PONSIOEN ZOON Centude V&uuxwnuity SUZ Burgemeester Witschey geïnstalleerd te Alphen a. d. Rijn Donderdag rijdt Jacoba van Beieren uit TECHNISCH INSTALLATIEBUREAU Ontvangen in een sfeer van harte lijkheid, vertrouwend op 'n mooie toekomst DINSDAG 18 APRIL 1950 lïH I.IJUSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA Gouden Bond van Bloembollenhandelaren Vertegenwoordigers van talrijke ox'ganisaties m hei buitenland zullen de komende week de gast zijn van de „Bond" in hotel „Duin en Kruid- berg" te Santpoort. De gasten worden daar Woensdag 19 Api'il in de avonduren ontvangen Om tien uur de volgende dag gaan de buitenlandse gasten naar Lisse voor een bezoek aan Keukenhof waar zij na de lunch het Jaco-baspel zullen bijwonen. Een bezoek aan de demonstratie-tuin „Treslong"' te Hil- legom staat cie dag eveneens op het program. Omtrent het Jacobaspei werd ons medegedeeld dat het spel geschre ven is door dr. P* H- Schroder. De regie is in handen van Wim Pauw Vanwege de vele buitenlandse gas ten onder wie leden van het Corps Diplomatique, wordt het stuk in het Engels gespeeld. Ter gelegenheid van de bloeitijd der bloembollen .en het bezoek van de buitenlandse gasten zal Jacoba van Beieren een receptie houden. Het „Kastee Teylingen" in Sassen- heim zal voor die tijd weer de resi dentie van de gravin worden en van zeer vele edelen, pages en lansknech ten, in totaal zestig personen. De tocht van Jacoba van Beieren. Die Donderdag 20 April dus zal de gravin met haar gasten en ge volg een officieel bezoek brengen aan de tentoonstelling .Keukenhof' te Lisse. Het gezelschap zal de tocht van het slot „Teylingen" naa- „Keuken hof' te paard of per jachtwagen ma ken Het vertrek is bepaald op kwart over één. de aankomst zal ongeveer half drie fijn. De route, welke de stoet zal volgen, loopt via de Gooweg, d.i. de weg welke Sassenheim met Noordwijk verbindt, naar de Rijksstraatweg. Langs deze weg zal de stoet naar Lisse gaan en via de Veldhorststraat, von Bönninghausenlaan en de Sta tionsweg zal „De Keukenhof" worden bereikt. De gravin zal op een gereserveerd terrein achter het kasteel door de jubilerende bond worden ontvangen, van welke plechtigheid vele buiten landse leden van ambassades en ge zantschappen getuigen zullen zijn. Bij deze officiële ontvangst zal de Graaf van Lynden. de tegenwoordige eigenaar van .Keukenhof' de gravin de ere-wijn aanbieden. Om kwart over vier zai een bezoek aan de ten toonstelling worden gebracht. Goede raad. In verband met dit bezoek wo-dt zeer veel belangstelling van de zijde van het publiek verwacht, zodat het nodig is enkele wenken aan het pu bliek te geven. Indien iedereen op de Stationsweg blijft als de stoet op Keukenhof is gearriveerd, dan zul len verkeersopstoppingen niet uit blijven. Op het tentoonstellingster rein zal iedereen in de geleeenheid zijn het gezelschap te zien. Het pu bliek dat dus gelijktijdig met Jacoba de tentoonstelling wil bezoeken, wordt aangeraden zich tijdens de of ficiële ontvangst op het kasteel naar de tentoonstelling te begeven. Jacoba terug naar de ruïne. Jacoba van Beieren rijdt in de na middag terug naar haar slot en de gasten vertrekken weer naar .Duin en Kruidberg" om deel te nemen aan een diner met verschillende gasten, ook uit regeringskringen. Keuring van tuintjes. Er is een buitenlandse jury ge vormd, die op Vrijdag 21 April een