Voorstel onteigening van gronden voor bouwplan aangenomen Fabrieksbrand door sabotage? BEKENDMAKING GEBR. VERPLANCKE VRIJDAG 2 JUNI 1950 VE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad kwam gisterenmiddag in snoedeisende vergadering bijeen. Het enige punt van behandeling was een voorstel tot onteigening van gron den gelegen ten Zuiden van de Mo lenweg te Katwijk a. d. Rijn tussen de Provinciale weg naar Wassenaar en de Valkenburgerweg, waarvan reeds een gedeelte, van mevr. wed. Wassenaar en de Zandexploitatiemij. 's-Gravenhage, zijn aangekocht. De woningraad voor deze gemeente wil h er een plan doen ontwerpen voor de bouw van 306 woningen, waar van 99 flatwoningen in 3 woonla gen, 33 woningen in 2 woonlagen, 8 woningen met winkel en 166 een gezinswoningen en voorts een school en een garage-bedrijf. De ontwikke ling van een plan van deze omvang, zeggen B. en W. in hun toelichting vergt uiteraard vrij veel tijd en de daaraan verbonden moeite en kosten kunnen slechts worden besteed, in dien te voren van de minister v. we deropbouw de catagorische toezeg ging wordt ontvangen, dat zulk een plan voor de bouw van volkswonin gen in 1951—1952 tot uitvoering kan worden gebracht Blijkens ontvan gen mededeling van de Nation. Ie Woningraad, die zich tot dat doel met de Minister, voornoemd, in_ ver binding heeft gesteld, heeft "deze zich in beginsel bereid verklaard zijn medewerking voor de uitvoering van dit bouwplan te verlenen. De enige mogelijkheid om dit plan uit te voeren is op de gronden tussen de Prov. weg en de Valkenburger- weg, welke reeds zijn opgenomen in het uitbreidingsplan der gemeen te. Onderhandelingen om lanes min nelijke weg deze tuinbouw eronden in eigendom te krijgen hebben, be houdens één uitzondering van mevr. Wed. Wassenaar, niet tot de gewens te overeenstemming kunnen leiden. De mening der raadsleden. De heer N. v. Duyvenbode als eerste spreker wijst op de belangrijkheid van deze vergadering. Het betreft een millioenenolan. Maar het feit, dat de woningen in Katwijk a. d Rijn gebouwd zullen worden, werpt een donkere schaduw op deze plan nen De eerste 130 werden ook reeds in Katwijk a d. Rijn gebouwd. Hier in wonen 95 pet. Zeeërs tegen hun zin. En is er wel voldoende uitgezien naar andere gronden, b.v. te of bij Katwijk-Zee. Spr. noemt de gronden bij het Zeehospitium. Spr. verklaart zich tegen het voorstel De heer C. v. Beelen weerspreekt de mening van de heer v. Duyvenbode als zou den deze mensen zich in Katwijk- Rijn niet thuis gevoelen. Spr. komt bij bijna al deze mensen aan huis en -weet beter. Spr. brengt hulde aan B. en W. voor dit voorstel. De woning nood eist dat de raad haastig hier mee voortgaat. Toch vraagt spr. of er niet andere terreinen waren, b.v. de grond die de Stichting „Zon en Schild'" in bezit heeft en nog open ligt, de terreinen van het St. Willi- OEGSTGÈEST SOLEXRIJDER DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond had bij het Viaduct Rijnzichtweg een ongeluk plaats, waarbij de 67-jarige gepensionneerde ambtenaar S Munnik uit Delft om het leven kwam. De heer Munnik kwam per Solex uit de richting Sas- senheim en wilde de trambaan over steken op een ogenblik, dat de tram