SCHEEFJESWOL Voor ereveld Menieng Poeloe Kuijntjes 25 jaar Ambachtschool De heer G. E. E. directeur der De Lustrumfeesten naderen! HASSELMAN 4 PANDER „Zomerzorg" weer geopend UIT DE OMGEVING VRIJDAG 26 MEI 1950 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 In dienst van Leids Nijverheids-onderwijs Op Donderdag: 1 Juni a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer G. E. E. Kuijntjes werd be noemd tot directeur van de Dag- en Avondnijverheidsschjolen te Leiden. Dit zilveren jubileum zal op deze dag feestelijk worden gevierd. De leer lingen krijgen 's morgens in Trianon een vertoning van films uit het Leid- se Archief en 's middags om half drie ïecipieert de heer Kuijntjes in een der lokalen van de Ambachtsschool, waar hem een huldiging wordt be reid, als dank voor alles wat de di recteur voor het nijverheidsonderwijs in Leiden heeft gedaan. Na! de lagere school doorlopen te hebben en 2 jaar M.U.L.O.-onderwijs te hebben genoten, volgde hij van 1 April 1904 tot 31 Maart 1907 de Am bachtsschool te Amersfoort voor het vak „Aiachinebankwerker". Op 1 Mei 1907 werd hij geplaatst in de bedrijfswerkplaatsen van Gebr. Stork Co., machinefabriek te Hen gelo (Ov.), waarna hij vanaf Augus tus 1909 in verschillende buitenland- re machinefabrieken te werk werd gesteld. Op 1 September 1911 trad hij wederom in dienst bij de firma Gebr. Stork Co. te Hengelo, doch. nu als tekenaar-constructeur. In Juli 1914 behaalde hij de akte M F, be voegdheid gevende voor onderwijs in werktuigbouwkundig tekenen aan Ambachtsscholen en in Juli 1916 de akte M G. met dezelfde bevoegdheid voor Middelbaar technisch onderwijs. "Van 1 October 1914 tot 31 Maart 1917 v/as hij leeraar in werktuigbouwkun dig-tekenen aart de Ambachtsavond school te Hengelo (Ov.). Op 1 November 1917 werd hij be noemd tot directeur der Ambachts school te Emmen (Dr.), waar hij tot 1 Juni 1925 bleef. Op 1 Juni 1925 werd hij benoemd tot directeur van dag- en avondnij- verheidsscholen te Leiden. Nadat hij, met medewerking van het bestuur der school, in de gelegen heid was gesteld belangrijke verbe teringen aan gbouw en inventaris van deze school aan te brengen, werd in 1931 door de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen toe gestaan, het semi-peïmanente ge bouw aan de overzijde van de Haag- weg te bouwen, welk gebouw op 1 Mei 1933, gelijk met het 50-jarig be staan der school, officieel werd ge opend. Al gaf de uitbreiding een grote verbetering voor het onderwijs, toch bleek in 1937 de schoolruimte nog te klein. Na grote inspanning en vast houdendheid mocht het gelukken een groot stuk grond van de Nederland se Spoorwegen te bemachtigen, waar op een zeer belangrijke uitbreiding van het schoolgebouw kon worden geprojecteerd. In 1938 werd met de bouw begonnen en eerst na het uit breken van de oorlog kon het ge bouw in gebruik worden genomen. Dit was echter van korte duur, want spoedig daarna kwam de bezetter het gebouw en een deel van de in ventaris opeisen. Hoe onder zijn leiding de Am bachtsschool gegroeid is, blijkt het duidelijkst uit de volgende cijfers. In 1925 bedroeg het aantal leerlingen voor de dagschool 329 en voor de avondschool 179. Thans zijn de aan tallen resp. 680 en 1150. Naar ruwe schatting hebben ongeveer 4.000 jon gemannen in de afgelopen kwart eeuw de school met een diploma ver laten. Na de bevrijding kon echter alles weer in orde gebracht worden en vond het onderwijs weer op normale wijze plaats- Actief Verenigingsleven. De heer Kuijntjes is ook steeds •betrokken geweest in het verenigings leven. In 1927 werd hij lid van het Hoofd bestuur van de Vereniging Vakop leiding van Handwerkslieden in Ne