K.V.P. - Lijst 2 Prijzen voor de mooiste tuinen uitgereikt Premie - regeling particuliere woningbouw De heer Noest 30 jaar gemeenteraadslid Rentevergoeding 2.40 ZATERDAG 22 APRIL 1950 UE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA i PRQV STATENVERKIEZING Zijn uxfy anmandig. De voorbereidingstijd voor een verkiezing is toch wel een leuke tijd. Althans, als men de dingen van de vrolijke kant bekijkt. En waarom zouden we dat niet doen? Er is al narigheid genoeg in deze wereld om zich aan te ergeren. Zo lezen wij in ons toegezonden propagandablaadjes. dat de Katho lieken in Nederland in drie partijen huizen. In de groep Weiter zitten de conservatieven; in de P. v. d. A. de vooruitstrevendenin de K. V. P. de zoekers en de tasters. Ja die arme K. V. P.-ers tooh, die kunnen blijkbaar niets. Hun Ka merleden, Statenleden, Raadsleden; hun Ministers, leden van Gedep. Sta ten en Wethouders, dat zijn alle maal van die doodgewone ophakker- tjes, daar is niets van te verwach ten.... Neen, dan d'ie P. v. d. A.- ploegpaarden; We lezen zelfs, dat zij degenen zijn, die volgens het woord van Pausen en Bisschoppen de in grijpendste maatregelen nemen.... Ja ja, men moet maar durven. En voor de strijd tegen het communisme is er geen beter middel dan de P. v. d. A. „Des te sterker de dam", zo heet Ihet. Over die sterkte dan een enkel woord. Welke partij in ons land heeft zijn kiezers het minst in de hand? Is' dat niet de partij, die in het ver leden zo dicht bij het communisme stond, dat beiden het rood der re volutie bezigden? Is dat niet de par tij, die een staatsgreep in Tsjeoho- Slowakije nodig had om in Neder land te gaan" beseffen wat niet kon, n. 1. saam te werken met communis ten? Als het over een sterke dam gaat, is er meer nodig dan democratie, meer dan politiek en meer dan soci ale zekerheid; dan is nodig levend christendom van godsdienstig-soci ale mensen; dan is meer nodig dan een humanisme, hoe edel ook be doeld. De Katholieken weten waar het om gaat, om grote waarden. Als mon dige kiezers kiezen zij hun eigen mensen: DINER CORPS DIPLOMATIQUE Om precies half acht gisteravond arriveerden de Koningin en prins Bernhard in de hoofdstad voor het jaarlijkse diner, dat het koninklijke paar de leden van het Corps Diplo matique aanbood in het paleis op de Dam. Vrijwel alle ambassadeurs en gezanten van buitenlandse mogend heden in Nederland arriveerden tus sen halfacht en acht uur voor het paleis. ELECTRISCH VERVOER VAN INTERNATIONALE TREINEN. Met ingang van de zomerdienst op Zondag 14 Mei, zullen de buitenland se treinen over de geëlectrificeerde lijnen naar Hoek van Holland, Roo sendaal en Maastricht zoveel moge lijk door vol-electrische locomotie ven inplaats van door stoommachines worden gereden, hetgeen uiteraard enige reisduurverkorting brengt. Dit geldt onder meer voor de D- en Pullmantreinen naar en van BrusselParijs, die over Eindhoven Maastricht voor en uit de richting Luxemburg en voor sommige inter nationale boottreinen aansluitend op de Harwichboot te Hoek. Daar de Belgische spoorwegautoriteiten de verkeersomvang op hun grensbaan- vakken te gering voor electrische ex ploitatie achten, worden de Neder landse D- en P-treinen in België door zeer snelle stoomlocomotieven ver voerd. In het binnenlands verkeer blij ven de expréss-treinen Amsterdam C.S.Zuid-Limburg en een aantal goederentreinen door electrische ma chines gereden. (Vrije Volk). ONTSLAG GEHUWDE AMBTENARES. Beslissing uitgesteld tot 1 Jan. Het voorgenomen