NIEUWS UIT DE OMGEVING NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 17 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA b Het vernieuwde hoogaltaar van de Hartebrugkerk te Leiden (Foto Van der Horst) ALPHEN AAN DEN RIJN BURGEMEESTER WITSCHEY NAM AFSCHEID VAN HELLENDOORN. In de kleine maar gezellige raads zaal van de rustige gemeente Hellen- doorn, aan de dreven van de Regge. nam burgemeester E. C. Witschey, de nieuwe burgervader van Alphen aan den Rijn, Zaterdagmiddag afscheid van zijn gemeente, waar hij in de dertien jaren van zijn ambtsperiode, ontzaglijk veel voor het welzijn van zijn gemeentenaren heeft weten te bereiken. Niet alleen de heer Wit schey heeft zich tijd noch moeite ont zegd om zijn gemeente te stuwen naar een hoger peil. Ook mevr. Witchey heeft daarin een groot -andeel gehad. Dezelfde middag n.L werd, als kroon cp haar vele bemoeienisseri, officieel in de raadszaal onthuld een allego- risch-symbolisch gebrandschilderd glas-in-loodraam van de glazenier Max Nauta te Amsterdam, een raam dat nog aan de pas gerestaureerde raadszaal ontbrak en waarvoor mevr. Witschey zich op bijzondere wijze heeft beijverd. Het is dan ook begrijpelijk, dat mevr. Witschey ook op heel bijzonde re wijze mocht delen in de hartelij ke dankwoorden, die deze middag zo veelvuldig en in alle toonaarden wer den geuit. £r heerste in de zaal een sfeer van weemoed over het heengaan van de heer Witschey, maar tegelijkertijd ook van vreugde, omdat men hem, juist vanwege zijn zin voor orde en netheid, werklust en bekwaamheid, veelzijdige talenten, zijn heldere in zichten en vooruitziende blik (zoals de loco-burgemeester wethouders Molenaar de scheidende burgemees ter typeerde) zo van ganser harte de ze promotie gunt. Verscheidene sprekers konden Al phen aan den Rijn slechts gelukwen sen, de heer Witschey tot burgemees ter te zullen krijgen. Uit het afscheidswoord, dat namens de kring Ommen van burgemeesters werd gesproken door de heer Ne- ring-Bögel, bleek hoe de heer Wit schey in hart en nieren een burge meester is en hoe zeer hij steeds was bezield van een haast niet te stuiten ijver, als het gold iets tot verbetering van zijn gemeente te verkrijgen. Dit werd heel sterk benadrukt door de heer ir. van Noppe, hoofd van de Wederopbouw te Zwolle, belast met de zorg van 52 gemeenten, die ge waagde van de veelvuldige pleidooien welke door de heer Witschey zijn ge houden voor een snellere opbouw van zijn door de oorlog zo zwaar ge troffen gemeente. Politiek spel spelen was nimmer een bezigheid van de burgemeester; hij stelde zich altijd boven de par tijen en onthield zich er zorgvuldig van zelfs de geringste schijnt te wek ken. Pastoor F. Graafsma van Nijver- dal, die uiteraard heel veel met het burgerlijk bestuur te maken had, kon ons dit onomwonden verzekeren. Hij voegde eraan toe. tevreden te zullen zijn als er in Hellendooi'n weer zulk een burgemeester zou worden be noemd. In zijn dankwoord zeide de heer Witschey zijn taak als een opdracht te hebben gevoeld om de talenten, die God geeft, zo goed mogelijk te be nutten. Spr. herinnerde aan het ge zang: „Vergeet nooit een van Zijn weldadigheden, vergeet ze nooit, want 't is God Die u ze geeft". Bij deze woorden overwoog spr. dat ieder op zijn terrein in dienst is van de gemeenschap. Daarom heeft spr. zich zelf nooit gespaard, daar waar hij van anderen eiste. Vele geschenken, waaronder waar devolle ambachtsstukken, zullen de heer Witschey de herinnering aan Hellendoorn vergemakkelijken, als hij, eenmaal in Alphen aan den Rijn zal zijn. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad van Al kemade komt Donderdag a.s. des avonds te 8 uur bijeen. Agenda o.a.: Aankoop van een perceel grond te BODEGRAVEN ZILVEREN FEEST VAN DE STILLE OMGANG. De viering van het zilveren jubi leum van het Genootschap van de Stille Omgang, afdeling Bodegraven Zwammerdam werd beëindigd met een H. Mis. waarna gezamenlijk ont bijt in het Parochiehuis. Hier voerde eerst het woord: de voorzitter, de heer J. de Groot, die kort hierinnerde aan de aanleiding van het feest en de beste wensen uitsprak voor de vereniging. De Pastoor sprak uitvoe riger over de devotie tot het H. Sa crament en feliciteerre de vereniging met haai- 25-jarig bestaan. Een resu mé van feitjes en feiten in de afge lopen 25 jaar werd gebracht door de secretaris, de heer W. v. d.. Bosch. Het ledental- bedraagt thans 218. waarvan de laatstejaren circa 50 pet. de Stille Omgang meemaken. Dit kan en moet beter, al is het resultaat, bij vele andere plaatsen vergeleken, niet onbevredigend. Aan 't slot van de feestelijke sa menkomst werd aan de parochieher der enkele geslagen koperen collecte schalen aangeboden als geschenk van de Stille Omgang aan de parochie. Pastoor Janus dankte met enkele har telijke woorden. De laatste spreker was de heer v, Rooijen, lid van het feestcomité die alen bedankte, die maanden lang hadden bijgedragen om de aankoop van het geschenk mo gelijk te maken. Nog werd een kopje thee geschon ken en de feestelijke herdenking was voorbij. Schaakclub Bodegraven. Het eerste tiental, dat kampioen werd van de overgangsklasse, afd. Leiden, promoveerde zonder meer naar de eerste klasse van de Leidse Bond. Het tweede team zette haar promotiewed strijden goed in door een klinkende zege op Boskoop II. Het werd VA— 2A- De persoonlijke resultaten wa ren: F. de JagerH. Timp 1—0; J. HommelN. v. Gemeren 01; M. Scheer—L. v. Gemeren 1—0; J. Hoo- gendoornW. Nieuwhof 10. Th. de Vriesdr. Claassens 10; J. Boef A. Sytzema 01; G. KellerN. Geus 10; C. v. d. BoonJ. Koetsier A A. H. v. DamA. v. Oyen 10; J. VisC. Slingerland 10. Geboren: Huibertje Jacoba Hille- gonda, d. van P. Stapper en F. de Boer; Ewaldina Elizabeth Maria, d. van W. Voordouw en E. Veelenturf. Overleden: Pieter van Dam 66 j. HILLEGOM Zilveren jubileum. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de heer W. F. van Dam in dienst trad bij Gebrs. Murk, bloembolenbedrijf alhier. Na de splitsing der zaak ging de heer v. Dam als procuratiehouder over naar de fa. F. Murk en Zn. De dir. schonk naast waarderende woorden een gou den polshorloge, het personeel bood een fraaie schemerlanmp aan. Naast deze zakelijke positie bekleedt de ju bilaris nog vele andere functies. Zo is hij voorz. van „Kath. Hillegom" en van de R.K. Sportver., bestuurs lid der K. V. P. enz. Het gemeente bestuur bood hem bij dit jubileum een bloemstuk aan. DE ZILK Ernstig ongeval Een jongetje van 5 jaar liep tegen een rijdende fiets op aan de Zilkerduinweg. Het ventje smakte tegen de grond en liep een gebroken bovenbeen en een hersenschudding op. Het knaapje werd naar een ziekenhuis vervoerd. LISSE „Canite Tuba" De jaarlijkse grote donateursuitvoering van de R.K. Harmoniekapel „Canite Tuba" Zaterdagavond in de HBG gehouden is uitstekend geslaagd. Er waren on geveer 1500 bezoekers. In het bij zonder verwelkomde de voorzitter de heer Simonis, het gemeentebe stuur van Lisse, vertegenwoordigd door de heer J. W. A. Lefeber, loco- burgemeester en de heer M. Th. van Dijk, gemeente-secretaris; de heer Hoynck van Papendrecht, burge meester der gemeente Alkemade, de parochie-geestelijkheid, prof de Groot van het seminarie Warmond de directeuren D. van Egmond en P. van Leeuwen van het HBG. De voorzitter deelde mede, dat het mogelijk is geweest in de loop van het jaar een 2-tal klarinetten, 1 pi ston en 1 tuba aan te schaffen, het geen de vereniging evenwel een fi nancieel offer heeft gekost. De harmoniekapel