Leids Koninginnefeest in regen voortgezet en besloten Eerste steen gelegd voor 188 woningen in Meerburgerpolder L EI D S E S3 HUTSPOT RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING MAANDAG 1 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA En hier is dan de „Reizende Beiaard" gaf in de stad. die Zaterdag openlucht-concerten (Foto: „De Leidse Courant".) Het Leidse Koninginnefeest, Zater dagmorgen zo feestelijk en zonnig begonnen, is 's middags in stromen de regen voortgezet en 's avonds on der al even hard stromende regen geëindigd. Desalniettemin werkte de „Reizen de Beiaard" het hele programma van acht concerten op verschillende pun ten in de stad geheel af. En alsof er geen vuiltje aan de lucht was, marcheerde 's middags om drie uur het Leidse Politie-muziekgezelschap door de Leidse straten, 's Avonds werd hetzelfde gedaan door de Chr. Muziekvereniging „Concordia". Hoe het programma, geheel in het teken van de sport, 's middags in de Leidse Hout verliep, kunt u in ons sportblad lezen. Zowel burgemeester van Kinschot als wethouder van Schaik, secretaris mr. J. Bool, com missaris R. J. Meyer en mr. Streng gaven hier blijk van hun belangstel ling en volgden zeer geïnteresseerd de sportverrichtingen. Feestavond. 's Avonds om acht uur was de Stadsgehoorzaal geheel gevuld met feestvierende Leidenaars, toen de voorzitter van „Koninginnedag", dr. ir. P. C. Lindenbergh, een welkomst woord sprak tot de burgemeester, wethouder van Schaik, de rector magnificus, prof. dr. B. A. van Gro ningen, bestuursleden van de Chr. Oranje-vereniging, van de Drie- October-vercn. en afgevaardigden van het L.S.C. en de V.V.S.L. Helaas kon nog geen welkom worden toe geroepen aan de Belgische gasten, die deze avond zouden meemaken, doch zich wat verlaat hadden. Later op de avond voerden mr. Streng en de heer Coers de Gentse gasten naar dit feest. Hoewel zij dus bij de aanvang nog niet aanwezig waren, werd toch te hunner ere het Belgische Volkslied gespeeld en klonk het Wilhelmus, wat allen meezongen. Burgemeester van Kinschot hield een korte toespraak en dankte de vereniging „Koninginnedag" voor de prestaties op dit feest geleverd. Spr. herinnerde aan de verknochtheid van het Nederlandse Volk aan het Huis van Oranje en wees er op, dat Konin gin Juliana reeds in Canada, voor dat zij dus koningin was, de naam van Nederland heeft helpen hooghou den. Na voorlezing werd een telegram verzonden aan H. M. de Koningin. Na dit officiële gedeelte ving een programma aan van vrolijke klein kunst, gebracht door Louis Noiret's Theaterbureau, onder de titel „Daar gaan we naar toe". Het Leids Politie- muziekgezelschap begon met een fik se mars en daarna rolden de lach salvo's door de zaal. Het was niet zo zeer een uitbundig dan wel een be schaafd programma, waar iedereen volop van genieten kon. We denken slechts aan de komische schets „Ka binetswisseling" en niet minder aan de „Eskimo-perikelen, nummers, die bijzonder goed insloegen. BINNENLAND. De eerste vrouwelijke religi- euse zuster M. Paraclita Speetj ens van de Medische Missiezusters, is aan de universiteit te Utrecht be vorderd tot arts. Door de lintjesregen werden dit jaar 1600 Nederlanders bedacht, tegen 1700 vorig jaar. BUITENLAND In een voorstad van Saigon in Indo-China zijn een duizendtal stro hutten door brand vernield. Aan blussen viel nauwelijks te denken, want er was geen water. Denemarken zit met de erfenis der Duitse bezetting, n.l. de fortifi caties. Alleen om ze af te breken heeft Denemarken reeds meer dan 30 millioen kronen moeten uitgeven. In de streek van Livorno zijn opnieuw aardschokken gevoeld. Te Gabbro liepen de mensen alweer hun huizen uit om in de openlucht te gaan kamperen. In Panama zijn de communis ten buiten de wet geplaatst. Alle communistische