Bureau Medische Sportkeuring te Leiden bestaat 20 jaar DINSDAG 4 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN '.ERESTAUREERDE KERKZAAL VAN DE MARTHA-STICHTING. Gistermiddag is onder grote be- angstelling in aanwezigheid van tal van gemeentelijke autoriteiten en het bestuur van de Martha-Stichting de geheel gerestaureerde Kerkzaal van de Stichting in een speciale In wij- dingsdienst weer in gebruik genomen. Zoals de adj.-dir., de heer Hoekstra, mededeelde, moest de zaal in de toe komst aan het drievoudig doel blij ven beantwoorden, zonder dat. voor welk doel hij ook gebruikt werd, men te veel herinnerd werd aan de ove rige bestemmingen van de zaal. Zo als de toestand voorheen was werd men steeds herinnerd aan de overi ge bestemmingen van de zaal. hetzij •gymnastiek- of toneelzaal. Dit te wij zigen, heeft de heer Hoekstra zich als een zijner hoofdtaken gesteld. In de zaal is een wand gebouwd tot de nok van de zaal waarin een opening is gelaten voor de ruimte voor de opstelling van de kansel die in een ronde nis is opgesteld met op de achtergrond een groot kruis. Op het podium voor de kansel staat de avondmaaltafel met het fraai uitge voerde doopvont. Rond het prachtig uitgevoerde doopfont is de tekst in goude letters geschreven 1 Corinthe 7 23: „Gij zijt gekocht en betaald, weest geen slaven van mensen". De voorzijde van de kansel is bovendien voorzien van negen fraai uitgevoer de oud-Christelijke symbolen. Deze verbeteringen met de keurige aankle ding van de zaal maken deze zaal in derdaad tot een kerkzaal. Moet nu een toneeluitvoering ge geven worden, dan worden door ver schillende handelingen de kansel met de nis door katrollen als een lift om hoog gehaald achter de hoge muur en het toneel komt vrii Bij het op voeren van een operette kan zelfs van een orkestbak gebruik worden gemaakt. Voor het derde doel de gymnas tiekzaal waarvoor de zaal gebruikt moet worden, wordt het proscenium op het toneel geplaatst, de eiken houten schuifdeuren worden dicht ge daan en een afgeronde zaal staat ter beschikking met de werktuigen, die in afgewerkte kasten langs de bui tenwand zijn opgesteld. De meubelen zijn ook alle ver nieuwd en vervangen door zeer ge- makkeliik zittende stoelen .keurig ge lakt. Ook de verlichting is op moder ne wijze aangebracht. Het orgel, dat voorheen nauwelijks de naam van kerkorgel mocht hebben, is geheel opnieuw geintoneerd en uitgebreid met een aantal pijpen. De zaal zal plaats bieden aan 300 bezoekers, maar gistermiddag waren wel 450 genodig den aanwezig bij deze plechtige in- wijdingsdienst. AARLANDERVEEN K.A.B Door enige jonge da mes, dochters van leden van de K.A.B. werden op deze vergadering enige geestelijke liederen gezongen, begeleid door de heer Jac. Roze- straten. De voorz. herinnerde nog even aan de gelegenheid tot spa ren, om dan in het a.s. najaar ge zamenlijk aardappelen en ook brandstof te kunnen kopen heer C. v. d. Berg maakte bekend, dat er bij genoegzame deelname in de volgende winter een begin zal worden gemaakt met een twee-jari ge ontwikkelings cursus voor de le den der K.A.B. boven 18 jaar. Be handeld zullen worden godsdienst leer. Ned. taal, vereenvoudigd boekhouden, en de sociale vraag stukken. BODEGRAVEN EstoStolwijk III 12. Wat nie mand verwachtte, is geschied. Werd de uitwedstrijd met 100 gewonnen, nu leden de gedoodverfde kam pioenen hoewel onverdiend een nederlaag In de eerste helft lieten de gastheren zich niet van hun beste kant zien, terwijl Stolwijk naar om standigheden een aardig spelletje gaf met haar behoorlijk versterkte ploeg Na de thee moest de thuisclub tegen stormwind en regen in spelen. Al spoedig