WEEK-PUZZLE Beheer van de Achterdijk door gemeente overgenomen „De Rijnpost" Voorstel tot uitbreiding van het Pompstation aangenomen ZATERDAG 3 JUNI 1950 LE1DSE COURANT BLAD - PAGINA GEMEENTERAAD LEIMUIDEN De voorz. opende de vergadering met gebed en' doet daarna medede ling van de volgende ingekomen stukken o.a. schrijven van Ged. Sta ten, waarbij wordt toegezonden de ontwerpregeling voor de wedden van de ontvangers. De Raad gaat met deze ontwerpregeling accoord. De Raad gaat er ook mee accoord dat de gratificatieregeling voor het jaar 1950 van toepassing wordt ver klaard op de ambtenaren der ge meente. Ged. St. hebben goedge keurd de besluiten tot het aangaan van geldleningen groot 11875 en 48952 resp. voor toren en uurwerk en voor de bouw van 4 systeem wo ningen. Op voorstel van B. en W. worden op verzoek van de Min. van Binn. Zaken nog enkele kleine wijzigingen aangebracht in de verordening op de heffing van straatbelasting. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad geen lid te worden van de Ned. Ver. tot bescherming van die ren. De voorz. deelt mede dat de 9e, 10e en 13e wijziging van de begro ting 1950 de goedkeuring van Ged. St. hebben verkregen. Goedgekeurd door Ged. St. is de verordening, regelende de tegemoet koming in de verplaatsingskosten aan het onderwijzend personeel De voorz. deelt mede, dat het bestuur van de Groote Heilige, Geestpolder voorstelt het beheer en onderhoud ven de achterdijk van deze polder over te doen aan de gemeente tegen een afkoop som van 5000.De polder stelt als voorwaarde dat de gemeente bij eventuele ophoging van deze weg ook de z.g. opritten van de landerijen naar de weg gelijktijdig omhoog zal brengen. De heer Vonk begrijpt van deze figuur nog niet veel. Hij dacht dat het de bedoeling van de raad was om het onderhoud over te nemen, terwijl de polder 400 subsidie per jaar zou verlenen. De voorz. deelt mede dat B. en W. langdurig met het polderbestuur heb ben onderhandeld en dat dit de enige weg is om tot een oplossing te komen. De industrie aan de achter dijk gaat vooruit en vraagt dringend cm een betere weg. De raad kan zich met het voorstel van de polder ver enigen. De heer Vonk vraagt wat de gemeente nu zal gaan doen. De voorz. antwoordt dat men zal zorgen dat de weg weer goed berijdbaar wordt en dat door geregeld' onderhoud "de weg in goede staat zal worden ge laten. Het ligt in de bedoeling van B. en W. deze weg voorlopig grintweg ta laten blijven. Op voorstel van B. en W. worden daarna vastgesteld de verordeningen op de heffing en invordering vair los-, laad- en stapelgeld en op de heffing van een vermakelijkheidsbe lasting. De tarieven van de vermakelijk heidsbelasting zijn over de gehele linie iets verlaagd. De raad besluit daarna een reke ning-courantovereenkomst aan te gaan met "de Coöp. Boerenleenbank te Leimuiden. