Nieuw Guinea beheerst de agenda miCdaiïm &etelloontjes SATERDAG 25 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De verwachting is dan ook alge meen, dat Nieuw-Guinea punt één van de agenda van de eerste confe rentie van ministers zal worden en het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de conferentie in dit punt zal blijven steken. De regering van de R.I.S. kan zich niet meer permitteren op dit punt een succes te missen. Wij menen voorts te we ten aldus de Aneta-correspon- dentdat in verantwoordelijke Ne derlandse kringen te Djakarta de opvatting begint veld te winnen, dat de Unie vanwege Nieuw-Guinea niet in de waagschaal mag worden gesteld en dat men van deze ziens wijze ook aan de Nederlandse rege ling heeft doen blijken. DE POSITIE DER NEDERLANDSE AMBTENAREN. Het tweede moeilijke punt van de aanstaande conferentie vormt het vraagstuk van de positie der Neder landse ambtenaren. In kringen van de regering van de R.I.S. maakt men er geen geheim meer van, dat de voorwaarden van de R.T.C. op dit punt wel uiterst zwaar drukken. Unie-conferentie in ongunstige steer D EERSTE conferentie van Unie-m nisters te Djakarta begint vandaag in een zeer ongunstige politieke sfeer. Dit is de Nederlandse ge meenschap in Indonesië zich wel zeer duidelijk bewust. Ook die Indone siërs, die van de Unie tussen Nederland en Indonesië bepaalde ver wachtingen koesteren - en hun aantal is wellicht groter dan velen menen zien de toekomst van de Unie met enige zorg tegemoet. Zij zijn over tuigd van de grote voordelen, welke aan deze Unie verbonden kun nen zijn, maar zij zijn zich tevens bewust, dat vele en krachtige weer standen moeten worden overwonnen, alvorens de verwezenlijking van de Unie-idealen in het verschiet kan komen. In een onderhoud met een corres pondent van Aneta vergeleek een van deze Indonesiërs de opbouw van de Unie met de bouw van een brug tussen Nederland en Indonesië. De fundamenten voor deze brug dienen gelegd te worden zowel in Neder land als in Indonesië. „Er is geen sprake van, dat de oude banden tus sen beide landen als fundament zou den kunnen dienen." Het gevaar bestaat aan Indonesi sche zijde, dat, wanneer de boog een maal is opgetrokken op nieuwe fun damenten, de spanning te groot wordt, d.w.z., dat de verantwoorde lijke autoriteiten in Indonesië niet meer voldoende in hun activiteit ge steund worden door een brede laag van de bevolking. Dit gevaar zijn vele verantwoordelijke Indonesiërs zich op het ogenblik bewust en daar om zijn zij voorzichtiger in het con- stueren van verbindingen met Ne derland dan velen in Nederland zou den wensen. Dit gevaar wordt, al dus de Indonesische zegsmans, nog vergroot, wanneer van Nederland uit niet voldoende rekening wordt gehouden met de spanningen, die aan Indonesische zijde bestaan en met de moeilijkheden, die de Indo nesische bouwers hebben te over winnen in hun eigen omgeving. Nederland moet zich wachten voor alles, dat de indruk kan wekken van ongeduld en overhaasting. Wellicht is de eerste conferentie van Unie-ministers op een te vroeg tijdstip gesteld. De strijd om de on afhankelijkheid is nog lang niet tot rust gekomen en het kost de zitten de autoriteiten, die over het alge meen hun sporen in de nationale strijd ruimschoots hebben verdiend, de grootste moeite om staande te