derland. In 1928 werd hij eerste Se cretaris van het Hoofdbestuur. In de zomer 1932 verwisselde hij het secretariaat van voornoemde Ver eniging met het secretariaat van de l Bond van Directeuren van Ambachts scholen, later Vereniging van Direc ties van Nijverheidsscholen geheten. Vanaf 1945 is hij voorzitter van deze Vereniging. Ook bekleedde hij bestuursfuncties in de Centrale Commissie voor Uit reiking van het Groot-diploma voor Autobestuurder, in de Technische Unie, in de Commissie voor Outillage werktuigen voor metaal- en houtbe werking in Nijverheidsscholen, de commissie voor het diploma vakbe kwaamheid Garagebedrijf en nog enkele anderen. Op 8 Nov 1948 ontving de heer Kuijntjes de Koninklijke onderschei ding, in verband met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hengelwedstrijden De inschrijving voor de hengel- wedstrijd, welke Donderdag 8 Juni 's morgens van 8 tot 9.30 langs de Kanaalweg ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan van de Leidse Universiteit in het kader der lus trumviering wordt gehouden, zal a.s. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur plaats vinden op Sociëteit Minerva (ingang hek Vrouwensteeg) Bakfietswedstrijden Gelijkertijd zullen de inschrijvin gen plaats vinden voor de bak- en bestelfietsenwedstrijden, welke die dag om 10 uur op de Doezastraat worden gehouden. Deze inschrij ving staat niet open voor leden en oud-leden van wielrennersvereni gingen. Voor deze wedstrijden worden geldprijzen beschikbaar gesteld. Eén-actertournooi De toneelverenigingen, die aan het één-actertournooi zullen deelne men, komen met het volgende stuk voor het voetlicht: O.N.A. met „Toe maar", Kunst naar Kracht met „Cu pido en de woningnood", de Bata ven en de Speelgroep met „Russi sche eieren", Sempre Avanti, de Sleutelspelers en Nut en Vermaak met „Het poppenuur", de Stalen- band met ,,De appel van Eris", IFS met „De kaarten liegen niet", de Personeelsvereniging van Gemeen tewerken met „Nummer tachtig", D.O.S. met „Ahasverus" en ten slot te „Ons Toneel" met „De tijd, die ons gegeven is". Luchtvaarttentoonstelling Ter gelegenheid van deze lus trumviering zal in de week van 3 tot 10 Juni in de Boerhavezaal een luchtvaarttentoonstelling worden gehouden. Eén van de vele attrac ties zal o.a. bestaan in de mogelijk heid zich te laten testen voor piloot. Inlichtingenbureau Het Inlichtingenbureau, dat is in gericht in een op het Gerecht staan de autobus van de Ned. Spoox-wegen zal met ingang van vandaag dage lijks geopend zijn van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Met het oog op het groot aantal inschrijvingen van reu- nisten (men rekent op de aanwezig heid van plm. 1500 oud-alunvni) ver zoekt de Huisvestingscommissie be kend te worden gemaakt met de na men en adressen van hen, die van 10 t.e.m. 12 Juni één of meerdere reünisten logies kunnen verlenen. Zowel op de Sociëteit Minerva als aan het Inlichtingenbureau kan men hiervoor terecht. IMPORT KARPETTEN IN DIVERSE MATEN EN PRIJZEN 130x200 c.rr 1 70 x 240 200x300 230x310 250x350 II. 11 5.— 1 28.— 180.— „237.— „375.— "Wederom kunnen wij weer LANCASTER ROLGOR DIJNEN en GORDIJN VOERING levoren. BREESTRAAT I46 BOTERMARKT 21-22 TELEFOON 26662 REIDEN, Lid Finanoieringsinstituut VER. VAN ONDERWIJZERS, INSPECTIE LEIDEN, VERGADERDE. Lezing van prof. Waterink. In de grote Stadsgehoorzaal wordt vandaag de 53e algemene vergade ring gehouden van de Ver. van On derwijzers en nderwijzeressen in de Inspectie Leiden. Voorzitter P. Tase- laax; opende de goed bezochte verga dering. waarna in de vacatures van dé neren A. Meyer en J. W. v. d. Reyden de heren N. v .d. Heuvel en J. C. Bartelsman