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad in beginsel zijn medewer king te verlenen tot het beschikbaar stellen van gelden ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 in verband met een aanvrage van het bestuur van de R.K. Meisjesschool. Op voorstel van B. en W. worden daarna vastgesteld een ambtenaren reglement en een verordening be treffende de gevallen, waarin de voor waarden, waaronder indienstneming op arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht kan plaats hebben door de gemeente. De rekening dienst 1948 wordt vastgesteld als volgt- gewone dienst inkomsten f 188678,79, uitgaven 167925,28. Batig slot 20753,51. Kapitaaldienst: ink. f 167488,96, uitgaven 280809,56, nadelig slot J 112320,60. Op de begrotnng wordt gebracht een bedrag van 7685,95 voor nieu we banken en leermiddelen ten be- ALPHEN AAN DEN RIJN De concierge van het« Raadhuis met pensioen Naar wij vernemen zal de heer A. Vermeulen met ingang van 1 October, na 15 jaar trouwe dienst als concierge van het raadhuis, met pensioen gaat. Ward getuigschrift I en n In tegenwoordigheid van deken Nieu- wenhüizen en pater Winnfnghoff alsmede enkele examinatoren en hoofden der kath. scholen, werd Vrijdagavond het Wardgetuigschrift I en II uitgereikt aan de dames N. Scheerder, C. Puls, K. Bastelaar en J. van Berkum te Alphen aan den Rijn, R. v. d. Meer te Bodegraven, Mathot en Mens te Boskoop, Kou- wenhoven en Tarenskeen te 's-Gra- venhage. alsmede aan de heren A. de Groot, J. M. v. Leeuwen te Al phen a. d. Rijn, v. d. Hoorn, Pauw en Zweers te Langeraar, Bours en Geertsen te Wassenaar, Theunissen te Nieuwkoop en Groenendijk te Boskoop. Cursusleider was de heer Wolf Lange te Weert tot wie de de ken een kort dankwoord sprak en een blijk van waardering aanbood namens de cursisten. Kind stak onverwachts de weg over Vrijdagmiddag om half vijf stak het zes-jarig zoontje van de fam. v. d. Vate uit de Brittenrust- straat. onverwachts de Rijksstraat weg over. Een juist passerende auto, bestuurd door de heer v. d. H. uit Bodegraven, greep de kleine en smakte hem tegen de grond. De ':ind brak zijn rechterbeen en moest later wegens ernstige inwen dige bloedingen naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden worden vervoerd. Dr Stehouwer verleende de eerste hulp. 9 hoeve van de school met de Bijbel. De voorz. deelt mede dat het advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs gunstig was, zodat deze bedragen beschikbaar gesteld dienen te worden. De raad besluit van het R.K. Kerk bestuur aan te kopén 1241,88 m2 grond; op deze grond werd n.l, de R.K. Jongensschool gebouwd. Dit bedrag en het bedrag voor de aansluiting aan het electriciteitsnet an de school worden nog op de be groting gebracht. Daarna worden nog opnieuw vast gesteld enkele verordeningen die in ae bezettingstijd tot stand gekomen zyn en welke op 1 Dec. a.s. komen '.e vervallen. De heer Buiks vraagt nog of het Kraamcentrum te Roelofarendsveen nog iets van zich heeft laten horen. De voorz. deelt mede dat wel inlich tingen zijn gevraagd, maar dat het Kraamcentrum deze niet heeft ver strekt. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om een algemene re geling te treffen. De raad gaat er mee accoord om een subsidie te ver lenen van 0,50 per verzorgingsdag. De heer Buiks vraagt of B. en W. nog met plannen bezig zijn voor een zwembad. De behoefte aan een der gelijke inrichting is groot. De voorz. zegt dat B. en W. een sportterrein urgenter vinden; met deze plannen zal worden doorgegaan nu Ged. St. de uitgetrokken post heb ben goedgekeurd. Consultatiebureau geopend. De ze _week werd door de plaatselijke afd. van het Groene Kruis het con sultatiebureau officieel geopend. Bij deze opening waren aanwezig de artsen Stapensea, v. d. Bijl en Pos- thuma, de beide wethouders en het bestuur van het Groene