H. L. du Boeuf benoemd tot burgemeester van Oegstgeest STADSNIEUWS Meer contact tussen ouders en onderwijzers gewenst WOENSDAG 29 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT tl EERSTE BLAD PAGINA Tot burgemeester van Oegstgeest is benoemd de beer H. L. du Boeuf, burgemeester van Maasland. De heer du Boeuf is geboren te Nieuw-Beyerland op '1 Februari 4903, waar zijn vader arts was. Hij bezfjcht de lagere school en het gymnasium te Leiden. Mevrouw du Boeuf had, na het overlijden van haar echtgenoot zich te Leiden ge vestigd in het belang van het onder wijs van haar kinderen. Van 1910 1928 woonde de familie Du Boeuf aan de Zoeterwoudse Singel. Na enige klassen van het gymna sium doorlopen te hebben, legde de heer Du Boeuf zich toe op de ge meente-administratie, werd in 1920 volontair te Rijnsburg, in 1923 te Katwijk. In 1925 volgde zijn benoe ming tot adjunct-commies te Wad- dinxveen, waarna hij in 1931 be noemd werd tot burgemeester van Maasland (bij Maassluis). In deze gemeente zijn onder zijn bewind vele verbeteringen tot stand gekomen. Het net van gemeente- TENTOONSTELLING AVOND- TEKENSCHOOL NED. R.K. VOLKSBOND Ieder jaar opnieuw vraagt de avondtekenschool van de afd. Leiden van de Ned. R.K. Volksbond de aan dacht van de ouders der leerlingen en van verdere belangstellenden voor hetgeen in het afgelopen cur susjaar is vervaardigd en telkens weer blijkt van hoe groot nut het hier gegeven onderwijs is. De interesse voor het vakonderwijs blijkt weer meer gewaardeerd te worden dan sinds vele jaren het ge- Val is geweest De oppervlakkigheid, waarmede de jeugd behept was ge raakt, gaat weer plaats maken voor het besef, dat men er niet meer komt zonder goed vakonderwijs. Dit spie gelt zich ook af in het bezoek van de school en het is een gelukkig ver schijnsel te noemen, dat het school bezoek ook dit jaar weer beter was dan het vorig jaar. De Volksbondavondtekenschool- cursus werd in het afgelopen najaar begonnen met 233 leerlingen, waar van- 100 uit.de buitengemeenten, in de leeftijd van 14 tr-t 35 jaar, en 220 volbrachten de cursus. Van welke vitaliteit deze thans vijftigjarige tekenschool is, blijkt wel het best hieruit, dat het onderwijs zich steeds meer weet aan te passen aan de behoeften van de tijd. Kon bij de aanvang van de cursus 19481949 een begin worden ge maakt met de goud- en zilversmeed- lessen, in het najaar van 1949 werd de' pottendraaierscursus aangevan gen en als we het succes daarvan mo gen afmeten naar de belangstelling, welke er getoond wordt voor de de monstraties der jeugdige leerlingen op deze tentoonstelling, dan is het slagen van deze nieuwe aanwinst volkomen verzekerd, want men was eenvoudig niet weg te krijgen bij de pottcndraaiers. Maar al te weinigen hebben van dichtbij gezien welk een bijzonder interessant vak dat der pottendraaiers is, al bleef het voor lopig alleen nog maar bij het draaien van de klei tot diverse modellen. Blijft de belangstelling voor de cur sus evenwel bestaan, dan overweegt het bestuur voor de volgende cursus ook een electrische oven aan te schaffen om de potten te bakken en te glazuren, hetgeen de vervolma king van het vak zal kunnen laten zien. De zilversmeden maakten reeds hun tweede cursusjaar en daarin za gen we reeds vorderingen door de cpgave tot onderkenning van een viertal soorten van stijl in dit vak, waaruit de kunstzinnigheid wel dui delijk wordt aangetoond. Overigens, vooi de vakmensen is er weer veel nieuws onder de jeugd cp te doen aan de hand van het ge presteerde in de bouwvakken, in de machine vakken, het schilderen, de typografie, het etaleren en dat al les met bijbehorende onderdelen tot 36 afdelingen. Ook voor de leerlingen zelf is deze tentoonstelling een bezoek zeker waard, want ook zij kunnen er uit le ren, zijn kunnen zien, dat alleen het beste