werden gekozen. Prof. dr. Waterink hield een lezing over „Zelfopvoeding van de Onder wijzerfes), er op wijzend, dat de on derwijzer als mens en als drager van een ambt zichzelf moet vormen. Om dat iedereen een levensideaal heeft, nauwverbonden aan de levensover tuiging, moet men zich gedurig for méren en transformeren en nooit zeggen: „Nu ben ik met mezelf te vreden". Voorts wees spr. er op, dat een onderwijzer altijd een opvoeder moet zijn en dat er altijd een een heid moet zijn tussen kennis en ge voelsleven, omdat kennis alleen dood is. Na de middagpauze vertoonde Cia van Boort haar poppenspel „De grap van Peerke". AANVULLENDE UITKERING VAN ZIEKENGELD AAN T.B.C.- PATIëNTEN. In aansluiting op de termijn ge durende welke wettelijke aanspraak op ziekengeld bestaat (maximum 1 jaar), zal voorlopig een vrijwillige aanvullende uitkering van zieken geld worden gegeveh voor rekening van het prophylaxefonds, zulks met ingang van 1 Mei 1950. Deze rege ling geldt alleen voor t.b.c.-patiënten die° gehuwd zijn of als kostwinner moeten worden beschouwd, terwijl zij niet blijvend invalide moeten worden geacht. Het betreft dus ziek tegevallen, die op 1 Mei nog lopen de waren of na die datum zijn ont staan en een verlenging van de uit- keringsttrmijn met hoogstens twee jaar, zodat dus in deze gevallen in totaal hoogstens drie jaar zieken geld kan worden genoten. HAAGSE RECHERCHE ARRESTEERT ACHT INBREKERS. De Haagse recherche heeft in het afgelopen etmaal niet minder dan acht inbrekers in Den Haag gearres teerd. Gistermiddag zijn in hun wo ning aangehouden de 49-jarige P. J. S. en de 37-jarige W. van L. Zij worden verdacht van de inbraak, die in de nacht van 24 op 25 Mei j.l. is pleegd in het bureau van de Gem. Sociale Raad in Den Haag, waarbij ongeveer 400 werd gestolen. Bij hun aanhouding is een aantal inbre kerswerktuigen waaronder een scheurijzer in beslag genomen. Vol gens mededeling van de politie zul len door deze aanhouding nog ver schillende andere inbraken van for maat worden opgelost. Verder zijn gisteren aangehouden de 22-jarige I. C. E., de 18-jarige W. F. van R. en de 17-jarige J. C. H., allen uit Den Haag. In de nacht van 24 op 25 Mei j.l. hebben zij ingebro ken in een dameshoedenzaak in Den Haag, waaruit een opengebroken schrijfbureau ongeveer honderd gul den werd meegenomen. Dit drietal heeft reeds een tiental andere in braken, o.a. in enkele scholen, be kend. Tenslotte zijn hedennacht de 18- jarigen M. H. en H. de C. en de 15- jarige A. H. H. op heterdaad betrapt bij een inbraak in een capsulenfa- briek in Den Haag. SCHEEPSBERICHTEN BARUMUN, 27 Mei verw. Djakarta van A'dam; BORNEO, Djakarta- A'dam 25 Mei van Singapore naar Belawan; FRIESLAND, 26 Mei van Djakarta naar Singapore, R'dam; IN- DRAPOERA, R'damDjakarta 26 Mei te Singapore; MODJOKERTO, Surabaja-R'dam 25 Mei pass. Malta; ORANJE, 26 Mei verw. Djakarta van A'dam; ZEELAND, 25 Mei bij kp. Tenez R'dam-Djakarta. VEILIG VERKEER. Bent U van plan linksaf te slaan? Geeft dan op tijd de richting aan! Voer beter breiwerk - betere wol, dus. KONINKLIJKE S C H E E P J E S W O LT A B R l E K E N VEÉNENDAAL Ambachtskunst uit Leiden en Omstreken De vier smeedijzeren vergulde pinakels, die op de toren geplaatst zullen worden. Zij geven de levensbeschou wingen aan van de mensen, wier stof felijke overschotten in urnen zijn bijgezet. V.l.n.r.: Chinees, Islamitisch, Christelijk en Joods. Kostbare lading verzonden Met de „Zuiderkruis" vertrok gis teren een lading materiaal naar In donesië, bestemd voor het militaire ereveld „Menteng Poeloe" en de daarbij gebouwde simultaan-kerk, welke in de na-oorlogse jaren tot stand kwamen, onder