Op de Warmonder tol wordt thans een aanslag gepleegd Voorschoten bouwde zeven aparte woningen voor ouden van dagen Bioscopen NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK 23 ZATERDAG 8 APRIL 1950 DE LE1L1SE COURAN'l TWEEDE BLAD PAGINA 3 De tolknecht houdt een wielrijdstcr aan. Voordat zij de brug; maf over gaan, moet eerst een stuiver betaald worden. (Foto: „De Leidse Courant") Dat de Warmonder Tol een doorn in het oog is van vele weggebrui kers, ligt niet alleen in het feit, dat men enkele centen moet betalen bij het passeren van de brug. Men ziet er vooral een toestand in, die niet meer past in onze moderne tijd en velen vragen zich af in hoeverre de rechten, volgens welke de tol gelden geheven worden, vandaag aan de dag nog tot gelding gebracht kunnen worden. Onder hen bevindt zich ook dr. P. G. Knibbe, die op 15 Jan. 1949 de tol wilde passeren per rijwiel, zonder vijf cent te be talen, omdat het oude tolrecht uiter aard niet spreekt van „rijwielen', doch slechts van rijtuigen op vier wielen en van sjesen en karren. Toen dr. Knibbe daarop de toe gang tot Warmond werd ontzegd, diende hij bij de Prov. Staten een klacht in, waarop de zaak in onder zoek is genomen. Dr. Knibbe ver wacht en hoopt, dat deze kwestie in de komende najaarszitting van de Prov. St. zal worden behandeld. In afwachting hiervan gaf hij de zer dagen een uiteenzetting aan persvertegenwoordigers, waarin dr. serieuse aanval op de tol is onder- serieuse aanvla op de tol xs onder nomen. Velen hebben in de afgelo pen jaren overwogen, om door een proefproces te laten uitmaken of iemand gerechtigd is naast de tol- brug een andere brug te bouwen Grote kosten en onzekerheid over de uitslag hebben echter de oppo santen onthouden van verdere stap pen. Een „Heerlijk Veerrecht"? De heer Knibbe gaat uit van de gedachte, dat Ged. St. het recht hebben tolgelden vast te stellen, te verhogen of te verlagen en zelfs, bij misbruik, de tol op te heffen. Dit geldt echter alleen voor tollen, die van een „Heerlijk Veerrecht" af komstig zijn. Blykt het, dat de tol niet van een heerlijk veerrecht afkomstig is, dan zal het de eigenaar moeilijk worden om het aanbrengen van een andere HILLEGOM De heer M. Adam, 2e dirigent der Haarlemse Orkestvereniging, is benoemd tot directeur der Harmo niekapel. Geboren: z. van D. A. Haster en W. van Tol. d. van P. C. A. Brouwer en C. M. van der Geest; d. van M. Granneman en F. Zwaan; z. van A. J Grimbergen en M. Freeke; z van J. G. Langeveld en H. M. H. Mul der. Ondertrouwd: D. H. Granneman en K. C. van der Voet. Getróuwd: Th. Roel vink en H. W. de Kegel. Overleden: P. J. G. Damen m. 51 j. LEIDSCHENDAM Het viaduct Stompwijkscheweg is klaar. Met de aanleg van de auto snelweg YpenburgAmsterdam is het thans zover gevorderd, dat het viaduct over de Stompwijkscheweg gereed is. Dit betekent een belang rijke verbetering in de verbinding met de buurtschap. De rijweg onder het viaduct heeft een breedte van 11M meter mef aan beide zijden een trottoir van V/i meter voor de voet gangers. De aanleg van dit viaduct heeft heel wat zorgen gekost het geen duidelijk