Middenstanders gingen bij de V.V.V. op visite WOENSDAG 10 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Wordt Leiden een touristen-centrum V. V. V- Het schijnen magische letters geworden te zijn. Niet alleen vanzelfsprekend bij de Vereni ging voor Vreemdelingen-Verkeer en bij het Leids Gemeentebestuur, dat gelukkig bijzondere aandacht is gaan wijden aan het tourisme, maar ook bij de middenstand, die uiter aard bijzonder geinteresseerd is bij een bloeiend vreemdelingen-verkeer in de Sleutelstad. Van deze belang stelling bij de middenstand getuig de Maandag de flinke opkomst in ,,In den Vergulden Turk" waar le den van de drie plaatselijke mid denstands-verenigingen, onder auspi ciën van de Leidse Middenstands Centrale, door het bestuur van V. V- V. werden welkom geheten. De heer N. C. F. van Ginkel, voor zitter, kon het kort maken in zijn openingswoord. Hij wees op het grote belang voor de middenstand van een bloeiend vreemdelingen-verkeer in Leiden. Wethouder J. C. van Schaik sloot zich daarbij aan en gebruikte enige statistische gegevens uit Amsterdam, om aan te tonen hoeveel een stad kan verdienen aan tourisme. In 1948 werd in de hoofdstad 14-000.000. door vreemdelingen uitgegeven (ruim de helft door buitenlanders) d. w. z. per hoofd van de Amsterdamse be volking werd 17.ontvangen Daar tegenover stond een subsidie van de gemeente, groot 20-000. oftewel twee en een halve cent per hoofdOnnodig te zeggen, dat de Middenstand een taak heeft en steun dient te verlenen aan het V. V. V. Aantrekkelijke films. Hoe het V. V. V- in het buitenland reclame maakt voor Nederland, werd aan de hand van enige voortreffelij ke iilms geaemonstreerd. We zagen een schitterende kleurenfilm, iri En gelse versie, over Amsterdam met z'n mooie grachten, pittoreske hoek jes, oude gevels en onvolprezen to rens. Een loflied op onze schone stad, zó welluidend als we nooit gehoord hadden. En mooier dan we Amster dam ooit gezien hebben. De heer Ingwersen zou er overigens wel een kanttekening bij gemaakt willen hebben, dunkt ons Niet minder, mooi was de zeil-film, die deze Hollandse sport bij uitne mendheid overal propageert. Valken op ce Kaag draken op de Brasepi. boeiers op de Friese Meren. Te zien hoe het buiswater binnen boord slaafifc zou oud en jong animeren direct in een vergrote B. M. te stappen! Hoe over een stad als Leiden een goede propaganda-film te maken zou zijn, werd aangetoond met een rol prent van Schiedam. Industrieën, be zienswaardigheden, ontstaan en groei werden op boeiende wijze vastgelegd en van uitstekend commentaar voor zien. Tenslotte het machtige epos van Walcherens ondergang en wederop standing. Een adembenemende film over het genadeloze bombardement van „Zeelands Tuin", het schone eiland, dat ten pffer viel aan de be vrijding van Europa- Machtig te zien, hoe het devies der stoere Zeeuwen ..Luctor et Emergo Ik worstel en kom boven" tot werkelijkheid werd bij de indijking en het weer droog leggen van Walcheren. Zó impone rend voor iedere vreemdeling. dat hij dit land beslist wil gaan zien. Welkom vreemdeling! Tussen de films door hier de heer J. Viser, directeur van het Leidse V. V. V. een korte toespraak, uit gaande van het grappige oud-Hol landse rijmpje: Heet welkom aan den Vreemdeling, doet goed zijn geest en zijnen huid- Hij zal Uw haard bij elkeen roemen en Gij beurt ook nog zijnen buit! De regels spreken voor zichzelf. De heer Visser bracht ze in toepas sing op het V. V. V., voornamelijk