Burgerij-feesten van het Leidse Lustrum werden hedenmorgen geopend Vergadering Ned. Banketbakkers WOENSDAG 7 JUNI 1950 OE LKIOSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Met boek-aanbieding, tentoonstelling en parade: Goede verhouding Studenten - Burgerij MA LANGE VOORBEREIDINGEN en de laatste dagen koorts- achtige haast, is vandaag einde lijk het ogenblik aangebroken, waar op de Leidse Studenten-Lustrumfe esten geopend werden. Het sein is dus gegeven, waarop studenten en burgers van Leiden tezamen in fees telijke stemming zullen herdenken, hoe drie honderd v-f en zeventig jaar geleden de Vader des Vaderlands in Leiden een Universiteit stichtte, het Bolwerk der Vrijheid" als een levend monument, ter her innering aan het dappere verzet tijdens het beleg in 1574. Sedert dat jaar heeft de Academie een blijvende plaats in Leiden ingenomen en zijn de studenten nauw verbonden geworden aan het wel en wee van de Sleutelstad. Een verbondenheid, die zich vaak op zeer verschillende wijzen heeft geuit en die niet altijd even prettig was. Maar thans mag gezegd worden, dat de studenten in Leiden Leidenaars met de Leide- naars zijn en dat hun contacten met de burgerij over het algemeen van prettige aard zijn. Op dit tramien hebben hedenmorgen verschillende sprekers geborduurd, toen in de „Grote Pers" van „De Lakenhal" een groot gezelschap bijeengekomen was, om de burgerijdagen der Lus trumfeesten te openen. GESCHIEDENIS VAN HET LEIDS STUDENTEN CORPS Het was de praeses collegii, de heer M.S.H. G. Heerema van Voss, die de aanwezigen mocht verwelko men. Wij merkten o.a. op mr. L. A. Kesper, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, prof. dr. B. A. van Groningen, rector-magnificus, het Collegium van het L.S.C., de Lustrum-commissie 1950, de Burge rij-commissie, verdere studenten- corpora, dr. P. J. Idenburg, namens de Fundation Harvard-Leiden, luit.- kol. J. A. J. van Horssen, garni zoenscommandant, kapt.l. ter zee J. A. de Back, commandant van de* Soc, Med. Dienst der Kon. Marine, vertegenwoordigers van de Studen tenweerbaarheid „Pro Patria", depu taties van de Drie Octobervereni- ging, de vereniging „Koninginnedag" en de Leidse Midenstandscentrale. De praeses collegii gaf de verze kering, dat de studenten tijdens de ze feesten de Leidse burgerij als welkome gasten zullen beschouwen en dankte zeer velen, waaronder spe ciaal het'college van B. en W., voor de grote medewerking, bij de voor bereidingen ondervonden. Hiermede verklaarde spr. de burgerij-feesten voor geopend. Burgemeester van Kinschot be antwoordde deze toespraak en herin nerde aan de goede verhouding tus sen studenten en burgerij. Vervolgens sprak de heer J. P. Naeff, preases van de Commissie tot redactie van het Geschiedenisboek, die herinnerde aan de vroegere ver houding, waarbij, zoals oude papie ren weergeven, de burgers „ploer ten" werden genoemd door de stu denten. Thans is deze verhouding radicaal gewijzigd! Met voor ieder een toepasselijk woord reikte spr. vervolgens aan vgrsdhillende per sonen het boek uit, dat de geschie denis van het Leidse Studenten Corps bevat Mr. L. A. Kesper, de burgemeester, prof. van Groningen, drs. Pelinck en mevr. Idenburg har- drs. Pelinck en bevr. Idenburg har telijk te danken voor de. medewer king, bij het inrichten van de ten toonstelling, die spr. met deze woor den voor geopend verklaarde. De aanwezigen maakten na dit officiële gedeelte een rondgang over deze tentoonstelling, die gebaseerd is op de geschiedenis van het Leids Stu