29 Pet. der Leidse studenten neemt geen warme maaltijd StilleOmgang -Ceidse HUTSPOT Wereldwielerkampioenschappen 1951 in Italië 'll&cjacvct in Indonesië Na de Belgische keuze MAANDAG 13 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Komt er een Studenten-mensa De Leidse Studenten Contactcom missie. waarin vertegenwoordigers uit het L.S.C., do V.V.S.L., do faeul- leitsverenigingen, de N.C.S.V., V.C. S.B., S.S.R. en Sanctus Augustinus zitting hebben, hielden gistermiddag onder presidium van de lieer M. L. de Brauw in het klein-auditorium der Universiteit een vergadering, waarin uitvoerig van gedachten is gewisseld over de eventuele oprich ting van een Mensa (z.g'.n. eetgele genheid) voor studenten. De praeses van de Mensa-commis sie, de heer C. v. d. Klaauw, gaf vooraf een toelichting van de werk zaamheden van deze commissie, waarbij hij vooral de financiële con- quenties, welke aan de oprichting en instandhouding van een dergelijke gelegenheid vast zitten, duidelijk in het licht stelde. Hoewel een inder tijd gehouden enquete heeft uitge wezen, dat 'n percentage van 42% der Leidse studenten de voorkeur aan de oprichting' van een Mensa gaf. hebben zich onlungs nog slechts on geveer 500 studenten achter het plan geplaatst, waarvan een groot deel geacht moet wórden het initiatief te steunen uit overwegingen van socia le aard. Aangezien aan plm. 4000 in Leiden studerende het oordeel is gevraagd (slechts 800 zonden het en- quete-formulier in) achtte de com missie missie nog geen termen aan wezig om met een definitief plan te Maand Maart. De maand der mas sademonstraties. Demonstraties ech ter, niet met „vliegende vaandels en slaande trom", doch demonstratie? van gebed, zonder enig uiterlijk ver toon, in de stilte van de nacht. Tien duizenden mannen uit alle oorden van het land,- die hun nachtrust op offeren en velen, die zelfs uren moesten reizen, trokken op naar Amsterdam, de Heilige Stêe, om daar hun jaarlijkse Stille Omgang te houden, Dit jaar zijn er ook velen gegaan, die el4 een eehte boetetocht van hebben gemaakt, naar aanlei ding van de oproep van de H. Vader om in dit H. Jaar veel te bidden en boete te doen. In plaat.-? Van te rei zen in comfortabele treinen of auto bussen maken zij de tocht naar Am sterdam te voet of per fiets Het Mirakelfeest wordt in Amster dam niet meer met veel uiterlijke luister en praal gevierd, maar de Middeleeuwse processie bleef en zet zich thans voort in de sobere stille omgang. Gezamenlijk wordt gebe den voor eigen en gemeenschappe lijke intenties. Ieder jaar geeft weer een treffend bewijs van de, diepe ge loofszin van Katholiek Nederland. Arm en rijk, jong en oud, allen zijn diep doordrongen van net grootse gebeuren, dat in Amsterdam heeft plaats gehad. Vooral in deze tijd nu do geheel ongelovige wereld zich samenspant tegen Christus en Zijn Kerk, begrijpen al déze mannen dat hun gebed, dat een stormloop van gebed móet worden, de wereld al leen van de ondergang kan redden De algemene intentie voor deze bedevaart is: Dat do bedoelingen van de Paus lriet het H. Jaar moge worden ver wezenlijkt in de stad van het,H. Mi rakel en in geheel Nederland. Als Steeds bood Amsterdam gis ternacht een indrukwekkend schouw spel. Langs de stille en verlaten grachten en door de binnenstad trokken de biddende mannen om daar hun Christus Koning hulde te brengen. Eindeloos was de stoet en menig