wist de Stolwijkse midvoor uit een keurige pass te scoren (01). Kort hierop werden de weersomstan digheden zó bar. dat de scheidsrech ter de match onderbrak Na 35 minu ten herbegon de wedstrijd. De mid voor der thuisclub wist uit een scher pe voorzet van links schitterend te doelpunten. Stolwijk had nu niets meer in te brengen en het doel stond onder zware druk. Een uitval echter en de glibberige bal rolt onder kee per Stolwijk door (12) De laatste minuten brachten geen verandering meer doordat de gasten met man en macht stonden te verdedigen. Zo werd door deze nederlaag Bo degraven II kampioen. BOSKOOP PASSIESPEL JUDAS. Het was een goede gedachte van de R. K. Toneelvereniging „St. Wil- librordus'' om op de avond van Palm zondag het ontroerende passiespel „Judas" van 'Leo van Landeren ten tonele te brengen. I-n deze tijd is het goed dat de mens zich nog eens goed realiseert, welk drama zich aan het begin onze jaartelling Iheeft afge speeld, tot heil van de mensheid. Het spel van de hoofdpersoon Judas, is goea en steiK. Aangrijpend de mo menten van I wij fel, b'::T<;esTerin,s er h.'-slotte de wanno^;. van JuJ.*s Vooral toen hij tot het inzicht kw»m van zijn daad er. de Goddelijke Mee? ter smeekte icch uf te k:-' .en v-u'. zijn kruis en de wereld zijn Godde- jjke Almacht te tonen, ook wannee: Johannes hem tracht te overtuigen dat dit alles zo moest geschieden tot heil van allen, totdat hij tenslotte mor de inblazingen van de duivel ot wanhoop vervalt en de hand aan zich zelf slaat. Een dameskoortje, onder leiding ^an Mej. F. Mens zorgde op verdien stelijke wijze voor een passende mu zikale omlijsting. Mej. Stien van Vliet behaalde te Zetten de acte N XIX. Geboren: Teunis A., z. van A. Lamain en J. den Haas: Adrianus J-, z. van F. J. de Jong en F. E. Bun- nik. Huwelijksaangiften: H- de Kwaad- steniet en J. C. Gubbels. HAZERSWOUDE (Dorp) Klokke-wijdingsfeést Jarenlang heeft onze toren geen stem gehad, met stomheid geslagen door de verschrikking van een oor log. Maar nu is het verlangen en de wens van velen vervuld. De toren, hij zal zijn bronzen stem weer doen zweven over onze huizen, ons oproe pend tot gebed, jubelend over onze vreugde, rouwend om onze treurnis We hebben ze bewonderd, de klok ken, in hun glanzende nieuwheid. Bij het in- en uiteaan der kerk hebben we ze van nabij bekeken. We lazen hun ODsehriften: De H. Engelbewaar ders. De H. Maria Dat zijn hun doop namen. Verder vertelden de opschrif ten, dat ze gemaakt zijn door Petit en Fritzen uit Aarle-Rixtel N.-B. Maar vóór dat ze hun rvachtige taak zullen vervullen, wil de H. Kerk ze speciaal wijden voor de dienst des Heren. Zondagmiddag waren velen in de kerk aanwezig om deze zinriike olechtigheid van de „Klokkendoop" mee te maken. Deken D. Bont van Zoeterwoude verrichtte, met assisten tie, het ceremonieel der klokken- wassing en zalving. In zijn slotwoord complimenteerde hii de pastoor en de hele parochie. Want 't is een gelukwens waard: 't bezit van zulke klokken, maar ook de grote vriigevigheid waardoor de toren weer ziin stem terug kriigt De stem van de toren, de stem van God Die ons roept naar gelang de dagen en de tijden. Verhardt dan Uw har ten niet. We zijn verlangend om met Pasen hun schoon geluid te horen. En moge de zegewens, waarmee de plechtig heid sloot bewaarheid worden: „Vre de zij u". Dat hun stem vrede mogp brengen in onze harten. Dat geer oorlog onze toren andermaal met stomheid zal slaan. Geboren: Maria. d. van C. van Wieringen en I. Jongeneel; Adria- na Maria, d. van W. P. van Schie en M. Straathof: Jozef Bartholo mew Maria, zn. van B. A. F. Pan nebakker en M. J. M. Hoogeveen. Ondertrouwd: Gijsbertus van de Beek, 23 j. en Jozina Boer 23 j. - Getrouwd: C. J. van der Meer en M. J. van Wieringen. Overleden: Abraham Kersseboom 78 j.; Pieternella Bogerman, echt genote van W. Buitenhuis, 61 j.; Geertruida Johanna Loomans, echt genote van L. C. Rietveld 33 j. HAZERSWOUDE (H. R.) Geslaagd voor coupeuse: Th. van Amsterdam, Th. Olijerhoek, R. Menken, M. Kempen. Costuum: A. Kempen, Gr. Hoo geveen. Lingerie: F. Kempen, Q. Snelder- waard, A. Koot. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. 24 Extra-woningen Gisterenavond kwam de voltallige raad in een spoedeisende vergadering bijeen. De voorzitter deed een zeer belangrijke mededeling, n.l. dat die morgen goedkeuring was verleend voor de bouw van 24 woningen vol gens het systeem Bromet, met ver minderde Rijkspremie. Deze wonin gen, waarvoor een extra bouwvolu me werd verkregen, zullen gebouwd v/orden op gemeentegrond en gedeel telijk rtog aan te kopen achter Kerkweg. De huurprijs is in prin cipe vastgesteld op 5.60 per week. Het zal echter nog enige tijd ver gen alvorens men tot bouw kan over gaan, aangezien de grond nog bouw rijp gemaakt moet worden. De voorz. wenste de raad van harte geluk met het succes dat Leimuiden als vierde gemeente een toewijzing buiten de bouwvolume om heeft weten te be machtigen. Grote dank. aldus de voorzitter, is hiervoor verschuldigd aan het hoofd van de Technische Dienst, de heer Bijlo en de gemeen te-secretaris. Ook werden waarderen de woorden geuit over de heer Kiers, Hoofd van de Provinciale Dir. We deropbouw voor de medewerking in deze verleend. De raad gaf hierna haar goedkeu ring aan bet voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening voor de bouw van de 24 woningen, en voor het bouwrijp maken van de daarvoor bestemde gronden. De heer Buykx gaf zijn mening te kennen over de woningbouw, en zei dat na de oorlog in deze gemeente slecht ge start was, maar dat nu deze schade ingehaald is. Namens de raad bracht hij dank aan B. en W en aan de heer Bijlo voor de vele werkzaamheden die de voorbereidingen eisen. Hij hoopte dat het succes een aanleiding zal zijn op de goede weg voort te gaan. Hierna werd de vergadering ge sloten. VERBETERING WEG NAAR BILDERDAM. De Ingelanden van de Griet- en Vriezekoopse polder kwamen in vergadering bijeen. Ditmaal waren door de belangrijkheid van de ver gadering meer ingelanden opgeko men. dan in 20 jaar het geval is ge weest. De voorz., de heer J. de Vries, opende de vergadering en heette de vele aanwezigen welkom, in het bijzonder de adviseur voor de ver betering van de weg van Leimui denBilderdam. „Het nemen van die maatregelen, welke kunnen verhinderen dat zij, die zich aan sport of lichaamsoefeningen wijden, daarvan nadeel voor hun ge zondheid ondervinden", is het doel, waarmede het Bureau voor Medische Sportkeuring te Leiden op 1 Maart 1939 werd opgericht. Nu, twintig jaar later, is uit de bereikte resulta ten wel op te maken, dat deze op richting aan haar doel beantwoord heeft, vooral na 1942, toen een stich ting in het leven werd geroepen. Het aantal sportverenigingen en bonden, dat voor de leden een me dische keuring verplichtend stelt, wordt steeds groter. De K.N.V.B. doet dit b.v. bij de overgang van junior naar senior. Het aantal voetbalclubs in Leiden, dat zich niet streng aan deze voorschriften houdt, is geluk kig zeer gering, hoewel er geen con trole op de naleving der voorschrif ten bestaat. Tussen haakjes kan nog worden opgemerkt, dat het betreu- De secretaris deelde mede, dat (25). Ged. St. het besluit van de Raad der gemeente Leimuiden tot het geven van een subsidie groot f 1800 per jaar in het onderhoud van de