Van de Engelse velden LEIDSCHE VOETBALBOND DOSR vocht een halve wedstrijd en werd kampioen MAANDAG 1 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Arsenal won de Cup-final Voor de derde maal is Arsenal er in geslaagd beslag te leggen op de F. A. Cup. Voor 100.000 toeschou wers, die tezamen een bedrag van 40.000 pond sterling neertelden en onder wie zich het Britse konings paar bevond, werd op de fraaie gras mat van het YVembley-Stadion Li verpool een 20 nederlaag toege bracht. Beide doelpunten, een voor de rust en een er na, kwamen van de voet van linksbinnen Reg Lewis- In het veld was Liverpool zeker niet zwakker, maar ten eerste zat het in de aanval niet mee en bovendien speelde Arsenal veel doortastender en oppoïtunistischer dan zijn tegen stander, zodat de zege van de Lon- dcnaren zeker verdiend is. Het was een gelijkopgaandc en spannende strijd tussen een Arse nal in topvorm (vele Arsenal-suppor ters vonden het' de beste wedstrijd, die zij hun favorieten ooit hadden zien spelen) en een Liverpool, dat de normale vorm niet kon benaderen. Het is mogelijk, dat onder de aus piciën van de F. A- nog een tweede bekercompetitie, met een finale te Wembley, in 't leven zal worden ge roepen. Hierop wordt aangedrongen door beroepsc'lubs. die geen deel uit maken van de League. Verscheidene van deze clubs hebben zich onder scheiden in de voorronden van de competitie om de F. A.-beker en de doelverdediger van Lï- rcdt bij een .aanval van sommige zorgen er voor, dat het pu bliek overal in het land voetbal van het beste type te zien krijgt. Deze bekercompelitie zou naast die om de F. A. beker bestaan en er zijn reeds plannen voor ontworpen door afge vaardigden van meer dan veertig clubs, die overeengekomen zijn de F. A. te verzoeken deze competitie te organiseren. Men heeft een commis sie gevormd die de plannen tot in bijzonderheden bestudeerd heeft, al vorens ze aan de F. A. voor te leg gen. Nog spanning in de League Behalve de Cupfinale werden Zaterdag ook in de League enkele zeer belangrijke wedstrijden ge speeld. Het is thans zeker, dat Man chester City cn Birmingham degra deren naar de tweede divisie, ter wijl Plymouth Argyle en Bradford afzakken naar de derde divisie. Daarentegen zijn er, met nog slechts een week voor de boeg, verschillen de punten nog onbeslist, zoals het kampioenschap van de Eerste Di visie en de Tweede Divisie club, die met Tottenham zal promoveren. Vooral wat betreft het laatstge noemde is de situatie momenteel nog zeer ingewikkeld, zowel Southhamp ton als Sheffield United en Shef field Wednesday hebben gelijke kan sen op promotie naar de hoogste af deling. Indien Southampton kans ziet zijn laatste wedstrijd tegen West Ham met 73 te winnen en Sheffield met 11 gelijk speelt tegen Toten ham, dan zal zowel het puntenaan- tal als het doelgemiddelde van de drie candidaten gelijk zijn. Doch het League-reglement voorziet slechts in een beslissingswedstrijd, wanneer 2 clubs gelijk staan, maar niet voor meer dan 2. Ongetwijfeld zal het kampioenschap van de Eerste Divi sie een aangelegenheid zijn tussen Portsmouth, Wolverhampton, Black pool en Sunderland, van welke clubs Portsmouth met 1 wedstrijd minder gespeeld, algemeen als favoriet geldt, hoewei zij geenszins zeker zijn van een herhaling van het succes van verleden jaar. De fraaie overwinning op Bolton na met twee doelpunten te hebben achtergestaan, bracht Wolverhampton wat puntenaantal betreft op gelijke voet met de leiders, terwjjl Sunder land op eigen terrein geen moeite had met Everton. Uitslagen. Eerste Divisie: Birmingham City Aston Villa 22; Bolton Wanderers— Wolverhampton Wanderers 24; BurnleyMiddlesbrough 