PINKSTER ENKI De schadeloosstelling der Tweede-Kamerleden Weth. Brouwer nam afscheid Leerling verkoopster METSELAARS ÏPinkötei- aanbieding GEBR. VERPLANCKE MEISJE JONGSTE BEDIENDE aanbieding PIECK VRIJDAG 26 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA J De regering heeft volledig begrip voor de schroom, welke de Kamer gevoelt om over het wetsontwerp nadere regeling van de schadeloos stelling van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal" te spreken, zo zeggen de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën in hun Memorie van Antwoord betref fende dit ontwerp. De regering zou zich ten dezen in beginsel willen vasthouden aan het uitgangspunt, door de Staatscommis sie van 1936 gesteld, t.w., dat de schadeloosstelling niet is te beschou wen als „een beloning voor verrich te arbeid", doch slechts „als een middel om personen uit verschillen de kringen in staat te stellen lid van de Kamer te zijn". Bepaaldelijk speelt daarbij dan de gedachte een rol dat het lidmaatschap van de Tweede Kamer bij voorkeur niet dient uit te groeien tot een func tie, welke men gaarne bekleedt uit hoofde van de materiële voordelen, aan de functie verbonden. De regering acht het van eminente betekenis, indien het ook in de toe komst mogelijk zal blijken personen tot het Kamerlidmaatschap te roe pen, die midden in het „volle leven" staan. Uitcraaard ontveinst zij zich niet, dat bepaaldelijk de toeneming van de staatstaak steeds meer arbeid op de schouders der leden van de volks vertegenwoordiging legt, waardoor het niet gemakkelijk valt naast het lidmaatschap van de Tweede Kamer nog belangrijke functies in het maat schappelijk leven te bekleden. Hieraan dient echter naar het oor deel der regering op andere wijze te worden tegemoetgekomen. Zij is er dan ook van overtuigd, dat de kort geleden ingestelde staats commissie tot herziening van de Grondwet haar bijzondere aandacht zal wijden aan de vraag, op welke wijze de taak, welke op de schou ders van de individuele leden der Kamer rust, kan worden verlicht, zulks mede teneinde te voorkomen, dat het lidmaatschap van de Tweede Kamer gedenatureerd zou worden. Hoewel blijkt dat een bedrag van ƒ7200 eerder aan de lage dan aan de hoge kant is, meent de regering met stelligheid te kunnen constate ren, dat, wanneer het basisbedrag voor de schadeloosstelling thans op 7200 gesteld wordt, er geen sprake van is, dat hiermede het gestelde uit gangspunt zou worden verlaten. Wanneer echter een lid der Tweede Kamer aan het lidmaatschap slechts weinig tijd kan geven, is een- bedrag van 7200 aan de hoge kant. Anderzijds zijn er gevallen, waarin het lidmaatschap van de betrokkene de volle mens en niet zelden meer dan dat vordert. Het komt de minister voor, dat naast de schadeloosstelling, welke toch in belangrijke mate mede is een vergoeding van de kosten, welke de vervulling van het Kamerlidmaat schap met zich brengt, een afzonder lijke regeling voor tegemoetkoming in de kosten, voortvloeiende uit abonnementen op vaktijdschriften, porti, gebruik van telefoon e.d. in beginsel niet op haar plaats zou zijn. De verwervingskosten. Teneinde aan de met betrekking tot de belastingheffing bestaande be zwaren zoveel mogelijk tegemoet te komen i9 de minister van financiën voornemens, zodra het onderhavige wetsontwerp tot wet zal zijn verhe ven, ter kennis van de inspecteurs te brengen,- dat, met het oog op het ka rakter van de thans voorgestelde ver hogingen een bedrag, gelijk aan deze verhogingen, steeds geacht kan wor- BINNENLAND. De 54-jarige spoorwegarbeider A. Beukei uit Purmerend, die werk zaamheden verrichtte aan de rails bij bet viaduct aan het Noordhollands Kanaal te Purmerend, werd door