JCaite Qo£f „Sijmen en Fiscus zijn het ditmaal eens" Eens per jaar! Uw Rode Kruis DONDERDAG 1 JUNI 1950 DE LL1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Ten bate van het Rode Kruis Dr. W. H. van den Berge, Direc teur-Generaal voor Fiscale Zaken in Algemene Dienst van het Ministerie van Finaciën, schrijft in het Mei nummer van de Spaarpost o.a.: „De ambtenaar, boekhouder, kan toorbediende, winkelier, onderwij- res, kortom, om het algemeen uit te drukken, elk hier te lande wonend natuurlijk persoon die in de termen valt om inkomstenbelasting te beta len, kan een tegemoetkoming bij de heffing van de inkomstenbelasting genieten terzake van giften. Hij moet zich dan jegens de genieter van de giften verplichten en wel in de voor schenking vereiste vorm, om Het gehele jaar kimt U een beroep doen op DEZE KEER DOET HET EEN BEROEP OP U Binneukort wordt Uw bijd rage aigekaald GEEF EENS PER JAAR Blijmoedig en GUL I De minister van econonf. zaken a.i. heeft naar aanleiding van 'n gadane vraag de Tweede Kamer bericht dat binnenkort een fabriek zal worden opgericht voor de productie van ko gellagers. Men verwacht dat deze fabriek, die vermoedelijk in de pro vincie Utrecht zal worden gevestigd nog voor het einde van 1951 in be drijf zal zijn. De productie zal voor het over grote deel worden geëxporteerd. Naar het „Vrije Volk" verneemt zal er voor de terugbetaling van alle rijksstudietoelagen (renteloze voor schotten) voor het cursusjaar 1950 '51 een nieuwe regeling worden ge troffen. Zodra de afgestudeerde aan v/ie een toelage werd verstrekt, over eigen inkomen gaat bescfiikken, zal er jaarlijks 10 procent van de ge leende som moeten worden terugbe taald. In tien jaar zal dan het gehele renteloze voorschot met het Rijk zijn vereffend. Deze nieuwe regeling zal, waar zulks voor de betrokkene gemakke lijker is, ook worden toegepast op de reeds vroeger aangegane verbinte nissen. De oude regeling van voor 1947 hield in, dat binnen twee jaar na afstuderen.» met terugbetalen moest worden begonnen. In de vijf volgende jaren moest dan met een oplopend percentage het gehele be drag worden vereffend. Na 1947 werd een andere regeling ingevoerd, waarbij de terugbetaling werd gebonden met een oplopend percentage aan het inkomen. Veel administratie was echter no dig werkgeversverklsring en derge lijke) en bovendien was de regeling voor de hogere salarissen zeer on gunstig: De studenten, die op deze regeling zijn ingegaan en die veelal nog studeren, zullen nu kunnen ge bruik maken van de nieuwe voor waarden. Binnenkort zal, zo verne men wij, het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen hiervan aan de betrokkene kennis ge- Een groot aantal Nederlandse siga renfabrikanten heeft besloten de in de sigarenindustrie sedert 1 Aug. 1949 van kracht zijnde kartelover eenkomst te verlengen tot 1 Januari 1951. De sigarenfabrikanten ver plichten zich onderling aan afne mers slechts te leveren onder rem bours en tegen bepaalde vastgestel de handelskortingen. Ook het ver bod tot het maken van individuele reclame wordt voorlopig gehand haafd. Binnenkort zal de nieuwe indeling van het Ned. leger worden bekend gemaakt. Deze reorganisatie is een gevolg van de omschakeling van In donesië op doeleinden, die verband houden met verplichtingen, die wij op ons hebben genomen in het kader van de West-Europese Unie. Werd in Indonesië meer de nadruk gelegd op de bataljons, thans zullen de re gimenten