blijven in de stroom der sentimen ten, die vóór de onafhankelijkheid gericht waren op de strijd tegen Ne derland, maar die thans op een an der en meer constructief object ge richt moeten worden. Vele moei lijkheden heeft de* nieuwe regering in Indonesië het hoofd te bieden. Het is de Nederlandse gemeenschap in Indonesië volkomen duidelijk, dat, wanneer deze gezagsdragers de strijd zouden verliezen, de kans niet is uitgesloten, dat radicalere stro mingen, d.w.z. bewegingen, die zich verzetten tegen de resultaten van de R.C.T. aan de macht komen. De Unie is een uiterst tere plant, die alleen met grote voorzichtigheid en geduld van Nederlandse zijde tot wasdom kan komen. DE KWESTIE NIEUW-GUINEA. De situatie is het best te demon streren met de leuze v. president Su karno, voor het eerst uitgesproken tijdens zijn bezoek aan Medan, n.l, „Djangan lupo Irian", „Vergee't Irian niet". Deze heeft in Indon. kringen een overweldigende weer klank gevonden en voedsel gegeven aan de nationale sentimenten op een wijze als wij Nederlanders ons nau welijks kunnen voorstelen. De re geringsautoriteiten hebben weliswaar zoveel urgente problemen op te los sen en voelen zich hiermede zo vol komen geabsorbeerd, dat hun eerste belangstelling op zichzelf niet spon taan zou uitgaan naar oplossing van het vraagstuk-Nieuw-Guinea, maar van de andere kant worden zij door de politieke sentimenten voortdu rend opgejaagd om tegen wil en dank dit probleem als van de eerste orde te behandelen. Naast de verplichtingen voor de Ne derlandse ambtenaren heeft de re gering nog de grote last te dragen van de zorg voor vele om politieke redenen op non-actief gestelde Indo nesische ambtenaren, die nog uitbe taald moeten worden. De bestaande salarissen van de Nederlandse advi seurs wekken voorts begrijpelijke af gunst bij de Indonesische collega's, die in feite groter verantwoordelijk heid dragen ook al is dan hun technische bekwaamheid en erva ring minder groot maar wier sa larissen aanmerkelijk lager liggen. De Nederlandse ambtenaren in dienst van de R.I.S. zien over het algemeen hun toekomst donker in, zodat zij uitzonderingen daargelaten liefst zo spoedig mogelijk naar Nederland zouden terugkeren, indien hun dit in verband met hun pensioerechten en de geringe mogelijkheden om in het moederland een passende werkkring te vinden, niet onmogelijk ware. De Nederlandse ministers zullen in Dja karta dus onder dubbele pressie komen te staan, enerzijds van de Nederlandse ambtenaren zelf, die veel verder-strekkende garanties van de Nederlandse regering zullen vra gen, anderzijds van de zijde van de R.I.S., die verlichting zoekt van de financiële lasten. Uit deze houding mag men niet besluiten, dat de re gering van Indonesië geen Neder landse deskundigen wenst te gebrui ken en evenmin, dat zij tijdens de R.T.C. op zich genomen verplichtin gen zonder meer van zich af wenst te schuiven. Zij wil slechts door on derling overleg verlichting trachten te verkrijgen in de erkende lasten. De Nederlandse ministers zullen, wanneer zij in Indonesië vertoeven, gedwongen zijn hun volle aandacht aan de beide genoemde problemen te schenken. Hiermede is de agenda van de a.s. conferentie al meer dan voldoende gevuld. Er zal voor vele andere onderwerpen, die van Neder landse zijde gaarne ter sprake zou den worden