naderde. Vermoedelijk heeft hij de signalen niet gehooïd en de waar- schuwingslichten niet zien branden Hij werd door de tram gegrepen en ongeveer 30 meter meegesleurd. Het slachtoffer was op slag dood. Jaarvergadering boerenleenbank De Boerenleenbank hield haar jaar- lijk:e algem. .edenvergadering, welke zeer matig bezocht was. Medegedeeld werd dat hei rentetarief voor spaar gelden ongelimiteerd op 2% is vastgesteld. Tevens bestaat er de mogelijkheid om gelden te plaatsen op deposito. Het rentetarief hier voor bedraagt: Deposito met 12 maan den opzegging 2.64%; deposito met 6 maanden opzegging 2.50 De re kening over het boekjaar 1949, slui tend met een ontvangst en een uit gaaf van 4.009.707,2'8 en de balans met een actief en een passief van 473.387,01, sluitend met een winst van 555,68, werd onveranderd vast gesteld. Goedkeuring werd gegeven om de winst over te boeken naar- de reserve. De omzet op lopende teke ning bedroeg het afgelopen jaar 3.747.250,65 Aan de vergadering werd voorgesteld tot wijziging over te gaan van de statuten en vjtn het huishoudelijk reglement. Op een vraag van één der leden voor welke artikelen wijziging noodzakelijk was, deelde de Voorzitter mede, dat de gewijzigde statuten en het huishou delijk reglement, sedert de oproe ping van de vergadering, ter inzage vooï de belangstellenden ten kantore der Bank hebben gelegen. Daarna werd het v-oorstel met algemene stem men aangenomen Uit de vergadering werd voorgesteld om de leden de ge wijzigde statuten en huishoudelijk reglement thuis te sturen- Dit voor stel zal door het bestuur in overwe ging worden genomen. In het bestuur en in de raad van toezicht werden herkozen de perio diek aftredende heren J. G. Juffer mans en C. H. Juffermans in het be stuur en M. C- W. van Gent in de raad van toezicht. Vogelpest. Onder de 200 stuks grote pluimveestapel van de heer F. Jelsma is vogelpest uitgebroken. Door de veeartsenijkundige dienst zijn de dieren weggehaald en ge bracht naar een verbrandinrichting te Overschie. brorduscollege. Was er te Katwijk aan Zee geen ruimte? Hoe staat het met defensie, hoe met de gronden van het Missiecollege? Is er overleg gepleegd met de Commissie tot be houd van tuinbouwgronden? Kan een en ander niet in der minne ge regeld worden? Spr. is vóór het voorstel, doch zou zijn vragen graag beantwoord willen zien. Mr. v. d. Plas zegt dat het voorstel zijn on verdeelde sympathie heeft. Spr. brengt hulde aan de heer Scheerens. die als lid van de Nationale Woning raad in deze aangelegenheid hard heeft gewerkt. Spr. zegt verheugd te zijn, dat de heer v. Beelen uit Katwijk-Rijn voor het plan is. Zeker, bouwgrond is een nijpend probleem. Er is uitgezien naar alle mogelijkhe den, defensie, Stichting Zon en Schild, Missiecollege doch dit alles stuit op zulke moeilijkheden, dat we zeker te laat zouden komen. De ge meente moet deze gronden met de grootste voortvarendheid in handen zien te krijgen. Het karakter van Katwijk-Rijn behoeft er niet om ver loren te gaan. Kerk en school zal cên vraagstuk worden, doch niet een onoplosbaar. Katwijk-Zee heeft in ce naaste toekomst geen uitbrei dingsmogelijkheden. Alle andere ter reinen dan in het voorstel