activiteit is verbo den. Aan het einde dankte de heer Lin denbergh het gezelschap voor hun optreden en werd de leiding van de avond overgedragen aan de Sport stichting, die- een gezellig samenzijn organiseerde, met muzikale medewer king van het Leids Muziekgezelschap „Sylvia". De Belgische gasten zetten hirebij hun beste beentje voor! En het was al diep in de nacht, voordat aan de feestvreugde een einde kwam. Kerkelijke herdenking. Een plechtige herdenking van de verjaardag van H. M. de Koningin vond gistermorgen plaats in de Hoog landse k.erk, waar ds. M. W. J. Geur- sen voorging. In alle katholieke ker ken werd na de Hoogmis het „Te Deum" gezongen. Wandeltochten. Ook de wandeltochten, georgani seerd door de Ver. Koninginnedag, hadden een vlot verloop. 's Middags werd gestart vanaf Royal aan de Douzastraat voor toch ten over 15 en 25 K.M. Ondanks het slechte weer waren de ongeveer 200 tippelaars te ruim zeven uur weer behouden thuis. Noemen wij als bijzonderheid bij de 15 K.M. het deelnemer, van Lei- dens oudste tippelaar, de heer Broek- sema, 79 jaar. die hiermede zijn 101e wandeltocht volbracht! Bij afwezigheid van de voorzitter der ver. Koninginnedag, sprak aller eerst de heer C. A. de Bruyn enkele waarderende woorden tot de deelne mers en noemde deze tochten wel een van de zwaarste, tot nu toe gelopen. Vervolgens was het de heer K. Cebol, die namens het bestuur de prijzen uitreikte, waarbij spr. aller eerst hulde bracht aan Zr. Kramer van „Endegeest" die het dit jaar presteerde ook met een groep „ver pleegden" aan deze tochten deel te nemen. Voor deze daad van zelfop offering kon hij niet anders dan een eerste prijs toekennen. Zoals verwacht werd kwam de groep van de Meelfabriek definitief in 't bezit van de Wisselbeker. Tot slot kreger alle deelnemers een diploma en zij, die voor de derde maal meeliepen, een fraaie medaille. SPEELGROEP VAN O K. O. „Excuseerik ben mijn zus?!'' De parochianen van St. Leonar- dus waren gisteravond in groten getale naar de Schouwburg geto gen, om de speelse comedie „Excu seerik ben mijn zus?!' welke de speelgroep van O. K. O. opvoer de. bij te wonen. De boog kan niet altijd gespan nen staan zeker niet op een van de eerste werkelijke lentedagen en daarom had men, na het ernstig stuk van vorige keer, zijn keus ge daan uit een luchtiger genre. Zelfs het décor was in lentesfeer, want de huiskamer, waarin de handeling zich afspeelde, zag uit op een groe ne tuin van een Brabants dorpje. Helaas hadden de dorpsbewoners weinig oog voor de natuur. In hun midden had zich iets afgespeeld, wat de gemoederen danig in beroe ring hield. Een of andere snoodaard was zo vrij geweest een scenario te leveren voor een film, die een beeld gaf van het leven in het dorpje. Al le persoonlijkheden kwamen er in voor, maar op een enkele uitzonde ring na, wisten zij de film weinig te waarderen. Er werd een comité van notabélen gevormd, die de schrijver natuurlijk veilig ver borgen achter een pseudoniem wel even op zou snorren. Niemand dacht er echter aan, om de school juffrouw want die was de dade- res te verdenken. En zo ontston den er allerlei verwikkelingen, die natuurlijk tot een happy end voer den. De speelgroep O. K. O. heetf met deze opvoering een nieuw succes geboekt, want overigens niet te verwonderen is, aangezien zij in de vrij korte tijd van haar bestaan een kern van goede speelsters en spe- 1 s heeft weten te vormen. Opval lend was gisteren het vlotte spel van mevr. D. Heijnen-Steegers, F. v. d. Meijden, G. Heijnen en S. V3n Egmond. Wij willen hiermede ech ter volstrekt geen afbreuk doen aan het spel der andere medewerken den. Er was niemand, die uit de toon viel en daarom stond het ge heel ook op behoorlijk peil. Tussen de bedrijven zorgde „De Graspiepers" voor 'n stukje