gebracht, in Djakarta niet die belanstelüing bestaan, die men in Nederland hiervoor allerwege heeft. NIEUWS UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RUN K.R.V. De adsp. vertrekken Zondag om 2.15 u. vanaf het voet balveld a .d. Sandtlaan. Per fiets naar Oegstgeest en dan vervolgens per bus naar Lisse. De adsp. nemen hiervan goede nota. De junioren ver trekken normaal vanaf Parochie huis. LISSE Door de gemeentelijke woning- W. v. d. Wilk werd herkozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer E. de Groot, die tot nog toe le secreta ris was. Tot hoofdleider en hoofdin structeur werd aangewezen de heer Passchier en in de kascommissie de heren Bartlema, v. d. Wilk en Dul- lemond. Aan de heer Wassing werd dank uitgebracht voor het vele werk door hem verricht, gedurende de vele jaren, dat hij een leidende functie in de Brigade had. Onder stiditinc isoninbaar aanbesteed het werd hij benoemd to* ere-lid. De con- sticntmg is openbaai aanbesteed tiet jh tj vnnr h] bouwen van een dubbel woonhuis aan de Oranjelaan. Ingeschreven werd door Gebrs. Randsdorp, Lisse 25.900, fa. Horsman en Co, Lisse 26.500, P. Langeveld Lisse 26.184. fr. B. van der Zaal Lisse ƒ25.500 en P. G. Marseille Lisse ƒ26.075. De be groting was 25.500. Architect over deze bouw is de heer W. de Jonge, Lisse. NOORDWIJK N.R.B. Er was voor deze jaar vergadering een flinke belangstelling Bij de opening werd mededeling ge daan, dat het bestuurslid A. v. Kan, wegens ernstige ziekte niet aanwe zig kon zijn. De heer Dekker bracht namens de feestcommissie verslag uit, over de gegeven revue-avonden, welke een nadelig saldo opleverden van f 167.43. Het bestuursvoorstel tot aankoop van een nieuwe vlet. waarmede ongeveer f 1000 mee ge paard zou gaan, maakte de tongen los. Verscheidenen waren van me ning, dat door inkorting van de be staande vlet, deze nog wel enige ja- ien mee kon. Tot dit laatste werd besloten, terwijl het bestuur tevens toezegging deed de strandtent t.z.t. belangrijk te doen uitbreiden. Het jaarverslag van de secr. wees op het euvel, dat de jongeren niet in voldoende mate tot de Brigade toe traden en hoopte, dat hierin spoedig verbetering moge komen. Het ver slag van de penn. werd in orde be vonden. Wegens bedanken van de heren dr H. Kruijt en W. Wassing werden in het bestuur gekozen C. v. d. Berg en J. v. d. Bent, terwijl H. tributie voor 1950 bleef hetzelfde als voorgaande jaren. Bij de rondvraag wekte de heer v. d. Wilk allen op om by a.s. bloemenfeesten hun mede werking te verlenen, terwijl de heer Duindam de wenselijkheid opperde van aanleg van telefoon in de strand tent, over dit laatste zal het bestuur zich beraden. Katli. Middenstand Wegens be danken van de heer Jos. Thijssen is als voorzitter gekozen de heer S. W. Langelaan. In de ontstane vacature is voorzien door verkiezing van de heer H. C. Vis. K.A.V. Er werd een uitzetting gegeven van het H. Jaar, waarna een film werd vertoond van de basi lieken van Rome. Kapelaan Den Hartog sprak een dankwoord en wekte allen op Woensdag 29 Maart de Passie-avond in hotel Royal te be zoeken. Deze avond wordt verzorgd door het gezelschap Rien Nout Cees Griffioen met muzikale verzor ging door mezzo-sopraan mej. v. d. Werf. SASSENHEIM Geboren; Wilhelmina E., d. van J. G. W. Diederiks en A. Diederiks; Johan, z, van