architectuur van ir. Hugo van Oerle uit Leiden, die enige jaren als officier in Indo nesië verbleef. Met dit transport gingen twee smeedijzeren ambo's mee, bestemd voor de kerk, vervaardigd door de Voorschotense smid A. van Dijk en geschilderd op het schildersbedrijf B. van Aken, eveneens te Voorschoten. De fa. Carati aan de Stille Rijn te Leiden vervaardigde twee grote eiken deuren, waarin smeedwerk is geplaatst van de fa. Maas uit Leider dorp. Bij Maas werden ook vier ijze ren pinakels gesmeed, bestemd om op de vier hoeken van de toren geplaatst te worden. Deuren en pinakels wer den bij het schildersbedrijf v. d. Steen aan het Levendaal te Leiden geschilderd, resp. verguld. Bovendien ging een zending ge glazuurde tegels van Zaalberg mee, Foto: „De Leidse Courant", om aangebracht te worden als ach tergrond van het altaar. De altaar tafel is nog niet verzonden. Deze werd in België uit wit marmer ge kapt en gepolijst. Men verwacht het altaar dezer dagen in Nederland. Over veertien dagen' volgt dan ver zending naar Indonesië, tegelijk met het in brons gegoten kruisbeeld van Gerhard Jansen (die ook het altaar- kruis in de St. Petruskerk te Leiden heeft vervaardigd). De fa. Carati maakt ook de representatieve meube len voor deze kerk, welke men half Juli a.s. in gebruik hoopt te nemen. De inrichting van het gehele pries terkoor werd bekostigd door het Kath. Thuisfront. Met een groot gor dijn kan dit priesterkoor van de kerk worden afgescheiden, zodat het ge bouw ook voor de protestantse ere dienst gebruikt kan worden. Deze simultaankerk werd groten deels gebouwd door Nederlandse mi litairen. Nu de meesten echter gere patrieerd zijn. is het laatste werk ge deeltelijk uitbesteed. De kerk werd gebouwd bij het z.g.n. Columbarium, waarin urnen van in Japanse krijgs gevangenschap omgekomen militai ren zijn bijgezet. Men hoopt aan dit complex ook een kerkhof te verbin den. Er is reeds een fundatie gelegd, waardoor het mogelijk zal zijn op geregelde tijden een H. Mis in de kerk te laten lezen. OLGA JOLANDA MET HAAR LEERLINGEN. Een stampvolle Schouwburg, be wees, dat er belangstelling is voor de danskunst, beoefend door klein en groot. Olga Jolanda gaf met haar leerlingen een uitvoering. Er zullen heel wat debutantjes geweest zijn onder de kleuters van misschien zes jaren, die leren onder 't wakend oog van de lerares, die de danskunst met hart en ziel verdedigt en in practijk brengt. Aantrekkelijk voor de leer lingen is 't een verhaal uit te beel den: de lerares weet dat 't niet min der gaat om lijn en beweging, 't Di vertissement waarmede begonnen werd: „Van een prinses, die niet dan sen en lachen wilde" bracht klein en groot voor 't voetlicht. De koppige prinses brengt haar leraar tot wan hoop. Wat deze (Olga Jolanda) ook te baat nam en wie hij in de slotzaal binnenriep, zij danste niet. Alleen toen de „prima ballerina" een proef je van klassieke danskunst gaf. deed zij mede. en verstond 't dansen aux points lang niet slecht. Voor de klein tjes waren het hier de eenvoudigste vormen, voor de ouderen ging 't naar ingewikkelde balletkunst. Op verzoek werd de „Triomfmar- che uit Aïda" naar muziek van Ver di voorgedragen: groepsbeweging en gelijkgerichtheid, waartegenover de soliste, wat het goed doet. Naar de „Valse Triste" van Sibelius ontwierp Olga Jolanda een choreographie „de zieke vrouw" getiteld. De zieke door zwarte geesten in ijlkoorts ver schrikt, door lichtende geesten ver lost. Ook 't ernstig karakter geeft de danseres met voldoende overtuiging, vermijdend de overdaad, die schaadt. Ten slotte de charmante Notenkraker-Suite van Tschaïkows- ky. Een complimentje voor de klei ne dromende