ontslag van de gehuwde ambtenares is uitgesteld van 1 Juli a.s. tot 1 Januari 1951, al dus weet het „Haagsch Dagblad" te melden. Dit zou verband houden met de omstandigheid, dat de com missie tot onderzoek van de positie van de huwende en gehuwde amb tenares nog niet met haar rapport gereed is. HeJ. is dientengevolge ook mogelijk, dat het advies van de com missie een andere maatregel dan een algehele ontslagaanzegging aan de gehuwde ambtenares zal aanbeve len. Het is anderzijds echter niet zeer waarschijnlijk, dat er op 1 Jan. 1951 met betrekking tot de gehuwde ambtenares in het geheel geen wij ziging zal worden voorgesteld. 21e ,J3xmd" in /iet 9.au-d De viering van het gouden jubi leum van de Bond van Bloembol lenhandelaren is gisteren voortgezet, toen het bestuur een feestelijke re ceptie hield in het secretariaat aan het Kenaupark te Haarlem- Natuurlijk was er een pracht van bloemstukken en talrijke autoritei ten gaven op deze receptie persoon lijk van hun belangstelling bltfk. We noemen vertegenwoordigers van de K. L. M., van de Holland-Ame- rikalijn en van de Algemene Ver eniging van Bloembollencultuur. Dr. E. H. Krelage kwam eveneens per soonlijk ter receDtie evenals de bur gemeester van Sassenheim als^ voor- .zitter van het centraal comité Bloe mencorso. Vertegenwoordigd was ook het bedrijfschap voor Sierteelt producten. De voorzitter van de bond, de heer T. van Waveren, stelde het Corso comité een wisselbeker ter hand om als prijs uit te loven bij het corso en de mooiste tuinen. Wisselbekers •werden ook uitgereikt aan de prijs winnaars, die met de mooiste tuin voor de dag waren gekomen. Zoals men weet, was er in het kader van van de viering van het jubileum een wedstrijd uitgeschreven in de Bollen streek, wie de mooiste tuin had aan gelegd. Daartoe waren de deelnemers in drie groepen verdeeld, te weten; grote tuinen, kleine tuinen en middel soort. Gisterochtend heeft er een des- kuftkhee jury de ronde gedaan en de uitslag van haar bevindingen luidde als volgt: Grote tuinen: J. Enthoven, M. Ten Hagen en Fa. Rijneveld en Zn. Kleine tuinen; G. Vreeburg en B. B rederode. Middefsoort: F. Lommerse; P. Hopman, A. Warn aar en H. Arents- horst. Na de receptie werden het bestuur van de Bond en de buitenlandse gas ten ontvangen door burgemeester Cremers en de wethouders in de ou de raadzaal op het stadhuis in Haar- Mr. J. In 't' Veld, de minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft gistermiddag aan een lunch van de Maatschappij van nijverheid en handel te Groningen medege deeld, dat met de minister van finan ciën volledige overeenstemming be reikt is over een premieregeling voor de particuliere woningbouw. Van de tof nu toe verstrekte jaar lijkse bijdrage is men afgestapt. De nieuwe regeling houdt in. dat de Re gering ineens een vast bedrag be schikbaar stelt, zodat de band tus sen Regering en bouwer meteen wordt afgesneden. Waarschijnlijk zullen volgende week bijzonderhe den omtrent deze regeling bekend gemaakt worden. lem. De burgemeester sprak het ge zelschap toe in het Frans en het Engels, waarbij hij de jubilerende bond onder meer een der pilaren noemde van onze nationale economie. De burgemeester verklaarde voorts trots te zijn, dat Haarlem het cen trum was van de bloembollencultuur en dat het daarom met recht de naam van Bloemenstad mocht dragen. Hij meende dan ook, dat het feest van de Bond ook het feest van Haarlem was. De heer van Waveren dankte in zeer vriendelijke woorden de bur gemeester voor diens