NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING Marine electronisch bedrijf WOENSDAG 26 APRIL 1950 (TE WEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN 2c. LustTum H. Familie. Onder belangstelling werd Dinsdagavond in de St. Josephzaal het tweede lus trum Iherdadht «van de Aartsbroe derschap der H. Familie, in 1940 op gericht door wijlen deken Z. de Kor te. Pater Jongbloed jr. schetste het leven van de stichter der Aartsbroe derschap, de kapitein Henricus Hu- bertus Belletable, die in 1813 in Ven- lo was geboren en op 5 December 1855 te Boei overleed. Een en ander illusteerde spr. met een serie licht beelden. Door middel van platen werd voor de muzikale omlijsting De aanwezigen werden bij deze ge legenheid getracteerd. Deken Nieuwenhuizen sprak een inleidend en een slotwoord. De voetbalvereniging „Alphen" heeft haar 41-jarig bestaan met een klinkend jaarfeest herdacht. De voorz., de heer Joh. van Zwieten, sprak een woord van welkom tot de stampvolle zaal, waarna het kam pioenselftal n.l. het tweede elftal ge huldigd werd en stevig in de bloe metjes kwam te staan op het po dium. Aan de scheidende secr.-pen- ningm. werd een vulpen met in schrift overhandigd. Het gezelschap van Charles Rene zorgde er voor, met Fantasio als hoofdfiguur, dat de stemming er goed in kwam. BOSKOOP Geboren: Wilhelmus Arie z. v. W. v. Egmond en N. C. Edelman. Jo hannes Cornelis Marinus z. v. A. H. J. van Tol en A. M. G. G. v. Heesen. Geertruida Andrea d. v. A. v. d. Laan en A. N. van Tol. Gerdi Catharina d. v. D. G. Spee en L. Vurens. Gehuwd: L. van Bergen en T. Wiersma. H. de Kwaadsteniet en J. C. Gubbels. A, Koster en C. van Vliet. Overleden: P. v. d. Heiden 1 dag. HAZERSWOUDE Boerenleenbank. Maandagavond kwam de Coöp. Boerenleenbank voor haar jaarvergadering onder lei ding van dc voorz. van de Raad van Toezicht, de heer N. P. Kaptein bij een. De heer R. M. de Boer, kassier werd benoemd tot secretaris en las de notulen. Uit diens jaarverslag bleek, dat de algemeen gunstige gang van zaken in de agrarische be drijven ook plaatselijk haar weer spiegeling vond, de saldi der vrije spaargelden en der deposito's in re kening-courant stegen met een be drag van ruim 400.000. Hierdoor wordt aan spaarders en deposanten te samen verschuldigd een bedrag van rond 2 930,000 en kwam het balanstotaal boven de drie millioen. De winst over het afgelopen boek jaar bedraagt f 8.355,39 nadat eerst ten laste van de exploitatierekening een bedrag van 2.313.70 rente bij de reserve is geboekt. In feite heeft diis 1949 een voordelig saldo opge leverd van 10.649,09, hetgeen een verblijdend resultaat is. Het totaal cijfer voor de omzet is f 1.075.101,45 hoger dan het vorige jaar, terwijl ongeveer 17 pet. meer boekposten zijn verwerkt dan in 1948. Het aan tal leden vermeerderd met 26, het aantal spaarders met 117, rekening houders met 31 en voorschotnemers met 6, terwijl voorts een aanvang is gemaakt met het jeugdsparen. Na enige besprekingen werd op voorstel van het bestuur besloten de winst aan het reservefonds toe te voegen. In het bestuur werd de heer K. Reyneveld herkozen, ook de twee aftredende leden der raad van toe zicht, de heren N. J. Kaptein en N. P. Kaptein werden herkozen. KOUDEKERK Geboren: Eduard, z. v. van