Pauselijk schrijven aan mgr. Giobbe 3[aite Qeif UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING In Indonesië STADSNIEUWS SPORT DINSDAG 25 APRIL 1950 DE LEIÜSE COURANT PAGINA 3 Bij gelegenheid van diens jubileum Ter gelegenheid van het zilveren jubileum als aartsbisschop van Z. H. Exc. mgr. Paolo Giobbe. Nuntius-In ternuntius, dat, zoals bekend, op Woensdag 26 April zal worden ge vierd, heeft Z. H. de Paus een in het Latijn gesteld schrijven aan Z. H. Ex cellentie gezonden, waarvan wij de Nederlandse vertaling hieronder la ten volgen: „Kort geleden hebben Wij aldus Z. H. de Paus tot Onze vreugde vernomen, dat het Nederlandse Epis copaat zich in zijn geheel opmaakt, om met U op feestelijk wijze de dag te hedenken, waarop U vijf en twin tig jaar geleden verheven zijt tot de waardigheid van Aartsbisschop. Het eenstemmig verlangen der Eerbied waardige Bisschoppen om deze aan staande plechtige herdenking met U mee te vieren, bewijst voorzeker dui delijk, in hoe hoge achting U zich daar verheugt en hoe groot de eer- bied is, die het goede volk van Ne derland voor U koestert. Dit niet al leen wegens het verheven ambt, dat U bekleedt, maar ook om Uw uit stekende gaven van geest en hart. Deze vielen het eerst op in de bloei van Uw mannelijke leeftijd, vooral toen U Uw beste krachten besteedde aan het werk van de Congregatie van de Voortplanting des Geloofs en het Collegium Urbanum vol energie be stuurde. Later ook, toen U, tot de waardigheid van Aartsbisschop ver heven, het ambt van Apostolische Nuntius in de Republiek Columbia gedurende tien jaren bekleedde en nu wederom in het Rijk der Neder landen. De burgers van dat land en vooral zijn bestuurders weten zeer goed en herinneren zich o.a., met hoe veel zorg tijdens het woeden van de afschuwelijke oorlog en de druk van de vijandelijke bezetting Gij er voor gewerkt hebt, om de harde levensom standigheden van het volk zoveel mo gelijk te verzachten en zijn noden van de oorlog te lenigen. Hierin hebt Gij Onze vaderlijke verlangens ge trouw ten uitvoer gelegd. Terwijl Wij derhalve Uw bijzondere verdiensten Ons tot Onze troost voor de geest brengen wensen wij U van harte en openlijk geluk wegens de standvastige werkzaamheid en ijver betoond in het vervullen van het ambt van Gezant. De viering van de ze verheven gedenkdag willen Wij vergezeld gaan van Onze welgemeen de wensen voor een voorspoedige toekomst. Opdat bovendien de plech tige viering van deze gedenkwaardi ge dag voor de gelovigen groter nut mag afwerpen, verlenen Wij eigener beweging aan U de volmacht om na de Pontificale Hoogmis de aanwezige gelovigen uit Onze naam en op Ons gezag te zegenen en hun een volle aflaat te verlenen met inachtneming' van de bijzonder regels, die op het EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft gisteren het buitenlands beleid uitvoerig be sproken. De heer Reijers (C.H.t en mr. Van Heuven Goedhart (P.v.d.A.l. zijn van mening dat minister Stikker over te geven en nochtans- minister beter doet door zijn portefeuille te blijven, ofwel door een deel van zijn departementaal werk over te dragen. Prof. Beaufort (K.V.P.) ziet echter, naast gevaren, goede moge lijkheden in de -benoeming van de minister tot voorzitter van de Raad voor Europese Samenwerking en stelt daarom voor, dat mr Stikker minister van Buitenlandse Zaken blijft, maar naast zich een minister zonder portefeuille krijgt benoemd. Pater Beaufort heeft, na enkele op zichzelf staande onderwerpen