Blauw Wit, winnaar van derby, staat nu bovenaan de Hoofdstad- U.V.S. speelde gelijk tegen Emma (1-1) Ondanks veldmeerderheid AKKERTJES Het Nederlands hockey-team won royaal van Engeland (3-0) Promotie en competitie 'A'ï 1 MEI 1950 DE LElDSlt COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Om het landskampioenschap van Nederland Jonkman, de midvoor van Heeren veen (links), in actie bij een aanval van de Friezen. WEER ZIJN WE EEN WEEK VERDER. Weer zijn drie wedstrijden ge speeld. En weer hebben de uitslagen verrassingen gebracht. Om te be ginnen zullen velen met ons in stilte een betere kans aan Ajax hebben toebedacht dan aan Blauw Wit. Toch is deze Amsterdamse derby een kleine zege geworden voor de laatste, die daarmede de lei ding in deze competitie heeft genomen. Alhoewel de uitslag een groot vraagteken was, doet het toch verrast aan, te horen dat Heerenveen van de Enschedese Boys verloren heeft, in een wedstrijd, die niet met gouden letters in de annalen van de K.N.V.B. geschreven zal worden.De Limburgse derby MauritsLimburgia werd een overwin ning voor de gastheren, wat in zoverre toe te juichen is evenals voor de Ensch. Boys dat de spanning toeneemt, nu de clubs met de meeste verliespunten overwinningen hebben geboekt. Het is nog veel te vroeg om conclusies te trekken. Maar enige punten staan toch vast. Op de eerste plaats, dat Heerenveen tegenvalt. En bovendien, dat het lands kampioenschap mogelijk een Amsterdamse zaak zal worden. Wie dan de uiteindelijke winnaar zal zijn, daar laten we ons nog niet over uit. De toekomst zal moeten leren). Van Stoffelen als keeper AJAX—BLAUW WIT 0—1. De zo met spanning verbeide hoofd stedelijke derby in de kampioenscom petitie tussen Ajax en Blauw Wit is niet geworden wat men er van ver wachtte. De eerste helft was het aan kijken volkomen waard, doch na her vatting was het spel rommelig en pretentieloos. Slechts de laatste mi nuten, toen Ajax er alles opzette om gelijk spel te forceren, een offensief waaraan zelfs stopper van der Hart deelnam, brachten enige sensatie. Overigens viel na rust nog meer sensatie te beleven, doch dit had maar heel weinig met voetbal te ma ken. Midden in de tweede speelhelft greep de Ajax-doelman van der Pol plotseling naar zijn linkerzij. Hij had kennelijk erge pijn, hetgeen scheids rechter Schipper niet ontging. Deze floot af en van der Pol verliet het veld. Maar toen bleek tot ieders ver bazing, dat Ajaxgeen reserve doelman langs de lijn had. Na lange discussies besloot aan voerder Stoffelen, die in de Ajax-ju bileumrevue al had bewezen meer in zijn mars te hebben dan de capacitei ten van halfspeler, zelf in een ge leende trainingsblouse de rol van keeper te gaan vertolken. Nauwelijks had hij een bal aangeraakt, of van. der Pol kwam weer uit de kleedka mer terug. Reeds bij het eerste schot, dat hij kreeg te verwerken bleek dat hij absoluut niet fit was. Bang dat hij zich zou forceren na afloop vernamen wij dat van der Pol de laatste tijd last heeft van zijn nie ren bewogen zijn ploegmakkers hem het spel te staken. Met tegenzin gaf van der Pol toe en weer ver scheen Stoffelen onder de lat. Nu echter om na enkele minuten plaats te maken voor de jeugdige Vinck, de doelverdediger van het derde elftal, dit intussen ergens van een tribune was gehaald. Al met al een