sprekend over facetten van dit werk, die wij in ons artikel van Zaterdag 1.1. reeds belichtten. Uit de vergadering kwam slechts één spreker naar voren. De heer van der Meer stelde een grote transport- auto beschikbaar om reclame in heel het land te maken en deed verscAfr- lende suggesties. Alle Leidse ver voerders kunnen op hun wagens een pakkende leuze meevoeren- Er moe ten contacten komen met de bollen streek en Avifauna. Leiden moet meer hotelruimte krijgen. De Burcht Ons werd de suggestie aan de hand gedaan te bevorderen, dat iedere middenstander in Leiden donateur zal worden van het V. V. V. en. zo hij dit reeds is, zijn donatiegedd (meestal geba seerd op vóór de oorlog) te ver hogen. Een suggestie, die wij gaarne doorgeven. Vele mid denstanders, die gisteravond aanwezig waren, tekenden reeds moet mechanisch bereikbaar zijn (wethouder van Schaik schudde glim lachend z'n hoofd: „Dat gaat niet"). De heer Visser dankte voor dit en thousiasme, deelde mede, dat ver schillende suggesties reeds zijn of worden uitgewerkt en beloofde be studering van de andere. J. W. HEINTJES t Aan de vooravond van de voltooi ing van zijn levenswerk .,'net Sint Elisabeth Ziekenhuis" is Zondag avond aldaar omringd door do zor gen van de medische staf en de zus ters, de heer J. W. Heintjes ontsla pen. Sinds 1924 is onder zijn directe leiding de gehele nieuwbouw van dit ziekenhuis tot stand gekomen. Bij de zusters van „de Voorzie nigheid" op de Hoogewoerd ving zijn werk in 1922 te Leiden aan. De St. Joseph-kerk, talloze scho len, het St. Lidwina-gesticht en vele bouwwerken buiten Leiden werden onder zijn leiding gebouwd. Naast een toegewijde zorg voor zijn gezin, was zijn leven volledig gewijd aan zijn beroep. Bij allen die in het vak met hem mochten samenwerken, zowel bouw heer als uitvoerder, wist Reintjes een respect af te dwingen door zijn niet te evenaren vakmanschap, en zijn grote menselijke eigenschap pen. Hij was een stoere werker en een groot leermeester voor velen. Ruim vijf en twintig jaar had het architecten bureau ir. J.en A. van der Laan het voorrecht met hem te mogen samenwerken, en dankt aan hem een perfecte leiding en uit voering van vele bouwerken. Moge de Bouwheer van het Heel al hem, zijn dienaar een overvloe dig loon schenken. Leidse Kappersbond bestaat 40 jaar ER IS VEEL VERBETERD. Maandag vierden vele leden van de Leidse afdeling der Nederlandse Kappersbond in De Harmonie het veertigjarig bestaan der plaatselijke organsatie. Te ruim half negen opende voor zitter C. F. Lardee de feestelijke ver gadering met een terugblik op de afgelopen jaren van strijd voor een betere maatschappelijke positie. Al mogen de jongeren thans zeggen, dat er geen appel aan de boom hangt, er is zeer veel ten goede gekeerd. Men werkt niet meer van 's mor gens 7 uur tot des avonds een uur of 10, noch op de Zondagochtenden. Dinsdagmiddag heeft men vrij en de financiële toestand is verbeterd. Scherp laakte spr. de collega's hij noemde hen „stumperts" die Dins dagmiddag met een verdacht uit ziend koffertje klanten bezoeken of onder de tarieven werken. Het is ter wille van de kappersge meenschap werkelijk noodzakelijk, dat de ingevoerde regelingen wor den opgevolgd. Uiteraard vond spr. het jammer, dat dit gezegd moest worden op een feestavond, men kon aan het probleem echter niet voor bij gaan. Vervolgens roerde spr. aan de ont wikkeling van de Vakgroep en de Bond en ging er toe over de drie af tredende