De installatie van de burge meester van Oegstgeest De tentoonstelling van het Leids Kunstcentrum L EI D S E Sd HUTSPOT ZATERDAG 22 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Het Leidse Wit-Gele Kruis, dat het laatste jaar zo'n grote vlucht heeft genomen, gaat a.s. Dinsdagavond zijn eerste jaarvergadering houden in het R K. Mil. Tehuis aan de Mare. Aangezien dit voor de eerste keer geschiedt, mag daar bijzon dere aandacht aan besteed worden. Hoe was het immers ver leden jaar? Toen' bestond het Wit-Gele Kruis alleen maai- in naam, zonder leden, zonder verantwoording, zonder verplich tingen, maar ook zonder goed hulp, zonder uitleen-magazijn en wat het belangrijkste is zonder consultatiebureaux! Nu is het anders! Sinds Juni 1949 kwamen er leden, eerst bij tientallen, later bij honderdtallen en thans kan het actieve bestuur zelfs spreken over duizendtallen! Vanzelfsprekend is het bestuur nu wel verantwoording schuldig aan zijn vele leden. En daarom is deze eerste jaar vergadering zo belangrijk. Niet dat het eer saaie boel gaat worden. Want een eminente spreker is uitgenodigd om nog eens duidelijk uiteen te zetten welke grote voordelen het Wit-Gele Kruis biedt en welke rechten de leden hebben. Daarom is deze vergadering ook belangrijk voor niet-leden, opdat ook zij er van overtuigd mogen worden dat: ELK KATHOLIEK GEZIN MOET LH) ZIJN VAN HET WIT-GELE KRUIS! KATH. GILDE-DAMES NAAR DE POPPENKAST. Zeer volle en geslaagde avond. „Als we dat hadden voorzien, zou den we een andere zaal genomen hebben", verzuchtte mevr. Bergers, presidente van de Ned. Kath. Vrou wenbeweging, Groep Gilde, afd. Leiden, toen gisteravond de Jaco- ba-zaal van „Den Burcht" vol stroomde met leden en hun aan hang, om te gaan kijken naar het poppenspel van Cia van Boort. En steeds werd het drukker. Reeds lang had de klok acht uur geslagen, maar de stroom bleef aanhouden en uit alle hoeken moesten stoelen bij gesleept worden, zodat het hele ge zelschap tenslotte als haringen in een ton gepakt zat. Toen dan eindelijk iedereen z'n plaatsje gevonden had, opende de presidente met welkomstwoorden tot dit buiten verwachting grote aantal belangstellenden, waaronder ook de g. a. pater drs. Calasanctius- Cia van Boort speelde voor de pauze „De Blinde Koning", naar het sprookje van J. Heyermans, een stuk dat op het nieuwe repertoire van mej. van Boort staat. Het is een lief verhaaltje, met een zeer goede strekking, over een koning, die blind uit de oorlog terug Komt en volgens de goede fee wel het licht in z'n ogen kan terug krijgen, als z'n kinderen het gaan zoeken. De twee zoons komen terug met goud en zilver. De dochter Miranda ech ter blijft lang weg; zij zocht geen schatten, maar hielp overal waar hulp nodig was. Als zij dan terug komt en haar vader omhelst, kan hij weer zien. Eenvoudig als altijd, maar met een technisch vermogen, dat steeds weer bewondering afdwingt, speel de Cia dit in wezen misschien kin derlijke spel, echter zodanig, dat de volwassenen geboeid hebben geluis terd. Na de pauze werd „Peerke's Droom" vertoond. Het speelt over de reeds bekende Peerke Kuster- mans, die in een droom een dag te vroeg aan de Hemelpoort komt en zolang de rol van Petrus mag spe len. Dan komt zijn dokter binnen, voor wie Peerke op aarde nooit een pak mocht maken. Hij neemt wraak en wil de dokter niet binnen laten. Een oude jeugdliefde daarentegen, mag wel binnen, mits toegang be taald wordt met een kus. Voor dit alles wordt Peerke naar de aarde terug gestuurd, waar hij tot de ont dekking komt, dat het allemaal slechts èen droom geweest