DINSDAG IS APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD rAOTNA 3 Gemeenteraad Rijnsaterwoude De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Aan wezig waren alle leden. Een verzoek van het Kraamcen- trum van het Wit-Gele Kruis te Alkemade om een subsidie ad f 0.60 beschikbaar te stellen voor elke verzorgingsdag, wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Medegedeeld wordt, dat Alphen a. d. Rijn met ingang van 1 Januari 1949 heeft ingetrokken de gemeen schappelijke regeling inzake de toe lating van leerlingen op de open bare school voor uitgebreid lager- onderwijs. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de gemeenschappelijke re geling omtrent de toelating van leerlingen op de o.l. school voor ge woon lager onderwijs in de gemeen te Rijnsaterwoude, uit de gemeen ten Leimuiden en Woubrugge even eens in te trekken. Uit een schrijven van Ged. St., blijkt dat voor het jaar 1950 twee woningen worden toegewezen. De voorzitter zegt, dat het niet te veel is! Vergeefs is geprobeerd om meer toewijzing te krijgen. De aanbesteding der woningen heeft reeds plaats gehad, de in schrijvingen waren als volgt: Chr. Overdevest f 22890.—; E. B. Blaa- zer 23450,G. J. Reijneveld f 23995.—. Blijkens schrijven van Ged. St. is de wedde van de Wethouders met ingang van 1 Jan. 1948 bepaald op f 110.— per jaar. De rekening dienst 1948 wordt aangeboden met de volgende cij fers: Gewone dienst: Inkomsten f 82760,48; uitgaven f 81891,87. Ba tig slot f 868.61. Kapitaaldienst: In komsten f 117340,57; uitgaven f 108449,08. Batig slot f 8891 49 Vastgesteld wordt een gemeen schappelijke regeling inzake de keu ringsdienst voor vee- en vlees in de kring Alphen a. d. Rijn. Aan de Vereniging tot bevorde ring van het Lager Landbouwonder wijs te Aiohen a d. Rijn wordt voor het jaar 1950 een subsidie toegekend van 30. De overeenkomst inzake de des tructie van vee en vlees met het destructiebedrijf te Overschie wordt verlengd tot 31 December 1950. Besloten wordt het gemeenteper- soneel over het le en 2e kwartaal 1950 een loonsverohging te verle nen van 5 pet. Het vermenigvuldigingscijfer van het schoolgeld schoolgeldjaar 1950-'51 wordt vastgesteld op 2. De voorzitter deelt omtrent het woningprobleem mede, dat B. en W. getracht hebben ook voor Rijnsater woude in het bezit te komen van goedkope woningen. Zelfstandig kan Rijnsaterwoude niets beginnen, doch wel als het deelneemt in het door de gemeente Alkemade ontworpen plan voor 500 woningen verdeeld over een aantal gemeenten. Gehoopt wordt dat plan de ministeriële goedkeuring zal verkrijgen. Rijnsaterwoude neemt met 8 woningen in dit plan deel. De heer Disseldorp vertrouwt woningpolitiek van B. en W. niet meer. Rijnsaterwoude heeft een ge moedelijke bevolking, maar als er geen woningen komen, zal dit anders worden, meent spr. De voorz. zegt, dat B. en W. actief zijn geweest. Bij de rondvraag wijst de heer Jansen nog eens op de nauwe toe gang van het Molenpad. De heer Rodenburg vraagt hoe het staat met de plannen omtrent het wandelpad langs het Braassemer- meer. De voorz. deelt mede, dat vergun ning aan Rijnland gevraagd is. De heer Bergshoef zegt dat een groot gedeelte van de straatverlich ting des avonds niet meer brandt. De voorzitter zpgt een onderzoek toe. Daarna sluiting. ONDERSCHEIDEN. Na de openbare vergadering wor den de heren Ch. Compeer en A. Uilenberg met hun familie de zaal binnen geleid en toegesproken door de burgemeester. Het vaderland dienen met de mond is makkelijk, maar het vader land dienen in tijden van oorlog en andere gevaren vereist moed. De heer Comoeer heeft zich in de Mei dagen 1940 op 't vliegveld