Veen, Jacobus, en van: Vonk, Maartje. Gehuwd: Harkes, Johannes, 23 jaar, en: Dorrepaal, Wilhelmina Ma ria, 23 jaar. NIEUWVEEN „Truusje Meijer". Dat was de titel van de dolkomische klucht in drie bedrijven, welke door de R.K. Toneelvereniging „Gezellig Samen Zijn", ten bate van de plaatselijke afdeling van Katholiek Thuisfront werd opgevoerd. Om de 'gekke ca priolen van Janus Meijer 'Henk v. Vliet), die door zijn hoogmoedige vrouw Betje (Corry Srpingintveld) werd opgejaagd in een der deftige wijken te gaan rentenieren en de aangenomen hogere stand van zijn vrouw, heeft de goed gevulde zaal van café Leliveld enkele uren kun nen brulen van het lachen! De heer J. Springintveld is er met deze op voering in geslaagd om aan de wensen van het publiek, dat van humor en romantiek houdt, te vol doen. Tussen de bedrijven door zorgde de heer Joh. Lebesque voor lustige accordeonmuziek. Ter be strijding van de onkosten werd een verloting gehouden. ROELOFARENDSVEEN Kleinhandelarenver. „Ons Aller Belang". De Kleinhandelarenver. „Ons Aller Belang" kwam gisteren avond voor haar ledenvergadering bijeen. Voorz. H. F. v. Ruiten be treurde in zijn openings- en wel komstwoord de niet al te grote op komst, speciaal van de leden van buiten. De voorz. besprak het belang van de Stichting „Centraal Belang", welke dringend financiële steun no dig 'heeft, waarvoor een vrijwillige heffing ad f 5.per lid gevraagd werd, hetgeen op de congresdag warm aanbevolen en aanvaard werd. De voorz. adviseerde de leden hier aan gevolg te geven. Het verslag van de kringvergadering, welke ge houden was te Rijp wetering, werd eveneens uitgebracht door de voorz., waarin deze de nadruk legde op het belang en de verplichting voor de leden om lid te zijn van de Kamer Koophandel. Voorts was aan de erde bespreking aankoop van bus- en gedroogde groenten, hetgeen een vruchtbaar resultaat opleverde. Te vens werd besloten om de aankoop van gedroogde groenten tot het na jaar uit te stellen. Het punt mede delingen bracht de vergoeding vracht prijzen ter sprake, hetgeen nog geen aigeheel succes genoemd mocht ATHLETIEK. DE RONDE VAN OUDE-WETERING. De eerste deelnemers aan de 4de Ronde van Oudeweteririg, een hard loopwedstrijd over ongeveer 4 km. welke op 1 Mei a.s. des avonds om 7 uur wordt gehouden, hebben zich reeds gemeld. Het moge als bekend worden verondersteld, dat deze wedstrijd voor inwoners van de ge meente Alkemade geldt. Alle favo rieten van vorige jaren zullen weer aan de "start komen, onder wie de winnaar van 1949: Jan Kerkvliet uit Roelofarendsveen. Dit jaar zal 'n viertal jeugdige lopers uit Rotter dam buiten mededinging om de prijzen de strijd aanbinden Dit zal de spanning en de wedstrijdsfeer ten zeerste kunnen verhogen. Ten overvloede wordt er nogmaals aan herinnerd, dat ploegen van 5 lopers der sportverenigingen Kagia, Rijp- wetering, V.V.O.A., Wet. Boys, S.V C.W. cn D.O.S.R. Aan deze tradi tioneel geworden race kunnen deelnemen. Inschrijvingen te rich ten aan P. H. Verdel, Kerkstraat te Oude-Wetering. POSTDUIVEN. De Blauwband (Alphen a. d. Rijn) Zondag werd de eerste wedvlucht gehouden met 411 oude duiven, van af Dordrecht, afstand 35 km. Om 9 uur werden de duiven gelost. De eer ste arriveerde om 9.3323, de laat ste (83e) om 9.43.15, H. van Vegten 12; H. Bauer 3; C. van Ofwegen 45; D. Grceneveld 6: C. P. J. van 't Klooster 7; P. H. Goedhart 3; E. van Egmond 9; H. v. Woerden 10. PIET VAN DER KLAUW, Kerkstraat 60, Hoogmade, viert op 27 April zijn 2e Indische verjaardag te Djepiring (Java). worden, maar toch wel de verwach ting wettigde, dat spoedig een be vredigende oplossing zal worden ge vonden. TER AAR Geboren: Dirk. z. van C. P. v. Veen en J. H. Heijns Bernardus J., z- van B. Zwirs en H. W. van Kessel; Gerardus z. van P. S- v. d. Voorn en J. A. v. d. Ing; Johannes Th., z. von H. G. Hoogeboom en M. A. van Zaal. Huwelijksaangiften: J. van Capel 28 jaar en M. J. C. v. d.a Vlugt 23 j. Huwelijken: Th. M. van Egmond 31 jaar en M. E. Rijkelijkhuizen 26 j. Overleden: A. C. Mank, 1 j. NOORDWIJK Oranjefeesten. De oranjefeesten te Noordwijk-binnen zullen Zaterdag 29 April worden gehouden, doch uit sluitend voor de jeugd, de volksspelen en verdere attracties voor de groten zullen plaats hebben in September. Het programma voor Zaterdag is: 8 uur Koraalmuziek, 9.30 Kinderop tocht met muziek, 10 uur Kinderauba de voor het gemeentehuis, na afloop tractatie op de scholen. Van 25 uur kinderspelen in het dorp. 7.45 rond gang met muziek, 8.30 Oranje Open lucht Cabaret op het Lindeplein. Te Noordwijk aan Zee zal Konin- gimïeverjaardag voor de gehele be- olking op Zaterdag 29 April en Maandag 1 Mei worden gevierd. Het programma is: Zaterdag 29 April te 14 uur demonstratie van de landelijke Ruiters „De Northgo ruiters" in de manege aan de De Ruyterstraat. Maandag 1 Mei 7-45 Koraalmuziek, 8.30 rondgang door het dorp met schoolkinderen, waarna tractatie in de scholen. In de voormiddag hebben de kinderspelen plaats en in de na middag de volksspelen voor de gro ten op verschillende punten in het dorp. NOORD WIJKERHOUT Bloemenwinkelweek. De eerste trekking van de loterij, verbonden aan de bloemenwinkelweek, -heeft reeds plaats gehad. De heer v. d. Hoorn sprak een kort woord voordat een begin aan de trekking werd ge maakt. Hij wees op de verkeersprijs- vraag voor de jeugd, uitgeschreven cloor de Rijkspolitie in samenwerking met de winkeliers. De kinderen van de hoogste klassen die het verkeers- onderwijs volgen, mogen deelnemen. In de etalages van iedere winkelier die aan de winkelweek deelneemt zijn één of meer verkeersfoto's ge plaatst. Op deze foto's' komen ver schillende verkeerssituaties voor. Nu *s het de taak van de jeugd om aan te wijzen w?t fout of goed is. De antwoorden moeten op een formulier verstrekt worden en ingeleverd wor den bij de Rijkspolitie op het politie bureau. De heer v. d. Hoorn sprak nog de hoop uit, dat deze winkel week even goed zal slagen als de vorige in 1949. De Rijkspolitie ver richtte hierna de trekking met als uitslag le prijs (f 40.H. J. Broek hof. Feestviering. Voor de feestelijke viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op Maandag 1 Mei en van de Bevrijdingsdag op Vrijdag is het volgende programma opgesteld: Maandag 1 Mei: 7.30 's avonds: Zanghulde, te brengen vóór het bor des van het Gemeentehuis, aan de burgemeester als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. Medewerking zullen verlenen: 500 schoolkinderen van alle scholen on der leiding van de heer J. W. Houts- ma. Een gemengd zangkoor, gevormd uit de R. K. Kerkkoren van Sb Jo zef en St. Victor, de Chr- gemengde Zangvereniging „Concordia" en de dameskoren van St. Jozef- en St. Victor Parochies, onder leiding van de heer J. A. M. Pijnenburg. De Chr. gemengde zangvereniging „Concor dia". 