de trein uit Amsterdam gegrepen en op slag gedood. Van de familie B. te Gaanderen (gemeente Doetinchem) werden bij na alle gezinsleden na het middag eten plotseling onwel. Het bleek, dat men (hier te doen had met een vrij ernstig vergiftigingsgeval. BUITENLAND. De nieuwe Turkse president is een zuinige. Hij heeft bepaald, dat zijn auto voortaan niet meer door motor-politie geëscorteerd zal wor den; dat het aantal auto's van de mi nisters verminderd moet worden en dat de extra-trein van de president alleen maar rijden mag als zij ge huurd wordt door rijke vreemdelin gen. Het presidentiële jacht wordt verkocht. In Hollywood zal, volgens een plan van de „Columbia Broadcas ting System", een complete televisie- stad worden gebouwd. De Amerikanen hebben j.l. Za terdag te München een parade met tanks gehouden. Het gemeentebe stuur presenteert nu de rekening 10.000 Mark wegens kapot gereden straten. Een Amerikaan dacht, „big money" te kunnen maken met een boek over „vliegende schotels". Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft het boek echter verboden, omdat het boek gegevens bevat, wel ke van groot belang zouden zijn voor de nationale defensie. De Oost-Duitse regering heeft Amerikaanse vliegers er van be schuldigd, dat zij van de route Ber lijnFrankfort zijn afgeweken en boven Saksen massa's colorado-ke- vers hebben laten vallen. En zo zijn oe colorado-kevers gepromoveerd tot koude-oorlog-kevers. De Amerika nen zeggen: „Niets! Belachelijke pro paganda!" den aan kosten van verwerving te zijn uitgegeven. Zijn de kosten van verwerving ho ger, dan is uiteraard ook het meer dere voor aftrek vatbaar. Mede in verband met de omstandigheid, dat het zakelijk karakter van bepaalde uitgaven soms moeilijk aantoonbaar is, zal voorts aan de inspecteurs wor den medegedeeld, dat het noodzake lijk is ten deze een soepel standpunt in te nemena. Met voldoening namen de minis ters er kennis van, dat zeer vele le den zioh in beginsel met de voorge stelde differentiatie in de hoogte der schadeloosstelling kunnen verenigen. Gaat men bij de regeling van de schadeloosstelling, zoals in het aan geboden wetsontwerp is geschied, uit van een indeling van het land in drie zones, waaraan, naar in het voorlo pig verslag terecht wordt opgemerkt, de gedachte ten grondslag ligt, dat op vergaderdagen een lid, wonende bin nen de eerste zone thuis kan eten en overnachten, een lid in de tweede zone niet thuis kan 'eten, docii wel thuis kan overnachten, en een lid in de derde zone noch thuis kan eten, noch thuis kan overnachten, dan blijft nog te beantwoorden de vraag, waar men de grens tussen de ver-, schillende zones moet trekken. In het wetsontwerp zijn deze gren zen gesteld op 10, respectievelijk 75 km., gerekend langs de (kortste) weg tussen het gebouw der Kamer en de woning van het betrokken lid. Terugwerkende kracht. In verband met de vertraging wel ke de indiening van het onderhavige wetsontwerp heeft ondervonden zjjn de ministers van oordeel, dat aanlei ding bestaat, de nieuwe regeling te doen ingaan op een tijdstip, liggen de vóór dat van het in werking tre den der wet en wel op de derde Dinsdag van September 1949. HET SLOPEN VAN HAAGSE STADSWIJKEN IN DE OORLOG. v. d. Vegt voor Bijz. Strafkamer. Voor de Bijzondere Strafkamer der 'Haagse Rechtbank is gistermid dag behandeld de zaak tegen W. van der Vegt, u 's-Gravenhage, aan wie ten laste is gelegd: dat hij te 's-G-ra- venhage in 19421943 in zijn hoeda nigheid van directeur van de Dienst van Gemeentewerken 's Gravenha- ge neeft aanvaard een van de vijand afkomende en hem, verdachte, via de burgemeester of het bestuur der gemeente 's-Gravenhage bereikende opdracht tot afbraak van huizen en