weer de centrale eenheid worden. Zo zal de opleiding van de huidige depots weer op de regimen ten overgaan. Het aantal regimen ten, dat thans 37 bedraagt, zal door samenvoeging tot ca. 9 worden te ruggebracht, met misschien nog en kele speciale regimenten. De nieu we indeling zal vermoedelijk reeds spoedig van kracht worden. gedurende een periode steun te ver lenen in de vorm van periodieke uitkeringen. Hiervan is sprake, indien het totaal bedrag van de uitkeringen niet een van te voren vaststaande grootheid is. Aftrekbaar zijn b.v. uitkeringen gedurende het leven doch voor niet langer dan vijf jaar Het bedrag, dat jaarlijks als steun of gift wordt afgedragen, geldt dan als een aftrekpost bij de berekening van het zuiver inkomen! Voor de loonbelasting geldt een zelfde regeling. Voor al degenen die een bedrijf of vrij beroep uitoefenen geldt bo vendien nog een verdergaande en meer eenvoudige regeling. Indien zij schenkingen doen welke een zake lijk karakter dragen omdat hun be drijf of beroep daarmee „naam" maakt (uit een oogpunt van recla me dus) of omdat zij in hun bedrijf of beroep moeilijk een verzoek om steun té verlenen kunnen weigeren, of omdat zij bij het doel dat zij steu nen belang hebben, kunnen deze giften bij de belastingheffing als be drijfskosten worden afgetrokken. Voor naamloze vennootschappen en andere lichamen die aan de ven nootschapsbelasting zijn onderwor pen geldt het vorenstaande even zeer. Voor deze lichamen zijn de mogelijkheden echter nog groter aangezien in sommige gevallen niet aan bepaalde voorwaarden behoeft te worden voldaan voordat een gift als bedrijfslast kan worden afge trokken. De Minister van Financiën heeft namelijk een aantal instellin gen aangewezen waaraan lichamen schenkingen kunnen doen met de ze kerheid dat zij steeds als bedrijfs kosten kunnen worden afgetrokken. Tot deze instellingen behoort o.a. Het Nederlandse Rode Kruis.'' Weldoen door middel van de fis cus Zo wordt het belasting beta len een „aangename plicht" Wie er iets voor voelt, probere het eens. Het zal voldoening schenken! VERHOGING LOONGRENS INVALIDITEITSWET GELDT VAN 1 JANUARI j.l. AF. Uit de verhoging van de loongrens tot 4500.per 2 Mei jl.l heeft men ten onrechte afgeleid, dat eerst van die datum af wederom rentezegels geplakt moeten worden. Het plak ken van rentezegels voor de betrok ken werknemers dient echter met terugwerkende kracht van 1 Januari af te geschieden. BINNENLAND. Overleden is in het ziekenhuis te Doetinchem pater U- A. Meyer O.P., pastoor van de St. Dominicus- kerk aan de Spuistraat te Amster dam. In de Maashaven te Rotterdam werden twee mannenlichamen aan getroffen. Men vermoedt, dat het buitenlandse zeelieden zijn. Een 35-2-jarig meisje reed in de Katwijkstraat te Scheveningen met haar autoped van het trottoir af en botste tegen een auto. Hét over leed spoedig daarna. Bij het dichtdraaien van een gaskraan kwam een 6-jarig meisje te Eindhoven in aanraking met de gas vlam. Haar kleertjes geraakten in brand. Het kind is 's avonds overle den. Een kleine personenauto kwam gisteren in aanraking met de electri- sche trein uit Haarlem op de onbe waakte overweg aan de Duin- en Kruidbergerweg te Santpoort. Het wagentje werd opzij geschoven en tussen de rails gezet. De drie inzit tenden stapten ongedeerd uit de auto. Tweeduizend Nederlandse bede vaartgangers, onder wie tachtig zie ken, zijn gistermorgen te Lourdes aangekomen. Een Solex-vereniging