bestuursleden, die plaats hadden gemaakt voor jongeren, te huldigen met enkele waarderende woorden voor het vele werk, dat zij in de loop der jaren in het belang van de Bond hadden verzet. Als blijk van waardering werden zij be noemd tot ere-lid van de afdeling. Het uiterlijk kenteken hiervan, een insigne, werd vervolgens de heren M. J. v. d. Meer, J. H. Stammers en W. C. Bender opgespeld. De voorzitter van het hoofdbe stuur, de heer F. Werner, hield ver Dit plaatje (de Morschpoort) heeft niets te beduiden; het is zo maar een greep uit ons archief. We willen er slechts mee zeggen: Dit is een van de zeer vele prachtige plekjes, die onze Sleutelstad heeft. Zóveel, dat het de moeite waard is om een bloeiende vreemdelingen-industrie op te bouwen. Heel de stad kan er wel bij varen! (Foto: „De Leidse Courant") volgens een betoog, dat een ernstige ondergrond had. De organisatie te Leiden had beter moeten zijn, alhoe wel spr. duidelijk de moeilijkheid van het organiseren van midden standers besefte. Na nog enkele woorden over de tarieven gesproken te hebben wel ke moeten zijn gebaseerd op een goede beloning voor een goede be handeling feliciteerde spr. het be stuur van de jubilerende afdeling. Het verdere deel van de avond werd in zeer gezg^lige stemming doorgebracht onder' leiding van Gé Heinen, die met een geestig praatje en een vrolijk liedje bijgestaan door de accordeonist John Boelee de aanwezigen wist te vermaken. ORGELCONCERT IN DE PIETERSKERK. Door Jeanne Demessicux. Voor de tweede maal hoorden wij de Parijse organiste Jeanne Demes- sieux het mooie orgel van de Pie terskerk bespelen, en vrij veel be langstellenden waren aanwezig op dit concert en werden geboeid door haar mooi en heel persoonlijk spel. Zo heeft zij de Parijse orgelbank voor een paar weken vaarwel ge zegd om in Nederland een achttal grote kerkorgels te bespelen in ver schillende steden. De organiste opende met een grandiose en sterk aansprekende „Toccata, Adagio et Fugue" van Bach. Zo ging deze „Toccata" in een opwelling van spontaan uitvieren én geestdriftig zich overgeven aan de zeldzaam fleurige orgelmuziek. Niet minder vermocht zij zich uit te leven in Handel's „le Concerto en sol mi neur", die zij met veel verve en ka rakteristiek uitvoerde. Blijkbaar houdt zij van dit werk want er lag een savourerende spontaneïteit in de voordracht. Het 3ième Choral en la mineur van Cesar Franck, met smaak en zuiver geregistreerd, was de overgang tot de modern Franse muziek van haar eigen hand en gaf een heel gelukkige tegenstel ling. Niet alleen haar spel, maar ook haar compositie getuigt van temperament, kracht en inspiratie. Hoewel bij een eerste aanhoren vrij moeilijk te volgen is, boeide haar „Triptyque" van begin tot einde. Is haar spel warm en innerlijk voor haar improvisatie een eresaluut. De organist Leo Mens gaf haar - een Passacaglia thema, en hierop impro viseerde zij een Passacaglia en fuga. Zij gaf blijk van grote slagvaardig heid, smaak voor kleur en fantasie te bezitten en in de fuga, die ten dele klassiek en ten dele modern gehouden werd, een heldere kijk op de stemvoering te hebben. Veel moois heeft zij gegeven in techni sche zin, aan religieuse innigheid, aan muzikaliteit: en haar gehoor, dat niet scheidde voor men haar had gezien en al was 't dan maar (stilzwijgend) haar hulde had ge bracht was haar dankbaar. J. Kortmann. STATIONS-BOUWPUT AANBESTEED. Voor de Nederlandse Spoorwegen werd gisteren te Utrecht aanbesteed het