9 uur 'savonds: Muzikale rond wandeling met medewerking van de beide muziekverenigingen. Vrijdag, 5 Mei: 7.30 uur voorm. Ge zongen H. Mis in beide parochieker ken uit dankbaarheid voor de be vrijding en voor het behoud van de vrede. 2 30 uur nam. Kinderoptocht. 's Nam- wedstrijden hardlopen: Plaats Havenstraat en Havendwars straat. 4.00 uur: Dames: De leeftijd dei- deelnemers is gesteld vanaf 16 jaar. 5 uur: Heren: Inleggeld 0.50. Aan melding vóór of op 3 Mei 1950 bij de Rijwielhandel van C. van Dam en Zn., Havenstraat 22. Flinke prijzen: Prijsuitreiking Schoolplein N. H. School, na afloop van de wedstrijden. Voor wedstrijd reglement zie afzonderlijke aankon diging. 7.00 nam. Optreden van de R. K Gymnastiekvereniging „Gios" op het schoolplein van de St- Jozelfschool aan de Langevelderweg. 9.00 nam. Grote Lampionoptocht met muziek: Opstellen Dorpsring weg. VOORHOUT UITSLAG MOZAÏEKEN- WEDSTRIJD le pr. C. J. Zonneveld met „Wel kom Thuis"; 2e pr. Gebr. v. d. Nou- land met „Ik zal handhaven"; 3e pr. Fa. C. Colijn en Zonen, met „Hoorn van Overvloed"; 4e pr. P. v. Reisen met „Neerlands Roem". 5e pr. God. v. Leeuwen met „Springende ruiter te paard". K.V.P. Jammer dat vanwege het slechte weer de opkomst op de pro- pagandavergadering der K.V.P. zo slecht was. De afwezigen hebben Twee gouden echtparen te Nieuwkoop Op 27 April a.s. is het feest in 'de Kerkstraat, want dan vieren de heer Jan van Soest en mevr.. Dirkje Sonneberg hun 50- jarig huwelijksfeest. Is de gezondheidstoestand van de bruid, die 75 jaar oud is, nog behoorlijk, de 76 jaar oude bruidegom moet de laatste tijd op dokters voorschrift wat in bed blij ven. Maar hij knapt al weer op. De heer van Soest is voor de tweede keer getrouwd. Uit het eerste huwelijk werden 3 kinderen geboren; uit het tweede 7.1 menteel grootouders resp. overgroot De bruidegom en de bruid zijn mo- j ouders van 22 kiein-kinderen en IJ Niet allen in de Kerk straat maar ook op de Noordenseweg zal er feest zijn op 27 April. De heer Willem Blijleven en me- rouw Maria Jacoba de Pa ter resp. 74 en 70 jaar oud, herdenken op die dag het feit dat zij vóór 50 jaar in de echt werden verbon den. Het bruidspaar ge niet nog in volle gezond heid van hun huwelijksge luk, omringd door hun 8 kinderen en 22 kleinkin deren. veel gemist want de causerie, welk© gehouden werd door het Kamerlid de heer C. J. v. d. Ploeg, was leer zaam, en spreker had een aandachtig gehoor. Inleider zette het karakter der verkiezing voor de Provinciale Staten uiteen. Na een korte pauze werd gelegenheid gegeven tot ge dachten wisseling. Op een vraag, wat is de oorzaak van de ontevredenheid over de K.V.P.,' ging spr. zeer uit voerig in. De moeilijkheid voor de K.V.p. is, dat zij steeds de regerings verantwoordelijkheid moet aanvaar den als constructieve en grootste partij. Dit is een zeer moeilijke po sitie. Gelukkig zien wij, niettegen staande deze critiek een grote stabi liteit in ons kiezerskorps. OEGSTGEEST