wordt indien men be denkt dat ruim 600 kub. meter beton zijn verwerkt en ongeveer 100 ton ijzer. Voor de fundering zijn 66 be tonnen palen geslagen van 12 meter lengte. Aan de landbouwschool te Wa- geningen is bevorderd tot doctor in de landbouwkunde Fr. J. S. Veenen- bos op proefschrift: De bodemge steldheid van het gebied tussen Lem mer en Blokzijl in het randgebied van de Noord-Oost-Polder. Geboren: Leonardus A. A. M., z. van W. G- Viveen en A. J. Weerden burg. Comeiis S. M.. z. van C. G. van Veen en C. J. H. van Summeren; Wilhelmina A. M.. d. van W. P. van Baren en F. W. Bierhuis; Cornelia M. Gd. van M. L. C. v. d. Togt en M. Th. H. Steijvers; Jan, z. van G. Roordink en A. v. d. Langemheen; Margaretha P. E., d. van N. J. van Haastrecht en A. v. d. Meer; Petrus M- M-, z. van Th. G. van Heiningen en J. C. Vincenten. Ondertrouwd: L. A. van Kan en H. W. H. van Veen; J. P. Heemskerk en A. Th. Hage; J. Henneken en J. W. van Kan. Overleden: Suzanna M. van Wil gen 50 jaar echtgen. van W. L. Rin kel te Gouda. verbinding tussen Warmond en Oegstgeest tegen te gaan. De Pro vincie onderzoekt thans een en an der van deze uiterst moeilijke kwestie. Ged. Staten zullen overigens ver- moedeijlk een zeer ruim standpunt innemen en mogelijk niet ongene gen zijn een royale som tt geven tot afkoop van de tol, aldus dr. Knibbe, die, zeer optimistisch, ver wacht, dat de tol binnen enkele ja ren zal zijn opgeheven. Zoals bekend werd de familie Leenen te Warmond in het begin van deze eeuw eigenaresse van deze tol, door aankoop van de herberg, die in de directe omgeving van de brug gelegen is. Dr. Knibbe vertel de te weten, dat de fam. Leenen een millioen gulden vraagt als af koopsom, van welk bedrag de eige naresse overigens wel iets van zou willen laten vallen, b.v tot 700.000 L gulden. Eveneens meende dr Knib-wijkgebouw gehouden. 354 consulten be, dat de jaarlijkse opbrengst aanjwerden gegeven. De wijkverpleeg tolgelden minstens f 25.000,en te- i ster bracht 163 huisbezoeken. Er wer enwoordig zelfs f 40.000,be- j den ingeschreven 252 kleuters, hier- J-, z. van J. W. Wesïerop en H. J. Steervoorderi). Cornelia H. Th., d. van Th. C. Westgtest en W. J. An- fevare; Dick. 7. v*a C. van Duijn en H. W v. d IToe\tn; Jan, z. van J- Zouderwenk er. K. var. der Hoo naard* Geertruida A M., d. van D. Kroor. en C. J van Gils; Egbertus D.. z. van E D. Kalis en B. M. Kearns; Leonardus, z. van P. C. L. Zuidhoek en M. C. Caspers; Petrus M. Gz van J C Warmerdam en Th. E. Werkhoven; Anna M-, d. van P. A. 1Droog er» A. v. d. Bogerd Geboren: Leonardus M .J. z. van A. A. J. v. d. Bol en M. Spronk. Ma ria H. d. van J. M. Zonneveld en A. M. v. Schie. Cornelia V. M. d. van C. S. Vink en M. A. Schelvis. Elisa beth d. van H. v. Beelen en A. H. Horst. Alida G. M. d. van Ch. Th. Mooijkind en A. J. v. d. Berg. Wil helmina G. d. van H A. J. Lambers en L M. Beekman. Helena P. M. d. van N. Hermans en P. M. M. Caspers. Hendricus J. J. z. van N. Hermans en P. M. M. Caspers. Margaretha J. M. d. van J. W. de Lange en J. M. v. d. Berg Anja d van J.Oosting en A. A. Reiber. Gerrit A. z. van C. Schaap