genoemd leveren het gevaar op, dat het bezit hiervan een langdurige procedure kan worden omdat ze niet in het uit- oreidingsplan liggen en wijziging hiervan een lange tijd zal vorderen Door dit plan zullen we de ontwik keling vooruit zijn. Spr. zegt het ter. zeerste te zullen waarderen als met de belanghebbenden een minnelijke schikking getroffen kon worden. Plan, enige mogelijkheid, om woonruimte tekort doeltref fend te bestrijden. Maar er zijn geen woorden voor te vinden hoe men smacht naar een woning. De heer v. d. Marei zegt het met de heer v. Duyvenbode eens te zijn en is tegen het voorstel. Weth Bloot wijst er op dat het tekort aan woonruimte steeds groter wordt, het tekort is gegroeid van 850 naar 925. Dit plan niet aannemen zou een misdaad zijn. De heer A. Wassenaar vraagt, waarom de gronden van de tuinders wél en van de Stichting niet onteigend kunnen worden. Hoelang zal het nog duren eer het Missiecol lege weer in exploitatie kan komen, ftog verschillende andere heren voe ren het woord doch nieuwe gezichts punten worden niet naar voren ge bracht. De voorz. wijst er op dat de raad dit plan niet moet zien als het sche ma voor vandaag doch voor de toe komst ook en vooral, omdat deze gronden in het "uitbreidingsplan lig gen. Onteigening van andere gron den als die er waren zou een pro cedure van een paar jaar kunnen vorderen. De raad gaat dan over tot stemming. Het voorstel wo'dt aan genomen met 12 voor en 4 tegen. Tegen de heren N. v Duyvenbode, A. Pronk, A. Wassenaar en D. van der Marei. Afwezig waren de heren G. A. Ouwerling, W. van Eijk en B Vooys. Hierna sluiting met gebed. Met pensioen. Per 1 Juli a .s. gaat de heer van Zijst, die jarenlang de chef voor de beplanting en ver zorging der plantsoenen in de ge meente was met pensioen de dienst verlaten. Geboren Dirkje d. v. G. Blok en J. Vooys, Maartje d. v. H. Hoek en J. van Duyn, Cornelis z. v. N. Noort en M. Laban, Trijntje d. v. J. van Duyn en E. Barnhoorn, Judith d. v. G. Pronk en C. Vlieland, Bernardus C. M. G. z. v. H. J. Oostdam en H. M. A. Vester, Janna d. v. C. Haas noot en.C. v. Duyvenvoorde, Pieter z. v. R. Geijteman en C. v. d. Plas, Ondertrouwd. Tj. Hoekstra en J. L. Ravensbergen, J. van Duyn en A. van Beelen, C. van Sandwijk en J. Vlieland, H. de Mol en A. v. Duyn, J. Wijbenga en A. Meijvogel. Getrouwd: F. Spierenburg en J. Haasnoot, J. Haasnoot en C. Koe- lewijn, P. Brusee en C. Ouwehand, C. Haasnoot en M. v. d. Boon, D. van Rijn en W. L. Remmelzwaal, C. de Vreugd en C. v. Duyn. Overleden: G. Ouwehand 25 jr. M. Haasnoot 45 jr. A. de Jong 83 jr. LISSE De SPORTDAG. Voor de grote sportdag, welke a.s. Zondag gehouden zal worden bestaat grote belangstelling. Voor de wie lerwedstrijden hebben 18 deelnemers ingeschreven. Vanwege het uitge breide programma, zal dit sport festijn om half twee een aanvang ne men. De voetbalwedstrijd Lisse I TYBB I (Haarlem) heeft plaats om 1.50 uur. NOORD WIJK Supporters-vereniging S.J.C. Op initiatief van enkele S.J.C.