bijzondere taak te vervullen krijgt Daar het practisch onmogelijk is keu ringen op Keukenhof te verrichten heeft men een zeer bijzondere vorm van wedstrijd genomen In de Bol lenstreek hebben namelijk ongeveer honderd mensen meer dan gewone zorg besteed aan de tuintjes. De jury, die uit veertig dames en heren be staat, zal de tuintjes tussen 9 en 1 uur beoordelen. Er zijn prijze.n va^ drie g-oepen: kleine tuinen, grote tuinen en middelsoort. Naar „Meerrust". Vrijdagmiddag lunchen de gasten in ,Lior d'Qr" te Haarlem en die zelfde middag houdt het bestuur van de bond van half drie tot half viif re ceptie in het gebouw Kenaupark 31 Om 5 uur volgt dan een officiële ont vangst op het Haarlemse Stadhuis, waarna een diner volgt op „Meer rust" als besluit van'die dag. De Zaterdag. De volgende dag Zate-dag 21 April wordt het programma ver der afgewerkt Een bezoek zal wor den gebracht aan het Openlucht theater te Bloemendaak waar het ge meentebestuur zijn opwachting zal maken. 's Middagcs zijn allen weer in Sas senheim waar- men het grote bloe mencorso kan zien vanaf het bordes van ..Hel Oude Koningshuis". De festiviteiten worden dan be sloten met een diner m het Rem- brandthotel te Noo-dwijk. Dit zal wel een officieel karakter dragen maai men zal ten gerieve van de buitenlandse gasten in wandelcos- tuum aanzitten. Hoge gasten zullen aan dit diner deelnemen: de Nederlandse Minis ters van Buitenlandse Zaken, Eco nomische Zaken en Landbouw. Ver der de ambassadeurs en gezanten van Belrië, Canada, Denemarken, Engeland, Finland, Frankriïk Ier land, Itadië, Luxemburg, Noorwe gen. Oostenrijk Unie van Zuid-Afri- ka, Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland. Voorts worden nog ver wacht de secre-taris-generaal van de Benelux en de burgemeester van Haarlem. Het jubileum zal in Juni officiëel besloten worden. Dan zijn alle leden van de bond, die vooi een groot deel momenteel in het buitenland vertoe ven, weer in Nederland terug. Zoals men ziet een feestviering in groot formaat Maa- daar is ook alle aanleiding toe. wanneer men weet. dat de jubilerende bond niet minder dan anderhalf milliard de viezen ons land heeft bezorgd. SCHOORSTEEN OORZAAK VAN BRAND TE WERVERSHOOF? Naar thans is vastgesteld, is de brand, die in de burgemeesterswo ning te Wervershoof Vrijdagnacht de dood van drie meisjes tengevolge had, naar alle waarschijnlijkheid ont staan door een foutieve constructie in de schoorsteen, waardoor het houtwerk vlam vatte in de kamer, waar de meisjes sliepen. Men deelt ons van de zijde van de brandweerinspectie mede, dat een dergelijke constructie op het platte land in oude huizen nog wel eens voorkomt tengevolge van het feit, dat in vroeger jaren de bouwveror dening nog niet zo streng werd toe gepast als heden ten dage. OVERVAL VAN VORIG JAAR OPGEHELDERD. De politie te 's-Gravenhage heeft een roofoverval, die op 25 Maart van het vorige jaar in Den Haag is ge pleegd, opgehelderd. Op 24 Maart 1949 kwam bij een muziekhandelaar op de Prinsegracht een jongeman, die voorgaf een ver sterker te willen kopen. Men kon het echter over de prijs niet eens worden, waarop de jongeman mee deelde dat hij de volgende dag zou terugkeren. De volgende dag sloeg hij de muziekhandelaar onverwacht met een hamer op het hoofd, hij greep de aanvaller vast, maar die rukte zich los en ging op de vlucht. De politie kwam echter zijn