25 Juevt diiecteu% £tidó£ Ciwêu cfitóAcfi&ol De heer G. E. E. Kuyntjes vierde zilveren jubileumfeest Straaljager neergestort Agenda had slechts één punt, maar de rondvraag des te meer Circus Strassburger komt volgende week in Leiden Voor burgerij en studenten VRIJDAG 2 JUNI 1950 DE I.EIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Hoezeer de heer G. E. S. Kuyntjes, directeur van de Leidse Ambachts school, een figuur is, wiens grote en veelzijdige activiteiten op het gebied van Nijverheidsonderwijs en de daar op betrekking hebbende verenigin gen, zeer worden gewaardeerd, mag lekend verondersteld worden. Het is bovendien gistermiddag nog, weer eens zeer duidelijk gebleken, tijdens de huldiging in een der grote school lokalen, ter gelegenheid van zijlï zil veren jubileum als directeur. Vele sprekers voerden het woord en ieder wist de heer Kuyntjes van een be paalde zijde te belichten en in het zonnetje te zetten. Deze toespraken^ gingen veelal vergezeld van geschen ken. Zo werd het voor de jubilaris een onvergetelijke middag en uit zijn dankwoord bleek wel, hoezeer hij dit alles op prijs had gesteld. Gelukkig kon de heer Kuyntjes mededelen, dat zijn gezondheidstoestand weer iets vooruit gaat en dat hij hoopte weer spoedig zijn werkzaamheden aan de school te kunnen verrichten. Ir. J. J. C. van Hoek, voorzitter van de Vereniging „De Ambachts school", opende de lange rij van spre kers, nadat de jubilaris met echtge note en kinderen was binnengeleid en had plaatsgenomen. Spr. wees op de uitmuntende eigenschappen van de heer Kuyntjes. waarmede hij z'n initiatieven tot uitvoering bracht. De grote groei der school, van 500 tot bij na 1800 leerlingen per jaar, bewijst dit wel. Wethouder J. C. van Schaik sprak als loco-burgemeester en wees op het grote belang van nijverheidsonder wijs, vooral door de grote toename van de metaalindustrie in Leiden. Voor een groot deel is dit te danken aan de moeizame arbeid van de ju bilaris, die over een uitstekend corps van leraren beschikt. Als voorzitter van het Huldigings comité was de heer R. C. van Ree de derde spreker. Deze herinnerde er aan, dat de heeF Kuyntjes, naast zijn dagtaak aan de school, eveneens zijn beste krachten geeft aan het brede terrein van het Nijverheidsonderwijs, in welke kring hij een der vooraan staande figuren is. Van vele zijden heeft het comité verrassende mede werking ondervonden, zodat het mo gelijk was het door de jubilaris zo gewenste jubileum-geschenk te kun nen aanbieden, in de vorm van ma teriaal voor een houten week-end- huisje, dat door de leerlingen zelf zal worden gebouwd. Symbolisch bood de heer van Ree een stukje ongeschaafd hout aan. Nog meer sprekers. De heer C. Brilman, adjunct-direc- teui-, sprak namens de leraren der school en memoreerde hoe de heer Kuyntjes zijn schouders heeft gezet onder het nieuwe leerplan, toen de 3-jarige cursus in een 2-jarige werd omgezet. Spr. hoopte, dat de jubila ris weer spoedig de stuwende kracht van de school zal mogen zijn, vooral nu er binnenkort vele vernieuwin gen op het gebied van Nijverheids onderwijs op het programma staan. De heer Brilman roemde de sfeer, Namens de leerlingen biedt J. C. N. Jansen de jubilerende directeur een aquarel aan. die mede dank zij het optreden van de heer Kuyntjes in de school altijd zeer prettig is, waardoor een maxi- rr----n resultaat voor de leerlingen kan worden verkregen. Namens de V.O.L.A. (Vereniging Oud-leerlingen Ambachtsschool) sprak de voorzitter, de heer J. P. Zwanenburg, onder aanbieding van het ere-iidmaatschap der vereniging aan de jubilaris. Hierna was eindelijk het woord aan de leerlingen. Namens hen bood J. C. N. Jansen in een keurig speech- je een mooie aquarel aan, nadat hij er op gewezen had, dat de directeur steeds voor de leerlingen op de bres staat en dat niets hem te veel is, om voor de jongens het beste te berei ken. De heer J. J. M. de Waal voerde het woord namens de