te hebben aangeroerd, zware nadruk gelegd op het doel en de noodzaak van internationale samenwerking der volken. Een op zichzelf staand onderwerp betrof de erkenning van Israël op een moment, dat deze zeer jonge staat rebelleert tegen de Ver enigde Naties, waarvan het pas één jaar lid is. Spr. protesteerde tegen de roof door nabuurstaten van de 30.000 Griekse kinderen; nog niet één is teruggekeerd naar ouders en vaderland. Tenslotte brak spr. een lans voor de Verenigde Naties. Het is niet waar, dat het gebruik of misbruik van het vetorecht alle activiteit van de UNO lamlegt. De UNO kan ge lukkig op tal van positieve resulta ten wijzen. De vergadering 'wordt voortgezet, MR. VAN SCHAIK TIJDELIJK AAN ONDERWIJS. Het beheer over het departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is, in verhand met het verblijf van minister Rutten in Indo nesië, tijdelijk opgedragen aan de minister zonder portefeuille mr. J. R. H- van Schaik. In het desbetref fende Koninklijk Besluit is bepaald, dat ook in de toekomst bij verhinde ring of afwezigheid van de minister van Onderwijs, het beheer over diens departement aan Minister van Schaik wordt opgedragen. VOLKSSTEMMING OVER BEHOUD VAN TRAM ALKMAAR —BERGEN AAN ZEE. Het comité van actie tot behoud van de tramlijn Alkmaar— Bergen aan Zee, organiseert op Woensdag 26 April a.s. tegelijk met de staten verkiezingen. een volksstemming onder de bevolking van Bergen over het behoud van deze tram. Bij de ingang van ieder stembu reau komt een afzonderlijk bureau voor dit doel. Aan de organisatie van dit referendum, een unicum in ons land, verleent het gemeentebe stuur zijn medewerking. Heilig Jaar betrekking hebben. Als teken tenslotte van de hemelse be scherming en als onderpand van Onze bijzondere genegenheid verlenen Wij volgaarne in den Heer aan U, Eer biedwaardige Broeder en tevens aan Uw medewerkers Onze Apostolische Zegen. Gegeven te Rome bij Sint Pieter de 9e April, op de Zondag van de Verrijzenis van O. H. Jezus Christus, 1950, in het twaalfde jaar van Ons Pontficaat PIUS P.P. XII. Pauselijke Zegen met volle aflaat. Na afloop van de Pontificale Hoog mis, die Z. H. Exc. mgr. Giobbe Woensdagmorgen in de St. Jacobus- kerk (Parkstraat) te Den Haag zal opdragen, zal deze de Pauselijke Ze gen geven uit naam van de Heilige Vader, krachtens de bijzondere fa culteit, die Z. H. de Paus hem in voornoemde Apostolische Brief heeft verleend. Al degenen, die deze Pauselijke Zegen ontvangen, kunnen een volle aflaat verdienen onder de gebruike lijke voorwaarden, maar welke vol gens de normen van het Heilig Jaar alleen toepasselijk is op de zielen in het Vagevuur. ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. De Minister van Sociale Zaken heeft vergund, dat door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen, op Maandag 1 Mei 1950 twee uren vroeger met de vóór arbeid, respec tievelijk bakkersarbeid mag worden begonnen dan zulks voor de betref fende bakkerij op die dag reeds bij of krachtens de Arbeidswet 1919 is toegestaan. Aan een bakkersgezel, die tussen 20 en 5 uur bakkersarbeid verricht moet onmiddellijk vóór de aanvang van zijn arbeid, die geheel of ge deeltelijk tussen die uren is gelegen, een onafgebroken rusttijd van 10 uren worden gegeven. Deeg en brood, dat na 20 uur van de vorige dag gebakken of opge warmd is n.ag op Maandag 1 Mei 1950 van 7 30 uur af en uit het ge bouw met aanhorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wor den vervoerd