Kruis van Oudewetering. De voorzitter Ph. Muys, schetste de vele moeilijkhe den, die vóór de totstandkoming overwonnen waren. Namens de Zus- terver. in Oudewetering sprak dr. v. d. Bijl, waarna ook dr. Posthuma en tot slot weth. Tasseron het woord voerden. Het consultatiebureau, dat onder leiding staat van dr. Posthu ma uit Wassenaar, is 1 maal per 2 weken geopend, namelijk Donder dagmiddag van 1.45 af. Daarna zal het hoofd van het Kraamcentrum uit Alphen a. d. Rijn, Zr. Broekhui zen, spreekuur houden. BOSKOOP Aanbesteding. Door B. en W. is in hotel Neuf een openbare aanbe steding gehouden, voor de bouw van 63 woningwet-woningen. Er waren 44 inschrijvers, waarvan de hoogste was wed. Sluys zn., Bergsenhoek, met 614.000 en de laagste fa. Sey- sener te Hillegom met 467.000. De gunning werd aangehouden. Ouden van Dagentocht. Naar wij vernemen zal door het comité „Ouden van Dagen'' ook dit jaar wederom een autotocht worden ge organiseerd. Als voorlopige datum is vastgesteld 25 Juli. Men stelt zich voor een bezoek aan de Loosdrecht- se plassen en Soestdijk te brengen. De deelname zal worden openge steld voor gehuwden van 60 jaar af en alleen wonenden van 65 jaar en ouder. Het comité zal weer een be roep doen op de bezitters van een auto, om deze beschikbaar te stellen. Ter bestrijding van de kosten zal vermoedelijk een huis aan huis col lecte worden gehouden. Giften en toezeggingen voor auto's worden gaarne ingewacht bij de penningm. de heer H. A. Boekraad, den Ham 9a en bij de secretaris de heer- W. Beekhuizen, Julianastraat. HAZERSWOUDE Aanrijding. Gisteravond reed de heer Joh. H. op solexrijwiel op de Voorweg. Op het moment, dat hij een op die weg stilstaande vracht auto wilde passeren, kwam uit de tegenovergestelde richting een luxe auto, die de vrachtwagen eveneens wilde passeren. Het gevolg was, dat de solex en de luxeauto elkaar aan reden. De heer H. kwam te vallen en liep een gekneusd rechterbeen en enige verwondigen op. Het solexrij wiel werd practisch vernield en de auto liep vrij ernstige schade op. RIJNSATERWOUDE Provinciale weg. Het gedeelte van de provinciale weg van de Vier- ambachtspolder tot de Vriezeweg is thans gereed gekomen. Maandagmorgen om 11 uur zal burgemeester J. A. Bakhuizen het gedeelte aan de grens van de ge meente nabij de Leidse Vaart offi cieel voor het verkeer openstellen. Personalia. De heer A. Kroon Jzn., behaalde te Amsterdam het vakdiploma in het kruideniersbe- drijf. EEN VERSTELBARE ZONNEBRIL. In de Verenigde Staten is tegen woordig een nieuw soort zonnebril verkrijgbaar waai-van de glazen ver stelbaar zijn, zodat zij meer of min der licht door laten. De bril is van vier speciale brillen glazen waardoor het licht gepolari seerd wordt, voorzien, twee voor elk oog. De voorste glazen staan altijd in dezelfde stand doch de achterste kun nen over 90 graden gedraaid worden door een klein metalen knopje aan de onderkant van de rand van elk glas te verschuiven waardoor de gla zen versteld kunnen worden van een stand waarin zij zeer helder zijn tot een stand waarin bijna geheel geen licht doorgelaten wordt. De hoeveel heid licht die doorgelaten wordt kan derhalve aangepast worden aan de felheid van het zonlicht of de weer kaatsing ervan. Morgen in de omgeving van Leiden Als ae kerkgangers in de dorpen rond Leiden morgen na de H- Mis huiswaarts