graven van een bouwput voor het nieuwe stationsgebouw te Leiden, met aansluitende tunneldelen en het heien daarin van gewapend beton nen palen. Er waren 19 inschrijvingen. Laag ste: fa. Nederhorst met 47.900; hoogste: J. Blok te Rotterdam met 73.1000. De gunning is aangehou den, BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Gerardus Maria z. van J. H G. van den Burg en M. A. P. van der Vort; Michiel. z. van J. M. Uppenkamp en E. Luteijn; Metta, dr. van S. V/ Buijs en M. Kromhout; Antonius Johannes Maria, z- van W. A. le Boekhorst en J. J. P. Maat; Jo hannes Wouter, z. van J. Blikman en W. J. Paats; Petrus Floris Gerar dus, z. van P. J. Bouwman en Slöos. Geboren: Ariene Janine d. van F. van der Tuijn en M. S. J. M. Lems. Willem z. van N. van 5t Zand en A. M. Planje. Agnes Gijsbertha Maria d. van H. M. van Schaik en A. G. C. Meijer. Willem Evert z. van N. Keij- zer en C. Barten. Paulus Petrus Ma ria z. van J. T. Witte en H. M. B Stijnman. Maria Elisabeth d. van J. C. Ouwerkerk en P. G. van Kins. Helena Catharina d. van C. A. Maas en L. Laterveer. Henriëette Antoi nette d. van R. H. Evelein en A. van Lookeren Cmpagne Tjoen Lioe d. van R. T. Tan en L. K. N. Teng. Jo hannes Jozef z. van N. van Staden en H. B. W. den Edel. Albertus z. van A. Keijzer en E. Frankhuijzen. Alida d. van C. van Duijn en C. Krijgsman. Frans Wiete z. van H. W. ter Haar en C. E. van Oyen. Gehuwd: D. M. Dijkstra jm. en C. Vermond jd.; H. L. A. Vlamings jm en A. L. C. M. Wijtenburg jd. J. H. van Heel wednr. en N. Tim- mers jd.; L. van der Blom jm en P. Schelvis jd. Overleden: M. H. Hoekstra, dr. 4 jr; E. A. Freijser, man 63 jr.; H. J. C. Boui-gonje, man 75 jr J. W. Reintjes, man 56 jr. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuwe bewnoers van Avifauna. Dinsdagmorgen is met het schip „De stad Breda" te R'dam uit O. Afrika aangekomen een struisvogel- paar voor Avifauna. Met de trein arriveerde uit N.-Afrika twee pelika nen. Grasdrogerij geen voortgezet land bouwbedrijf. De Hoge Raad heeft Dinsdagmorgen het beroep verwor pen van de heer L. Amersfoort te gen het vonnis van de kantonrechter, waarbij hij was vei-oordeeld wegens het niet nakomen van de Arbeids wet. Bij deze uitspraak is bepaald! dat grasdrogerijen geen voortgezette landbouwbedrijven zijn. Herwonnen Levenskracht. De heren A. Kerkvliet, H. Fakkeldij en B. Rombouts ontvingen de gouden speld wegens hun dertigjarig be stuurslidmaatschap van Herwonnen Levenskracht. Promotieprogramma Alphen II. Gisterenavond is het promotie programma vastgesteld voor een groot aantal promotie- en degrada- tiespelende verenigingen. Voor de afd. van Alphen II is het programma in haar geheel vastge steld en ziet dit er als volgt uit: 14 Mei ADO 4Alphen 2; Laak kwartier 3VFC 2; 18 Mei: Alphen 2Laakkwartier 3; VFCADO 4: 21 Mei: VFC 2—Alphen 2; ADO 4 Laakkwartier 3; 29 Mei: Alphen 2ADO 4; 4 Juni: Alphen 2VFC 2; Laakkwartier 3ADO 4; 11 Ju ni: Laakkwartier 3Alphen 2; ADO 4—VFC 2; 18 Juni VFC 2— Laakkwartier 3. BOSKOOP Geboren: Marrigje d. van A. Rij kaart en M. J. Scheer; Jeannette Maria d. van J. A. Boer en A. Nij veldt; Marion d. van W. J. Bos en G. M. van Staveren; Cornelis Ge- rardus z. van A. J. Kuijf en M. F. Stigter. Overleden: Marinus Hoogendoorn 57 j., weduwnaar van A. v. d. Wal; Catharina Jacobi, 69 j. echtg. van K. Koemans; Hugo Willem Hard- ijzer 49 j. echtg. van A. H. Hard ijzer; Jannetje Peet, 55 j., echt. van W. Blijleven; Hendrik Windhorst, 74 j., echtg. van