identi teit te weten toen zij onlangs een 20- iarige monteur uit Den Haag arres teerde, verdacht van inbraak in een stoffeerderij op de Noordwal. Hij bekende de overval op de Prinse gracht te hebben gepleegd, alsmede drie in braken in Haagse scholen. HAAGSE RECHTBANK ALPHEN AAN DEN RIJN VAN MANDERSLOOSTRAAT 40 TELEFOON 3338 EN 3238 O pnaar het jubl'eum! Drie en twintig vonnissen heeft de koopman H. V. zonder vaste woonplaats op z' n strafblad staan, nummer vier en twin tig volst. En dan: het jubileum! Maar dat duurt nog heel wat jaar tjes als de Officier z' n zin krijgt, want die wilde V. eerst vier jaar ge vangenisstraf laten ondergaan en hem vervolgens ter beschikking van de regering stellen, omdat verdach te onverbeterlijk bleek te zijn. Het was een aardig lijstje met lyk te maken, vandaar de stevige eis diefstallen, dat de Officier hem vóór hield. Er stond een paard en wagen op, een lantaarn, een dames en herenfiets, gestolen. Toen V. er met de trem voorbij reed, zag hij een paard, dat zijn begeerte opwekte. Op weg naar het paard, ontdekte hij eerl wagen en zo haalde hij het paard en yervolgens de wagen, waarna hij met het gespan er vandoor ging. De lantaarn werd eveneens in Oegstgeest buit gemaakt. De dames en de herènfiets wer den gepikt te Bodegraven. Waarom steel je iedere keer, in formeerde de president, waarop ver dachte verklaarde, dat hij zulks doet, wanneer hij honger heeft. „Dan kun je wel aan de gang blijven, want honger komt telkens terug", stelde de president vast. Het strafblad is vol afwisseling: diefstal, verduistering, mishande ling zowel in binnen als buitenland begaan. De Officier vond het gewenst Ver dachte zo lang mogelijk onschade- fier UZerfleeCrcuuft Uw uioJcelier. Na een burgemeesterloos tijdperk van 4Y* maand heeft hedenmiddag de installatie plaats gehad van bur gemeester Ed. C. Witschey. Traditie getrouw was het raadhu is met vele palmen versierd. Vele autoriteiten- onder wie de vertegen woordiger van de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, vele bu rgemeesters uit de kring Rijnland, alsmede van de kring Leiden, geestelijken en hoofden van dienst der gemeente. De nieuw benoemde burgemeester, die vergezeld was zijn echtgeno te mevr. J. Witschey-van Unen en zijn kinderen, werd omstreeks twee uur aan de grens der gemeente Alphen aan den RijnZwammer- dam, begroet door het comité van ontvangst. Bij de Gouwsluise hefbrug for- Met het omhangen der ambtske- meerde zich daarna, bij aankomst van de burgemeester een lange stoet, voorafgegaan door leden van de N.P.V en de N.K.J.V die de burgemeester naar het raadhuis leidde, waar hem, staande op het bordes door de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scho len, o.l.v. de heer Jasperse, een zanghulde werd gebracht. Een commissie, bestaande uit de heren A. F. Ruijssenaars en W. S. v. d. Meent, het oudste en jongste raadslid, waaraan nog was toege voegd de gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuijsen, leidde de bur gemeester de raadszaal binnen. Toespraak loco-burgemeester. Hier werd het allereerst het woord gevoerd door de loco-burgemeester, wethouder W. Brouwer, die de heer Witschey een hartelijk wel kom toeriep en erop wees, dat de verplaatsing van Hellendoorn naar Alphen ongetwijfeld groot is Ver schillen zowel als overeenkomsten, doen zich daarbij voor. Wat deze laatste