is! Wederom boeiend spel en knappe techniek. Wederom een zaal, die ademloos toeluisterde. Terecht kon mevr. Bergers aan het einde Cia van Boort hartelijk danken voor deze buitengewoon geslaagde avond, waarvan zovelen uitstekend hebben genoten. R.K. HANDELSREIZIGERS Beschrijvingsbrief behandeld Gisteravond hield de Ned. R.K. Ver. van Handelsreizigers en Han delsagenten „St. Christoffel'' afd. Lei den haar maandelijkse ledenverga dering. In zijn openingswoord her innerde de voorzitter er aan, dat de propagandacommissie met hjaar werkzaamheden was gestart en het zich tot haar eerste taak achte, om die leden te bezoeken, welke zelden ter vergadering komen. Hij meende dat- het hieraan te danken was, dat de opkomst ruim voldoende was. Al leen drukte hij de leden op het hart om zoveel mogelijk op tijd aanwezig te zijn. De geestelijk adviseur hield zijn 5 minuten overpeinzing. Zijn stof put te hij hiervoor uit een sociaal stu dieblad Hierna kwam de grote kluif aan de beurt. De behandeling van de be schrijvingsbrief voor de algemene jaarvergadering. Bij het punt be stuursbeleid, werd de gedelegeerde opgedragen, om ene enkel punt de aandacht te vestigen. t Een uitvoerige gedachtewisseling ontspon zich, omtrent het voorstel hoofdbestuur en verschillende voor stellen van andere afdelingen, waar onder ook Leiden hoe en op welke manier de gelden besteed moeten worden, welke zijn terugontvangen van het vroegere werkelozenfonds. Hoewel men de m'ening was toe gedaan, dat het vandaag niet meer nodig moest zijn, om zich in bijzon dere gevallen om steun te moeten melden, was men zich anderzijds van de realiteit bewust, dat er ook Nadat de nieuwe burgemeester zijn rede beëindigd en zijn ambt aanvaard had, nam het oudste raadslid, de heer Oosterom, het woord om burgemeester du Boeuff names de Raad van harte met deze benoeming geluk te wensen Spr. vertrouwde, dat deze mooie pro motie zou strekken tot heil van de gemeente Oegstgeest en vertrouw de ook op goede samenwerking en een gunstige eindbalans na jaren van vruchtbare arbeid. Hij begroet te in burgemeester du Boeuff ook gaarne de strijder voor autonomie en handhaver der zelfstandigheid, die waarschijnlijk wel de voetspo ren van zijn voorganger zou druk ken. Hij verwachtte van hem te vens de vervulling van zijn taak als burgervader, steeds openstaand voor de moeilijkheden van zijn burgers, eu wenste hem de kracht en sterkte van God toe bij zijn werk. Burgemeester du Boeuff dankte voor deze woorden en sprak de hoop uit op een prettige samen werking tot heil van de gemeente. Daarna sloot hij de vergadering met gebed. Na een korte pauze kregen ver schillende aanwezigen gelegenheid, het woord te richten tot de nieuw benoemde burgemeester. Oud-bur gemeester Baumann wenste hem dezelfde steun en medewerking toe, die hijzelf tijdens zijn ambtsperiode had ondervonden, zowel van wet houders en Raad als van secretaris, secretarie-personeel en Openbare Werken. Het is een voorrecht, bur gemeester van Oegstgeest te zijn, aldus spr., en hij hoopte dat deze gemeente een tijdperk van bloei te gemoet zal gaan. Namens de kring Westland sprak burgemeester Elzen van Rijswijk, die in burgemeester du Boeuff een vechter voor zelfstandigheid wist en een voorstander van gemeente politie, en hij hoopte dit streven verwezenlijkt te zien. Dr. du Boeuff sprak als broeder van de burgemeester enige zeer heden nog het een en ander ont breekt aan de sociale voorzieningen. En men was algemeen van oordeel dat de gelden op de een of andere manier aan de leden moesten ten goede komen. Waar het