J. A. Wolvers en M. Turenhoüt; Johanna, d. van J. Ver- couteren en Z. M. van Dijk; Henri- cus A. M., z. van J. M. J. van der Meij en Th. M. Weijers; Petronella C. M. A., d. van J. C. M. van Vliet en J. C. C. M. de Koning; Gerard, z. van W. van Bladel en T. van der Bent. Overleden: Johannes Lut 64 j.; j Lucretia C. Saton, echtg. van C. J. Verlint, 67 j. VOORHOUT Oranjevereniging. Het voltal lig bestuur met de sub-commissie leden van bovengenoemde vereni ging vergaderde ter bespreking van diverse plannen in verband met de komende festiviteiten etc. etc. voorz. de heer G. M. Prins opende met een welkom, waarna de secr. de heer H. G. Warmenhoven de no tulen voorlas. Als eerste punt kwam nu ter ta fel, een komende autotocht voor de ouden van dagen. Als bekendma king volgde, dat onder auspiciën der plaatselijke voetbalvereniging „Foreholte" een voetbalwedstrijd op haar terrein zal worden georgani seerd, waarvan de baten geheel ten goede züllen komen voor deze tocht van de Voorhoutse oüden van da gen. Met goedkeuring van de K.N. V.B. zullen als elftallen tegenovey elkaar in het veld tréden, een elfy tal van de eerste klasser „V.S.V/' tegen een gecombineerd elftal, be staande uit voetballers uit c/e bloembollenstreek. Vervolgens werd besloten op il Mei een kindertractatie te geven aan de schoolgaande kinderen uit de gehele gemeente. Dezelfde dag dag zal er des avonds een concert worden gegeven. Met de plaatselij ke muziekvereen. zal in overleg worden getreden hieromtrent. 4 Mei zal een dodenherdenking plaats vinden van de gevallen mi- litairen in de oorlog 40'45. Plan nen bestaan om allereerst in de twee plaatselijke R.K. en Ned. Herv. Kerken herdenkingsdiensten te houden, waarbij na afloop hiervan medewerking zal worden verzocht der Chr. en R.K. Zangverenigingen, benevens der pl. muziekvereen. „St. Cecilia". Bij het houten kruis zal dan aan de aanwezigen één minuut stilte worden verzocht, omstreeks acht uur des avonds. 5 Mei, zal er des morgens reveille geblazen worden, waarna des mid dags de tocht voor de ouden van dagen zal worden gehouden. Uit de bestuurs- en sub-bestuursleden werden commissies gevormd, voor het goede verloop van deze diverse organisaties. Met de rondvraag werd de heer P. Schulte, welke met zijn gezin naar een andere gemeente is ver trokken het Ere-comité-lidniaat- schap der Oranjevereniging, aange boden voor het vele en goede werk. hetwelk hij in het belang der O.V. en voor de gemeenschap heeft mo gen doen. Met enige toepasselijke woorden werd hem dit door de voorz. bekend gemaakt. De heer Schulte zeide het zeer op prijs te ellen, nu door deze band zich nog aan de gemeente Voorhout verbon den te weten. VOORSCHOTEN De Zondagsdienst wordt deze week waargenomen door dr. H. Olthuis. Geboren: Hans z. v. G. Alblas en W. v. d. Leek; Catharina Hendri ks Theodora Maria d. v. N. T. v. Wis sen en C. H. den Hollander; Maarten Pieter z. v. B. J. Bekkema en L. v. d. Bent; Johanna Maria Cornelia d. v. J. P. Koeleman en B. L. M. J. van Dorst; Johanna Meta d. v. H. Hoek stra en H. M. Bus; Jan z. v. C. A. an Ruiven en A. M. van Vliet. Ondertrouwd: Jan van Egmond 23 jr en Aaltje Prins 21 jr. Leiden. Getrouwd: Adolf M. van Dantzig 27 jr Rotterdam en Jozina E. Tien hoven 23 jr. Overleden Diederikus Cornelis Wilhelmus 78 jr; Alberta Cornelia Konings 82 