van het beste goed genoeg is voor een degelijk vakman. Velen, die op het ogenblik reeds in een of ander bedrijf werken zijn van me ning, dat ze reeds genoeg kennen, dat ze niet meer behoeven te leren dan de maat, die naast hen staat, of niets meer behoeven te kennen dan de baas zelf. Doch dit is een kort zichtigheid waarmede de toekomstige maatschaopij i.iet gebaat is. Men kan nimmer genoeg leren! Wanneer deze tentoonstelling dit geleerd heeft, heeft zij zeker haar nut afgeworpen. Wie belang stelt in het werk van de'tekenschool, kan hedenavond tus sen half acht en hall tien nog een bezoek brengen. Men zal er geen spijt van behoeven te hebben. wegen, 18 k.m. lang, werd gemoder niseerd, een begraafplaats aangelegd, het gemeentehuis uitgebreid, de ad ministratie gemoderniseerd, vele nieuwe huizen gebouwd en een ambtswoning voor de burgemeester. De nieuwe burgemeester is Ned. Hervormd en aangesloten bij de Christ. Hist. Unie. Hij is in onder trouw met mej. H Hansen te Sas- senheim. Het huwelijk zal nog vóór de installatie, welke waarschijnlijk op 15 April zal plaats hebben, wor den gesloten. Het gemeentebestuur van Oegst geest is hedenmorgen de nieuwe burgemeester zijn opwachting gaan maken. Dodelijk ongeluk Hedenmiddag te 12.25 uur is op het Rapenburg bij de Vlietbrug het 5-jarig meisje H. W., wonende in de Nonnensteeg, spelenderwijs onder een vrachtauto geraakt. Het kind werd overreden en gedood. ACADEMISCH KUNSTCENTRUM. „De held uit het Westen". Uit hun lange en moeizame strijd voor zelfstandigheid schijnen de Ieren een voorlieide te heboen over gehouden voor opstandigheid, voor verzet terwille van het verzet. Ieder een, die met de wet of het gezag in conflict komt, maakt een goede kans tot held te promoveren. Als men dit bedenkt, zal het geen verwondering wekken, dat „De held van het Wes ten", welk stuk gisteravond door Co- media voor het Academisch Kunst centrum werd opgevoerd, het natio nale blijsepl van Ierland is gewor den. Want in de tegenstrijdigheden die er in op de voorgrond treden, vin den de Ieren zichzelf terug met al hun deugden en ondeugden. De vaak nogal ruwe humor in dit stuk, welke voor velen misschien moeilijk te waarderen zou zijn, is dank zij de sappige Vlaamse vertaling van Karei Jonckheere gelardeerd tot een sma kelijk en gemakkelijk verteerbaar gerecht. Wij zullen geen poging wagen, om de inhoud van „De held uit het Wes ten" hier weer te geven, want gerukt uit de sfeer van het toneel en de tal rijke verwikkelingen zou dit tot al- «erlei misverstanden aanleiding kun nen geven. De opvoering, die Comedia er van gaf was uitstekend. Johan de Mees ter heeft zich wederom doen ken nen als een knap regisseur en het mooie décor van Lucas Wensing nceft ongetwijfeld bijgedragen tot het aigehele succes. John Gobau, Lous Hensen, Mag da Janssen en John Soer vielen bij zonder op in de vertolking van hun rollen. Van de overige medewerken den viel er niemand uit de toon, zo dat het hartelijk applaus aan het slot van de avond in alle opzichten verdiend was. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Voor-oorlogse traditie wordt voortgezet Naar wij van de heer B. de Ko ning vernemen zal in de komende zomer wederom een autotocht voor ouden van dagen worden georgani seerd, waarmede voor het eerst se dert de bevrijding een traditie, wel ke in de vooroorlogse jaren voor honderden ouden van dagen een hoogtepunt in hun leven betekende, wordt voortgezet. In de jaren vóór '40 stelden ge middeld 80 automobilisten hun wa gen en zichzelf beschikbaar om eni ge honderden bejaarde of invalide stadgenoten een prettige dag te be zorgen en wij herinneren ons leven dig het algemene enthousiasme vóór, tijdens en na terugkeer van een der gelijke rondrit. Het viel zelfs moeilijk te zeggen aan welke zijde het enthousiasme het grootste