en J. H. v. Rijn. Edward P. J. z. van H. C. v .d. Holst en J. P. Caspers Ondertrouwd :E. G. Slootwege en A. A. Meijer. M. A. v, d. Blom en C. v. Sprang. Ondertrouwd: L. v. d. Putten en J. C. J. van Wouw. Getrouwd: J. C. I. Vesseui* en J. Chr. Caspers. Getrouwd: W. H. v. Rhijn en A. G. Brouwer. H. M. Vroomans en A. C. Dorssen. Overleden: Theodorus J. van Oos ten 2 jaar. Geert Houwe Wegerif 34 jaar NOORDWIJKERHOUT Consultatiebureau Zuigelingen Wit- Gele Kruis. In het Wijkgebouw is er wekelijks zitting geweest in 1949. Er werden 49 zittingen gehouden, met 1879 consulten. De huisbezoeken van de verpleegster bedroegen 396. Er waren 156 nieuw ingeschreven ba by's waarvan 147 uit Noordwijker- hout en 9 uit Noordwijk. Van het vo rig jaar werden overgeschreven 159 196 werden één jaar. x In de Voorzienigheid was er in 1949 een veertiendaagse zitting. 27 zittingen werd engehouden. Nieuw ingeschreven baby's 38, overgeschre ven vorig jara 31. 36 werden één jaar Half Maart 1949 werd het Kleuter- bureau geopend, voor kleuters tot 6 jaar. 17 zittingen werden in het draagt! KATWIJK Geboren: Jannetje, d. van D. Harteveld en L. Meijvogel; Aan G„ z. van J. var» Rijn en J. C- van Duijn; Annie B., d. van E. de Jong en C. van der Boon; Cornelia, d. van W. van der Plas en M. Souveryn; Petro- nella, d- van A. Snijders en G. Haas noot; Marijke, d. van J. Varkevisser en A- Guyc; Dirk z. van J. Pluim- graaff en D. Varkevisset-. Ondertrouwd: C. H. van Offeren en J. M. Bik; F. W. Vooys en J. H. Bamhoorn; C. de Jong en J. van Duijn. LISSE Getrouwd: N. H. v. d. Voort en M. J. W. van Rijn; J. L. Veldhuyzen v. Zanten en H. M- Segers; P. v. d. Lee- de en C. E. van Biezen- Ondertrouwd: ,C. A. Witteman 44 j en W. E. Hilderé 43 jaar; C. Th. Wisse 23 jaar en H. H. Wassenaar 18 jaar; NOORDWIJK Geboren: Maarten, z. van D- v. Rooijen en K. van ier Linden; Gerda C., d. van D. van Dijk en L- v. d. Niet; Maria. A. C., d. van H A. Vis en A. van Haas:t*en; Mattheus W. van bezochten 236 het consultatie bureau voor zuigelingen. 7 kleuters werden in 1945 6 jaar. De aandacht van belanghebbenden zij er op gevestigd, dat in af wijking van vroegere berichten het consultatiebureau voor kleuters in de maanden April en Mei normaal voortgang zal vinden. SASSENHEIM Tot groepscommandant der Rijkspolitie alhier is bevorderd de heer H. A. G. v. d. Laan. Zijn voor ganger, de heer H. v. Harm, is over geplaatst naar het parket te Rotter dam. VOORHOUT R.K. Landbouwwinterschool. Bij de eindles aan de RK. Landbouw winterschool te Voorhout slaagden voor het eindexamen, en mochten het einddiploma ontvangen de vol gende leerlingen: Jac. Beukeboom te Weespercarspel, P. Boonman te Ovezande, Alb. Bröcker te Amster dam, Adr Droog te Zwammerdam, L. v. Es te Stomp wijk, Jac. Goense te Woensdrecht, F. Goris te Duiven (G.), W. Heemskerk te Lisse, N Heinsbroek te Pijnacker, A. Heins- broek te idem, G. Hoogeveen te Reeuwijk, J. Hoogeveen te Hazers- woude, M. Hoogervorst te Pijnacker, C. Hooymans te Voorburg, Ant. Ja cobs te Hazerswoude, Jac. Jacobs te Achthuizen, A. de Jong te Hazers woude, W. v. Koppen te Delft, J. v. Lakwijk