M. Keijzer. HAZERSWOUDE Na enige jaren zijn plicht te heb ben vervuld in Indonesië, keerde Maandag onze plaatsgenoot M. van Luijk in de ouderlijke woning tei-ug. Zowel op het Dorp als op de Pro- vincialeweg, waar M. woont hadden al vroeg de mensen de driekleur uit gehangen. Daar hij lid was van de muziekvereniging „de Harmonie" van Hazerswoude, werd hem bij zijn thuiskomst een serenade gebracht. „De Reisduif' (Hazerswoude) Wedvluoht met oude duiven van af Tilburg. Afstand 69,06 km. Ir Concours 123 duiven, losgelaten te 13,45 uux- met bewolkte lucht en Zuiden wind. Eerste duif geconsta teerd 14. u. 40 m. 25 s. snelheid 12143- ,04 meter per minuut, laatste prijs winnende cuif 15.7.50s., snelheid 725,18 meter per minuut. De uitslag is als volgt: P. v. d. Male, 1,17; P. J. Fase, 3,3.16.21; W. Bleeker, 4,7; W. de Brave, 5,25; P. v Klaveren, 6; K. Starreveld, 8,15; W. G. de Jongh, 9; L. Vonk, 10,13; C. v. Veen, 11; C. Groen, 12; N v. d. Bosch, 14;R. Lindhout, 18,20,23; W. Lindhout, 19; A. v Vliet, 22; P. v. Wieringen, 24;. Geboren: Adriana M. A., d. van M- W. L. Woeleman en K. Louwers; Johanna M A., d. van L. A. Lourier en J. G. J. Kerkvliet; Maria A. L„ d. van J. M. Zwartjes en F. C. van Egmond; Pieter H-. z. van P. de Kruiff en M. C. van der Bijl; Johan na M., d. van Th. v. d. Starren en Th. Nahon; Johannes G., z. van J. Lui ten E. de Groot; Johannes, z. van G. Verbeek en M. van Elswijk; Hendri- ca A- M., d. van G. J. Goozen en H C. v. d. Post, Albertna G. M., d. van A. J. van Diemen eii J. Th. v. cl. Ven; Adriana L.. d. van J. Th. Helling en C. J. v. d. Maat; Maria M., d. van K. P Boer en T. Mostert; Hendrik W., z. van A. van Dorp en G- Koet sier; 91'berdina M., d. van A. J. Cools en G. Koning; Max-garetha M., d. van M. A. Goi'dijn en M'H. C- Hagen; Marietta A. M-. d. van Th. Verkleij en C. J. de Jong; Johanna M.. d. van J. J. van Nierop en J. I. M- Boene. Ondertrouwd: J. G. J. Captein 30 jaai en M. Vink 30 jaar. Getrouwd: G. van Beek en J. de Boer. Overleden: B. van den Poel 80 j., Mai'je Pols echtgenote van W. Ver kerk, oud 79 jaar; Huibert de Wit, 76 jaar. HAZERSWOUDE (Gr.) St. Bernardus. De voor de be vrijdingsdag verregende veteranen- wedstrijd zal nu Zaterdagavond plaats hebben. LEIMUIDEN VERHUIZING VAN „DE JONGE PIETER". Tot voor enkele weken sierde in het polderlandschap langs de Drecht de bekende korenmolen „De Jonge Pieter". Aan het al of niet behouden van dit stukje „mooi Holland" is een hele geschiedenis vooraf gegaan. Het resultaat is echter, dat de molen thans afgebi-oken is. Deze week zul len de laatste onderdelen verhuizen naar Schipluiden, om daar weer op gebouwd te worden. De „Jonge Pie- ter" werd gebouwd in 1772 iets ten Westen van het dorp Leimuiden. In 1882 werd zij verbouwd en iets ver hoogd. Het is nu ongeveer 16 jaar geleden, dat de molenaar K. Duyser, die eigenaar van de molen was, op tragische wijze om het leven kwam. Kort hierna werd het bedrijf gekocht door de heer Roel ten Brink, die aan gewezen was op de molen. Lang heeft dit echter niet geduurd, want spoedig werd de maalderij geme chaniseerd, zodat vanaf die tijd de wieken roerloos in de lucht stonden. De oorlogstijd maakte hierop een uitzondering, want toen was de „Jon ge Pieter" letterlijk en figuurlijk een redder in de nood. Wanneer een ge bouw of een werktuig uitgescha keld is van het bedrijfsleven, wordt het gewoonlijk te kostbaar voor een goed onderhoud. Zo was het met de ze korenmolen en alleen het verbod