woorden van Lof en het was tenslotte de heer Kay uit Engeland, die namens de buiten landse gasten in welgemeende be woordingen zijn dank uitsprak voor de hartelijke ontvangst. FORDFABRIEK WORDT UITGEBREID Gistermorgen om half twaalf is op het terrein van de Fordfabrieken aan het Noordzeekanaal te Amster dam de eerste paal geslagen voor een nieuw fabriekscomplex. In een kor te conferentie heeft de heer C G. F Strenger, directeur der Fordfa briek, uiteengezet waarom deze uit breiding noodzakelijk was. In 1932 had de fabriek een oppervlakte van 16.000 m2, in 1940 20.000 m2, maar nu, na de nieuwe uitbreiding zal deze oppervlakte 25.000 m2 bedra gen. Op de R.A I.-stand van de Ford is op de maquette duidelijk déze uitbreiding, alsmede de olannen voor het nieuwe havencomplex, te zien. BEVRIJDINGSSIGARETTEN IN DE VERKOOP Op 1 Mei a.s. begint de verkoop van de z.g. „bevrijdingssigaretten" in pakjes van twintig stuks, in de zelfde verpakking, zoals zij in de be zetting (op 31 Augustus 1941) zijn gedropt. De prijs van het pakje is -J 0.75, waarin begrepen is een toe slag van 0,25 ten bate van de Stichting 19401945. REGISTRATIE VAN AARDAPPEL PERCELEN OP BOEREN- EN TUINDERSBEDRIJVEN In verband met de wettelijk voor geschreven vruchtwisseling ter be strijding van de aardapnelmoeheid zal op 4 Juni a.s. tegelijk met de veeregistratie voor het eerst een registratie geschieden van de kadas trale ligging der met aardappelen bebouwde percelen' op boeren- en tuindersbedryven. HAND AFGEZAAGD Op het terrein van het openbaar slachthuis te 's-Gravenhage strui kelde een 35-jarige lós-werkman bij het vervoeren van een houten dwarsligger. Om te voorkomen, dat hij zou vallen, zocht de man steun bij een in werking zijnde cirkelzaag, doch zijn hand gleed uit en kwam voor de zaag, waardoor zij ter hoog te van de pols geheel werd afge zaagd. Valse tientjes in omloop De laatste weken zijn door dë Zwolse recherche verscheidene valse bankbiljetten van tien gulden in be slag genomen. Deze zijn nagemaakt van een serie biljetten, uitgegeven door de Nederlandsche Bank d.d. 7 Mei 1945 en zijn nauwelijks van de echte te onderscheiden. Blijkbaar zijn ook in het oostelijk deel der provincie dergelijke valse tientjes gesignaleerd. De Enschedese Midden standscentrale heeft n.1. haar leden in een circulaire gewaarschuwd en daarbij de vervalsingskenmerken op gegeven: De vervalste biljetten missen de rode en blauwe vezels in het papier fhet papier van de' biljetten van 1945 is slapper dan dat van de nieu were biljetten); aan de voorzijde komt in het randschrift om de Ne derlandse leeuw de punt op de let ter I van het woord „Die" slechts zwak uit; aan de achterzijde ontbre ken de twee puntjes boven de laat ste letter e van het woord .Munt speciën" in de strafbepaling en voorts het accent boven de laatste e in het woord „Enschede", aan de achterzijde, eerste regel, is de letter „L" van onderen korter, terwijl ook de einden van alle regels niet op één lijn onder elkaar staan. SOMBERE VOORUITZICHTEN VOOR DE BIOSCOPEN. Sedert 1946 zijn de recettes der Ne derlandse bioscopen over het gehele land met ruim 30 procent gedaald en op grond van de ervaring van het eerste kwartaal van dit jaar zal in 1950 een verdere daling tot ca. 40 procent optreden, aldus blijkt uit het jaarverslag van de Nederlandse Bioscoopbond. De onmogelijkheid be sprekend bij de huidige hoge verma kelijkheidsbelasting en de dalende ontvangsten een aanpassing te ver krijgen bij de gestegen kostenindex. concludeert