SCHEEFJESWOL Wat de RAI. aan personen-auto's te zien geeft 3300 k.m. van Tilburg naar Noordwijk Hoe komt het NOC aan geld UUNDÜUDAG 20 APRIL 1950 UE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Kleine auto zeer in trek. maar ook de sleeën zijn present Er zyn nog geen drie weken verlo pen sedert een oorverdovend claxon- geloei in het RAI-gebouw te Am sterdam het einde aankondigde van de tentoonstellnig van bedrijfsauto mobielen. Thans is het de beurt aan de glanzende personenauto's, die ongetwijfeld, meer nog dan de be drijfsautomobielen, tot de verheel ding der mensen spreken. Het zijn producten uit vrijwel alle landen, die auto's fabriceren, in totaal meer dan 60 merken. Kenmerkend voor de na-oorlogse situatie is, dat de Engel se industrie sterker vertegenwoor digd is dan de Amerikaanse. De Amerikanen vormden vroeger het grootste contingent op de exposities, maar thans heeft het gebrek aan „hard currency" en de daaruit voort gevloeide invoerpolitiek een geheel gewijzigde-situatie doen ontstaan. Afgezien van de Amerikaanse merken, komen de meeste fabrieken met een uitgesproken kleine automo biel. Ook dit is een gevolg van de na oorlogse economie, die Europa dwingt ook in zijn vervoermiddelen de grootste zuinigheid te betrach ten. Tot de tendenzen van de con structie der moderne auto's behoort het streven naar een zo groot moge lijke geruisloosheid en een maximum aan comfort. Dit wordt onder meer bereikt door de koetswerken zo laag mogelijk op het chassis te bouwen, dikwijls ook als zelfdragende carros serie en daarbij de volle breedte te benutten door dit koetswerk over de wielen te bouwen. De voorwielaan drijving heeft vrijwel geen nieuwe aanhangers gekregen en ook is men het blijkens de geëxposeerde wagens nog niet eens over de vraag of de motor voor, dan wel achterin moet worden gebouwd. De kleinste auto der expositie. Woensdagmiddag laat is nog een merk aan de reeks toegevoegd en wel de ..Svenska Champion". Dit Zweedse wagentje is geconsrueerd als modus tussen automobiel en mo torrijwiel. Het heeft dan ook een tweecylinder tweetakt 400 cc motor, die het een topsnelheid geeft van 80 km. per uur. De auto weegt 280 kg. en biedt plaats aan twee personen. Het benzineverbruik is 4 liter op 100 km. Op de RAI-tentoonstelling wordt het prototype van de limousine ge- exposeerd. Dit model is in Zweden echter reeds in fabricage en zal waar schijnlijk tegen de herfst ook wor den geëxposeerd. De prijs van deze limousine in Zweden bedraagt 3300 Zweedse kronen. Reeds eerder werd in Zweden een open model van deze wagen op de markt gebracht. De Nederlandse industrie. De Nederlandse industrie, die zich toelegt op het assembleren van auto mobielen, is vertegenwoordigd door de Fordfabrieken, de Kaiser Frazer- fabrieken, Molenaar's Automobielfa briek en de fabriek van Leonard Lang. De Ford brengt de Anglia, de Pre fect en de Vedette, die in Amster dam worden vervaardigd; de Ameri kaanse Ford, de Taunus, die in Keu len wordt gemaakt en tot slot de Mercury, die in Nederland alleen te verkrijgen is tegen betaling in dollars. De Kaiser Frazer exposeert het eigen merk en de Franse Simca, die sinds 1 Januari 1950 ook in Rot terdam wordt geassembleerd. Mole naar's automobielfabriek assem bleert thans de Morris hier te lande en Leonard Lang sinds kort de Fiat. Leonard Lang werkt op het ogen blik nog in een fabriek te Boskoop, maar zal in de nabije toekomst trach ten de bouw van deze Fiats in eigen huis aan de Stadhouderskade te Am sterdam te doen geschieden. Dan