Valken burg zeer moedig gedragen en daar om overhandigt de burgemeester hem namens de minister van Oorlog het Oorlogsherinneringskruis met de gesp 1940. Aan de heer Uilenberg, die zich in Indonesië zeer moedig heeft gedra gen werd het Ereteken voor Oorlog en Vrede uitgereikt. NIEUWKOOP 55 JAAR GETROUWD. BOSKOOP Geboren: Marijke Catharina Johan na, d. van P. A. Wezelenburg en J C. Edelman; Jacobus, z. van J. van der Werf en P. B. Konst; Johan Ja cob, z. van J. J. Weller en D. J. van de Loosdrecht. Gehuwd: W. Droog 29 j. en A. E. van Lent 27 j.; G. Jongejan 32 j. en W. Anker 18 j. Overleden:van Eeuwen 88 j., we duwnaar van A. J. Metselaar. TER AAR De eerste peulen werden aan gevoerd door de tuinder M. Kleijn. De groentenhandelaar A. B. Kroes was de koper. De peulen brachten f 4.20 per kg op. Geboren: Maria KI. E., d. van A. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD. De voorz. deelde mede, dat het abattoir zijn voltooiing nadert en de lichtpalen voor de marktverlich- ting dezer dagen zulen worden aan gebracht. De uitkeringsverordening le kwartaal 1950, waarbij vorige maal de stemmen staakten werd nu aangenomen met een stem verschil, zodat ook de ambtenaren van bo ven f 3000 de 5 pet. verhoging krij gen. De verhoging der presentiegel den voor de raadsleden kwam er met dezelfde stemmenverhouding door. Punt 9 en 10 van de agenda brachten nogal wat deining onder de raadsleden. Het betrof 'n wijzi ging in de algemene politieverorde ning inzake loslopende honden, en de hondenbelasting. Een uitvoerig concept met vele „subs" hadden B. en W. de Rfiad voorgelegd. Ampele besprekingen volgden, die nogal hi lariteit opwekten. Na de belofte van soepele toepassing werden de betreffende artikelen aangenomen. De hondenbelasting werd van f 2 en 5 gld op 5 en f 10.— gebracht. Resp. voor waak- en luxe honden. herhaalde verhoging van de kolen prijzen was oorzaak dat de Raad z'n goedkeuring hechtte aan het voorstel tot verhoging van de electriciteitstarieven. Deze bedragen nu voor tarief buiten spertijd 12 ct. per kwh en 24 ct. voor dubbel ta rief in spertijd. De verlichting van de wijzerplaat van de toren kwam er door, maar niet dan nadat de heer v. d. Heijden had aangedrongen op een 2rlichting, die architectonisch bij de oude toren paste Monumen tenzorg zal worden ingeschakeld. De verbetering van het wegdek van diverse straten vroeg de som van f 40.000. De automatisering van de telefoon was hier de hoofdschuldi ge. Over de aankoop en verpach ting van grond bij de watertoren wensten de raadsleden in besloten zitting te gaan, zodat deze punten naar het eind der zitting werden verschoven. De industrialisatie. Het laatste punt der agenda was wellicht het belangrijkste. Het |*old hier een levenskwestie voor de ge meente: de industrialisatie. In een keurige uiteenzetting gaf de heer Karssen als rapporteur van de commissie voor industrialisatie een overzicht van de gedane werkzaam heden. Hieruit noteerde we, dat er thans circa 2700 arbeiders in de in dustrie werkzaam zijn, terwijl er 2500 ingezetenen zijn tussen 0 en 15 jaar, die na verloop van tijd ook door het bedrijfsleven zullen moe ten worden opgenomen. In de kaas handel zijn direct slechts 150 men sen werkzaam. Een en ander leidde tot de conclussie, dat vestiging van industrie voor Bodegraven van 't hoogste belang is. Maarwaar is de grond? 