32; Chel seaNewcastle United 13; Der by CountyCharlton Athletic 12; Manchester UnitedFulham 30; Stoke CityBlacpool 11; Sunder landEverton 42; West Brom- wich AlbionManchester City 00. Tweede Divisie: BarnsleyPly mouth Argyle 41; Coventry City Bradford 31; Grimsby Town Brentford 41; Leeds UnitedBury 41; Luton Town—Chesterfield 11; Preston North End—Cardiff City 30; Queens Patk Rangers—Black burn Rovers 23: Sheffield United Hull City 50: SouthamptonLei cester City 53, Swansea Town Tottenham Hotspur 10; West hem i United—Sheffield Wednesday 22. Hij draait zijn sigaret in 'n handig machientje, dat onder het rollen niet open kan springen. Voor rokers, die geen shag willen morsen en sigaretten van steeds dezelfde dikte willen hebben. Trouwens.... Hoe je 't doet... met Mascotte gaat-ie goed S.J.C.—DOCOS 1—0 Dat de tweede ontmoeting tegen Docos voor SJC geen gemakkelijke opgaaf was, stond reeds van te vo ren vast, want juist tegen de kop stukken van de afdeling hebben de Leidenaars steeds hun beste spel vertoond. Ondanks een flinke veld meerderheid van SJC. heeft deze ontmoeting voor de Noordwijkers slechts een benauwde overwinning opgeleverd. Hieruit spreekt echter wel, dat Docos, ondanks zij bij deze wedstrijd practisch geen belang hadden, hun sportiviteit hoog heb ben gehouden en hun uiterste krach ten hebben ingespannen om SJC te weerstaan, waarvoor zij wel een pluim verdienen en in het bijzonder keeper Rooijakkers, die deze middag practisch niet te passeren was. Onder de goede leiding van scheidsrechter Cattél openden de SJC-ers direct hun i.anvalsspel, te meer doordat Docos zich ging en bleef specialiseren op een verdedi gend spel en slechts met drie man in de voorhoede speelde, welke wel enige gevaarlijke uitvallen opzette, met het gevolg enkele hoekschop pen, welke echter geen gevaarlijke momenten opleverden. De aanvallen van SJC waren legio en de vleugel spelei's wisten ondanks een. zware dekking, grote verwarring in de Docos-verdediging te stichten, doch in uiterste instantie was het steeds weer Rooijakkers, die in alle stan den redding wist te brengen. Een kwartier voor rust werd SJC nog gehandicapt doordat midvoor G. Al kemade wegens een opgelopen bles sure moest uitvallen. Toch behielden de SJC-ers hun veldmeerderheid, maar toen rust aanbrak was de stand nog 00. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN BRAZILIë. Invallers aangewezen. Frankrijk en Portugal zijn door de Organisatiecommissie der Wereld kampioenschappen Voetbal, welke onder leiding van de heer K. J. J. Lotsy te Londen heeft vergaderd, aangewezen om de beide opengeval len plaatsen, door het zich terug trekken van Schotland en Turkije, in het eindtournooi in te nemen. Het besluit tot toelating van Frankrijk en Portugal is met eenparigheid van stemmen genomen. De indeling van de 16 landen over vier groepen heeft nog niet plaats gevonden. De 16 finalisten zijn thans Italië (titelhouder), Brazilië (organiserend Zwitserland, grote vreugde van de Lisse-aanhang brak het einde aan met een verdien de 63 overwinning voor de Lisse- naren. Er rest nu nog de wedstrijd LisseSJC, welke ontmoeting voor de Noordwijkers van het grootste be lang is voor het kampioenschap. LUGDUNUMAMMERSTOL 1—3. Tegen het in degradatie-gevaar verkerende Ammerstol, heeft Lugdu- r.um wel een van zijn slechtste wed strijden gespeeld en daarmede de toch al geringe kans op een kam pioenschap totaal verspeeld. Reeds direct na het begin toonde de thuis club een kleine veldmeerderheid maar was het spel van de voorhoede te peuterig om tegen de fors spelende Ammerstol-achterhoede succes te heb land). Zuidtsi"vië\ ben%No« v°or r,ust„wfri? hej do.or e™ Zweden, Engeland,! g°?d 0°k de tweede Spanje, Meiico, Verenigde Staten!hcIIt,bIeef Legden™ ver beneden India! Frankrijk, Portugal, en vier ??