betreft, Hellendoorn is een gemeente van bijna 20 000 inwo ners en hier ruim 20.000 inwoners. Daar een gemeente met vrij veel industrie en zo ook hier. Ook daar een gemeente met perspectief en ook dat ziet U hier, aldus spr. Wat dat laatste betreft worden er aan de burgemeester veel eisen gesteld. Er wacht U in Alphen een zeer uit gebreide en moeilijke taak. Nu heb ben wij reeds gehoord, dat U een man bent, die van werken en aan pakken weet. Een man, die voor uit wil. Burgemeester Witschey, U vindt hier een terrein waar veel te doen is. Allerlei problemen vragen om een oplossing. Problemen die U zult kennen, maar mogelijk ook nieuwe. Wij wensen U toe, dat U met Gods hulp Uw taak met groot genoegen zult verrichten. Veel wijsheid, veel beleid en veel tact zal van U worden gevraagd, doch U vindt hier een gemeente raad, die oog heeft voor de noden en behoeften van een gemeente met veel groeikracht. Een raad, die in rustig en kalm overleg, en in open behandeling dei- zaken gaarne bereid is te handelen en belangrijke beslissingen te ne men. Een raad, die hoewel hetero geen /an politieke beginselen, toch homogeen is, waar het betreft de ware belangen der gemeente. Een raad, die een flinke en principiële leiding, dus ook burgemeester weet te waarderen. U zult leiding moeten geven, richting geven, recht door zee moeten koersen. Zo zult. u zich Spr. wees erop hoe burgemeester Witschey zich reeds had doen ken nen als een bekwaam magistraat, waarvan de secretaris van zijn vo rige gemeente getuigenis aflegde. En wijzend op zijn antecedenten en zijn staat van dienst in voorgaande jaren in velerlei commissies en als hoofd van Hellendoorn-Nijverdal, meende spr. hem met het woord van Coen te mogen verwelkomen: ,,'t Sal waerachtig wel gaen!" Niettemin wilde spr. en de burgemeester zou dit volkomen be grijpen erop wijzen, dat elke nieuwe verbintenis tussen een bur gemeester en een gemeente een ex periment is. Dat elke nieuwe com binatie hoe voortreffelijk de hoe danigheden van beide partijen op zichzelf ook wezen mogen, daarom bij voorbaat niet reeds de waarborg van welslagen in zich draagt Is elk der partners echter van zijn hant bereid en van goeden wille om zich ongeveinds aan de ander te geven, met inachtname van het nuchtere feit, dat niemand in deze aardse verhoudingen 't kenmerk der vol maaktheid vermag op te brengen, dan is de goede sfeer voor een ze genrijk samengaan reeds bij de aan vang geschapen, 't Stemt ons tot vreugde, dat U van dit loffelijk voornemen reeds ondubbelzinnig heeft blijk gegeven en wij haasten ons deswege om ook U van onze kant daarvan onomwonden verze kering te doen. In de weerzin om partijpolitieke splinterigheden op de spits te drij ven is de raad dezer gemeente ho mogeen, evenals in de behoefte om stimulerend werkzaam te zijn ter verwezenlijking van levensvatbare en verantwoorde plannen, aan het initiatief van zijn dagelijks bestuur ontsproten. Hetgeen natuurlijk weer niet betekent, dat hij niet en dit zeg ik met nadruk het recht zou voorbehouden om die critisch doch in opbouwende zin aan zijn oordeel te onderwerpen. Het onvolprezen natuurschoon van het hoogliggende Hellendoorn kun nen wij u hier helaas niet bieden; Alphen aan den Rijn ligt verkleefd in de bodem van hol land, doch aan dit gemis menen wij wel enigermate verzekerd weten van een meewer- tegemoet te kunnen komen door er kende