te Woensarecht, A. v. Leeu wen te Oud-Ade, Br. Marcellinus te Voorhout, Th. Mourits te Reeuwijk, Th. v. Noort te Lisse, P. Oerlemans te Woensdrecht, Jac. v. d. Poel te Oud-Ade, G. Pronk te Weespercar spel, N. Pronk te idem, P. v. Stave ren te Nieuw-Vennep, J. Steijn te Hoedekenskerke, J. Stokman te Am sterdam, N. Verdonk te Nieuwdorp, J. Verkleij te Alphen aan den Rijn, J. Vis te Ter Aar, P. v. Vugt te Acht huizen, L. Wijsman te Lisse, M. v. d. Zon te Spaarndam, G. v. d. Zwaan te Aalsmeer. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: L. v. d. Arend te Nieuwkoop, J. Blom te Nieuw- Vennep, A. v. d. Burg te Berkel, A v. Dijk te Nieuwkoop, Jac. Goense te Baarland, C. Groenewegen te Bleis wij k, A. de Groot te Zoetermeer, H. v. Haaster te De Zilk, W. Hoogeveen te Reeuwijk, D. v. Hulzen te Sloten (N.H.), R. v. Huijstee te Bilthoven, H. Kennepohl te Berkel, Th. Milatz te Hoofddorp, A. Olsthoom te Ke- thel, J. v. Oorschot te Achthuizen, S. Vermue te 's-Heerenhoek, J. van Vliet te Meije Zegveld Bodegraven, J. v. Vliet te Wateringen, Th. v Vliet te Hazerswoude, J. Wesselingh te Zoeterwoude, J. Wesselink te Haarlem, R. v. d. Zon te Lise, G. Zwetsloot te Hoogmade. Twee leerlingen werden niet be vorderd. Geboren: Cornelia P. M., d. van P. H. Hermans en M. A. Turnhout; Cornelis A., z. van N. H. Hekker en H. Th. Kaptijn; Cecilia P., d. van J. P. Noordermeer en W. M. v. d. Zwet. Ondertrouwd: D. J. v. Tol 22 j. en A. Jansze, 24 j. Overleden: J. J. Pouw^ 58 j.; P. A. J. van Bemmelen, 5 mnd. VOORSCHOTEN Markiezen voor de scholen. Het R K. Kerk- en Schoolbestuur heeft verzocht om gelden te willen be schikbaar stellen voor de aanschaf fing van markiezen voor de jongens- en meisjesschool. Het bestuur is hier toe overgegaan, omdat het onderwijs te lijden heeft bij te hoge tempera turen in de klaslokalen. Vooral de „Finse School" met de klaslokalen op het Zuiden, heeft spoedig overlast van de hoge temperatuur. De aanvraag t b.v. de Jongensschool betreft het vernieuwen van zes markiezen op de Zuidzijde van het gebouw. Nieuwe Hervo mde School. De vereniging tot bet in stand houden van een Herv. School voor Chr. Lager en Uitgebreid L.O. heeft een aan vraag ingediend om voor de stichting van een nieuw schoolgebouw de be nodigde gelden te mogen ontvangen De bestaande school is reeds te klein en toeneming van het aantal leerlin gen kan worden verwacht. Het te stichten gebouw dient te bestaan uit een vy'ftal lokalen. Voorlopig kunnen drie lokalen worden bestemd voor het L.O. onderwijs en 2 lokalen voor de onderbrenging van kinderen van de Chr. Bewaarschool. Medische Zondagsdienst. le Paasdag dr. M. v. d. Stoel, 2e Paas dag dr. F. J. M. Tonino. Geboren: Hans. z. van D. van Dorp en C. Bakker; Johanna Mar garetha d. van J. Boxman en C. Kraan; Theodorus Adrianus Jozef Maria z. van J. M. Janssen en J. C. H M. Paardekooper (geb. te 's-Gra- venhage). Ondertrouwd: Abraham Bernar- dus Weseslo 31 j. en Adriana Anto- nia Sandra de Bode 22 j. Gehuwd: Jan van Egmond en Aaltje Prins, te Leiden. Trianon. De film „Fiësta" is een romantische geschiedenis uit het mo