en van 3 uur af ver kocht of afgeleverd. Jhr. H. M. van der Wijck is benoemd tot Harer Majesteits bui tengewoon gezant en gevolmach tigd minister bij de republiek Co lumbia en hij de republiek Equa- dor, thans werkzaam op ministerie van buitenlandse zaken. Toen hij in zijn schuur petro leum wilde gieten in een verwar mingstoestel van een kunstmoeder is de 67-jarige P. de E. te Nieuw- dorp op Zuid-Beveland verbrand. BUITENLAND Los Angeles herbergt de record houdster diepzee-duiken voor dames, een sport, waaraan onze vrouwen uit Leiden en omgeving waarschijnlijk niet veel doen. Deze recordhoudster heet Carmelita Cross, zij is 34 jaar oud en muziëklerares van beroep. Zij heeft 45 meter diep gedoken. De Parijse radio-stations hielden Maandagavond om 8 uur plotseling op. De technici gingen toen nl. in sta king. Het duurde slechts een half uur, toen was de staking weer opgeheven Het was slechts een waarschuwings staking geweest. Radio-Rijssel is gisteren begon nen met televisie-uitzendingen. Het zendbereik van dit station is nog niet groot, nl. 30 K.M. ALPHEN AAN DEN RUN Geboren: Johanna Adrana Mar- garetha, d. v. Johannis L. v. Tol en Johanna H. v. d. Hoogen. Maria Jo hanna Martina, d. v. L. v. Tol en Jo hanna H. v. d. Hoogen. Johanna Ti- tia Christina, d. v. Adriaan H. J. Prins en Pietertje A. C. Poorter. Arend Adrianus Roelof, z. v. E. de Hoog en Janna C. de Fijter. Maart- je, d. v. Pieter Kwakernaak en Cla- zina van Zwieten. Leendert Nico- laas, z. v. Johannes Blom en Jan- nigje Streefland. Margariet d. v. Willem van Klaveren en Jannetje Heemrood. Antonia Maria, d. v. PPe- trus J. van der Zwet en Maria A. de Rijk. Elly Marianna, d. v. Wouter G. Groenheiden en Johanna Verkerk. Johanna Christina Maria, d. v. Jo hannes A. v. Zeijl en Johanna Len- ting. Ondertrouwd. Hendricus S. Kroft, 30 jaar en Cornelia C. Q. van Nie- kerk, 31 jaar. Wilhelmus N. van der Klugt, 23 jaar en Johanna van der Sluijs, 19 jaar. Gerrit van Harten, 24 jaar en Jansje Baart, 25 jaar. Cor nells de Vlam, 44 jaar en Jannigje van Emmerik,,36 jaar. Gehuwd: Godefriedus P. Eniecle, 29 jaar en WilheLrnina N. v. Leeu wen, 29 jaar. Hendrik Berkheij, 24 jaar en Teuntje Vis, 21 jaar. Karei L. Kroon, 21 jaar en Grietje Blouw, 18 jaar. Wouter de Daas, 23 jaar en Geertruida M. Verkade, 20 jaar. Fre- denk Ketel, 28 jaar en Gerrit je van Greuningen, 27 jaar. Overleden: Cornelis Verweij, 82 jaar. AARLANDERVEEN Reisverenigong St. Christoffel. Na opening door voorzitter H. Jan sen, las secr. Jac. Groenintwoud de notulen. De penningm., de heer P. Mol, gaf een overzicht van de stand van de financiën en sloct met een batig saldo van 39.70. Na enkele besprekingen werd besloten om 2 Juli a.s. een gezamenlijke reis te rnaken naar de Gelderse Achterhoek. Bij de rondvraag werd er door ver schillende leden aangedrongen op een goede regeling bij het vertrek en ook gedurende <le reis. ALKEMADE Nationale hêrdenking 4 Mei 1950. De inwoners van Alkemade heb ben reeds eerder hun dankbaarheid getoond voor de bevrijding, door het aanbrengen van een passend monu ment ter nagedachtenis aan hen, die ir de strijd voor de vriiheid, hun le> ven voor ons vaderland hebben moe ten geven. Naar wij vernemen heb ben B. en W. thans gemeend de na tionale herdenkings-avond op Don derdag 4 Mei niet zonder meer te kunnen laten voorbijgaan. Dit zal zeer zeker de instemming hebben van de gehele burgerij. Het is goed op die avond even tot bezinning te komen en te realiseren, hoe duur