raad. Ook de medewerking der ambte naren zegde spr. toe en namens zijn mede-wethhouders wenste spr. hem veel wijsheid en kracht toe onder Gods zegen. Spr. wees vervolgens op de vele mogelijkheden, welke voor de ge meente Alphen nog open staan en hij vroeg van de burgemeester aan de veelzijdige belangen van landbouw, nijverheid handel en onderwijs zijn volle aandacht te schenken. De heer Veenhuijsen namens het gemeentepersoneel. Hierna voerde de heer Veenhijsen het woord. Het was spr. een groot voorrecht üit naam van het personeel steun en medewerking toe te zeggen, wel ke de burgemeester behoeft om zijn taak in de gemeente op de juiste wijze en met vrucht te kunnen vol voeren. Niemand onder het perso neel zal het anders zien dan als zijn hoogste plicht om zich geheel te ge- ten verklaarde 5pr'. de heer"'WH- ven aan datgene wat nodig is voor schey geïnstalleerd <?e behartiging der ware belangen Vervolgens sprak, na een korti^ /e'!lell l.. dankwoord van de nieuwe burge-Spr deed daarbij een beroep op de meester, voor de hem bereidde ont-welwillendheid van de burgemeester vangst, de heer A. J. Dekker, na- v00r de pers°onluke belangen van 't mens de gehele raad. I Personeel voor wie hu mede toch I burgervader zal zijn. BURGEMEESTER WITSCHEY DANKT. 4 Tenslotte was het woord aan de nieuwe burgemeester, die naast dank aan H.M. ue Koningin en haar ver tegenwoordigers, bijzonder dank bracht voor net feit, aat de Commis saris der Koningin zich bij deze plechtige zitting heeft willen doen vertegenwoordigen. Daarna braent de heer Witschey dank en hulde aan de loco-burge meester voor de wijze waarop hij zijn taak als zodanig heeft waargeno men, waarbij hij in 't bijzonder nacht aan zijn leiding in de raadszitting van 31 Maart en de verdediging van het voorstel inzake de bouw van een nieuwe hoge Rijnovergang en van de ontwikkelde plannen voor de bouw van 'n 100-tal arbeiderswo ningen. Het was spr. wel duidelijk gewor den, dat het omtrent deze gemeente door het E.T.i. uitgebrachte sociaal- economisch rapport aanstuurt op, voor haar goede ontwikkeling nood zakelijke industriebevordering, naast het stimuleren en bevorderen van handel en veehouderij. De tweede Rijn-overbrugging nu ligt in deze ontwikkelingslijn, terwijl sterke en krachtige opvoering van de woning voorraad, zoals mij in de landbouw- en industriegemeeênte Hellendoorn helder bleek, niet alleen geboden is om te voorzien in de reeds aanstonds ;i"ingende behoefte aan woonruimte, nodig om het gezin de kern van onze samenleving tot rustige en harmonische ontwikkeling te doen komen, maar evenzeer om het aan trekken van nieuwe industrie en de daarvoor onontberlijke arbeidskrach ten te bevorderen. Wanneer ik naga, wat mijn hoogge achte voorgangr mr. Schokking, in zijn betrekkelijk korte ambtsperiode te Alphen aan den Rijn, met betrek king tot de groei en de bloei van de gemeente heeft verricht, een hoeveel heid arbeid, zó gewichtig, veelom vattend en veelzijdig als slechts coor hoogst bekwame bestuurders kan worden verzet dan ben ik mij ter dege bewust, dat het geen gemakke lijke taal zal wezen om de opvolger te zijn van een man, die het vertrou wen waardig werd geacht om de ho ge post van burgem°ester van 's-Gra venhage, zetel der Regering, op zich te nemen, en die hier zo grote activi teit heeft ontwikkeld. Nochtans aanvaard ik de mij wach tende taak met