derne Mexico, kleurig en vol zang en dans. Die zang en dans zijn het uitvloeisel van de kunstzinnige aan leg van Mario Morales, de zoon van een stierenvechter. Pa Morales had gaarne gezien, dat Mario ook in de arena lauweren zou hebben geoogst, maar deze geeft de voorkeur aan mu zikale roem. Toch brengt het lot hem in de arena en wel door zijn zuster, die de plaats van haar broer inneemt. Een filmverhaal met afwisseling, vol kleur en leven. Gekeurd voor alle leeftijden. Luxor heeft een vrolijk Paaspro- gramma. waarvan jong en oud kun nen genieten. En als we er dan nog bij vertellen, dat het Abbott en Cos- tello zijn die voor de pret zorgen, weten de liefhebbers van amusement reeds genoeg. De beide bekende Ame rikaanse komieken tonen zich steeds weer in een andere gedaante en dit keer kunt u ze bewonderen als man nen van het Wilde Westen. Eigenlijk kwamen ze daar om huishoudelijke artikelen te verkopen, maar als de dikste van het tweetal per ongeluk een man van het dak schiet, moet hij de consequenties daarvan aanvaar den. En die zijn niet mis, want de wet schrijft voor, dat de moordenaar de weduwe en de kinderen moet ver zorgen. In dit geval betekende het 8 kostgangers. Natuurlijk slaan de vrienden zich goed door de moeilijk heden heen en iedereen, die wil zien, hoe ze het lappen, zal geen spijt van zijn bioscoopje hebben, tenzij men een hekel aan lachen heeft. Boven de veertien jaar. Casino. Het lezen van detective romans sleepte Deanna Durbin mee in de meest opwindende geschiedenis van haar leven. Verdiept in een span nende speurders-geschiedenis, zag zy vanuit haar treincoupé. dat iemand vermoord werd. De politie, die zij di rect hiervan in kennis stelde, weiger de haar te geloven en schreef haar opgewonden relaas toe aan al te vruchtbare fantasie. Ten einde raad riep zij daarom de hulp in van haar meest geliefde schrijver. Het geval bleek echter zo mysterieus te zijn, dat het bijna onmogelijk was, de draad te volgen. Zij werd zelf gear resteerd onder verdenking van moord, Deanna Durbin ziet men nu eens in eery geheel ander soort film, dan waarin zij vroeger placht te spelen. „Nickey als detective" is een „gewo ne" speelfilm. Deanna's charme is echter dezelfde gebleven! En wie van haar zangtalent houdt, kan in deze film een paar van haar songs be luisteren. Voor 14 jaar. Rex heeft een avontuurlijke film uit het romantische oerwoud „Jungle Jim" is een bewoner van het onmete lijke oerwoud, die een expeditie uit rust om een zeldzaam medicijn te zoeken op verzoek van Hilary Parker, een vrouwelijke arts. Alle ingrediën ten voor een spannend verhaal zijn aanwezig. Boven 14 jaar. Lido. Aan het hoofdnummer gaat deze week een „opbouwfilmpje" vooraf van de Regeringsvoorlichtings dienst. waarin wordt uitgebeeld hor aan de algehele herdopbouw het noodzakelijke begin voorafgaat. Als de smid niet kan werken, heeft de boer geen spade, komt er geen ko ren, dan heeft de bakker geen meel om te bakken en de kleermaker geen brood om te eten, enz. Het een houdt noodzakelijk verband met het ander. Een film met aardige strek king, maar de uitbeelding ervan