-supporters is deze week een supporters-vereni ging opgericht, welke zich een twee ledig do»i heeft gesteld: het kweken van een grotere sportieve geest vóór en bij het voetballen en gelden bij een te zamelen voor een intensieve training van S.J.C. Een flink aantal leden gaven zich reeds op en hieruit werd het volgende bestuur gekozen: F. de Lincel, P. Caspers A.zn., Jos Mathot, K. Hoogenelst en K. Salman. De contributie werd vastgesteld op 10 cent per week, hetwelk wekelijks zal worden geïnd. Damvereniging. De spanning in de finale le klasse om, het kam pioenschap van Noord wijk is nu op het hoogste punt gekomen, doordat Th. Zwetsloot met 8 punten uit 4 partijen, alleen nog door F. Drost bereikt kan worden. De partij Th. ZwetslootF. Drost zal uitwijzen wie er kampioen 1950 wordt. De strijd in de 3e klasse is beslist* de volg orde is: 1. Terveen, 2. M. Mulder, 3. J Zuidhoek. Schaken. Na een spannende strijd heeft de heer P. Bedijn het kampioenschap schaken van Noord- wijk behaald. Doordat hij deze titel nu vijfmaal heeft behaald, is hij te vens eigenaar geworden van Coupe van Starkenburg. De heer P. de Groot won in de 2e klasse de Banck en Tissingbeker. Om de Floratak eindigden G. Ver- steegen en A. Lindhout gelijk met 9 punten, het lot besliste in het voor deel van A. Lindhout. Schietvereniging. De wisselme daille werden deze week gewonnen door: J. Vink 98 p. le klasse; Mej. N. v. Oosten 93 p. 2e klasse; A. v. Eg- mond 98 p. 3e klasse. „Steeds Sneller". Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil, af stand pl.m. 427 km. In concours 220 duiven, gelost 11 uur met N.W.-wind, eerste duif 17.15.42, snelheid 1138.38 m. per min. Uitslag. J. v. d. Niet 1, 4, H. Smit 2; Gebr. Passchier 3; L. Steen voorden 5; P. Barnhoorn Dz. 6, 9. 14; J. v. Beelen 7, 13; P. J. Klein 8; J v. d. Wiel 10; C. v .d. Berg 11, 12, 15; A. Cramer 16. Uitslag Junioren is als volgt: A. Vink 1; S. Klinkenberg 2; P. Ouwe hand 3, 5; Tom. Verwey 4. RIJNSATERWOUDE 25 Jaar trouwe dienst. Op de laatst gehouden ledenvergadering van de afd. Rijnzaterwoude en Omstr. van de Holl. Mij. v. Landbouw werd aan de heer B. Vork, alhier, het di ploma van de H. M. v. L. voor 25- jarige trouwe dienst uitgereikt. Op 1 Mei j.l. was het 25 jaar ge leden dat de heer Vork in dienstbe trekking kwam op het bedrijf van de heer L. Donker aan de Woudsedtfk te Woubrugge. Op de avond van die is het feit in de familiekring van de heer Donker reeds gevierd. De ju bilaris is toen een nieuw rijwiel aangeboden. Op bovengenoemde ledenvergade ring werd door de voorz. der afd. met een korte toespraak het diploma uit gereikt, waarna de secr. de jubilaris feliciteerde namens de leden. Tenslotte dankte de heer Vork met enkele woorden, waarna men r.og enige tijd gezellig bijeen bleef. VOORSCHOTEN Voetbalwedstrijd V.V.L.V. (Vete ranen) tegen St. Laurentius". Na dat „St. Laurentius" eerst een korte mars door het dorp had gemaakt, be gaf het gezelschap zich naar de Els- laan, om daar van kleren te verwis selen. In sporttenue kwam het ge zelschap uit de kleedkamers om een partijtj- voetbal te gaan spelen te gen de veteranen van VVLV. De en- tréegelden kwamen beide verenigin gen ten goede. De wedstrijd had een rustig en gezellig verloop. De een had stijve spieren, en de volgende wat anders, maar de techniek was nog niemand verleerd. De rust ging in met 10 voor „St. Laurentius' V.V.L.V. kon het tegen „St. Lauren tius" toch niet bolwerken en moest dan ook het onderspit delven met een 4—2 nederlaag. Aan het einde hielden de beide kapelaans, de een als geestelijk adviseur van V VLY, de ander als geestelijk adviseur van „St. Laurentius", korte aardige toe spraakjes, die zij vergezeld lieten gaan met plantjes, gewikkeld in veel pakpapier. Na afloop werd door „St. Laurentius" nog een serenade ge bracht bij een teruggekeerde mili tair uit Indonesië. WASSENAAR VLAGGEN UIT VOOR ZILVEREN PASTOOR. Zaterdagmiddag 6 uur wordt pas toor W. A. Versteegen van de St. Josephparochie ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest plechtig ingehaald zoals reeds eerder werd medegedeeld. Er wordt in aanslui ting daarop een rondrit door de pa rochie gehouden langs de volgende route: Papelaan, v. Z. v. Nijevelt- straat, Sanhorstlaan, Middelweg, Kerkdam, Zijllaan, v. Z. v. Nijevelt- straat, De Lus, Deylerweg, Narcis- laan, Hyacinthstraat, Crocusstraat, Deylerweg tot de pastorie Aan alle parochianen wordt verzocht tijdens deze rondrit de vlaggen uit te ste ken! Vijf jubilarissen bij H.T.M. In de maand Juni vieren vijf leden van het personeel van de Wassenaarse lijn van de H.T.M. hun zilveren ambtsjubileum. Het zijn op 7 Juni best. J. J. van Benten; op 9 Juni controleur T. van Duren, best. J. Schouten; op 15 Juni best H. v. d. Hoek; op 29 Juni best. C. J. Treur niet. ZOETERMEER Vergadering ingelandenden zoeter - meerse polder. In de laatstelijk gehouden vergadering van stemge rechtigde ingelanden van de Zoe- termeerse of Nieuw Drooggemaakte Polder werd de rekening over 1949 vastgesteld. De ontvangsten be droegen f. 155530,67, de uitgaven 27145.15; derhalve een nadelig saldo van f. 11614,48. Tevens werd de begroting voor het jaar 1950 vastgesteld. Het totaal van de ontvangsten alsmede dat van de uitgaven bedraagt f. 50,655,54. De omslag werd berekend op f 22 - per HA.. Het bestuur werd gemaphtigd tot het doen van de vereiste af- en overschrijvingen op de begrotings posten en tot onderhandse aanbeste ding van werken in eigen beheer. Tot leden van de commissie voor GEM. AANKONDIGING STREMMING VERKEER. Wegens werkzaamheden aan het kabelnet zullen de hieronder ge noemde straten, gedurende de daar bij vermelde tijdvakken voor alle rijverkeer zijn afgesloten: a. de Langegracht, aan beide zij den. van de Volmolengracht tot de Oostdwaisgr3cht en de Voorste Zand straat van 5 tot 10 Juni; b de Oude Singel van de Oost- dwarsgracht tot de Voorste Zand straat en de Oude Vest van de Peli kaanstraat tot de Druckerstraat van 8 tot 15 Juni 4377 het onderzoek van de rekening 1950 werden benoemd de heren M. Bos Azn., H. Koetsier en J. C. van Dorp en tot plaatsvervangende leden de heren G. van Staalduinen, J. W. Groenewegen en M. Bos J. A. W. Bij de gehouden stemming werden de heren A. C. Spruit en A. C. Am- merlaan herkozen tot lid van het bestuur, terwijl in de vacature, ont staan door het overlijden van de heer J- van Dorp Jzn. werd geko zen de heer M. Bos Azn. Reglementswijziging Elleboogse- en Stompwijkse verlaten. Bij Bui- tengew. Prov. blad van Zuid-Holland is voor de Elleboogse en Stompwijk se Verlaten een gewijzigd reglement vastgesteld, waarbij