late feestganger zag toe, niet wetend en niet begrijpend wat dit allemaal beduidde. De Leidse afd. begon deze pel grimstocht in de Hartebrugskerk, waar de deelnemers zich Zaterdag avond te kwart voor 10 hadden ver zameld voor het bijwonen van een kort Lof, waaronder pastoor Lohuls O.F.M, een hooggestemde-predikatie hield. Hierna begaven de pelgrims zich naar het station, waar te 23 02 met een speciale trein naar Amster dam wel'd vertrokken. Precies op tijd werd de hoofdstad bereikt en in alle stilte trok de stoet naar de Mozes en Aironkerk. Nadat pater Engerlng O.F.M. de pelgrims had toegesproken en het doel en de be- tekenis van deze Stille Omgang had uiteengezet, werd te 5 min. voor 1 aan de tocht rondom de Heilige Stede begonnen, en zonder stagnatie koerden allen anderhalf uur latei- weer in de kerk terug, waar een ge zongen H. Mis werd opgedragen door pastoor Lohuis, Onder de H. Mis naderden allen ter H Tafel. Deze Leidse pelgrimstocht is zon der enige overlast van het publiek verlopen, hoewel het, vooral in het centrum van de stad nogal rumoe rig was. Een enkeling kon het niet nalaten te spotten of een spottende opmerking te maken, doch dit wa ren individuele gevallen. Wanneer zo een soms eens te luidruchtig werd, was,de politie op haar post, Het weer, is. ondanks de sombere weers voorspelling bijzonder meegevallen en de regen was van geen beteke nis. Zou het geen aanbeveling verdie nen onder de H. Mis gebruik te ma ken van Volkszang? Dit ter overweging voor volgend jaar. In de Begijnhofkerk prijkte voor het eerst boven het hoogaltaar een nieuw getrouw afbeeldsel van Kei zer Maximiliaans keizerskroon. De Amsterdamse edelsmid Nico Witte- man vervaardigde dit sieraad dat het „Genootschap De Stille Omgang" schonk aan de deken van Amsterdam. Het Is gedreven uit verguld koper niet 150 edelstenen ingezet en met mat glanzend email ingelegd. komen. Een garantie, dat een derge lijke inrichting behoorlijk kan wor den geëxploiteerd, achtte zij nog niet aanwezig. Voorstanders. Uit de hierna volgende discussies kwam echter vast te staan, dat vrij wel alle afgevaardlden der diverse bij de L.S.C.C. aangesloten vereni gingen, het op prijs zouden stellen, lat de Mensa-commissie haar werk zaamheden zou voortzetten, waarbij vooral getracht zou worden, dat vol doende practische gegevens voorhan den kwamen, Unaniem was men van oordeel, dat de Mensa niet zou uit groeien tot een Universiteitshuis. Nadrukkelijk werd verklaard, dat bij een eventuele oprichting van een Mensa de verantwoordelijkheid der exploitatie komt te liggen in handen van de Leidse Studenten Contact commissie. Hoewel de enquete van de inmiddels gevormde Voedingsraad nog moet worden afgewacht, kwam men, reeds nu tot de conclusie, dat het eten bij vele studenten de sluit post van hun budget vormt. Zo wees een in 1947 gehouden enquete reeds uit, dat 20% der Leidse studenten geen warme maaltijden gebruikte Men achtte dit percentage ook thans nog niet veel gewijzigd. Gehoord de ze besprekingen, werd besloten, dat dé Mensa-commissiê binnenkort met een uitgewerkt rapport zal kómen, waarna men hopelijk èen beslissing zal kunnen nemen. (Wegens overvloed van copic, kon den wij dit verslag niet eerder plaat sen). JOHANNES PASSION VAN JOH. SEB. BACH VOOR K. EN O. Door het Ned. Madrigaalkoor, o.l.v. Willem Mizée. Onder auspiciën van K. en O, zal het Nederlands Madrigaalkoor