denten Corps, zoals genoemd boek deze beschrijft. Oude vaandels, boe ken, tekeningen, gravures, enz, enz. geven een interessant overzicht van deze geschiedenis, die vooral duide lijk laat uitkomen, hoe het hele stu dentenleven in de loop der jaren ra dicaal is veranderd en aangepast aan de moderne omstandigheden. PROGRAMMA. Voor de etalage-fotowedstrijd, die van 7 tot 17 Juni zal duren, hebben zich 270 winkelier? doen inschrijven, met een totaal van 375 etalages In deze etalages zal men een foto aan treffen, welke betrekking heeft op de Leidse Universiteit en het univer sitaire leven in de Sleutelstad. In to taal zijn er 50 verschillende opnamen Op een formulier, dat bij ale deel nemende winkeliers tegen betaling van f 0.10 verkrijgbaar is (de op brengst komt ten goede aan het Studentensanatorium) zal men in moeten vullen wat of deze foto's voorstellen. Zowel de Burgerijcom— missie als de Leidse Middenstands centrale hebben voor deze wedstrijd f 500.aan prijzen beschikbaar ge steld. Bovendien zijn door de Burge- rijcomrnissie 3 plaqeuttes beschikbaar gesteld voor de origineelste, ver- koopkrachtigste en mooiste etalage. Hengelaars vroeg op. Voor de hengelaars is het Donder dag vroeg dag. Om kwart voor zeven verzamelen zij op het Stadhuisplein en trekken vandaar gezamenlijk naar de Vliet, waar een serieuze aanslag op de geschubde waterbewoners zal worden ondernomen. De liefhebbers van de wielersport kunnen om 10 uur in de Doezastraat met races voor transport- en bakfietsen reeds een voorproefje krijgen van de grote wielerronde, welke om 2 uur in de Kool georganiseerd wordt. Voor deze wedstrijd heeft het Leids Studenten Corps een beker beschikbaar gesteld voor de renner die de beste presta tie levert. De bewoners van het K.oolkwartier worden verzocht tij dens de wedstrijd hun honden aan de lijrf te houden met bet oog op het ge vaar voor de deelnemers. Ook de voetbalsport is deze dag niet vergeten. Op de terreinen aan het Zwarte Pad gaan ^niet minder dan 33 elftallen van de Leidse in dustrieën elkaar bekampen. De eerste wedstrijd van dit mon- stertournooi vangt aan om kwart over acht v.m. en de finale vindt plaats om, vijf uur 's middags. Om vier uur komen in de groenbakken op he* Galgewater, de roeiers van de Politie, PTT, N.Z.H.V.M., Brand weer en Sociaal Medische Dienst in actie, hetgeen als immer een verma kelijke sensatie za1 worden. 's Avonds worden de scherm-, schaak- en damwedstrijden besloten roet de finajes. Bij de dammers geeft wereldkamapioen Piet Roozenburg tevens een simultaan-seance. Het lustrum sportprogramma wordt Vrijdagavond om 8 uur besloten met turndemonstraties van de Leidse verenigingen op het NBLO-terrein aan de Zoeterwoudse Singel. ZIEKEN-TRIDUUM LN LEIDEN. Zware finantiële lasten. Zoals reeds eerder werd gepubli ceerd, ligt het in het voornemen om dit jaar de traditie, welke door de oorlog werd onderbroken, weer in ere te herstellen, en een ziekentri- duum te organiseren op 1(2, 13 en 14 Juli a.s. in de dekenale kerk aan 'de Heerensingel te Leiden Gedurende de oorlog is al het ma teriaal ter beschikking gesteld voor diverse doeleinden. In verband hier mede staat het Comité voor de moei lijke taak thans alles opnieuw te moeten aanschaffen, hetgeen zware financiële offers eist. Het Comité doet een beroep, ook op U. een bijdrage te leveren, opdat alle zieken in de gelegenheid worden gesteld dit Genade-feest te kunnen meemaken. Uw bijdragen worden gaarne te gemoet gezien, door de penningmees ter de heer P. M. Smit, Zoeterwoudse