Bond van Be sturen in het Nijverheidsonderwijs en bood als aandenken de penning yan deze Bond aan. De Bovag had schriftelijke geluk wensen gezonden, vergezeld van een groot schildestuk. Nog vele andere sprekers voerden het woord, o.a. de voorzitter van Mathesis, de voorzit ter van de Leidse Instrumentmakers- school, de vice-voorzitter van de Ver. van Directeuren van Nijverheids- (Foto: N. v. d. Horst). scholen, mr. ir. M. Groote, als insp. van het Nijv. Onderwijs, en ir. P. de Gruyter namens de Leidse Rotary- club. Aan het einde van deze plech tige rij van al even plechtige spre kers, zorgde een der dames uit de bridgeclub van mevr. Kuyntjes voor een vrolijke noot, toen zij de jubi laris dankte, omdat hij elke week z'n echtgenote naar de club liet gaan! Een boekwerk getuigde van de dankbaarheid der bridgende dames. Dankwoord. Tenslotte kwam de jubilaris zelf aan het woord, om uiting te geven aan z'n vreugde, zoveel belangstel lenden bijeen te zien. De heer Kuyn tjes dankte iedere spreker afzonder lijk en richtte speciale dankwoorden tot de heer Brilman, voor de uitste kende wijze, waarop hij het direc teurs-ambt tijdens deze ziekteperio de van de jubilaris waarneemt. Precies twee uur, nadat deze hul digingsbijeenkomst was aangevan gen, wei-d aan het laatste bedrijf be gonnen. toen de honderden aanwe zigen de directeur met een hand druk persoonlijk konden gelukwen sen. <70NGEREN- JOURNAAL JONGERENK.V.P. Op Zaterdag 3 Juni a.s. 's middags om kwart over drie zal in café restaurant Vronesteyn, Oosteinde 237, Voorburg, een buitengewone Kringvergadering worden gehouden van de Jongeren Organisatie van de K.V.P. Deze middag zal hoofdzakelijk ge wijd worden aan de behandeling van het „Europees Federalisme", door dr B. H. M. Vlekke, secretaris va het Ned. Genootschap voor Inter nationale Zaken. Het bestuur van de afdeling Lei den verwacht, dat niet alleen de vaste afgevaardigden, maar alle le den van de Leidse afdeling hun be langstelling zullen tonen door hun aanwezigheid. Het café Vronesteyn is gelegen vlak bij Station Leidschendam Voorburg en vanuit Leiden het bes te te bereiken met de Blauwe tram. d. J.O. K.V.P. „DIT IS LEVEN" Met vreugde vernamen wij, dat der revue op zijn tocht door Neder land ook Leiden zal aandoen. We zijn er immers toch nog wel een beetje f dat de beweging „Dit n een Leids initiatief is leven" was. Eerst Utrecht, vervolgens de ra dio-speeches van pater Wesseling, het jongerenblad „Karakter" en niet te vergeten de massale bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal, onder het motto „De grote ontdekking" heb ben „Dit is leven" in Leiden en om geving een vertrouwde klank be zorgd. Tijden veranderen waarheden blijven. Dien dus de waarheid op in de geest van de tijd. Het is dan ook een goede gedach te geweest om de frisse „Dit is le ven-opwellingen" in de omlijsting van een frisse revue te plaatsen. Katholieke jongerenl vieren we de eerste verjaardag van „Utrecht" a.s. Zondag met een uitje naar de Stads gehoorzaal. Lach en overweeg. Je zult er géén spijt van hebben. Katholieke Jeugdraad voor Leiden. Kath. Verkenners speelden Mariaspel HET BEGIN VAN EEN MOOIE LEIDSE TRADITIE? In en naast de St. Lodewijkskerk aan de Steenschuur vond Dinsdag avond een gebeurtenis plaats, die zo hopen de organisatoren en gees telijke vaders van dit plan het prille begin was van datgene wat eens een traditie moet worden in Leiden. Verkenners brachten Maria een hulde en luidden op deze ma nier de Meimaand uit. Eerst werd in de kerk Lof gehou den <?n het Rozenhoedje gebeden, afgewisseld met Maria-liederen. Daarna verzamelden de R.K. Ver kenners uit de stad Leiden zich op het terrein naast de kerk, waar heel provisorisch en daarom gezellig een openlucht- theatertje was ge" bouwd. En nadat allen een plaatsje hadden gevonden op stoelen, krukjes en ban ken, ving het spel aan, waarvan de tekst door de heer A. Vlasveld was geschreven. Het