dankbaarheid, blijd schap en opgewektheid, zonder ■'tn in kalme moed, omdat ik verzekering van te geven, dat u zich hier toch ontegenzeggelijk bevindt in een „nijver-dal"! Wellicht zal deze omstandigheid er toe bijdragen om u te spoediger in ons midden thuis te gevoelen. weet, dat niemand arbeidt uit eigen kracht maar dat het God is, Die ons de kracht en de wijsheid wil schen ken op de weg, waarop Zijn Vader lijke liefde ons leidt. Dat ik daarbij in Hellendoorn heb kunnen en mo gen arbeiden aan veel, wat ook hier mijn aandacht zal vragen, is met mijn levensbeschouwing ten deze niet in strijd, maar sluit daarbij vol ledig aan. Ongetwijfeld zult u het kunnen verklaren, dat ik in deze vergade ring niet overga tot het ontvouwen van een werkprogramma. In de eer ste plaats zou respect voor het vele, ook voorbere: i uide werk. dat bereids door burgemeester Schokking werd verricht, mij verbieden hiertoe over te gaan. maar ook al kan voort varend beleid van de burgemeester voor de gemeente een grote zegen zijn niet voorbijgezien mag wor den, dat ons democratisch bestel, tot het herkrijgen waarvan wij niet voor niets ook onze beste zonen heb ben geofferd, slechts dan heilzaam kan werken, indien niet alleen door eendrachtig samenwerken en groot onderling vertrouwen in het college van B .en W„ tnaar evenzeer in het geregeld contact tussen dit college en de raad, de sfeer wordt geboren, waarin het werkelijk dienen van het algemeen belang tot volkomen rijp heid kan komen. Dat ook het voorbe reidende wei'k van de gemeentelijke diensten hierbü een voorname plaats inneemt ligt voor de hand. De kennisneming van enkele stuk ken, die ik ter inzage moe'.t ontvan gen. heeft mij met voel voegen doen constateren, dat de rond een epen oog heeft voor de ontwikkel ng der gemeente en de uitbreiding van haar outillage en gaarne bereid is B en W. te volden in de vcurieNen, die daartoe moeten strekken. De op de begroting 1950 uitgetrokken pos ten voor de tweede Riinove: gang. de b' uw van een openbare school, van een badhuis, voor het masen van werken voor de zuivering van rioolwa ti, voor maatregelen ter be vofder.rr. van het onderwijs in l>oha- melijke oefening, verbetering von wegen, enz., spreken in dit opzicl-t een duidelijke taal Moge het zo zijn, dat do gemeentelijke fir.nnci-n bestand zullen zijn om de voor een harmonische eroei van de gemeen te noodzakelijke uitgaven bij voort during op te vangen. De omstand-g- heid, dat de Commissie van bijstand voor de gemeenteiiike financh'n bij de begroting van 1950 niet oqtimis tisch gestemd was, maant tot voor zichtig beleid Waarbij ik mij tech wel wil veroorloven op te met ken dat al te grote voorzichtighe;d n:rt onze durf mag ondermijnen er. Ne derland in veel opzichten groot werd door het bes°f, dat „de cost gaet voor de baet uyt". Het stemt mij tot grote vreugde te weten, dat Alphen aan den R\jn, uit een oogpunt van verhoudingen met raad, gemeente-ambtenaren, in stellingen, plaatselijke verenigingen industriën en individuele ingezetenen voor een burgemeester een gemak kelijke gemeente geacht kan wor den Dat acht ik van het grootste oe- lang, omdat Alphen aan den Rijn een zeer actieve gemeente is met vele mogelijkheden, waar de han gende en to°komstige zakelijke vraagstukken bij de bestaande struc tuur der gemeente evenals dit m Hellendoorn het geval was bij voortduring