is er tot slot nog de Neder landse industrie van kampeerwa gens uit Hoogeveen. Er worden kam peerwagens geëxposeerd met slaap plaatsen voor 3, 4 en 5 personen. De ze wagens bevatten het maximum aan bergruimte en comfort, o.a. stro mend water, electrïsch licht en zelfs is er een met een toilet dat uitgescho ven kan worden als de wagen stil staat. De buitenlandse merken. De bezoekers van de RAI, die er van dromen nog eens zelf achter het stuur van hun eigen wagen te zit- men. Daar staat het neusje van de zalm: de Engelsche degelijkheid, die zich nog bij de Triumph kenmerkt door de strakke lijn, maar die bij de meeste andere Enelse merken, de sierlijkheid en snelheid van de Fran sen en Italianen en daarnaast 't ver nuft, samengebundeld in de veelheid van sportwagens. Zijn de meeste „grote Amerikanen" niet te betalen, omdat zij tegen dollars moeten wor den gekocht, de meeste sportwagens kosten exhorbitant hoge bedragen. Er is bijvoorbeeld een Fiat Sport, die indien leverbaar, ƒ25.000 zou moe ten opbrengen. Een Simca Gordini racewagen met een snelheid van 220 km. per uur zou 32.000 kosten. Gun stig daartegen steekt de Jaguar sport wagen af, die in serie wordt ge bouwd en leverbaar is. Deze sport wagen kost ruim 16.000 en heeft een snelheid van 234 km. per uur. In kleinere klassen vindt men de Midget Car in de prijs van ruim ƒ6000, die ook al een verandering heeft onder gaan. De M. G. van deze tentoonstel ling is namelijk 6 cm. breder dan die van de vorige expositie en ook bij deze kleine sportwagen is de strakke lijn vervangen door een wat meer soepele. Een van de grootste personen auto's is de De Soto die plaats biedt aan 7 personen. Ook geschikt voor 't vervoer van meer dan het normale ten, wanen zich in een luilekkerland, zodra zij de' grote hall binnenko- aantal personen zijn de Stationswa gons. Een toekomstig koper, die, zonder van te voren zijn keuze omlijnd te hebben, naar deze expositie gaat, zal lang en vaak aarzelen tussen de keur van modellen, die hem hier wordt voorgezet. Teslotte zijn er nog de vele stands met onderdelen, banden en de stands van organisaties, waaronder een stand van commissaris „heer in het verkeer-' Cohen van de hoofdstede lijke 'politie niet ontbreekt, die de autoliefhebbers zullen boeien. Er zijn tal van accessoires, die het rijden kunnen veraanngenamen dan wel veiliger maken. Om dit laatste mogen zeker niet worden verzwegen Van d<y Heyden's import claxon „Wiebel wobel" en Philips Troube- lite, welke laatste bij het omleggen van een nieuw eband bij avond geen gepruts geeft. Ook is er de crick van Austin, die vanuit de auto kan wor den bediend. Zo zijn er meer snufjes, die op de eerste plaats de „sleeën", maar toch ook de bescheiden auto van 1950 op luisteren. Deze tentoonstelling van personen automobielen is vandaag geopend en sluit op 29 April. De laatste etappes van de zware tocht Arme zwoegers Het leven van hardwerkende inbrekers gaat niet altijd over rozen. Dat ondervonden gisteren twee brave zware jongens uit New York, die hun zinnen had den gezet op een aardig brand kastje, dat 125 kilo schoon aan de haak woog en vermoedelijk ook van binnen zwaar zou we gen. Zij forceerden volgens alle regelen der kunst een kelder deur, vervolgens nog een knaap van 'n ijzeren binnendeur, waar na zij in een snoepwinkel aan landde. De verleidelijke snoep versmadende wrongen zij twee ramen achtereenvolgens open, wurmden zich in het zweet huns aanschijns door een luchtkoker en hadden toen nog een deur te forceren. Toen