plaatste de toehoor ders terug in de Middeleeuwen. Het volk vierde feest rondom de Burcht heer en vergat Maria, wier beeltenis op de hoek van het marktplein stond. Maar als dan een tot leven gewekt kindje Jesus uit de beeldengroep stapt en bloemen gaat zoeken voor Zijn eenzame Goddelijke Moeder, keert heel het volk zich tot Maria en betuigt haar zijn kinderlijke trouw en aanhankelijkheid. Verkenners zijn jongens met veel fantasie. Veel hebben zij niet npdig om zich in een bepaalde situatie in te leven. Een bordpapieren schild is voldoende voor de verkenner om zich schildknaap te voelen, een bonte lap genoeg om middeleeuws gekleed te zijn. Wie als toeschouwer een derge lijke fantasie niet bezit, moet zo'n spelletje naïef vinden. Maar wie zich enigszins in de sfeer van deze jon gens kan indenken .ontwaart achter het soms onbeholpen spel en de iet wat gebrekkige uitdrukkingskracht een diepe beleving en heilige ernst, die ontroerend kan zijn om te zien. Zó zullen de aanwezigen, waaron der zich rector F. Bernefeld, rec tor L. P. M. Vester, pater O. Tho- maasse, pater E. Spruyt, de heer E. Aalders en afgevaardigden van de Kath. Leidse Jeugdraacj bevonden, het spelletje hebben meegeleefd en de technische foutjes gaarne vergeven hebben, om de overgave waarmede de jongens uit verschillende ver- kennersgroepen speelden. Het was een pril begin, nog even klein als twee jaar geleden, toen iets dergelijks voor het eerst gedaan werd. Maar het idee is goed. En als bekwame krachten eens hun enthou siasme achter dit plan zouden ste ken, wie weet welk een schone tra ditie dan in Leiden kon worden op gebouwd Dc afwezigheid van Reddingshaak of -lijn Kan de dood van uw mede mensen zijn. Leidse Reddingsbrigade LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraalexa men Ned. recht de heer J. J. Ebeling Koning te Diepenveen; voor het doc toraalexamen Ned Ind. recht de he ren A. G. Boekwijt te 's Gravenha- ge, J. W. Fillippo te Oegstgeest, Oei Tat Hway te Leiden; vóór het can- didaatsexamen Muziek-wetenschap ♦ine Magnetic Fields at low tem Mej. B. L. Keulberg te Wassenaar. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Paramagtism in Alternat- peratures" de heer D. Bijl geboren te Haarlem en wonende te Leiden. EMISSIE GEBRS. VAN WIJK GESLAAGD. Naar wij van emittente vernemen, hebben nagenoeg alle aandeelhou ders van de Leidsche Textielfabrie ken Gebrs. Van Wijk en Co. N.V. van hun recht van inschrijving ge bruik gemaakt bij de gisteren ge houden emissie van 2.500.000 ge wone aandelen a 110 procent. De nieuwe middelen dienen voor investeringen en voor de financie ring der duurdere grondstoffen en belangrijke omzetten. K.A.B. Afd., LEIDEN. Geen uiterlijke viering van de Dag van de Arbeid. Door bijzondere omstandigheden zal de „Dag van ae Arbeid" dit jaar alleen kerkelijk worden gevierd en wel op Zondag 4 Juni a.s. In elke parochiekerk wordt er een H. Mis opgedragen tot intentie van de K.A.B., terwijl tevens in drie ker ken onder de H. Missen een z.g. so ciale predikatie zal worden gehou den. Dit zal geschieden in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef (Herensingel) doo» kapelaan P. J. Hofstede, uit Rotterdam, in de St. Petruskerk door pater D. Hogenbirk O.F.M., kapelaan te Leiden en in de kerk van O.L.Vr. Onvevlekt Ontvan gen (Hartebrug) door pater Engel- bertus O. Cap. uit Voorschoten. Om een speciale reden kunnen in de St. Leonarduskerk die dag de predika ties niet gehouden worden. De Roode Kruis i u za melingsact ie Ook de werknemers spreken zich uit voor medewerking. Woensdagavond kwamen de bedrijfs- kernen van verschillende bedrijven hier ter stede, op uitnodiging van de Raad van Overleg der gezamenlij ke vakcentrales in de Vergulden Turk bijeen ter bespreking van.de medewerking aan de door het Roo de Kruis opgezette geldinzamelings actie. Vertegenwoordigers van slechts een tiental bedrijven waren aanwezig, toen de voorzitter van de