keren, zal hun bij de uit gang van de kerk „De Rijnpost" wor den aangeboden. De kosten hiervoor zijn één kwartje. Met dit kwartje doet de koper zichzelf een plezier, want de inhoud van „De Rijnpost" is de moeite waard voor jong en oud, en gelijktijdig be wijst hij het S. F. L. een dienst, dat om kwartjes zit te springen. Alles kost nu eenmaal geld en voor het on derhoud van het clubhuis St. Frans, het Don Boscohuis en de buurthui zen De Duiventil komt heel wat kij ken. En dan moeten de jongens pog met vacantie! Koopt dus morgen allemaal „De Rijnpost". U reikt daarmee een vriendenhand aan vierhonderd echte Hollandse jongens, die het niet zo gemakkelijk hebben. En wat is een kwartje? De Hol landse nieuwe kost al een gulden!!! UIT DE OMGEVING KATWIJK K. R. B. Onder leiding van de heer Boekhoven vergaderde de K R. B.. De voorz. kon de mededeling doen dat de K. R. B. een eigen zwem- uur in de Overdekte te Leiden heeft ge-kregen. Mevr. v. d. Voort, jaren lang pionierster voor de K. R. B. meende zich thans uit dit werk te moeten terugtrekken. Zij werd tot erelid benoemd. Besloten werd mee te doen aan de districtwedstrijd te Gouda. Het ledental, bedraagt 320. De heer Parlevliet, pennigm. kon de verblijdende mededeling doen, dat er een batig saldo is van f. 2128.32. De bestuursleden H. Maitimo, en B. Parlevliet werden herkozen en in de vacature L. v. Rijn werd gekozen Mej. A. Schonenberg. Dr. J. Berg man reikte onder toepasselijke woor den E. H. B. O. diploma's uit. De prestatietocht zal deze zomer wor den gehouden op 5 Augustus. De bespreking van het verdere zomer- werk bracht mededelingen over de bezetting van strandposten en het aankopen van reddingsmateriaal dat geheel vernieuwd op het strand komt. Ook is een kijker aangekocht De heer Nic. Schuitemaker propa geerde het goed zwemmen. Het ont breekt nog te veel aan gediplomeer den. Lade gelicht. Bij de herbergier H. A. F. hebben erg vrijpostige be zoekers van het café zich de vrijheid veroorloofd in een onbewaakt ogen blik de Iade te lidbten. De politie is zoekende naar de daders. NOORD WIJK Geboren: Johannes P. W.. z. van P. J. Zuidhoek en J. A. M. Noorder- meer; Sophia M., d. van G. J. v. d. Berg en W. J. v. Schie; Cornelis J. M., z. en Yvonne M. M., d. van C. J. Beuk en W. C. v. Paridon; Pe trus N., z. van P. N. Bohe- men en J. T. v. Kampen; Cor nelis J., z. van C. Duindam en L. C. Minnigh; Jan R., z. van S. v. d. Haak en C. A. Lindbergen; Hendrikus P. J. z. van J. G. Vink en C. J. v. Dijk; Sijtje, d. van C. Heemskerk en G. Ha- zenoot; Hilda M., d. van J. W. J. A. de Ruijter en I. P. C. v. d. Werf. Ondertrouwd; C. A. Turnhout en C. M. E. Westgeest; J. A. Vis en M. M. v. d. Weijden; C. C. Groenendijk en A. Th. v. d. Drift Getrouwd: J. Hazenoot en F. Hui- zinga; W. v. d. Eijkel en K. Hazenoot; N. Smit en A. A. v. d. Berg; M. Plug en A. M. Oosterbroek; W. H. Zaaijer en R. R. Baldow. VOORSCHOTEN MOTORRIJDER RIJDT TEGEN MELKAUTO. Gisteravond tegen een uur of zes is op de Rijndijk, ongeveer 300 m. vanaf de spoorbaan, een vrij ernstig ongeluk gebeurd. De Haagse motor rijder F. reed achter een melkauto, die eveneens uit Den Haag afkom stig was. De melkauto wilde linksaf slaan juist op het moment, dat de motorrijder wilde passeren. De mo tor greep de auto in de flank. De be rijder werd ernstig gewond en is met een sleutelbeenfractuur