aan de burgemeester de eis stellen, dat hij regelmatig kracht dadig werkzaam is bij het onwek- ken van de energie, die voor de op waartse stuwing moet zorgdragen. Dat hij daarbij de weg niet geblok keerd vindt door interne moeilijk heden, zal er toe bijdragen, dat hij zijn krachten volledig kan richten op de groei en de bloei der gemeen te in al haar verscheidenheid. Dat ook de middenstand zich weet te weren en activiteit betoont, zoals de in het najaar gehouden tentoon stelling uitwees, is mede belangrijk omdat de vooruitgang der gemeente niet wordt bepaald door enkelen, maar ontstaat door de krachtsin spanning van tal van samenwerken de krachten en groeperingen. In dit licht ontgaat mij ook allerminst de betekenis van de jaarlijkse Alphense rij wiel-vierdaagse, de Laura, en de onriohtin? van hei vogelpark „Avi fauna". Spr. uitte vervolgens de beste wencen voor een volledige samen werking met het gehele gemeente- personeel en een pretig en onge dwongen contact met de burgemees ters in de buurgemeenten en zo mo gelijk ook daarbuiten. Dit zal z.i aan het dienen van de gemeenschap pelijke gemeente-belangen ten goe de kunnen komen en leiden tot een naoberschap", zoals men die in Overijssel pleegt te verstaan. Ik laat vele goede vrienden onder de bur gemeesters in Overijssel achter, ik hoop innig hier vele nieuwe aan te treffen, en hoop het ook zelf te zijn. Nog rest mij een vraag te beant woorden, die tot mij kwam, n.l. hoe ik er toch toe kon komen zo'n mooie gemeente als Hellendoorn te verla ten. Trachte men mij te verstaan, als ik geheel en al aansluit aan het gezegde, dat „overal om ons heen schoonheid is, als wij haar maar we ten te vinden te midden van gewone dingen en in hun nederig gewaad" en dat „schoonheid is harmonie". Het zal mij een onuitsprekelijk voorrecht zijn, om, wanneer eens de tijd zal zijn gekomen, welke de ver breking zal betekenen van de band, die vandaag wordt gelegd, voor mijn vrouw en kinderen, voor mij zslf, te kunnen concluderen en dit door an deren onpartijdig bevestigd te we ten, dat ons verblijf en werken hier mocht uitgroeien tot een periode van bloei en voorspoed voor de ge meente en voor allen, die zij tot hare ingezetenen telt. Een periode, waarin God ons bij voortduring kracht moge schenken tot eendrach tige samenwerking en wij in kinder lijk vertrouwen geloven, da't Hij het is. Die het al regeert. Met deze woorden aanvaardde de heer Witschey het hem toevertrouw de ambt van burgemeester der ge meente Alphen aan den Rijn. Chr. Industrieschool In de jaar vergadering van de Chr. Oranje- school deelde de secr., de heer S. J. Koning, mede, dat naar alle waar schijnlijkheid nog deze maand de aanbesteding zal plaats hebben van de Ohr. TeChn. school. Deze zal, zo als bekend, aan de Dr. Lovinklaan (bii ijsbaanterrein) verrijzen. Ook zijn in vergevorderd stadium de voorbereidingen voor de bouw van een Chr. V.V.L O.