weg LeimuidenBilderdam, heb ben goedgekeurd. Voorwaarde is echter, dat deze weg grondig ver beterd wordt en, dat de weg van een degelijk gesloten wegdek wordt voorzien. Bij de behandeling van de begroting, zal de adviseur de voorgestelde verbetering nader toe lichten. De voorz. verzoekt de secretaris de cijfers van de rekening dienst 1949 mede te delen. De inkomsten hebben f 16221,49 bedragen en de uitgaven f 10763,34, zodat er een batig slot aanwezig is van f 5458.15 De rekening is door de heren J. van Leeuwen, B. J. van Graas en C. J. van Beijeren in orde bevonden. De voorz. stelt aan de orde de begroting 1950. Bij het punt verbe tering wegen, geeft de adviseur de volgende toelichting. Het ligt in de bedoeling de weg over een breedte van 3 meter te verharden. Over een lengte van 3631 meter zal een harde puinlaag van 15 cm. dikte worden aange bracht. Deze laag zal ingewalst en dichtgewalst worden met de uitge broken grint en koolas. Over de gewalste puin komt een laag bui tenlandse steenslag (quenast) van 6 cm.dikte. Deze laag zal afgewalst worden onder teerveging van leem- zand Vervolgens zal de weg wor den ingeteerd met ruim teer (2,2 liter per m2) en ingewalst worden met gebroken grint. Ten slotte wordt de weg afgeteerd en inge walst met iets grover gebroken grint. Volgend jaar zal dan de weg weer flink geteerd moeten wordé.n en afgedekt met grint. Op deze wij ze zal men een goede weg krijgen, die, indien deze om de twee jaar goed geteerd wordt, een tijdsduur zal hebben van 30 jaar. Ingelanden kunnen zich met deze wijze van verbetering verenigen en keuren het voorstel van het Bestuur goed. Bij het punt verbetering van de kade langs de Westpias, deelt de voorzitter mede, dat de kade, lig gende aan de Zuidzijde van de weg, weer op de hoogte gebracht moet worden. De Ingelanden zien het be lang van dit werk in en kunnen zich met het voorstel van het be stuur inzake de oplossing ver enigen. De begroting voor het jaar 1950 wordt ten slotte vastgesteld, sluitende in ontvangsten en uitga ven met f 109534,99. De lasten voor 1950 zullen f 21,— per H.a. bedra gen. De voorzitter zegt, dat de ver hoging van de lasten met f 2.— per H.a. veroorzaakt wordt door de kosten van de ophoging van de kade. Voor de verbetering van de weg zal een geldlening worden aange gaan met de Centrale Coöp. Boe- renleénbank te Eindhoven, af te lossen in 30 jaren. Aan het Bestuur wordt machti ging verleend tot het onderhands aanbesteden of uitvoeren in eigen beheer van de op de begroting aangebrachte werken. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek van de rekening 1950 worden benoemd, de heren J. Blom, J. W. de Jong en P. Koot en tot plaatsvervangende leden de heer J. A. Straathof, J. Boere en J. Straat hof. De heer J. de Rijk werd met bijna alg. st. herkozen. LANGERAAR AltiorOranje Groen 25 On der omstandigheden die goed voet bal onmogelijk maken, trapt Altior af. Oranje Groen heeft het nadeel van de sterke wind gekozen. Over en weer volgen aanvallen, en na 25 minuten heeft Altior suc ces, als een bal over de vingertop pen van de Or. Gr.-keeper in het doel vliegt (10). Spoedig hierop is het weer Altior dat succes hèeft (20). Fel gaat Or. Gr. het pro beren en met succes. Door een on zekerheid van een Altior-achtei- speler, krijgt O. Gr. een kans en benut deze (21). Na de rust dach ten we een spel te zullen "den dat uilsluitend voor Or. Gr. zou zijn door wind voord»:-el. Maar Altior pakte, toen Oranje Groen na 7 min. gelijk (2—2) had gemaakt, de zaXen zodanig aan, dat O. Gr. alle zeilen moest bijzetten om erger te voor komen. In deze periode had Altior zeker wel een puntje verdiend