opende het con cert met het „Aan U o Koning der Eeuwen" gevolgd door het „Wilhel mus" om daarna over te gaan tot 'n Weens program. Na een korte pauze werd aange vangen met een populair program. De gegeven muziek was van prima kwaliteit en de aanwezigen hebben blijk gegeven van hun waardering door herhaaldelijk en langdurig ap plaus. Na dit schitterend concert trad de alombekende telepaath „Jonglis- to" op, die enige van zijn fantasti sche experimenten ten beste gaf. Ook hiervan heeft het talrijke pu bliek ten volle genoten. De avond werd besloten met een kort dank woord. Bloembollencultuur Tot voorz. werd bij enkele candidaatstelling ge kozen de heer C. J. Segers. Tot be stuurslid werd gekozen de heer J. H. Hageman Uit het verslag van de penn bleek dat er een nadelig saldo was van f 30,29. HAZERS WOUDE Donderdag had op de Hooge- veenseweg alhier, wederom een aan rijding plaats. De motorrijder C. de Jong uit Boskoop stak de rijweg over zonder voldoende acht te slaan op het achter hen? rijdende^ verkeer en werd van achteren door een auto gegrepèn. Hij liep een dubbele breuk aan het linkerbeen op, benevens een lichte hersenschudding. HAZERS WOUDE (H. R.) Toneel. Voor een volle zaal gaf de afd. H'woude-Rijndijk van de K.A.J. in het St. Joris-parochiehuis een goed geslaagde opvoering van het toneelstuk „Storm op het Ka naal" van Marcel Dubois, Dit vlot geschreven karakterstuk speelt er gens in Frankrijk en beelt de omme keer uit van het karakter van de cementsfabrikant Maltier. die van egoïstisch-materialist na zijn vacan- tie op zee als een meer sociaal-voe lend mens zijn leven voortzet. Deze verandering wordt bewerkt door de daden, die Maltien's dubbelganger César in de fabriek stelt, als hij daar tijdens een noodweer juist in Mal- tier's vacantie, komt schuilen. De te rugkeer van Maltier brengt het 'nappy-end. Voor een gezelschap, dat voor het eerst op de planken stond, was deze opvoering een succes. Mal tier, die ook de dubbelrol César moest spelen, had het zwaarste deel en kwijtte zich het beste van zijn ta:.k als César. Van de overige debu tanten moeten wij vooral roemen het spel van Piffard en Antoine. Over het algemeen moet er ons inziens wat meer op gelet worden op een natuurlijke spreekwijze. Zonder be slist storend te werken viel toch meermalen op de „uit het hoofd ge leerde" rol uit het boek. Overigens past hier slechts dit advies: Kajot- ters, ga zo door. Hier kan wat goeds verricht worden. Jammer, dat het publiek voor dc aandachtige luiste raar zeer storend was. NIEUWKOOP K.V.P. Voorzitter Markman me moreerde bij de opening van de jaar vergadering, dat aan de groslijstver kiezing voor de Prov. Staten de voorlaatste keer door 80 pet. dei- stemgerechtigden werd deelgenomen;, de laatste keer was het 43 pet. Spr. concludeerde dat er ofwel een groot vertrouwen in de leiding wordt ge steld, ofwel een algemeen afzakken van de politieke belangstelling plaats vindt. Is dit laatste het geval dan gelieve men hiervan goede nota te nemen. Aan het begin van het vorig boek jaar was er volgens het verslag van de penningm. in kas 177,75. In de loop van dat jaar werd ontvangen 342en uitgegeven 410.84; ba tig saldo dus 108.91. Uit het jaarverslag van de secre taris blijkt, dat het noodzakelijk is om meer propaganda te maken in onze plaats teneinde het ledenaantal te versterken. Als afgev. voor de Kamercentrale en Statenkieskring werden gekozen de heren H. Bos en C. Verhaar, pl.v. werden de heren G. v. d. Weijden en C. C. van Koert. De attractie van deze avond was de gratis verloting van paling (hm!). De porties werden als volgt gewon nen; de heren L. Vergeer, G. v. d. Weijden en Th. J. F. Teunissen ieder 3 pond; de heren A. O. Wansink en G van Koert ieder 2 pond.. Hierna