Singel 40A, Leiden, of op de reke ning van het Comité Eucharistisch Ziekentriduum bij De Twentsche Bank N,V- te Leiden. (Postgiro 9013). EINDEXAMENS A VAN HET STEDELIJK GYMNASIUM. De groepen I, II en III afdeling A van de eindexamen-candidaten van het Gymnasium te Leiden slaagden geheel, te weten: de dames Goverdina Burgersdijk, Flora W van Dam, Isa le Grand, Adriana D Mul der, Johanna M. W. van Weerlee, al- allen te Leiden, en de heren J. Th. P. de Bruyn, M. de Clercq, J. R. H Hoogervorst, J. A. M. van Hoorn, C. van Wijngaarden allen te Leiden en A. W. Overes te Hazerswoude. Tengevolge hiervan begon de aan hangwagen waarop de last te veel lnaar achteren was geplaatst te stei geren en verloor de bestuurder de macht over het stuur, met het ge volg dat jeep met aanhangwagen in de langs de weg gelegen sloot dook. Hoewel de jeep geheel kantelde wist de heer B. zich zelf te redden. De rest moest met een kraanwagen uit het zilte nat worden gehaald. HAZERSWOUDE „De Reisduif" (Hazerswoud). Wedvlucht met oude duiven van St. Quentin; in concours 108 duiven, af stand 380 km., losgelaten om 10 uur, met N.O. wind. Eerste duif 2.28.57, snelheid 994,78 meter per min. Laat ste 3.18.46, snelheid 849,50 m. Uit slag: P. J. Fase 1, 6, 14, 16, 20: C. Groen 2, 9, W. Bleeke 3, A. H. Fase 4 P. van der Malen 5, 7, R. Lindhout "I, P. van Wieringen 10, W. G. de Jongh 11, 18, 21, 23, K. Starreveld 12, W. den Braver 13. 22, L. van Gorkum 15, N. van den Bosch 17, 19. Geboren: Peter Cornelis, zn van C. Hunich en M. Peters; Johanna Albertha Maria, dr van P. Toor en J. M. Louwers; Robert, zn van W. Roos en A. F. Eigenraam. Ondertrouwd: Marinus Radema ker 29 j. en Dina Ooms 27 j.; Cor nelis Koster 26 j. en Annie van Veen 24 jaar. Getrouwd: A. H. Wesselingh en E. M. de Jong; J. Snoep en I. Sloot weg; A. C. Schakenbos en S. M. van Kampen. Overleden: Johanna Kuipers, 8Fj. echtgenote van G, J. van der Haas. De Ned. Banketbakkersvereniging, die dezer dagen in Leiden haar 61e algemene vergadering houdt, zette gistermiddag de 's morgens begon nen agenda-behandeling voort. Tot lid van het hoofdbestuur werd herkozen de heer K. H. Hofsteenge uit Arnhem. In de vacature van de heer H. G. S. Elfrink uit Zwolle werd gekozen de heer A. v. d Waal uit Zwolle. Herkozen werd tot lid van de Historische Commissie de heer H. F. Kuipers uit Haarlem. Tot lid van de Reclame-commissie werd benoemd de heer N. Haasbroek uit Den Haag. De heer Jac. Thuys uit Arnhem zag zich wederom benoemd tot lid van het Steunfonds. De heren T. C. Heenk en A. C. de Wilde, bei den uit Amsterdam, werden herko zen als leden van het Schoolbestuur (vakschool), De heer H. G. B Da lenoord uit Zwole werd herkozen tot lid van de Commissie voor het Vak blad. Na een uitvoerige gedachtenwis- seling werd, op voorstel van de afd. Amsterdam, een telegram gezonden aan de Minister van Econ. Zaken, waarin een spoedige behandeling van de winkelsluitingswet werd be pleit. Diverse afdelingen uitten hun be zwaren tegen de ijkwet; algemeefl was men van gedachte, dat er in de banketbakkerijen niet wordt afge wogen voor directe verkoop, zodat het aanschaffen van nieuwe weeg- werktuigen en gewichten een geheel nodeloze uitgave wordt geacht. Het belangrijkste punt van de agenda was de aangekondigde ver hoging van de omzetbelasting van 3 op 8^ Ontkend werd, dat ban ket-producten als luxe zijn te be schouwen Immers ook fijne vlees waren en gerookte paling vallen niet onder deze hoge belasting. Het Hoofdbestuur kreeg blanco mandaat