Clara. Verder aan alle danseresjes, aan de ontwerpster van de Arabische dans, die een eigen choreographie uitvoerde, aan de so listen, die met fantasie hun werk deden en blijk gaven belovende jon ge krachten te zijn, die studeren willen. Natuurlijk valt er van tech nische zijde nog wel een en ander te leren, maar daarvoor is de be proefde leiding van de lerares. Deze gaf aan enkele leerlingen bloemen om hun goede zorg bij de dans en Cr kaar ten verkoop, en zij zelf werd overladen met bloemen evenals de muzikaal begaafde pianiste Toos Jung, die terecht deelde in 't gulle applaus, dat welverdiend was, want 't is een niet te onderschatten arbeid met kinderen, maar zelfs met meer gevorderde leerlingen een lonend resultaat te bereiken. J. Kortmann. Toen vorig jaar November de slo pershamer dreunde en spoedig van „Zomerzorg" niets meer was overge bleven dan een puinhoop en enkele weken later zelfs helemaal niets meer, dachten vele Leidenaars mét de eigenaar, de heer H. J. Kanis, dat het slechts een kwestie van weken zou zijn, voordat het nieuwe „Zo merzorg" zou kunnen worden ge opend. Het was immers bekend, dat de heer Kanis het voormalige hotel „Du Commerce", waar de fa. Kager aanvankelijk een sanitaire show room in wilde vestigen, had overge nomen. De restauratie van het zwaar gehavende pand was reeds lange tijd aangevangen en het lag aanvankelijk in de bedoeling reeds op Kerstmis te openen. Doch wie gaat bouwen en verbouwen, komt steeds v/eer voor andere moeilijkheden te staan. En zo kon het gebeuren, dat vastgestelde data nog enige malen overschreden werden, voordat dan eindelijk definitief kon worden vast gesteld: „Zomerzorg" opent op Don derdag 25 Mei! Gisteren was het dus zover. En een groot gezelschap was 's mid dags om vier uur aanwezig, om zon der enig officieel vertoon, slechts met een goede dronk het nieuwe café-raestaurant in gebruik te ne men. We zagen er vele officiële ge nodigden, zoals wethouder St. Men ken, namens het gemeentebestuur, ir. Westra en de heer Brienen, na mens de Bouwpolitie, de heer R. J. Meyer, commissaris van Politie, de heren Hagendoorn en Kosten, com mandant en ondercommandant van de Brandweer, ir. F. Schalij, leider van de Leidse Spoorwegplannen, de heer Knook, hoofding. van de Ned. Spoorwegen, de heer J. Visser, direc teur van het V.V.V. te Leiden, de heren F. J. de Hosson en J. Coster, namens de R.K. Middenstandsbond, cfd Leiden, en bijna alle Leidse col lega's van de heer Kanis uit het café- restaurant-bedrijf. Ook de directie van Heinekens Bierbrouwerijen was vertegenwoordigd. Terwijl een strijkje voor be schaafde muziek zorgde, maakten de gasten een rondgang door het nieuw ingerichte gebouw. Op de begane grond is het café ingeridht, met een afzonderlijk buffet en een eethoelc, tezamen plaats biedend aan 150 per sonen. De innchting is in eenvoudi ge, smaakvolle toon gehouden. Iets luxueuser is het restaurant op de le verdieping. Wanden, bekleding en servies in oud-rose kleuren ge ven een rustig en stemig cachet. Er :s plaats voor angeveer 120 per sonen. Achter het restaurant hg! de •bar, waar 40 gasten een plaatsje kunnen vinden. Een kleine parket vloer in het restaurant biedt gele genheid voor een dansje Op de tweede verdieping vindt men de warme en koude keuken, een indeling, die ongetwijfeld nade len heeft, maar niet anders moge lijk was, tenzij ten koste van veel kostbare ruimte. Met liften staan café, restaurant en keukens met el kaar in verbinding. Met deze opening is een oude naam weer in ere hersteld. Reeds in 1844 stond aan de Stationsweg een koffie huis „Zomerzorg". In een uitvoerige reportage van 29 Oct. 1949 zijn we op deze historie