o.l.v. Willem Mizée op 14 Maart a.s. in de Remonstrantse Kerk te Legden een uitvoering geven van Bach's Johan nes Passion van Joh. Seb. Bach. Het orkest wordt gevormd door leden van het LeidseToonkunst-or- Irest, terwijl de hobo- en fluitpartij en verzorgd zullen worden door Haa- 1 kon Stótijn, Leo Driehuys en Ever- ard van Roycn, de viola da gamba- 1 soli door Enne van Ham. Het orgel wordt bespeeld door A. Martijn, ter wijl de vocale soli worden gezongen door Jo Stallinga, sopraan; Belia Brusse-Keyzer, alt; Frans MUller, tenor; Henri Welboren, bas-bariton 1 én Meinè Pot, bas. Wij zijn er van overtuigd, dat zeer vele belangstellenden de uitvoering van de Johannes Passion, Bach's grootste schepping, willen bijwonen, in de daarvoor geëigende sfeer V&n een kerkgebouw. NATUURPHILOSOPHISCH EN TECHNOLOGISCH CONGRES IN LEIDEN. Op 17, 18 en 19 April a.s. zal te Leiden het 12e congres worden ge houden van de organisatie van na tuur philosophische en technologi sche faculteiten in Nederland. Leid se hoogleraren eh leden van de We tenschappelijke Staf zullen lezin gen houden. Excursies naar indus trieën en instellingen in Leiden en omgeving worden georganiseerd. Op de laatste dag zal net Leids Ge meentebestuur ae deelnemers op het Stadhuis ontvangen en door het Collegium Musicum wordt 's avonds een concert gegeven. Diner en bal zullen het slot van dit congres vor men. tl'f"' per rol De grootste en do b»^tel .DE SOCIALE RAAD TE LEIDEN WAARSCHUWT; Kijk uit bij collectes cn colportage. Er worden inzamelingen gehou den, waarbij de schijn wordt gewekt alsof ze Uit gaan van het Leger des Heiig. Zowel door uniform als naam trachten de colporteurs bp hel Lc bes Heils te gelijken. Deze imitatie werkt misleidend op het publiek, dat in de mening verkeert het uitgebrei de sociale werk van het Leger des Heils te steunen. Men mag echter aannemen dat het maatsohaepelHk werk van de hierbedoelde colportc- ienden organisaties zoals Het Kruis leger en het Nederlands Leger des Heils van geen betekenis is. In het belang van de handhaving van eer lijke methoden bij geldinzamelingen wordt het publiek er nogmaals op gewezen zich steeds rekenschao te geven aan wie men geeft en bij twij fel hierover eerst inlichtingen te vra gen. Vergewist U daarom steeds bij iedere collecte of de collectant toe stemming daarvoor heeft en zich kan legitimeren. Het bureau van de Sociale Raad, Nieuwstceg 6, tel. 21052 is steeds bereid U inlichtingen te verstrekken: Album met molens en klederdrachten LEIDSE FIRMA GEEFT EEN PRACHTIG BOEKWERK UIT. De Leidse Conservenfabriek Tie- leman Dros, die een molen als fabrieksmerk voert, heeft dezer da gen bij wijze van hoge uitzonde ring eens iets oneetbaars de wereld ingezonden. Het is een prachtig al bum, waarin door twee deskundigen beschreven is welke rijkdom Neder land nog bezit aan molens en wat er in ons land nog is overgebleven aan folkloristische klederdrachten. De heer H. B. E. Warnaars, be stuurslid van de Vereniging „De Hollandse Molen" heeft het eerste deel voor z'n rekening genomen; mej. M. A. Hijlkema, wetenschap pelijk assistente van het Ned. Openluchtmuseum te Arnhem zorg de voor het tweede deel. Het boek is rijk geïllustreerd door twee kunstenaars, de heren J. W. Heyting en J. Duyvetter. Maar, en daar gaat het juist om, wie dit album in z'n bezit krijgt, heeft daar mede nog geen illustraties. Want dat zijn losse