was: bij de oudjes of bij hen. die de tocht mogelijk maakten. Wanneer t.z.t. wederom een be roep op hen gedaan zal worden, ver trouwen wij, dat evenals voorheen tientallen autobezitters zich spontaan zullen aanmelden. Zij zullen dan zelf ondervinden, dat goed te doen minstens even prettig is als goed gedana te worden GENOOTSCHAP NEDERLAND— ENGELAND Gisteavond had zich een belang stellend gezelschap rond mr Adrian Eeecham geschaard om op uitnodi ging van bovengemeld genootschap te luisteren naar wat mr Beecham in een causerie zou vertellen over het volkslied van de Britse eilanden. Na een inleidend woord van dr Prins vertelde de spreker van wat hij door een langdurige studie die eerbied afdwingt) heeft gevonden in de gro te schat van Volksliederen, waaraan de Britse eilanden zo rijk zijn. Hij licht de historische betekenis van de volkszang toe. zoals deze in de loop der tijden werd geïnterpreteerd op 't land en in de steden, stijlvolle, eenvoudige muziek, ontsproten aan de klassieke toonsoorten, geharmoni seerd en gereconstrueerd. Zo gaat er een reeks van fraaie liederen in al hun eenvoud sterk tekenend opge nomen op gramofoonplaten aan ons voorbij. Liederen van de ver schillende streken van Engeland, van Midden-Engeland en rond Lon den. Wij horen er in meer moderne harmonisering, getoonzet door Ben jamin Britten en gezongen door Pe ter Pears. De Ierse romantische bal lade van de hand van Thomas Moore suggestief in eigen sfeer, en het Schotse volkslied, waarvoor de be kende madrigalist Byrd een speciale liefde had. Ook hiervan werd een proeve ge geven. Voortreffelijke gramofoon op namen stonden mr Beecham ten dienste. Onder de Schotse liederen hoorden wij een zeldzaam mooie mo nodie, sterk verwant aan de oude kerktoonaard. Elders weer valt een lichtvoelig rhythme naast geestige tekst te genieten en toch valt een ze kere melancholie ook hier op. Mr. Beecham is niet wat men noemt een gemakkelijk spreker, maar hij ver staat het geheim, dat men naar hem 'uisteren moét met volle aandacht. Er was een onmiddellijk contact tus sen spreker en toehoorders. Van zijn zijde zonder enige nadrukkelijkheid. De eenvoud, de beminnelijke na tuurlijkheid en het enthousiasme waarmede hij zijn geliefd onderwerp „Folksongs on the Britsh Isles" be handelt, boeien tot 't einde toe, zo dat enthousiaste toejuichingen niet achterwege bleven. Een dankwoord van de voorzitter. J. Kortmann JEUGDRAADNIEUWS. Mededeling wordt gedaan aan alle jeugdorganisaties die enquêteformu lieren van de jeugdraad ontvangen hebben, dat er nog tot a.s. Donder dagavond gelegenheid bestaat, deze formulieren in te leveren; formulie ren j:e later op het secretariaat bin nenkomen, moeten terzijde gelegd worden! NATIONAAL CONCOURS ACCORDEONVERENIGINGEN. Op de 2e Pinksterdag a.s. organi seert de Acc. Ver. D.V.V. een groot nationaal concours uitsluitend voor occordeonverenigingen, waaraan deel nemen ongeveei 20 verenigingen uit het gthele land, zelfs uit Groningen en Friesland. Vele vooraanstaande autoriteiten w.o.' de burgemeester en verschillende wethouders hebben zich bereid verklaard zitting te ne men in het ere-comité. r CLANS gesproken Wij maken attent op de contact avond die gehouden zal worden op 30 Maart a.s. in de Vrolijcke Arke te 8 uur. BURGERLUKE STAND. Geboren: Hendrik us z. van K. Tes- ke en J. van der Mee. Rijk Cornelis z. "an L. C. Beumer en S Eigen brood. jacomma d. vpn G. Haasnood en A. Guijt. E isabeth Christina d. v. J. E. Nonhebel en C. E. Heide. Hen driks Jacoba 1 van H. J. Querreveld en C. G. Schouten. Roeland z. van F. Breecveld en G Lepelaar. Aldus het hoofd van de Kath. Opleidingsschool— Franchimontlaan Op initiatief van het schoolhoofd van deze nieuwe jongensschool is een contact-commissie samenge steld die door de Z.E. Hëer Pastoor Th. Beukers werd