R. v. O., de heer ten Brummelaar. de vergadering opende met een uit eenzetting van het doel van deze bij eenkomst. Hij wees daarbij speciaal op de geslatgde actie voor de UNAC, vorig jaar ten bate van het hongerende kind gehouden en be toogde, dat de actie voor het Roode Kruis zeker even nodig is, zodat hii aller welwillendheid inriep om ook deze actie te doen slagen. Nadat de heer M. Zondei-op, als voorzitter van de commissie publici teit, in korte trekken gewezen had op de vele taken, welke het Roode Kruis op zich heeft genomen, daar bij in het bijzonder wijzend op het vormen van voorraadmagazijnen voor tijden van rampspoed, op de bloed transfusiedienst en de moedermelk- centrale, stelde de voorz. aan de be- drijfskernen voor in hun fabrieken en weideplaatsen het personeel aan te sporen een uur loon voor deze Roode Kruisactie te willen afstaan. Deze suggestie werd door de aan wezigen met algemene instemming ontvangen, zelfs waren er, die vooV wilden stellen een uur over te wer ken, in de hoop, dat dan ook de di recties der bedrijven een gelijk be drag zoudqn storten voor dit mooie doel. De uitwerking van deze idee werd evenwel geheel aan de kernen in samenwerking met het personeel en de directies der bedrijven over gelaten. De Roode Kruis-actie is dus weer een stap verder gekomen en we ver trouwen, dat allen, die bij dit onder deel van de actie betrokken zijn, de welwillende houding van de perso- neelskernen zullen onderschrijven opdat het Roode Kruis de grote taak van hulpverlening in velerlei vorm zal kunnen blijven voortzetten. Wilt U het Roode Kruis helpen bij de grote straatcollecte, welke Zater dag 3 Juni wordt gehouden als on derdeel van de geldinzamelingsactie, meldt u dan aan als collectante. De gehele stad moet overstroomd wor den door collectanten. Oud en jong, rijk en arm, allen kunnen zich de gehele dag als col lectant aanmelden bij het Roode Kruis, Rijnsburgerweg 3. Berichten reeds geplaatst in een eedeelte onzer vorige oplage. TOON HERMANS UIT ZIJN HUIS GEZET. Het bericht, dat de Amsterdamse kleinkunstenaar Toon Hermans van morgen uit zijn woning aan de Chur- chill-laan te Amsterdam zou worden gezet, had niet alleen de pers maar cok vele buurtbewoners en vele voor bijgangers naar het huis gelokt. Tal rijke kunstbroeders en -zusters wa ren gekomen om de gerechtelijke ontruiming van nabij mee te maken. Tegen half elf was het zover, een deurwaarder en assistent van het C.B.H. verschenen met de officiële papieren. „De pers wordt verzocht het theater te verlaten", zei Toon Hermans en daarna voltrok zich het geen gerechtelijke ontruiming heet. Van verschillende zijden is Toon tijdelijk onderdak aangeboden. UITSTEL VAN DE BENELUX-UNIE WAARSCHIJNLIJK. De totstandkoming van de econo mische Unie Benelux was op 1 Juli 1950 vastgesteld. In goed ingelichte kringen wordt verklaard, dat deze totstandkoming wellicht zal worden vertraagd door de politieke crisis, die in België heerst. Dadelijk na de verkiezingen zul len de besprekingen woi-den her opend. Het is waarschijnlijk, zo zegt men, dat de datum van 1 Juli niet zal kunnen worden gehandhaafd en men acht het voorbarig thans een andere datum te bepalen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WARM WEER. Droog, zonnig en warm weer met zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid-Oost. Laatste berichten Omstreeks het middaguur is een Metor straaljager van de L. S- K. van het opleidingskamp „Twenthe" neergestort. liet is een Meteor Mark 7, een trai ningstoestel met een plaats voor de instructeur en een leerling. tot dusver tussen de betrokken par tijen niet zal kunnen worden ge handhaafd. Er is dn ook in de bespreking, die tot dusver tussen de betrokken par- tijen hebben plaats gehad, nog geen Er is dan ook in de bespreking, die datum voorzien. GEMEENTERAAD OEGSTGEEST De Oegstgeester raad, die voor de van Fin. eerder in deze zaak te ken- VEILIG VERKEER. Ook achter U