-school, waar van de plaats evenwel nog niet kon worden genoemd. Maatregelen zijn in voorbereiding, zij het ook op pro visorische wijze het onderricht der beide scholen reeds in September te doen ontvangen binnen een op tijdelijke basis daartoe ingerichte ge legenheid. „Crescendo". In de grote zaal van het Nutsgebouw gaf de muziek vereniging „Crescendo" onder lei ding van de dir. de heer H. Boogers uit Leiden en zeer geslaagde uitvoe ring, waarbij de medewerking was ingeroepen van de toneelgroep van de A.V.V. "36. De uit te voeren mu ziekstukken werden door het kleine korps zesr goed gespeeld. Het pro gramma eindigde met de pittige mars van Lehnhardt „De Eren wacht" Na de Dauze werd door de leden van de AA.V. '36 op zeer verdienstelijke wijze het bekende toneelspel in drie bedrijven van Stuart Olivieren Mid- dleton opgevoerd „Een bruid kwöm op bezoek" Ook hiermede hebben de aanwezigen zich bijzonder ver maakt. De band van Gerrit van Mild zorgde in de pauze"s voor de nodige ontsoanningsmuziek terwijl onder diens leiding een uiterst gezel lig bal het besluit van deze geslaag de avond betekende. In een der zalen van hotel Centraal is Maandagmiddag een bridge-drive gehouden tussen de da mes van de bridge verenigingen uit Boskoop, Leiden en Alphen. De uit slag hiervan werd als volgt: Groep zwart: 1. dames Verburgvan Zijp, Leiden; 2 mevr. Bremervan Oort, Alphen; 3. dames StaalEichhoorn, Leiden. Groep groen; 1. dames Fal- kenaHooijer, Alphen; 2. dames Jongeleenv. Zijp, Alphen. 3. mevr. Kanbiermevr. v. Bergen Henegou wen, Leiden. Geboren: Gijsbertha Maria, d. v. Theodorius A. v. d. Elshout en Gijs bertha v. d. Hoorn Dirk, z. v. Gerrit Stooker en Odillia Winkhold, Clara Margaretha Joanna, d. v. Elias C. v.d. Werff en Maria C. Odijk, Hans Cor- nelis, z. v.. Willem D. J. Boterenbrood en Jacoba S. van Heeren, Laura, d. v. van Gijsbertus Stehouwer en Adri- aantje A. C. d. Hoorn Hortoge. Huwelijksaangiften: Herman de Jong, 21 jaar en Margaretha Jo hanna Kikken, 22 jaar. Nicolaas Her- manus Rodenburg, 20 jaar en Anna Jannigje Spelt, 16 jaar. Advianus Gerardus Kemp, 24 jaar en Mar- grieta Wansinck, 20 jaar'; Willem Hendrik Lamme, 37 jaar en Adriana Göbel, 20 jaar, Arie van Leeuwen, 37 jaar en Johanna van Veen, 28 jaar. Huwelijken: Josephus Arnoldus Kalkman, 27 jaar en Maria Jacoba Baaij, 25 jaar, Frans Dooge, 24 jaar en Anthonia Maatje Baaij, 22 jaar, Simon Emgelbertus Koenraads, 26 jaar en Anna Anthonia Hooriander, 22 jaar. Overlijden: Leentje Kinkel, echt genote van C. van Vegten, 79 jaar, Rudolphus Theodorus Hillegonda Maria Narkwat, 5 maanden. HAZERSWOUDE In de vergadering van stemge rechtigde ingelanden van de kleine Hazerswoudse Droogmakerij-polder is de heer D. Hassefras alhier be noemd tot secretaris-penningmeester in de vacature, ontstaan door het overlijden van de 'heer J. D. de Kort. Tot secretaris-penningmeester van de Rijnenburgerpolder, Oost- en Westgeestpolder is benoemd de heer H. J. de Kort, in de vacature/ ont staan door het overlijden van zijn vader, J. D. de Kort. ALKEMADE Geboren: Geertruida Adriana Anto- nia, d. van J. J. Straathof en P. A. Klein. Maria Petronella Huberta, d. van J. P. van Amsterdam en P. A. de Jong; Huig, z. van J. Los en A. Maat; Petronella Maria, d. van J. S. Ouds hoorn en P. M. v. Leusden. Ondertrouwd: P. A. Meiier en J. C. T. van Es; L. H. van der Hoorn en A. Zoetemelk. J. H. Hoogenboom en B. A. M. Bakker. Gehuwd: J. Th. Wesselman en M. P. Bakker. ZOETER WOUDE Aanbesteding. Hedenmorgen werd door het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn het bouwen van 6 huizen, voor de Wo ningbouwvereniging St. Willibrord, op een perceel aan de Hoge Rijn dijk aanbesteed. De laagste inschrij ver was T. v. Burik, Zoeterwoud^ f 59078. De hoogste H. J. Verkroo A'dam met f 71000.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2