20 p., 3. dames v. GelderenKin nen 18 p., 4 echtp. Werter VJy2 p., 5. dames GenangVis 16 p., 6. dames v. Bergen Henegouwen—Schalks 15 p., 7. JeusterVuurpijl 11 y2 p. Groep C: 1. en 2. Gebrs. Abswoude en MulderNiekerk 35 y2 p., 3. da mes de Roov. d. Stok 35 p., 4. echtp. Landsbergen 34 y2 p., 5. dames JanssenKoppers 31 y. p., 6 echtp. v. Gent 29 p., 7. echtp. Stuyfzand 26 p., 8. mej. ZwartSchilling 25 p. Volgende week Woensdagavond! voortzetting en slot van de paren competitie. „De Sleutels". De uitslagen van de laatste ronde der clubviertallen competitie zijn: Groep A: Team v. Egmond wint van team Beijer met 44 m.p.; team Braams wint van team Smelt met 20 m.p.; team Thoolen gelijk met team Bonte (0 m.p.). Groep B: Team Bersgma wint van team v. d. Ende met 14 m.p.; team de Haan wint van team Kreft met 10 m.p.; team mevr. Klarenbosch ge lijk met team Klinkenberg (0 m.p.). Team v. Egmond en team de Haan eindigden als eerste. A.s. Dinsdag zal een sluitingsdrive worden gespeeld. VOLLEYBALL PROFESSORENWIJK KAMPIOEN EN EERSTE KLASSER. Door gisteravond in Voorburg met 30 te winnen van Smash, is het volleyball-elftal van de Professoren- wijk kampioen van de 2e klas en pro moveerde het naar de eerste klas. Deze prestatie is opmerkelijk, omdat de Vereniging pas een jaar oud is en aanvankelijk enige moeilijkheden had met de opstelling. Van de laatste 12 wedstrijden werden er 10 gewon nen en 2 gelijk gespeeld. A.S.V.U.L.U.V.V. 2—3. Het A-team van de Leidse Universiteits volleybalvereniging won gisteren met 32 van het team der Amster damse Vrije Universiteit. De games waren 15—11, 5—15, 15—11, 14—16, 1315. Dit was de laatste wedstrijd van het Acad. seizoen, gedurende hetwelk het Leids A-team alle wed strijden heeft gewonnen. POSTDUIVEN „Het Oosten". .Wedvlucht vanaf St. Quentin, pl.m. 272 km., gelost om 10 uur met N.O.-wind, later draaiend naar Z.O., warm weer. In concours 213 duiven. J. L. de Weerd 1, 6, 117; L. de Romijn 2, 11, 16, 23, '6; J. Prins 3. 40; W. Nagtegaal 4, 33, 35; H. E. Christiaanse 5, 20; Zwaan 7, 28; H. J. Kettenis 9, 32, 42. Tj. de Wit 10, 31; Th. Houthoff 12, 25, 37; M. v. d. Meij 13, 18; J. Boekkooi 14, 19, 30, 38; 39. W. Ver kerk 15. Eerste duif 3.35.26, laatste prijswinnende 3.58.8 uur. Kamp. Vitesse t/m. St. Quentin: le kamp. J. L. de Weerd 477.4 pnt., 2e kamp. J. Boekkooi 475.2 pnt.; 3e kamp. L. de Romijn 472.1 pnt. De Blauwband (Alphen a. d Rijn). Wedvlucht met 207 oude duiven vanaf Orleans, afstand plm. 409 km. Gelost om 6 uur met N.-O.-wind. Eerste duif 2.26.50. De 69é om 5.38.22. De uitslag is C. v. Ofwegen I, 6; P. G. Borgers 2, 58, 10; G. v. d. Ham 3, 4, 7. D. Groeneveld 9. P.V. „De Vrije Vliegers" (R'veen) Wedvlucht vanaf Orleans plm. 517 km. Eerst aankomende 3.37.37; laatst aankomende 4.41.52. J. v. Amster dam 1, 2, 7, 9, 11; H. v. Veen 3, Joh. Warmerdam 4, 13, P. v. Es 5, A. van Beek 6, 10, R. Paauw 8, B. de Jong 12.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6