maar het lukte niet. Na een half uur spe len weet Oranje Groen de stand in haar voordeel te brengen door een derde doelnunt. Altior blijft strij den maar O. Gr peeft hot offensief niet meer uit handen 'n Verve trap gelandt met een grote boog door de krachtige wind op gelukkige wijze in het doel (24). Vijf minuten voor het einde vindt O.Gr. voor de vijfde maal het doel renswaardig ongeval, enige maanden geleden in Leiden geschied, betrek king had op een voetballer, die niet was gekeurd. Hij had een hartge- brek en overleed enige minuten na aanvang van de wedstrijd. Jaarverslag 1949 Uit het onlangs erschenen jaarverslag over 1949 blijkt dat in 1949 502 keuringen zijn verricht, een kleine stij'ging dus se dert 1948, toen het aantal 488 was. De opgang is duidelijk merkbaar aan het eerste cijfer van 1930, toen het aantal keuringen 280 bedroeg. Van de 502 waren er 259 mannen en 243 vrouwen. Opmerkelijk dat bij de mannen het grootste aantal ligt tussen de 15-18 jaar; bij de vrouwen tussen de 19-24 jaar.. In totaal werden in hat afgelopen jaar 6 personen afgekeurd; 3 werden er voorlopig goedgekeurd, d. w. z herkeuring binnen 12 maanden, en 2 personen werden voorlopig afge keurd, d. w. z. geen wedstrijden en afgekeurd voor minder dan 12 maan den. Uiteraard is bij de mannen het grootste aantal voor voetbal gekeurd, n. 1. 90. Daarop volgt zwemmen met Bij de vrouiVen was het leeuwen aandeel voor de athletiek, n. 1. 122. Korfbal volgt met 46. In het bestuur kwam geen veran dering. Dr. S. A. de Graaf is voor zitter, dr. A. J. Kors, secretaris, en - A. Wempe penningmeester. Acht medici zijn als medewerken den aan het bureau verbonden. Dr. L. W. Liebenstein trad als keurings arts toe, in plaats van de Belgische arts dr. J. Goddens. Op 33 avonden werd in het afgelopen jaar gekeurd. Het financieel verslag over 1949 meldt 2-333.57 aan uitgaven met een nadelig saldo van 472.53. Vermeld zij nog dat de keuringen plaats vinden in het gebouw van de G.G.D. aan de Nieuwe Mare. BURGERLIJKE STAND- Geboren: Maria Sophia, d. van J. Taffijn en M- J. C. Florijn; Gerarda Jacöba Johanna, d. van J. M. Stou ten J. G. Fasel; Janny Maria. d. van B. de Bruin en M. H. van der Bie zen; Nico Hendrik Adolph, z. van W. Volker en A. H. Visser; Antonius Johannes, z. van A. P. van Biezen en G. A- J, Rodenburg; Dominicus Jan z. van G. D. J. Oude Elferink GEM. AANKONDIGING ONTTREKKEN AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat met ingang van 5 April' 1950 tot en met 18 April d.a.v. ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer no. Ill), ter inzage zal liggen een ontwerp van een door Gedeputteerde Staten aan de Staten dezer provin cie voor te stellen besluit krachtens artikel o. lid 2. der Wegenwet (met situatietekening), tot het aan het openbaar verkeer onttrekken van het Jaagpad langs het Rijn—Schie- kanaal en de jaagbrug over de Trek- vliet, welke zijn gelegen tussen het Delftse Jaagpad en de Zoeterwoudse weg Eventuele bezwaren tegen dit voor stel moeten uiterlijk op 25 April 1950, overeenkomstig artikel 10, lid 2. van genoemde wet, bij de Provinciale Staten (Korte Voorlhout no. 1 te 's-Gravenhage) worden ingediend. Leiden. 