gebouwen, onder meet' staande aan de straten gelegen ten Oosten van en nabij de Sportlaan (vormende een gedeelte van de z.g. Bloemenbuurt en een gedeelte van de z.g. Bomen- buurt), ten Oosten van en nabij het Stadhoudersplein en ten Oosten van en nabij de Stadhouderslaan (vor mende een gedeelte van de wijk „Zorgvliet"). Voorts, dat hij deze af braak heeft bevorderd en de super visie er over heeft uitgeoefend. De zaak heeft reeds eerder gediend, doch toen is de dagvaarding nietig ver klaard. De Officier van Justitie mr. Dijse- rinck, vroeg evenals bij de eerste be handeling twee jaar gevangenisstraf- De raadsman mr. A. C. Rueb be toogde o.m., dat zijn cliënt een amb telijk bevel van het bevoegde gezag had. Van vrijwillige hulp is geen sprake geweest. De vijand mag be paalde diensten vorderen en pl. is van oordeel, dat de „aanwijzingen" dei- Regering niet het laatste woord spreken. Overigens merkte hij op, dat er tussen tekort schieten en collabo ratie een enorme afstand ligt. Als er hier gesproken moet worden van een foutieve beslissing, dan impliceert dat nog niet een foutieve instelling. De straf, welke geëist is, zeide pl- buiten iedere proportie te achten, temeer daar de zaak eigenlijk is op gezet als „testcase". Mr. Rueb vroeg tenslotte vrijspraak. Uitspraak heden over veertien da gen. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN A. J. Dekker tot opvolger gekozen Toen in de bijzondere raadsverga dering bij de installatie van de nieu we burgemeester, de heer Ed. C. Witsohey, zoveel woorden van waar dering werden gesproken jegens de loco-burgemeester, wethouder W. Brouwer voor de deskundige wijze van zijn gemeentabestuurlij'k be leid, kon niemand vermoeden, dat in de volgende bijeenkomst van Al- phen's gemeenteraad weemoed zou heersen over het heengaan van deze bekwame functionaris. Wethouder Brouwer is in zicht op de gemeentelijke Nijver heidsscholen voor meisjes, in de vacature, ontstaan door het vertrek van mevr C. C. F. Schokking-Mete- lerkamp. ERNSTIG ONGELUK Wielrijder gaf geen richting aan Omstreeks 10 uur Donderdagmor gen werd de 58-jarige wielrijder KI. van Donk op de Steekterweg aangereden door de vrachtrijder B. maatschappelijke staat architect. In de J. uit Den Haag, doordat de die kwaliteit had hij enige maanden geleden een plan tot bouw van 100 goedkope woningen ingediend, waar voor een extra toewijzing was te verwachten van Wederopbouw, bui ten de gewone bouw-toewijziging om. De blijdsohap die hierover in me nig hart ontstond en welk plan wet houder Brouwer in het middelpunt van de Alphenaren bracht, zou wel dra. wórden getemperd door het heengaan van de heer Brouwer als Wethouder, omdat men bij Weder opbouw de kwaliteiten van wet houder architect onverenigbaar acht te en op grond hiervan niet alleen de extra toewijzing zou worden ont houden, maar tevens ook het gewo ne bouwvolume in gevaar dreigde te komen. De heer Brouwer heeft in de gis- teravond gehouden raadsvergade ring afscheid genomen. Hij blijft ech ter als raadslid de belangen van de gemeente dienen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. J. Dekker, die sedert jaren als afgevaardigde van de A. R. par tij in de raad een zeer geziene fi guur is en die daarbuiten aller hoog achting en waardering geniet. Van de 19 uitgebrachte stemmenen wa ren er 16 voor benoeming van de heer Dekker. Betreurde gang van zaken. Ten afscheid hebben gesproken de leden M. Verdonk, Dekker, Ruys- senaars,, Roogaar, Nijman en de v/ethouders v. d. Berg en Deeren- berg, alsmede de voorzitter, burge meester Witschey. Alle sprekers be treurden de gang van zaken bij het ministerie van wederopbouw, te meer daar in geen enkele circulaire ooit tevoren bezwaren