waren ze bij de safe Het ding was toch wel erg zwaar, maar het handwerk ver eiste, dat het ding versjouwd werd en dat deden de dan ook plichtsgetrouw. Door de deur, door de luchtkoker, via de ra men en door nog een twee deu ren. Toen stonden de zwoegers hijgend buiten. Zij telden de buit: 4 dollar aan postzegels. En de safe was nog niet eens geslo ten? NOORDWIJK. Woensdagavond pLm. 8 uur. En dan bén je eenmaal in Noord- wijk en dan dénk je, dat het afgelo pen is.... Maar de bezorgde hotel-portier stelt je dan een telegram ter hand van de krant, die „in elk geval nog een verhaaltje voor morgen" ver wacht. Alsof ze op diezelfde krant niet we ten, waarom je eigenlijk met een omweg van 'n slordige 3300 kilome ter van Tilburg naar Noordwjjk bent gereden en alsof ze er daar nog steeds niet achter zijn, dat ook ons bloed nu eenmaal kruipt, waar het met geen mogelijkheid meer gaan kan!! Een verhaal dus uit Noordwijk, waar voor het eerst na 3 kille, natte dagen een vriendelijk (zij het nog weifelend) zonnetje de Rallye-rijders begroet en waar wij om 5 uur 38 pre cies zijn binnengevallen als één der 300, die Zondag waren gestart. Nou janeemt U dat „300" dan maar met een korredje of wat zout en pe per, want U zult zo goed als wij links en rechts wel vernomen hebben, dat er een aantal dapperen het zonnige Noordwijk nimmer hebben bereikt! En wat de rest betreft: wijzelf zijn met zegge en schrijve 7 strafpuntjes binnengekomen (waarover later meer) en de overgrote meerderheid der „300" heeft het met aanzienlijk meer moeten doen. U herinnert zich toch dat bergen-stukje en die route der 1000 bochten?? Welnu: wat daar aan brokken gemaakt zijn en straf - punten opgelopen is niet met de toet sen van één schrijfmachine te be schrijven. Keren we daarom nog héél even te rug naar Belfort, waar we op pad gestuurd werden met het vooruit zicht van 15 bergen tegemoet. U kent het verhaal verder: 150 kilometer met de gaspedaal op de vloer, één wiel op de weg, rechtopstaande achter in de auto, één pakje sigaretten op een traject van precies 3 uren, water en bloed, wanneer weer eens zo'n verraderlijke hairpin met zo tus sen de 70 en 80 k.m. per urn- werd genomen (bij het dalen wel te verstaan, want bij het stijgen kwam het meestal niet boven de 25!!) en zovoorts, enzovoorts. Waard om nog eens apart beschreven te worden, ware het niet, dat we zuinig moeten zijn met de plaatsruimte. En toen die „1000" bochten van Luxemburg naar Luik. Ook dat weet U al: geen 1000, maar wel 3000 boch ten in een striemende regen, zodat het „nemen" van al die draaiingen soms wel gekkenwerk leek en was!! In Uw zalige club-fauteuil kunt U zich dat nauwelijks voorstellen, maar wij zijn altijd nog bereid, er bij U thuis een paar^ echt gebeurde dingen over te komen vertellen, maar dan liever (voor U!) niet tegen de nacht. Hoe dan ook: wij hadden het on geluk, een kilometer of zo verkeerd te rijden en tezamen met de weg te rug naar het goede punt, liepen we 7 minuten vertraging op, wat ons op die onaangename 7 strafpunten is ko men te staan. En dan eindelijk die juich-tocht door ons eigen landje. Maastricht (bloemenslingers) Eindhoven (soep en warme worstjes) Arn hem (broodjes en koffie) Gronin gen („uitblazen maar voor de laat ste étappe) Alkmaar (beschuitje met kaas) en tenslotte dan Noord wijk, waar de bloemstukken op straat een sympathiek „welkom" bereidden en waar alles plotseling zo vriende lijk en „eigen" leek na al de plens buien en slipperigheid elders. Team-work. Dat is in 't kort het