en in wendige kneuzingen naar het zieken huis vervoerd. JUBILEUM MEJ. G. DE RUITER. Donderdag herdacht mej. G. de Ruiter het feit, dat zij 25 jaar werk zaam was aan hetkindertehuis Nieuw-Voordorp. De gehele dag had een feestelijk verloop, 's Morgens om 8 uur begonnen de felicitaties van de kinderen en het personeel, waar bij cadeaux en bloemen werden overhandigd. Tijdens het koffie-uur hield de directeur, de heer O. R. I. Viveen, een korte toespraak en over handigde een electrische straal- kachel. Vele oud-collega's en pupil len kwamen tijdens de receptie van 35 uur de jubilaresse gelukwen sen. 's Avonds om 7.30 was er een feestelijke bijeenkomst. Meflische dienst. Gedurende dit weekeinde wordt voor spoedgevallen waargenomen door dr. Tonino. Geboren: Henrita Petronella Alber ta, d. van G. H. de Bruijn en P. J. Koeleman. Ondertrouwd: H. de Gier 25 j. en Th. Grootendorst 24 j. Overleden: N. Winsch 79 j., wedu we van J. J. van den Bon. OEGSTGEEST Geboren: Wilhelmus C. J., z. van J. J. Robert en J. M. Th. van Haas teren; Joannes A., z. van J. W. Lub- be en A. H. van der Helm; Wilhelmus W. M., z. van J. C. S. Hoogenboom en B. J. van Straten; Jan, z. van N. Zandbergen en W. A. van der Perk; Jannigje J. J., d. van Th. H. Hooger- vorst en C. M. Verdoorn; Lode wijk C., z. van N. Glasbergen en K. van de Ven; Peter J. N., z. van C. J. M. van Rijthoven en J. M. Molenkamp; Adrianus, z. van Tj. de Wit en J. M. Prins; Menno, z. van J. Vermeulen en J. H. Wolkers; Otto R. H., z. van A. A. J. Goldberg en M. de Vries; Aegidius C. A., z. van C. A. van den Berg en C. J. Snijders; Gerardus M. J., z. van L. J. van Eisen en M. M. J. Meijers; Elisabeth Th. W., d. van A. G. van der Pool en E. Th. W. Altorf. Ondertrouwd: C. P. Onderwater 31 j. en V. J. M. Willemse 20 j.; C. van der Horst 26 j. en S. Hortensius 24 j.; P. J. Perfors 34 j. en B. Oostland 25 j.; J. Bonda 32 j. en H. Fokkema 25 j. Getrouwd: H. C. Nortier en C. Bij- leveld; H. Lagraauw en C. A. Groo tendorst; R. L. P. Siegers en E. Raat; W. J. van der Linde en C van Ispe- len; T. C. Kuiper en E. Romein; E. Kruijff en E. Roos; Ph. J. de Graaff en C. van Heuven; H. W. Creutzberg en M. E. Kuffler; C. P. Onderwater en V. J. M. Willemse. Overleden: W. van Klaveren e. v. C. de Mooij 38 j. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR PHILIPS. De Unicef, het kindernoodfonds van de Verenigde Naties, heeft op nieuw een grote order geplaatst bij de N.V. Philips Het betreft hier 50 complete Philips „Metalix", roent- geninstallaties, die bestemd zijn voor de bestrijding van tuberculose onder de Franse jeugd. De toestellen zullen worden afge leverd aan het Franse ministerie van Volksgezondheid. Tezamen met de 140 toestellen die enige maanden geleden door de Unicef zijn besteld, vormt dit een order, die vele arbei ders bij Philips weer voor lange tijd werk zal bezorgen en de Nederland se deviezenpositie zeer ten goede zal komen. Hitier vloog „Wil passagier Hitier zich naar de douanehal begeven?" Deze woorden klonken 'gistermiddag door het luidsprekersysteem op de luchthaven van Frankfort. Een ietwat benauwende stilte viel over de luchthaven. Zou hij dan toch Elke beweging verstarde plots en elkeen keek oplettend wie zich in de richting van de doua nehal zou begeven. Een hele tijd gebeurde er niets. Toen begon een klein, vriendelijk