plaatjes, die slechts bij aankoop van bepaalde produc ten verkrijgbaar zijn. Uitvoerige beschouwingen zijn er In opgenomen over de verschillen de molentypes, die Nederland kent. Oude molengebruiken en karakte ristieke bijzonderheden uit ver schillende streken hadden schrij vers aandacht. Wat de klederdrach ten betreft, wordt een rondgang gemaakt door de elf provincies, om te zien wat er nog over gebleven is. Het is niet veel, maar de resten zijn er des te kostbaarder om! Onze eerste indruk is dat beide samenstellers er ingeslaagd zijn een vooral populair boek te schrij ven, waarin zeer bevattelijk ver schillen interessante zaken worden besproken. Het zal kunnen bijdra gen tot een betere kennis van wat Nederland op beide gebieden nog bezit, waar jaarlijks duizenden tou- risten zich aan komen vergapen, terwijl het velen van ons maar matig interesseert, ofndat men er te weinig van af weet. Dit boek „Mo len en Klederdrachten in Neder land" kan daarom een welkome gids zijn. SPREEKUREN VAN DE BURGEMEESTER EN DE WETHOUDERS. Burgemeester en Wethouder? van Leiden brengen ter algemene ken nis, dat veranderingen m de spreek uren, welke voor de Burgemeester en de Wethouders van Schalk (On derwijs), Menken (Sociale Zaken) en van der Kwaak (Financiën) zijn be paald des Woensdags van 13.3015.30 uur en voor Wethouder Jongelèen (Openbare Werken) des Woensdags van 14—15 uur, niet meer in de dag bladen zullen worden bekend ge maakt. Wijzigingen in het spreekuur zul len voortaan elke Dinscfag en Woens dag, op een daarvoor bestemd bord, bevestigd aan de portiersloge in het Stadhuis (nabij de ingang Stadhuis plein), worden aangekondigd. 2004 Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, is de toelating van dr. W. Wiersma als privaat-docent aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om bij de faculteit der rechtsge leerdheid onderwijs te geven in de criminele psychologie en de gerech telijke psychiatrie, op zijn verzoek ingetrokken. Maandag- 13 Maart. Als dc leden van de R.K. E.H.B.O. Pcerkc Donders" deze weck goed willen inzetten, moeten zij,,vanavond beslist niet vergeten naar de Kalh, H.B.S. te gaan. Iedereen die z'n di ploma wil laten verlengen, wordt er verwacht. Of anders zeker op Woens dag 15 Maart, op de vervolgcursus, Kapteynstraat 21, om hot voorge schreven aantal lessen tc volgen. Anders zal een geheel nieuwe cur sus gevolgd moeten worden, met alle daaraan verbonden tijd en kos ten. Dit lijkt ons wel een aardige in leiding op do Hutspot van vandaag. En nu U dit alles gelezen hebt, .raagt U zich misschien af of er soms geen ongevallen te melden zijn. Inderdaad, We hebben er een. Hier komt het bericht; Zaterdagmorgen waren twee kleine kinderen, drie en anderhalf jaar oud, van de familie L. aan het Rapenburg, boven op do zolder aan het spelen. Vermoedelijk hebben die peuters de gaskraan opengedraaid van een op de zolder staande gaskachel. Want toen men boven ging kijken, worden do twee kinderen bewusteloos aangetroffen. Onmiddellijk werden ze in cle buiten lucht gebracht. Daar kwam het twee tal weer bij, De E H. D. behoefde geen dienst meer te doen. Nogmaals willen we het even bob ben over de buurtvereniging „Haag* wegkwartler" Want er bestaan we derom plannen om met ouden van dagen en invaliden een autotocht to gaan maken, zoals ook verleden jaar met veel succes is geschied. Ieder een die mee wil werken, door