muziek. Pastoor v. d. Schoot vertolkte de gevoelens van de aanwezigen door aan het slot van de avond een woord van dank te richten tot allen, die aan deze geslaagde avond hadden medegewerkt. Terwijl nog meerdere bouwplan nen dit jaar „van stapel zullen lo pen" en er in LeidenNoord en Morswegkwartier druk wordt ge bouwd, werd Zaterdagmiddag de eerste steen gelegd voor het uitbrei dingsplan Meerburgerpolder aan de Hooge Rijndijk. De wethouder van Openbare Wer ken, de heer A. J- Jongeleen, die wij al eens eerder een eerste paal heb ben zien heien en een eerste spade in de grond hebben zien steken, ver richtte ook ditmaal deze plechtig heid, welke o.a. werd bijgewoond door wethouder D. v. d. Kwaak, de besturen van de Woningbouwvereni ging „Eensgezindheid" en „Ons Doel" die de hier te bouwen 188 woningen, welke onderdak aan 219 gezinnen zullen geven, in exploitatie zullen ne men, de directeur van Gemeente-wer ken, ir. D: Boogerd, de leden van de Commissie van Openbare Werken, vertegenwoordigers van de afd. Zuid Holland van de Nat. Woningraad, de chef van het Gem. Huisvestingsbu reau de heer G. J. Philipsen, mevr. Landman, wier echtgenote als archi tect van dit bouwplan optreedt, af gevaardigden van diverse bouwvere nigingen en tal van ambtenaren, die met de uitvoering van dit plan zijn belast- De voorzitter van de Bouwcom missie, die uit beide deelnemende woningbouwverenigingen is gevormd de heer M; H. Noteboom, gaf een overzicht van de voorbereidende be sprekingen, welke geleid hebben tot deze bouw en die op 9 Januari 1948 een aanvang namen. Alvorens wethouder Jongeleen er toe overging om de eerste steen in te metselen, gaf hij een overzicht van de Leidse woningbouwplannen, welke reeds ten dele worden uitgevoerd om hieraan de verheugende mededeling te verbinden, dat het in het voorne men van het Oolege van B. en W. ligt om ook dit jaar nog met de bouw van het tweede blok huizen en in de Meerburgepolder te beginnen. Bo vendien kan het bestuur van de Wo- ninbouwfederatie zeer binnenkort een uitnodiging verwachten om deel te nemen aan eén bespreking, waarin overleg zal worden gepleegd aan welke Woningbouwvereniging de i exploitatie zal worden opgedragen riaandag, 1 Mei. Allereerst op deze schitterende lentedag, groot nieuws. Na een ver blijf van 12 jaar in de Braziliaanse Missie is pater Dominicus Goddijn, O.Carm., gisteren weer in de Sleutel stad teruggekeerd. Hij blijft een half jaar in de stade om te genieten van een welverdiende vacantie, en hééft z'n intrek genomen bij familie, op Drie Octoberstsraat 51 te Leiden. En er stromen bij Stadskok be richten binnen over de grote Maria- hulde van de kath. Leidse jeugd, morgenavond in de Hartebrug. Le den boven de 14 jaar van de Golf brekers worden om half acht bij de R.K. Ulo, Vrouwenkerkhof, ver wacht. Liefst in trainingspak. Groen wit moet om half acht in de gym.- zaal van de Os en Paardelaan-school zijn. De lessen van morgenavond zijn naar a.s. Vrijdag verschoven, op de zelfde uren als Dinsdag. Veertienja rige en- ouder leden van V.N.L. ko men om half acht in de zaal aan de Maria Gijzensteeg. De Docos-voet- ballers moeten reeds om kwart voor zeven aan de Potgieterlaan zijn. Laat niemand wegblijven. Laat het een werkelijk grootse hulde worden van de gehele katholieke jeugd. Bovendien wordt morgenavond in de gym.zaal van de Voorzienigheid een film vertoond. „De Eeuwige per rol De grootste en de beste! GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert Maan dag a.s. te 2 uur. Agenda o.a.: Benoeming van een gemeentelijk gedelegeerde in het bestuur van de Zita-Vereniging, afdeling R.K. Vak school voor meisjes (vacature-Wil- mer). Voorgedragen wordt de heer A. van Dijk. Gunstig praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Geref. School vereniging