vertoning, die men bij een dergelijke wedstrijd toch zeker niet mag verwachten. Vinck. een oud-Blauwwitter, bleek uit het goede keepershout gesneden en hij slaagde er in het doel van Ajex verder schoon te houden. Het spel van Ajax verschilde he melsbreed in opvatting en uitvoering met dat van Blauw Wit. Ajax speel de het bekende korte spelletje met veel combinaties in de breedte van het middenveld en korte tikjes in de voorhoede. Een methode, die alleen dan succes kan hebben wanneer èn het positiespel èn het plaatsen goed zijn verzorgd. Hieraan mankeerde het deze middag juist volkomen. Hiertegenover stelde Blauw Wit een fris open spel met Lakenberg en Tjepkema als prima schakels tussen verdediging en aanval. Voortdurend werden de vleugels aan het werk ge zet en de goede getrokken voorzet ten, die daarna volgden, vormden dan ook een voortdurende bedreiging voor de rood-witte verdediging, waarin van der Hart en Potharst een goede wedstrijd speelden. Na 18 minuten werd het enige doelpunt gescoord. Nadat een poging van de handige en snelle rechtervleu gel TolmeijerTjepkema was ver ijdeld, kwamen de Zebra's door het centrum terug. Het leek een on schuldige aanval en misschien was het dit ook, als Beumer geen fout had gemaakt. Van der Pol trachtte de zaak nog te redden door snel uit zijn doel te komen, doch Heffels, die goed was doorgelopen, bereikte de bal even eerder en met een korte punter vloog het leder in het doel (0-1). Slechte wedstrijd met ruw spel hoede niet in staat te zijn van de kansen te profiteren. Keer op keer werden harde schoten ver naast of over het doel gelost. De Heerenveen- se achterhoede bleek deze middag niet goed op dreef te zijn. Vooral in de eerste helft had zij geen vat op het aardige combinatiespel van de Enschedeers, die vrijwel voortdurend ir» het offensief waren, doch het doel aanvankelijk niet wisten te vinden. Ofschoon de Heerenveense voorhoe de het moeilijk had tegen de Ensche dese verdediging, waarin vooral doel man Koper en rechtsback Bruggeman oovielen, dreigde er van de linker vleugel menigmaal gevaar. Abe Len stra schiep, ofschoon hij zich niet bij zonder inspande, tal van fraaie kan sen en met vele geraffineerde pas ses trachtte hij de Enschedese ach terhoede uit het verband te spelen Lenstra werd vooral in de eerste helft sterk bewaakt, daardoor kon hij zijn spel niet steeds ontplooien. Eerst in de tv eede helft speelde hij zich tel kenmale vrij en vuurde harde scho ten af op het Enschedese doel. Toen de wedstrijd ongeveer een half uur oud was, was het de hard werkende Albers, die eerst verschil lende malen links en rechts naast het Heerenveense doel had geschoten en toen doelman Veenstra kon verras sen (10). Abe Lenstra gaf telkens de bal keu rig aan zijn medespelers en eenmaal leek het of de snelle linksbuiten Hofma daarvan zou profiteren. Maar zijn schot ging rakelings naast. Kort voor de rust hadden de Heerenvee- ners succes. Een aanval uit het mid denveld werd door de Enschedese aanvoerder slecht weggekopt, juist naar Abe Lenstra, die onmiddellijk een zuiver gericht schot inzond, dat voor Koper onhoudbaar was (11). Na de hervatting daalde het spel peil nog meer; zowel bij Heerenveen als bij de Enschedeëers werd slecht geplaatst. Voor het Enschedese doel ontstond een hachelijk ogenblik, toen Abe