enze bevrijding is betaald. Hiertoe heeft het college van B. en W. het volgende programma samengesteld: 1. Van des avonds 18 uur af, zul len van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de .vlaggen halfstok gehangen wor den. 2. Om 19.30 uur zal een ieder kun nen deelnemen aan een „Stille tocht" die zal aanvangen: vanaf het terrein van het pavil joen ,.De Brasem" te Oude-Wetering voor het dorp Oude-Wetering; b. vanaf de Pancratiuszaal te Roe lofaren ds veen voor het dorp Roelof - arendsveen c. vanaf de driesprong nabij het Viaduct te Nieuwe-Wetering voor de dorpen Oud-Ade, Rijpwetering, Nieu- v.*e-Wetering en Kaag. De weg naar het monument te Roelofarendsveen wordt in volkomen stilte afgelegd zonder vlag of vaan del. 3. Van 19 45 uur af tot 30 seconden vóór 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 4. Te 20 uur precies zullen, nadat 30 seconden tevoren dit uur door middel van een sirene is aangekon digd, op de plaats van het monument minuten van volkomen stilte in acht worden genomen Ook aan de burgerij zal verzocht worden deze stilte in acht te nemen. 5. Na deze stilte zal gelegenheid worden gegeven een stille hulde te brengen aan de gevallenen door mid del van het legen van bloemen rond dit monument. 6. In aansluiting hierop zal dan om ongeveer 20.45 uur in de ver schillende kerken een korte herden kingsbijeenkomst worden gehouden. 7. Vanaf 18 uur mogen geen open bare vermakeliikheden plaats vin den en zullen alle openbare ver- kooolokaliteiten gesloten zijn. Mogen allen van jon? tot oud in ernstig overwegen deze paar uur wijden aan hen, die hun leven gege ven hebben voor'ons. BOSKOOP Toneel première „De wens van een Mohammedaanse'' Het zal nog wel nooit zijn voorgekomen dat een toneelstuk zijn premiëre in Bos koop beleefde. En toch was dit het geval met het toneelspel hetwelk is geschreven door de Witte Paters, missionarissen in Afrika. De bedoe ling hiervan is tweeërlei, n. 1. om de moeilijke missie in Afrika de zo no dige geldelijke steun te verschaffen en tevens het publiek enig inzicht te geven in het missiewerk in Noord- Afrika. In het eerste bedrijf maken wij ken nis met de familie Lanschot, waar van de oudste zoon missionaris wil worden. Ondanks de bezwaren van zijn vader, die zijn zoon als opvolger beschouwde, zet deze door, en zo zien wij hem in het tweede bedrijf terug als witte Pater in Noord- Afri ka. De geringe resultaten gevoegd bij de houding van zij vader, doen hem echter gaan twijfelen aan zijn roeping, totdat de wens van een Mo hammedaanse vrouw, die hem in haar bloemrijke taal, God's zegen afsmeekt over 'het nageslacht van zijn vader, hem doen inzien juist ge handeld te hebben. In het derde en laatste bedrijf zien wij tevens, dat zijn handelwij ze vrucht heeft afgeworpen wan neer de zoon van zijn vroegere vriend, eveneens missionaris wil worden, en diens ouders, geleerd door de ondervinding, hun zoon hun volle toestemming geven. De opvoe ring geschiedde in eendrachtige sa menwerking door de 3 R. K. toneel verenigingen, Klimop, St. Willibror- dus en St. Genesius. Hoewel het spel ons niet geheel kon bevredi gen, het was n. 1. niet vlot genoeg, hetgeen weer een gevolg is van ge brek aan tijd voor goede repetitie's, kan deze eerste opvoering toch een succes genoemd worden. Bij de volgende opvoeringen zul len de kleine onvolkomenheden wel verdwijnen. Een talrijk publiek droeg zorg voor het andere succes. Het mandoline clubje de „Djandi's" zorgde op verdienstelijke