het verslag, dat een ver laging van de extra lasten op het film- en bioscooobedrijf de enige uit komst zal blijken te zijn, wil de winstgevendheid gehandhaafd wor den. De reserves van het bedrijf zijn leeds in het bezit van de fiscus, en indien dez.e ontwikkelingsgang zich voortzet, zullen noodgedwongen slui tingen ofwel een prijsgeven van ve- leronaf-hankeliikheid ontstaan, nog afgezien van de kwaliteitsverminde ring de rprogramma's. Het verslag memoreert in dit verband, dat een uitgebreid onderzoek gaande is naar de mogelijkheid ener herziening van de vermakelijkheidsbelasting op film voorstellingen. De programma's bestonden in 1949 gerekend naar het land van oor sprong der hoofdfilms, voor 72 pro cent uit Amerikaanse, 11 Drocent En gelse, ruim 3 procent Fra ne en 2 nrocent Nederlandse films. KIPPENSTAPEL VAN CALVé WORDT GESLACHT De gehele kinpenstapel vanhet hoenderpark van de oliefabrieken .Calvé Delft" te Delft_ (ongeveer 1500 kipnen) wordt geleidelijk afge slacht. Men doet dit voor een deel als voorzorgsmaatregel tegen even tueel ontredende vogelpest. Mocht deze ziekte uitbreken, dan vreest men daarvan een schadelijke invloed op de afzet van pluimvee voeder, omdat het hoenderpark vlak bij de fabriek lirt. Anderzijds zou het hoenderpark, dat als proefbe drijf voor de afdeling pluimveevoe der dienst doet binnenkort toch van zijn tegenwoordige plaats moeten verdwijnen. Het terrein, dat reeds geheel door fabrieksgebouwen is in gesloten. is verkocht aan de gist- en spiritusfabrieken. „Calvé Delft" tracht nu op niet te grote afstand van de fabriek grond te konen voor het voortzetten van het hoender park. VROUW OVERBOORD EN GERED Man van schrik overleden Kort na middernacht is gisteren een schippersvrouw op een schip van de Apeldoornse beurtdienst tus sen Lekkerkerk en Krimpen over boord geslagen. De knecht bemerkte het en hii wierp onmiddellijk een li.in toe. Het was uiterst moeilijk de vrouw weer aan dek te kriigen. Eerst na ongeveer een half uur was de kn°cht daarin geslaagd. Toen hij de drenkeling aan dek had pebracht. ontdekte hij tot zijn ontsteltenis, dat de 65-jarige schip per K. levenloos in het gangboord lag. De man was door een hartver lamming overleden. „Vrije Volk" BOERDERIJ DOOR BRAND VERWOEST Een met lucifers spelend knaapje heeft een zware brand veroorzaakt, die de boerderij van W. van Gent te Barneveld in as legde. De boerderij lag zeer afgelegen, zodat de brand weer pas na een kwartier gealar meerd was. Tot overmaat van ramp kon in de gehele omtrek geen blus water gepompt worden. Met behulp van een tankwagen kon eindelijk de blussing ter hand worden geno men. De boerderij en twee hooiber gen waren toen reeds geheel verlo ren. Zestien varkens en 200 kuikens kwamen in de vlammen om. Het grote vee en een gedeelte van de in boedel kon worden gered. BEURS: STEEDS LAGERE OMZET. De nbelangrijke beursweek werd gisteren gesloten met wederom een stille markt. Echter was het leiden de fonds Kon. Olie uit hoofde van contramine dekkingen iets hoger dan Dinsdag. Er werd gedaan van 277 tot 279 y., maar de affaire in deze belangrijkste hoek van de effecten beurs had weinig te beduiden. De markt der cultures gaf een iets vas ter verloop te zien voor de Suma tra tabakken. Tenslotte heeft toch het hoge prijsniveau voor het Deli I \f Q R O L houdt gebit in goede staal en verlengt: levensduur van tanden en kiezen GEMEENTERAAD VAN ÉOSKOOP De Raadsvergadering, welke Don derdagavond werd gehouden, droeg een bijzonder