3 April 1950 2669 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL, en J. S. Hofste; Egberta Hillegonda Alida, d. van J. C. Stenger en A- R. Betke; Maria Alida, d. van G. Bieg- straaten en E. C. Maas: Andries Ar chibald, z. van F. E. de Wilde en T. Moolenburg; Alfred Johannes, z. van J. Laven en J. F. Gertenaar; Her- mannus Nijs. z. van H. M- Maarhuis en J. C. van Putten; Catharina, d. van T. A. J. Lamboo en C. A. A. Vinke- stijn; Johannes, z. van C. F. Lith en J. T. de Wispelaere; Elisabeth He lena d- van L. van Werkhoven en E. C. Lut; Theodorus Adrianus, z. v. P. van der Hulst en A. M. Groen in 't Woud; Frederik, z. van A. van Delft en J. J- de Leeuw; Petronella, d. van M. van der Marei en G. van der Plas; Leonardos Johannes, zoon van T. van den Akker en M. de Vree- de; Johannes Jacobus, z. van C- P. Barnhoorn en J. Korbee; Johannes, z. van G. C. Smoorenburg en G. M. van Riel. Gehuwd: W. Velthuyzen jm en I- H. Stuhm gesch,; H. Sierat jm en E. Pardon jd.; H. van Kampen jm en M. Bekooij jd- Overleden: A. van der Lubibe hsvr. van J. J. van Meurs 59 jaar; C. M. Fuchs hsvr. van W. Ie Maitre 74 jaar- Dinsdag 4 April. Vandaag eerst even iets rechtzet ten. Want vanmorgen kwam er een brief, waarin zo ongeveer gezegd werd: „Nu Stadsok weer terug is, moet ik hem even ter verantwoor ding roepen. Waarom heeft er geen bericht in de Hutspot gestaan over het gouden huwelijk van die en die? (de naam laten we maar achter wege. St.). Tja, dat is jammer. Maar Stadskok vraagt zich af, of hij het bericht wel ontvangen heeft. Hij is immers geen ambtenaar van de Bur gerlijke Stand en kan dus niet altijd weten wie er binnenkort een halve eeuw getrouwd zijn.. Als er dus een gouden bruiloft op komst is, laten familieleden of buren dan Stadskok even waarschuwen. Dan komt hij prompt op visite. Indien gewenst zelfs met fotograaf! Afgesproken? Wat het nieuws van vandaag be treft, moet u weten dat de melkhan- delear V. z'n dag slecht begonnen is. Want vanmorgen om kwart over acht reed hij met z'n bakfiets op de Morsweg. Plotseling kwam een per sonenauto de Rijnzichtbrug afrijden en hoe het precies gebeurd is weet Stadskok niet, maar in ieder geval volgde een botsing. De melkhande laar kreeg wat kleine verwondingen, diverse flessen melk vlogen over straat en vielen aan diggelen. De auto kwam er van af met een gebro ken portierruit. En nu we het toch over de melk hebben, kan ook even vermeld wor den, dat de Leidse Melkhandelaren vergaderd hebben. Op zichzelf niets bijzonders. Maar wel iets 1« jzonders is het besluit om, in overleg met de Melkinrichtingen e.d., de mogelijk heid te overwegen om op Goede Vrij dag (7 April a.s.) en Allerheiligen (1 Nov.) geen melk te bezorgen en de winkels te sluiten. De klanten kunnen Donderdag wel voor twee dagen melk nemen, menen de hande laren. Een definitief besluit is nog niet genomen. Wel definitief is het besluit van het Leids Academisch Kunstcentrum, om onder zijn auspiciën een tentoon stelling te houden van Oost-Aziati sche schilderkunst. De expositie wordt gehouden in het Rijksmuseum van Volkenkunde aan de Steenstraat en zal van 16 April tot 4 Mei opend zijn. Nog twee dagen en het is weer Donderdag. Eerste Donderdag van de maand zelfs. Maar desondanks behoeven de dames geen aanstalten te maken, om naar de Vrolijcke Ar- ke te gaan. Want de vereniging Sancta Veronica laat weten, dat er overmorgen zitting zal zijn om werk stukken in te leveren en materiaal te halen. Op de eerste plaats zullen de dames, wegens de schoonmaak, niet veel tijd gehad hebben om te naaien. Bovendien is de dag van Witte Don derdag niet geschikt, fitting wordt dus weer gehouden op de eerste Donderdag van Mei. Daar horen de dames nog wel nader van. Wist u al dat de Ned. Handelsrei- zigersvereniging, afd. Leiden, heeft vergaderd? We zouden er geen mel ding van maken, ware het niet, dat voorzitter A. Brouwer, om gezond heidsredenen, en oud-secretaris F. v. Haarlem als bestuursleden zijn af getreden. Beiden kregen een zilveren vulpotlood met inscriptie mee als WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VANNACHT REGEN. Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met enige regen. Mor gen overdag wisselende bewol king met enkele buien. Matige en later vrij krachtige Zuid- Westelijke tot Westelijke wind. Vannacht nergens nachtvorst, morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als van herinnering van het hoofdbestuur. Namens de afdeling bovendien alle bei een kist sigaren. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de heer J. van den Berg. Deze sprak hartelijke dankwoorden tot zijn voorganger en hoopte dat beide afgetredenen nog lang als lid aan de vereniging ver bonden mogen blijven. Bovendien moet u weten dat de R. K. Diocesane Bond van Onderwijze ressen bij het Voorbereidend Onder wijs „St. Theresia van Avilla" op Woensdag 12 April in Leiden de al gemene jaarvergadering gaat hou den. Die begint 's morgens om half elf in „Den Burcht", nadat de leden eerst om negen uur in de Haagweg kerk een H. Mis hebben bijgewoond, 's Middags vangen de Studiedagen aan, die Donderdag de hele dag worden voortgezet. Ook allemaal in „Den Burcht". Er worden lezingen gehouden, een poppenspel vertoond en Joop Schouten komt met de da mes een uurtje zingen. Tenslotte nog een causerie met lichtbeelden over Zuid-Frankrijk en Lourdes. Wat ons bij elkaar mooie studiedagen lijken. En het Paastournooi klaver- i kruisjassen van buurtvereniging „Haagwegkwartier" is ten einde. Gisteravond werden de laatste wed strijden gespeeld. Het eindresultaat luidt bij het klaverjassen: le Slin gerland. 2e A. Swagers, 3e. G. Blok, 4e Offermans, 5e Holswilder. Bij het Kruisjassen: le J. Hartevelt, 2e Groenendijk, 3e Hemerik, 4e La- bordus, 5e v. d. Hoven. Voorzitter Lardee reikte de prijzen uit, be staande uit eieren (voor Pasen). Alle deelnemers kregen troostprij zen, ook eieren. Bij het vele nieuws van gisteren hadden we eigenlijk ook moeten vermelden maar toen wisten we het nog niet dat de lieer W. F. Meyers, na 25 jaar practisch onaf- broken bij de Kon. Ned. Grofsme derij gewerkt te hebben, zijn zilve ren jubileum vierde. Met z'n echt genote nam hij de gelukwensen in ontvangst, die de directeur hem royaal toezwaaide. Er kwam een enveloppe aan te pas. En bovendien een getuigschrift van de Ned. Mij van Nijv. en Handel. Mevrouw Meyers kreeg bloemen. Dan dient nog vermeld te worden dat de V.O.L.A. (vereniging oud- leerlingen Ambachtsschool) een ex cursie heeft gemaakt naar het Rijks museum voor Volkenkunde. Onder deskundige leiding werd een rond gang gemaakt, waar de leden veel van opgestoken hebben. Zij waren daarom enthousiast over het betere inzicht, omtrent leven en gewoonten der Oosterse volkeren. En lest best zullen we maar den ken, wanneer Uw aandacht wordt gevraagd voor het Passie-concert van morgenavond in de Stadsge hoorzaal. Het R.K. Alma Materkoor (o.l.v. Willem Mizée> het Toon kunstorkest (o.l.v. H. Geirnaert) en rector Sondaal, die de verbindende tekst spreekt, zullen medewerken Dat wordt een prachtige avond. En daarom is Stadskok blij, dat hij kan mededelen, dat er nog enkele kaar ten vrij zijn, welke aan de zaal ge kocht kunnen worden. Maar willen de bezoekers er vooral aan denken, dat precies op tijd begonnen wordt, dus precies om acht uur. STADSKOK.' LAATSTE BERICHTEN DEVèZE TE BRUSSEL TERUGGEKEERD. De Belgische minister van defen sie in het demissionnaire kabinet, Devèze, is hedenmorgen om 10 uur uit Pregny te Brussel teruggekeerd. Om 12 uur werd hij in audiëntie ontvangen door de prins-regent, aan wie hij verslag uitbracht over zijn besprekingen met koning Leopold. In politieke kringen te Brussel verwacht men algemeen, dat Devè ze prins Karei zal verzoeken hem van zijn taak als kabinetsformateur te