't Zal van de boeren moe ten worden gekocht... of onteigend worden. De commissie stelde voor door het Economisch Technologisch Bureau te Rotterdam een rapport te laten samenstellen over de moge lijkheden in onze gemeente Na veel gepraat door de heren v. Elk en Jongeneel werd hiertoe besloten, en ging de doelloos gerekte vergade ring over in geheime zitting. Geslaagde jeugduitvoering van de Verkenners De bijna volle zaal van het parochiehuis zal a.s. Zondag bij de tweede uitvoering tjokvol zijn. Niemand der aanwezigen zal over het gebodene kunnen zwijgen. Dit was jongensspel van het beste soort Dit zagen we zelden of nooit. Een grote stadsschouwburg zou uitver kocht zijn als deze verkeners er zou den optreden met hun Paasuitvoe- ring „Circus Alle Hens". Een ver slag vol superlatieven is een ver diend gevolg van dit ook voor groten te genieten spel. Men hoeft dit wer kelijk niet door de z.g. kinderbril te bezien. Hier werd iets unieks gebo den. En dan te weten, dat al het ma teriaal zelf vervaardigd is door de 'oneens. Een prestatie, waarvoor ook de hopman-leider-circusdirecteur al le lof verdient. Na de opening en het voorlezen der verkennerswet, sprak de aalmoe zenier kan. de Greef een kort woord waarin hij de aanwezige ouders vroeg om blijvende belangstelling voor de opvoeding hunner jongens middels de jeugdverenigingen. Het eerste deel van het programma be stond uit een reeks taferelen, die in -lantonime de 10 punten van de ver kennerswet verbeelden, 't Was 'n 'euke gedacht, hieraan voor t pu bliek een prijsvraag te verbinden. toen ving het aan: circus ..Alle Hens" waarvan we 2 uren intens zonoten hebben. U moet ze zien die 12 Turko's in hun fantastische <*rond- acrobat.iek, die geweldenaar Simson. die 600 k'lo op z'n biceps torst. Mus tache met z'n wonderpaard Winne- tou, Fumoe met z'n grizzlv-beer, die drinkt, fietst, wipt en z'n neus snuit, de 4 Piggies of clowns, kledij en smink deden voor die van Stra^s- bnrger niet onder. Geniet van het °dPTTibenemende nummer: Pinkino's dodensprong, waarin een leuk-pe dant kereltje uit circusnok on-daag ^chiet en meters ODve°rt. Ril bij de kriiosdans der Woenscha's, die oo de maat van hun tam-tam echte been deren afkluiven Wees niet bang als levende dieren groot en klein, de zaal inschieten, en dan onrust ver wekken. vooral bij de bakvissen. Dit zijn zo enkele grenen uit een cubliem programma van onze ver kenners. De muziek en songs, die door een pas gevormd clubje erotere boys ten gehore werden gebracht, Op 19 April is het 55 jaar geleden, dat het echtpaar DIRK VERWEY en ANNA AKLERS in het huweljjk trad- De heer Verwey, be ter bekend als „Ome Dirk" was als jonger werkzaam als koetsier in het bedrijf van zijn vader en bracht velt reizigers naar de trein in Zwammerdam, Woei den en Uithoorn. Daar na was hij zeven jaar werkzaam in een ijzerwinkel. Op zijn 41site jaar begon de bruide gom een bodedienst tussen Alphen en Nieuwkoop Twee en dertig jaar was het paard en de huifkar van „Dirk Verweij" een vertrouwd beeld langs de wegen. De bruidegom is nu 81 jaar oud. De statige gang van de bruid ver raad niet haar 75 lerites, die zij nu telt. Haar huishouden verricht zij nog geheel zelfstandig, waarbij haar opgeruimd karakter haar goed te pas komt. Trouwens de opgewekt heid van de bruidegom is in Nieuw koop bijna spreekwoordelijk. Het zeer gelukkige echtpaar hoopt a.s. Woensdag de feestdag door te brengen tussen hun 4 kinderen. 