karakter, aangezien het feit werd herdacht, dat- de heer P. Noest, als vertegenwoordiger van de P. v .d. A., gedurende 30 jaren zit ting heeft gehad in de Raad. In ver band hiermede had zich uit pax-tijge noten een commissie gevormd, welke de heer Noest en zijn echtgenote en kinderen per auto van zijn woning deed afhalen. Vooraf gegaan door de harmonie Excelsior trok de kleine stoet onder grote belangstelling naar het gemeentehuis, alwaar ook de be langstelling voor deze vergadering veel groter was dan voor andere ver gaderingen. Na de opening met ambtsgebed sprak de voorzitter, bur gemeester Verkerk een gelukwens uit. Namens de gehele Raad besloot spr. breng ik U mijn dank voor wat U als raadslid voor de gemeente Boskoop heeft gedaan. Ik geloof niet, dat wij er minder van worden, indien wij iemand de eer geven, die hem toe komt, en die eer dat U het beste voor Boskoop heeft gezocht geef ik U gaarne. De heer Noest antwoordde, dat hij tijdens deze toespraak heeft nage dacht en vindt dat er wel wat ver anderd is gezien de op- en neergang, die Boskoop gedurende zijn zittings periode heeft meegemaakt en wijst De geschorste directeur van het bijkantoor dei Rotterdamse Bank te Scheveningen, G. A., is na verhoor door de rechter-commissaris gister middag op vrije voeten gesteld. Het verhoor heeft geen feiten opgeleverd, die een voortzetting van de hechte nis konden motiveren. Voor de verpachting van boer derijen in de Noord-Oostpolder be staat zeer grote belangstelling. Er zijn al 3951 aanvragen binnengeko men. De Stuyvesant zal niet Zondag, maar Maandagmorgen om ongeveer zeven uur de haven van Vlissingen binnenlopen. Aan boord bevinden zich gerepatrieerde militairen uit Curagao. De General C. H. Muir wordt Maandagmorgen vroeg met repatrië rende soldaten uit Indonesië in de Rotterdamse haven verwacht. Het lijk van de Poolse kok J. Bultiszi van de Dolfijn 2, die sedert elf weken wordt vermist, is gister morgen in de vissershaven te IJmui- den gevonden. De doodsoorzaak is nog niet bekend. 100.000 pond Sterling (een be drag van rond 1 millioen gulden) heeft de regering beschikbaar ge steld voor de aankoop van automo bielen. - Een snoek van 42 pond en 1.20 meter lang „zo dik als een boom", zeggen zij die hem gezien hebben, trof de visser J. Ooms uit Groot- Schermer dood in een van zijn aal fuiken aan. Achteraf blijkt dat in Achter veld geen vogelpest is geconsta teerd. De 500 kippen, welke op de nominatie stonden om te worden af gemaakt, blijven echter afgezonderd. Overleden is 83 jaar oud, W. Roosmale Nepven, oud-burgemeester van Apeldoorn. BUITENLAND. Een Engelse geoloog zou in Groot-Brittannië een uitgestrekte uraniumlaag hebben Ontdekt. De laag zou zich tussen Bath en Bristol uit strekken over een lengte van onge veer 18 km. bij een breedte van 3 km. Een trein met Franse republi keinse gardes, van Parijs op weg naar St. Nazaire, is gisteravond even bui ten Parijs opgehouden, doordat spoorwegarbeiders op de rails gin gen liggen. St. Nazaire is een cen trum van sociale onrust. Aan de scheepswerven aldaar is een staking dreigende. De „Grote Drie", dat zijn de mi nisters van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, zullen öp 11 Mei hun met spanning tegemoet geziene conferentie te Lon den beginnen. Boven Virginia (V.S.) is gister avond een transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht door de bliksem getroffen. De inzittenden bleven ongedeerd. Eén der 4 motoren vloog in brand en er werd een gat in de