Nieuwe werkplaats inaanbouw Gistermiddag' heeft mevrouw H. A. stam Dieperink, echtgenote van de vlagofficier materieel der Konin klijke Marine, te Oegstgeest de eer ste steen gelegd voor een nieuwe werkplaats van het Marine Electro nisch Bedrijf. Aanwezig waren o. a. burgemees ter Du Boeuff van Oegstgeest., ir Kroner de Rijksgebouwendienst, die de leiding heeft over dit werk, en vele militaire en civiele autoriteiten. Het hoofd van het Marine Electro nisch Bedrijf, kapitein-luitenant-ter zee E. C. Scholl heette allen welkom. Hij schetste de geschiedenis van het Marine Electronisch Bedrijf. Mevrouw Stam plaatste vervol gens de eerste steen. Daarin werd een oorkonde gemetseld. Een gezellig samenzijn in het hoofdgebouw van het Marine Elec tronisch Bedrijf besloot de plechtig heid. SASSENHEIM Inbraak R.K. Jongensschool. Gisternacht hebben ongenode gasten door uitsnijden van een ruit, zich toegang verschaft tot de R.K. jon gensschool. Van enige vermissing is nog niets bekend. Vermoedelijk zijn het dezelfde „heren" geweest die onlangs ook een nachtelijk bezoek brachten aan andere scholen alhier. De politie heeft de zaak in onder zoek. De Raad van Overleg van de drie samenwerkende standsorganisa ties viert op Zondag 30 April het feest van de arbeid. Dit feest zal kerkelijk gevierd worden in de H. Mis van half negen, waaronder Alg. H. Communie en zegening der werktuigen; terwijl de vaste gezangen door de gelovigen :ullen worden uitgevoerd. Buitenkerkelijk zal dit feest ge- 'ierd worden in een keurig verzorgd programma, des avonds in het KSA- gebouw. Alle werkers en werksters van hoofd en hand, uit alle rang en stand, zullen op deze dag op waar dige wijze het feest van de arbeid ïeren. VOORSCHOTEN Nieuwe Neutrale Kleuterschool „Met het overhandigen van deze sleutel aan Mej. v. d. Kloot en het uitspreken van de wens, dat in dit schooltje vele kinderen de eerste vreugden van 'het schoolgaan zullen mogen beleven, verklaar ik gaarne deze nieuwe neutrale Kleuterschool voor geopend". Met deze woorden beëindigde de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. H. Kroos- Ihof, het officiële gedeelte van de openingsplechtigheid van de neutrale Kleuterschool. Het gemeentebestuur was verte genwoordigd door de wnd. burge meester, de heer J. van Dodeweerd, de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres en de heer C. Verheij, de di recteur van Openbare Werken. De ibeer van Dodeweerd zette in een hartelijke speech uiteen, hoe men er toe gekomen was dit schooltje juist op deze plaats neer te zetten. In de ^toekomst zal hier een plein ont staan, zodat de Kleuterschool nog tal van jaren hier een geschikte plaats zal hebben. Nadat enige on derwijs autoriteiten hadden gespro ken memoreerde de heer Kroos hof vervolgens de benoeming van mej. A. v. d. Kloot als hoofd van de Kleuterschool. Na de thee een gezellig onderons je kwamen de kleuters aan de beurt. Zij kregen voor deze feestelijke ge legenheid een poppenkastvoorstel ling te genieten. WARMOND DE STOPTREINEN Met ingang van de zomerdienstre geling op 14 Mei a.s. zullen de vol gende treinen des Zaterdags en op Zon- en Feestdagen te Warmond gaan stoppen. Het zijn op Zon- en Feestdagen t/m 10 September de treinen die u t Amsterdam vertrekken om 9.12, 16.42. 