LEIDS KUNSTCENTRUM BESTAAT ééN JAAR. Jaarvergadering. In een der bovenzalen van „Het Gulden Vlies" kwam het Leids Kunst Centrum gisteravond in algemene ledenvergadering bijeen. De keuze van „Het Gulden Vlies" als verga dercentrum, in plaats van het Stad huis, was geschied, omdat het Leids Kunst Centrum deze avond een iet wat feestelijker tintje wilde geven. Het Centrum bestond n.l. op 4 Mei j.l. één jaar, terwijl op 23 Mei de eerste algemene ledenvergadering werd gehoudens De leden was ver zocht'na afloop van het officiële ge deelte de avond een feestelijk ka rakter te geven door voordrachten en wat dies meer zij. Het officiële gedeelte duurde ech ter langer, dan was voorzien. Op de eerste plaats moest een huishoude lijk reglement worden behandeld. Het werd ongewijzigd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden mevr. A. GrefeWalck, en de heren Han Werz, Marcel Keezer en Will Twee- huyzen werden bij acclamatie herko zen. De heer C. Basoski legde zijn functie als bestuurslid wegens druk ke werkzaamheden neer. In deze va cature werd niet voorzien, omdat het bestuur tussentijds reeds werd uitge breid met mr. R. Streng. Volgens het nieuwe huishoudelijk reglement wer den in de tentoonstellingscommissie gekozen de heren H. v. d. Vet en J. v. d. Post. De commissie kreeg van de vergadering na ampele dis cussie de opdracht omstreeks half Juli een zomerexpositie samen te stellen, die vooral bedoeld zal zijn als „visitekaartje" voor de Leiden be zoekende vreemdeling. Na een korte pauze droeg vervol gens de heer Lode Seng'ers „De Dijk" van Jan Engelman en een nonsensi- caal lachgeyal voor, waarbij deze bekende kerkschilder zich van een onverwachte zijde deed kennen. om in dit opzicht naaiT bevinding van zaken te handelen, waarbij aan sluiting zal worden gezocht bij het inmiddels gevormde comité van actie. De volgende algemene vergadering zal gehouden worden in Rotterdam. Het nuttige werd met het aange- namen verenigd, want gisteravond trad het cabaret-gezelschap van Daan Hooykaas in het Casino te Noordwijk op voor de afgevaardig den en hun dames. Vandaag maakte het gezelschap van plm. 250 personen een rondvaart over de Kagerplassen. BENOEMING TOT PRIVAAT DOCENT TE LEIDEN INGETROKKEN. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is de toelating van dr. P. J. S. Cramer als privaatdocent bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de economie van de tropische landbouw, op zijn verzoek ingetrokken. RIJKSMUSEUM NAT- HISTORIE. Bij Kon- besluit zijn dr. C. G. F. H. Bayer en dr. L. D Brongersma, te re kenen van 1 Januari 1950, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN Patroonsfeest Kath. Scholen. Het feest van de H. Bonifatius, pa troon der parochie en van de scho len werd Maandagmorgen in kerke lijk- en schoolverband plechtig en feestelijk gevierd. Om 8.15 ^uur werd een gezongen H. Mis door de Deken opgedragen tot intentie van de scholen. De kin deren zongen om beurten met de schola de gezangen De deken sprak over de patroonheilig. In de scho len werd gezamemBök ontbeten. Daarna vertoonde kap. Duijm in de gymnastiekzaal, eerst voor de groten en daarna voor de kleinen een film. In de St. Josephzaal hield pater Meuwese, de pionier van Nieuw Guinea een lezing met lichtbeelden over zijn missie onder de „doods- kopstammen". De aangename trac- tatie voor de schoolkinderen ontbrak evenmin. Voor de leerlingen van de Mulo- school was het tevens het afscheids feest van het schooljaar, ofschoon ze nog wel enkele weken in de