geinstalleerd. Door het ontbreken van enige or ganisatie op dit punt, zijn enkele he ren die door hun kinderen belang hebben bij deze school, uitgenodigd, althans voorlopig, in deze commissie zitting te willen nemen. Tijdens de eerste bijeenkomst van deze commissie sprak de Pastoor zijn erkentelijkheid uit voor deze be reidwilligheid, gaf als zijn mening te kennen, dat inderdaad, gezien de ho ge, belangen waarover het hier. gaat. meer daadwerkelijke belangstelling voor de school waaraan men zijn kinderen toevertrouwt en het werk wat daar wordt verricht, - zeer ge wenst is. De zegen van het Christe lijk onderwijs is moeilijk naar waar de te schatten en alles moet wor den gedaan, om het nuttig effect hiervan te vergroten. Hij verzocht daarna het nieuwe schoolhoofd zijn plannen voor de toe komst kenbaar te willen maken. School kan niet voor alles zorgen. De heer Kaptijn begon met te zeg gen, dat hij tijdens de voorbespre kingen, telkens werd getroffen door de grote belangstelling die blijkbaar bestaat voor alles wat de school be treft en ook door de bereidwilligheid om mede, te werken, om wegen en middelen te vinden, de belangen van het kind zo veel mogelijk te behar tigen. Hij zeide, als hoofd van een school, het te betreuren, en hij weet hierin niet alleen te staan, dat strevend naar hetzelfde doel als de ouders, nl. „een goed mens te maken van het kind" het contact van de onderwijzer met de voornaamste opvoeders van dat kind, nl. de ouders zelf, zo uiterst gering is. Het zou hem veel waard zijn, nu eens precies te weten, wat er leeft onder de ouders van de kinderen die op deze school zullen komen, niet zozeer op gebied van het on derwijs maar veel meer op dat van de opvoeding Het is onmisken baar, dat vele ouders in de mening blijken te verkeren dat de school maar voor alles moet zorgen, maar dat is onjuist De school geeft on derwijs en óók opvoeding maar dit laatste lang niet in voldoende mate. Elk kind heeft eigen aanleg, eigen karakter, en het vraagt een eigen opvoeding, en hieraan kan de .school in klassikaal verband met een zwaar leerprogram, onmogelijk - voldoen. Opvoeding moet ook individueel ge schieden. Als hoogste doel moet de opvoeding bereiken dat het kind uit eigen vrije wil het kwade laat en het goede doet. Wanneer nu de ouders werkelijk belang stellen in de juiste opvoeding van hun kind, (en wie doet dit niet?) is het dan niet nodig, dat er meer overleg moet komen tus sen de school en de ouders? De contact-commissie die nu is in gesteld, zou hierin z.i. behulpzaam kunnen zijn. Het moet niet worden een instan tie waar men terecht kan voor aller lei klachten, dit heeft geen zin, maar veeleer moet men positief werken, door de voorwaarden te helpen scheppen, waardoor het gewenste contact wordt gelegd. Ook buiten schooltijd Hij vroeg zich ook af, of het moge lijk zou zijn voor deze nieuwe school in deze mooie woonwijk, de kinderen cok buiten schooltijd meer saamho righeidsgevoel bij te brengen. Dit en nog veel meer zou hij de ouders wel eens willen vragen, en ofschoon geen onverdeeld bewonde raar van oudersavonden, omdat men bij die gelegenheid te veel tot de massa moet spreken en niet kan ad viseren in persoonlijke aangelegen heden, gelooft hij wel, dat voor het eerste contact het zeer nuttig is, dat zulk een avond wordt belegd. Hierop volgde een discussie over deze plannen. Besloten werd, na te gaan, b.v. per circulaire aan de ouders of er voldoende belangstelling bestaat om tijdig voor de opening van deze school een óudersavond te bqleggen, - .V Het secretariaat van de contact commissie werd gevestigd Kapteyn- straat 6. Na een woord van dank aan de heer G. Kaptijn werd deze eerste bij eenkomst door pastoor Beukers met gebed gesloten. ACADEMIENIEUWS. Geslaagd voor het doctoïaal-exa- men Ned. Recht; mej. M. Roorda te