is te Rot terdam opgericht. De nieuwe vereni ging telt ruim veertig leden. Op 4 Juni zal het gezelschap starten voor de eerste tocht. Voor een serie proefwoningen te Voorburg is gisteren door dr. ir. Z. Y. van der Meer, directeur-generaal van de Wederopbouw, de eerste steen gelegd. Een groot aantal Nederlandse en Duitse burgemeesters zal van 8 tot 10 Juni te Burgsteinfurt bij Munster bijeenkomen. Er staat onder meer een excursie naar het Roergebied op het programma. De kleermakerij firma B. M. Willemars te Barneveld heeft gisteren haar honderjarig bestaan gevierd. De firma heeft het recht gekregen het koninklijke wapen te voeren met het praedicaat Hofleverancier. BUITENLAND. De Arabische Liga is vertoornd op koning Abdoellah van Transjorda- nië. De raad der Liga komt op 12 Juni te Beiroet bijeen en men ver wacht, dat een voorstel tot uitstoting van Transjordanië zal worden aange nomen. De reden der verstoordheid is de annexatie van Arabisch Pales tina bij Transjordanië. Een Braziliaans passagiersvlieg tuig met negen passagiers en vier be manningsleden is Dinsdag bij Itacare, ter Zuiden van de Braziliaanse staat Bahia, neergestort. Waarschijnlijk zijn elf personen om het leven geko men. Bij Bremen is een granaat tot ontploffing gekomen, toen kinderen op een hoop ijzerafval aan het spelen waren. Zeven kinderen werden ge dood. De fakkel van het vrijheidsbeeld voor de New Yorkse haven is giste ren door een electriciteitsstoring ge doofd. Dit was de eerste maal sedert 10 jaar. terugkerende mUdaiïen WATERMAN. Met het troepentransportschip „Wa terman", dat vermoedelijk op 10 Juni as. te Rotterdam zal arriveren, keren o.a- de volgende militairen naar het vaaerland terug. Leiden: G- J. van Aiphen, Meer- burgerweg 7; A. J. Driessen, van Limburg Stirumstraat 11; J. M. Dries sen, Herengracht 67; Sergt. W. van Steenbergen, Evertsestraat 3; P. Mie- remet, Julianastraat 95; Res. 2e luit. J. Kruit, Oude Vest 115; C. G. Ver hoeven, Gasstraat 56; G- A. I. Wes- seling, van Hogendorpstraat 1; korp. N- P. Bosman, Dozystraat 12; sergt. J. A. Graaf mans, Dahliastraat 23 A P. Jacobs, Atjehstraat 33AJ. Sneij- ders, Bronkhorststraat 11; J. G. v. d. Kaaij, Lusthoflaan 6; korp. L. Stik- kelorum, Sumatrastraat 5; H. van Eijken, Papengracht 11; korp. J. L. L. Vorst, Hugo de Vriesstraat 60; G. J- van Biezen, Molenstraat 12; J. L. Arnoldus. Utr. Jaagpad 7; korp. W. C. Beugelsdijk, Rijn- en Schiekade 49; A. M. Blokzijl, Haarlemmerstraat 44; M. H. Moll, Haverzaklaan 15; G. van Rij, de Genestetstraat 92A; S. Tijmstra, Joh. de Wittstraat 24. Alphen aan den Rijn: T. Davelaar, Steekterweg 59; sergt. A. J. v. d. Burg, Julianastraat 51; C. Krumpel- man, Raadhuisstraat 257; D. Koene- koop, Hugo de Grootstraat 18; P. de Raat, v. Eoetselaarstraat 64; A. P. van Tol, Hoorn 270; L. de Graaf, Gouwsluizerweg 74; J. A. de Wit, Ridderbuurt 33; A. van Leeuwen, W Kanaalweg 14. Sassenheim: korp. L. Heijns, Kas- tanjeiaan 8. Iloelofarendsveen: H. P. Dobbe, Noordeinde 19- Valkenburg: C. Bol, Kabwijkerweg 94; A. Visscher. Katwijkerweg 10. Hillegom: W. Brouwer, Burgem. Wentholtstrsat 10; V. M. Smit, v. d. Endelaan 25; sergt. M. C. Zandber gen, Meerstraat 112; J. W. Carlier, Weresteinstraat 158; J. P. M- de Groot, Wilhelminalaan 87; korp. J. C. Veenmar. Mariastraat 44; korp. W. van Beek, Beekkade 17a. YVoerden: korp. K. van Vliet, Nieu- wendijk 67; P. Lyclama a Nijeholt, Baanstraat 27; sergt. A. v- d. Hadel- kamp, Nassaukade 