school banken moeten zitten. Het Ned. Rode Kruis actief. Niet minder dan zestig dames zullen in de loop van deze week bij de in gezetenen aan huis een beroep ko men doen om een royale gift te schenken voor het charitatief werk van het Ned. Rode Kruis. Mevr. J. Witschey-van Unen, de echtgenote van de burgemeester heeft het ere- voorzittërschap met enig ceremo nieel aanvaard in een Maandag avond gehouden bijeenkomst, die door mr. R. Samsom werd ingeleid. Vervolgens werd het woord ge voerd door mevr. Witschey en de heer G. Stouthamer. De bijeenkomst werd besloten met declamatie door de heer Abr. Hofland. BOSKOOP Auto nam een badGistermiddag te ongeveer half twee, reed de heer B. men zijn jeep, waar achter een wagentje op twee wielen was be vestigd, vanaf de Hefbrug, de Reijers koopseweg op. Ter hoogte van de Rozenlaan mc.est,de bestuurder plot seling remmen voor een wie'riidrter, NIEUWKOOP Geboren: HendrlkusGenardrus Ma ria, z. van J. de Jong en van A, A. v. d. Hoorn; Huberts Johanna, d. v. J. M. Baas en van H. J. Pieterse; Arie Cornelis, z. van J. de Geus en van C. Rietkerk. Huwelijks-aangiften: H. Koster, cud 32 j. en G. Blijleven oud 29 j. Gehuwd:: P. W Vroomhof, oud 26 j. en C. M. Veenman, oud 24 j. TER AAR Geboren: Petrus C. J. M., z. van Th. A. Hij dra en P- J. v. d. Meer; Cornelis A. G. M., z. van C. Th. Eg berts en A. M. Hijdra; Marcellinus J. M., z. van B. B. Splinter en E. C- M. Stouten. Ondertrouwd: J. van Egmond 25 jaar en G. A- Bijlemeer, 20 jaar. Huwelijken: A. J. Hartveld 28 jaar en I. Vépy 36 jaar. Overleden: J. G. Vis 70 jaar. WOUBRUGGE Geboren: Cornelia P.. z. van C. P. Walraven en J. Haring; Cornelis, z- van J. Wijsman en S. Brupt; Anna, d. van P. de Boer en E. Bruné; Nanna M., d. van S. D. Jansz en C. M. Bruin; Willem, z. van W. Hooger- vegt en M. A. de Wit. Ondertrouwd: G. H. Ganzevles en A- M. van der Pouw Kraan; C. J. van der Horst en M. A. de Vette. Getrouwd: S. G- van Tol en J. W. van Wieringen; P. L. Cöhn en L. Noordam. NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: z. van C. P. de Groot en A. M. M. Ruigrok; d. van L. J. van der Laan en L. M. J. Nieuwmeijer; z. van T .N. Nederstigt en J. M. Ver haar; z. van C. van Dijk en C. S. de Blaeij; d. van H. J. Hylkema en M. M. Sluis; d. van W. Meijer en C. J. Vink. Ondertrouwd: A. Leus en T. J. Schalk-Lidewij. Getrouwd: C. Koopman en G. M. Langeveld. KATWIJK In het goud. Gisteren vierde het echtpaar A. DurieuxJ. Durieux-van Dijk zijn gouden huwelijksfeest, waarvoor velen hun belangstelling toonden. Geboren: Margaretha, d. van A. Houwaart en J. v. Duyvenbode; Ni- colaas, z. van H. Th. Looyestein en P. C. Verhaar; Arris, z. van C. de Jong en F. Zwanenburg; Petronella, d van G. D. Bomas en C. Meijer; Nicolaas. z. van N. Parlevliet en A. van "Hengel; Nelly, d. van K. Taat en S. P. Volbeda; Adam. z. van P. Ba- velaar en J. M. Driebergen. Ondertrouwd: J. Schaap en S. J. van Duy venbode; J. van der Bent en A. Hasenoot; J. van der Meij en K. Ouwehand; J. C .Ouwehand en P. v. d. Plas. Getrouwd: J. J. Kaslander en W. Visser; J. Barnhoorn en W. Verdoes; J. C. van Duyn en A. v. Beelen; C. van Sandijk en J. Vlieland. Overleden. A. van Rijn 75 j.; W. Ros 49 j.; H. V. van der Marei 68 j.; N. Ouwehand 37 j. LISSE Kerke-Veiling. Maandagavond werd in de veilingzaal van N.V. Hol land's Bloembollen Huis te Lisse de jaarlijkse traditionele Kerke veiling gehouden, waarvan de opbrengst was ten bate van de R.K. kerk, Ar men, St. Elisabeth en St. Vincentius Vereniging. De catalogus omvatte