zelf te rijden, of zijn auto af te staan, of die op andere wijze wil steunen, kan zich tot de heer J. Crama, van Lcn- nepstvaat wenden. Een gbep R. K. Verkenners van de St. Lconardusparochic heeft Za terdagnacht ook deelgenomen aan de Stille Omgang. Maar niet zoals an deren dat deden. Sportief, zoals ver kenners kunnen zijn. maakten zij de tocht naar Amsterdam per fiets. En dat zou alemaal goed gegaan zijn. ware het niet dat er juist een motor rijder op het groepje moest inrijden, toen de jongens even aan de kant van de weg stonden, om een boter ham te eten. Overigens viel de schade nogal mee. En even later konden zij hun weg naar Amsterdam vervol gen De terugtocht werd echter per trein gemaakt. STADSKOK. BURGERLIJKE STAND. Overleden; H. J. van Es, huisvr. van J. F. Weers 69 jr.; P. N. Bos. dr. 13 jr.; M. W. Daalbergen di\ 3 jr.; H. Vlasveld wed van J. P. Ul- jee, 75 jr.; A. C. Konings vr. 82 jr. N. Sierag vr. 82 jr.; Opp N. Sierag, huisvr. van C. J. Eggink, 65 jr.; M. J. W. Rienks, man 63 jr.; H. Paling, man 47 jr.; M. A. van Es wed. van J. Dingjan, 92 jr.; S. La- gas, vr. 88 jr. Geboren: Jacomina, dr. van A. C. Kulk en D. J. Smit; Bastiaan, zn, van M. Willemstein en G. H. Klaas- sen; Pieter, zn. van N. Haasnoot K. Glasbergen; Johannes, zn. J. van der Nagel en B. de Wit; ThG- resia Ann., dr. van H. Pieschel en D. G. Gribble; Jan, zn. van C. A. van Ruiven en A. M. van Vliet; Neeltje, dr. van J. van Duijn en G. de Mol; Henriëtta, dr. van J, Kanbier en B. M. van den Burg; Johanna' Wilhelmina, dr. van J. E, van Biezen en J. C, van Heeringen Internationale Sportcommissie ingesteld Het 82e congres van de Union Cyclists Internationale, de UCI, werd gisteren ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van dit internationale wielerlichaam door de Franse ge neraal de Lattre de Tassigny ge opend. Een der belangrijkste punten van de zeer omvangrijke agenda was de toewijzing van dc wereldkampioen schappen 1951. De geheime stem ming wees Italië als organiserend land aan. Dit land kreeg 56 stem men, Groot-Brittannië 8 en Honga rije 2. Het voorstel van Frankrijk om in de finales van de wereldkampioen schappen sprint drie renners te plaatsen in plaats van twee werd met 40 tegen 23 stemmen aangeno men. Deze- nieuwe bepaling z^ bij de kampioenschappen van 1951 TOor het eerst in werking treden. De dopings-kwestie werd door Groot-Brittanië ter tafel gébracht. De Britse afgevaardigde MacDonald stelde voor de renners, bij wie tij dens het medisch voor-onderzoek do ping werd geconstateerd, te diskwa lificeren. De zaak werd naar een sub commissie verwezen. D eUCI-presi- dent Joinard vond het principe van het voorstel uitstekend, maar het moeilijke punt, in deze kwestie was. volgens de Fransman, de vraag; waar begint doping en waar houdt zij op op? Dit Was de tweede maal dat een dergelijk voorstel naar een sub commissie werd verwezen. Het voorstel van Hongarije om. in navolging van andere takken van sport, Europese wielerkampioen schappen in te stellen werd verwor pen. Wel werd bepaald, dat de mo gelijkheid tot het organiseren van dergelijke kampioenschappen verder zal worden bestudeerd. Besloten werd voorts, met 43 tegen 15 stemmen, het wereldkampioen schap cyclo-cross in te stellen. De winnaar van de internationale cycjo-cross, welke Zaterdag 4 Maart a.s. te Vincennes wordt ge houden, zal de titel van wereldkam pioen reeds mogen