wijze voor de muzikale afwisseling tussen de bedrijven. TER AAR Verkeersongeval. Een hele file motoren en auto's passeerden de Kerkweg het waren deelnemers aan een sterrit toen dc heer A. Kammeraat daar op de fiets reed. Doordat deze iets moest uitwijken voor zijn dochtertje, dat rechts langs de weg stond, werd K. aangereden door een motorrijder. Deze motor rijder poogde nog een aanrijding te voorkomen, maar hierdoor sloeg hij dwars over de weg en kwam onder de motor te liggen. Hevig bloedend werd hij door de omwonenden onder cie motor vandaan gehaald. Bij na- eer onderzoek bleek het gelukkig nog al mee te vallen. Hij had een diepe snee onder de kin en wat schrammen en ontvellingen opgelo pen. De wond onder de kin werd gehecht. De duo-passagier werd van de motor geslingerd, maar kwam verder met de schrik vrij. De heer Kammeraat, die nog op de fiets was blijven zitten, had een vrij diep' wonde opgelopen even boven de HILLEGOM Festival „Crescendo". Zaterdag en Zondag volgde het 2e gedeelte van het Bloemenfestival, gegeven bij gelegenheid van het 30-jarig bestaan dezer R.K. Muziekvereniging. Zaterdag na het bloemencorso werden de mars wedstrijden gehou den. Een 1ste prijs werd toegekend aan het fanfarecorps „Juliana" uit Munstergeleen. idem aan ..de Hille- gomse Harmonie" en aan het Politie- tambourscorps Excelsior te Hilver sum. Tweede prijzen werden toege kend aan „Kunst en Genoegen" te Maartensdijk; aan Emma te Auster- litz en aan „De Harpe Davids" te Noordwijkerhout. Des avonds boden de Limburgers aan de jubilerende ver. een concert aan. Lest best gold zeer zeker voor de Zondag: 17 corpsen met 300 muzi kanten defileerden op het Hof voor de wnd. burgemeester. Hierop volgden de marswedstrij den met als uitslagen; Eerste prij zen: „Eensgezindheid" Heemstede 64 p.; .Nieuw Leven" Leiden 66 p.: „Klein maar Dapper" Den Haag 67 p.. „Excelsior" te Noordwijk 69 p.; gelijknamige veren. Heemstede en Alkmaar 51 p.; Hoogoventambours 50 p.; St. Cecilia, Alkmaar 52 p.: idem Witlenburg'51 p.. idem Tavenu "2 p.; „Klein maar Dapper" Den Haag j54 p.; (voor tambourcorpsen "t hoogst aantal punten): Witten- burg's Fanfare te Amsterdam 65 p.: Crescendo" Spaarndam 69 p.; „Kunst en Vriendschap" Krommenie 64 p.: Hoogovens Harmonie te Velsen 65 p.; „Excelsior" Heemstede 71 p., het grootste aantal. Tweede prijzen werden toegekend ;an „Euphonia" Overveen; „St. Ce cilia" Wervershoof en „Tavenu" te Amsterdam. Het slotconcert werd gegeven door „.Excelsior" te Noordwijk. LEIDSCHENDAM DILETTANTEN TONEEL De titel van deze 3 - delige klucht Het begon in 'n Gracht" is al even myssterieus als alle geschiedenissen, welke ons dilettanten-toneel gis teravond ten beste heeft gegeven. Maar naar mate de „gracht" geschie denis zich meer en meer aan de openbaring prijs gaf. steeg ook de vrolijkheid in de zaal. Frederik Katoen (Jan Wooltluis) heeft daartoe op de allervoornaam ste plaats bijgedragen. Zijn spel was in alle opzidhten af. Meermalen heeft hij de zaal kostelijke momen ten doen meemaken. Ook de andere spelers om slechts enkele te noemen Willem Zorgvliet (Harry Teunisse) Bob van Geel (Jaap Remmerswaal) Mr. de Bock (Piet van der Berg) en vooral ook Melita (Beb Steenbergen) hebben in belangrijke mate tot de humor en de lach bijgedragen. Het Dilettanten Toneel heeft met deze dolle klucht het bewijs gele verd, dat ihet ook veel vrolijkheid kan brengen. En dat het stuk en de wijze van spelen gewaardeerd werd, bleek duidelijk uit het