ontslaan. DEVèZE VAN ZIJN OPDRACHT ONTSLAGEN. Het kabinet van de prins-regent deelt mede: De prins-regent heeft he denmorgen de heer Devéze, minis ter van Landsverdediging, in audiën tie ontvangen. Nadat Devèze de prins-regent verslag had uitge bracht, heeft deze hem op zijn ver zoek van de opdracht een regering samen te stellen ontslagen. DE 1-APRIL-GRAP MET „DE NACHTWACHT". In het programma „De Artistieke Staalkaart van de VARA is op Za terdagavond 1 April gezegd, dat „De Nachtwacht" in het Rijksmuseum te Amsterdam ernstige nadelige gevol gen ondervond van de reiniging, die het doek enkele jaren geleden heeft ondergaan. Talrijke luisteraars heb ben deze Aprilgrap voor ernstig geno men en nog dagelijks ontvangt de directie van het Rijksmuseum tele- ioontjes en brieven hierover. Zij stelt er prijs op te verklaren, dat er met Rembrandt's kunstwerk niets is gebeurd en dat het zich in een uitstekende toestand bevindt. SCHEEPSBERICHTEN BALI Djakarta-Amsterdam pass. 3 April Sabang; CASTEL BIANCO Dja kartaRotterdam pass. 3 April Kaap Bon; GAROET, RotterdamDjakar ta pass. 3 April Daedalus; GENERAL STEWART HEINTZELMAN, Dja kartaAmsterdam 3 April voor an ker te Suez; GROOTEBEER Djakar taAmsterdam 3 April te Suez; KO- TA INTEN Rotterdam-Djakarta pass. 3 April Algiers; TARAKAN. Djakar taAmsterdam 4 April te Port Su dan; ZUIDERKRUIS, 3 April van Djakarta naar Rotterdam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 April. Varkens. Aan- vier 174 stuks. Prijzen: zware 162 166167, lichte 152160, zeugen 146150. Handel -vrij goed. f ROTTERDAM, 4 April. Vee. Aanvoer totaal 5878 stuks; waarvan 945 vette koeien, 1547 gebruiksvee; 267 graskalveren, 2099 nuchtere kal veren, 72 varkens, 438 biggen, 248 paarden, 30 ve-ulens, 95 schapen, 33 weidelammeren, 104 bok"ken of geiten Prijzen: kalfkoeien f 2.602.75, 2.40—2.60 en 2.20—2-40 per kg.; graskalveren f 300250150, nucht- re kalveren 423835. biggen 42 —3835; slachtpaarden 1.90, 1.80, 1.70. schapen f 2.30. i 2.10, 1.90, kalfkoeien f 1000—900—775. melk koeien 1000900775, varekoeien 650580500: vaarzen 675575 —425. pinken 530—430—350- BODEGRAVEN, 4 April. Kaas. Aangevoerd 35 partijen kaas. Prijzen lste soort 1.321.88. 2de soort S 1.75 1.81, extra belegen tot f 2per kg. TER AAK. 3 April. Groente. Witlof I 3137 cent, idem II 28 cent, andijvie glas 4043 cent, idem B 32 38 cent, Rabarber 34 cent, spinazie 5258 cent, idem B 46 cent, prei I 4953 cent, sjalotteq 33 cent, kroten 6 cent alles per kg.; sla I 1012 cent, idem II 69 cent, sla III 4 cent, al les per stuk. slavellen 0.651.15 per kist, radijs 7 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 3 April Bloemen. Golden Harvest 4471 cent, Zwanenburg 90—96 cent, Rose Copland 3962 cent, Albino 7585 cent, v d. Eerden 3652 cent, White Sail 4465 cent. Moederdag 3653 cent, Ursa Minor 5864 cent, Sun burst 5261 cent. Zimmermann 80 87 cent. Telescopium 55—74 cent. Rijnland 3846 cent, Grand Due 4456 cent, W. Pitt 3555 cent, Ban- doêng 3444 cent. Campfire 3546 cent, Tindal 4048 cent, Bartigon 35—46 cent. Sc. Admiraal 3942 cent, E Eddy 3244 cent. All Bright 3543 cent, Corniforus 3651 cent. Crown Imperial 30- -38 cent. Zenober 2837 cent. Sonja 30—39 cent, Cor- dell Huil 46—50 cent. Dubbele Tul pen 3047 cent. White Virginc 62 —78 cent, Narcissen 937 cent. Ane monen 2735 cent, Fresia's I 5580 cent, Fresia's II 2850 cent, Irissen 0.901.05; Calla's 15—20 cent. Wilt U iets weten? Vraag: Is iemand die een bestel auto heeft voor eigen handel, wette lijk verplicht als lid aangesloten te zijn bij E. V. O. (Eigen vervoerorga- sisatie?). Antwoord: Neen

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3