staart geslagen. product, waarvan' gisteren in Am sterdam de inschrijving was, en waarvan op de vorige dagen reeds veel uit vrije hand is verkocht, eni ge invloed ïuitgeoefend. Certificaten Deli Maatschappij sloten 3 procent hoger De andere leidende cultures, zoals Amsterdam rubber en H.V.A. waren goed prijshoudend zonder meer. Voor eerstgenoemd fonds kwam pas in de vierde tape een no tering tot stand. De markt had ver der kennelijk gebrek aan enig be richt, dat ietwat stimulerend kon werken. Het gehele verloop was daardoor oninteressant en de koer sen bleven zich bewegen tussen zeer nauwe marges. De internationale in dustrieën waren nauwelijks veran derd, AKU lag 1 y. procent lager. Bil- liton 2e rubriek was 2 procent in herstel. De Scheepvaatmarkt had een zeer kalm verloop. Indische Bank 93y, (eergisteren 94Amerikanen zonder veel belangstelling. op het nauwe verband tussen Bos- koops welvaart en de internationale omstandigheden. Als raadslid heeft $pr. dikwijls de degen gekruist, doch thans wil hij getuigen, dat deson danks in goede samenwerking veel goeds voor Boskoop werd bereikt. Hij hoopt nog vele jaren de Boskoopse belangen te mogen behartigen. De heer Noest stelt er prijs op vanaf deze plaats zijn dank te uiten aan zijn patroon voor diens berediwillig- heid hem steeds in de gelegenheid te stellen tot een goede uitoefening van zijn taak als raadslid. Tevens betrok spr. in zijn dank het overige perso neel van de drukkerij, die dit moge lijk heeft gemaakt. Hierna wordt een aanvang gemaakt met de gewone vergadering. Bij de mededelingen wordt erkentelijkheid betuigt voor de schenking van 2100 rozen door de firma Kraats en Co., welke inmiddels reeds zijn geplant in de parken. Het onderzoek naar de mogelijkheid voor een badinrichting had nog niefnet gewenste resultaat. De heer Noest merkt op, dat mocht bij de xeploitatie eventueel een te kort ontstaan, dit voor rekening van de gemeente zou moeten komen, aan gezien een badinrichting voor Bos koop onontbeerlijk is. Tevens blijkt, dat voor de verbetering van Reijers- koop de meeste eigenaren weigeren enige stukjes grond af te staan voor de doelmatige aanleg van de riole ring. Dit wordt en zeerste betreurt Ook wordt gewezen op het feit, dat, nu de N.V. Citosa voornemens is haar busdienst door te trekken tot einde Reijreskoop een goed trottoir van groot belang is. Het voorstel tot het bijzondere scholen, wordt z. h. s.a. verlenen van een voorschot op dé vergoeding bedeold in de lager on derwijswet aan de bijzondere scho len, wordt z.h.s. goedgekeurd. Dit voorschot zal bedragen voor het ge woon lager onderwijs 28 87 en voor het uitgebreid lager onderwijs 48.91 per leerling. Uitbreiding R.K. school. Het R.K. schoolbestuur heeft een aanvraag ingediend om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te willen stellen voor de bouw van 2 schoollo kalen en voor de aanschaffing van schoolmeubelen ten behoeve van ge noemde school. Een en ander blijkt noodzakelijk in verband met de toe neming van het aantal leerlingen. Er bestond geen bezwaar de aanvragen in te willigen. De zo noodzakelijke uitbreiding, zal dus binnenkort haar beslag kunnen kriigen. Voor de benoeming van een ambte naar van de burgerlijke stand oor deelde de raad het nodig in besloten vergadering te gaan. Dit zou dan na afloop van de openbare zitting ge schieden. De voorstellen tot nadere vaststelling van de annuïteiten, ver schuldigd door de pl. woningbouwcor poraties, en tot het toekennen van subsidie aan