°.kHnne? en na talrgkewgeefte van de zeven volgende landen: Uru guay, Peru, Paraguay, Ecuador, Chili, Argentinië en Bolivia, Wel is waar hebben enkele van de ze landen zich reeds teruggetrok ken, zoals Argentinië, maar defini tieve berichten waren tot op heden nog niet binnengekomen. Overigens schijnt men het te houden op de deelneming van Uruguay, Peru, Chi li en Bolivia. Officieel wordt medegedeeld, dat de volgende landen aan de kop van de vier groepen worden geplaatst: Groep 1 B razilië. groep 2 Engeland, groep 3 Italië, groep 4 Uruguay. snelbeeld als in de eerste helft: een fel aanvallend SJC en een stug ver dedigend Docos, waarbij wij elk ogenblik een doelpunt van SJC ver wachtten, doch in de moeilijkste si tuaties was er steeds weer een red dend been of hoofd in de Docos- verdediging, welke dit voorkwam, terwijl Rooijakkers in zijn doel hier bij niet ten achter bleef. Zo kon het gebeuren dat invaller W. Ruigrok eerst 7 min. voor einde de winnende goal wist te scoren. De laatste mi nuten brachten nog grote spanning bij de SJC-aanhang. doordat Docos nu alles op de aanval gooide, zo zelfs, dat Hoogervorst een minuut voor einde in een hachelijke positie voor het SJC-doel redding wist te brengen. Met deze overwinning staat SJC aan de kop der afdeling. LISSE—ARCHIPEL 6—3. Na maandenlarlge worstelingen zijn de Lissenaren er toch in geslaagd definitief uit de gevaarlijke zone te geraken. Met de negentiende wed strijd is eindelijk verlichting geko men door een goede overwinning op Archipel. Voor de rust had Lisse een groot overwicht op Archipel en na 10 minuten benutte G. v. d. Berg een penalty wegens hands. Het vlotte thans in de voorhoede heel wat be ter, hetgeen tot uitdrukking kwam door doelpunten van Wassenaar en Vrijburg. In de tweede helft speelden de Lis senaren aanzienlijk minder, maar de voorhoede bleef gevaarlijk; uit een penalty vergrootte G. v. d. Berg de voorsprong tot 40, terwijl P. Was senaar en Vrijburg het halve dozijn volmaakten. Toen had Lisse haar kruit geheel verschoten en kwam Ar chipel geducht aan het woord. De Lisse-verdediging werd geheel over speeld in het laatste kwartier. In een korte periode werd de Lis- Na de thee zagen wij eenzelfde se doelman driemaal gepasseerd. Tot balustrade botste. aanvallen, bracht de linksbinnen van Ammerstol de stand op 02, bijna direct gevolgd door een derde doel punt (03). Kort voor het einde wist Verhoeven nog een tegenpunt te ma ken (1—3). ALPHIAK.R.V.C. 5—4. Het is aan het thuis spelende Al- phia mogen gelukken de laatste com petitiewedstrijd met de koribalcij- fers 54 te winnen van het onderaan bengelende K.R.V.C. Het was Bok- sel, die voor de thuisclub de score opende, waai na de gasten door een verkeerd terugspelen van Goedhart gelijk wisten te maken (11). Toch ging de rust nog in met een voor sprong van Alphia dank zij Van Egmond (21). In de tweede helft school Alphia er lustig op los met als gevolg, dat de score werd opgevoerd tiot 51. Toen kv/amen de gasten echter aan bod en wisten zij in te lopen tot 54. Verder brachten zy het echter niet. D. C. L.TEYLINGEN 3—0. Teylingen maakte voor de tweede maal de reis naar Rotterdam voor de K.N.V.B.