hier echter een buiten gewoon moeilijke kwestie is, werd het aan de gedelegeerde overgelaten, gezien de besprekingen ter algemene vergadering, zijn stem te bepalen. Niettemin was het een mooie gele genheid, om de mening van de afd. te peilen. H.K.W. OP EXCURSIE NAAR DE STERRENWACHT. Aangezien Leiden een van de wei nige steden is, d'e een sterrenwacht bezit, was het een loffelijk idee van het bestuur van de Ned. Kath. Bond van Aministratief-, Verkopend- en Verzekeringspersoneel „Sint Fran- ciscus v. Assisië' 'afdeling Leiden, om aan de leden de ge^genheid te ge ven een excursie daarheen te maken. Jammer genoeg mag per groep niet meer mee dan 30 personen, zodat zij genoodzaakt was enkele leden voor deze gelegenheid af te wijzen. Na een uitgebreide uiteenzetting van de heer Kleybrink beklom de groep een van de koepels. Alvorens deze in te gaan, bekeken zij eerst nog een kijker van 1870 waarmede Wanneer in de middag het licht door de hoge vensters van de Boer- haavezaal (Vrouwenkerksteeg 12) valt, krijgt men reeds bij de eerste oogopslag een prettige indruik van ^e tentoonstelling van het Leids Kunstcentrum. Het ziet er gezellig uit. De lange middentafels zien we ten dele bedekt met weefsels van Van Oerle. die hierweer medewerkt om een oude traditie ingang te doen vinden en door haar eenvoudige charme tot waardering te brengen. Op de tafels staat ceramiek van Ravelli; schalen, kommen, vazen enz. ten dele gebruikt voor de be koorlijke bloemstukken of bloeien de takken van de firma Kriest. Van Ravelli, die zwarte, grijswit te en groene glazuren gebruikt oo eenvoudige vormen, noteren we in *t bijzonder epn orchideevaasj-» in gQ~ craciueleerd Perzisch blauw (75) een wrüs kruikie voor bloeiende takken (73), een schaal in lichtblauw met craouelé-glazuur (56). Het geheel getuigt van goed vakmanschap. De Noorderwand wordt bijna ge heel in beklag "enomen door schil- deriien van Walter Bosch. Deze kunstenaar verstaat in de eerste ulaats zijn „vak". Ziin in rustige toon gehouden werk blijft bij her haalde beschouwing steeds boe;en door comopsitie en kleur. Zijn dis crete naaktfiguurtjes getuigen van anatomische kennis en een waarne ming, die van hinnen uit is gericht. Zijn uitnemende portretten, groot onbezet en breed gedaan, getuigen van ziin zu^ht om iets meer te ge ven, dan alleen maar de uiterlijke verschiining. Terwijl Walter Bosch een man is van stilte en bezinning zien we in persoonlijke woorden en ontwik kelde enige gedachten over het bij zondere van het burgemeester schap. Burgemeester van Iersel van Noordwijkerhout heette hem wel kom in de kring Zuid-Holland en burgemeester de Wilde van Val kenburg deed hetzelfde namens de kring Leiden. Vervolgens voerden nog het woord ds. Brouwer namens het Be stuur van de Zendingscorporaties, de heren van Wel en Bot uit Maas land als persoonlijke vrienden en de heer van Weizen namens de Oranj e-Vereniging. Burgemeester du Boeuff dankte al deze sprekers zeer hartelijk voor hun waarderende woorden en alle aanwezigen voor hun belangstel ling. Daarna kon de receptie een aan vang nemen, waarvoor grote be langstelling bestond, zodat de bur gemeester en zijn echtgenote nog geruime tijd in het middelpunt van de belangstelling stonden. Des avonds bracht de harmonie „Werkmans Wilskracht" uit Leiden de burgemeester voor het bordes van het Raadhuis een muzikale hulde, die eveneens zeer op prijs werd gesteld. men foto's maakt en metingen ver richt. In de koepel aangekomen, werd een deel van het dak weggeschoven en zag men de blauwe hemel. Het was goed weer, want de hemel