13 kleinkinderen en 4 achterkleinkin deren. Onrustig, gejaagd! Mijnhardr s Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. van f 7.50 voor de prijsvraag: „Hoe veel stenen zijn gebruikt bij restau ratie van de toren?" viel na loting ten deel aan de heer S.Gerrits, Noordheystraat 5. Het aantal was UIT DE OMGEVING HILLEGOM Festival. Zondag was de eerste dag van het door de R.K. Harmonie uitgeschreven Festival Na een de- filé op het Raadhuisplein en een openingswoord van voorz L. Seyse ner werden de marswedstrijden ge houden. De volgende bekroningen werden uitgereikt: Tamboercorps Crescendo uit Hillegom le prijs met 48 punten; S.. Michael uit Heemstede le prijs met eveneens 48 p. Verder verwierven de fanfare „Kunst na Arbeid" van Bennebroek, de R.K Harmonie St. Michael uit Heemste de en „Cantate Tuba" uit Lis^e elk een le prijs met resp 64, 64 en punten. Tweede prijzen werden toe gekend aan; „Gloria in Excelsis Deo" te Nootdorp, „Excelsior" uit Amsterdam, elk met 57 punten „Soli Deo Gloria" uit Santpoort en „Oefening bart Kunst" uit Amster dam en ,St Franciscus" uit Delft, elk met 56 punten. Des avonds bood „St Franciscus" aan de jubilerendene vereniging Crescendo een concert aan in Flora, waarvoor de animo jammer genoeg gering was. KATWIJK AAN ÜEN RIJN Geslaagd zijn voor verlengd di ploma E. H B. O.: Mevr. Goedhart. Lafeber, Juff Cl. Ouwerling, Pluimgraaff, A. Parlevliet, W. Kuijt, A. van Duivenbode, M. P. Viool, K. Jonker, C. Haasnoot en R. Coorn. STOMPWIJK T.B.C.-bestrijding. Voor dit doel organiseerden de pi. commissies voor t.b.c.-bestrijding, nl. „Herwonnen- Levenskracht" en SANTOS een pro- paganda-avond in-de „Bles". De to neelvereniging „St. Tarcisius" had belangeloos haar medewerking ge geven en bracht Donna Lucia d'Al- vadorez, in de wandeling de „tante van Charley" naar de Bles, een gees tesproduct van Rosita Peters. Deze tante is oorzaak van een gx-oot aan tal complicaties, die allen komisch zijn en de grootste zuurpruim wel aan het lachen krijgt. Indien u er aan twijfelt, kom dan Woensdag avond naar de Bles en offer 0.50 voor het goede doel. Wat u te zien krijgt is veel meer waard. De regie was weei in goede handen v. d. heer A. V. Gadella. De spelers waren beproefde krachten van „St. Tarcisius". Door het vele lachen van het publiek ging menigmaal iets ver loren van de tekst, wat echter geen afbreuk heeft gedaan aan het ge heel. Na het eerste bedrijf hield de heer Asmann een toespraak over de t.b.c. bestrijding in het algemeen." Een grote verloting ging er goed in bij de stampvolle zaal. Een groot aantal prijzen, gratis ter beschikking gesteld door diverse gevers, vond zijn bestemming onder het publiek. De heer C. v. d. Bosch, die ook de avond opende bracht aan het einde zijn dank over aen „St. Tarcisius", de prijzengevers en allen die hadden medgewerkt. De penningm. zal wel het meest voldaan naar huis zijn ge gaan. C. Lek en C. J. Hoogervorst; Helena w.as v°or een eerste ontreden be- M. M., d. van G. H. Habers en E. M. M. Scholtne. Gsbert J., z. van-G. de Blanken en J. H. van Vliet. Ondertrouwd: J. Turk 53 j., wed. van A. Vrijburg en P. Groen 32 j., wed. van J. Janssen te Zoeterwoude; P. A. Meijer 27 j. en J. Cl. T. van Es 23 j. te Alkamade; J. Th. Romijn 31 j en A. W. van Tol 30 j. slist niet onverdienstelijk. ZWAMMERDAM Geboren: Maarten Pieter. z. van J. H. G. Krumpelman en G. Verburg. Gehuwd: J. W. de Bruiin 31 j. en J. A. Opoelaar 28 j.; M. de Vries 30 j. en J. Zaal 28 j. Overleden: Gerrit Gerritsen 37 j. 11.502 stenen. Vier bezoekers had den 11.500 geraden. Gisteravond is de tentoonstelling gesloten. Zaterdag vertrok met de „Si- bajak" naar Australië de heer P. Warmerdam (Kerkwerf). Hij vliegt vandaar verder naar Nieuw Zee land, waar hij op een boerderij gaat werken, die op 12 km afstand ligt van de parochiekerk van onze oud-kapelaan father Timmermann. Uit hetzelfde gezin is enige maan den geleden ook de zoon L. War merdam geëmigreed en wel naar Canada. Een derde zoon heeft plan nen om naar Californië te vertrek- j ken,. Feestavond „Rouwkoop". Op de feestavond bleek, dat de leden van „Rouwkoop" behalve van voet bal ook nog verstand bleken te heb ben van