rijdt het verkeer. Vergeet dat toch niet telkens w vergadering van gisterenavond een agenda ontving met slechts één punt, heeft kans gezien door een langge rekte rondvraag met vele plaatse lijke „problemende vergadering rog een behoorlijke lengte te geven. Na een enkele wijziging in de no tulen, legden de raadsleden een be roepschrift van de Gebr. v. d. Put ten tegen de afwijzende beschikking van B. en W. op het verzoek om ver gunning tot het bouwen van een ex- peditieloods, in handen van genoemd college om prae-advies. Daar Ged. Staten bezwaar hadden gemaakt in hun schrijven van 28 Maart j.l. te gen het sluitend maken van de be groting 1950 door beschikking over een bedrag van 30.000.uit de re serve, stelden B. en W. voor de na volgende wijzigingen aan te bren gen. Het is het college namelijk geble ken dat de gemeente een belangrijk hoger bedrag wegens uitkering van de ondernemingsbelasting kan ver wachten dan op 16 Augustus 1949 door de Min. van Fin. werd medege deeld, Deze heeft bij beschikking van 22 Mei j.l, de uitkering geraamd op f 11.000.Aanv. was f 87.000. geraamd, zodat f. 24.000.- verhoging kan worden geboekt. 1500.wordt verkregen door dc ontvangen" restant uitkei'ing van het Rijk over 1948 aan jaarwedden burgemeester en secretaris, terwijl de legesverhoging naar schatting f 2500.zal opbrengen. Tenslotte kan de uitgaaf rente van kasgeld met f 2000,worden verlaagd. Met de gehele gang van zaken was mr. Valentgoed (Pi'.Chr.) het niet eens. De reservevorming was vol gens spr. geschied. Ged. St. kunnen geen bezwaren inbrengen. Wel aan nemen of niet goedkeuren, waarop dan de gemeente bij de Kroon in be roep kan gaan .Tussen het schrijven van Ged. Staten en vandaag liggen ruim twee maanden en, zo vraagt spr. waarom hebben B en W. dan geen beroep aangetekend bij de Kroon. Van de mededeling van de Min. van Fin. aangaande de onder nemingsbelasting was, binnen de be roepstermijn van 30 dagen, nog niets bekend. Voorts had het mr. Valent goed wenselijk geleken de Comm. Zoals reeds verschillende malen ge meld, zal het Circus Strassburger volgende week in Leiden komen, in het kader van de Leidse Studenten- Lustrumfeesten. Op Vrijdag 9 Juni zal de openingsvoorstelling worden gegeven. Het circus blijft zes dagen op het Schuttersveld. Vrijdag, Zater dag, Maandag en Woensdag worden openbai-e voorstellingen gegeven voor de burgerij. Op Zondag en Dins dag zijn er besloten voorstellingen vcor de feestvierende studenten en reünisten. Dit bezoek aan Leiden wordt inge last wegens de Lustrumfeesten in het uitgebreide tour-nee door Ne derland, onder het motto „Circus op zijn best". Sedert Pasen reist circus Strassburger met een geheel nieuw programma en trekt overal volle ten ten. Men beweert zelfs, dat Strass burger dit keer het beste programma sedert de bevrijding brengt. Strass burger heeft welhaast in de loop der jaren de plaats ingenomen van het vroegere Kon. Ned. Circus Oscar Carré en hoe populair de eigenaar. Karei Strassburger, is, blijkt wel uit de vele huldigingen in verschillende sleden waar hij optrad, in verband met zijn 30-jarig jubileum als direc teur. De nieuwe tent van het circus heeft vele nieuwe snufjes en kan 3.000 mensen bevatten. Het wagenpark is vernieuwd en uitgebreid. Voor deze feestelijke gelegenheid in Leiden zal de grote Moorse facade voor de tent worden opgesteld. In de afgelopen winter speelde Strassburger reeds in „Royal" te Brussel, in het Hippodrome te Ant werpen en in Carré te Amsterdam, met drie verschillende programma's. Uit deze drie programma's zullen de beste nummers gelicht worden voor de voorstellingen in Leiden. Ook de wereldberoemde „eerlijke zakken roller" Borra, die in alle wereldste den, zoals Parijs en Londen, het ge sprek van de dag is geweest, zal in dit programma optreden. Een staaltje paarden-dressuur met een der prachtige paarden, waardoor circus Strassburger zo bekend is. nen, terwijl het hem voorkomt