ongeveer 400 nummers, waaronder vele nieuwe va riëteiten bloembollen, levensmidde len, planten etc. Het was reeds ruim twaalf uur geworden, toen deze zeer geanimeerde veiling ten einde was. Na afloop hiervan volgde nog een verloting van een groot aantal plan ten, welke voor de kopers disponibel waren gesteld. Het eindresultaat overtrof de ver wachtingen. daar in totaal een bedrag van 9746.kon worden afgedragen. In 1949 leverde de kerkeveiling 9269.op. Personalia. Mej. R. Clemens en dc heren J. Faas en L. Rhijnsburger behaalden het kruideniers-vakdi ploma. NOORDWIJK Personalia. De heer J. C. v. d. Voort onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool alhier, is met ingang van 15 Juni a.s. benoemd als onderwijzer te Wassenaar. NOORD WIIKERHOUT Het Wit-Gele Kruis hield de jaar vergadering in café „De Zwaan". De voorz. vond het jammer, dat de belangstelling van de leden zo ge ring is. Uit het jaarverslag van de secr. bleek dat op 1 Januari 1950 het aantal gezinsleden 1018 bedroeg. De wijkzuster heeft in 1949 3266 huis bezoeken bij 404 zieken gebracht Bij 39 t. b. c.-patiënten werden in totaal 388 bezoeken, bij 172 zuigelingen 396 en bij 128 kleuters 163 gebracht- In de kliniek van het wijkgebouw werd in 1245 gevallen hulp verleend. Verplegingsartikelen werden in 891 gevallen uitgeleend. Half Maart 1949 werd het consultatiebureau voor kleu ters geopend, dat 2 maal per maand wordt gehouden. Na de zuigelingen en kleuterzorg en niet te vergeten de t b. c.-bestrijding vraagt ook de kinderuitzending de aandacht. Wel dra zullen volgen de kanker- en rheu- mabesfcrijding, twee ziekten, waar van we nog al eens horen en welke wel een dankbaar werkterrein schij nen te vormen voor kwakzalvers e.k., terwijl indien men er tijdig bij is reeds met de bestaande medische hulpmiddelen belangrijke resultaten worden bereikt. Ten behoeve van de leden is de kliniek in het wijkge bouw vfiir verbinden ppor^-'' op Maandag en Vrijdag van des nam. 45 uur. Behalve in dringende ge vallen kunnen uitleen-artikelen wor den afgehaald en terugbezorgd op Maandag, Vrijdag en Zaterdag van 35 uur In 1949 wedden bij 138 kraamvrouwen 2720 bezoeken afge legd voor de verzorging van moeder en kind. Interne verzorging kwam in 73 gevallen voor. Het consultatiebureau voor zuige lingen in het wijkgebouw hield 49 zittingen. Er werden 1879 consulten gegeven. De verpleegster legde 396 huisbezoeken af. Ingeschreven wer den 156 baby's, waarvan 147 uit Noordwijkerhout en 9 uit Noordwijk. Van het vorig jaar werden er 159 overgeschreven. 196 werden in het ve/slagjaar 1 jaar. Het 14-daags bu reau in de Voorzienigheid hield 27 zittingen. 361 consulten. N'ieuw in geschreven baby's 38, waarvan uit Noordwijkerhout 35, Voorhout 2 en Noordwijk 1. Van het vorig jaar over geschreven 31. 36 baby's werden 1 jaar. Het half Maart geopende kleu terbureau, d. i. voor kleuters tot 6 jaar hield 17 zittingen. 354 consul ten. Voorts 163 huisbezoeken van de wijkzuster. Nieuw ingeschreven wer den 252 kleuters, hiervan hadden reeds 236 een consultatiebureau voor zuigelingen bezocht- In 1949 stonden t b. c.-bestrijding 28 gezinnen onder toezicht. De vereniging heeft 3 ligtenten tot haar beschikking. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat 1949 een nadelig saldo opleverde van 373,89. Tot bestuursleden werden herko zen de heren: A. A. C. M. van Iersel. E. H. H. M Jansen, J. P. de Jong, G. A- Verdegaal en G. J. Warmer dam. Bij de rondvraag werd een vraag gesteld omtrent de kraamverpleeg ster, die in drukke tijden te weinig bezoeken kan afleggen bij de pa tiënten. De voorz. zeide in dit ver band. dat de vereniging zich heeft aangesloten bij het kraamcentrum Bollenstreek. Hieruit volgt dat met tertijd de kraamverpleegster hier zal verdwijnen. De kraamvrouwen zullen het dan met een verzorgster moeten doen. De voorz. zegde nog toe te proberen bij grote drukte hulp bij te krijgen. „De Duinklievers" (N'hout). Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand pl.m. 518 km. In concours 60 duiven. Gelost te 6 uur met O.-wind. Eerste duif aankomst 15.21.05 uur. Uitslag: J. Duijndam 1; J. en C. Broekhof 2, 3, 5, 15; St. Jan- Pav. St. Bavo 4, 6, 13, 14; G. C. Rot teveel 7; Jac. en R. Broekhof 8, 16; Geb. Meeuwenoord 9; P. Heshof 10; J v .d. Meij 11; Jac. Peeters 12; St. Pieter Pav. „St. Bavo" 17, 20; J. v. Denzen 18; B. Ooms 19. SASSENHEIM D.V.V. In het jaar van het eer ste lustrumfeest krijgt de vereniging een speeltuin. Het terrein daarvoor is gelegen op het oude Sporthof. Met Augustus hoopt men het te ope nen. Voor de kinderen staat er voorts een boottocht over de meren op het programma, waarbij „Avifauna" zal worden bezocht. Ook de ouderen kunnen deze tocht, die op een Za terdagmiddag zal plaats vinden, meemaken. Ook de tuintjeswedstrijd zal dit jaar weer worden gehouden. De wis selbeker voor kleine tuintjes is de laatste keer de tweede maal gewon nen dor Jos. Rotteveel. De prijs gro te tuinen kwam bij de heer D. Meijer. Geboren: Willem G., z. van A. J. Helmus en G. Jeninga; Anthonius J. Th., z. van C. M. Huiskamp en H. Smulders. Getrouwd: D. C. Los 26 j. en A. Boter 20 j. VOORSCHOTEN Diefstal. Bij de politie is aan gifte gedaan van vermissing van een tuinstoel uit een voortuin aan de Veurseweg. Een andere inwoner uit de Gebr. Treubstraat miste twee fiet sen, die vanachter zijn woning ont vreemd zijn. Autotocht ouden van dagen. De 15e autotocht, d.w.z. de 3e lustrum- tocht zal gehouden worden op Don derdag 22 Juni a.s. Het comtié zet alles op alles om deze tocht te doen slagen. Het is de bedoeling van deze tocht een dagtocht te maken. fi°hor*n: Ai'da .t„ d v»n t. nroov VOORHOUT Zilveren priesterfeest van rector v. Buuren Het zilveren priesterfeest van de zeereerwaarde heer P. F. van Buu ren, rector van huize St. Agnes te Voorhout, begon met een door de ju bilaris gecelebreerde H. Mis. Hij werd hierbij geassisteerd door zyn heer-neven de aalmoezenier luit-ko- lonel P. Schonebeek, diaken en J. Schoonebeek, sub-diaken. De cere- moniaris pater A. van Buuren M. S.C., ook een neef van de rector, hield de feestpredicatie. Een groot aantal geestelijken, w.o. de deken van Noordwijk, dr. J. Vol- laerts S.J., directeur dei1 kerkmu- zekschool te Utrecht en prof dr J. de Groot, benevens vele familieleden, woonden de plechtigheid bij. 's Middags maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik de jubi- lari# te feliciteren. Onder hen, die hun gelukwensen aanboden, bevon den zich de burgemeester van Voor hout drs. C. J. N. de Graaf en dr. H. Bots met hun echtgenoten. Na de meer intieme viering in de loop van de dag werd in de namid dag een plechtig Lof gehouden. Het feest werd besloten met een serenade, die aan de jubilaris ge bracht werd door de harmonie van Voorhout. en I. E. Koekkoek: Wilhelmus H. M„ z. van I. van der Steen en M. H. van Dijk; Huberta P.. d. van E. de Jong* en H. J. van der Mey; Rika J.. d. van J. Koster en G. de Groot; Ber- nardus J. A., z. van A. Knural en H. G. Lamboo; Jacobus G. M., z. van C. Vogelaar en