te Leiden om medewer king tot het aanbrengen van een rij wielbergplaats bij zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandse Kerkgracht 20a. Voorstel inzake het verstrekken van een geldlening van f 12.000. aan de Speeltuinvereniging „Ooster kwartier" voor de bouw van een club huis op haar speelterrein aan de Am- bonstraat. Voorstel inzake het verstrekken van een geldlening van 7000.aan de Speeltuinvereniging „Westerkwar tier" voor de bouw van een clubhuis op haar speelterrein aan de Ten Ka- testraat en inzake het verkopen van het portiershuisje, staande op het speelterrein, aan die vereniging. Voorstel inzake het vervroegd in gebruik geven van grond aan de Sta tionsweg; de heer L. W. F. van der Steen wil er een pand bouwen. FEESTAVOND VAN DE „DE LEIDSE GOLFBREKERS" Eerste Dames-lustrum Zaterdagavond had onder zeer grote belangstelling de Jaarvergade ring van de R.K. Zwemver. „De Leidse Golfbrekers" plaats. Vanwe ge het le lustrum van de Dames- afd. had de vergadering deze keer het karakter van een feestavond. En het moet gezegd worden, gefeest is er! Vanaf het eerste ogenblik heerste er een zeer feestelijke stem ming onder de leden. Om 7 u. begon de avond voor de jongens en meisjes tot en met 12 j. De heer A. Bergers vertoonde voor hen enige zeer leuke films, waarvan 't jeugdige publiek genoten heeft. Daarna werden ze getracteerd. Inmiddels waren ook de oudere leden gearriveerd en werd de avond nu officiéél geopend door de voor zitter van de heren-afd., de heer G. v. Brussel die zeer in 't kort de ge schiedenis van de vijfjarige dames- afd. en die van haar jongere broer tje de heren-afd. schetste. Hierna werden de prijzen voor de Onderlinge wedstrijden, bestaande uit medailles en emblemen, uitge reikt. Ook de 53 diploma's, het zeer goede resultaat van de diploma avond, werden aan de respectieve lijke geslaagden uitgedeeld. Nadat de kleintjes naar huis ge gaan waren en alle groten nu een zitplaats hadden, begon het feeste lijke gedeelte van de avond, be staande uit ëen cabaret, dat groten deels in handen van de meisjes en jongens van de trainingsploeg was. De stukjes zaten goed in elkaar en werden vlot opgevoerd. Alle lof aan Rudi Rippe, die verschillende gees tige liedjes gemaakt had en als con ferencier zeer verdienstelijk optrad. De muzikale verzorging was in handen van mevr. F. Jansen-Lin- denhoff, mej. L. Lindenhoff en N. Bergers. Ongeveer elf uur werd de avond besloten met een kort woordje van de geestelijk adviseur pater G. Ho gen eist. Stad" wordt gedraaid voor alle le den van de Mariacongregatie, afd. dames, St. Petrusparochie. Aanvang half acht. Ingang Krauwelsteeg. En nu iets anders. Zelfs de Leidse wethouders ontkomen- niet altijd aan inwoning. Bij wethouder v. d. Kwaak was het zelfs zo sterk, dat hij inwoning had, zonder het zelf te we ten. Zo brutaal! Maar toen Zaterdag middag om vier uur plotseling dik ke zwarte rookwolken de kamer benevelden, kwam de aap uit de mouw. Want de brandweer, in aller ijl naar de Zoeterwoudse Singel ge dirigeerd, klom in de schoorsteen en vond daar een kraaien-gezin, dat op dit warme plekje huisvesting had' gezocht. Maar omdat zoiets niet ge oorloofd is, werd het brutale gezin verwijderd. Waarmede de kachel- rook weer vrij door de schoorsteen kon trekken. Van ernstiger aard was het onge val, dat gistermiddag om half een op de Hoge Rijndijk plaats vond, ter hoogte van de Gem. H.B.S. De 27- jarige motorrijder P. K. uit Utrecht, komend van de Wilhelminabrug, wil de een stilstaande stadstram passe ren. Op dat moment kwam van de richting Hoogewoerd een andere stadstram, zodat de motor tussen bei de wagens gemangeld werd. Op de benzinetank zat het veertienjarig meisje P. J. V. uit Utrecht, dat een gebroken linker knieschijf opliep. Ook de man klaagde