muziek en spel. De voorz. de heer E. v. d. Blom opende met een zeer vlotte toespraak. Een woord van hulde voor de spelers en mu sici van deze avond is zeker op zijn plaats. Zeer verrassend voor ons was wel, dat Vooi'schoten over zo veel goede krachten kan beschik ken,- waarvan we nog wel meer verwachten. Veel waardering was er ook voor de radio-artiste, Olga Lowina, die als gast deze avond met haar jodelen opluisterde. ZOETERMEER Geen vogelpest. De kippen- ziekte, die de heer Waanders consta teerde, blijke gelukkig geen vogel pest te zijn geweest. Gemeenteraad Sassenheim Emigratie. Woensdagavond j.l ox'ganiseerde de L.T.J. een gecombf neerde L.T.-avond voor alle L.T.-ers uit de omtrek in de zaal van de heer van Esveld. Voorz. Th Kooter verwelkomde het grote aantal aan wezigen en pastoor J. Doeswijk uit Zevenhoven, vertelde die avond over z'n ervaringen in Argentinii Verschillende vakken b.v. de tuin derij, ambachten en middenstand werden onder de loupe genomen. Het meeste gevraagd zijn er de mel kers. Echter alleen als zetbaas. Alle gronden zijn eigendom van groot grondbezitters. Grote gezinnen die over flinke melkkrachten beschik ken komen het eerst in aanmer king. Veel werd verteld over het bedrijfsleven, het klimaat en het sober leven. VOORSCHOTEN PAROCHIE-TENTOONSTELLING TROK 1300 BEZOEKERS. De organisatoren van de Paro chie-tentoonstelling hebben eer ge had van hun werk. Naar schatting hebben ca. 1300 bezoekers deze li turgische tentoonstelling bezocht. Bij vele bleek grote interesse té be staan voor het tentoongestelde, want bijna iedere bezoeker vond er wel iets van zijn gading. De prijs Het lot van het Kuipershofje. Binnenafzienbare tijd zal op het terrein HortuslaanWesterstraat een complex van 50 duplex-woningen verrijzen. De bewoners van deze nieu- huizen kunnen alleen op de Hoofdsti-aat komen via de Wester straat, Teylinger- of Hortuslaan. De- :e laatste laan is niet geschikt voor verkeer omdat ze te smal is en een verbreding staan deze bezwaren in de weg. dat er dan een aantal goede huizen zal moeten worden gesloopt. De twee ander straten leiden te veel om. In verband hiermede denkt men er over een weg over het z.g. Kui- cershofje aan te leggen; de huizen hiervan zijn toch reeds nagenoeg on bewoonbaar. Daar het Gemeentebestuur thans het KuiDershofje zou kunnen kopen, kwam de Raad in spoedvergadering biieen om over deze aankoop te be slissen. Het is de bedoeling om, zodra de woningpositie dit toelaat, de wonin gen af te breken. Daarom acht men het gewenst de kosten van aankoop voorlopig te financieren met kasgeld, waarvan de rente 2 pet. bedraagt. Ieder jaar zal -daardoor een bedrag uit de exploitatie afgeschreven kun nen worden, dit bedrag zal uiteinde- Tik in mindering komen op de kos ten van de grond voor ontsluiting van het terrein. Öp deze vergadering werd niet zozeer over de financiën gesnróken alswel over de eisen der aesthetica. De ligging van de even tuele nieuwe weg wordt door bijna geen der Raadsleden ideaal gevon den. Van de weg ziet men op de ach terkanten van de huisjes op de Hor tuslaan en dit is geen fraaie wegaf- sluiting. Ook het feit, dat zij vlak langs het kerkhof van de Ned. Her- vormde kerk voert, vindt men be zwaarlijk. Wanneer er een mooi win kelpand zou verrijzen op de plaats van het hofje, zou het dorpsbeeld veel meer aanschoonheid winnen. De heer Schrama meent, dat er te veel uitgangetjes naast elkaar komen, zoals de Hortuslaan, de nieuwe weg de uitrit van het Bruine Paard, enz Dit geeft een beeld: huis weg huis weg enz. Maar de nieuwe straat moet er ondanks dat toch ko men, want de Hortus is niet op auto verkeer berekend en de andere