Hilversum, idem de heren K. L. Poll te Dordrecht, A. G. Heyniijg te Delft, J. E- Frederiks te 's-Gravenhage, J. A. Rigter te Delft Geslaagd voor het candidaat-examen Wis- en Natuur kunde (I) de heer M. W. ter Wee te Boskoop. Geslaagd voor het docto raat-examen Wis- en Natuurkunde (Pharmacie) de heer Liem Tjao Ho, te Leiden. Geslaagd voor het docto- raal-examen Romaanse taal de heer W. Andringa te 's-Gravenhage. Ds- J. Dronkert, alhier, is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen Theologie. FRANSE ONDERSCHEIDING. Voor de heer Ballego. De heer A. N. Ballego^dahliakwe- kei' hier ter stede, is blijkens be; richt van het Franse departement van Landbouw benoemd tot officier in de „Grdre du merite agricole". - Dezer dagen vertoefde hier ter stede de Bisschop v. Mobeya van Oost Afrika Mgr. A. van Oorschot van de Witte Paters van Kardinaal Lavige- rie. Zijn Excellentie bracht een be zoek aan de Familie van de Eerw. Pater Schoemaker, een Missionaris in Spinda-Tukuju dat onder zijn Bis dom behoort. Binnenkort vertrekt Mgr. van Oorschot weer naar Afrika SPORT OTTO PELTZER GESCHORST Dr. Otto Peltzer, die in de jaren 1926'27 wereldrecordhouder op de 800, de 1000 en de 1500 meter was en thans als amateur-trainer van de Crefelder S.C. 1910 optreedt is voor zes maanden geschorst door de ju ridische commissie van de West- Duitse athletiek bond. De maatregel is genomen in verband met herhal- de ronselpogingen, die in de eerste piaats ten doel hadden een sterke 4x400 meter estafetteploeg op de been te bréngen. Ook dr Vogel, voor zitter van de afdeling athletiek, van de C.S.C. 1910, is voor zes maanden uitgesloten, terwijl dr Hartman, pre sident van deze vereniging, er met een berisping afkwam. De 400 meterloper Hans Geister, die enkele weken geleden lid werd van de CSC en daarmee tegen de amateursbepalingen zondigde, is voor drie maanden geschorst. XERXES VERLOOR REGELMATIG, VOLGENS DE K.N.V.B. Een verzoek van D.W.S. ingediend bij de KNVB, om de ontmoeting tus sen Xerxes en Neptunus ongeldig te verklaren en te laten overspelen, dit op grond van het feit, dat Xerxes in ce laatste competitiewedstrijd Nep tunus zou hebben laten winnen, is afgewezen. Afgaande op verklaringen van bondsofficials, is komen vast te staan, dat Xerxes de andere Rotterdamse vereniging zeker niet heeft laten winnen en dat de wedstrijd, ook vol gens een mededeling van de scheids rechter, een normaalverloop heeft gehad. Zondag a.s. zal een beslissingswed strijd tussen DWS en' Neptunus wor den gespeeld. VOLLEYBAL Het Universitaire volleybal-team. Het Leidse Universitaire volleybal team speelde gisteren een competitie wedstrijd tege,n het Haagse S.O.S. De Leidenaars wonnen met 30. De uitslagen der games waren 152, 1511 en 157. Donderdag a-s. wordt de strijd aangebonden met de Professoren wijk. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" 4e Ronde Vierdriehoekscompetitie Groep A: team Thoolen wint van team Koch met 15 m.p.; team Thoo len wint van team v. Egmond met 3 m.p.; team Koch wint van team Beijer met 9 m.p.; team Koch wint van team v. Egmond met 8 m.p.; team Beijer wint van team Thoolen. met "9 m.p.; team Beijer wint van team v. Egmond met 6 m.p. Team v. Egmond degradeert. Groep B: team Vrijenhoek wint van team v. Dooren met 9 m.p.; team- Vrij enhoek wint van team Braams met 7 m.p.; team v. Dooren wint van team Braams met 9 m.p.; team de Haan wint van team v. Dooren met .p.; team Vrijenhoek gelijk met team de Haan (im.p. voor Vrijen hoek); team de Haan geli.ik met team Braams (im.p. voor de Haan). Team Vrijenhoek promoveert, team Braams degradeert. Groep C: team Bonte wint van team Bergsma met 25 m.pteam Bergsma wint van team Smelt met 3 m.p.; team Bonte gelijk met team Smelt met 0 m.p. Team Bonte promoveert, team Smelt degradeert. Groep D: team