slotwoord van burgemeester Banning, die de verzekering gaf, dat hij zich de ge hele avond kostelijk geamuseerd had. Door het beschaafde spel en de goede uitvoering hebben de Di lettanten de sympathie van geheel Leidschendam en hebben zij, nu sinds hun bijna 5 jarig bestaan, een cultureel niveau bereikt waarvoor zij de belangstelling ten yolle waard zijn. Met spanning ziet spr. het vol gend optreden tegemoet. Hierdoor is de verdienste van alle spelers ten volle getekend. De regie was in handen van de heer J. Neuwland aan wie ook veel eer toekom! NOORDWIJK Uitslag van de onderhandse aan besteding voor de bouw van in to taal 147 woningen op het landgoed „Calorama" in opdracht van»de ge meente Noordwijk in drie precelen en in massa. Perceel A omvat 34 vrije woningen; perceel B 53 woning wetwoningen, perceel C 59 idem. Laagste inschrijvers waren: perceel A: Bouwbedrijf De Lange, Breuring en Van der Plas te Oegstgeest 273.476, perceel B: Van der Heidens Bouwbedrijf te Leiden ƒ383.300, per ceel C: idem ƒ418.800 in massa idem 1.083.100 (alles: „risico voor de ge meente"). De gunning is aangehou den. Inmiddels staat nog niet vast, dat het project in zijn geheel zal kunnen worden uitgevoerd, aange zien de vereiste toestemming voor de bouw nog niet van de betreffende instanties is verkregen. STOMPWIJK K. J. M. V. Met veel enthou siasme en plezier hebben de K. J. M. V. -ers in de wintermaanden de ta feltennis sport beoefend. De gehou den competitie had tot resultaat 1. Piet Waaijer 2624 (kampioen); 2. Wim Waaijer 2623; 3. Leo v, d. Brink 2622; 4. Theo Waaijer 26 18; 5. Leo v. d. Bosch 2616; 6. Jan van Veen 2614; 7. Wim van Vliet 2613; 9. Jan Suyten 2612; 10 Rinus v. d. Zijden 2611; 11 Freek Waaijer 268; 12. Harry Granne- man 264; 13 Gerard v. Veen 263; 14 Theo Groene weg 261. ZOETERMEER Uitvoering D. S. O. De uitvoe ring, welke D. S. O. op Woensdag a.s. in de zaal Veelenturf zou geven voor de leden, is wegens ziekte van enige spelers uitgesteld tot Donsdag 2 Mei. SHC—DWO I 6—2 Oranje plein 2DWO II 1—0. KRVC 4— DWO 4 1—3. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS MINDER KOUD. Wisselende bewolking met en kele buien. Vannacht tijdelijk afnemende wind en plaatselijk flinke nachtvorst. Morgen over dag matige tot krachtige Weste lijke wind en iets minder koud. knie. Ook deze wond moest gehecht worden en de heer K. zal wel enige dagen rust moeten houden. Later op de avond is de motorrijder met ziin passagier in een auto, die ook aan de sterrit deelnam, vervoerd naar zijn woonplaats Hilversum. Aan de motor bleef de schade beperkt tot een gebroken handrem. P. N. v. d. BOSCH, Meerlaan 5, Stompwijk, viert 26 April zijn 2e Indische ver jaardag te Semarang. Man door vrachtauto gegrepen en gedood Voor de derde maal binnen zeer korle tijd hee'ft in Leiden een dode lijk ongeval plaats gevonde". Gister middag om half vier werd de 88 jari ge J. de V, uit Lcidsendam, werk zaam bij het aanleggen van de nieu we Provinciale weg Lammebrug Zil- verfabriek (Voorschoten) door een geladen zandauto overreden en ge dood. Vermoedelijk stond V. met zijn rug naar de wagen gekeerd en heeft hij door het loeien van de wind de auto niet aan horen komen. De zandwagen reed achteruit en greep de V.. zonder dat de chauffeur het bemerkte. Zo kon het gebeuren, dat het slachtoffer ongeveer 8 meter werd meegesleurd, alvorens de wagen tot stilstand kwam. De V. moet vrijwel op slag gedood zijn. Het stoffelijk overschot werd door de