avontuur van équipe 207! Maar we willen U ook nog enkele dingen over anderen ver tellen. Daar is bijvoorbeeld de histo rie van Ken Wharten de overwin naar van het vorig jaar. Toen reed hy met mevrouw Cooke, die het dit jaar eens apart probeerde, om in de Coupe des Dames mee te dingen. Maar oude „liefde" roest niet en om dat deze beide Engelse équipes res pectievelijk nummer 201 en 202 had den, konden wij het met ons nummer 207 buitengewoon goed volgen, hoe zij een pracht staaltje (wolkomen ge oorloofd) team-werk leverden, door elkaar steeds op de voet te volgen (en dat vanaf het begin tot het einde) en elkaar steeds op de critieke momen ten bijstand te verlenen. Wharten reeds in een knal-gele „Ford Pilot" en vormde zodoende des nachts na tuurlijk een pracht van baken in de duisternis. Dat zij beiden een goede gooi doen naar een der hoogste tro- feën, is al geen geheim meer hier in Noordwijk. En nu hebben we U nog niets kun nen vertellen over onze hors d'oeuvres de variété, de momenten, dat we uit pure spanning scheerzeep op onze beschuitjes smeerden, de on gelooflijke dwaasheid van die Parijse agent, die ons met potlood en bloc note achtervolgde vanwege het dood onschuldige passeren van een oranje (let wel: oranje) lichtje, de enkele vervelende botsingen, die enkele deelnemers met elkaar en met an deren hadden, een paar tamelijk .zwa re gevallen, die den ongelukkige rij ders op definitief uitvallen en in één enkele uitzondering op het zieken huis kwam te staan en zoveel andere, prettige en moeilijke ervaringen. Dat kan ook niet, want zo'n Rallye KONINKLIJKE S C H E E P J E S W O L F A B R I E K E N VEENENDAAL brengt duizend-en-een dingen met zich mee, die alleen gewaardeerd kunnen worden door hen, die er van dichtbij mee kennis hebben gemaakt. Kokende wagens, gekneusde bomen, kapotte spatborden, gebroken ruiten, en die vele, vele andere zaken zeg gen U toch niets. Doch mocht U er behoefte aan hebben, het volgend jaar zelf eens mee te rijden en tevo ren over alles, wat er kan gebeuren eens uitvoerig te worden ingelicht: veest gerust wij zullen het U in geuren en kleuren vertellen en de R.A.C.-West zal Uw aanvrage nadien ongetwijfeld in welwillende overwe ging nemen. En hierbij zullen we het dan voor vanavond laten. We zijn (eerlijk ge zegd) te moe, om et* nog iets meer van te vertellen en over enkele ogen blikken zal wat geplons en wat ge- kabbel in onze badkamer verkondi gen, dat wij ons voor korte tijd heb ben afgezonderd teneinde ons voor te bereiden op wat ons het meest aan lokt: het bed! Mevr. Cooke won de dames-prijs. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de Engelse dames-équipe van mevr. J. Cooke, mevr. Bache en mevr. Watson, die op Ford te Den Haag is gestart, de coupe des dames van de tulpen- sterrit 1950 gewonnen, aangezien de ze de enige ploeg van de ingeschreven en gestarte damesteam was, die het traject zonder strafpunten heeft af gelegd. Alle andere damesteams heb ben strafpunten opgelopen. Bij de technische controle bleek, dat alles in orde was, zodat officieus mag wor den aangenomen, dat de Engelse deelneemsters de dames wedstrijd heb ben gewonnen. Gestart zijn in totaal 277 teams, waarvan er 188 te Noordwijk aan Zee zijn aangekomen en gecontroleerd. Het aantal uitvallers bedroeg dus 89. Van de 188 équipes, die aan de finish kwamen, bleken er 64 zonder straf punten de gehele route te hebben af- waarbij echter eventuele strafpunten ten aanzien van de tech nische controle niet in aanmerking zijn genomen, aangezien