Jacobs wint van team Uphof met 16 m.p.; team Ja cobs wint van team mevr. Klaren- bosch met 11 m.p.; team mevr. Kla- renbosch wint van team Uphof met 9 m.p. Team Jacobs, promoveert, team Uphof degradeert. Groep E: team Zwanenburg wint van team_ Klinkenberg met 6 m.p.; team Klinkenberg wint vari team mevr, Tielkemeijer-met 4 m.p.;-team meVir. Tiëlkemeijer wint van team Zwanenburg met 3 m.p. Team Zwanenburg promoveert. „KEUKENHOF" Met ingang van 1 April a.s. zullen op de bloemententoonstelling „Keu kenhof" te Lisse elke Zaterdag mu ziekcorpsen uit de bollenstreek con- :erteren. HILLEGOM K. A. B. Deze hield haar jaar vergadering in hotel Sistermans. De voorz. herdacht hen, die onze leden waren en voor altoos heengingen, bizonder de oud-secretaris Raams- veld. Het jaarverslag van de secre taris meldde o.m. dat in het afgelo pen jaar 21 bestuursvergaderingen werden gehodden en 6 vergaderingen met besturen van vakorganisaties. Het ledental is gestegen tot 844; de propaganda bracht 50 jongeren in de gelederen. Verder werd gememo reerd de ontwikkelingsavonden, het St. Nicolaasfeest, het Kerstfeest etc. etc. De moderator van „Credo Pug- no", pater Bogaards, gaf 31 ontwik kelingsavonden. De penningmeester gaf te zien, dat het financieel beheer kerngezond is, alsmede het beheer van het eigen gebouw Verschillen de instellingen ter plaatse ontvingen subsidies tot een totaal bedrag van ruim f 600.De voorz. werd her kozen; tot bestuursleden werden ge kozen de heren J. Kamp en J. v. d. Zwet. Een paar leden ontvingen het diploma voor het 25-jarig lidmaat schap van de vakbond. VOORSCHOTEN Voor de restauratie van het Bonds gebouw Jarenlang zijn er klachten geuit over het bondsgebouw, de oude R.K. Volksbond. En met recht. Dit gebouw voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Het exterieur is niet mooi en het interieur is verre van aantrekkelijk; het is alles oud, ouderwets en onpractisch. Naar wij vernemen heeft het Kerkbestuur plannen om in de a.s. zomer feeste lijkheden te organiseren, om zich al dus van de nodige gelden voor het herstel van het bondsgebouw te voorzien. Hef is de bedoeling, dat de feestelijkheden zullen plaats hebben in het begin van de maand Juli. Er bestaan grootse plannen en het is verheugend te kunnen mededelen, dat er reeds een comité is gevormd, bestaande uit de volgende dames en heren: de dames M. van Alphen- Vierboom, M. de Kleermaker-Balli, G. Stikvoort-van Veen, A. Trel- Zwagerman en de heren L. van Aken C. Fortanier, C. Rovers en Th. Stik- voort. Dit initiatief verdient niet al leen de instemming en de sympathie van katholiek Voorschoten, maar evenzeer de daadwerkelijke finan- tiële steun, opdat Katholiek Voor schoten spoedig in het bezit komt van een behoorlijk, goed geouttil- ieerd en degelijk gebouw, dat voor het buitenkerkelijk leven, het cul turele leven en voor het amusement onmisbaar is. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VRIJ KOUD Wisselende bewolking met en kele verspreid optredende bui tjes. Meest matige wind tussen Noord-west en Noord. Vrij koud, doch slechts op enkele plaatsen lichte nachtvorst. LAATSTE BERICHTEN HET VERTREK VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. De Amsterdamse luchthaven Schip hol was vanmorgen omstreeks negen uur een en al bedrijvigheid en het aantal rijks-politiemensen en mare chaussee in cerimonieel tenue was aanzienlijk groter dan anders. Er was enige nervositeit, want de Constellation „Prinses Marijke" uit New York, die van Schiphol via Genève naar Rome zou doorvliegen en waarmede de Koninklijke Fami lie zou reizen, had vertraging, zodat het vertrekuur, dat aanvankelijk op half tien was gesteld, moest worden verlaat. Inmiddels was besloten, dat de Ko ninklijke Familie zal reizen met de DC 6 „Prinses Irene", die vanmor gen een extra beurt