van gemeente en Monumentenzorg heeft de molen voor de omgeving nog enige jaren bewaard. Burgemeester Bakhuizen heeft ern stig getracht de laatste molen voor Leimuiden te behouden en te restau reren, echter zonder resultaat. Voor restauratie zegde het Rijk 40 pet. toe, terwijl de Provincie bereid was 10 pet. bij te dragen. De gementeraad achtte het echter niet verantwoord de resterende 50 pet. te geven en bovendien in de toekomst de onder houdskosten beschikbaar te stellen. De „Jonge Pieter" was dus tot ver val gedoemd. Door toevallige om standigheden is er vorig jaar echter een oplossing gekomen. Tijdens de oorlog is' in Schipluiden de koren molen van de molenaar J. de Willi gen door brand verwoest. De burgerij van dit dorp heeft zich het lot van molen en molenaar aan getrokken, en een comité gevoxrmd, dat er in slaagde de nodige goedkeu ringen te verkrijgen om de „Jonge Pieter" naar Schipluiden te doen verhuizen. De koopprijs, groot 4000 zal gedragen worden door de burge rij, hiei'bij gesteund door het Rijk, Provincie en gemeente. Ook met de verplaatsing en wederopbouw is een belangrijk kapitaal gemoeic^ maar ook hiervoor is het comité een be hoorlijke steun toegezegd. De paalfundering die nodig is, zal aleen al 10.000 eisen. De leibedek king zal vervangen worden door riet, en vele reparaties zullen moeten ge schieden. Men verwacht, dat de molen onge veer over zes maanden weer in be drijf zal komen. Door de grote kos ten is het duidelijk, dat de nieuw opgebouwde molen niet het eigen dom wordt van de molenaar. Het comité in Schiüluiden is nu omge zet in een Stichting die het beheer zal voeren. Men trooste zich dus, dat het ver trek van de „Jonge Pieter" geen ver lies van de molenstand in het Hol lands Landschap betekent. NIEUWKOOP Kind onder auto. Gistermorgen voor schooltijd geraakte de 5-jarige Hansje Kuijf, bij het spelen op straat voor de Zusterschool, onder een voor bijkomende auto, waarbij een der wielen over het onderbeen reed. De plaatselijke E.H.B.O. verleende eer ste hulp. waarna het knaapje onder doktersbehandeling werd gesteld. Dr. M. Koert constateerde beenbreuk en achtte opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: d. van D. W. Lammers en N. de Jong; d. van J. F. Schol ten en C. van Zij verden; z. van J. P. Nederstigt en Chr.' Dorland; z. van Th. L. Tromp en W. van der Veldt; z. van C. N. Sprengers en A. B. v. d. Vliet; z. van A. J. Lange- laan en J. M. van Dijk; d. van P. N. Alleman en W. M. Topper. Ondertrouwd: A. Kloot en A. P. van Kesteren. Geti'ouwd: G. E. H. van Hoek en C. G. van Riek; A. Q. J. M. Geijer en C. C. van der Zande; H. G. Mit törtreiner en G. M. Engel. Overleden: C. van Dreunen, m. 81 jr. KATWIJK Geboren: Jacobus A. z. van P. Wischmeijer en P. van Duyn; Her- manus M. A., z. van A. S. OudS' hoorn en G. G. Boogaards; Cornelis J. Chr. z. van H. Ravensbergen en H. C. van Arkel; Max'ie d. van A. van den Oever en J. van der Plas; Lena Jd. van T. van der Plas en L. Groen. Ernst Jan z. van C. P. Christ en W. Sieben. Ondertrouwd: G. P. v. Andel en J. Planje; P. Komper en A. N. de Jong; M. v. Duyn en C. Remmers- waal; P. Barnhoorn en J. v. Duyn; C. v. Dijk en N. Schadde v. Doorn; J. de Hollander en H. v. d. Wiel; A. Duindam en J. Schaddee; J. J. Rasenberg en A. C. Plug; G. Klin kenberg en E. J. Schaap. Getx-ouwd: P. C. Leemans en A. Guyt; J. v. Dijk en D. Varkevisser; J. Kloos en A. Haasnoot. Overleden: G. M. v. d. Nouwe- land 61 j., ongeh., W. Helders, wed. van