het resultaat dezer controle pas hedenmorgen be kend zou worden. Van de 64 teams zonder strafpun ten zijn er 43 in klasse 1 (1500 cc en hoger), 12 in klasse 2 (11001500 cc), 7 in klasse 3 (7501100 cc) en 2 teams in klasse 4 (tot 750 cc). De twee deelnemers zonder strafpunten in de laagste klasse zijn: A. J. M. van der LofM. H. Odink met Fiat ge start te Den Haag en J. L. Loman— A. G. W. Kluck met Fiat gestart te Brussel. Mevr. Cooke. die in klasse 1 uit komt, zal met de andere 63 teams heden in de klassementsproef te Zandvoort starten voor de algemene rangschikking. Alleen voor de Ned. sport of ook voor de Olympische Spelen IN VROEGER JAREN werden de werkzaamheden van het Neder- landsch Olympisch Comité gefinancierd uit de contributies der leden en verschillende vaste dotaties. Voor de financiering van de deelneming aan de Olympische Spelen werden de benodigde gelden op de meest uit eenlopende wijzen bijeengegaard. Door de instelling van de Olympische Dag in 1933 werd een vaste bron van inkomsten verkregen. Deze inkom sten werden gestort in het z.g. Fonds Olympische Spelen, waarin de Neder landse deelneming aan de Olympische Winter- en Zomerspelen werd bekostigd. Na de oorlog werd, naar bekend is, het N.O.C. gereorganiseerd tot de federatie voor de Nederlandse sport. Het gevolg van deze reorganisatie, welke in 1947 definitief tot stand kwam, was een grote toeneming van de werkzaamheden, waarvan die met betrekking tot de aanleg, het onder houd en de exploitatie van oefen- en wedstrijd gelegenheden en het daar mede verband houdende contact met de overheid thans de belangrijkste zijn. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat ruimtelijk gezien in ons dichtbevolkte land de sport klem komt te zitten tussen andere levens gebieden, zoals landbouw, veeteelt, industrie en volkshuisvesting, wel ke eveneens op ruimte aanspraak maken. Wil de sport niet in de ver drukking komen, dan moet ook zij hierbij haar stem doen horen. Het is duidelijk, dat niet' de overheid als pleitbezorger voor de sport kan op treden; de sport moet hier zelf voor haar belangen op de bres staan, waarbij natuurlijk een gelijkgerichte nauwe en vriendschappelijke samen werking tussen de landelijke, provin ciale en gemeentelijke overheid ener zijds en de cportbeweging ander zijds dient te bestaan. De Minister raad heeft dit werk officieel gesanc tioneerd en positieve medewerking toegezegd. Een Technische Raad van het N.O.C. werd inmiddels reeds door het bestuur geïnstalleerd, in welke raad de technici van de sport bonden zitting hebben. De tegenwoordige inkomsten van het N.O.C. zijn echter onvoldoende om zowel deze uitbreiding der werk zaamheden te bekostigen als ook een uitzending naar de Olympisch^ Spe len, zoals men deze gewend is, wes halve het bestuur en dus ook de le den van het N.O.C. voor de keuze staan óf terug te gaan en het zo drin gend noodzakelijke ruimtelijk werk te staken en al hetgeen bereikt is af te breken, óf voort te gaan en het rv te lopen, dat voor de Olymp Spelen in 1952 geen trai nings^ i ter beschikking kunnen worden gesteld, de delegatie beperkt zal moeten zijn en deze in 1956 in het uiterste geval geheel achterwege zal moeten blijven. Anders gezegd, moet op de jaarvergadering van het N.O.C., in Mei te Amsterdam te houden, worden beslist óf voorrang moet worden verleend aan de werk zaamheden. die in het belang zijn van alle Nederlandse sportbeoefena ren en welke werkzaamheden voorts beogen alle jongens en meisjes, die aan sport willen gaan doen daartoe ook de gelegenheid te geven, óf de uitzending naar de Olympische Spe len moet voorgaan. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité acht de keuze uit beide •mogelijkheden niet moeilijk en zou voor de eerste oplossing wil len optéren, en zulks wel te gereder, omdat het vertrouwen heeft, dat er andere mogelijkheden tot verhoging der inkomsten gevonden zullen kun nen worden, b.v. een tweede Olympi sche Dag, overheidssubsidie, verho ging der contributie, verkrijging van dekking van de kosten der te verlenen adviezen en toevallige ba ten o.a. uit de N.O.C.-kalender. Al dus zal het toch mogelijk blijken met een representatieve delegatie aan de Spelen in 1952 en 1956 deel te ne men. HOCKEY ZWITSERLAND—NEDERLAND TE ZURICH. De interland heren hockeywed strijd ZwitserlandNederland, vast gesteld op 29 Mei a.s., zal te Zürich v/orden gespeeld. IERLAND—BELGIë (DAMES) De Dameshockeywedstrijd Ier landBelgië, die te Dublin werd gespeeld, eindigde in een 40 over winning voor de Ierse dames. BRIDGE Bedrijvencompetitie Gister avond werd voor de bridge bedrij vencompetitie de wedstrijd gespeeld Twentse Bank tegen Leidsch Dag blad. De uitslag was 91148 ZAANDAMS ELFTAL— NED. POLITIE-ELFTAL 1—2. Ofschoon de Zaanse ploeg gehandi capt was doordat enkele clubs hun spelers niet wilden afstaan, aangezien zij zelf Zondag aanstaande en belang rijke wedstrijd moeten spelen, heeft zij het Nederlandse politie-elftal in de lichtwedstrijd op het ZFC-terrein uitstekend partij gegeven. Het was een goede wedstrijd, waarin de ploe gen volkomen tegen elkander waren opgewassen. Er werd in vlot tempo gespeeld. Na een Zaans overwicht wisten de politiemannen het spel te verplaatsen, doch zij troffen de Zaanse verdediging in goede vorm. Eerst vlak voor de rust nam de poli tie door Weekers van Chèvremont de leiding (01). Ook in de tweede helft werd er met veel élan gespeeld en ook nu wogen de partijen volkomen tegen elkander op. De Zaandammers waren eerst weer sterker doch gelei delijk kwam de politie geducht opzet ten. Toch wist het Zaandams elftal na een half uur door Lamie (KFC) gelijk te maken (1—1) doch kort hieroD speelde de Zaandammer Val- ster (Zilvermeeuwen) zo hard op zijn eigen keeper Stad (KFC) terug, dat deze het leder niet bemachtigen kon en andermaal leidde de politie met 21, welke voorsprong zij niet meer afstond. OM DE ZILVEREN WONDERTENT. De tweede nederlaagwedstrijd, die VUC in de serie ontmoetingen om de Zilveren Wondertent speelde, ging tegen EDO. De wedstrijd eindigde in een 33 gelijk spel. WIELRENNEN RONDE VAN NEDERLAND 1950 De technische leiding van de Ron de van Nederland heeft de 'derde étappe van deze ronde Apeldoorn Geleen op Vriidag 26 Mei tot in de tails uitgezet. Zij mag wel beschouwd worden als de zwaarste étappe van deze derde ronde van Nederland. Niet alleen is d.e afstand voor Ne derlandse begriopen zeer groot (ruim 330 km.), doch bovendien slingert deze route gedurende de laatste '150 km. door het Zuid-Limburgse heuvel land en heeft men hier een route geprojecteerd die ongetwijfeld nop zwaarder is dan de trajecten, die bij vorige gelegenheden reeds door de Limburgse heuvels werden gereden. De route loopt van Aoeldoorn naar Arnhem, Nijmegen Vierlingsbeek Blerick. Venlo, Reuver. Swalmen Roermond. Echt en Susteren naar Sit- tard, waar dan het heuveltraject be gint. Direct voorbij Sittard beklimmen derenners de Wintrakerberg. rijden vervolgens via Brunssum.Treebeek en Heerlerheide naar Heerlen, waar de steile Molenberg