23; J. C- Lamboo, Boeredijk 6; A. J. v. d. Stappen, Leidsestraatweg 127; P. A. J. Vos- saert, Prinsenlaan 95. Waarder: A. Boonstra, Voordijk A 115. Zoetermeer: R. Klos, Leidsewallen 60; G. P- Hogeveen, Bleiswijkseweg 76; G. Slootweg, Zegwaartseweg 192; L. J- G. v. d. Ven, Voorweg 71. Noordwijkerhout: A. W. van Elk, Herenweg 42; sergt. J. B. van Waas, Havertdwarsstraat 14. Leidschendam: E. F. R- Kortman, Prins Hendriklaan 15; W. Vieveen, Veursestraatv/eg 73; J. C. van Rijn, Stompwijkseweg 21; C. de Ruy r, Voorburgseweg 43; A. Th. van Bo- hemen. Stompwijkseweg 57; A- J. Overgauw. Westvlietstraat no- 10; C. Rehling. Achterweg 43; W de Ruy ter Kon. Wilhelminalaan 22; sergt. J. M. de Vries, Veurse Achterweg 12- Noordwijk; J. Bedijn, Julianastraat korp. B. V. J. Alkemade, v. Eg- mon derstraat 3; M. H. van Rhijn, Huis ter Duinstraat 11; H. T. Schaap, J. Kloosweg 4; korp. H. J. T. Balink, Herenweg 19; H. Kruyt, Voorstraat 85; F S. A. Beekman, Boerhaave- weg 12. Warmond: C. J. Roest, v. Bever- ninkstraat 7; v. d. Horst, Lokhorst laan 1. Leiderdorp: P. Peereboom, van der Valk Boumanweg 5; M. Roest, Acht- hovensevveg 49; H. van .Teylingen, Hoofdstraat 60; W. A. Veijwijs, Scha- penrustweg 5. Wassenaar: le luit. Wj J. P. de Wolf, Ridderlaan 1; A. Schouten, Pa pen weg 11. Ter Aar: N. P. Vuijk,Aardamse- weg 20. Lisse: P, J. H. DassenHar, Nicode- musstraat 23; P. J. jllobbe, Jac. Hoenstraat 6; A. A. Vemfneulen, .Ka naalstraat 215; Sergt. H. L. Warmer dam, Pr. Bernhardstr. 2. Bodegraven: A. H. Baelde, Nassau- straat 40. Hazerswoude: C. J. C. v. Dijk, D 209; L. Hassefras, 48; Q. P, Boting, A 128; G. S. Heemskerk, A. 11; L. H. v. d. Post, Rijndijk A 122. Katwijk: Korp. J. J. v. Dijk, Kerk- pad 8; C. L. Jonker, Secr. Varkevis- sersti'aat 273; L. Varkevisser, Duin straat 1 A; J. v. Duyn, v. d. Waal Malefijtstraat 29; B. B. de Jonge, Zeehospitium; J. Kuyt, Secr. Varke- visserstraat 216; D. v. d. Bent, Baron van Wassenaarlaan 37; W. Coorn, Lijdweg 1; M. v. Duyvenbode, de Waal Malefijtstr. 57; A. v. d. Oever, J. Tooropstr. 62; Korp. J. v. d Plas, R. v. Limburgstr. 13; W. v. d. Plas, Te Brittenstraat 59. Rijnsaterwoude: C. G. v. d. Hoek, Heereweg 11. Leimuiden: J. v. Iperen, Vriese- koop 635. Nieuwkoop: W. A. J. Kwakkenbos, A 320; A. M. Hoogerwerf, Zuideinde A 80. Noorden: P. Hogedoorn, 210. Zoeterwoude: J. N. Schrader, Schenkelweg 32; A. P. Slingerland^ Weipoort 50; J. G. Voordouw, H. Rijndijk 116. Voorschoten: C. Vreeburg, School straat 10; le luit. H. J. A. v. Don gen, Leidseweg 35; G. M. v. Rossen berg, Leidseweg 208; P. D. v. Dui venvoorden, Tulpstraat 15; C. W. Mens, Voorstraat 46; 2e luit. J. J. Gussenhoven, Leidseweg 195; E. A. Wagtendonk, Leidseweg 122. Oegstgeest: G. J. v. d. Meer, Bor- neostraat 3; H. J. v. Noort, H. Mors- weg 60; P. B. Eldering, L. de Colig- nylaan 36; le luit. J. J. v, Dormolen, Regentesselaan 5; P. Gravekamp, Rijnhofweg 1; H. M. P. v. Steijn, W. d.;Zwijgerlaan 20; C. Endeveld, H. Mórsweg 87; P. W. v. d. Valk, Cele- besstraat 34; le luit. H. C. Drijfhout van Hoof, Warmonderweg 14; Sergt. F. de Jager, Dorpsstraat 5. Rijnsburg: J. v. d. Meij, Kanaal straat 9; A. Paauw, Oegstgeesterweg 31, G. v. Starkenburg, Vliet N.Z. 49; M,.Zandbergen, H. v. Rossumstr. 10; Af v. Delft, Burg. Meyboomstraat 10; W. v. Egmond, Brouwerstraat 55; L. Heemskerk, P. Saxenstr. 40; L. Ra- vensbergen, Noordeinde 22. Boskoop: P. de Rooy, Pullekade 99; A. C. Metselaar, Burg. Colijnstr. 