jr. WARMOND De heer Joh. Uit den Boogaard behaalde op de gehouden Paasvee- tentoonstelling te Utrecht een 2e prijs in de rubriek afgemeste dikbillen met twee brede tanden". In de rubriek „afgemeste dikbillen met 6 brede tarnden" werd door hem eveneens een 2e prijs behaald. Een le prijs werd door hem behaald op de Nat. Sla- gersvakwedstrijd te Utrecht voor ge kookte rookworst. WASSENAAR Gearresteerd is een 22-jarige niet geheel normale jongen, die ver scheidene malen zware stukken ijzer en steen op de rails van de H.T.M. Nog een inzending in „Keukenhof", welke wacht op het bloemenkleed. (Foto: „De Leidse Courant") SCHEEPSBERICHTEN BALI 24 Maart van Djakarta naar A'dam, 26 Maart verw. te Singapore. CASTELBIANCO, Djakarta—R'dam, 24 Maart 780 mijl O.Z.O. kaap Guar- dafui. FRIESLAND, R'damDjakar ta, 25 Maart rede Tj. Pandang. GE NERAL STEWART HEINTZELMAN DjakartaA'dam. 25 Maart verw. Colombo. GOYA, DjakartaR'dam, 24 Maart van Aden naar Port Said. GROOTE BEER, DjakartaA'dam, 24 Maart 900 mijl Z.O Dondrahead. INDRAPOERA, Djakarta—R'dam. 24 Maart bij kaap de Gata. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, A'dam— Djakarta, 24 Maart van Suez naar Padang. KALABAHI 24 Maart van Djakarta naar Padang. KOTA AGOENG, R'damDjakarta, 24 Maart van Genua naar Port Said. SOMERSETSHIRE, DjakartaR'dam 27 Maart verw. Suez. TABINTA, A'damJava, pass. 24 Maart Mini- coy. HAAGS GERECHTSHOF. Het blijft 3m>- Wegens mishande ling was C. A. van W. te Voorscho ten door de Politierechter veroor deeld tot een maand gevangenisstraf kwam bij het Haagse Hof. Dit heeft van welk vonnis hij in hoger beroep arrest gewezen en thans opnieuw een maand gevangenisstraf opge had gelegd, om de tram te doen ont sporen. Hij gaf als motief voor zijn daden op, dat hij een wrok koester de tegen de H.T.M., welke zijn sol licitatie om bij die Maatschappij in dienst te komen, niet in gunstige overweging had genomen. ZOETERMEER De Middenstandsvereniging „Al ler Belang" hield een ledenvergade ring Besloten werd, een incasso-bu reau te stichten om achterstallige posten te innen. Verder werd beslo ten dit jaar geen Middenstandsten toonstelling te houden doch dit een jaar uit te stellen. Fietst U in 't donker op 't platteland, Zorgt, dat Uw achterlichtje brandt! terugkerende CASTEL BIANCO". Met het troepentransportschip „Cas tel Bianco", dat op 17 Maart jil. uit Tandjong Priok vertrok en vermoe delijk op 11 Aprid a.s. te Rotterdam zal arriveren, keren de volgende militairen naar huis terug: D. Bakkenes, Katwijk aan Zee; J- v. d. Bos, korp. Borneostraat 25, Leiden; H. Fisser, Marnixstraat 18a, Leiden; G. A. Hoogerwerf, Hille- gom; P. J. Hoogeveen, sergt. Aar- landervcen; P. J. Koemans, Noord- wijk; J. J. Krol, sergt. Pieterskerk gracht 1, Leiden; J. C. van t Kruis, sergt. Nieuwveen; J. W. G. van Leeu wen. korp- Alphen; P. Nieuwpoort, Hillegom; M. C. Roosemalen, korp. Woubrugge; J. M. Schooneveld, korp. Rijnsburg; G. Smit, korp. Koude kerk; G- Vuyk, korp. Boskoop; G. Wesselius, korp. Pesthuislaan 3a, te Leiden; H. J. Ga'bel, Hillegom; N. van Gemeren, Boskoop; J. Hooge veen, Alphen; G. H- A. Kooy, Rijn- saterwoude; Th. Kraan, Oude Wete ring; J. A. M. Meeuwisse, Lcidschen- dam: M. M. Muller, Leidschendam; J. G. Verbruggen, v. Bemmelen- straat 2, Leiden; H. Weijers, Hil- gom; J. B. Bamhoorn, Hillegom; J. F. van