deelde de voorz. mede dat zieken en gebrekkigen op 26 April a.s. (verkie zing Prov. St.) op verzoek kunnen worden gehaald en thuisgebracht. Aanvragen moeten worden ingediend bij de secretaris, de heer H J. Hil- horst. De voorz. bracht dank aan degene die voor dat gratis vervoer zorgt. De heer Verhaar zag gaarne dat nog meer voorlichting werd ge geven over hoe men moet stemmen. Naar aanleiding van een betoog van de heer Teunissen, betreffende de huidige toestand van de plaatselijke badgelegenheden, wordt besloten om namens de afd. een verzoek te rich ten tot het gemeentebestuur om te komen tot het oprichten van een ge meentelijk zwembad, dat aan alle eisen voldoet, zodat men zonder be zwaren zijn kinderen kan laten zwemmen in die gelegenheid. De aanwezige raadsleden zeiden hun steun toe, waarbij de heer E. H. van Dam opmerkt dat hij reeds eer een dergelijk voorstel ter tafel heeft ge bracht in de raad. In zijn slotwoord vroeg de voorzitter nog gebed voor wethouder Splinter, die dezer dagen door een beroerte is getroffen. De toestand van de zieke was heden minder gunstig. NIEUWVEEN „Dc Witpen". De Postduiven vereniging „De Witpen71 heeft haar wedvluchten geopend met een proef vlucht vanuit Rotterdam, waarvan de uitslag was als volgt: 1. A. Bijl 11.45.8; 2. Bosland 11.46.57; 3. G. Os kam 11.47.36; 4. Brust 11.48.56; 5. J. In het verslag van de secr. werd medegedeeld, dat het ledental sta tionair bleef nl. 395 leden en 15 lid- leerlingen. Tot afgev. werden benoemd de heren F. van der Meij en R. Segers en tot plaatsvervangers de heren D. W. Lefeber en P. Oosterveer. Aan Qiet einde der vergadering bracht de heer Oosterveer namens de afdeling dank aan de heer J. W. A. Lefeber, die aftreedt als hoofd bestuurslid en als bestuurslid van de afdeling, voor de vele werkzaamhe den in deze functies verricht. Aanbesteding afbraak Vanwege B en W is Vrijdagmorgen aanbe steed het slopen van een dubbel woonhuis. Het werk is gegund aan de hQOg- ste inschrijvers, nl. van Essen en Boerkamp te Apeldoorn voor f 1.053 toe te betalen door inschrijvers. VOORHOUT HOGE ONDERSCHEIDING. Tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote is benoemd dr. H. A. G. Bots, als waardering voor het vele goede, door hem verricht in zijn 40-jarige ambtsperiode. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN DE OUDEN VAN DAGEN. Zaterdagmiddag werden op het Foreholteterrein voetbalwedstrijden gespeeld ten bate van de Ouden van Dagen. Uit de verre omtrek, waren honderden naar Voorhout gekomen, zodat bij de aftrap circa 2000 belangstellenden rond de lij nen stonden. De eerste wedstrijd die gespeeld werd, wat tussen ter Leede uit Sas- senheim en het eerste elftal van Foreholte. Deze sportief gespeelde wedstrijd werd door Foreholte ge wonnen met 61. De clou van de middag was wel de ontmoeting tussen het Bollen streekelftal en een elftal van Stormvogels uit IJmuiden. (Zie ver slag in de sport-rubriek). Na afloop verzamelden alle spe lers zich in café Boerhaave aan een koffiemaaltijl, waar zij werden ver welkomd door burgemeester de Graaff, die zijn dank bracht aan de besturen van de K.N.V.B., L.V.B., enz. voor het slagen van dit con tact. Ook de voorzitter van Foreholte bracht dank aan spelers en organi satoren. De heer Kramer van Stormvogels dankte voor de harte lijke ontvangst. Hij verheugde zich, dat de ouden van dagen van Voor hout op 5 Mei ook IJmuiden zullen aandoen, en hoopt hen dan ook nog iets te kunnen aanbieden. Vervolgens spraken nog de se cretaris van Stormvogels, een scheidsrechter der K.N.V.B., een een bestuurslid der L.V.B. en de voorzitter der Oranjevereniging de heer G. M. Prins. Tot slot dankte de burgemeester voor alles wat gedaan is voor de ouden van dagen van