19.12, 20.12 en 22.12 uur en die, wel ke uit Den Haag vertrekken om 8.10, 5.40, 10.40, 17.10 en 22.40 en des Za terdags t/m 9 September de treinen, die uit Amsterdam vertrekken om 16.42 en 19.12 en die uit Den Haag vertrekken om 10.40 en 13.01. ZOETERMEER Gratis naar Rome! De leden van de vereniging „De Heilige Familie" alhier gaven ieder enige tijd geleden een bepaald bedrag met als doel het totaal dier stortingen onder elkander te verloten, zulks teneinde voor één van hen een reis naar Rome moge lijk te maken, ter viering van het Heilig Jaar. Tot Zondag bestond nog gelegenheid als lid der vereniging toe te treden en desgewenst nog aan de verloting deel te nemen. De heer A. P. Romijn werd de gelukkige. De heer Romijn kan dit jaar dus gratis naar Rome. Of zijn echtgenote de «terugkerende i nutUaUesi „SKAUGUM" Met het troepentransportschip „Skaugum". dat vermoedelijk 7 Mei a.s. te Rotterdam zal arriveren, ke ren o.a. de volgende militairen naar Nederland terug; Leiden: Sergt. H. G. Bauer, Hoef- straat 3, J. H. v. Nierop, Hogewoerd 165A. Th. Teljeur, Kapteynstraat 14, J. Kroesemeiji-, Evertsenstraat 64. J. Volkers, Lombokstraat 62, P. G. Boekwijt, Staal wijkstraat 30, C. J. Later veer, Geerestraat 13, L. Chau- dron, Langestraat 34, Sergt. J. A. M. Bokern, Pieterskerkgracht 1, Sergt. A. Eradus, Magd. Moonstraat 15a, 7'. v. Iterson, Nieuwe Rijn 73, le luit. C. A. M. Gutjahr, Rijnsburgerweg 93, W. C. Ruis, Minnebroersgracht 10, C. Reyneveld, Cobetstraat 14, C. M. v. Kimmenaede, de Sitterlaan 13A, Sergt. A. de Greef, Hugo de Vries- straat 29, W. v. Putten, Rijndijk straat 34. Wassenaar: A. J. P. Brouwer, Berk- heistraat 15, le luit. H. A. v. Dijck, Zuilen v. Nijeveltstraat 164, M. E. Vrede, Pr. Frederiklaan 8. Aalsmeer: Th. Cazemier, Cycla menstraat 3, A. C. Dekkers, Aals- meerderweg 258. N. M. J. Verhoeve, Oosteinderweg 30. Nootdorp: M. Wiegel, Achterw. 26. Zoeterwoude: H. T. G. Colijn, Lage Rijndijk 29, J. L. v. d. Hoeven, Schenkelweg 15. J. P. Zandbergen, Schenkelweg 16. C. J. Vaneman, Zuidbuurtseweg 25. Boskoop: Sergt. J. v. Harskamp, Reierskoop 173. J. Radder, Emma- kade 4, P. C. Verleun, Reierskoop no. 349. HUlegom: korp. A. v. d. Hoek, Weeresteynslraat 83, korp. N. H. Uitendaal, Krachtstraat 5, F. G. J. Lommerse, Weeresteyristraat 90, W. Brandsma, Beeklaan 18, L. de Heer, Beeklaan 20, adj. P. H. Granneman, Hoofdstraat 35. Bodegraven: korp. C. B. Kapteyn, Nieuwstraat 53, N-. de Korte, v. Tol straat 18. Zwammerdam: sergt. A. A. Regt- voort, Schoolstraat A 79. Katwijk: korp. J. de Vries, Hollen straat 15, C. Varkevisser, de Waal Malefijnstraat 95, A. T. Haasnoot, Kon. Emmastraat 28. Sassenheim: W. Duindam, Hoek- straat 20, J. Bakker, Leidsevaart 7, H. P. Witteman, Kastanjelaan 11, J. Eikelenboom, Hoekstraat 22, J. Kuhn Teylingerlaan 73, F. B. Herreur, Pr. Bernhardstraat 1, J. Havenaar Hoofdstraat 310, korp. H. v. d. Vliet, Hoofdstraat 25. Hazerswoudc: sergt. F. C. Vet, Rijndijk A 134, J. N. v. Luyk, Pro vinciale weg 1, L. Noordam, Hoo.ge veenseweg 8, A. A. Schakenbos, Rijn dijk A 250, J. Bos, Westeinde D 254, C- Boere; Dorpsstraat C 95, J. v. Veen, Voorweg 7. Lisse: korp. C. Horsman en echt genote, Julianastraat 127, sergt. W. Boot, Heerenweg 137, korp. Th. C. Opstal. Kanaalstraat 108, A. C. v. d. Poll, Engelplein 7, J. J. v. d. Meer, Emmastraat 33, J. Knook, Wilhel- minastraat 22. Zoetermeer: J. P. v. Eek, Voor weg 186. Stompwijk: J. M. v. Rijn, Mees Lauwerweg 7. Valkenburg; J. Hoekstra, Midden weg 20. Woubruggc: sergt. M. A. v. Lu iing, Vier Ambachtsweg 23, A. Pe ters, Kruisweg 12. Zilk: N. J. v. d. Ploeg, Beekl. 