lijkt ons wat erg primitief. De hoofdfilm „De tijd, de plaats en het meisje" is een show-film van Amerikaans makelij zonder veel in houd. meer bedoeld als demonstratie van kleur en klank in modern genre Szöke Zakall, de humorist, zorgt ook hier voor de vrolijke noot, hetgeen het aantrekkeliikste is in deze film, welke door de K.F.C. alleen voor vol wassenen is toegelaten. WASSENAAR Medische dienst Eerste Paasdag: dr. M. de Haan, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en dr. H. D. Boer, Witten- burgerweg 188, tel. 9124. Tweede Paasdag: dr. A. Doelman, Wittenbur- gerweg 114, tel. 9510 en dr. R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 2727. Apothekersdienst; Eerste Paasdag: Apotheek „de Burcht", Joh. de Witt- straat 9. Tweede Paasdag t.m. Zater dag: Apotheek O. A. Singelenberg, Rijksstraatweg 729. Geboren: Adrianus Cornelia Jo seph, z. van A. C. J. Beijersbergen en C. F. van den Heuvel; Wilhelmus Eberhardus, z. van W. T. Hoogen- doorn en W. M. Kelderman; Marbot, d van S. Roedstra en G. J. Meyer; Margaretha Frederika Johanna, d. van A. J. van Moorsel en C. J. Huf; Jan, z. van J. de Jong en J. Souve rijn; Ferdinand, z van J. J. ten Brink en H. G. Hendriks; Maria Aneta Cla- sina Wilhelmina, d. van M. G. Pie- terse en A. M. Remmerswaal; Cor nelis Engelbertus, z. van J .W. de Korver en A. E. Versteeg. Jacque line Valerie, d. van C. J. Hendricks en J. Ballangee; Cornelis Ludovicus Ma ria. z. van N. P. van Rooden en B. J. Toebak. Ondertrouwd: W. J. Tacken den Helder en E. E. M. Riecker; H. J. Du- bendorffer en W. Scheffers; J. A. Remmers waal en A. P. Remmerswaal; H. E. de Vries en B. M. de Lorm Am sterdam. Overleden: H. Chr. van Zijderveld 75 j„ echtgenote van P. van 't Riet; F M. Th. Tolboom 67 j., echtgenoot van A. Molenaar: J. C. Prins 74 j., echtgenote van A. C. Leijen. G. J. van Dijk 84 j., weduwe van M. A. van der Knaap; Tj. Ernstman 84 j., echtge noot van I. H. Steghers; H. J. Doe leman 70 j., weduwe van G. M. Deh- linger. Enige weken geleden kwamen aan de Landweg zeven woningen gereed, die speciaal gebouwd wer den voor ouden van dagen en kin derloze echtparen. Voor zover ons bekend, zijn dit de eerste van deze speciale soort woningen in Leiden en omgeving. Zij werden ontworpen door het Architectenbureau ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Leiden en uitgevoerd door de aan nemersfirma W. B. Olsthoom te Voorschoten. De woningen hebben een inhoud van 175 m3 en bevatten een kamer van 3Vi x 4 meter, een vry royale keuken, een voorportaal met trap en een achterportaal met W. C. Onder het zadeldak is een kleine slaapkamer met badnis en een gro- (Foto: „De Leidse Courant") tere slaapkamer. Woningen dus, die geschikt zijn voor een echtpaar, eventueel met een derde bewoner. Deze huizen, die met hun dakka pellen in de rode daken en de war me muren, van handgevormdg bak steen opgetrokken, een prettige en gezellige aanblik bieden, hebben wel afzonderlijke achtertuintjes, maar geen voortuinen. In de plaats daarvan een gemeenschappelijke groenstrook, aansluitend op de be planting van de Gemeente. De door Wederopbouw