Voorhout. Springintveld 11.49.30; 6. A. v. Leeu wen 11.50.4; 7. A. Schouten 11.51.21; 8. J. van Leeuwen 11.54.54; 9. F. Ver meulen 11.55.25; 10. J. C. van Bem- niel 11.58.38. Zondag 23 April a.s. zal een tweede proefvlucht worden ge houden. De duiven zullen in Dor drecht worden losgelaten. Nic. Boys— Esto 44. Voor Es- to is het zeker een goede prestatie geweest om dc groenzwarten in eigen huis een gelijk spel af tc dwingen van de club die hun op eigen terrein een 71 nederlaag toebracht. De boys kwamen compleet in het veld tegen een gewijzigd Esto-team, dat al spoedig liet zien,' dat zij zeker een zo goed mogelijk resultaat wilden beha len en daarin slaagde zij al gauw, want beter dan de gastheren kon den zij al dadelijk de goede combina tie vinden en daardoor werd het Nic. Boys-doel een kwartier lang belegerd. Maar de achterhoede moest tenslotte toch bezwijken voor de technisch goed verzorgde aanvallen en keeper de Groot kon zelf twee maal achtereen het gevaar niet meer bezweren (0—2). Pas daarna vonden de boys de juiste tactiek, om meer gevaarlijker tot voor het Esto-doel door te breken en als enkele prach tige schoten in het zijnet en tegen de deklat komen, opent Cor de G^ot toch voor de gastheren de score (12). Voor de rust waren de boys verder in de meerderheid en de Nic. Boysspil Wim van Eijk geeft mét een hard schot van verre afstand de Esto- keeper voor de tweedemaal het na kijken (22). In de tweede helft nemen de gasten weer het eerst de leiding (2—5) en als dan de boys de stand weer door Cor de Groot zien gelijk gemaakt en in een 43 voorsprong zien omgezet, wordt de felle strijd van Esto om de gelijkmaker te scoren beloond, als keeper de Groot jammerlijk een fout maakt en de bal in het doel belandt. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP N.K.V.B. In een slechts matig bezochte vergadering van de Kath. Vrouwenbeweging werden de ver schillende verslagen in vlug tempo uitgebracht. Bij de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden werden de voorgedragen cand'idaten mevr. de Gunst en mevr. Pieterse beiden van Leiderdorp, met bijna alg. st. gekozen. De presidente, die dezer dagen haar zilveren huwelijksfeest hoopt te vieren, werd namens de af deling geluk gewenst. Na de pauze gaf mevr. Wand met haar koortje en kele mooie zangnummertjes. Het woordje van de g. a. moest jammer genoeg achterwege blijven, Tot slot werd nog het plan van de uitgaans dag medegedeeld; de datum hier- voor is gesteld op 5 Juli. hiervoor kan men zich opgeven tot 1 Mei bij de secretaresse. STADSNIEUWS AFHALEN VAN ZIEKEN. Evenals vorig jaar zullen ook thans op de dag der verkiezingen voor de Provinciale Staten op 26 April a.s. de zieken, ouden van da gen en gebrekkigen in de gelegen heid \yorden gesteld per auto naar het stemlokaal te worden gebracht. Degenen die niet in staat zijn op eigen gelegenheid te gaan stemmen, kunnen zich derhalve van nu af reeds schriftelijk opgeven bij de voorzit ter van ..Dr. Schaepman", C. J. A. Zandvliet, Kamerlingh Onneslaan 9, alhier. Indien een .bepaald uur van afhalen vereist is, moet dit bij de op gave vermeiu worden. Voorts zal op Zondag 23 April, dus de laatste Zon dag voor de verkiezingen, gelegen heid zijn zich hiervoor op te geven tussen 10 en 1 uur op de volgende adressen: Gymnastiekzaal Meisjesschool Lust hoflaan; N. de Water. Gasstraat 6; St. Liduinahuis, Zoetcrw. Singel 34: Pastorie Haagweg 13; Hartebrug (zaaltje naast de kerk aan de Haar lemmerstraat). Opgemerkt zij nog, dat aan dit ver voer per auto geen kosten verbon den zijn. Geef dit bericht zoveel mo gelijk door aan uw kennissen, die niet zelf kunnen gaan stemmen. Bestuur Dr. Schaepman. PATHOLOGEN IN LEIDEN. Donderdag arriveerden negentig le den van de Pathological