voeren. In 1951 zal Luxemburg deze kampioen schappen organiseren. De Nederlandse afgevaardigden pleitten voor een definitieve rege ling voor het amateurisme. Elk land blijkt over de amateur-tatus van een renner een andere mening te hebben. President Joinard stelde voor, dat het UCI-bestuur deze kwestie nog eens in al haar details zou bestude ren, hetgeen werd aangenomen. Aangaande de Duitse kwestie werd het bestuur gemachtigd zich nader bij de Duitse bond in te lichten alvo rens de weder-toelating van Duits land te proclameren. Op voorstel van Italië zal voortaan bij de wereldkampioenschappen op de baan zowel als op de weg een twaalftal techniciens worden aange steld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Ook tandems in de 3e La ura-rit De Alphense Rij wiel vierdaagse die met de jaren in populariteit en aan tal deelnemers en deelneemsters tóe- nam. wordt voor de derde maal voor bereid. De tochten zijn vastgesteld op 4, 5. 6 en 7 Juli. De inschrijving wordt opengesteld vanaf 1 April e.k. tot en met 10 Juni en wel bij de initiatiefnemer, de heer H. A. Gastelaars, Toussaintplein 12, tel. 3276 te Alphen aan den Rijn. Het aanmelden vindt plaats op Maandag 3 Juli. Evenals andere jaren zal dit jaar wederom een grote tent wor den opgesteld op het IJsclubterrein aan de Dr Lovinklaan. Hierin vinden de deelnemers bovendien des avonds gelegenheid voor recreatie. Op de dag zal deze dienen voor star.t, aankomst en andere za- C.-H. CANDID ATEN VOOR DE PROV. STATEN-VERKIEZINGEN. De candidatenlijst van de Chr. Hist. Unie in de Statenkringen Lei den en Gouda is als volgt samenge steld; 1. Mr. dr. J. J. R. Schmal "te Voorburg, 2. D. van der Kwaak te Leiden 3. S. IT. van Eijbergen te Kat wijk aan Zee. 4. W. Cnossen te Woer den. 5. G. Verschoor te Sassenheim, 6. J. C. Hoögcndoorn te Alphen aan den Rijn, 7. mr. J. H. Vulcntgood te Oegstgecst, 0, D. van der Waals te Alphen aan don Rijn, 9. D. ITijdrlks lc Leiden, 10. ir. J. G. Ghrlstiannse te Rotterdam, tl. G. J. van der Stoel te Wassenaar, 12. dr. Ch. Schouten tc Oudewater, 13. A. F. Veerman te Leidon, 14. T. Terlouw lo Krimpen aan de IJsseüS, J, Valkenburg te Hillegom, 16. H. J. Langevoort te Voorburg. 17. L, do Neef tc Oogst geest.18 W. J. van Muiswinkel te Bodegraven. 19. G. Blansjaar te Oegstgeest, 20 A. Verboom te Gouda.. kolljke aangelegenheden. Was de Laura, want zo heet de Alphense Rljwlelvlcrdaagse. de vorige jaren alleen opengesteld voor deelnemers (sters) per rijwiel, dit Jaar zullen ook tandem,"5 worden toegelaten. Wederom worden de deelnemers zoveel mogelijk bij Ingezetenen in- gekwartiert. Zelfde route Het parcours van de vierdaagse ritten is nagenoeg hetzelfde als het vorig jaar. De eerste dag gaat het richting Leiden en Den Haag. Deze rit wordt dit jaar, in tegenstelling met het vorig jaar. verlengd tot in Den Haag. Tiet ligt n.h in de bedoeling om die dag langs de woning van oud burgemeester mr F. M. A. Schók- klng tc trekken, die ere-voorzitter van de Laura-stichting was. Bij zijn vertrek naar Den Haag heeft mr. Schokking van deze titel afstand willen doen en aanvaardde inplaats daarvan het cre-lidmaatschap van het bestuur. Aangezien hij een van de -promotoren was van de Laura, is de gedachte aan deze sportieve gi'oet uit Alphen aan den Rijn ver meldenswaard. Het parcours van de eerste dag zal tevens leiden via de mooie bollenstreek. De tweede dag wordt