Berkel, sergt. Roclofarcnds- veen; J, M. van Bezuijen, sergeant, Koudekerk; H. J. Dubbeldeman, An na Paulownastraat 41. Leiden; L. van Duyn, Noordwijk aan Zee; C. A. Grimbergen, Rijnsburg; A. J. J. van Kints, Ter Aar; M- P. Kortekaas, Lisse; A. van Vliet, Bodegraven; A. A: Akerboom, Langcraar; H. J- van Amsterdam, Roelofarendsveen; Th. J. Bartels, Oude Wetering; L. G. v. d. Boogaard, Rietveld; H. F. G. Buschman, Roelofarendsveen; A. Luiten, van der Duinstraat 20, Lei den; J. Maarssen, Lisse; H. J. Rat- terman, Uithoorn; J. J. van der Reij- den Herenstraat 106a, Leiden; L. de Visser, Lisse; W. Sundermeijer. Was senaar; D. Bink, Bakhuis Roseboom- straat 26, Leiden; M. Brinks, Steen straat 5, Leiden; P. van Frankfoort, Alphen aan den Rijn; T. C. Hijman, Aarlanderveen; G. A. L. van der Meer, Roelofarendsveen; M. G. Ou wehand, Wassenaar; L. I. van dei- Voort, Sassenheim; P. N. van der Zwet, Warmond; P, F. Zwetsloot, Hoogmade; P van Dijk, Noordwijk; W. Fransen, Noorden; P. Nederhof^ Voorschoten; W. Vliem. Sassenheim. A- H. v. d. Koppel, Abbenes. AANGEBODEN 2 Leert voor de Zomer neg guitaar, accordeon, ban io. enz. Studie gelegenheid aan de school o.a.: Accor deons 10.per maand. Spaanse guitaar voor 5 per maand uw eigendom. Agentschap Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat no. 5. tel. 243358. 1770 2 Dameskapsalon ..Mai- son Marguerie". Perma nent Wave. electrisch. per manent wave zonder toe stel. Aparte salons voor coiffur, huidverzorging, manicure. Pedicure en electr. ontharen (uitslui tend gedipl. krachten. Oude Riin 2a. h. Donker- steeg. le étage tel. 24208. 2 Financierings-Instituut Rijnland? Dan naar Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105. tel- 26602 een grote collectie meubelen, wo ningtextiel enz. tegen popu laire prijzen, eigen werk plaatsen. Eigen Bedden- makerij en stoffeerderij ook voor reparaties. 2* Attentie! Wij repareren gebroken porselein. Saksi sche groepen, antieke bor den, beelden, koperwerk enz Schoonmaken van schilderijen, repareren en reinigen van Perz. Tapij ten. Wij verkopen Perz. kleden, antiek en schil derstukken. Bremnier. Haarl.straat 99. (ingang Goegerrst. no. 1) Leiden, telef. 22791. 2* Wekker en horloge-re paraties onder garantie en binnen twee dagen gereed. Alleen bii de vakman ..de Horlogemaker" G. Dijk stra Haarlemmerstraat 186 Leiden. 2 Uw stoelen en bedden door ons gerepareerd, ga randeert een prima af werking. de beste mate rialen en lager in prijs, re pareren, bijvaillen en over trekken. Woninginrichting Henk Regeer. Haarlem merstraat 105 en 101 tel. 26602. 7426 2 Broedseizoen 1950. Res tanten ééndagkuikens mo gen bij maximum van 15 stuks aan klein liefheb bers, vrij worden verkocht door erkende broederijen! Groeneveld's Broederij, Valik Boumanweg, V. B. N. Rijks Erk. 15386. Telefoon 25590. Straks prima acht- weekse Hennetjes eigen kweek. 7475. 2 Te koop een zeer ge zellig goed onderhouden huis met mooiè moestuin in_ de kom van dom. vlak bij - kerk en school. Leeg te aanv. na overeenkomst Br. onder no. 7463 bureau van dit blad. 2 Bureau, rijwiel, stoelen enz. Bureau minis'tre. Fon- gersherenriiwiel. torpe- doversnellinigsnaaf 26 inch, jongens-, dames, en he- renriiwielen. 6 prima stoe len 59. vloerkleed 29, goed werkende badgeijsers baden, dressoirs, tafels, haarden. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht, tele foon 22150. 7533 2 Een prima 4-delig ka pokmatras, een Philips luidspreker, ook voor dis tributie. prachtig pluche tafelkleed, een damespa- rapluie en 16 nikkelen traproeden Heijnsiusplein i boven. Na 7 uur- 7515 3? Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wii maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe- denrep. Inrichting Hooge- woerd 109. Korevaarstr 5. 2 Trapnaaimachine. Te koop uit nette inboedel eén trapnaaimachine merk Kohier. Kan ook met de hand gebruikt worden. J. Vaneman. Zuddbuiurtweg 25. Zoeterwoude. 7531 2 Ameublementen. Aangekocht partij nieu we ameublementen met prima bekleding. Opschie ten Moeder, ze ziin zo weg. Stalen divanbedden 21.-, opklapbedden. ledikanten, spiralen, dubbele divanbed den matrassen uilschuif tafels enz. PLUTJM, Hoge- woerd 41 Leiden. Tele foon 21266. 7506 2? Te koop z. g. a. n. da mesrijwiel, geen lamp. pri ma Dames- Heren en klei nere modellen rijwielen 17.50 en f 25.Berkels weegschaal f 25.Hooi gracht no. 55. 7505 2* Stomen en verven. Laat nu uw kleding door ons verzorgen. Bannen één week klaar. Ladders in uw kousen kunt U voor komen door onze „Anne- lie" te gebruiken a 1.80 per fles. v. Egmond en Zn. Zoeterwoude. 7518 2* Lak-, Chroom en Nik- kelwerk verzorgen wij voor U in 1ste klas uitvoe ring. Motor-Rijwiel fra mes en vorken worden vakkundig gericht. Zie onze étalages met rijwie len en gereedschap. Fa. A. Alt, Mare 112. Leiden. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denkliiniek. Don'kersteeg 3. 3? Niet alleen Kinderwa gens, ook wandelwagen tjes rijwielen, diverse merken, haarden, kachels, wringers stofzuigers, elec- trische Wasmachine's. Ra dio's, Fornuizen. Gemakke lijke betaling, geen ver hoogde prijzen. Aangeslo ten bii het Financiermgs- 2 O ja! Nog even naar Rasse om klompen te pas ser.. Alle soorten, alle ma ten. Aanbevelend Ras Akerboom. Roelof aren ds- v.en. 7526 (g* Voor eerste en plechti ge H. Communie een uit gebreide sortering beeldl ies. schilderijtjes, kerk boeken, rozenkransen, étui's. zilveren colliers, kruisies. gedachtenisplaat- jes. Zie onze étalage. R. Paauw. Noordeinde 3 Roe lofarendsveen. 7525 2 Te koop: gebruikte Dames-, Heren-. Jongens- Meisjes- en transportri.j- wielen. in prima staat- W. v d. Wiel, Koningstraat 2, Tel. 21478. 7521 2* Cocosmatjes f 1.50, Lo pers en Karpetten. Over- gordijnstof 3.75. bedden, spiralen, vitrages, kant, tafelkleden 10.75. spreien Holtrap- en Wiltonkleden. Traplopers 6.75 per m. Balatum. Linoleum, Spi- raaldek. Huis- en Slaap kamermeubels, v. Egmond en Zn'., Zoeterwoude. 2 Aangeboden weide voor pinken of ander vee. Brieven onder no. 7514 bureau van dit blad. 2 Te koop: een vierroede hooiberg en een Goudse kaasmakerij-inventaris. Gebr. Overdevest, Oostein de 18. Stompwijk- 2351 3? Aangeboden: Andiivie- planten no. 5. 3 weken oud. N. Segaar. Leidseweg 497 Voorschoten, Telefoon Leiden 25685. 7517 2* Tandem ter overname aangeboden merk Gazel le in prima staat. Te be vragen: P. J. van Steijn. le Poellaan 1'03, Lisse. *3** Te koop een grote par tij le klas klaverruiters. Worden franco huis gele verd. J. H. van Benten Tel. 365 K21713 Oude We tering. 2310 PERSONEEL 2* Huishoudster R. K„ oud 33 jaar. b. z. a. in klein moederloos gezin. Br onder no. 7520 bureau van dit blad- 2 Gevraagd tegen 1 Mei een R. K. Huishouster bij W. J. Verstegen. Weipoort- seweg 73, Zoeterwoude. 