11. Rijnsburg: F. de Winter, Lange- vaart 7. Noordwijkcrhout: korp. F. H. v. d. Zwart. Nieuwe Duinstraat 21, J J. ScHouten, Kerkstraat 113, sergt. L. H. Kerkvliet, Emmastraat 7. Alphen aan den Rijn: P. Biuné. Goeman Borgesiusstr. 6, J. A. Mens, Raadwijkstraat 19, A. Flik weert, Grijpesteinstraat 1, korp. W. v. Mou- rik, Bornsestraat 5; J. J. Spieren burg, Raadwijkstraat 13, le luit. Z. J. Koning, Conradstraat 33, M. Stap per, Verl. Aarkade 20. Noordwijk: J. C. Zwetsloot, van Limburg Stirumstraat 12, P. v. Dijk, v. Leeuwenstraat 6, J. E. P. Langcn- dijk. Hoofdstraat 95. Leidschcndam: A. L. v. Santen, Oostvlietweg 37, G. A. v. d. Meer, St. Jozefstraat 45, A. L. Freuseh, St. Willibrordusstraat 8. Koudekerk: S. den Hollander, La- gewaard C40. Oegstgeest: 2e luit. H. J Peeters, v. Assendelftstraat 19; Korp. F. Kranenburg, Koninginnelaan 7; F. K. Box. v. Assendelftstraat 34; F. M. J. de Rooy, Geverstraat 33; P. T. v. Werkhoven, Dorpsstraat 68; Lt.-kol. H. G. Belgraver, W. de Zwygerlaan 41. Voorhout: H. C. Heemskerk, Rijnsburgerweg 52; G. Mourits, 's-Gravendamseweg 27; A. W. Borst, Herenstraat 14. Roelofarendsveen: Sergt. J. J. M. v. d. Meer, Voorstraat 4. Leiderdorp: J. v. d. Zwan, Span jaardlaan 3. CAMERONIA. Leiden: Sergt. T. v. Wijk, M. F. v. Wijk-Kantebeen, E. J. v. Wijk, T. v. Wijk, A. J. v. Wijk, J. M. v. Wijk. Leeuwerikstraat 14. Ritm. P. G. Kragt, Kragt, Kragt, Rijn- en Schie- kade 41. Valkenburg: Ltn. A. Bruisma, Vliegveld. Katwijk aan Zee: W. W. Laanv. d. Plas, Varkevisserstraat 295. Bodegraven: Sergt. V.K. A. M. v. Beek-v .d. Kaay, Overtocht 88. Roelofarendsveen: Adj. V.K. H. A. M. Otten, Westeinde 83. Met het passagiersschip „Camero- nia", dat op 13 April uit Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk op 11 Mei te Amsterdam zal aankomen, keren de volgende families huis waarts. Landelijk soc. char, centrum opgericht In hun herderlijk schrijven bij ge legenheid van de opening van het Heilig Jaar hebben de Bisschoppen aangekondigd, dat onder hun leiding in de verschillende bisdommen be gonnen was aan een vprnieuwde op zet van het sociaal-charitatieve werk, welke aangepast is aan de eisen van de huidige tijd. Overeenkomstig deze opzet, welke onder meer inhoudt een coördinatie in sociaal-charitatieve centra van de vele en veelsoortige katholieke instellingen op dit gebied, werd in elk der bisdommen reeds overgegaan tot de opstelling van een Diocesaan Sociaal-charitatief Cen trum, terwijl ook in verscheidene parochies en plaatsen reeds Paro chiële en Interparochiële Centra werden 'opgericht. Als sluitstuk hebben de Bisschop pen thans ook een Landelijk Sociaal- charitatief Centrum ingesteld, dat tevens tot laak heeft de Katholieke charitas te vertegenwoordigen bij de burgerlijke overheid en semi-over- JieWsinstellingen en te waken voor een juiste verhouding in de praktijk tussen particulier initiatief en over heidsbemoeiing. Dit