M. A. van Steen; Leen- dert J., z. van L. Los en S. Hoekstra; Cornelis J. L., z. van Th. Gj M. van Leeuwen en M. E. M. van Bohemen. Peter C. H., z. van G. C. Hoogen- doorn en M. Verboon. Ondertrouwd: L. L. Spaanderman 27 j. en G. van Santbrink 26 j.; J. van der Oord 26 j. en M. van Os 21 j- Gehuwd. A. A. van der Mijn en D. W. Noordegraaf. Overleden: Adrianus van Biemen 83 j. WASSENAAR Voorstellen gemeenteraad. Dc loongrens voor het kosteloos ver strekken van leermiddelen en het vergoeden van vervoerskosten te verhogen van f 3500.tot 4500 de legesverordening zodanig te wij zigen, dat trouwen op Zaterdag voor taan f 50.kost i. p. v. 10.en op Maandag 10.i. p. v. 50. het crediet van 70.000.voor de bouw van een openlucht zwembad voorlopig in te trekken wegens bezw Ged, St.; in vacature onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen: 1. mevrouw B. M. Baronesse van Harinxma thoe Sloo- ten geb. Elout of 2. de heer A. v. d. Lee; wederom tot lid van de huis vestingscommissies; het besluit tot onteigening van gronden in Kerkc- hout en Oostdorp in te trekken i v. m ingebrachte bezwaren; aan de vier straten die geprojecteerd zijn op het terrein bij het Dominé'slaantje de volgende namen te geven: van Hogendorpstraat, van Limburg Sti- rumstraat, Falckstraat en van der Duyn van Maasdamstraat. Zes woningen voor ouden van da gen. Bij de plannen voor bebou wing van het terrein bij het Domi- néslaantje met 119 montagewonin gen is ook de bouw van 9 woningen voor ouden van dagen inbegrepen. Op de plaats, waar drie van deze woningen zullen verrijzen staat thans nog een woning en B. en W. achten het niet verantwoord "deze woning nu te laten afbreken. Voor de bouw van de zes andere woningen vragen B. en W. een crediet aan de Raad van 39.833.De woningen zullen volgens hetzelfde systeem en door dezelfde aannemer worden ge bouwd als de thans in aanbouw zijn de montagewoningen De aanbeste ding zal dan ook onderhands ge schieden. Reeds eerder was door de Raad ern crediet beschikbaar gesteld voor hot bouwrijp maken van de benodigde grond. SCHEEPSLICHTE!* CASTELBIANCO .(met burgerw.) 7 Juni te Djakarta: CHESHIRE 6 Juni bij Pantellaria DjakartaRot terdam; FAIRSEA (Tr.) 6 Juni van Djakarta naar R'dam; GROOTE BEER (Tr.) DjakartaA'dam pass. 6 Juni Perim; ORANJE Djakarta A dam 6 Juni van rede Belawon naar Colombo; TABINTA A'damIndo nesië 6 Juni pass. Kp St. Vincent; TARA^IAN, A'damBalikpapan 6 Juni van Pladju naar Semarang; TOSARI, R'damDjakarta pass. 6 Juni Finisterre. GENERAL A. W. GREELY, Dja kartaR'dam 7 Juni verw. te Suez. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 7 Juni Kaas. Aan voer 264 partijen; le soort f 1,93 2,00, 2e soort f 1,861,91, extra zwa re tot 2,15. Handel matig. TER AAR, 6 Juni. Groenten. Peulen 2.004.10, doppers 2.803.60, alles per 10- kg; kassnijbonen 1.35 1.40, idem stek 0 750.85, waspeen 0.22, andijvie 0.05, alles per kg; sla 200—3.30 per 100 kg; bospeen 0,16 per bos. Bloemen: Pioenen 0.15 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 6 Juni. Groenten. Aardbeien I 0 46'0.58, idem II 0.320.45, idem klein 0.22 0.37, per 2 ons doos; kropsla 2.00 3.00, bloemkool 8.0013.00, bospeen 17.00—24.00, peulen 20.00—30.00, doperwten 41.0046.00, capucijners 47.0058.00, kassnijbonen 180.00 i90.00, idem stek 90.00105.00, per 100; augurken grof 51.00 per 100. Aan de groenteveiling werden he den door de tuinder Th. Bakker uil Rijp wetering de eerste aurgurk' aangevoerd, welke de prijs

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3