over pijn in z'n knie. Beiden werden door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De motor kreeg lichte schade. Omdat het Zaterdag feest was in Leiden, waren de stadsgenoten royaal bij de Emmabloem-collecte. Alhoewel de juist opbrengst nog niet precies bekend is, staat toch wel vast, dat er ongeveer drie en een half duizend gulden is opgehaald. Al lemaal voor de Tuberculose-bestrij- dinS- De Buurtvereniging „Vreugde en Ontspanning" gaf Zaterdagavond in ,,'tRoedthuys" haar' jaarlijkse feestavond. De eigen toneelclub voerde de klucht „Henkie" zeer verdienstelijk op, waarvoor dank aan de heer van Leeuwen. „The Hilo's zorgden voor vrolijke mu ziek, wat de voorzitter een bedankje aan de heer Peltenburg ontlokte. Met dansen werd de avond volge- maakt. En tot slot vertellen we U dan nog iets over de ontvangst van de Gentse gasten in Leiden. Reeds om half elf kwam Zaterdagmorgen de eerste Gentse autobus het Stad huisplein op snorren. De personen wagens en tweede bus volgden om een uur. Toen kwam het hele ge zelschap bijeen in de burgerzaal van het Stadhuis, waar burgemees ter van Kinschot hen verwelkomde en zijn vreugde uitsprak over dit hernieuwde contact. Ook in het kader van de samen werking tussen Nederland en België achtte de burgemeester deze uitwis seling belangrijk. De Gentse sche pen Verhaest dankt de burgemees ter voor zijn vriendelijke woorden en prettige ontvangst. Daarna zaten de officiële personen aan een lunch aan. 's Avonds om zeven uur kwam ook de laatste Gentse groep binnen. En vanavond vertrekken de gasten weer naar België. Bedenk tenslotte, als u in de krant van vandaag niet al het nieuws even uitgebreid vindt, dat het feest is. Dat de krant mar een halve dag werkt. En dat we vanmiddag vrij hebben. Mieters! STADSKOK. van de in deze gemeente te bouwen 100 montage-woningen. Dank bracht spreker aan de staf van ir- Boogerd en de heer Hartigh. die zich met zo veel enthousiasme zetten aan de ver wezenlijking van de Leidse bouw plannen, waaraan ook het College van B. en W. zijn bijzondere aan dacht besteedt. Hierop metselde wethouder Jon geleen de eerste steen, in aansluiting waarop voorzitter Noteboom nog een kort slotwoord sprak. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Zaterdagavond was er een uitvoe ring voor beginnende leerlingen in de Toonkunstzaal op het Rapenburg. Mejuffrouw van Deventer leidde enkele rhythmische oefeningen, die uitgevoerd werden door kinderen van 810 jaar en die een dankbaar succes opleverden: zeven pianonum mertjes werden gemaakt en al deze jongeren brachten het er keurig af. Zij waren leerlingen van mevrouw v d. Loo Olivier en van mej. Loes Mosseveld. De blokfluit die de heer v. d. Hoek doceert volgens methode Koops en waarvan men eer! paar goed gespeelde nummertjes hoorde, gaf een aangename afwisseling, waarna een paar leerlingen van mevrouw Margot mooie kleine stuk jes op 't' klavier speelden. De heer Rambouw kwam met een jonge violiste voor 't voetlicht jong spel dat wat belooft. Dan weer een paar leerlingen van mej. Modderman waardoor gewenste variatie gegeven werd en een aardig spelend blok fluit-ensemble, door mejuffrouw de Jong gedirigeerd. Dan een kijkje op en in de methode Gehrels door mej. Koeyers, vaardig en vlot musiceren door een opgewekt groepje meisjes en jongens. Verder vermeldde het programma nog allerlei moois door leerlingen van de heren Rem- bow, van Bommel en Kurpershoek, terwijl mej. van Rossum niet ont brak met een paar discipelen. Al met al een geslaagde uitvoering, waarin alle leraren van hun toewij ding 't bewijsgaven en de leerlin gen hun uiterste best deden. Veel applaus was dan ook aller loon. A. I. R.K. E.H.B.O. „PEERKE DONDERS" HIELD LEDENVERGADERING Voorzitter C. v. d. Meer kon zijn teleurstelling niet voor