tegen de com binatie wethouder-architect wa ren geuit. Unaniem prees de raad wethouder Brouwer om zijn uitste kende kwaliteiten in het college en spraken de verwachting uit, dat zijn heengaan slechts wan tijdelijke aard zal blijken te zijn Nadat wethouder Brouwer dank had gebracht voor de woorden tot hem gesproken en hij de aange merkte verdiensten voor een belang rijk deel had toegeschreven aan de uitstekende samenwerking in het college en met de raad en gemeen tesecretaris^ werd de heer Dekker voor de o'ntstane vacature voorge dragen door de heer Geerlof en on middellijk door alle fracties onder steund. Alle leden verhieven zich na de uitslag der verkiezing van hun ze tel en complimenteerden de heer Dekker, die zijn functie in Godsver trouwen^ earovaardde, betreurend evenwel de omstandigheid waardoor zijn verkiezing noodzakelijk bleek. BENOEMINGEN. Tot gedelegeerde van' het gemeen te bestuur in het bestuur van de stichting „Alphense Rijwielvier- daagse", werd benoemd tot lid van de plaatselijke commissie van toe- wielrijder, fietsend op de autoweg, plotseling zonder richting aan te ge ven links de weg overstak. Met ge broken ribben, inwendige bloedin gen en ontvellingen aan lichaams delen werd de man in ernstige toe stand naar het St. Jozefpaviljoen te Gouda vervoerd. Padvinders-tentoonstelling Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Ned. Padvinderij wordt in samenwerking met de Ka tholieke Verkennerij te Alphen aan den Rijn een vijf daagse tentoon stelling gehouden van alle uitingen de padvinderij betreffende, ten ein de Alphen aan den Rijn te tonen wat padvinderij is, wil zijn en met welke middelen zij het doel wil be reiken. Nadat Woensdagavond een mars door de gemeente was gemaakt door een kleine 500 leden van de beide grote grepen, voorafgegaan door trommelslagers en trompetters werd Donderdagavond deze tentoon stelling, welke op het St. Jorisplein in een tent is ingericht, officieel door burgemeester Ed. C. Witschey geopend. Allereerst sprak oübaas Nijman van de N.P.V. De burgemeester was verheugd, dat zulk een tentoonstelling te Alphen aan den Rijn mogelijk is ge maakt, ofschoon, zoals spr. van me ning was, de grote waarde van de padvinderij niet tot uiting komt in uniformen en tentoonstellingen, niet in wat uiterlijk te zien is, doch meer in wat niet te aanschouwen valt, nl. in de innerlijke opvoeding van de leden tot betere mensen in de sa menleving. D.C. oübaas Scheerder sprak na mens de Kath. Verkenners en wees daarbij heel in tiet bijzonder op de prettige samenwerking met de NPV waaraan de K.V. in belangrijke ma te haar ontstaan en bloei te danken heeft. ALKEMADE Geboren; Johannes W. M. z. van H. Th. van der Star en G. J. Gan- zevles, Maria A. d. van J. Kuipers en Th. J. van Klink, Cornelia M. M. d van G. P. Warmerdam en E. A. van der Geest, Laurentius J. H. z. van W. N. van Klink en A. H. M. v d. Hoorn, Johanna Oh. M. d. van. G. N. Koek en E. J. Broekhof, Mar- tinus L. z. van P. van Ruiten en M. G. van Schie. Ondertrouwd: Th. HilLebrand en C. Th. M. Koot. Overleden: Johannes L. Strijk oud 68 jaren Johanna Hoogenboom (Wed. H. van Amsterdam) oud 83 jaren. HOOGMADE Oprichting Tafeltennisvereniging. Op a.s. Vrijdag 26 Mej a.s. wordt in café v. d. Ploeg in Hoogmade een vergadering belegd ter oprichting van een plaatselijke tafeltennisver eniging. De initiatiefnemers ver wachten op deze vergadering allen uit Hoogmade en omgeving die interesse hebben voor deze tak van sport. De vergadering vangt aan om 8 uur pre cies. NIEUWKOOP Geboren: Petronella J. M. d. van J. Baas en van G. C .H. Harteveld. Ondertrouwd: P. W. Vroonhof, oudi 26 jr. en C. M. Veenman, oud 24 jr. J. van Breenen, oud 26 jr. en P. Slingerland, oud 26 jr. Overleden; P. E. Kempenaar oud 31 jr. echtg. v. C. Verburg. ZOETERWOUDE HET ZILVEREN FEEST VAN HET WIT-GELE KRUIS. Na de feestelijke receptie Zondag middag gehouden, is de eigenlijke feestdag gevierd. In de kerk van de H. Kruisverhef fing werd door pastoor Klaverwei den, met assistentie van de paters Kruisheren Schnabel en Visser, een plechtige Hoogmis opgedragen, waar na de bestuursleden en de jubileren de functionarissen de heren B J. Broxterman, magazijnmeester en W. v.