dat sindsdien verrichte onderzoek onnodig is geweest. Wat was er, vroeg mr, Valentgoed tenslotte dan toch wel gebeurd indien de kennis geving van de Min. van Fin. om trent de ondernemingsbelasting niet was gekomen. Tegen de gehele gang van zaken tekent spr. ernstig be zwaar aan. Weth. Dijsselbloem (KVP) meent dat er een onjuiste interpretatie is gegeven aan wat bedoeld is. Hier is geen sprake van een weigering door G.S., doch slechts van een opmer king naar aanleiding van de beste ding van de reserve. Deze opmerkin gen kwamen voor B. en W. overi gens niet onverwacht, doch het col lege moest op grond van de financie- tingsregeling welbewust deze poli tiek voeren. Daar de bezwaren door B, en W. niet werden gedeeld en zij de overtuiging hebben ten aanzien van het financieel beleid de gemeen telijke zelfstandigheid te moeten be trachten, hebben zij een bespreking gehad met de financiële ambtenaren ter Prov. Griffie. Daar bleek dat er wel een oplossing in zicht was, om ne moeilijkheden het hoofd te bie den. Toch hebt u de financiële com missie lang in het onzekere gelaten, aldus mi\ Valentgoed, waarop de wethouder een bespreking met G. S. irematuur achtte. Hoe wel uit alles ileek dat mr. Valentgoed niet bevre- aigd was legde hij zich bij de beant woording door B. en W. neer en werd het voorstel z.h.s. aangenomen, omdat er toch niets meer aan te doen was en G. S. volgens de wethouder gaarne op 1 Juni de gewijzigde be- gioting tegemoet zouden zien. De meeste raadsleden verzamelden reeds hun stukken daar de compta- biliteitsbesluiten en de rondvraag meestal vlot zijn afgedaan. Eidoch, toen begon de raad pas! De heer Blomsma zag gaarne de comptabili- teitsbesluiten die over grotere bedra gen gingen als afzonderlijk voorstel in de raad gebracht en doelde o.m. op een sterk verhoogde post betref lende het schilderen der straatnaam- bordjes. Volgens wethouder Dijssel bloem was het nu eenmaal niet mo gelijk steeds op de cent af te calcu- 'eren, terwijl bovendien de raming voor de devaluatie wel een groot verschil geeft met de uitvoering van het werk er na. Als bij een verhoog de post Gemeentewerken haar steeds de goedkeuring heeft van B. en W., aldus ir. de Gruyter, waarop de wet houder bevestigend kon antwoorden. In de rondvraag werd bijkans ge heel Oegstgeest doorgewandeld. Mevr. Krameis zag (nogmaals) gaarne pa piermanden in het Bos van Wijcker- slooth, de aanwezige uitgebaggerde grond in dit bos verwijderd en het rieten dak op het zwanenhuisje gere pareerd. De heer van Mameren gaf de raad een lesje in verkeersregels en was van oordeel dat de verkeers borden te hoog aan de onderschei dene palen zaten. Een snelheidsbe perking bij de Rijnsburger splitsing en een parkeerverbod op de Rijns burgerweg bij de koffietent was het verlangen van de heer den Heijer. Mr. Valentgoed deed een ernstig be roep op B. en W. om aan de levens gevaarlijk situatie bij de Warmon- derbrug een einde te maken. Spr. zou gaarne vernemen of de oplossing spoedig is te verwachten, op welke vraag ir. de Gruyter kon antwoorden - dat het wachten slechts is op de gun ning van G. S. daar de aanbesteding reeds heeft plaats gehad. De herbe- strating van de Haarlemmei-weg was de wens van de heer Oosterom op welke weg mr. Valentsgoed gaarne met spoed de nieuwe verlichting zag aangebracht. Er komen vier nieuwe lichtpunten was hierop het antwoord van Weth. de Neef. De slotvraag kwam van de heer Blomsma die gaarne wilde weten wanneer het voorstel kwam om de burgemeester te benoemen als amb tenaar van de burgerlijke stand. Bur gemeester du Boeuff zeide, dat er al xeeds in het college van B. en W. over gesproken was en het nog wel eens ter tafel zou komen, maar de hoofd oorzaak was dat spr. er niet zoveel prijs op stelt. Maar, zo deelde de bur gemeester tenslotte mede, als het de wens van de raad is, zal ik me er ne derig aan onderwerpen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2