Lenstra een hard schot loste dat door Schuurhuis op het laatste moment vallend kon worden wegge kopt. Inmiddels hadden de Friezen hun voorhoede omgezet. Midvoor Brands- ma had zijn plaats verwisseld met rechtsbutien ploeg. Inderdaad wer den de Friese aanvallen talrijker en gedurende 20 minuten was er spra ke van een overwicht van Heeren veen. Een vliegend schot van Len stra, juist onder de lat, kon Koper corner stompen. Intussen had de wedstrijd een onaangenaam karakter gekregen doordat veelal te hard werd gespeeld en de verstandhou ding tussen enkele spelers te wensen liet. Succes kwam aan de kant van de Boys, toen Koenders, die het te vaak alleen wilde proberen, een hem toe gespeelde bal juist over de toesnel lende veenstra en Jan Lenstra in de uiterste rechterhoek kopte (21). Zonder dash tegen puik spel MAURITS—LIMBURGIA 2—1 In de tweede helft waren mis schien 10 Minuten gespeeld, toen Maurils in de achterhoede een vrije trap kreeg te nemen. Willems plaatste de vrije trap loodrecht op het Limburgia doel, waar J. van Lubeck en van 't Hooft zich gereed maakten om met elkaar een duel uit te vechten. Maar voor dat deze elkaar zwaar hinderende spelers het Ieder konden bemachtigen, was de kleine Maesen als een pijl uit de boog toegeschoten, pikte de bal in een rush mee en voordat Jacobs zich realiseren kon wat er gaande was, had de Maurits-linksbinnen de bal in de uiterste hoek geschoten. Maurits leidde met 21, nadat Limburgia in de eerste helft door Leo Cox de leiding had genomen en van 't Hooft voor het ingaan van halftime een schitterende aanval over de linkervleugel met de gelijk maker had bekroond. Er scheen voor Limburgia echter ruimschoots tijd om deze kleine achterstand in te lopen. De Brunsummers hadden voor hetere vuren gestaan en in de ze achterstand kon niets verontrus tends steken. Maar hoe langer de wedstrijd duurde, hoe meer het de vraag werd of de Brunsumse voor hoede wel in staat zou zijn om de verdediging v. Maurits te passeren Maurits. De stand luidt thans: Blauw Wit Ajax Limburgia Heerenveen Maurits Ensch. Boys 3 2 1 0 5 8—4 3 2 0 14 4—2 3 1113 8—8 4 1 1 2 3 7—8 4 1 1 2 3 8—11 3 10 2 2 4—6 De Limburgia-voorhoede miste de ze middag dash. Er zat weinig ver band in deze linie en bovendien bleven cracks als Bruist en de Graaf in gebreke. Maurits speelde in deze wedstrijd een puike partij: snel en doortas tend met herhaaldelijk een uitste kend positiespel, waarop de achter hoede van Limburgia niet steeds vat had. Keeper Jacobs was de peri kelen van de vorige wedstrijd ge heel te boven en speelde een feil loze partij. Hij kon weinig aan de doelpunten doen. Beide teams speelden in een hoog tempo en de eerste waardevolle kans ontstond voor het doel van Maurits door een misser van Muy- ris. Van Lubeck kon daardoor de bal rustig voor doel plaatsen en het was aan de waakzaamheid van Wilms te danken dat het schot van de Graaf geen doel trof. Aan de an dere kant kreeg van 't Hooft een kans om van te duizelen, toen Beks hem in vrije positie het leder toe speelde maar de Mauritsmidvoor faalde totaal met zijn schot. Het snel op en neer gaand spel bracht zowel Mol als Jacobs in actie en beide doelwachters deden hun werk alle eer aan. Na 18 minuten viel het eerste doelpunt, toen Muyris talmde met het wegwerken en de bal tenslotte bij Cornelis