\q. Drift, bode, met echtgenote in het klooster, door pastoor Klaver- weijden gastvrij werden ontvangen voor het door hem als voorzitter- van het Wit-Gele Kruis aangeboden fees telijke ontbijt. De ere-voorzitter, burgemeester Smeets, prees de voorzitter, omdat hij in de vereniging zo goed voor de zieke en in het bestuur zo goed voor de gezonde mens heeft gezorgd. Des avond werd in het parochie huis de feestelijke jaarvergadering gehouden. De opkomst was niet zo groot als verwacht was. maar het was ook slecht weer De jaarverslagen van de vereni ging en van de afdeling t. b- c. be strijding zijn in de feestuitgave reeds gepubliceerd, zodat wij volstaan met enkele cijfers uit het fin. verslag. Het Wit-Gele Kruis heeft een ver lies over 1949 van 24.98. De afdc- lin t. b. e.-bestrijding kon het verlies over 1948 var 2477.87 terugbrengen tot 1478.30. Aan sanatorium-verple- ging was uitgegeyen f 6807.10 en aan speciale medicijnen f 863.21. Hierna had de huldiging plaats van de zilveren jubilarissen. De voor zitter sprak eerst de heer Broxter man toe, om te danken voor zijn goe de zorgen voor de verplegingsartike- len. Deze taak wordt vaak zwaar ge maakt, doordat de leden vaak de goederen nie: tijdig terugbrengen- Reeds in het jaar 1917 was de heer Broxterman magazijnmeester en steeds is zijn taak met grote nauw gezetheid vervuld, waarbij ook de samenwerking met het bestuur en de wijkzusters steeds zeer goed is ge weest. De heer van der Drift werd door de voorzitter geprezen om zijn bui tengewone correctheid en goud-eer lijk beheer van het door hem geinde geld. De penningmeester is steeds vol lof over zijn werk. Voor beide jubilarissen klonk een „Lang zullen zij leven" en hun ijver werd nu in een gave -mder couvcr* beloond. De ere-voorzitter, burgemeester Smects, voerde 't wool „Bij de re ceptie, zeide spr.. kon ik tot mijn spijt niet aanwezig zijn. maar ik heb vernomen, dat de huldiging van het bestuur en functionarissen allerhar telijkst is geweest." Toch wil spreker nog blijk geven van zijn grote sym pathie en memoreert alle grote moeilijkheden, die er geweest zijn. Al hébben de wijkzusters. Zr. Peper zak en Zr. Hoogeveen, hun dank reeds ontvangen, wilde spr. niet na laten hun werken te prijzen. Ook het hoofdbestuurslid, de heer A. van Dillen, voerde het woord en sprak zeer waarderend over de afd. Zoeter- woude. De avond werd verder ver aangenaamd met een filmvertoning. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT Bouw van 50 woningen Het Departenvent van Wederop bouw en Volkshuisvesting heeft aan de R K. Wonmgbver. „St. Antonius v. Padua" alhier, vergunning ver leend voor de bouw van 50 wonin gen. Deze woningen zullen volko men normale woningen zijn zonder enige bezuiniging op materiaal of beperking van inhoud. Beneden be vatten zij 2 kamers, keuken en kel derkast en op de verdieping 3 slaap kamers en een douche-gelegenhe-.d Achter de woningen komt boven dien een schuurtje. De huizen wor den gebouwd buiten het door de provincie aan de gemeente toege wezen bouwvolume. De woningen zullen worden ge bouwd aan de Hoogstraat, welke wordt doorgetrokken naar de Kor- tenbaehstraat. Deze woningbouw is mogelijk omdat het Rijk voor