was nage noeg onbewolkt. Eerst werd de planeet Mars be keken. En nieuwsgierig dook ieder op zijn beurt achter de grote kijker. Eerst zag*men natuurlijk niets, maar bij nader goed inzien, ontwaarde men een dansend en tollend lichtbolletje, dat betiteld word* met Mars. Toen allen een beurt hadden gehad, werd de kijker gericht op Saturnus. En deze was heel goed te zien. Heel dui delijk was te constateren, dat om Saturnus heen, nog andere kleinere hemellichamen bewogen, zodat Sa turnus omringd was door een lich tende cirkel. De kijker vergroot 250 maal en nog was alles te zien als sDeelgoed. Deze planeten staan van de andere hemellichamen wel het dichtst bij de aarde, èn zodoende kreeg men een kleine, maar gewel dige indruk van de onmetelijke af standen in het hemelluchtruim. Voorzitter Kok dankte de heer Kleybrink zeer hartelijk voor het in- teressante en het schone wat hij ver teld en getoond had en deed zijn woorden vergezeld gaan van een kistje sigaren. Roeland Koning een man van drif tige actie. Ziin Betonslooers (5) en zijn Smederij (6) zijn daarvan voorbeelden. Maar ook wanneer hij sti11evens schildert of het Raadhuis te Wassenaar, figuur of portret, voe len we in de factuur de driftige be wogenheid van ziin geest. De niet- oeroütineerde toeschouwer zal aRicht denken: „Dit werk is niet af!" Toch moet men voorzichtig zijn met dit oordeel. Ik maak natuurlük geen vergelijking. maar ik moee toch even oomerken. dat de tiid^enoten van Rembrandt diens „Nachtwacht" ook niet „af" vonden. Der^ehike over wegingen geven toch wel even te denken. De derde schilder is H A. Bal, die uitkomt met een aantal gekleurde tekeningen. Ik vermoed, dat ziin werk voor de zee* moderne vormgeving het minst aan zal soreken. Zijn com- oositie. ziin vormgeving en vooral zijn bedoeling zal niet door iedereen od het eerste gezicht worden beg~e- Den en dus ook niet worden gewaar deerd. Men moet het rhythme van ziin liinensoel waardoor de figuren meermalen worden gedeformeerd, aanvoelen, om dieoer door te dringen in ziin eiPerdiïke ongaaf en wat hij er mee heeft willen zeggen- Maar ontegenzeggelijk is hij een ner=oonlijkheid. die zijn eiffen weg zoekt. Swierstra. ABONNEMENTS VOORSTELLINGEN VOOR VOLGEND SEIZOEN. In verband met de grote aanvraag voor abonnementen voor het seizoen 19501951 heeft het bestuur van de Leidse Schouwburgvereniging beslo ten te trachten voor het volgend sei zoen twee series voorstellingen te ge ven. De bedoeling is om op Maandag en Dinsdag achter elkaar hetzelfde stuk te doen geven. Dit heeft voor de abonné's het be langrijk voordeel, dat zij. meer dan tot nu toe het geval was. over de beste plaatsen van de Schouwburg verdeeld kunnen worden. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat men tevoren de keuze heeft tus sen twee avonden zodat zoveel moge lijk kan worden voorkomen, dat al leen een vaste Maandagavond of al leen een vaste Dinsdagavond een be letsel is om een abonnement te ne- Men kan bij de inschrijving aan geven. of men de voorkeur aan Maan dag of Dinsdag geeft of geen voor keur heeft, in welk laatste geval de keuze aan het bestuur wordt over gelaten. De serie op Maandagavond gaat in ieder geval door. doch op Dinsdag avond alleen bij voldoende deelname. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden werden geveild: Huis met afz. bovenwoning Mare- singel 44-44a in bod; 5.050.ko per de heer W. van der Werf q.q. te Leiden voor 5.050.Huis met afz. bovenwoning Morsstraat 17-17a in bod: 5.050.—, koper de heer C. L. Menken q.q. te Leiden voor 5.350. Garage met woonhuis Clarasteeg 27 en Clarasteeg 29 samen in bod: f 8.150.—, koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor f 10.350.—. Huis, pakhuis met afz. bovenwoning en bergplaats Clara steeg 24, Clarasteeg 22-22a en Mira- kelsteeg 40 samen in bod: f 5.505. koper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 6.005. Bergplaats Mirakelsteeg 11 in bod: 180.koper de heer L. Lolkes de Beer q.q. te Leiden Voor 200.—. K.L.-DAGKALENDER Correspondentie: Secertariaat Ver. „Katholiek Leiden", Jan Lievens- straat 2, telefoon 22761. Maandag 24 April: 20.15 „In den Vergulden Turk", bijeenkomst Sint Adelbertver. afd. Leiden; de zeereer- waarde heer dr. J. Jansen houdt een inleiding over een onderwerp uit de Egyptologie. Donderdag 27 April: 20 uur „In den Vergulden Turk", bijeenkomst Organisatie-Commissie van de Ver. „Katholiek Leiden". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruida Agatha Ma ria, d. van C. N. Keur en H. H. Fas- sotte; Lambert, z. van J. W. Bunscho ten en A. M. Versluijs; Agatha Pe- tronella Johanna, d. van J. van der Plas en J. van der Plas; Franciscus Johannes Gijsbertus, z. van F. J. G. Jansen en A. W. Laterveer; May Yin, Bioscopen Lido laat ons deze week „De Pa rel,, zien, een verhaal van een reus achtige echte parel, Deze parel wordt gevonden door een eenvoudige, arme Mexicaanse visser. In alle verhalen zijn vissers altijd arm, maar zij we ten het niet, althans zij voelen het niet, want zij zijn rijk met de on metelijke zee. Onze Mexicaanse vis ser echter voelt eenmaal in zijn le ven zeer sterk hoe arm hij is, als een dokter weigert om zijn zoontje te behandelen omdat de visser hem niet betalen kan. Dan vindt hij de pa rel, de kostbare parel en de visser Kino met z\jn vrouw Juana menen nu uit de zorgen te zijn. Maar zij zullen ervaren, dat nu pas de zor gen beginnen. Jalouzie en afgunst ontwaken en Kino moet vluchten. Maar de hebzucht achtervolgt hem en de zijnen. Een dief, die de parel wil stelen, doodt Kino's zoontje. Dan begrijpen de visser en zijn vrouw, dat de parel hun geen geluk brengt en zij werpen hem in zee. Rex geeft ons een avontuur te zien, dat ook al draait om parels. Dit „Avontuur, dat begon in Bombay" heeft tot uitgangspunt een gestolen parelsnoer. Het snoer verhuist van de een op de ander, totdat de poli tie er ook al jacht op gaat maken. En dan volgt een wilde achtervolging door half Azië. maar het verhaal'ein digt, waar het begon: in Bombay. Een verhaal, vol spanning, romantiek en avontuur; wat wil men meer. De leeftijdsgrens is 18 jaar. Trianon laat ons een geheel andere kruistocht zien, ditmaal niet dwars door Azië. maar dwars door Afrika, in de film „Road to Zanzibar". Het gaat er nogal .vrolijk naar toe, het geen begrijpelijk is, als men weet, dat Bin Crosby van de partij is. In Afrika kunnen rare dingen gebeu ren en zo zien we zelfs de partner van Bing Crosby als een levend pro jectiel, overgoten met benzine, bran dend door de lucht vliegen, met het gevolg, dat een geheel kermisterrein in vlammen opgaat. Eén van de ideën van Crosby' Maar 't mooiste is toch, dat zij een reis naar Zanzi bar gaan maken, dwars door de wil- denrnis heen in gezelschap van twee meisjes. Avonturen bij de vleet, maar het zijn alle nogal amusante avontu ren zoals dat zo bij Bing Crosby hoort. Jong en oud kunnen zich er kostelijk mee amuseren. De film is voor alle leeftijden. Luxor verplaatst ons deze week naar de gelukkige tijd, waarin de mensheid haar onenigheidjes nog grotendeels uitvocht met een degen en het best bewapende leger zijn Zaterdag, 22 April. Hoewel het prachtige weer