instellingen, die zich be lasten met het werk der gezinsver zorging, worden na enige discussie aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot verbetering van de Zuidkade ontketende een levendige discussie, waaraan alle raadsleden deelnemen. Niet zozeer om het object zelf als wel om de houding van de eigenaars voor het afstaan van stukjes grond. Ten slotte wordt het voorstel aangeno men, doch met dit voorbehoud, dat betreffende de overdracht van eigen dommen geen enkele concessie wordt gedaan. De uitkering in eens aan het gemeentepersoneel ondervindt geen bezwaar. Bij het voorstel tot wijziging der gemeentebegroting wordt een post van 1130.voor boombeplanting langs wegen geschrapt, aangezien men dit niet nodig oordeelde, zoals dit nu is geschied. Bjj* de behandeling van de begrotingswijziging der ge meentebedrijven bleek, dat de gasfa briek altijd het zorgenkindje der ge meente, nu een behoorlijke winst heeft gemaakt. De heer Mathot vraagt, of dit een gevolg is van de werkwijze van de nieuwe directeur en zo ja, dan wil hij hier zijn waar dering voor deze uitspreken. De be tere resultaten blijken inderdaad een gevolg van de nieuwe werkwijze te zijn. Tot slot deelde de voorzitter nog mede, dat vorig jaar de rattenbestrij ding niet is voltooid omdat het ge bruikte vergif voor Boskoop niet doelmatig was. In verband hiermede is nog een bedrag beschikbaar. Na enige discussie wordt besloten dit be schikbaar te stellen van de Federa tie van boomkwekers voor het aan schaffen van korven, bij wijze van subsidie. Hoewel het geen gewoonte is wil de voorzitter van de rondvraag ge bruik maken om de heer Noest te be danken voor de tractatie. Nadat nog enkele leden hun op- en aanmerkin gen hadden te berde gebracht, ging de Raad in geheime zitting. Toneel. Het Goudstad-toneel, dat ten bate van Jongensstad Gou da, met het toneelspel „Leontien- tje" naar Felix Timmermans en on der regie van Bert Dijkstra, een tourneé maakt, bezocht Donderdag avond ook Boskoop. Het is zeer te betreuren, dat niet meerderen van deze gelegenheid gebruik hadden gemaakt, om in eigen plaats eens goed toneel te zien en tevens het goede doel, het werk van Pater Wesseling, te- steunen. Dit zeer moeilijke toneelspel werd door de Goudstad spelers op voortreffelijke wijze voorgedragen, waarbij wel zeer duidelijk de goede rolverde ling en de rol vastheid tot uiting kwam. SPAARBANK der Coöperatieve Boerenleenbank RAPENBURG B3 LEIDEN DE SPAARBANK voop IEDEREEN tot een maximum van I 10.000 Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 8.00 NCRV; 8.30 IKOR; 9 30 KRO; 17.00 NCRV; 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.30 Vroeg dienst; 9.30 Nieuws en waterstan den; 9.45 Koorzang; 9.55 hoogmis; 11.20 Vlaggenparade; 11.40 Kamer orkest en soliste; 12.15 Apologie; 12.35 Gramofoonmuziek; 12.40 Lunchconcert'; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws, mededelingen en ka tholiek nieuws; 13.20 Lunchconcert; 13.45 „Uit het boek der boeken"; 14.00 Gemengd koor; 14.35 Piano kwartet; 15.20 voor de padvinders; 15.45 Gramofoonmuziek; 16.10 „Ka tholiek Thuisfront overal"; 16.15 reportage; 16.30 Vespers; 17.00 Ge reformeerde kerkdienst; 18.30 Ge wijde muziek; 19.15 „Kent gij uw bijbel?" 19.30 Nieuws; 19 45 Actua liteiten; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gevarieerd programma; 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM 2. 298 M. 8.