deze huizen een verminderde bijdrage verleent. Het bovenstaande is een buitengewoon goede tijding voor onze gemeente in verband met het nijpend gebrek aan woonruimte. Met grote voortvarendheid heeft het bestuur van de Woningbouwver eniging en het gemeentebestuur dit bouwplan aangevat en men rustte niet voordat zij de goedkeuring van het Ministerie hadden gekregen. NOORD WIIK SANATORIUM SOLE MIO VERHUIST. Naar wij uit officieuse bron ver nemen zal het Herstellingsoord Sole Mio te Noordwijk worden opgehe ven. 5 Jaar geleden werd het notel Sole Mio, van de heer Feikema ge huurd en ingericht als sanatorium. Thans zal dit herstellingsoord ver plaatst worden naar Hilversum. Postduivcnveren. „Steeds Sneller" Door „Steeds Sneller" werd deel genomen aan een wedvlucht vanaf Sint Quentin, afstand 279 km. De duiven werden gelost te 8.30 uur met Z.W.-wind. De eerste duif arriveer den te 12 uur 28 min. 39 sec. en be haalde een snelheid van 1169.20 m. per minuut. De uitslag is als volgt: 1. J. M. de Ridder, 2. J. v. d. Niet, 3. A. van Duin Jzn„ 4. J. Rakhorst, 511. Th. Steenvoorden, 616 Gebr. Passchier, 7, 9, 10 J. v. d. Wiel, 8, 15 P. J. Klein, 12, J. Hoek, 13, A. Borst, 14, A. v. Duin. Junioren: 1, A. Cra- WEERSVER WACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERSPREIDE OPKLARINGEN Aanvankelijk nog veel bewol king met hier en daar nevel of mist; morgen enkele verspreide opklaringen. Bijna overal droog weer. Ongeveer dezelfde tempe ratuur als vandaag. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tus sen Noord en West. mer, 2, A. Vink, 3. Gebr. de Ridder, 4, P. Ouwehand, 5, A. v. d. Bol. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewon nen door: J. v. d. Burg 98 p. Ie kl.; J. de Groot 94 p., 2e kl.; Mej. T. van Oosten, 94 p. 3e kl. In de twede klas se werd de medaille definitief ge wonnen door Jac. de Groot. Geboren: Theodorus J. z. van A. H. Turk en C. v. Egmond; Sophia M. C., d. van J. J. R. v. Houten en A. M. Schrama; Wilhelmina M. A., d. van W. J. Peschier en A. D. Ver- steege; Wilhelmina A. M„ d. van P. G. de Haas en A. G. de Haas; Elisa beth M. d. van C. Rietvink en M. A. Bouwmeester; Hendrikus A. J. M., z. van J. Buyze en G. M. G. Eggen. Ondertrouwd: Jos. v. Schaik en M. C. W. Kirchhoff; A. v. Duyn en K. v. d. Niet. Getrouwd: N. M. Persoon en J. S. v. d. Geest; P. W. Koemans en J. Kralt. KATWIJK Maandag a.s. des middags te 2 uur wordt een groep Fransen uit de stad Dieppe door het gemeentebe stuur ontvangen. Enigen tijd gele den is de burgemeester daar op be zoek geweest en nu wordt een te genbezoek gebracht. WARMOND Ouden van dagen De voetbal vereniging „Warmunda" zal a.s. Za terdag om half vijf een voetbalwed strijd spelen tegen de voetbalclub VVLV uit Voorschoten, welke wed strijd door muziek zal worden op geluisterd. De opbrengst is bestemd voor de aan te bieden autotocht aarj de ouden van dagen in de gemeente. De post-commandant van de Politie te water alhier, de heer F. de Groot, slaagde te Utrecht voor het examen candidaat-inspecteur van politie. VEILIG VERKEER Fietst U in 't donker op 't platteland. Zorgt, dat Uw achterlichtje brandt! Mei vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje ALICE die bii het II. Doopsel de namen ontving van ALIDA MARIA P. J. J. Duindam C M. Duindam v. Berge Henegouwen Toos.ie Leiden. 25 Mei 1950. Herensteep 17. 4182 Tijdelijk: Sint Elisabeth- Ziekenhuis. 1910 1950 Onze geliefde Ouders 2 H. PH. VOGELEZANG 5 C. VOGELEZANG— SIMONS 2 hopen 8 Juni as. hunt 40-jarig Huwelijksfeest te vieren. De gezongen H Mis zal tot hun intentie wor- 2 den opgedragen in de Dekenale Kerk on Sa- 6 cramentsdag om 9.30 u. i Hun dankbare kinderen. 