van Lu beck kwam. Op zijn voorzet scho ten Bruist en Leo Cox toe. Het was de laatste die Mol het nakijken gaf. Maurits speelde iets te ontstui- mig en het plaatsen was onzuiver. Het veldspel van Maurits was toch beter en nadat Beks en Maessen langs Huizen waren gesneld kreeg van 't Hooft de bal onder contro le. Hij schoot hoog in de touwen. (11). In de tweede helft maakte Maessen op de bovenomschreven manier het tweede doelpunt van DE EMMA-SUPPORTERS, die in groten getale aanwezig waren, zon gen voor de aanvang reeds overwinningsliederen, want hun ploeg was favoriet voor deze wedstrijd. Immers, in de voorbeschouwingen was de voorhoede, waarin de Gebr. v. d. Gyp, wel goed voor enkele doel punten. Doch, hun zang was wel wat voorbarig geweest, want het zal hun tijdens de wedstrijd wel duidelijk zijn geweest, dat met de U.V.S.- ploeg niet te spotten viel. De Enschedese Boys hebben op het ^Volkspark revanche genomen voor hun nederlaag tegen Heerenveen van 14 dagen geleden. Maar niemand zal aan deze wedstrijd, welke de Boys met 21 wonnen en die eerder span nend dan fraai was, prettige herin neringen bewaren. Niet alleen stond deze ontmoeting op laag peil, maar er werd vooral in de tweede helft ruw gespeeld. Het was voor de mid voor van de Enschedeëers, Selderhuis Jr., een geluk, dat op het ogenblik, toen hij zich niet kon beheersen en hij spil de Jong van Heerenveen op zettelijk een trap gaf, de scheids rechter met de rug naar hem toe stond. De Enschedeër werd echter nadat hij door tussenkomst van de grensrechter tot de orde was geroe pen het verder meerspelen niet ont zegd. Even als in de beide vorige wed strijden bleek de Enschedese voor- De Blauwwitten hebben zich van het begin tot het einde vol élan in de strijd geworpen en was vrou we Fortuna U.V.S. goed gezind ge weest dan was een overwinning niet onmogelijk geweest. Wij den ken hierbij aan het schot, dat door Blom tegen de onderkant van de lat werd geschoten. Volgens perso nen, die achter het doel stonden, kwam de bal in het doel terecht, doch stuitte af op een kluitje en sprong weer in het veld terug. De scheidsrechter, die uitstekend floot, en zich als een vader tussen de 22 spelers bewoog, kon zulks niet con stateren en liet doorspelen. U.V.S. speelde technisch beter voetbal dan Emma, hoewel de Em* ma-aanvallen gevaarlijker waren. De U.V.S.-verdediging was bijzon der goed op dreef en menige Em- ma-aanval vond een ontijdig einde door resoluut ingrijpen van midden linie en achterhoede. In de voor hoede was midvoor de Wolf een ideale aanvalsleider. Na zijn volle dig falen in de wedstrijd tegen Neptunus, was hij nu een voortdu rende bedreiging voor de Emma- verdediging. De veel geroemde Emma-voor hoede, waarin vier gebr. v. d. Gyp spelen, was gevaarlijk en doortas tend, doch er werd meermalen te individueel gespeeld, zodat de U. V.S.:defensie steeds tijdig kon in grijpen, terwijl in laatste instantie keeper v. Well er goed oog op had. Het U.V.S.-terrein was voor deze gelegenheid versterkt met de tri bunes van het N.B.L.O.