-beker. Deze voor Tey lingen onbekende 3de klasser wist de volle buit thuis te houden en Tey lingen mocht zelfs de eer niet red den. Hoewel de Rotterdammers iets beter spel gaven, was deze uitslag sterk geflatteerd. Het spel was een half uur oud toen de stand op 20 was gebracht, veroorzaakt doordat de gehele achterhoede haar taak te ge makkelijk opnam. Daarna kregen de Teylingers er meer zin in, zodat de strijd gelijk opging, en zelfs zó. dat het toch onbegrijpelijk werd. dat er geen doelpunten kwamen. Het rake lings over of naast schieten, had toch zekei enkele malen beter lot ver diend. Het was kort voor het einde, toen de keeper voor de derde maal' werd gepasseerd en Teylingen daar tegenover geen enkele kans meer kon benutten, zodat ook Teylingen is uitgeschakeld. MOTORSPORT TWEE DODEN BIJ MOTORRACE Twee deelnemers aan de Interna tionale Motorraces op de weg, wel ke bij Blandford in Doreset (Eng.) werd gehouden, vonden de dood op dezelfde plek van het circuit. Beide rijders waren van Britse national! teit. Eerst werd Sidney Ching van zijn in de bocht slippende machine tegen een langs de weg staande boom geslingerd en even later werd de coureur Veall gedood, toen hij de bocht te groot nam en tegen de De slag is dan gevallen! DOSR is kampioen! Zij het dan niet op écla tante wijze, hebben de Veense voet ballers dan toch eindelijk de lang be geerde titel in handen gekregen. On ze hartelijke geïukwensen! In de andere afdeling heeft Meer burg het laatste gedaan wat gedaan kon worden om kampioen te worden. Met niet minder dan 60 werd SJZ thuis verslagen. Maar omdat de wed strijd Oranje GroenForeholte werd afgelast, is nog niet bekend of deze uitslag voor Meerburg het kampioen schap betekent, dan wel dat een be slissingswedstrijd nodig zal zijn. Dat laatste geschiedt, wanneer Oranje Groen deze laatste wedstrijd alsnog wint. Verder werd in de le klasse A niet gespeeld. In de le klasse B ging de strijd verder om het behoud in de eerste klas. Stompw. Boys kon het tegen de Wet. Boys niet tot een over winning brengen. Het bleef een ge lijk spel 33. Nu is de situatie zo, dat Stompw. Boys de laatste wed strijd moet winnen, of gelijk spelen, om eerste klasser te blijven. Verlie zen de Boys echter en weet VTL zijn iaatste wedstrijd tegen DOSR te win nen, dan hebben zowel Stompw. Boys als Kagia en VTL evenveel punten (17) en zullen beslissingswedstrijden nodig zijn. Maar het zou ons tegen vallen. als de Stompw. Boys uit hun laatste wedstrijd geen enkel puntje en daarmede het eerste klasseschap zouden behalen! le klasse A: Meerburg Oranje Groen Foreholte Alph. Boys Rijpwetering Altior Leidse Boys Morschkwartier S.J.Z. A.Z.L. le klasse B: D.O.S.R. Warmunda V.V.L.V. Z.L.C. Stompw. Boys Kagia V.T.L. V.N.A. St. Bernardus Wet. Boys 18 15 2 1 32 17 14 2 1 30 16 9 4 3 22 18 11 3 4 25 17 8 2 7 18 18 6 4 8 16 18 6 1 11 13 18 3 5 12 9 17 3 1 13 7 17 1 0 16 2 17 7 3 7 17 18 6 5 7 17 17 7 1 9 15 17 4 1 12 9 18 3 2 13 8 1 3 14 5 ZONDAGMIDDAG. Senioren: 1 A: Oranje GroenForeholte af gelast; RijpweteringAZL afgelast; SJZMeerburg 06. 1 B: DOSR—VVLV 2—2; Stompw BoysWet. Boys 33. KagiaVNA 3—1; LFC 5—UVS 6 2—2. 2 C: LFC 6—UVS 7 1—2. 2 D: LFC 7—Wet. Boys 2 1—0. 3 A: AZL 2—ASC 6 3—3. Junioren: E. VNL (A)—St. Bern. (A) 1—7; Wet. Boys (A)Altior (A) 10; G: DOSR (B)—VVLV (B) 0—1. I: Docos (D)—VNL (B) 1—1. Aspiranten: St. Bern, aDOSR b 14; UDO a VNL a 02 (VNL kampioen). 18 Stompw. BoysWet. Boys 33. De eerste helft begon matig. Het was aan de spelers van Stompw. Boys niet te zien, dat zij moesten vechten voor hun plaats in de eerste kflas. Weteringsc Boys daarentegen speel den een goed open spel, waartegen de verdediging van Stompw. Boys niet altijd het juiste spel wist te vinden W. Verschoor krijgt op verre afstand een schietkans, die hij uitstekend benut en verrast duikt de doelman over de bal (1—0). Wet. Boys ver dedigt echter goed. Een opeenho ping van spelers voor het Stompw. doel en van enkele meters afstand wordt ingekopt. (11). Kort daarop laat de Stompwijkse verdediging zich weer insluiten en een zacht tikje is voldoende om de doelman te passeren (12). Bij een aanval op het Wet. B.