toe gang tot de Hoofdstraat, de Wester straat, is al genoeg belast. Wanneer er aan de eisen der aesthetica voldaan worden, kan de heer Schrama met het plan tot aankoop instemmen. Wethouder Vogelaar merkt enige malen op. dat er alleen nog maar be sloten is, het pand te kopen. Later zal er dan wel besloten worden over de wenselijkheid om hier een weg aan te leggen. De bezwaren die door de Raadsleden gemaakt worden, weer legt hij stuk voor stuk en hij betoogt met nadruk, dat de hoofdzaak is, dat de gemeente het zaakje in handen houdt. De heer van Breda wijst ei'op. dat men aan de toekomst moet denken. Als er later nog veel meer huizen hier gebouwd zullen zijn, is een weg regelrecht naar de Hoofdstraat van groot belang. Met drie stemmen tegen wordt het plan aanvaardt en besluit men om bet hofje te kopen. De leden Verde- gaal, Wesseling en van der Geest heb ben tegen gestemd. De voorz. besluit met de mededeling, dat er in 1950 116 huizen bijgebouwd zullen wor den. Operette „Goudmuiltje". Giste renavond Werd door de leden van de Gidsenbeweging de bekende kinder operette Goudmuiltje" opgevoerd. Kapelaan Vulsma opende de avond, die op de eerste plaats was bedoeld, als contactavond met de ouders der Gidsenleden. Spr gaf een uiteenzet ting van doel en werkwijze der gid senbeweging. Hierna werd de operet te opgevoerd. De afwerking van cos- tuums en verlichting was keurig in orde. Het ziftgen ging door de een beter door een ander iets slechter, maar allen, zowel groot als de vele kleine medewerksters, gaven door hun goed willen een geslaagde opvoe ring. In de pauze werd een kleine verloting gehouden om de „bodem loze" kas wat te vullen. Aan het eind dei- operette dankte kapelaan Vulsma allen, vooral de i*egisseuse, mej. D. Ammerlaan en mej. Nel Blom, die al les keurig op de piano begeleidden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur,. LATER IETS KOUDER Half tot zwaar bewolkt met voornamelijk in het Zuiden van het land plaatselijk enige regen Meest matige wind, aanvanke lijk Oostelijk, later draaiend naar Noordelijke richtingen. Overdag iets kouder. Matroos sprong uit de tram VRIJWEL OP SLAG GEDOOD Op de Stationsweg, ter hoogte van het Spoorweg-emplacement, heeft gistermiddag een ernstig tram-onge val plaats gevonden, dat aan de 16- jarige koopvaardij-matroos in oplei ding, H. van T. uit Wassenaar, het leven heeft gekost. Van T. sprong om tien voor half vijf uit de nog rijdene Gele Tram, vei'loor het evenwicht, viel en kwam ter-echt tussen de baanschuiver van de tx-am en de trottoirband. Hij moet vrijwel op slag gedood zijn. De ma troos was op het schip „Pollux" te Amsterdam in opleiding en kwam per Gele Tram van huis af, om*zich per trein naar de hoofdstad te bege ven. Gemeenteraad van Leiden De gemeenteraad van Leiden kwam gisteren in vergadering bijeen. Tot lid van de commissie voor de Lakenhal (vac. A. van Dijk) werd benoemd de heer Ten Bi-oek. Aan de heer A. Metz werd eervol ontslag verleend als fymnastiek- leraar aan het Gymnasium. De benoemingen van onderwijze ressen geschiedden volgens de voor dracht. Subsidie' werd verleend voor de restaui-atie van het Loridans-hofje. De bouw van 108 woningen. Bij het voorstel inzake de bouw van 108 woningen aan de Lammen- schansweg betreurde de heer Knetsch (Prot.), dat wederom de aannemer al reeds aangewezen is. Spreker verzocht in de toekomst een andere regeling en bevordering van open bare inschrijvingen De heer A van Dijk (K.VP.) her innerde ei-aan, dat dit het plan was. waarop hij in de vorige vergadering doelde. Het spijt de fractie echter dat de huizen worden gebouwd op grond, welke in principe toegezegd was aan de Leidse