Society of Great Britain and Ireland in Neder land, voor een driedaags bezoek. Gis teren werd Amsterdam bezocht en vandaag treed Leiden op als gast- vrouwe. Met 30 Nederlandse patho logen zullen de buitenlandse gasten o.m. ontvangen worden door prof. dr. G. O. E. Lignac in het Path. Labora torium. Dc gastheer zal dan een le zing 'houden over hot Path. Museum. Vanmiddag wordt de stad bezichtigd en morgen wordt een tocht gemaakt naar de gebieden rond Arnhem en naar de Hoge Veluwe. Waarom Kinderuitzending Welke* kinderen komen voor uit zending in aanmerking? Al die kinderen die aan voortdu rende bedreiging met infecties en ziekten blootstaan tengevolge van wat voor omstandigheden dan ook. Verder die kinderen, die pas ziek zijn geweest en niet meer „op hun ver baal kunnen komen", allen waar bij vermeerdering van weerstand noodzakelijk is. Ook de geestelijke gezondheid van de kinderen is gebaat bij een uit zending van een aantal weken waar van ze lichamelijk gesterkt weer te rugkeren. Ook geestelijk kunnen ze dan beter een stootje verdragen. Denk maar aan het bleke school- vermoeide kind, waarvan de school prestaties na zo'n uitzending aan- mevkelijk beter zijn geworden. Het aantal kinderen, dat volgens het geneeskundig schooltoezicht in aanmerking komt voor uitzending is steeds groot: vaak groter dan het aantal beschikbare plaatsen in de di verse koloniehuizen. In onze stad werden per jaar ruim 200 kinderen voor een 6 weeks of langer verblijf uitgezonden, dit zijn dus die kinderen uit een veel groter aantal candidalen die een uitzending het meest nodig hebben, een aantal v/at alleen te drukken is, wanneer Leiden nog eens in het bezit raakt van een openluchtschool, maar dit is voorlopig nog een vrome wens. Door de- gestegen exploitatie-kos ten is helaas de verpleegprijs niet onaanzienlijk omhoog gegaan, dit is een van de redenen waarom de di verse uitzendverenigingen er finan cieel niet zo bijster goed voorstaan. Deze verenigingen immers, dragen zelf het grootste gedeelte der onkos ten. Wil ook dit jaar weer een groot aantal Leidse kinderen van de va- cantiekolonies kunnen profiteren, dan is een beroep op de mildadigheid van het publiek noodzakelijk. De plaatselijke verenigingen t.w.: Het Centraal Genootschap, De Ver eniging voor Christelijke Gezond heids- en Vacantiekolonies, De R.K. Vereniging voor Kinderuitzending, De Vrijzinnig Protestantse Vereni ging voor Kindei uitzending „Naar Buiten", de Vereniging Zwakzin nigenzorg en de Vereniging voor uit zending van Lichamelijk Gebrekki gen, alle verenigd in de Leidse Raad voor Kindcruitzending, organiseren daarom Zaterdag 15 April een huis- en straatcollecte die ik bij allen van harte aanbeveel. J. Bazuin, schoolarts SCHEEPSBERICHTEN BALI DjakartaA'dam 16 April van Port Said naar Liverpool; BAN- TAH, RotterdamDjakarta pass. 16 April Pantellaria: GENERAL C. H. MUIR DjakartaR'dam 15 April van Portsaid; JOH AN VAN OLDENBAR- NEVELT. 17 April verw. te Djakar ta van Surabaja; SIBAJAK 15 April van Rotterdam naar Djakarta; TA- RAKAN, Djakarta-A'dam pass. 16 April Ouessc.nt; WATERMAN, Rot terdam-Djakarta pass. 16 April Al giers; ZUIDERKRUIS 16 April van Semarang SurabajaDjakarta; CA- MERONIA 15 April 1800 m. Z.O. Dondrahead DjakartaA'dam; GE NERAL R. L HOWZE 16 April 450 m- O Z O. Guardafui; KOTA AGOENG R'damDjakarta 17 April tc Penang; WILLEM RUYS Djakar taR'dam pass. 15 April 17 uur Perim. MARK 1 BERICHTEN ROTTERDAM, 17 April. Vee. Aan voer in totaal 1023 stuks. w. v. Vette koeien on ossen 631. graskalveren 2, nuchtere kalveren 14, varkens 374, biggen 1 schapen 1. Prijzen: vette koeien 2.60—2.75. 2.40—/ 2.60, 2.202-40 en varkens levend gew-, 1.64, 1.60 en 1.54 per kg.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3