F. E. Meerburg 87 j.; D. Ver loop 77 j. ongeh. LEIDSCHENDAM Geboren: Christina d. van A. Jaif- sen en M. de Ruyter, Jacob z. van K. Huisman en G. de Vreede, Tho- M. z. van A. J. A. Segers en C. A. van Paasen, Antonius F. M. z. van J. Lassche en J. W. van Niel, Jacobus C. M. z. van P. P. van Bo- hemen en C. G. de Haas, Martinus C L. M. z. van C. J. v. d. Meule en G. M. Kompeer, Ondertrouwd: Jan de Ruijter en Catharina J ScTimal Egidius P. van Beekum te Den Haag en Catharina M. Knijnenburg Johannes C. Lelie veld en Alida F. Kouwenhoven. Getrouwd: Jacobus Henneken te Zoetermeer en Johanna W. van Kan Johannes A van Kan en Helena W. H. van Veen. LISSE Geboren: Gerardus, zn van A. W. Mens en J. C. Bemmelman; Jacoba Maria, d. van P, de Koning en J. M. van der Lans; Marinus Nicolaas Maria, zn van E. G. van Steijn en W. van der Lans; Johannes Hen drik zn van J. de Wilde en S. J. Keijzer; Martinus Petrus zn van C. Kozijn en A. H. J. Vesseur; Jan. zn van P. Kardol en M. Vermeulen; Stijntje Martineke, d. van S. de Best en A. Eindhoven; Hendrik, zn van J. M. de Bliek en D. P. de Graaf; Cornelis Johannes Wilhel mus Maria, zn van A. Hoogervorst en G. J. Kleijhorst; Robert Gerar dus Maria, zn van L. J. Beelen en S. A. C. M. Mulder. Ondertrouwd: Franciscus Aloy- sius Timmermans 30 j. en Anna Apollonia Faas 24 j.; Hendrikus Cornelis Siebelt, 26 j. en Jacoba Maria van Leeuwen, 25 j. Geti'ouwd: A. C. v, d. Nieuwen- dijk en A. Augustinus: J. C. van Rooij en C. J. Schenk; J. W. Toli- do en C. Th. Schenk; N. Kuipers1 en A. W. van 't Wout; H. van Ger- vcn en D. F. A. Kok; W. Stcensma en J. C. Balkenende; A. F. Vlag en P. H. Buui'man; A. J. Dane en C. P. Schuttevaer; H. Kuipers en M. M. Daudeij. Overleden: Geertruida Maria Verdegaal. 85 j.; Cornelis Arnbro- sius van Kesteren, 75 j.. echtg. van A. van Ruiten; Maria Brouwer, 80 jaar, echtg. van G. Duineveld. NOORD WIJK Geboren: Geertruida J. M., d. van A. Zuidhoek en A. v. d. Poel; Pe trus C., z. van A. v. d. Meer en C. A. G. Alkemade; Theodorus P. M. z. van P. H. Wassenaar en J. M. Groenewegen; Hendrikje F. d. van F. Plug en J. Cuper; Fientje d. van C. v^ d. Niet en S. B. V. Vuijk. Ondertrouwd: A. Eradus en M. J Koemans. Getrouwd: H. Koemans en E. M. Hulst; H. de Jong en L. v. Leeuwen W. v. Klaveren en J. Duijndam; J. Elderhorst en M. A. v. Leeuwen. Overleden: G. Meulenbroek 69 jaar, wed. van G. Heemskerk; C. Hoogeduin 77 j., wed. van H. van Kesteren; J. H. Vink 89 j. SASSENHEIM Het historisch spel. Het op Zon dag, Maandag en Dinsdag met zoveel succes gespeelde historisch spel zal hedenavond voor de laatste maal woi'den opgevoerd. VOORHOUT Geboren: Christianus C., zn van J. P. v. d. Geer en C. P. Langei-ak; Antonius H. M., zn. van Th. J. Kor- tekaas en J. E. van Dam; Jacoba M. A., d. van J. van Gerven en G. M. v. Emmerik; Ingeborg F. A., d. van J. P. Westerhoven en A. J. L. F. Buchka. Getrouwd: E. G. J. Wouters, 27 j. en J. C. M. Bel, 20 j.; B. P. Steen voorden, 25 j. en G. M. Kortckaas 26 jr. Overleden: Theodora C. van den Nouland, 50 j.; Leonardus A. Lan- geveld, 61 j. VOORSCHOTEN R. K. Vrouwenbeweging. De leden van de R. K. Vrouwenbewe ging kwamen in ledenvei'gadering bij een om diverse punten te bespreken. In zijn toespraak maakte de geeste lijk adviseur, pastoor J. Tb. van Bemmel-en bekend, dat er eind Oc tober een Misweek gehouden zal worden. Twee paters Franciscanen zijn gevraagd om deze weck te ver zorgen. De bedoeling van deze week is om de