vastgestel de prijs van deze woningen bedroeg ruim f 6.000,per stuk, aanzienlijk minder dus dan een normale ar beiderswoning, waarvan de prijs tussen 9 en 10 duizend gulden ligt. ALPHEN AAN DEN RIIN Paard op hol. Vrijdagavond vloog het m de Emmalaan op hol geslagen paard met gerij van de groentehandelaar v. d. Bijl op een bakfiets ter hoogte van de manufac- turier de Vos in wijk Hoorn, waar bij dit voertuig geheel vernield werd. De oorzaak is waarschijnlijk het in ongereedheid raken van het tuig. ALKEMADE Goede vangst. Ongeveer 10 da gen geleden vervoegden zich een tweetal personen bij de kruidenier O te Nieuwe-Wetering. Deze gaven de kruidenier te kennen, dat zij op visite waren bij het schoolhoofd al daar en een gezellige avond moesten doorbrengen. Ze bewogen hem tot afgifte van enige flessen wijn, advo caat, likeuren en vooi'ts sigaretten en versnaperingen en vertelden daarbij dat genoemd schoolhoofd voor de betaling zou zorg dragen. Achteraf bleek dit alles fantasie. Hierna volgde aangifte bij de Rijks politie. In samenwerking met de po litie te Hoofddorp is het gelukt de caders van deze oplichting in de af gelopen nacht in Lisse te arreste ren. Het waren drie inwoners uit dc gemeente Lisse, die bij hun aanhou ding bekenden dat zij diverse an dere oplichtingen hadden gepleegd. Het zijn een zekere R„ D. en W., die alle drie in verzekerde bewaring zijn gesteld. Geboren: Johannes A. M., z. van J. P. J. Cozijn en G. M. v. Oosten: Yvonne Th. M. P., d. van Th. P. van der Meer en C. M. van Ruiten; Mar garetha J. E.. d. van J. A. M. Bakker en H. C. Menken; Ferdinand, z. van H. Turk en M. de Blanken. Johannes Th., z. van A. C. Witteman en P. W. Schrama; Johannes C. M., z. van J. S Klein en J. M. v .d Salm; Gerardus G, z. van J. G. Olyerhoek en M. C. Roos; Maria Ch., d. van J. C. van der Meer en C. M. Catelein; Cornelis G. J., z. van J. C. v. Klink en J. C. M. Pouw; Petrus C. M., z. van J. W Verhaar en M. C. J. Vrijburg Vrij burg; Maria Ch., d. van *P. A. v. Eg- mond en C. den Haan. Ondertrouwd. J. W. van Leeuwen en B. M. Borst. Overleden: J. A. M. Cozijn 2]/$ dag; J. van der Meer 63 j.; G. Treur, echtg. van Nasveld 75 j. BOSKOOP Ondertrouwd: A. Koster en C. van Vliet. Getrouwd: M. J. W. Otto 24 j. en C. W. Fopma 23 j.; J. Tiele 27 j. en P. Hoogerbrug 21 j. KOUDEKERK Geboren: Klaas, z- van J. Kage- naar en G. van den Bosch; Gevrit, z. van T. de Jong en J. van Tol. Ondertrouwd: N. Reijneveld 36 j. en N. de Jong 25 jaar. Getouwd: C. J. A. Filippo 3-0 jaar en B. Smitt 24 jaar. ROELOF A RENDS VEEN EERSTE AARDBEIEN-EXPORT NAAR IRAK. Nog maar enkele dagen geleden maakten wij melding van de aan voer van de eerste aardbeien, en thans kunnen wij ook reeds weer de eerste export van dit kostelijke product vermelden. In de achter ons liggende jaren betrof de eerste ex port van aardbeien altijd Engeland. Daarom is het nu wel als een grote bijzonderheid te vermelden, dat deze eerste zending aardbeien thans een geheel ander land betreft. Donder dagavond 8 uur gingen n. 1. de eer ste aardbeien in het Indië lijnvlieg- tuig van de K. L. M. en vanaf Schiphol