de bevaarbaar heid voor de Voorwegwatering vanaf de gemeenschappelijke grens der ge meenten Zoetermeer en Leidsch en- dam tot aan het perceel, plaatselijk gemerkt gemeente Zoetermeer, Vla mingstraat 14, alsmede voor de Zeg- waartse wegwatering is opgeheven, liet hebben van een vaste brug over die wateren kan derhalve worden toegestaan. Hiertoe is echter nodig: 1. een vergunning van het bestuur van de Elleboogse en Stompwijkse Verla ten, 2. de goedkeuring van burge meester en wethouders van Zoe termeer op het plan van de te maken vaste brug. Vaste bruggen, aangelegd zonder de vereiste vergunning en-of goed keuring zullen moeten worden ver wijderd. Wit Gele Kruis. Het magazijn van het Wit-Gele Kruis is met in gang van 31 Mei overgebracht naar het adres Dorpsstraat 132. Belang hebbenden wordt verzocht de te ge bruiken artikelen aan dit adres af te halen tussen 6 en 8 uur namid dags. R.K. Schaakvereniging. De vol gende week wordt voor de leden van groep 1, die niet meedoen aan de promotie-degraidatiewedstrijden, een begin gemaakt met een wedstrijd om sigaren of sigaretten. Deze wedstrijd zal het zomerseizoen aantrekkelijker maken. De stand van de overige wed strijden is thans als volgt: Promotie- degradatie: M. v. Staveren 76, A. W. v. d. Broek 4—4, Fr. Breugem 53, A. C. v. Dijk 53, Ant. van Well 5—3, J. Rijneveen 2—1, G. P. v. d. Broek 5—1, A. de Vree 51, J. v. d .Arend 60. Prijswedstrijd groep 2: A. Stig 5—4, J. Opdam 4—3, Th. Dorst 1—0, Th. van Galen 40. Gebouwd met Marshall-geld De Cartonneries de la Rochette te Nancy, Frankrijks grootste canton- nagefabriek en een van de modernste van Europa is gisternacht zo goed als geheel uitgebrand. De schade be loopt ongeveer 2 milliard francs of 20 millioen in Nederlandse munt. De fabriek was met behulp van Mar shall-gelden met de modernste Ame rikaanse machines uitgerust. Een der nieuwste machines, pas twee dagen in gebruik, besloeg een lengte van 120 meter. In verband met de her komst der nieuwe machinerieën acht de politie sabotage niet uitgesloten. TWEE VISSERSPRAUWEN VERGAAN Dezer dagen zijn ter Oostkust van Sumatra twee vissersprauwen ver gaan. In totaal waren uit Pantai Ijermin, 30 km ten Zuiden van Me- dan, ongeveer 14 vissersprauwen uit gevaren. Door storm overvallen, slaagden slechts twee der prauwen er in de haven van Pantai Tjermin weer te bereiken. Tien andere lie pen Zuidelijker gelegen haven bin nen. Een van dc vissers der ver- gene prauwen kon gered worden. Het aantal slachtoffers is niet be kend. EEN BLOEMKOOLBLOKKADE De grensovei'gang bij het Zwit sersItaliaanse grensplaatsje Chias- so is door Zwitserse boeren versperd met twee ton bloemkool om de te rugkeer te verhinderen van Zwit serse vrachtwagens, die met goed kopere groente uit Italië kwamen. Na lange onderhandelingen met de politie en de douane werd de bloem kool verwijderd, grotendeels door huisvrouwen, die dit gaarne gratis deden. Bij hun terugkeer lieten de Zwitserse groen ten wagens symbo lisch een mand snijbonen bij de douanepost achter als belofte om voortaan meer in Zwitserland te ko pen. HET „HUIS DER KATTEN". Drie welgedane katers zijn ruim een jaar dc enige bewoners geweest van een huis van 16 