-doel maakt een der backs hands. De strafschop heeft resultaat 22. Na de rust is Stompw. Boys sterk in de meerderheid, maar het doel was blijkbaar te klein. Aanval op aanval krijgt Wet. Boys te verwerken Enkele minuien voor het einde staan wel 12 man in het strafschopgebied van Wet. Boys. Een gewirwar van benen en liggende spelers, waaruit Verschoor weet te doelpunten (32). Tien Stompw. spelers hangen van vreugde om zijn nek. Het duurt ech ter kort, want npg geen minuut la ter heeft deze speler de grootste te leurstelling van de hele competitie. Na gezwoegd en gespeeld te hebben om als aanvoerder zijn elftal veilig te stellen, trapt hij in eigen doel. Hij meent, dat de scheidsrechter zal fluiten voor gemaakte hands van Weter. Boys en speelt, nog in zijn vreugderoes, de bal onbesuisd naar zijn doelman terug, die nog tracht de bal te keren, doch daarin niet slaagt. (3—3). G.D.S. Het A-elftal kon het te gen Gouda A niet bolwerken en ver loor met 2—0. Het B-elftal speelde thuis tegen NSV A en verloor met 03. Het C-elftal wist het tegen Jo- dan Boys tot een 33 gelijk spel te brengen. Na gelijk spel tegen VVLV (22) Het ogenblik, dat de Voorscholen- se rechtsbinnen Nic. Stikvoort de bal als op een presenteerblaadje aan bood en midvoor Piet v. d. Berg, vlak langs de keeper, maar voor het inschieten had, was beslissend. Dit doelpunt (21) betekende het einde van de Veense hegemonie over een Voorschotens elftal, dat volkomen overromepld was. Het betekende ook de start van V.V.L.V., voor een pe riode van veldovenvicht, dat vooral na de rust goed tot uiting kwam. Het resultaat was tenslotte nog een Voor schotens doelpunt, dus een gelijk spel. Voldoende echter voor D.O.S.R. om eindelijk het felbegeerde kam pioenschap in de wacsht te slepen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit. De Veense voetballers zetten hun wedstrijd in met zóveel élan, dat V.V.L.V. volkomen van z'n stuk gebracht werd. Reeds na vijf minu ten buitte de Veense rechtsbinnen Th. van Klink een dekkingsfout in de Voorschotense achterhoede uit met een voortreffelijk schot, dat keeper Herman Stikvoort geen schijn van kans gaf (10). Een beetje beduusd zocht V.V.L.V. de witte stip 'weer op. En nauwe lijks een kwartier later was het de beurt aan linksbinnen C. van Klink, om met een lage schuiver Stikvoort weer te laten vissen (20). Het pu bliek juichte al. Zo ging het goed. En het arme V.V.L.V. zocht tevergeefs naar een houding. Het wilde niet! De achterhoede vertoonde gaten; de kee per deed wat onzeker aan; de' voor hoede liet zich volkomen muurvast insluiten. Slechts spil Theo Lamboo bracht met verre schoten zo nu en dan opluchting. D.O.S.R. voetbalde er ondertussen lustig op los. Het kampioenschap was dichterbij dan ooit! Ommekeer. Maar er kwam een keer, toen het eenmaal 21 stond. Toen zag VVLV dat het wél kon. Toen gingen de gas ten beter afdekken en werd het spel over het hele veld verdeeld. Doel punten kwamen er echter nog niet. Verschillende malen werd aan beide zijden een „dot van een kans" glans rijk om zeep gebracht. Beide keepers weerden zich voortreffelijk. Na de rust echter een volkomen ommekeer. Geen D.O.S.R. meer, dat wilde vechten voor de overwinning. Geen V.V.L.V. meer, dat bang was voor de gastheren. Maar een gelijk opgaande strijd, die kalm was en tam, saai zelfs om aan te zien. Ein delijk zagen de Voorschotenaren hun kans Zij gooiden er een schepje bo venop. En D.O.S.R. bleek niet meer mee te kunnen. Hadden de Veenders in de eerste helft al hun kruit ver schoten? Nu rolde de ene aanval na de andere op het D.O.S.R.