-terrein, en naar schatting waren er 11 a 12000 bezoekers aanwezig. Reeds direct na het begin was de rechtervleugel van U.V.S. zeer ac tief en een prachtige voorzet van Fasel werd door keeper Scholtens keurig onderschept, terwijl hij even later een hard schot van de Wolf onschadelijk wist te maken. Er werd in zeer hoog tempo ge speeld en het spel verplaatste zich zeer nel met beurtelings gevaar lijke momenten voor beide doelen. Een kopbal van v. d. Gijp ging juist naast, terwijl v. Well na een scherp genomen corner uitstekend wist te redden. De Emmaploeg, die Met een hoge sprong vangt de Blauw Wit-keeper van Raalte een der vele schoten op zijn heiligdom DE MODERNE VROUW VREEST ZE NIET want zij verdrijft de periodieke pijnen en dat lusteloze gevoel met „AKKERTJES". Zij leeft alsof er geen kalender bestaat en doet haar werk vol levenslust, óók in dagen die zij vroeger als „verloren" beschouwde. Dv aanvoerder van het Nederlandse hockey-elftal onderbreekt een der weinige goede aan vallen der Engelsen Beter dan tegen België In een van zijn beste, zo niet de beste wedstrijd sedert de oorlog, heeft het Nederlands Hockey-elftal gistermiddag in het Wagener Stadion te Amstelveen een klinkende en vol- UITSLAGEN VAN ZONDAG KON. NED. VOETBALBOND Om het landskampioenschap: AjaxBlauw Wit 01; Maurits Limburgia 21, Enschedese Boys Heerenveen 21. Promotie-wedstrijden 2e klasse: UVSEmma 11. Zuid I: De Ba ronieDe Valk 50. Oost: Vitesse Tubantia 1—1, Quick N.Rheden -2. Promotie 3e klas: DCVHFC 0—2; ODS-SVM—Sliedrecht 3—4. 4e klas A: SJCDocos 1—0; Lis- seArchipel 53, LDWSBSM 11 4e klas B; AlphiaKRV 54. MaasstraatWoerden 31, VVP Wilhelmus 31 (VVP kampioen). 4e klas C: Lenig en SnelSpoor wegen 21, Naaldwijk—Rava 13, KranenburgVogel 32, DHLTe Werve 41, DonkDSO 22. 4e klas E: StolwijkSt. Lode wijk 11 (Stolw. kampioen), Velo Schiedam 02, BelvedereSpoor- wijk 43, LugdunumAmmerstol- se SV 0—3. 4e klas F: NHSSIOD 1—1, Flo rissant— SMV 2—0, VEP—ONIT L0, Hermandad—Bodegraven 23, DEHHaastrecht 01. KON. NED. KORFBALBOND Om het kampioenschap van Ne derland: WesterkwartierRigters- beek 9—3, WWMD—PSV 4-8. Z.H. Ie klasse: Het ZuidenAchil les 82. Om de Zilveren Korf: Spangen Algemene 44. KON. NED. LAWNTENNISBOND Hoofdklasse: Leimonidas ILei- monidas II 7—0, DDV I—THOR RW 1—7. Eerste klasse: Park MarlotLeid- se LTC 16—1. Overgangsklasse: Leidse Stud.— Het Spieghel in 50 (reglementair) Neptunus Emma U. V. S. Baronie Kerkrade De Valk het begin offensief van U.V.S. goed had doorstaan, wist het spel meer te verplaatsen en de voorhoede werd nu gevaarlijker, v. Well be zorgde de U.V.S.-aanhang een stig moment, toen hij een keihard schot liet glippen, doch juist voor de doellijn kon hij het leer nog be machtigen. Devilee, die zich vergis te bij een fluitsignaal van de tram, maakte hands. De vrije trap, die hierop volgde, gaf weer een angstig moment voor het U.V.S.-doel te zien, doch v. Duyl wist op schitte rende wijze te redden. Met blanco stand trad de rust in. In de tweede helft ging het spel' ten deelden weer snel op en neer, tot dat Ver- punten aeemen- hoogt na 9 min. de bal vanaf de Quick doellijn keurig voor doel plaatste, Tubantia waar de Wolf klaar stond om met Vitesse een harde kopstoot de keeper on- Rheden houdbaar te passeren. (10). Dit doelpunt inspireerde Emma tot grotere krachtsinspanning en daar U.V.S. in teruggetrokken positie ging spelen, werd het meermalen benauwd voor het heiligdom van v. Well. Uit een voorzet van Blom kreeg Verhoogt in moeilijke positie de bal, doch hij schobt juist in han den van de keeper. Even later heeft