E. H. D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. De V. was ge huwd en laat een \Touw met vijf kinderen achter. SCHEIDSRECHTERSGROEP LEIDEN EN OMSTREKEN. Cabaretavond in „De Harmonie". Als „kleine vergoeding" voor de vele uren, die de dames van de he ren scheidsrechters opofferen, in het belang van de sport, organiseerde Maandagavond in „De Harmonie" de Scheidsrechtersgroep Leiden en Om streken opnieuw een cabaretavond, die gezien het geboder^e, evenals de vorige, op voortreffelijke wijze is geslaagd. De voorzitter van de feestcommis sie, de heer A. A. C. Dusee, sprak eer. kort welkomstvvorod, en gaf ver volgens het woord, of liever gezegd de daad^ aan het cabaretgezelschap, waarbij jammer genoeg, de heer Wil ly Lagas door ziekte verstek moest laten gaan. Zowel voor- als na de pauze heb ben echter de verschillende mede werkenden, o.m. Henny Chouffour, Dennt Bey, e.a., de talrijke aanwezi gen op aangename wijze vermaakt en gingen na dit gevarieerd pro gramma nog vele beentjes van de vloer. Voor het scheidsrechterscorps een uiterst gezellige avond! De wedstrijd van het Nederlands Bondselfta; tegen Leeds United, die oorspronkelijk op Zondag 14 Mei was vastgesteld, is door het bestuur van de K.N.V.B. een dag vervroegd en zal nu op Zaterdag 13 Mei a.s. in het Feyenoordstadion te Rotterdam ge speeld worden. Op Woensdag 24 Mei speelt des avonds om acht uur de Engelse ploeg Middlesex Wanderers in Den Haag, waarna dezelfde ploeg op Zaterdag 27 Mei om vier uur in Utrecht zal spelen tegen het voorlopig Ned. Elf tal. Deze wedstrijd is bedoeld als laatste oefening voor de tour naar Scandinavië. ROEIEN ONENIGHEID IN DE NED. ROEIBOND. Kath. Studenten-vereniging- niet als lid aangenomen. Tijdens een buitengewone algeme ne vergadering van de Ned. Ttoei- bond heeft zich een onaangename kwestie afgespeeld. Er moest ge stemd worden over toelating van „Proteus",. de roeivereniging van de Kath. Studentenvereniging te Delft, De twee neutrale roeiverenigingen der Delftse studenten waren tegen standers van toelating, omdat, vol gens hen, in beide verenigingen iedereen welkom is, ook katholieken. Een derde vereniging zou de sterkte der beide anderen verzwakken. De uitslag van de stemming was 37 voor en 30 tegen, met 13 blanco stemmen, zodat „Proteus" niet is toegelaten, omdat daarvoor een meerderheid van twee-derde nodig is! „Proteus" kan dus nog steeds niet deelnemen aan wedstrijden, die door de Bond wor den uitgeschreven. Reeds twee jaar is deze kwestie aanhangig. TAFELTENNIS R.K. L.T.V. „De Sleutels". In verband met de inrichting van onze trainingszaal als stemlokaal kan he denavond de training geen doorgang vinden. Donderdag a.s. bijeenkomst voor alle leden van de afdeling senioren op de vastgestelde tijd en plaats. NEL VAN VLIET VERLIEST EEN WERELRECORD. Gilese Vallerij, een jonge Franse zwemster, heeft Zaterdag in het Zwembad te Casablanca het wereld record 100 meter schoolslag dames op haar naam gebracht, met een tijd van 1 min. 17.4 sec. Dit is 0.8 sec. minder dan het wereldrecord, dat sedert 28 April 1948 op naam an Nel van Vliet stond met 1 min. 18.2 sec. SCHAKEN KAMPIOENSCHAP BOLLEN STREEK. Hoofdklasse A: F. v. d. BergW. de Laat 0—1; J. v. cl. Berg—W. J. Saeys afgtbr.; D. Buys—C. v. d. Lip 1—0. Hoofdklasse B: P. G. HofkesH. Bax ys; J. de JongG- Snoeck- Henkemans 01; J. v. d. BergP. J. M. Geyer 10. lste klasse A: J. C. Pijnacker—J. Holleman uitgesteld; H. Kleivorda B. van Meygaarden 10. lste klasse B: J- Th. van Koppen J. v- d. Steeg uitgest.; J. v. d. Zwet C. Offringa uitgesteld; J. J. Bol F. van Dijk 01. Ie klasse C.: C. P. BeukJ. M. Martens 10; J. J. v. d. MeerS. Lieverse 1—0; C, S- SchijfW. van Beek 01. lste klasse D.: H. v. d. AarW. G. Verleur 01; H. DaanjeH. Meyer 2de KlassesA: G. RoeleveldR. J. Raken 10; C. P- NieuwkoopJ. v. Lierop 01; W. SchwartzA. Bran der 10. 