zich houden, over de slechte opkomst van leden voor de jaarlijkse ledenvergadering, die dezer dagen werd gehouden dóór de R. K. E. H. B. O. „Peerke Don ders" in Leiden. De heer van Dam vroeg nogmaals aandacht voor de verlenging van diploma's, in verband met de kos ten, die hieraan verbonden zijn. De voorzitter spoorde alle leden aan mee te werken aan de propaganda- actie voor donateurs en zich in te zetten voor de E. H. B. O. -Zondag. Ter aanvulling van een vacature in de commissie van materiaal werd besloten een niet aanwezig lid te polsen. Een commissie werd be noemd, bestaande uit mevr. van Dam-Borst en de heren Hartwijk en Passier, om te onderzoeken of er geschikte krachten zijn voor het oprichten van een amusements club. De avond voor gediplomeerden werd wederom vastgesteld op Woensdag. Tenslotte deelde de voor zitter mede, dat eind Mei wederom een contact-avond zal worden ge houden. HAAGSE RECHTBANK. Een oude bekende: De arbeider M. van 't H., uit Nieuwe Tonge is een oude bekende van de justitie, zulks als gevolg van zijn strafblad, dat hij verlengde door de drie dief stallen, waarvoor hij onlangs terecht moest staan. In Noordwijk brak hij in en haalde uit een pakhuis kaas en margarine weg; in Katwijk huurde hij een bakfiets en verkocht deze, terwijl hij m Katwijk aan den Rijn een fiets en costuum roofde uit het interneringskamp voor jongelieden, waar hij tevoren enige tijd had door gebracht. Voor deze ..werkzaamhe den' eiste de Officier 3 y. jaar gevan genisstraf. De rechtbank heeft 1 jaar met aftrek van preventief opge legd. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 Mei. Vee. Aanvoer; 889. vette koeien 563; vet te kalveren 1; nucht. kalveren 8; varkens 317 vette koeien 2.58 2.75, 2.38—2.58, 2.18—2.38; Varkens 1.60, 1.58, 1.50. vette koeien iets groter, stug, onveranderd; varkens iets korter, flauw, prijzen van vo rige week bleven met moeite ge handhaafd, enkele zware exempla ren iets boven notering. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling De Groentenvei- lingsver. K. en O. hield een leden vergadering in „de Kroon". De voorz. de heer J. v. d. Perk wierp in zijn openingswoord een' terugblik op het jaar 1949 dat in het algemeen bevre digend was geweest. De omzet had bedragen 751.965.09 of ruim 50.000.- hoger dan het vorig jaar. De secr. brengt het 38ste jaarver slag uit. Het ledental bedraagt 2l\, 16 nieuwe leden waren in 1949 toe getreden. De Commissie tot behoud van tuinbouwgronden heeft weeir uitstekend werk verricht waarvoor dank wordt gebracht. Een lening van 80.000.- was uitgeschreven en over- getekend. De bedrijfsresultaten wa- WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING Voor het Oosten van het land: droog en overdag aanvankelijk zonnig weer met zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen en dezelfde of iets min der hoge temperaturen dan van daag. Voor het Westen van het land: morgen geleidelijk toene mende bewolking, maar nog overwegend droog weer. Zwak ke tot matige Zuidelijke wind en iets koeler. ren alleszins bevredigend. Dan komt in beihandeling de Jaarrekening 1949 De verslagen van de Controlecom missie en de accountantsdienst van het Centr. Bureau waren van dien aard, dat de veilingmeester onder dank voor het geleverde werk werd gedechargeerd. De exploitatiereke ning gaf-als eindcijfer een bedrag van 100.064.80. Het winstcijfer was 36.495.50. De winstverdeling werd met algemene stemmen als volgt vastgesteld: afschrijving op meubi- liar 15.930.46, afschr. op gebouwen en terreinen f 5000.idem op ter reininventaris 2044.75, idem op kantoorinventaris 220.idem op chips 446.02, reserve dibieuze debi teuren 3000.op statuair Reser vefonds 1970.86, op de ledenlening V2% omzet in 1949 ƒ7883.41. Een voorstel van de heer M. J. Korpelshoek