kamers te Pro- 'vidence in de Noord-Amerikaanse staat Rhode Island. Mevrouw So phie Howard had het zo in haar tes tament beschikt en haar dienstmeis je kwam zo nu en dan naar de die ren kijken. De rechtbank was echter van mening, dat het huis beter door menselijke wezens bewoond kon worden en heeft de katten er uit gezet. TIEN GEBODEN VOOR DE AUTOMOBILIST 1. Geef bij het links afslaan het rechtuit-gaande verkeer alt(jd voorrang, zelfs als het een fiet ser is. Verleen de tram steeds voorrang en beleefdheidshalve ziekenauto's. 2. Wees uiterst voorzichtig bij het openen van portieren aan de zfj- «de van de rijweg; denk aan de dode hoek gevormd door de openstaande delen van de car rosserie. 3. Geef geen extra gas om het gele licht nog net te „halen". 4. Passeer verkeersheuvels met groene zuil slechts links, wan neer rechts daartoe werkelijk geen ruimte is. 5. Houd rekening met de feilbaar heid van uw medemens, speciaal van oude mensen en kinderen. (Statistisch is vastgesteld, dat de handelingen van deze cate gorie onberekenbaar zijn). 6 Rijd in de stad met stadslichten: rijdt men met groot licht dim dan voor elke tegenligger; ook op de buitenwegen. 7. Zorg bij het parkeren niet een ander „vast te zetten". 8. Rijd rechts vóór; keer slechts in een straat bij uiterste noodzaak. 9. Rijd niet gedachteloos of in ge dachten. 10. Een „heer" in het verkeer, drinkt geen borrel meer: MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juni. Vee. Aanvoer: 6 fokstieren, 5 slachtstieren, 120 kalf- en Melkkoeien, 177 varekoeien e.a., 150 vette koeien, 15 vaarzen, 2 gras kalveren, 1 vet kalf, 298 nuchtere slaehtkalveren, 12 idem fok, 190 vette schapen, 70 weideschapen, 100 zuig- lammeren, 3£05 lammeren, 27 zeugen 218 mestvai'kens, 846 biggen, 2 paar den, 13 bokken en geiten Prijzen: kalf- en melkkoeien 7501000, va- rek^eien e-a. 525-700, vette koeien 8001050 2.602.90 per kg.; vaar zen 450725, nuchtere slaehtkalve ren 3052 en idem fok 5570, handel levendig; vette schapen 70 35, weideschapen 85100, zuig- lammeren 4055, lammeren f 22 45, mestvarkens 5580, biggen 23—42, bokken en geiten f 30—45 handel matig. Kaas. Aangevoerd 282 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas- Totaal 83 ^ïrtijen, Prijzen: le soort Gouds 1.942.2e soort 1.83 1.93 en Leicise kaas 1.871.90 per kg. Handel matig. DELFT, 1 Juni. Vee. Aanvoer: een paard, 24 runderen, 167 nuchtere kalveren, 154 varkens, 914 biggen, 11 schapen, 739 weidelammeren, en 9 geiten. Prijzen: melk- of kalfkoeien 650775, nuchtere kalveren f 32 45. biggen 3045, magere varkens 5575., weidelammeren 3045 Handel nuchter kalveren vlot, var kens, biggen en lammeren stug. ROELÓFARENDSVEEN, 1 Juni. Groente. Aardbeien 2 ons doos 49 67 cent, idem afw. 4051 cent, id. kleine 3242 cent per doos, krop sla J 2—3.10, bospeen 1221, bloem koo: 1525, ïabarber 47. peulen 5068, kassnijbonen f 200220 per 100. Met vreugde geven ker-nis van de geboorte van onze dochter en zusje INEKE d'e bii het H. Doopsel de namen ontving van HUBERDINA MARIA ANTOINETTE FRED ERICA. S- Naber H. M. NaberPrins Pim Ada 4366 Leiden. 