159; W. G. de Wit, Lage Boskoop 17; K. v. d. Maan, Voorkade 36. „CHESHIRE". Met het passagiersschip „Cheshire", dat vermoedlijk 14 Juni te Rotterdam arriveert keren o.a. de volgende mi litairen naar Nederland terug: G. van Duren en gezin, Oegstgeest; 'res.-maj. D. Koekebakker, Oegst geest; sertg. M. A. A. Zandvliet, Ho- gewoerd 100, Leiden. „AMARAPOORA". Met het passagiersschip „Amara- poora", dat vermoedelijk op 29 Juni te Amsterdam zal arriveren, keren o.m. de volgenden terug: BroekhuysenWaasdorp, O. Vest 203AGeenDe Kwaadsteniet, Bos koop; Haastrechtv. Egmond, Sas senheim.- A. H. PietVos, Hoefstraat 12, Leiden; A. J. RemsWaayer, Stompwijk; L. RooyakkersLujnan- kan, Lisse; M. F. DarseBey en ge zin, Breestraat 11, Leiden; 2e luit(e) raej. Verheul, Wassenaar. GEMEENTERAAD NOORDWIJK Wijziging kampeerverordering aangenomen - politieverordering niet Onder grote publieke belangstel- ling kwam gisterenmiddag de voltal lige gemeenteraad bijeen voor de bespreking van de voorgestelde re geling van het kamperen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer G. B. v. Rhijn inzake het plan verbetering^ van de Nieuwe Zeeweg, waarin hij enkele bezwaren kenbaar maakte, die aan de raad zullen worden voorgelegd. De Ned. Bond van Overheidspersoneel had een verjoek ingediend tot toe kenning van de 2% toeslag voor het gemeentepersoneel, waaraan reeds is voldaan. De heer Meskers meende hierop nog even terug te komen, om dat in dit schrijven was gevraagd deze toeslag permanent te doen toe kennen. B. en W. waren van "oordeel, dat deze toeslag ieder jaar opnieuw bekeken kon worden. De kampeerkwestie. Het volgende punt was het vast stellen van een verordening op het kamperen in de gemeente Noordwijk en een daaruit voortvloeiende wijzi ging in de bestaande politie- en bouw verordening. Het gemeentebestuur had reeds 'jaren geleden ingezien maatregelen te moeten treffen ten aanzien van het kamperen vanuit het oogpunt van openbare orde, ze delijkheid en gezondheid. In 1934 kwam een beknopte kampeerveror- dening tot stand. Het toenemen van verblijf tijdens en na de oorlog in zomerhuisjes, boerenschuren e.d. heeft tot minder gewenste toestan den geleid, daar men zich hierbij niet bekommerde om de meest elemen taire eisen van fatsoen. B. en W. ach ten het daarom noodzakelijk thans te komen met voorstellen: a. een nieuwe kampeerverordening. b. een wijziging van de algemene politieverordening, c. een aanvulling van de bouwveror dening ten aanzien van de zomer verblijven van lichte constructie, d. een aanvulling van de bouwverorde ning. behelzende speciale bepalingen voor kamphuizen. Ten aanzien van de kampeerhuizen wordt voorgesteld in de politiever ordening op te nemen, dat kamphui zén mogen niet gelegen zijn in het gedetailleerde uitbreidingsplan van de gemeente. De bestaande inrichtin gen, welke binnen dit gebied zijn ge legen, kunnen met vergunning van de burgemeester tot uiterlijk 1 Mei 1955 geëxploiteerd blijven, aan welke vergunning speciale voorwaarden ter bevordering van de stilte en de rust kunnen worden verbonden. Alvorens deze voorstellen a ah de algemene beschouwing bloot te ge ven, wilde de voorz. wel enkele be merkingen naar voren brengen. Niet over de algemene indruk van deze voorgestelde verordeningen welke reeds zijn vastgesteld in het prae- advies van B. en W., doch wel over het onaangename feit, dat bepaalde persorganen het hebben doen voor komen, dat Noordwijk geen toegang