2 Nette werkster gevr- voor één dag per week. Aanmelden voor acht uur 's avonds Mevr. C. Slats, Duivenvoordestraat 41 te Oegstgeest. 2322 3? Nette R. K. Werkster gevraagd, liefst voor de Donderdagmorgen. Brieven onder no. 7532 bua\ van dit blad. 2* Flink Meisje. Mevrouw Roozen, Francimontlaan 27 te Leiden vraagt zo spoe dig mogelijk een flink meisje voor d. en n.. liefst boven de 20 jaar. Goede behandeling en goed loon- 3? Gevraagd een Bloe mistknecht en een jongen of halfwas. Adres J- van Paridon Jzm., De Kok meeuw Noordwijkerhout. 3? Nette werkster gevr. liefst voor de Vrijdag van 95 uur, loon 5.Br. order ro. 7524 bureau van dit blad. 2* Leerline-monteur in bezit van Rijbewijs en Di ploma Ambachtsschool, zoekt voor hem een pas sende werkkring. Br. on der no. 7530 -bureau van dit blad. 2" Net R. K. Meisje gevr. voor de huishouding, liefst buitenmeisje. Aanmelden van 57 uur. A. J. van Slingerland!, Hansenstraat 51. Leiden. 2361 3? R. K. Boerenknechtje gevraagd terstond of met 1 Mei. kunn. melken, bij Chr. L. ten Blanken. Oost- Kanaal weg 1. Alp hen aan den Rijn. 2364 2 Net R. K. Meisje ge vraagd voor dag en nacht, zo spoedig mogelijk. Me vrouw WinnubstBroekse Achterweg 16, Wassenaar Tel. 3164. 7527 3? Net meisje gevraagd 1516 jaar. voor 3 of 4 da gen per week- Br. onder letter S- R. Paauw. Kan toorboekhandel, Roelof arendsveen. 7525 GEVRAAGD 3? Gevraagd door 2 R.K. studenten gemeubileerde kamers- Zonder pension- Br. onder no. 7500 bureau van dit blad. 2* Kosthuis. Net persoon zoekt kosthuis. Omgeving Haven- Br- onder no. 7513 bureau van dit blad. 12 Med. Student zoekt ruime zit-slaapkamer met volledig pension, per 1 Mei. Omgeving Ziekenhuis of Oegstgeest. Br. onder no. 7512 bureau van dat blad. 3? Welke Steenbikker kan een klein partijtje steen komen bikken? Aangebo den een aahtal weckela- zen versch. grootte. Fa- br. Utr. Jaagpad 2. 7529 2* Oude mahonie stoelen ronde tafels en antieke meubelen gevraagd, als ook oude porseleinen ta fellampen. Br. onder no. 7343 bur. van dit blad. 2 Ter overname gevr. een bruidsluder- Br- met opgaaf van prijs onder no. 7477 bureau van dit blad. 3? Hoge prijzen voor alle soorten foto-toestellen, Prismakiikers, Projectie- apparaten. grote micros coop enz. Alleen Frensch. Spui 204. Den Haag. 7455 2* Accordeon te koop ge vraagd. pianoklavier. Ko- revaarstraat 5, Tel. 24358. 2* Zolderopruimingen. Ondergetekende geeft veel geld voor Uw over tollige meubelen. Dus op ruimen wat U over heeft. U moet het maar schoon houden. Koopt hele en ge deelten van inboedels. PLUIJM. Hogewoerd 41, Tel. 21266. 7507 WONINGRUIL 2 Woningruil Rotterdam- Leiden. Aangeb. moode woning, le étage, goede stand, huur 30 p. maand. Reflectanten voor event. driehoeksruil gelieven eveneens te schrijven: Adres: Prins. Huygenstr. 16a Rotterdam (West.). DIVERSEN 2 Zit-Slaapkamer (onge meubileerd) aangeboden voor rustig studente of nette dame. b. b. h. h.. vlak bij ziekenhuis en station. Br. onder no. 7510 bureau van dit blad. 2 Oud-Ade. Voor be langstellenden zij mede gedeeld. dat de trekking van de grote loterij van V. C. O. A. plaats heeft hedenavond om 8 uur in café J- H. v. d- Ploeg. 2362

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3