diep ingegaan. Thans kunnen we er kort over zijn. Het ge bouw onderging verschillende veran deringen, totdat het op Tweede Pink sterdag 1932 afbrandde. Vergroot werd het weer opgébouwd. totdat in 1944 het bombardement op Lei den weer een ruïne aanrichtte. Na de bevrijding nam de heer Kanis het bedrijf over van de heer Batenburg en werd alles weer hersteld, met aan bouw van de bekende biljertzaal. Slechts vier jaar is het bedrijf als zodanig in werking geweest, totdat de stationsbouw de grond opeiste en het oude „Zomerzorg" voorgoed ver dween. MARIASPEL. Bij de stichting van een zuster klooster tussen Leiden en Oegstgeest, toegewijd aan Onser Lieven Vrouwe, bepaalde Zwederik, Bisschop van Utrecht, op 3 Maart 1429: „Wij wil len, dat de plaats, tot nu toe Pude- ken-poel geheten, voortaan Mariën- poel genoemd worde." Zo vindt men in de geschiedenis vele herinneringen aan de oude Ma- ria-verering in Leiden. Wij willen deze traditie voortzetten en zo nodig weer herstellen. Daarom deze oproep aan U allen, om in gro ten getale op te komen naar het Ma- rialof op Dinsdag 30 Mei 1950 om 7.30 in de Lodewijkskerk, met een hierbij aansluitend, geschiedkundig Mariaspel op het afgesloten terrein naast de kerk. Komt dan allen, Uw Zoete Moeder ter ere, Gij Aalmoezeniers, Leidsters en Leiders van Voortrekkers, Verkenners en Welpen van het gehele District Lei den; Voortrekkers en Verkenners van de stad Leiden; Gildeleiders en Gid- senleidsters; Leden van het Bestuur van de Katholieke Jeugdraad; „opdat v/ij allen Gode en de Gebenedijde Maged Maria des te volhartelijker zullen dienen(Uit de Stich tingsbrief v. h. Klooster Mariënpoel). Oostaziatische Grafiek. De collectie Oostaziatische grafiek van het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden was tot dusver niet in de vaste opstelling voor het pu bliek opgenomen. Thans is een aparte zaal ingericht, waar regel matig wisselende opstellingen uit deze collectie zullen worden getoond. Van Zondag 28 Mei (Pinksteren) tot 1 September is de eerste reeks te bezichtigen. Zij omvat een 24 pren ten naar ontwerp van de Japanse kunstenaar Keisai Eisen (1790-1849). Voor het grootste deel werk, dat weinig bekend is. LEIDSCHENDAM Boerenleenbank. In een zeer goed bezochte vergadering onder lei ding van de heer C. J. van Heiningen heeft de Boerenleenbank weer vele belangrijke aangelegenheden behan deld welke de goede gang van zaken bevorderen. Het allervoornaamste was wel de wijzigingen van statuten huishoudelijk reglement. Niet minder dan 26 artikelen zijn meer of minder veranderd. Over deze wij zigingen is behoorlijk van gedachten gewisseld doch het bestuur boekte het succes, dat alle veranderingen werden goedgekeurd. Van belang is ook de mededeling, dat de rente op de lopende rekeningen zal worden verhoogd van VA pet. tot pet. per jaax\ In de Raad van Toezicht werd met 87 stemmen herkozen het eglementair aftredend lid de heer A. W. Hendriks. De nieuwe commis sie voor het nazien van de rékenin- gen over 1950 zal gevormd worden door de hei'en K. Hooymans, J. Schuyt en Reimens. De rekeningen over het boekjaar 1949 sluitend met een bedrag aan inkomsten en uitga ven op 7.023.433.19 en de balans uitkomend op f .1.865.208.44 werden nadat de verificatie-commissie zich had uitgesproken, onder applaus goedgekeurd. Ook het beleid en de service van de kassier, de heer J. H. Mol, werden namens de vergade ring in waarderende bewoordingen door de heer Borst geprezen. Verder werd op voorstel van de heer J. Schuyt besloten ,dat de leden een exemplaar van de nieuwe statuten thuisgestuurd zullen krijgen. De winst van het afgesloten boekjaar n.l. 3.513.04 zal aan de