ging het via Rome en Ca iro naar Irak. Als gebruikelijk werd ook deze eerste exportzending aard beien verzorgd door de fa. P. de Jong Cz. te alhier. Zo ziet men dat er nog vele mogelijkheden open liggen voor dit zo begeerlijke product, en men thans met de snellere luchtvcrbm- dingaa een steeds qsotrr wordende oppervlakte kan bestrijken om zich een goede afzet voor dit product te verzekeren, WOUBRUGGE Geboren: Mattheus Hendrikus, z. van J. van Wieringen en W. M. Moo- ren. Geertrui Jonna d. van C. van Harskamp en W. Roos. Willem z. van B Kinkel en C. Vergunst. Jannigje d. van A. van Heebzik en J. A. van der Lip. helmina van der Geest 23 j. en Ondertrouwd: Gerardus Petrus v. d. Vooi*n 25 j. en Giisberta Wilhel mina van der Geest 23 j. Getrouwd: W. Gerrits en Th. M. van den Ong. ZWAMMERDAM Geboren: Daniël Johannes, z. van D. van Vliet en P. van Oosterom; Wilhelmina Cronelia Maria. d. van W. C. van Niekerk en W. Kromwijk. Ondertrouwd: J. W. de Bruyn 31 j. te Rijnsaterwoude en J. A. Oppelaar 28 j.; M. L. van Leeuwen 26 j. te Reeuwijk en M. A. Stolwijk 22 j. Gehuwd: W. F Boerefijn 27 j. en G. E. van den Brink 22 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 April: Groente. per 100 kg.: prei f 16.20—38.—, rabarber 926. kroten, gekookt f 512, uien 20—43, peen f 59—64. aardappelen 11.40—12.—. andijvie 2439, sla 25—45 witlof 16—32, spinazie 1532. per 100 stuks: komkommers 43--55 bloemkool f 25—102, sala de 7—23. per 100 bos: pieterselie 3.20—3.90, radijs 4—11. selderie 1.807.80. rabarber f 1517. AARLANDERVEEN, 7 April. Eieren. Prijzen: kippeneieren 11— 12.60 per 100 eendeneieren f 78.50 per 100 en kaas f 11 30 per ponw. R'VEEN, 7 April,, Bloemen. Rose Copland 3956 cent; Golden Harvest 3767 cent; White Sail 48 65 cent; Albino 7583 cent; Zwa nenburg 6069 cent; Red Pitt 48 57 cent; Advance 8090 cent; Kleu renpracht 5058 cent; Ursa Minor 44—51 cent; E. Eddy 34—44 cent; Bandoeng 31—42 cent: Couleur Cardinal 3246; Campfirc 3644; Sc. Admiraal 32—42; Bartigon 36— 48; Snowdon 34—51; Piccadilly 36— 46; Zenober 28—36; v. d. Eerden 42 —49; Utopia 37—48; Sunburst 48— 56; Dubbele tulpen 30—47; Parkiet tulpen f 1.001.70; Narcissen 10— 36 cent; Anemonen 3145 cent; Freesia's 3760 cent; Calla's 10 17 cent. Groente. Aardbeien I 12 27 cent; id. II 310 cent per stuk; Kropsla I 815; id. II 57; Ra barber 1623 per 100. TER AAR, 7 Apx*il Groente. Witlof 1 30—33 cent; idem 2 15—23 cent; idem stek 1013 cent; Spina zie 2637 cent; idem B 1422 cent; Glas Andijvie 2338 cent; id. afw. 1516 cent; Rabax-ber 1632 cent; Prei 1, 3235 cent; idem 2. 2327 cent; Waspeen 2829 cent; Sjalot ten 34 cent; Snijsla 19 cent, alles per kg. Bloemkool 2, 18 cent; Sla 1, 1216 cent; idem 2, 711 cent; id. 3, 56 cent alles per stuk. Radijs 4—6 cent; Selderij 26 cent; Pe terselie 68 cent; Bosprei 1214 ct. alles per bos; Slavellen 501.10 per kist. Bloemen: Tulpen 40 ct. p. bos. KATWIJK A. D RIJN, 7 April. Groente. Waspeen I f 4052; idem II f 20—45; Witlof I i 17—26; idem II 12—16; Prei 40—51; Ra dijs 89; Kroten f 6.206.50; Ro de kool 14.10—23.10.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 9