parochianen een beter in zicht te geven in de liturgie van de H. Mis en de gezamenlijke gebeden De geestelijk adviseur riep ver volgens de hulp van alle leden in om mede te werken en te helpen aan het slagen van het a.s. Zomerfeest, dat straks in de parochie gevierd gaat worden. De leden kunnen helpen door prijzen te maken voor verlotin gen en dergelijke. De keuze viel op theemutsen, poppen, kleedjes, baby kleertjes enz. Op deze vei'gadering werd het ini tiatief genomen om de kerk een wit kazuifel cadeau te doen, waaraan een dringende behoefte bestaat. Een dergelijk kazuifel kost circa 450. De R. K. Vrouwenbeweging bestaat uit ruim 2Ou leden en wanneer ieder wekelijks of maandelijks een kleine of grote bijdrage schenkt, bezit de kerk van St. Laurentius spoedig een fonkelnieuw wit kazuifel. De leden van hel bestuur stelden zich be schikbaar om de bijdragen te innen. Na de pauze kwam het a.s. zomer- uitstapje ten sprake Het is de be doeling om een bezoek te gaan bren gen aan Schiphol en aan De Hoge Veluwe. Het uitstapje is vastgesteld op Woensdag 7 Juni. Uiterlijk tot 14 Mei a.s. bestaat er gelegenheid zich op te geven bij het bestuur. Hierna werd de vergadei'ing gesloten. Laatste debatavomd. Vrijdag avond 8 uur a.s. wordt voor de jon gens en meisjes boven de 17 jaar de laatste debatavond van dit seizoen gehouden. Deze avond wordt gege ven in het Graalhuis. Gesproken zal woredn over het onderwerp: De menselijke vrijheid en verantwoor delijkheid. De spreker van deze avond is kapelaan A. J. van Oos- tex'om. Leider van het debat is ka pelaan R. H M. Middelihoff. Personalia De heer J. v. Prooyen, thans hoofd-commies en en waar nemend gemeente-secretaris aan het secretarie, is benoemd tot ge meente-secretaris van Laren, bij Lochem in Gelderland. ZOETERMEER Spreken in het openbaar. He denavond 8 uur vergaderen in het R.K. Parochiehuis de leden van de verschillende R.K. Standsorganisa ties. Doel is te komen tot oprichting van een cursus in het spreken in het openbaar. Uitstapje ouden van dagen? Naar wij vernemen is het Comité, dat het jaarlijkse uitstapje voor de ouden van dagen in onze gemeente verzorgt, weer in actie gekomen. Er zijn grootse plannen in de maak, die voor de oudjes veelbelovend zijn. Wij verklappen nog niets dan alleen dit, dat de koei's wellicht zuidelijk wordt. Bouw van 4 middenstandswonin gen. De gemeente heeft de nodi ge goedkeuringen binnen om te ko men tot de bouw van vier midden standswoningen. Deze zullen in het uitbreidingsplan bij de volkstuinen verrijzen. We zien, dat, als er één schaap (in de vorm van een parti culiere middenstandswoning) over de dam is, er meer volgen. Men schijnt over het algemeen de me ning te zijn toegedaan, dat in dat gedeelte van het uitbreidingsplan toch niets zal worden gebouwd. Dit standpunt is echter aanvechtbaar. Wellicht bestaat er in het komende jaar meer dan tot op heden, de mo gelijkheid om met toepassing van de nieuw ontworpen -Financierings regeling te komen tot het bouwen van particuliere middenstandswo ningen. De 4 woningen, die de ge meente gaat bouwen, worden be kostigd uit eigen middelen. Of de huur de explotatie sluitend zal ma ken, is nog een vx-aagpunt. Uiter aard zal de huur niet laag kunnen zijn. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 10 Mei Kaas. Aan voer: 83 pax tijen. Prijzen: le soort 1.82—1.86. 2e soort f 1.77—1.80, en zware 1.9>2 per kg. Handel was ma tig.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3