-doel af. En het was te danken aan keeper J. v. d. Tang, dat de score onveranderd bleef. Totdat hij een scherpe voorzet vallend opving en de bal liet rqllen. Nic. Stikvoort was er 'als de kippen bij (2—2). Nog bleef D.O.S.R. volharden in het al te kalme spel. Pas het laatste kwartier kwam er opleving en werd er vinnig gestreden om het winnen de doelpunt Zonder succes overi gens. En toen de scheidsrechter af blies, sprong een uitgelaten D.O.S.R.- elftal omhoog. Kampioen! Een vol daan V.V.L.V.-elftal zocht de kleed tent op. Natuurlijk de nodige toespraken. Voorzitter K. Boeker feliciteerde het eerste elftal met dit kampioenschap. De heer M. Lakeman, voorzitter van V.V.L.V., deed dit eveneens. Voorts nog de heer Nieuwenhuizen namens de L.V.B. en de heer de Geer, namens de Leidse scheidsrechters. Inmiddels klonken de hoempa- klanken van „Liefde voor Harmo nie" over het terrein, werden de spe lers feest-mutsen opgezet en mar cheerde een vrolijke stoet over het veld. D.O.S.R. is kampioen! Proficiat! En succes bij de promotie-wedstrij den! V.V.L.V. VVLV 2—VNL 1 3- VVLV 3—VNL 2 4—1. Het kampioens-elftal. Van links naar naar rechts zittend: W. Waasdorp, Th. van Klink, J. v. d. Tang, C. van Klink, P. Spaan. Voorover gebogen: W. van der Meer, H. van Velzen, C. Turk (aanvoerder). Achter: voorzit ter K. Boeker, G. de Koning, J. v. d. Tang, trainer Schouten, Th. van Es, scheidsrechter van Weeren en grensrechter J. van Klink. (Foto: „De Leidse Courant." WIELRENNEN UITSPRAAK OMTRENT DE DOOD VAN DE POORTER De 20e Kamer van de Rechtbank te Brussel heeft uitspraak gedaan in de zaak van de dood van de wiel renner De Poorter in Zwitserland. De Rechtbank heeft de garagehou der Louis Hansens veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en 1000 fr. boete. De burgerlijke partij, n.l, de weduwe De Poorter en kinderen, ontvangt een schadevergoeding van in totaal 1,700.000 fr. JAARVERGADERING „BRAASSEMERMEER" Zaterdagmiddag kwam de zeilver eniging „Braassemermeer" voor haar jaarvergadering in het juist gereed gekomen geheel gerestaureerde res taurant van de jachthaven „De Bra sem" bijeen. Voorz. J. N. v. d. Meer kon niet nalaten een lichte teleur stelling te uiten over de slechte matige opkomst, maar de in aanslui ting hierop gezellige ldenavond ver mocht toch een bredere belangstel ling te verkrijgen. Het jaarverslag van de secr., de heer P. H. Verdel, besprak de viering van het dertig jarig bestaan, hetwelk een rustig verloop had gehad. De deelname aan de wedstrijden was in stijgende lijn. Van de Na-Brasem is een film gemaakt. Voorts de successen dei- leden in team-verband en ook de pfrsoonlijke prestaties op de andere jlassen werden met ere vermeld. De penningmeester, de heer P. Ze- gers bracht het finantieel verslag uit, hetwelk een nadelig saldo van T 11.16 vermeldde, en ook dat de nationale wedstrijden de vereniging een nadelig bedrag van ruim f300 opleverden. De bestuursleden Jac. Rietbroek en P. H. Verdel werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature S. Vink met algemene stemmen de heer M. R. v. d. Veld verd gekozen. De Nationale zomer wedstrijden zijn vastgesteld op 15 en 16 Juli en de Na-Brasem op 30 September en 1 October. De onder linge wedstrijden vormden wederom een punt van uitgebreide discussie, speciaal met betrekking tot de N. E. RostOnnes wisselbeker, hetgeen door de leden een grote handicap voor de handicap wedstrijden ge noemd werd, waarom men het be stuur verzocht de schenker van deze beker te verzoeken om het vastge stelde reglement te doen wijzigen, opdat de onderlinge wedstrijden meer gestimuleerd kunnen