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.30 IKOR 12.00 AVRO; 17.00 VPRO; 17.30 VARA; 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws; 8.19 Semi-klassieke muziek; 8.30 voor de tuin; 8.45 se- mi-klassieke muziek; 9.00 vacantie- tips; 9.10 sportmededelingen; 9.15 verzoekprogramma; 9.45 „geeste lijk leven"; 10.00 Voor de Kinderen; 10.30 Protestantse kerkdienst; 12.00 strijkorkest; 12.30 voor de jeugd; 12.40 Nederlandse volksliedjes; 13.00 Nieuws en mededelingen; 13.15 me dedelingen of gramofoonmuziek; 13.20 „De Spoorwegen spreken"; 13.30 Gramofoonmuziek; 13 50 „Even afrekenen heren"; 14.00 Gramo foonmuziek; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Groot omroepkoor en leden van het omroeporkest; 1515 Film praatje; 15.30 Dansmuziek; 16.30 sportrevue; 17.00 „Tussen Kerk en wereld", causerie; 17.20 Voordracht; 17.30 „De avonturen van Ome Keesje"; 17.50 Kinderkoor; 18.05 Sport; 18.15 Nieuws en Sportuitsla gen; 18.30 Voox; de strijdkrachten; 19.00 „Radiolympus"; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.05 Populair con cert; 20.35 „Het houten paard", hoorspel; 21.10 Surinaamse volks muziek; 21.25 actualiteiten; 21.35 pianovoordracht; 22.05 Hersengym nastiek; 22.30 vioolspel; 23.00 nieuws 23.1524.00 Gramofoonmuziek. MAANDAG. HILVERSUM 1 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde mu ziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gramofoon muziek; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Herhaling fa miliecompetitie; 10.10 Gramofoon muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.20 Voordracht 11.40 Sopraan en piano; 12.10 Pia noduo; 12.30 mededelingen; 12.33 blaaskwintet en piano; 13.00 nieuws; 13.15 klassieke muziek; 13.50 Gra mofoonmuziek; 14.00 Schoolradio; 14.35 Pianorecital; 15.00 Causerie over kamerplanten; 15.30 Strijk kwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gramofoonmuziek; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Orgelspel; 17.45 Volksmelodieën; 18.05 Voor de kin deren; 18.20 Sportberichten; 18.30 Populair concert; 19.00 Nieuws; 19.15 Engelse les; 19.30 Gramofoonmu ziek; 19.40 radiokrant; 20.00 Nieuws 20.05 Gramofoonmuziek; 20.30 „De autocrate" hoorspel; 20,50 volkslie deren; 21.10 internationaal evange lisch commentaar; 21.20 Volksliede ren; 21.30 reportage; 21.45 Radio Philharmonisch orkest en soliste; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Banjo-ensemble; 23.3524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM 2. 298 M. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.55 voor de vrouw; 9.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Popu lair concert; 10.50 Gramofoonmu ziek; 11.00 „Op de Uitkijk"; 11.15 Orgelconcert; 12.00 Gramofoonmu ziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 „In 't spionnetje"; 12.38 Gramofoon muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Metro- pole orkest; 13.50 Gramofoonmuziek 14.00 „Wat gaat er om in de we reld?" 14.20 Sopraan, alt en piano; 14.45 Voordracht en harpspel; 15.00 Pianovoordracht; 15.30 „Het recht op alleen zijn", causerie; 15.45 Voor de vrouw; 16.30 Voor de kinderen; 16.45 „Musicalender''; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 re geringsuitzending; 18.00 Nieuws: 18.15 Gramofoonmuziek; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Filmkrant; J 9.30 Muzikale causerie; 19.45 regerings uitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 Mededelingen; 20.10 „Radioscoop"; 22.45 Gramofoonmuziek; 23.00 Nieuws; 28.15—24.00 Gramofoon muziek.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6