meer wil geven aan mensen met een smalle beurs. Dit is verre van waar, want in het Langeveld, met zijn prachtig natuurschoon, kan volop ge legenheid worden geschapen voor de mensen met de smalle beurs, waartoe het college zeker zijn volle medewerking zal geven, terwijl het centrum dan zijn rustig karakter kan handhaven. De heer Vogelaar had met veel be langstelling kennis genomen van de ze voor Noordwijk zo belangrijke be slissing, hij had grote waardering voor de ontwerpen, welke beogen het karakter van Noordwijk als bad plaats te bewaren en vond het jam mer dat niet eerder de kampeerge- legenheden waren geregeld omdat ook de Prot. Chr. fractie het onge wenst vond deze te vestigen in de Zuidduinen en daarom staan zij ten volle achter het voorstel van B. en W. Motie van Prot. Chr. fractie. Tegen de voorgestelde wijziging in de politieverordening had de fractie echter grote bezwaren, omdat deze te diep ingrijpen in het economisch leven en geen rekening houdt met bestaande toestanden in het bedrijfs leven. Want zou deze gewijzigde poli tieverordening tot stand komen, zou den hieronder ook vallen de bestaan de Kindertehuizen en pensions. Een niet minder groot bezwaar vond spr. dat bestaande bedrijven binnen 5 jaar zouden moeten verdwijnen. Dienaangaande diende hij een motie in dat het college van B. en W. de voorgestelde wijziging op de politie verordening tijdelijk zou intrekken en gehoord de bezwaren van de raad per korte termijn met nieuwe voor stellen komen. De voorzitter bracht dank aan de ze raadsfractie voor de ernstige be studering van deze materie en deel de mede, dat B. en W. in de laatste dagen ook meerdere van de aange voerde bezwaren hadden aangevoeld. Standpunt van de P. v. d. A. De heer Rippe betoogde, dat door de verordeningen op het kampeerwe- zen alle delen der Noordwijkse be volking getroffen worden en vooral de middenstanders, welke belang hebben bij een zo groot mogelijk be zoek aan de badplaats; zijn fractie is voor stichting van goedkope va- cantiehuizen in de badplaats en niet voor scheiding en reservering voor een zekere groep Nederlanders en dient een motie in om de voorgestel de verordeningen in zijn geheel van de agenda af te voeren, in afwach ting op een landelijke regeling door de Kampeerraad. Mocht de raad overgaan tot aanneming van deze voorstellen dan zal de P.v.d.d.A- niet schromen, vernietiging hiervan bij de Kroon aan te vragen. De voorz. stelde het zeer op prijs dat de heer Rippe een zo diepgaand onderzoek had ingesteld bij vele vooraanstaande personen, doch vond het vreemd dat hij geen enkele in lichting ha^ gevraagd aan B. en W. Inzake de middenstandsbelangen kon het college niet inzien, dat deze dooi de voorgestelde verordeningen in het gedrang zouden komen. De heer v. Rhijn is er van over tuigd, dat de kampeerverordening tot stand moet komen, doch inzake de politieverordening schaart hij zich achter de motie van de heer Voge laar. Kath. fractie juicht verordening toe. De heer Sedelaar deelde mede, dat de Kath. fractie de kampeerverorde ning toejuicht, doch dat de politie verordening te ingrijpend is. In de kampeerverordening had hij gaarne opgenomen gezien, dat naast de kam- peerkaart of paspoort van de A.N.W. B., ook de Volmacht van Kath. Jeugdleiders of het Brevet van Chr. leiders als geldend zouden worden aangemerkt en tevens dat geen leges zijn verschuldigd voor kinderen, on der de 12 jaar, van kampeerders. Deze laatste