worden. De onderlinge wedstrijden werden vastgesteld op 20 Juni en 30 Aug., met het voorstel om de handicap te regelen bij de start, zodat de voor gift ingezeild moet worden. Ook werd het bestuur in overweging gegeven wedstrijden te organiseren in z.g. ring-zeilen, en ook wedstrij den met liggende start. Hierna deed de voorz. enkele mededelingen o.a. dat nieuwe zeilbanen zijn verkre gen, welke door deskundigen zijn uitgezocht en reeds a.s. bij de a.s. Hollandia- en ook bij de wedstrij den van de Brasem gebruikt zullen worden. Bij de rondvraag werd de wier- plaag en de bestrijding ervan be sproken. De heer van Staveren, die dit werk zal uitvoeren, gaf een klei ne toelichting. Daar ook de zeilver eniging om een beijdrage in de kos ten hiervoor was verzocht, en deze met een negatief kassaldo zit, ver zochten enkele aanwezigen, alle le den te doen aanschrijven om een vrijwillige bijdrage, om alzo dit be drag te doen verkrijgen. Met de pas opgerichte V.V.V. zal een nauw contact onderhouden worden, omre den beide belangen enigszins paral lel lopen. KORFBAL NEDERLANDS TWAALFTAL. Het Nederlands twaalftal, dat 14 Mei a.s. te Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Aanval: dames: C. HelderVliet- man (Blauw Wit) en L. Hofschlag— Vlietman (Westerkwartier); heren: Munnikes (Luto) en Woudstra (BI. Wit). Middenvak: dames: R. Smittenaar (Olympia) en S. Burger (Rohda); heren: Berens (Ons Eibernest) en Schoen (Rohda). Verdediging: dames: A. Koper van Es en M. Fit (beiden van Wester kwartier); heren: Koper en Stoeltie (beiden van Westerkwartier). Reserves: dames: H. MerkSchui ten (Het Zuiden) en R. Eyselendoorn Vlier (Spangen): heren: 't Hart (Het Zuiden) en Challa (Luto). PAARDENSPORT LEO AXKIT WEER GESLAGEN. Etoile du Nord wint van Qualissa. Ongetwijfeld had Leo Axkit de Claire-Fontaine prijs kunnen winnen, nu Madame B een van de beste paar den en entr. Geersen niet aan deze course deelnam, ware het niet, dat King Spencer buitengewoon in vorm was. Juno-Vita (W. H. Geersen), die spoedig op de 2e plaats lag, moest vlak voor het einde deze plaats af staan aan King Spencer, omdat bei de werden overrompeld door de bin nen doorkomende Legality (stal Geersen, (rijder G. v. d. Wal). Het le nummer werd gesplitst in 2 afdelingen. De le afdeling werd ge wonnen door O Lapize II, welke pro fiteerde van een strijd tussen Norma Shearer en Lexington (J. de Vlieger). In de 2e afd. won de 3-jarige Orient Expres G. (rijder Geersen) het van Lex V en Nanda D (eig.-N. Doeven, rijder J. de Vlieger) die resp. de 2e en 3e plaats bezetten. De Bas ten Hagen-prijs, waarin Li- notte S (J .Wagenaar) zwaar favoriet was, hoewel even in de fouten, werd met gemak door hem gewonnen. Gro te bewondering wekte Kapitein Axkit die als laatste vertrok en de 2e plaats bezette. Nike van Hollo, die 3e werd, had ook veel aanhang, omdat hflj gereden werd door de 75-jarige Bas ten Hagen, die hierna werd gehul digd. In de le Ren werd de favoriet Taragas (J. v. Yperen) geklopt door Corrida, die van meetaf de leiding nam, waardoor Taragas met de 2e plaats genoegen moest nemen. Het klassieke rennummer, de Prijs van Haarzuilen, werd buiten veler verwachting, gewonnen door Etoile du Nord, hoewel regelmatig aangeval len door Qualissa Een zeer spannen de strijd tussen 2 klassieke paarden, welke nu eindelijk weer eens werd gewonnen door Etoile du Nord. De derde plaats bezette Qualle (Delbras- sine). De laatste ren was slechts bezet met 5 paarden, welke werd gewonnen door Noordwester, waardoor de favo riet Arienne de 2e plaats bezette, ousider Taxiol meest genoegen nemen net de 3e plaats.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6