besteed aan een rit via Am sterdam naar het Gooiland. De derde rit brengt dc deelnemers (sters) via Utrecht wederom naar het Gooi land, en de vierde dag zal een bezoek worden gebracht aan Rotterdamen omgeving. Deelname is opengesteld voor per sonen vanaf de 17 jaren en zowel individueel als in groepsverband van minstens tien personen. Het vorig jaar was het aantal aan meldingen ongeveer 500. Dit jaar wordt opnieuw een kleine stijging verwacht, In het bestuur is een kleine wij ziging aangebracht. De heer B, J. F. I Knaapen is voorzitter, de heer W. A. Lam, 2e voorz., de heer TI. E. A. Gastelaar le secr.. de heer J. Vier- bergen 2e secr. en de heer P. Groen- hart is penningmeester. Ook dit jaar doet de Stichting een beroep op de Inwoners om zoveel mogelijk logies te verlenen aan de Laura-rijders (stefs), terwijl overwo- gen wordt, bij voldoende deelname gelegenheid tot kamperen open te stellen met een centrale keuken, Oude vrouw in kuil gestapt. De 78-jarige wed. S., wonende aan de Heul, is gisteravond, toen zij uit do kerk kwam, in een 2)4 meter diep gat gestopt, dat daar lag in verband met de straatwerken. Zij was met een 80-jarige vriendin en moest, om haar woning te bereiken een plank over. Deze is in de week door de uitstralende lichten van het hokje,waaruit de verkeersrege ling bediend wordt, voldoende ver licht. Daar Zondags hot verkeer niet geregeld wordt, was de plank niet goed zichtbaar. De vrouw is misgestapt, met het gemelde gevolg. Dr. Pilon verleende medische hulp en constateerde enkele gebroken ribben en hoofdwonden-, In verband met haar leeftijd is haar toestand niet zonder zorg. Zij is naar de wo ning van een dochter overgebracht. NIEUWKOOP Stille Omgang. Uit het verslag van de penn. bleek, dat er op 31 Dec. 1948 in kus was 126.06; op 31 Dec. 1949 bedroeg het kassaldo 158.97. De omgang zal worden gehouden in de nacht van 18 op 19 Maart a.s. Vóór het vertrok wordt in onze parochie kerk oen kort Lof gehouden, waar na do autobussen van Langhout de bedevaartgangers naar Amsterdam zullen brengen. Na de omgang wordt om 2 uur de H. Mis opgedragen in de kerk in de Vondelstraat, na afloop waarvan men zich kan ontnuchteren. Bij de bestuursverkiezing werden de héren C. v. Houten en P. Zimmer man met grote meerderheid herko zen. NOORD WIJK Ned. N.-Guinca. Het land het welk vooral de laatste tijd in het te ken van dc grootste belangstelling staat is zeker wel Ned. Nieuw Gui nea en de Noordwijkers zijn wel be voorrecht, dat Dinsdagavond te 8 uur in hotel Royal, Pater Meeuwese over dit geheimzinnige land iets zal laten zien en horen. ZOETERWOUDE Voor de Raad van Bestuur van het Bouwbedrijf is voor het uanne- mers-diploma geslaagd de heer C. P. J. Paardckooper Cz. ZOETERMEER Zwembad. Het bestuur deelt ons mede dat de op 14 Maart a.s. bijeengeroepen vergadering tot een latere datum uitgesteld is. De da tum voor deze vergadering zal tij dig bekend gemaakt worden. De maquette van het zwembad is ten toongesteld in de etalage van mcu- bclmagazijn Moers, Dorpsstraat. JAN VAN OOSTEN Hillegommêrdijk 68 Haarlemmermeer viert 13 Maart lijn 2c Ind. verjaar dag te Bandoeng. Wat au? In Katholieke kringen verluidt, dat het kabinet zal streven naar een compromis. De regering zou een ver klaring kunnen afleggen, waarbij de koning in zijn eer wordt hersteld, waarna deze. ten gunste van zijn zoon Boudewijn zou kunnen aftre den. De