1 Juni 1950. Da Costastraat 15. t Voorzien van de Ge nademiddelen der H. Kerk. overleed geheel onverwachts onze innig geliefde Echtgenoot, Vader. Behuwd- en Grootvader. Broer Be- huwdbroer en Oom. de Heer JOHANNES ANTHONIUS MARIE VAN SCHAIK Echtgenoot van Mevr. WILHELMINA BERNARDA JOHANNA EVERS in de ouderdom van 66 jaar. 4363 Uit aller naam, W. B. J. van Schaik Evers. Leiden. 1 Juni 1950. Roodenburgerstraat 10. Geen bezoek. Gaarne H.H. Missen. De H.H. Uitvaartdien sten zullen plaats heb ben in de Parochiekerk van de H- Petrus op Maandag 5 Juni a. s. te 8.en 8.30 uur. waarvan de gezongen H Mis van Requiem te 8.30 uur. waarna de begrafenis, vanuit de kerk te 10.15 uur oo de R. K. Begraafplaats Zijlpoort." Rozenkransgebed Vrij dag- en Zaterdagavond te 8 uur ten sterf huize. Zondagavond in de kerk na het Lof. pl.m. 7.30 u. Hiermede geven wij U kennis van het plotse ling overlijden van de Heer JOHANNES ANTONIUS MARIE VAN SCHAIK sinds 1945 aan onze zaak verbonden. Zijn nagedachtenis zal bii ons in hoge ere blijven. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant. Op 30 Juni hopen onze geliefde Ouders J. v. d. MEER en C. C. v. d. MEER— v. d. HULST de dag van hun 25-ja- rige Echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Riet Diny Anny Corry De H. Mis uit dankbaar heid zal op Zondag 2 Juli te acht uur worden opgedragen in de Kerk van St. Joh. Onth. Zoeterv/oude, Juni '50. Schenkelweg 1. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij U. mede namens wederzijdse Ouders onze hartelijke dank voor de ve!e blijken belangstelling bii ons Huwelijk ondervonden. K. D. van Prooyen M. A. van Prooyen Vogelzang Den Helder. Soembastraat 69. 8389 QitertienuU* mot vaste koord slap en trubenijs effen tinten 111.90-f. 1 3.50-f. 15.90 H EREN M O DEM A G 2? Radiotoestel 1950. Prachtige notenkasten, nieuwe golfindeling. toon- regelaar aansluiting pick up. 2e luidspreker 375 voor 215-en één van 250.voor 150.Di rect van fabriek. Zes maanden garantie. Te be zichtigen Boerhaavelaan 9. Do verkoop begint Vrijdag middag 3 uur. Ik 15 1 k 15 1 k 15 1 k 15 lk 15 lk 42 y, k 50 Spinazie Postelein Andijvie Rabarber Stoofsla Harde Uien Dunne Peulen Nieuwe aardappelen 1 k 48 Handappels lJ^klOO Stoofperen 1 k 60 Goudreinetten extra 1 kll5 Prima Kropsla 3 a 10 Grote Komkommers per stuk 25 Bospeen per bos 25 Sinaasappels 6 a 100 als Honing vol sap 10 a 95 Citroenen extra 10 a 100 Crape Fruit extra 3 a 100 Soeptomaten p. pond 42 Per 1 liter blik: Doperwten zeer fiin 97 Sperciebonen extra 75 Spinazie 52 DAT KUNNEN WIJ ALLEEN v.h. Grossiers. ALLEEN: LANGE RAAMSTEEG 31 en markt over HET WAAGGEBOUW Bestellingen gratis thuis bezorgen. Telefoon 26125- S 1 of 2 kamers gezocht door 2 rustige R. K. Stu denten (broers). Br. on der no. 8395 bur. van dit t.'ad. Abonneert U op het Parochieblad 2? Wegens plaatsgebrek kruissnarige vleugel te koop- Ook te ruilen voor gelijkwaardige piano. Br. onder no. 8402 bureau van dit blad Prachtige glazen bloem vaas 39 cent. le kwaliteit geblazen glas. met mo dern ring-motief op voet, groot hoog model 20 c-m. Met inlevering van deze advertentie geldig tot 10 Juui. I. V. A. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein- lde 43. 8397 Bureau: Papengracht 32, Lelden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3