heeft gekregen. De machine stond om goed negen uur op het platform klaar. Het achterste deel van de cabine, die in tweeën ge scheiden is in dit type vliegtuig, is voor het Koninklijk gezelschap gere serveerd. In het voorste gedeelte zul len de passagiers, die met de „Prin ses Marijke" uit- Amerika komen en naar Rome doorreizen, een plaats vinden. Om tien uur precies reed de hof- auto het platform op, voorafgegaan door gehelmde politie. De Koningin was gekleed in een grijs mantelpak met een lichtgrijs hoedje. De Prins was in civiel en droeg een kameelharen marinecape. De beide Prinsesjes droegen hun grijze bontjasjes. Z.K.H. Prins Bernhard heeft de skileraar Rudi Matt uit Sankt Anton uitgenodigd naar Val d'Isère te ko men om de skilessen voort te zet ten. Op Schiphol waren ter begroeting aanwezig mr. dr. J. G. van Maasdijk, algemeen secretaris van het Ko ninklijk Huis, dr. A. Plesman, pre sident-directeur van de K.L.M., me vrouw N. SmitAvis, secretaresse van H. M. de Koningin en enkele persoonlijke vrienden van het Ko ninklijk Paar. Bovendien bevond zich' op Schiphol generaal Omar Brad ley, chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, die daar ge komen was om de Amerikaanse mi nister van oorlog Johnson, die om streeks half twaalf op Schiphol zou arriveren, te begroeten. De generaal maakte onmiddellijk zijn opwachting bij Koningin Juliana en deze nodigde hem uit met haar de koffie te gebruiken in de ontvangka mer. Even na elf uur is de DC 6 „Prin ses Irene" met Koningin Juliana, Prins Bernhard en de twee Prinses jes Beatrix en Irene van Schiphol opgestegen met bestemming Genève. Winkeldieven geknipt. Zaterdagmiddag werd het echt paar B. te Vlaardingen op heterdaad betrapt bij een winkeldiefstal in de „Bijenkorf te Amsterdam. In ver band hiermede stelde de recherche van de gemeente-politie te Vlaardin gen een nauwkeurig onderzoek in de woning van het echtpaar in. Hier werd in beslas genomen een grote oartij goederen, zoals herenjassen, damesmantels, japonnen, schoeisel en vele andere kledingstukken, zomede luxe en huishoudelijke voorworpen, welke van diefstal afkomstig bleken te zijn. Nader bleek nog, dat reeds een ge deelde van d-3 goederen in Rotterdam en Haarlem was verkocht. Ook daar vond in beslagneming plaats. De goe deren, die een waarde van drie a vier duizend guldon vertegenwoordigen, waren in de afgelopen negen maan den gestolen in warenhuizen en kle- dingbagazijnen te Rotterdam, Den Haag. Leiden en Amsterdam. KATWIJK Middenstand. Jaarvergadering van R.K. Middenstand afd. Katwijk gehouden op Maandag j.l. in het pa rochiehuis. Gezien de belangrijke agenda was de opkomst maar matig. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de heer A. Mulder, die 30 jaren als bestuurslid zijn beste krach ten aan de vereniging heeft gegeven. Ook de geestelijk adviseur herdacht hem en stelde hem als voorbeeld voor ons allen. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat er nog een batig saldo was van f 134,48. De bestuurs verkiezing bracht in vacature- A. Mulder de heer M. Grimbergen. De heren J. v. Schie en N- v. Maren, die aftredend waren, werden met alg. st. herkozen. Zo ook de heer G. A. Ouwerling als voorz. voor het San tosfonds werden benoemd de heren B. v. Stijn, P. Lange en P. Rietveld. Bij de rondvrag kwam weer de on billijke tarieven van de N.Z.H. ter sprake, wat betreft de trajecten Katwijk-ZeeKatwijk Rijn en Kat wijk RijnRijnsburg. Ook werd de autobusverbinding ValkenburgLei den van de N.Z.H.V.M. besproken, en gevraagd een verzoek te richten aan de directie deze verbinding door te trekken naar Katwijk a. d. Rijn MARKTBERICHTEN WOERDEN 29 Maart Kaas Aan voer 34 partijen le soort 1,78 1,85; 2e soort 1,72—1.76. Extra belegen 2,15. Handel matig.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2