wat betrekking had op het geval ontslagaanvrage van de veilingleider en waarover in vorige vergadering onaangename besppre- kingen hadden plaats gehad, en waarover ook nu weer vrij uitvoerig werd gediscussieerd, weike kwes tie intussen door het bestuur en de financiële commissie met de belang hebbende naar genoegen was gere geld, werd uiteindelijk door de voor steller ingetrokken. NOORDWIJK Door de gladheid van de weg raakte Zaterdagmiddag een luxe auto van het rechte pad af op de hoek BeeklaanHerenweg. Vermoe delijk door te straf remmen maakte de auto reeds een 20-tal meters te vroeg de bocht en reed via een haag en een greppel midden in een tul penveld. Het ongeval liep met en kele materiële schade goed af op dit drukke verkeerspunt. OEGSTGEEST Oranjefeesten Nadat Vrijdag avond reeds het feestelijk markt terrein in het Wilhelminapark was geopend, begon Zaterdagmiddag het programma met een voetbalwed strijd op het A. S. C.- terrein tus sen de beide plaatselijke voetbal verenigingen UDO en SCO. De eer ste helft van deze wedstrijd stond op behoorlijk peil en liet een meer derheid van UDO zien, maar we derom bleek de voorhoede ondanks dit overwicht niet in staat een doel punt te scoren. In de tweede helft was het spelpeil een stuk gedaald en nu was hgt SCO, dat het meest in de aanval was, doch de UDO-ver- dediging met de goedwerkende kee per aan het hoofd liet zich niet over bluffen, zodat men aan het einde even ver was als bij het begin. Strafschoppen moesten hier nu de beslissing brengen, en SCO toonde zich hierbij iets kundiger dan UDO, waarmee het de door de O. V. uit geloofde plaquette in de wacht sleepte. In de pauze van deze wed strijd gaf de Leidse Luchtvaart club een demonstratie met lijnbe stuurde modelvliegtuigen. Om 4 uur 'werd in de Leidse Hout gestart voor de internationale wed loop over 25 km., waarvan het par cours door Oegstgeest liep. Voor de uitslag zie elders in dit blad. Hedenmorgen om 9 uur brach ten onder een stralende Oranjezon de leerlingen een aubade aan bur gemeester du Boeuff. De heer B. van Luijn had hierbij de leiding en dat was hem wel toevertrouwd. De leerlingen van alle scholen werd vervolgens in 'Endegeest' het pop penspel van Cia van Boort voorge toverd, wat met spanning, aandacht en medeleven werd gevolgd. Op het verdere verloop der fees telijkheden komen wij nader terug. SASSENHEIM Het feest van de arbeid. Het feest van de arbeid, dat kerkelijk gevierd werd met een H. Mis, waar onder zegening der werktuigen en gezamenlijke communie, werd giste renavond besloten- met een feest avond in de K.S.A., georganiseerd door de drie standsorganisaties. Het programma van deze avond was ver zorgd door de heer J. J. M. Keiser. Als spreker trad kapelaan van Wel uit Lisse op; hij sprak over de Mens en zijn Arbeid. Het fundament van zijn betoog werd gevormd door zijn stelling: „God Schepper, dan mag de mens door zijn arbeid die schep ping voortzetten en vervolmaken en hieruit blijkt het eervolle van de ar beid". Als omlijsting zong eerst mevr. v. Dorp Ave Maria, waarna een groep meisjes optrad, dat een tweetal ge dichten van Guida Gezelle uitbeeld de en declameerde. Verder speelde het orkest Alzando o.l.v. N. van der Eist enige vrolijke nummertjes. O.a. werd „An der schonen blauen Do- nau ten gehore gebracht. Na de pau ze werd een zeer vrolijk kinderto- neelstukje „Spelende jeugd" ge speeld, wat veel bijval oogstte. Pas toor P. Braak besloot de avond met de priesterlijke zegen. VOORSCHOTEN Dinsdag 2 Mei wordt in deze gemeente het schoolverkeersexamen gehouden, waaraan door ongeveer 200 leerlingen, de hoogste klassen, van alle scholen wordt deelgenomen. De woningcommissie houdt in de week van 1 t.m. 6 Mei 1950 geen zitting.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2