mannetje met neergeslagen ogen onder de doordringende blikken van hon derden paren ogen langzaam in de bedoelde richting te schuife len. Noch in figuur noch in op treden had hij iets gemeen met zijn naamgenoot. Snel passeerde' hij de douane en stapte daarna zo ongemerkt mogelijk in het vliegtuig. Toen verdween Hitier, die kennelijk onder zijn naam lijdt; in de wolken. Horizontaal: 1. plant, waterkolf 4. planeet, 8. een der zonen van Noach, 11. oorlogsschip, 13. zacht, week, 16. dat is, (afk Lat.), 18. stad in Z.-Arabië, 19. titel v. g. Gr. R.K. geestelijke, 20. volksnaam v. d. kauw, 21. spijstafel, 23. voegwoord, 24. militair commando, 25. komt van de bijen, 26. tafeljongen (I.-I.), 28. gem. in Zeeland, 29. huisdier, 30. Bijb. figuur, 31 rivier in Italië, 32. mede lijden, 35. mandje, 36. vis, 38. streep door de jongens op de grond ge trokken bij 't begin van enig spel, 39. als 23 hor., 40. voorzetsel, 41. deel van het aangezicht, 43. lengtemaat, 44. uitroep, 45 massa, 47. nu en dan, 49. erg. 50! knijpbril, 53. heeft een schip, 54. meisjesnaam, 55. bont werk door de dames om de hals ge dragen, 56. bretel, 58, verdriet, 59 snavel v. e. vogel, 60 holhornig zoogdier 61. muzieknoot, 62. deel van het skelet, 64. oude rekening (afk.), 65. getroffen, 66 wang, 68. pers. voorn.woord, 69. gebak, 70. be geleider van een linieschip, 72. aan wijzend voornw., 73, keizer v. Abes- synië ,74. lipbloemige plant. Verticaal: 2. voegwoord, 3. spoe dig, 4. stad in Frankrijk, 5. voorzet sel, 6. rijkstelefoon (afk.), 7. zinne beeld, 8. groente, 9. boom, 10. deel, 12. lusthof, 14. kloostervoogd, 15. stap, 17. gem. in Limb., 19. karakter 20. gewicht (O.I.), 22. koppel, 24. uit roep, 25 .voegwoord, 27. emeritus (afk.), 28. natie, 29. dwergvalk, 30. witte populier, 31. familielid, 33. ri vier in Duitsland, 34. hoofdsgtuk v. d. koran, 36. harde pees in vlees, 37. verkeerd, 40. ambtskleed, 42, dorp in Drente, 44. vlug, bedreven, 45. stuk, afgebroken deel, 46. kamhagedis, 48. familielid ,49. drank, 51. kellner, 52. ijzeren reservoir, 54. voornaam woord, 57. lord (afk.), 58. metaal, 59. bundel, 60. draad van een spin- 63 neweb, 61. de fijnste vederen, 63. hakwerktuig, 65. bedorven, 66. bil- jartstok, 67. keurig, 69. voorzetsel, 70. tangens (afk.), 71. reeks. Oplossingen worden tot en met Donderdag 8 Juni a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Voor de goede inzen ders worden beschikbaar gesteld: een sigarettenkoker, een vulpotlood en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. schrap, 6. logger, 12. teer, 14. teen, 16. om, 18. Ee, 19. pet, 21. el, 22. Ee, 23, rooster, 26. on langs, 29. post, 30 reden, 32. Tiel, 33. e. t., 34. en 36 ten, 37. Ec, 38, la, 39. bril, 41. Anna, 43. ra, 44. eerlang, 45. L. S., 48. rite, 50. tent. 53. op, 55, es, 56. Pan, 58. la, 59. ze, 60. Saar. 62. ta len, 64. Deen, 66, spalier, 68. erge ren, 70. e.a., 71. A. D., 72. ton, 74. el, 75. mi, 76. snel, 78. rein, 90. nadeel, 81. Belgen. Verticaal: 2. ct., 3. heester, 4. reet, 5. ar, 7. Ot, 8. geel, 9. gelaten, 10. en 11. dorpel, 13. de, 15. beslag, 17. moot, 19. pret, 20. toen, 22. egel, 24. os, 25. er, 27. N.N., 28. Ni., 31. deeltal, 35. niets, 37. engel, 39. bar, 40. Lee, 41. ant, 42. alt, 47. mossel, 49. Ier land, 51. nadelig, 52. kennis, 54. papa, 56. part, 57. neen, 59. zeem, 61. Aa, 62. te, 63. Nr., 65 er, 67. idee, 69. geel, 73. os, 76. sa, 77. Ie, 78. re, 79. Ne. Onder de zeer vele goede oplos sers werden de prijzen deze week als volgt toegekend: le prijs, een sigaren-aansteker: C. Hoogerwerfde Greef, Zijde 40, Boskoop, 2e prijs, een portemonnaie: Annie v. d. Hulst, Rijndijk 7, Voor schoten. 