4 Gelegenheid tot fellci- teren 4 Juni van 3.30 tot 5 uur. 8323 2 Leiden. 26 Mei 1950. Oude Herengracht 12. Heden overleed mhet St- Elisabeth Zieken huis te Leiden geheel onverwacht. vooreien van het H. Oliesel, on ze geliefde Vader. Be huwd- en Grootvader LEONARDUS VAN RUITEN Weduwnaar van JOHANNA KOEK in de ouderdom van ruim 76 iaar- Namens de familie, C. P. van Ruiten Roelofarendsveen. 25 Mei 1950. De gezongen Requiem wordt gehouden 27 Mei a s. in de parochiekerk van Mariae Presentat;o, te Roelofarendsveen. voorm. 10 uur. waarna begrafenis od het R.K. Kerkhof aldaar. 4204 DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling bii ons Zil veren Huwelijksfeest, on- deivonden. betuigen wii onze oprechte dank J. Bax A. BaxOpdam en kinderen. Hoogmade 27 Mei 1950. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank. ook mede namens mijn ouders aan 't Kath. Thuis front. Familie. Buren. Vr.enden en Kennissen, voor de vele bliiken van belangstelling, welke ik ondervond bii mijn terug keer uit Indonesië. GERARD HöLSCHEIR Roelofarendsveen- 4184 PIETERSKERK 1 ste Zomerconeert Dinsdag 30 Mei - 8 uur STOTIJN - hobo MENS - orgel Kaarten ad. f 1r.i. Tak D verkrijgbaar bij de Fa. Bender en 's avonds aan do kerk. Leden van K O toegang voor 10.75 vak M uitsluitend ver krijgbaar bij de Firma Bender GEVRAAGD H. NABER Haarlemmerstraat 44, Leiden GEVRAAGD Fa. C. W. LINDENHOFF ZN. Stille Rijn 16 Voor TUnkiteïett speciale aanbieding van KAMGAREN SPORT C0STUUMS JONGENS grote sortering, lage prijzen LEUNE Jan Vossensteeg 67 Doperwt, m, fijn 95 Sperciebonen 70 prima Snijbonen 90 Speksnijbonen 72 Bananen f 1.50 per kilo. Handappels 3 pond 100 Sinaasappels Stoofperen Citroenen Spinazie Postelein Andijvie Stoofsla Pr:ma Uien 10 1 kilo 1 kilo 1 kilo 1 kilo 1 kilo Bloemkool vanaf 25 ct. per stuk. Bospeen per bos 40 Komkommers oer stuk 25 3 kroppen sla voor 10 cent DAT ALLEEN KAN v.h. Grossiers LANGE RAAMSTEEG 31 EN ALLEEN OVER HET WAAGGEBOUW. Telefoon 26125. Wegens teleurstelling ge vraagd geheel zelfstandig kun nende werken, goed met kinderen kunnende om gaan. Aanmelden na 7 uur Siagerli de Roode. Mors- weg 98. 4205 (MNL.) voor eenvoudig werk (Be diening stempelmachine e.d.) Brieven met opgaaf van verlangd salaris on der no. 4291 bureau van dit blad. *S* Koffiepotten, theepot ten. filterpotten. suiker- coiten. melkkannen. be kers. borrelglazen, drink glazen botervloten. vlees schalen. visschalen, brood schalen. waterpo's. katte- bakken. emmers, dweilen, sponzen, zemen. fluitke tels. Deko Mare 86. Tel. 23637. Zaterdags op de markt voor N.V Hollants. MORRIS 10 AUTO ter overname aangeboden. m prima staat. Slechts 34000 km gelopen. Te zien: Kaasmarkt 8- 4208 Maak een vrolijke boel van uw feesten, en ver sier met onze prachtige slingers- Ook voor mutsen, voordrachten, moppenboek jes en fooartikeien van ouds bekend en goedko per G. van Brussel. Haar lemmerstraat 267. 8328 KÏNDEROVERALLS met mouwen in bleu en Khaki leeftijd 2 tot 8 jaar 6.80 20 ct. stijging p. maat. HERENOVERHEMDEN vastboord beige, blauw, grijs 6.30 Effen Dopeline. zeer mooie kwaliteit 41.90 Engele poplin, wit. luxe kwaliteit 14.90 WITTE POLOHEMDEN HERENDASSEN Een rijk sortiment. De een al mooier dan de ander. In prijzen van 1.25 tot 5.90 MIDZA-BONNEN bij al Uw aankopen. DAMESKOUSEN Onze overbekende goe de kwaliteiten en Drachtige kleuren. Rechtse kous 2.25 Links 3.45 2.75 NYLONKOUSEN 51 gauche 7.90 CRYSTAL NYLONS 54 gauche 9.25 WOLLEN SPORTKOUSEN •Effen rib 1.75 Kleine stijging. WOLLEN BLOKKOUS Pracht kleuren kleine stijging 2.65 ZOMERSTOFFEN Grote sortering Aantrekkelijke prijzen. KOMT U OOK EENS KIJKEN? Haarlemmerstraat 228. Abonneert U op „Sursum Corda"

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3