Landelijk Centrum wordt voor lopig gevormd door een afgevaar digd bestuurslid van elk der Dioce sane Sociaal-charitatieve Centra. Tot voorzitter werd benoemd prof. dr. L. J. M. Beel te Wassenaar, die te vens vertegenwoordiger is voor het Bisdom Haarlem. Voor het Aartsbis dom Utrecht heeft zitting dr. ir. F. Ph. A. Teilegen te Laag Soeren. voor het bisdom Roermond mej. W. A. L. M. Hillen te Sittard, voor het Bis dom 's-Hertogenbosch Rector P. J. Mommersteeg te St. Michiels-Gestel en voor het Bisdom Breda dr. G. M. J Veldkamp te Breda. Als Bisschoppelijk Commissaris van het Landelijk Centrum hebben de Bisschoppen aangewezen mr. dr. J. J. Loeff te 's-Hcrtogenbosch, se cretaris van het Katholiek Kerkge nootschap. Tot secretaris werd be noemd mr. G. J. Dekkers te Roosen daal. Het Landelijk Centrum zal geves tigd worden te 's-Hertogenbosch. Correspondentie, bestemd voor het Centrum, dient voorlopig nog ge richt te worden aan het adres van de secretaris, Vincentiusstraat nr. 36 te Roosendaal, tel. 2279. SCHEEPSBERICHTEN BANTAM, R'damDjakarta pass. 25 April Kaap Guardifui. GENERAL C. C. BALLOW (tr.) DjakartaAm sterdam 25 April 70 m. N.W. Al giers. JOHAN VAN' OLLDENBAR- NEWELT (tr.) Djakarta—Amster dam 25 April van Colombo naar Suez. KOTA INTEN, R'dam—Dja karta 25 April te Palembang. SIBA- JAK, R'damAustralië 25 April v. Suez n. Aden. TABINTA (tr.) Dja kartaA'dam 25 April van Colom bo naar Suez. WILLEM RUYS 25 Aprfil te Rotterdam van Djakarta. DUNDALK BAY (tr), 25 April 120 m. Z. van Oostpunt Kreta. GAROET, 25 April te Djakarta van Rotterdam. KOTA AGOENG, 25 April te Dja karta van Rotterdam. WATERMAN, 25 April 22 u. pas-.. Guardifui. ZUI DERKRUIS 25 April 480 m. O.Z.O. Guardifui. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 26 April. Kaas. Aanvoer 61 partijen. Prijzen: lc soort 1.74—1.78. 2e soort 1.68—1.73 per kg. Handel matig. ïeis zal meemaken, is nog niet be kend. Aanstaande Zondag wordt in I Gouda de wedstrijd DonkDSO I ge- speeld, terwijl in Den Haag DSO II een promotiewedstrijd H.V.B. speelt tegen PostaÜa II. 1 On 14 Mei a.s. hopen mijn geliefde Ouders 2 PETRONELLA i ELIZABETH VAN DER ZWET— f LEVARTH dc dag te herdenken. dat zij voor 25 jaar in de echt zijn verbonden. Dat God hun nog lang moge sparen is de wens 2 van hun dankbare zoon i Martien en familie- j On 18 Mei a.s. zal de 2 gezongen H. Mis uit 1 dankbaarheid worden opgedragen te hunner intentie te 9 uur in de narochiekerk Maria 2 Praesentatie. i Hiermede betuigen wij r.amens wederzijdse Ouders, onze harteliike dank voor de vele blijken van belangstelling bii ons Huwelijk ondervonden. C. Looiiesteijn C. M. Looijesteiin Verhaar Riuidijk 266. Voorschoten. Langs deze weg betuig ik, ook namens, mijn Ouders, mijn hartelijke dank aan Familie. Kat'h. Thuisfront. Vrienden. Buren en Be kenden voor de betoonde belangstelling bij mijn thuiskomst uit Indonesië ondervonden. 3315 J. L. DE BOER. Vrouwen weg 3 Zoeterwoude. Lanes deze weg miin hart- teli.ike dank. ook namens mijn Oudenu aan Familie. Kath. Thuisfront. Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling bii mijn terugkeer uit Indonesië ondervonden. JAN VAN DER MEER. Noordeinde 181. 9312 Roelofarendsveen.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3