ae ua- derenae zomer aankonuigt, blijit ae stroom van uiinoaxgmgen aanhouden en gaat het ctruKKe verenigingsle ven in .Leiden voort, alsof hei hartje winter is. Om te beginnen zijn we uitgenodigd voor het zilveren feest van de i^ed .Kath. Reis vereniging, a£a. Leiden, dat morgen gevierd gaai worden. Behalve een gezongen H. Mis (Steenschuurkerk) is er een feqsteiijk ontbijt, een borreluur, een groots diner en een gezellig samen zijn. Bovendien, voor buitenstaan ders het belangrijkste, van vier tot 5 uur receptie in „Het Gulden Vlies", waar iedereen gelegenheid krijgt de zilveren jarige te feliciteren. Wij vinden het echt weer om feest te vieren. En daarom boft de heer F. P. Breedeveld, die a.s. Dinsdag de dag zal herdenken, waarop hij veer tig jaar geleden in dienst trad als drukker bij de fa. E. J. J. v. d. Lin den, Vliet 4A. De eigenlijke dag was 18 Maart. Maar omdat het Vasten was, heeft men de viering uitgesteld. Dat de Katholieke Verkenners in Leiden het twintigjarig bestaan vie ren, is u al bekeno. Dat gebeurt morgen met een plechtige H. Misnom half negen binnen de rotonde van de Burcht. Na afloop zegening van de tulpen en vlaggen-parade, 's Avonds zet iedere groep het feest in eigen kring voort. De mensen, die gisteravond sa menstroomden op de hoek Plantage- Hoogewoerd, kwamen kijken naar een prachtig mozaiek van rood-wit- blauw hyacinthen, aangelegd door de Speeltuinvereniging ..De Demping". Daar waren twee redenen voor, die men van het mozaiek kan aflezen. Op de eerste plaats hulde aan „Va der Klaren", die vijftig jaar geleden in Amsterdam het speeltuinwerk be gon. Vervolgens propaganda voor de glijbaan-commissie van „De Dem ping", die zich ten doel stelt voor de lieve jeugd een glijbaan aan te schaf fen. De nodige fondsen ontbreken echter nog. 's Avonds werd bij dit grote en met veel smaak vervaardig de mozaiek een korte bijeenkomst gehouden, waarbij ook wethouder v. Schaik aanwezig was. De heer Pon- stein, voorzitter van „De Demping" verwelkomde iedereen en gaf het woord aan de heer Oostrom, voor- zitterv van de Amsterdamse Federa tie van Speeltuinverenigingen en voorzitter van het huldigings-comité van Vader Klaren. Ook de heer D. Vijlbrief, tweede secretaris van de N.U.S.O. kwam voor de microfoon. Beide spraken over het pionierswerk, over het gro.te goed, dat speeltuin verenigingen verrichten en over de ruim 300 speeltuinen, die thans zijn aangesloten. Allemaal om de jeugd van de straat te houden en vermaak te bieden. d. van H. W. Tjiook en H. N. Lie; Wil- helmina Elisabeth, d. van A K. Ver- straaten en J. van der Burg; Maljart Simon, z. van S. Broekhuizen en G. van Klaveren. Maria Catharina Jo hanna, d. van S. P. de Graaf en C. Stikkelorum; Stephanus Joseph Leo- nardus, z. van L. N. A. van der Meel en J. E. M. van Loon. Overleden: M. van der Plas huisvr. van J. Zandbergen 46 j.; M. C. van Zanten z. 1 j.. J. van den Dop z. 3 d. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ KOUDE WIND. Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noorden Noord- West. Vannacht ongeveer de zelfde, morgen overdag nog iets lagere temperatuur. successen dankte aan een volgens onze begrippen bijzonder onbenullig kanon. Dank zij deze omstandigheid is de fraaie kleurenfilm „Captain from Castile" er een van het soort, waarbij men genieten kan van de sterke staaltjes, welke moed ge man nen uithalen in de meest romantische omgeving. De liefhebbers van de avonturen film zullen van deze, ook technisch goed verzorgde, „Captain from Cas tile ongetwijfeld genoegen bele ven. Voor 14 Jaar. Casino. Het