Emma niet over geluk te kla gen toen het reeds vermelde schot van Blom over de lat in het veld terugsprong. Na 30 min. spelen kwam de gelijkmaker. Emma kreeg een vrije trap toegewezen even buiten het strafschopgebied. Deze werd snel genomen, maar leverde niets op. De scheidsrechter liet de vrije trap echter overnemen. De linksbinnen F. v. d. Gijp deed als of hij zou schieten, doch de links half Roubos snelde toe en schoot keihard op doel. v. Well stompte het leer weg, doch juist voor de voeten van C. v. d. Gijp, die deze kans dankbaar aanvaardde en keihard inschoot (11). De laatste 15 min. nam U.V.S. het spel in handen, afgewisseld met en kele gevaarlijke uitvallen van Em ma. Blom kreeg nog de kans,i van de dag om het winnende doelpunt te scoren, maar zijn schot was te zacht. Onder grote spanning verlie pen de laatste minuten zonder dat een der partijen nog wist te doel-'L. D. W. S. punten. B. S. M. U.V.S. en Emma speelden gelijk in de promotiecompetitie van West II. Het is een uiterst spannende en faire wedstrijd geworden, waarbij U.V.S. een zeker overwicht had, zonder dat de Leidenaars zulks ook in doelpun ten konden uitdrukken. Emma mocht tenslotte blij zijn met een ge lijk spel, maar intussen heeft U.V.S. thans reeds drie punten verspeeld en hoewel er nog tal van mogelijkheden op een goed eindresultaat zijn, wordt het nu toch heus tijd, dat U.V.S. niets meer verloren iaat gaan.De stand is nu: 110 0 4—0 2 10 10 1—1 1 2 011 1—5 1 In het Oosten speelde Quick na twee gewonnen wedstrijden gelijk tegen Rheden, doch het was een ge luk, dat ook Vitesse en Tubantia de 3 2 1 0 6—2 1 4—2 1 4—6 2 4—8 In het Zuiden boekte de Baronie haar tweede zege, Thans werd 't 5-0, op de Valk. 10 0 1 7—1 1—2 0—5 De strijd in het Noorden ontwik kelt zich in het voordeel van Zwar- temeer, want gisteren kon L.S.C. het niet verder brengen dan een punt loos gelijk speL Zwartemeer 2 1 L. S. C. 2 Friesland 2 5—1 0—0 1—5 S.J.C. aan de kop Dank zij een moeizaam veroverde 10 zege op Docos heeft SJC gis teren eindelijk de leiding gekregen in de 4e klasse A. Resten nu nog de wedstrijden LisseSJC en ASC Hillegom. Lisse won van Archipel en LDWS speelde gelijk tegen BSM. S. J. C. A. S. C. Archipel Rouwkoop V. V. S. B. Hillegom Teylingen Lisse Docos 19 15 0 4 30 19 11 7 1 29 20 9 4 7 22 18 7 4 7 18 20 6 6 8 18 18 4 9 5 17 18 7 3 8 17 19 6 5 8 17 20 5 7 8 17 20 4 7 9 15 18 2 4 12 10 komen verdiende 30 overwinning behaald op het Engelsche elftal. In In deze eerste ontmoeting met de Engelsen sedert 1939, toonden de Oranjehemden zich over alle linies zowel technisch als tactisch verre su perieur en des te meer mag dit vol doening schenken, omdat het ver toonde spel niet het resultaat was van te weinig of zwakke tegenstand, maar van eigen snelheid en kracht. In de voorhoede vlotte 't na de terug keer van de tegen België vervangen Kruize uitstekend. In het eerste kwartier loste hij twee formidabele schoten, die nog geen doel troffen. Ook Esser zag een schot gekeerd door de uitstekende Engelse doelman Herden. Links swichten Esser en Bouwman, dat het een lust was. Tel kenmale schoot Esser van het mid denveld bij de zijlijn de bal naar zijn eigen plaats, waar Bouwman naar buiten rennend zijn pass oppikte en voorzette, doch na 17 minuten kwam hij ten val en moest zich er verder toe