2de klasse B.: L. v. d. LansM. Vastenhout 10; J. D. Andeweg D. van Selt 10. 2de klasse C: P. van der Mey M. van der Londen 01W. Elder- broekJ. de Kooker 10; H- Scheep makerG. van Hameren 01. - SCHEEPSBERICHTEN BANTAM, R'damDjakarta 24 April van Aden naar Belawan; DUN- DALK BAY (tr.). DjakartaR'dam 24 \pril van Port Said. GENERAL R. L. HOWZE (tr.), DjakartaA'dam 24 April 150 m. O. Malta; INDRA- POERA, R'damDjakarta pass. 24 April Finisterre; JOH AN VAN OL- DENBARNEVELT, 24 April te Co lombo, DjakartaA'dam; KOTA IN- TEN, R'damDjakarta 25 April te Palembang; SAPOERA, Djakarta A'dam pass. 24 April Algiers; SIBA- JAK, R'damAustralië, 24 April te Port Said*,SUMATRA, Djakarta A'dam 24 April van Singapore naar Belawan; TABINTA, Djakarta A'dam 25 April te Colombo; WATER MAN, R'damDjakarta 24 April van Aden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 April. Groente. Per 100 kg.: prei 42—54, rabarber 1323. kroten 1419. uien f 47. peen 7580, aardappelen 8.90— 9.?0, andijvie 4464, sla 3562. snijbonen 2.152.20, witlof 5262 postelein 78, spinazie 922. per 100 stuks: komkommers 3352. bloemkool 2774, salade 7 60 17.80, per 100 bos: pieterselie 3 6.80. radijs 7.5012.40. selderie 4.80—9.30. raapstelen 7.50—8 20. 25 April. Varwens: Aanvoer 124 stuks. Prijzen: zware 1.581.62, lichte 151156, zeugen 136. Handel vlot. ROTTERDAM. 25 April Vee. Aanvoer: 5037 totaal. 850 vette koeien en ossen, 837 gebruiksvee. 268 gras kalveren, 1906 nuchtere kalveren. 91 varkens. 562 biggen, 249 paarden. 7 veulens. 86 schapen of lammeren, 116 weide/zuiglsmmeren, 65 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien 2.58 2.75, 2.38—2.58, 2.18—2.38; gras kalveren 3.252.501.50. per kg.; nuchtere kalveren 42—3836; slachtpaarden 1.851.751.60 en schapen 2.302.101-90 per kg.; kalfkoeien 975875775 9.75, 8.75 7.75; Varekoeien 660—590— 500. vaarzen f 680580425, pinken 540—440—350. BODEGRAVEN, 25 April. Kaas. Prijzen: lste soort 1.751.80, 2e soort 1.701.74 per kg. Handel kalm. TER AAR, 24 April. Groente. Spinazie 2533 cent, rabarber 15 20 cent. andijvie 4057 cent, poste lein 6871 cent, sjalotten 4557 cent. peulen 2.703.20, aardappe len 79 cent. snijbonen f 2.70, alles per kg., komkommers I 5160 cent, idem II 42 cent, idem stek 8 cent. sla I 1220 cent, idem II 811 cent, idem III 67 cent, bloemkool I 61 79 cesnt. idem II 3651 cent, idem III 2327 cent, alles per stuk. Ra dijs 8 cent. bosprei 89 cent, selde rij 9 cent alles per bos, slavellen 1.251-95 per kist. Perziken 2134 cent. Bloemen: Tulpen 60 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN. 24 Apri. Groente. Aardbeien I 0.851.10, aardbeien II 2565 cent per doosje; Kropsla I f 1018. idem II 5—8, stoofsla 233(7, spinazie 3033. andijvie 4042. rabarber 912, sjalotten f 4047 per 100. Bloemen. Parkiettulpen 3080 cent. Golden Harvest 3248 cent, Piccadilly 2436 cent, E. Eddy 20 29 cent. Bartigon 16—32 cent, Bui ten tulpen 1031 cent, Narcissen 3 12 cent, Irissen 3565 cent, Ane monen 1121 cent, Lathyrus 35=^-45 cent. Fresia's 3037 cent per bos; Calla's 721 cent per stuk.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3