is niet zonder re den, dat wij speciaal de aandacht vestigen op het voorprogramma van deze week, Hierin is namelijk opge nomen de film „Gas", die groten deels werd gemaakt in en bij de Staatsmijnen in Limburg. Zij is van een kracht, die door de felle, sugges tieve montage beter overtuigt dan de beste propagandist het met woor den zou kunnen doen. Nooit werd de titanen-arbeid van ingenieurs en kompels zó machtig, zó boeiend be schreven als in deze film. Van de vele films, die wij reeds zagen over de diverse arbeidsobjecten, heeft geen ons zo bekoord als „Gas". Door deze film ervaart men, hoe kunste naars die oog hebben voor de mo gelijkheden, van een prozaisch on derwerp als gas voor de meesten on zer toch wel is, een juweeltje kun nen maken. De hoofdfilm „Straatjongens" is wegens bepaalde omstandigheden van het programma afgevoerd en vervangen door de muzikale show film „Song of Texas" met Roy Ro gers, de bekende! Voor alle leeftijden. Is Uw Radio defect? BEL 2*244 De Radio-Technische Dienst I.E.M.C.O. N.V., Nieuwe Rijn 32 repareert vlug. betrouwbaar en vak kundig De versiering en verlichting van de Stadsgehoorzaal in de afgelopen dagen was bedoeld om aandacht te trekken voor de groote bazar, die daar werd gehoudene om gelden bij een te brengen voor de bouw van twee kerken van de Ned. Herv. Ge meente in de Professorenwij k en in het Morswegkwartier. Ruim 10.000 werd in drie dagen bijeengebracht. Toen de 28-jarige Leidenaar M. C. L. vanmorgen op het Leidse Poli tiebureau moest komen, kon hij niet bevroeden, dat hij er direct kon blij ven logeren. Want hij dacht er he lemaal niet aan. dat de politie hem zeer terecht er van beschuldig de de man te zijn, die in de afgelo pen weken zeven maal de brand- veer voor loos alarm liet uitrukken. Gisteren heeft u kunnen lezen hoe Donderdagmorgen zelfs de Voorscho- tense en Oegstgeester Brandweer 't slachtoffer werden van deze erger lijke grappen. Gistermiddag trok de Leidse Brandweer weer voor niets uit, deze keer naar de Boerhaavelaan. Maar dat was voor het laatst. Want de politie kreeg een spoor te pakken en de dader zit voorlopig achter slot en grendel. De Brandweer behoeft zich geen zorgen meer te maken voor loos alarm! Alle leden van Groen-Wit worden Maandagavond om kwart voor ze ven in upiform verwacht voor de Beurs, om mee te lopen in de op tocht, ter opening van de Leidse Sportweek. STADSKOK. Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: v. Alphen H. de Haan, De Jager, Jasperse en Stoffers. Zondagsdienst Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 22 April 13 uur tot Zaterdag 29 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. SCHEEPSBERICHTEN BARUMUN, A'dam—Djakarta, pass. 21 April Kaap Carbon. JO- HAN VAN OLDENBARNEVELT, DjakartaA'dam, 21 April van Be- lawan naar Sabang. KOTA IN TEN, R'c'fcm—Djakarta 21 April anker Belawan. NELLY (tr.) Djakarta P/dam, 21 April te Suez. CAMERO- NIA (tr.) DjakartaA'dam 21 April 780 m. O.Z.O. Guardafui. DUNDALK BAY (tr.) DjakartaR'dam, 23 Apr. verw. te Suez. GENERAL C. H. MUIT (tr.) Djakarta—R'dam, 24 April 5 uur a. d. H. v. Holland verw. GENERAL S. D. STURGIS (tr.) ca. 1 Mei van Djakarta naar R'dam. KOTA AGOENG, R'dam—Djakarta 20 April van Ports wettenham. PHRONTIS, A'dam—Djakarta, 20 Apral van Padang. ROTTI 19 April van Djakarta naar Surabaja. SKAU- GUM (tr.) DjakartaR'dam, pass. 21 April Kaap Guardafui. TABIN- TA (tr.) DjakartaA'dam, 21 April 1000 m. Z.O, Dondrahead. ZUIDER KRUIS (tr.) DjakartaR'dam, 21 April 600 m. Z.O. Dondrahead.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2