beklommen wordt. Via Schaesberg. Waubach en Eiigels- hoven wordt dan de Mariaberg be reikt. waarna men direct daarop de uiterst moeiliike Kerkraderberg te beklimmen krijgt. Nadat men te Bleiierheide nog even langs de Duit se grens gereden heeft, verlaat men dan via Soekholzerheide. Simpelveld en Eijs de mijnstreek en laat men verder in Zuid-Limburg practiscb geen heuvel onbereden. Via Gulpen en Wiilre gaat de kara vaan naar Valkenburg, waar van- zelfsnrekend de Cauberg beklommen wordt. Voorbij Maastricht en Gronsveld bevinden zich dicht opeen, opnieuw beruchte Limburgse heuvels in hel traject: t.w. de St. Geertruidenberg de Banholterberg en de Meerderberg Nadat men dan in Noorbeek de Noor derbekerberg genomen heeft, gaat df karavaan over de beruchte Haarspeld karavaan over de beruchte haar speld-afdaling naar Slenaken en neemt zij naar Epen de 3,5 km. lan- klim naar het bekende Klein Zwitserland. Te Vaals klimt men-ver volgens naar Nederlands hoogste ount en nadat men via Gulpen en Wijlre het Geulstadje Valkenburg voor de tweede maal heeft doorkruist, neemt men op weg naar Schimmert en Ge leen de laatste heuvel van deze étappe: de 4 km lange beklimming van de berg door het Ravensbos. De finish te Geleen zal, evenals bij vorige gelegenuheden plaats vinden in het Geleense sportpark. NAAR EEN DEMOCRATISCHER GEEST IN DE N.W.U. Op een ledenvergadering van de Wielerfederatie Zuid-Holland, welke te Rotterdam werd gehouden, werd met algemene stemmen besloten, te trachten in samenwerking met de an dere wielerfederaties en clubs in Ne derland en met het bestuur van de N.W.U. te komen tot een meer de mocratischer geest'in de statuten en reglementen van de N.W.U., aldus verneemt het A.N.P. van de zijde van het bestuur van de Zuid-Hollandse Wielerfederatie. TENNIS HONGARIJE TREKT ZICH UIT DAVISCUP-TOURNOOI TERUG. Het nationale bureau voor de sport in Hongarije heeft bekend gemaakt, dat Hongarije dit jaar niet aan het tournooi om de Daviscup zal deelne men. Een reden voor dit besluit werd niet opgegeven. Hongarije zou in de eerste ronde tegen Noorwegen spelen. Indien de Hongaren bij hun besluit bljjven komt Noorwegen zonder te spelen in de tweede ronde tegen de winnaar van de wedstrijd Nederland Zweden. TAFELTENNIS. Veni Vidi Vici (Leidschendam). Het le herenteam is gepromo veerd naar de 2e klasse, terwijl het le damesteam door een 64 over winning op P.T.T. 2 zich vrijwel ze ker 3e klasse kan noemen. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN LEIDSE KORFBAL BOND. Op Zondag 7 Mei a.s. organiseert de Leidse Korfbal Bond, ter gele genheid van haar 15-jarig bestaan Serie wedstrijden waaraan wordt deelgenomen door twaalftallen van Roterdam, Den Haag, Amsterdam, Haarlem en Leiden. MOTORSPORT. INTELAND CYCLE - SPEEDWAY TE LEIDSCHENDAM. Op de keurige ingerichte ver lichte baan achter de Tedinger- straat is een wedstrijd verreden tus sen de speedwayclub „New Cross" uit Londen en de Leidschendam- sche club „De Schuivende Hollan ders.'' De belangstelling was buitenge woon groot. De reporter de heer D. van Bommel gaf een uitleg van de meer en meer in zwang komende cycle-speedway en de Engelse gas ten zetten in. Al dadelijk bleek, dat zij sterker waren dan de Leidschen- dammers. Na de vierde ronde had de thuisclub reeds een achterstand van 10 punten. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de Engel se club de wedstrijd zou winnen. De uitslag was 52—32. De snelste heat werd gemaakt door C. Hame link in 38.6 sec. In de sterren-race was Joop Bentvelsen van Leid schendam nummer 1 met 39.8 sec. PAARDENSPORT GOEDKEURING PAARDENSPORT CENTRUM GEWEIGERD. De Staten van Gelderland hebben het raadsbesluit van de gemeente Ede. waarbij een deel van het vorig jaar door de gemeente aangekochte heidecomplex bij de Ginkel in erf pacht zou worden uitgegeven voor het stichten van een paardensport centrum vernietigd. Door de voorlo pige natuurbeschermingsraad en de contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming was tegen dit raadsbesluit protest aangetekend, aangezien de voorgenomen plaats voor het paardensportcentrum pla nologisch onjuist werd gevonden: op nieuw zou één van de tot dusverre ongerepte gebieden van de Veluwe worden verontrust en ontsierd. Door het besluit van Ged. Staten zal de heide bij de Ginkel. ten zui den van de verkeersweg EdeArn hem, ongerept blijven, zodat de be langrijke natuurcomplexen van de Edesche heide, de Ginkel en het Plan ken Wambuis een ongeschonden ge heel zullen blijven vormen. Aether k'-* "ken VRIJDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 N.CJt.V. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek- 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 9.15 Voor de zieken- .30 Waterstanden. 9.35 Gramofoon- muziek; 10 30 Morgendienst. 11.00 Fluit en piano. 11.30 Gramofoonmu ziek. 12.00 Volksliederen. 12.30 Me dedelingen. 12.33 Marinierskapel; 13.00 Nieuws; 13.15 Volksmelodieën; 13.35 Gramofoonmuziek/ 14.10 Ka- merkwartet 14.40 Voordracht. 15.00 Gramofoonmuziek- 15.15 Kamerkoor. 15.40 Voordracht. 16.00 Pianorecital. 16.30 Omroeporkest en 9olist. 17.30 Repo-tage. 17 45 Promenadeorkest en solist. 18.15 .Het Evangelie in Espe ranto". 18.30 Mannenkoor. 18.45 „C- W. V-kwartier". 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending. 19.35 Gramo foonmuziek. 19 40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20-05 Gramofoonmuziek. 20.30 ,Haak in". 21.00 Populaire mu ziek. 21.20 ..De Internationale Chris telijke Vredesbeweging", cau&rie. 21.40 Concertgebouworkest en so listen- 22.45 avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUNM II. 298 M. 7 00 AVRO, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00 VARA 7.00 Nieuws. 7-15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en Weerberichten. 8.18 Gra mofoonmuziek. 8-50 Voor de Vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10-20 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de Vrouw. 10.45 Alt en Piano. 11.05 Voordracht. 11.25 Orgelspel. 1*2-00 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sportpraatje- 12.45 Gramofoon- ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 13-45 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor de Vrouw- 14.20 Alt en Piano. 14.40 Pianovoordracht; 15.00 Voordracht. 15.20 Kamerorkest en Solist. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de Jeugd. 17.00 Pianoduo; 17.20 Muzi kale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Fe licitaties. 18.30 Voor de strijdkrach ten. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Orgel en Zamg. 19.3p Causerie over de Hollandse gemeente in Londen. 19.45 Radiokrabbel- 19.55 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gramofoonmuziek. 20.35 „Mens onder mensen". Causerie. 21-00 Ver- zoekprogramma. 21.25 „Aether-fo- rum" 21.55 Buitenlands Weekover zicht. 22.10 Theaterorkest en -koor met Solisten. 22-40 „Vandaag". Cau serie. 22.345 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmu ziek.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6