reserve toe gevoegd worden echter met dien verstande dat 100.geschonken zal worden aan dc St. Elisabethver- r-niging, 50.aan de Stichting Ouden van Dagen en ook 50. aaxx de Stichting 19401945. Vorige jaren werd ook aan het Wit-Gele en ook aan het Groene Kruis elk f 50 gegeven doch volgens de voorzitter kon bruintje dit thans niet trekken. Met enige piëteitvolle woorden heeft de voorzitter nog het overlijden her dacht van wijlen de heer C. de Ko ning, die van 1919 tot 1948 lid van de Raad van Toezicht is geweest en uit dien hoofde lange tijd de belan gen van de bank heeft gediend. LISSE Gemeenteraad. Woensdag 31 Mei heeft de Raad der gemeente de vol gende agenda te behandelen: o.m. komen aan de orde de volgende punten: aanvrage voor de bouw van ren R.K. Ulo-school en een Geref. Ulo-sohool; benoeming Commissaris sen voor het Electriciteitsbedx'ijf; vaststellen nieuwe straatnamen; voorstel inzake stichting van een R.K. school voor B.L.O.; bouw van 12 industx'ie-woningen; gratificatie van 2 pet. voor het gemeenteperso- neel; benoeming van -een directeur voor Openbare Werken. Nieuwe Geref. Ulo-school. Aan gezien het bestaande schoolgebouw van de Geref. Schoolvereniging aan de Schoolstraat te klein geworden is, hebben B. en W. de Raad een voor stel doen toekomen om aan het ver zoek van deze schoolvereniging te voldoen om te komen tot de bouw van een nieuwe Ulo-school, zodat de lokalen van de Ulo-afdeling dan voor het lager onderwijs .gebruikt kunnen worden. De nieuwe school zal 60 ieerlingen kunnen bevatten. Directeur Openbare Werken. Door het college van B. en W. is ter voorziening in de vacature van Di recteur van Openbare Werken de volgende voordracht opgemaakt; 1. J. P. C. van der Drift, wonende te Breda, thans hoofd van de afdeling Openbare Werken van de Technische Dienst van bouw-, woning- en wel standstoezicht Noord-Brabant. Mid den en West; 2. A. B. v. d. Wiel, wo nende te Grave, thans Hoofd van Gemeentewerken te Grave. Autotocht ouden van dagen. Er wordt weer een autotocht georgani- seex-d voor de ouden van dagen uit onze gemeente op 7 Juni a.s., waar voor men zich tot uiterlijk 3 Juni kan opgeven bij de heer W. J. E. Tissing. Wilt U iets weten? Vraag: Kortste x-oute van Leiden naar Driebergen; hoeveel km'? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven, Woex'den, Utrecht, de Bilt, Zeist, Driebergen; afstand bijna 70 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Mei. Vee. Aanvoer: 8 fokstieren, 2 slachtstieren, 120 kalf- en melkkoeien, 177 vai-ekoeien e.a., 100 vette koeien, 15 vaarzen, 10 pin ken, 8 vette kalveren, 300 nuchtere slacht en 19 fokkalveren, 50 weide- schapen, 143 vette lammeren, 3564 lammeren, 45" zeugen, 269 mestvar- kens, 828 biggen, 2 paarden, 1'6 bok ken en geiten. Prijzen: kalf- 'en melk koeien 750975 en varekoeien e.a. 530—675, handel willig; vette koeien 3001000, vaarzen f 450700 en pinken 320525. handel matig; nuchtere sladhtkalveren 2245 en idem fok 5068; weideschapen 75 80, vette lammeren 7085 handel stug; lammeren f 3048 handel ma tig. mestvarkens f 5580 en biggen 3040, handel slepend; bokken en geilen 1530 handel matig. Haas. Aangevoerd weiden 60 partij en Goudse en 6 partij en Leidse kaas, totaal 66 partijen. Prijzen: le soor 1.91-1.98. 2e soort f 1.85—1.90 en zware 207, le soort Leidse kaas 1.721 84 per kg. Handel matig. DELFT, 25 Mei. Vee. Aanvoer: 22 runderen. 188 nuchteres kalveren, 114 varkens, 714 biggen, 88 schapen, 1134 weidelammeren, 4 geiten. Prijzen wa ren: nuchtere kalveren f 35—40, big gen 3042, lopers tot f 75wei deschapen f 6080. weidelammeren 34-^40. Handel redelijk.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2