3e prijs, een boek: Tineke de Graaf, Hooge Rijndijk 10, Zoeter- woude, De prijzen zullen worden toegezonden. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Op het lid v. d. Pol na, was de ge meenteraad in voltallige zitting bij een. Nadat mededeling was gedaan van de ingekomen stukken vraagt het lid v. d. Ploeg, of er geen andere stuk ken zijn binnengekomen, o.a. een brief van de thuisfronten,en één van bewoners van de Prinsenweg over kabelaanleg. Zeker, zegt de voorzit ter, deze brieven zijn binnen, en ko men t.z.t. nog ter tafel voor verdere behandeling. Het Pompstation. Deze noodzakelijkheid wordt door niemand ontkent. Er moeten voorzie ningen worden getroffen voor onder houd, vernieuwing en uitbreiding. Naar aanleiding van een gevraagd advies aan het Rijksinst. voor Drink watervoorziening te 's Gravenhage, werd de raad een omschrijving en kostenraming voorglegd. Het lid Prins voelde zich,.wat vele technische posten hv?treft, niet tot oordelen bevoegd, maar vond een post van ƒ5000.voor afrastering wel wat hoog. Het lid v. d. Lans was het hiermede eens, en zag deze post gaarne wat verlaagd. Wethouder v. d. Nouland verzocht dit niet te doen. Luxe wordt het niet. Geef ons college uw vertrouwen. De leden v. d. Lans en Spieren burg bepleiten openbare aanbeste ding en geen onderhandse zoals B. en W. dit willen. Wethouder v. d. Nouland zet uitvoerig uiteen, waar om het college onderhandse aanbe steding voor staat. Het lid Spieren burg vindt ook de post groot f 8000. voor directie en toezicht veel te hoog. Hier moet toch over te praten zijn. Het lid Lindeboom juicht het voor stel van B. en W. toe, gezien de ur gentie. Het voorstel om tot uitbreiding van het .pompstation te komen voor een bedrag van ƒ75.000.wordt zonder h.s. aangenomen, maar over een voorstel tot onderhandse aanbeste ding staakten de stemmen. Vóór wa ren de leden Deutekom, v. d. Nou land, Nijssen, Prins en Lindeboom. Gronden voor sportvelden. Een plan tot herziening van het uitbreidngsplan in onderdelen, werd na langdurige bespreking aangeno men. De voorz. benadrukte dat alleen maar in geding is bestemming van bepaalde gronden. De tegen het plan ingediende be zwaren werden alle weerlegd. Voor al de bezwaren van de Gebr. Lange- veld tot afstaan van 4.5 H.A. wei land voor de aanleg van sportvelden, werden uitvoerig onder de loupe ge nomen. De voorz. liet uitkomen, dat verschillende pogingen om tot over eenstemming te komen met eigenaars van gronden die geschikt waren voor sportvellen zijn mislukt, voorname lijk door de opvatting van het Dep. van Landbouw, dat goede cultuur gronden niet voor sportvelden mo gen worden aangewend. Nu is vanwege het Dep. de minst geschikte grond voor cultuur opge zocht en gevonden bij de Gebr. Lan- geveld. Z.h.st. wordt hierna het voorstel aangenomen. Op het laatste ogenblik is nog een tekening binnengekomen van de eige naar van het Foreholte-terrein, waar op 55 woningen staan geprojecteerd* Dit plan wordt in de bestaande si tuatie opgenomen, en het plan van 40 woningen vervalt. Het uitbreidingsplan werd wat zijn bestemming betreft dus aange nomen met een nieuw plan er in voor 55 woningen. Daar door Rijnland aan de gemeen te de verplichting is opgelegd een rioleringsplan met zuiveringsinstal latie uit te werken, werd zo'n plan aan de leden voorgelegd ten koste van 68.000.In principe werd dit voorstel aanvaard. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt het lid v. d. Ploeg hoe het nu met die 30 wo ningen staat. De voorz. kan, gezien de stand van zaken daar, nu nog geen antwoord op geven. Woensdag valt de beslissing. Het zelfde lid vraagt of er geen maatregelen genomen kunnen wor den betreffende inwoning in de per celen Dr. Kuijperstraat 7 en 9. Neen, antwoord de voorz., want door het maken van een tussendeur zijn het volkomen woningen geworden. Zij zijn gebouwd met de financiële rege ling, dus niet verplicht tot inwoning. Nogmaals het afgebroken schuurtje Roskam. De Erven eisen nu volledige terug gave van de afgebroken schuur. De voorz. vindt het niet in orde, dat deze kwestie nu buiten hun advocaat om door het lid v. d. Lan9 openbaar ge maakt moet worden, dus hun rechts kundig adviseur zonder meer wordt gepasseerd. Wethouder v. d. Nouland zet uiteen wat afgesproken is. SASSENHEIM Geboren: Maria Alida, d. van A. F. Berg en W. J. van Veen; Maria Mar- garetha, d. van A. Noordermeer en C. van Saasen; Jozefa" Maria Jaco- ba, d. van J. H. Homan en A. M. E. van der Veldt; Dirk Amerik, z. van D. A. Sluijmer en P. van Schaik. Ondertrouwd: H. W. van Saase 30 j. en C. P. M. Koot 24 j.; J. H. Bie- mond 27 j. en W. Nieuwenhuis 25 j. Getrouwd: D. van Niekerk 35 j. en Th. M. A. Brouwer 37 j. WASSENAAR Nieuwe vereniging van vreemde lingenverkeer. Reeds van vóór de oorlog dateren de pogingen om te komen tot een samenwerking tussen de beide Wassenaarse ver. van vreem delingenverkeer: de ,,W. V. V." en „Wassenaar Vooruit"- Die pogingen gaan nu met succes bekroond worden- Beide veren, zullen voor het einde van dit jaar worden ontbonden en in plaats daarvan komt één nieuwe organisatie, die de naam „V. V. V. Wassenaar" zal dragen. Een gecombi- neer bestuur, bestaande uit 6 be stuursleden van „Wassenaar Voor uit" en 6 van de ,.W. V. V." plus een neutrale voorzitter, zal de vereni ging twee jaren leiden. Daarna zal een nieuw bestuur worden gekozen. Wanneer daar tegen geen bezwaren bestaan, zullen alle leden van de bei de verenigingen en bloc' worden overgeschreven naar de nieuwe ver eniging. Geboren: Henriëttc Maria, d. van P. Verhart en A. C. M. Bellekom; El len Joan Helene Maria, d. van W. P. L. M. Rouppe van der Voort en A. M. H. M. Aarts; Robert Martinus Kees, z. van K. van Rije en A. J. Hen- geveld; Johannes Grignion Maria, z. van J. A. Akerboom en A. C. Kuijf; Ingrid. d. van R. Waleson en S. Bart- kowiak; Catharina Maria. d. van A. van Wissen en A. M. van Leeuwen; Lena Jannigje, d. van J. van der Vinde en M. 't Jong; Robert Jan, z. van J. Zwetsloot en E. A. van der Meer; Adolph Johannes Lucas, z. van J. H. Bannier en L. Kamp. Ondertrouwd: C. T. van Kuijen en A. T. Pennaarts; R. J. L. M. graaf de Thy en E. S. Nauta; H. A. Brandt en C. A. Snelderwaard; J. C. van Kep- pel en L. M. E. van Rooijen. Getrouwd. P. C. Veltman en E. Raphael. Overleden: L. M. Kraus weduwe van M. Weezenbeek 84 j.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3