bepaling zal worden op genomen. Nadat nog enkele sprekers, waar onder de beide wethouders, hun standpunt nog in het kort hadden uiteengezet, stelde de voorz. voor om de motie van de heer Vogelaar in stemming te brengen. De heer Rippe meende dat zijn motie tot algehele af voering het verst strekkende was en dus de voorkeur moest hebben. Waar deze motie niet de vereiste onder steuning verkreeg, werd de motie van de heer Vogelaar met algemene stemmen aangenomen. De verordening op het kamperen erd hierna, behoudens enkele re dactiewijzigingen, aangenomen, even zo de wijziging in de bouwverorde ning inzake kampeerhuisjes, waarbij de heer Warmerdam een voorstel in diende, dat de eigenaren van gebou wen niet op 1 April 1951, doch in 1952, deze in overeenstemming moe ten hebben gebracht met de gestelde voorschriften. Dit voorstel werd met 107 st., aangenomen. Voorzieningen in waterleiding bedrijf. In agendepunt 5: voorziening Wa terleidingbedrijf, stellen B. en W. voor een reinwaterreservoir met pompinstallatie aan te brengen op het perceel van de heer Jch. v. Bo- hemen tegenover de watertoren. Meerdere leden vonden de aankoop dezer gronden, voor 11.000.te hoog; na het vóór en tegen ernstig te hebben overwogen werd toch tot aankoop besloten. Deze voorziening in het water]eidingebdrijf brengt dus kosten mee van 83.000.voor aan koop grond en reservoir van 1000 M3., terwijl de verdere kosten voor pomp installatie, vergroting hydrofoon, de te leggen buisleidingen, bouw hoog spanningsruimte 68.000.zullen be dragen en dus een crediet vorderen van 151.000.De verzoeken van de R.K. U.L.O. voor aanschaffing gor dijnen en een leergang Duits, van de R.K. Meisjesschool voor inrichting lokaal eenvoudige Huishoudkunde en van de School met de Bijbel voor aanschaffing overgordijnen, werden zonder h.s. toegestaan. Na behandeling vari enkele recla mes op schoolgeldheffing en voor lopige vaststelling van de gemeente rekening en rekening der bedrijven over 1947, werd overgegaan tot het laatste punt, het standpunt van B. en W. inzake het venten op Zondag. In de vergadering van 28 Febr. 1.1. was door de heer Vogelaar namens de Prot. Chr. fractie de volgende motie ingediend: De raad nodigt B. en W. uit voorstellen te doen tot wijziging van de Algem. Politie-verordening waardoor wordt bevorderd, dat in het algemeen op Zondag niet wordt ge vent. Naar het oordeel van de meer derheid van het college van B. en W. wordt dit standpunt door andere bevolkingsgroepen niet gedeeld. De minderheid van het college, zich stel lende op het principiële standpunt van het voorstel, is van mening, dat mede in het belang van de openbare orde al die maatregelen behoren te worden getroffen, waartoe de over heid in dit opzicht bevoegd is. Door de heer Vogelaar werd deze motie op principiëele gronden nog nader toe gelicht doch, instemming gebracht, werd deze met 107 verworpen, zo dat de bestaande regeling inzake het venten op Zondag blijft gehand haafd. Alleen kon de voorz. in het vooruitzicht stellen, dat, zo mogelijk, op een centraal punt veel aanstoot voor een bepaalde bevolkingsgroep kan worden weggenomen. Na rond vraag volgde sluiting en ging dë raad in comité-generaal over. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING Droog weer. In de Zuidelijke helft van het land gedeeltelijk bewolkt, elders in het land over wegend zonnig weer. Iets hogere temperaturen. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Filmcentrale als volgt gekeurd: Lido: „Verloren Jeugd", 18 jaar. Luxor: „De 'man van Colorado", 18 jaar. Trianon: „Bastogne", 14 jaar. Rex: „De dertien lanciers", 14 j. Casino: Afgekeurd. NOORDWIJKERHOUT 50 JAAR IN DE MUZIEK Vandaag herdenkt de heer G. C. Wesseling het feit dat hij 50 jaar geleden bij de oprichting van de muziekvereniging „De Echo der duinen" actief lid werd. Jaren later trad hij toe als lid van de nieuw op gerichte muziekvereniging „De Har- pe Davids". Aanvankelijk sloeg de jubilaris de kleine trom enkele ja ren nadien werd hij bij het blazers korps ingedeeld en blies de bas. In verband met zijn leeftijd heeft Wes seling deze bas met de bariton saxo foon moeten verwisselen. Hoewel dit instrument veel studie vereist vormde het voor hem geen bezwaar Ondanks zijn 69ste jaar is Wesseling een voorbeeld voor de jongeren. In de afgelopen maanden was er wel geen week of er moesten soms wel 3 a 4 serenades gedurende enkele avonden gebracht worden bij mili tairen, die uit Indonesië demobili seerden. Wesseling ontbrak nooit op het appèl. Het is dan ook geen won der dat zijn zoons het voorbeeld van vader volgden en eveneens aan de muziek gingen. Tot zelfs zijn klein zoon is reeds een paar jaar lid van de „Haroe Davids". Het zal de gou den jubilaris niet aan belangstelling ontbreken. KATWIJK Raadsagenda voor a.s. Donderdag. Op de spoedvergadering van Don derdag a.s- nam .5 uur komt -voor een voorstel tot onteigening van gronden gelegen ten Zuiden van de Molenweg te Katwijk aan den Rijn, tussen de Provinciale weg en de Val- kenburgerweg in verband met plan nen voor de bouw van 306 woningen. MARKTBERICHTEN GOUDA, 1 Juni. Kaas. Aanvoer 290 partijen. Prijzen: le soort 1.92 1.97, 2de soort 1851.91, extra zware graskaas tot 2.12 per kg. Handel mat:g. VEUR, 31 Mei. Groente. Spina zie 1024, andijvie 1522, postelein 46, bospeen 4056, 'bloemkool I 1417, idem II 1013, idem Hl 810, komkommers I 2732, idem II 24—29 en idem III 1823 cent, tomaten 1-001.10. TER AAR, Si Mei. Groente. Peu len 5.603.50, doppers 6.30 alles per 10 kg; kassnij'bonen 1.802.20, idem stek 0-401.40, stamsnijbonen 80 cent, rabarber 47 cent, andijvie 1215 cent, idem afw. 57 cent, pos telein 311 cent, tomaten A 1.15, idem B 1 05, idem C 90—95 cent, idem CC 4065 een te idem bonken 85 cent. idem kriel 2050 cent, spi nazie 6—13 cent, prei 45 cent, was- peen stek 5 cent alles per kg.; sla 2.603.60 per 100 stuks, bloemkool IA 2131 cent, idem I 1925 cent, idem 2 1216 cent, idem UI 89 cent, idem stek 26 cent, komkom mers 1225 cent, idem stek 710 cent alles per stuk; komkommers stek 50 cent per bak, bospeen 1833 cent, idem stek 216 cent, bosprei 1 cent, peterselie 1 cent, selderij 6 cent, alles per bos, bossjalotten f 1.70 bos-uitjes f 1-50 per 100 bos, sla vel len 20 cent per kist, aardbeien 49 78 cent, idem gevlak 2541 cent, id. klein 14 cent per doosje. Bloemen: Anjers 20 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 31 Mei. Groente. Aardbeien 2 ons doosje 0.711.03, idem afw. 4565 cent. idem klein 36—48 cent, kropsla 2 3.70, bospeen 1227, bloemkool 1129. peulen 48—58, kassnijbo- nen 195225, idem stek 130—145 per 100. Bloemen. Lathyrus 1025 ct. Colvillies Spitfire 19—62 cent. idem Abba 51—55 cent, Pyrethrum 1131 cent. Margrieten 10—18 cent, bruis anjers 819 cent. Anemonen 9—25 cent, Papaver 10—23 cent, Irissen 13 i—3'8 cent, Pioenrozen 7080 cent.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2