secretaris van de koning, Pi- renne, is vanochtend na de kabinets zitting per vliegtuig naar Pregny vertrokken, waar dc vorst verblijf houdt. Prinses Josephine Charlotte is om 12.30 per vliegtuig uit Brussel naar Zuerich vertrokken. TSJECHEN GAAN NIET NAAR LONDEN. De Tsjecho-Slowaakse regering heeft besloten het Tsjechische IJs- hockeyteam geen toestemming te ge ven deel te nemen aan dc wereld kampioenschappen to Londen die vanavond beginnen. TIét besluit viel in oen kabinets vergadering van drie kwartier. VOORSCHOTEN Biljart-Ver. B.C.V. Vrijdag j.l. zijn de wedstrijden voortgezet in Lei den. Hier werden 3 van de 5 par tijen gewonnen door B.C.V.waardoor de beker reeds definitief door dc Van de 20 te spelen partijen zijn er nu reeds 11 gewonnen, zodat de 5 nog te spelen wedstrijden a.s. Vrij dag van geen invloed meer zijn voor het eindresultaat. De hoogste serie (24) is nog voor ,,'t Haantje" uit Leiden. K.A.V. Besloten werd voor de naaikrans een verloting tc houden, waarvoor zelf-vervaardigde fraaie en nuttige handwerken als prijzen be schikbaar gesteld zullen worden. Maar ook op economisch terrein wil de K.A.V.trachten do' gezinszorgen zoveel mogelijk tc helpen verlichten en daarvoor wil zij onderhandelen met de pl. middenstand, waarmede zij de verschillende moeilijkheden wil len bespreken. Verder wil do K.A.V. graag meewerken aan dc vacantiercis cler K.A.B.-schoolkinderen. En met deze goede voornemens werd het tweede verenigingsjaar tegemoet ge gaan onder de stuwende leiding van mevr. Aartman-van der Pijl, de secr. mej. C. de Boer en mej. T. Hooger- vorst, penn. WASSENAAR R.K. Armbestuur „S. Raphaël". Het R.K. parochiaal armbestuur, genaamd „St Raphaël" in de St. Joseph-parochie alhier is inge schreven als kerkelijke instelling van weldadigheid op de lijst, be doeld in artikel 3 der Armenwet. De doelstelling is als volgt om schreven: „het zorgen voor zover de middelen het toelaten, voor de ondersteuning van de katholieke armen en hulpbehoevenden, die woonachtig zijn binnen het gebied van de parochie, bij voorkeur van de wezen en de minderjarige kin deren van behoeftigen. WARMOND Do Raad vergadert Donderdag. Agenda o.a. Invoeren van een straat belasting, Aanleg van een waterlei dingnet in de Sweilandpoldor. Ver koop van een bouwterrein aan de heer K. Beumer. Voorstel tot het ver" lenen van medewerking aan het her" stel van oorlogsehade geleden aan de R.K. Parochiale scholen. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage uit de gemeentekas in de kosten van aan sluiting op het eledtririteitsnet van de percelen liggende in de Neder- burghlaan. Voorstel van B cn W tot beschikbaarstelling van een credlet voor de bouw van een nieuwe schuu t.b.v. de gemeentelijke eendenkooi" Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet vooi* de bouw van een kleedkamer op het sportterrein „Het Overbos". MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 Maart. Vee. Aan voer totaal 837 stuks 517 vette koeien 2 graskalveren, 25 nuchtere kalve ren, 290 varkens en 3 schapen. Prij zen: vette koeien f 2.40—2.60, 2.20 —-2.40 en 2.00«—2-20. exportvarkens j 1.68, 1.64 en 1.58 per kg- Vette koeien aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen iets hoger; export varkens iets ruimer, handel goed, niet geheel prijshoudend, enkele exem- paren iets boven notering.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3