bepalen langs de lijn te hinken. Enige minuten later legde Rinkel de grondslag voor het eerste zeer fraaie doelpunt. Hij nam de bal, die door de Engelsen naar voren werd geslagen, op eigen helft in de lucht op zijn stick. Hoog over de op het middenveld opgestelde Engelse verdediging heen suisde de bal naar onze rechtervleugel en de snelle van Heel wist Rinkels pass nog juist bin nen de zijlijn te houden. Vlak langs de toesnellende Engelse linksback Carnwell gaf hij een afgemeten voor zet, die in de straf cirkel juist buiten het bereik van de uitlopende keeper neerkwam. Esser was er meteen bij om de bal van dichtbij langs Her den in het net te plaatsen (10). Het spel werd daarna al even he vig op de Engelse helft voortgezet. Vlak voor de rust kwam het ver diende tweede doelpunt. Esser, nu linksbinnen, slipte onverwacht tus sen de Engelse spil Dickins en rechts half Walford door, waarna hij de bal met een korte tik af gaf aan de mee gelopen Kruize, die op zijn beurt langs rechtsback Smith stormde, maar daarna keeper Herden voor zich zag opdoemen. Vallend loste hij langs de voor hem glijdende doel wachter e;en schot, dat doel trof (2—0). Na de pauze trachtten de Engelsen het spel te verplaatsen, maar zij kre gen er met dit fel-spelende Neder landse team geen gelegenheid toe. Kruize ving na 12 minuten keurig een door van Heel genomen lange corner op en loste een schot. De bal ketste op een Engelse stick af, maar bleef vlak voor Kruize liggen. Met diens tweede harde, lage schot ver dween de bal dwars door de haag van Engelse spelers, die zich op de doellijn hadden opgesteld, in het net 3—0. LAWNTENNIS COMPETITIE EERSTE KLASSE. Park Marlot 1—Leidsche L.T.C. 1 8-2. In haar derde wedstrijd was Lei den bij het gastvrije Park Marlot op bezoek en ondervond ook hier de zwaarte van het eerste klasseschap. Leiden miste weer het „erdoorheen slaan", hetgeen duidelijk blijkt uit de vier partijen, welke drie sets vergden, maar welke alle vier winst punten voor de Hagenaars oplever den. Bij de enkelspelen verraste mevr. de Gruyter door uitstekend spel en zij redde daarmede de Leidse eer. De dubbelspelen waren een copie van verleden week. Veel strijd in het eerste gemengd-dubbel (44 in de derde set) en een twee sets over winning van de combinatie Ringrose- Noordman. A.s. Zondag beginnen de return wedstrijden en ontvangt Leiden op „De Krogt" de Haarl. L.T.C. I. Wan neer die vele betwistte partijen aan Leiden zullen komen, dan zullen de resultaten ook beter worden. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heren-enkelspel: J. DeibertA. Sitsen 64, 6—4; mr. S. Boomstra A. Schilp 6—2, 5—7, 6—3, Ch. v. HeekJp. Noordman 60, 06, 86. Dames-enkelspel: mevr. D. Wack- witzmevr. A. E. de Gruyter 57, 26; mej. H. de Lintmej. A. Moo- lenbur 62, 64. Gemengd-dubbelspel: mevr. Jur- gens en J. Deibert.Mevr. de Gruy ter en A. Schilp 63, 36, 64; mevr. Wackwitz en mr. Boomstra mej. Moolenburg en H. Ringrose 62. 6—0. Dames-dubbelspel: mevr. Jurgens en mevr. Wackwitzmevr. de Gruy ter en mej. Moodenburg 60, 62. Heren-dubbelspel: mr. Boomstra en DeibertSchilp en Sitsen 46, 64, 64; v. Heek en de VosRingrose en Noordman 57, 46. Derde klasse: Leidse L.T.C. 2 Houtrlst .4 80. Vierde klasse: Leidse L.T.C. 3 Velserbroek 2 44.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5