Bouwkring. zonder dat met de kring over de woningbouw op zijn grond in onderhandeling is getre den Spr. zou v/el een toezegging willen hebben, dat door het ge meentebestuur ook de particuliere woningbouw wordt ingeschakeld. De heer Van Iterson (Prot.) kon zich bij deze opmerkingen aanslui ten. Weth. Jongeleen zeide geen be zwaar te hebben tegen openbare aan bestedingen. Echter is het bij deze woningwetwoningen nodig te voren overeen te komen, of een plan bin- nen de financiële eisc-n van het Rijk verwezenlijkt kan korden. De archi tecten kunnen de kostprijs niet al tijd juist ramen. Spi\ gaf enige voor beelden. Spr. verzekerde dat nauw lettend zal worden toegezien, hoe het werk zal worden uitgevoerd. Een te nauwe relatie in zulke gevallen tussen ai-chitect en aannemer, gaf spr. toe, dat mogelijk is, maar dat is ook bij aanbesteding mogelijk. Over de gronden aan de Lammen- schansvveg en de Leidse Bouwkring zeide spr., dat het hem persoonlijk liever zou zijn. als de particuliere bouw tot ontwikkeling kon komen. De mogelijkheid bestaat, dat er een extra bouwvolume wordt toegekend voor middenstandswoningen: de ver deling daarvan zal spr. bezien. Spr. maakte de opmerking, dat na dit plan er geen grond meer is, goedkoop genoeg om woningwet-woningen te bouwen; de grond aan de Verl. Lam- menschansweg is namelijk i-eeds vToeger bouwrijp gemaakt. Na nog enige bespreking werd het voorstel goedgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 April. Vette varkens- Aanvoer 164 zware 1 581.62, lichte 1.45152, zeugen 1.44 alles per kg. levend gewicht. Handel zeer traag BODEGRAVEN, 18 April. Kaas. Aanvoer 63 partijen. Pi-ijzen: 1ste soort 1.731.80, 2de soox-t 1.70 1.74 extra f 1.85, belegen 2.15 per kg. Handel flauw. TER AAR, 17 April. Groente- Witlof I 42—51 cent, idem II 32 cent, idem stek 15 cent, spinazie 40—51 cent, idem B 3739 cent, Rabarber 1318 cent, andijvie 4144 cent, Prei I 38 cent idem II 25 cent, snij bonen 3.10, sjalotten 53 cent, peu len 4.20, aardappelen 1011 cent, alles per kg sla I 1017 cent. idem II 69 cent, idem IH 5 cent, bloem kool II 3338 cent, idem III 28 cent, idem stek 18 cent alles per stuk; ra dijs 57 cent. bosprei 8—13 cent al les per bos, slavellen 0.751.30 per kist. ROELOFARENDSVEEN. 17 April. Groente. Aardbeien I 1.101.80 idem II 6090 cent per doosje, krop sla I 10—17. idem II 5—8; stoof- sla 10—26 per 100. B'oemen: Golden Harvest 5585 cent Rose Copland 4362 cent, W. Pitt 4664 cent, Piccadilly 5167 cent Dony Zetten 6172 cent. Sonja 38—55 cent. Campfire 3651 cent, Bartigon 4056 cent, E. Eddy 48 59 cent, Rose Bella 6079 cent. Kleu -enpracht 4251 cent. Sc. Admiraal 3849 cent. Rijnland 4457 cent. Al- berio 3952 cent. Rijzende Zon 42—53 cent. Sunburst 4050 cent Couleur Cardinal 4455 cent, Dubbele Tul pen 3255 cent. Narcissen 831 ct.; Anemonen 2138 cent Lathyrus 28 74 cent. Irissen 105110, Dhoroni- cum 22-32 cent, Calla's 1522 cent. ROTTERDAM, 18 April. Vee. Aanvoer 6197 stuks: 990 vette koeien. 1720 gebruiksvee, 260 graskalveren, 1988 nuchtere kalveren, 67 varkens, 636 biggen, 261 peavden. 15 veulens, 105 schapen. 82 weidelammeren, 73 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.58—2.75. 2.38—2.58 en 2.18—2 39 per kg-: graskalveren 325—250150: nuchtere kalveren 42—38—36; biggen 40—36—32 ner stuk; slachtpaarden 1.90. 1.80 16 0 en schapen 2.302.101.90 ner kga: kalfkoeien en melkkoeien 1000900775; varekoeien 660 590500 vaarzen 685585425 en pinken 550440350 per stuk. Enige van de 108 woningen, die aan de Lammenschansweg gebouwd z uilen worden, en waarover gisteren in de Leidse Raad is gesproken.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3