Enorme luchtramp bij Cardiff Niet minder dan. 80 inzittenden omgekomen Ook de Russen ter stembus Cherbourg lost Amerik. wapens 'B^enLEPIKANTEN DL-*' met garantie-certificaat Gevolgen van atoom ontploffingen Spanning in Indo-China Jitiaceiö Mwdna MAANDAG 13 MAART 1950 «E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De ergste ramp in de burgerluchtvaart, die de wereld ooit gekend heeft, eiste gisteren 80 doden, toen een viermotorig reuzenvliegtuig van het type AVRO Tudor 5 met 83 personen (vijf leden van de bemanning en 78 passagiers) aan boord, gistermiddag bij een landingspoging op het vliegveld Llandow bij Cardiff (Zuid-Wales) over de kop sloeg en vol komen vernield werd. Slechts drie personen, die met zeer ernstige ver wondingen in het ziekenhuis zijn opgenomen, hebben het ongeluk overleefd. Het toestel was gecharterd om supporters uit Wales naar een interland rugbywedstrijd (Ierland—Wales) te brengen, die Zaterdag in Belfast was gespeeld. Het vliegtuig biedt voor lange afstandsvluehtên plaats aan 44 passagiers, maar ovei korte afstand kan het maximaal 88 personen ver. voeren. Zaterdag vloog het toestel met 78 passagiers en een bemanning van vijf koppen van Cardiff naar Dublin en men neemt aan, dat dezelf de personen zich gisteren op de terugweg bevonden, nadut zij de over winning van de Welshmen op de Ieren gevierd hadden. Drie kwartier na het opstijgen uit Dublin gebeurde het ongeluk, op 135 meter van dc landingsbaan. Vol gens ooggetuigen begon het toestel bij de landingspoging plotseling te stijgen, daarna draaide het zich om en stortte neer. Twee broers, die voetbalden aan de rand van het veld, waar het vliegtuig neerstortte vertelden, dat het toestel zo laag overkwam, dat zij in doodsangst wegrenden. Even laten vielen de vier motoren uit en op zes meter hoogte schoot het vliegtuig over hun hoofden heen Onmiddellijk daarna Prinses Josephine Charlotte stemt (Vervolg van do Brusselse repor tage op pag. 1). Anders verliep het, toen om kwart over' elf prinses Josephine Charlotte in ditzelfde gebouw haar stem ging uitbrengen. Het royalis tische volk van Brussel verlangde een herhaling van Zaterdag en kwam om half tien reeds opzetten naar de Rollcbeekstraat. De politie was echter ook hier paraat. Aan beide zijden werd de straat afge zet en slechts zij, die moesten stemmen, mochten passeren. Om kwart over elf kondigde ge ronk van motorfietsen dc komst aan van de prinses. Voorafgegaan door motor-ordonnances reed een glanzende Buidk lot voor het stem bureau. Tussen de tientallen pers fotografen veegde de politie een weg, om de prinses te laten passe ren.' Ondertussen had het volk be merkt, dat zij was aangekomen. IVeer werd een. luid gejuich aan geheven, dat zich voortplantte over de omliggende straten, waarin de massa dicht opeen gepakt te .wach ten stond. Na vijf minuten kwam de prinses weer naar buiten. Even poseerde zij voor de fotografen en zwaaide glimlachend in het rond. Haar charmane verschijning bracht het volk tot ongekende geest drift. De kreten „Leopold, Leopold'' weerklonken weer. Men zwaaide met zakdoeken, strooide confetti en wierp plakplaatjes met bossen in de lucht. Een ogenblik verloor de po litie demacht over het volk. Door alle barricaden heen drongen de mensen voorwaarts, ror*1om de auto van de prinses, alsmaar roe- roepend cn juichend. Een oude vrouw werd omvergelopen en bij na overreden door een motor-poli- tle, die recht op het volk inreed, om ruimte te maken. Duizenden hadden zich op de Za- velplaats verzameld. Als een or kaan klonken de juichkreten. En er kwam maar geen eind aan! Het volk bleef roepen en zwaaien. De massa bleef opdringen. Eindelijk was de politie de si tuatie weer meester cn kon de stoet verder rijden. Maar Brussel had z'n zin gehad. Het had zijn prinses weer een ovatie mdgen brengen, die haar het overtuigende bewijs geleverd zal hebben, dat zij dook het met de neus in dc grond en brak in stukken. Er ontstond echter geen brand. Even voor hot vliegtuig verongelukte scheerde het op drie meter hoogte over een boerderij» met de kennelijke bedoeling op het veld daarvoor te landen, toen de piloot zag, dat hij onvoldoende hoogte had om het vliegveld te halen. Onder de slachtoffers bevinden zich vier vrouwen van wié er één met haar man en haar zoon reisde. De stoffelijke overschotten worden voorlopig op de RAF-basis te St. Anthan en te Cowbridge opgebaard, op vijf kilometer van de plaats van de ramp. Hartverscheurende tonelen speelden zich hier af, als familiele den van de slachtoffers, die op Llan dow hadden staan wachten, hun ver wanten herkenden. Dc zestig ambu lances, die van overal uit de omge ving waren gekomen, moesten voor het dodentransport gebruikt worden Zes zeer ernstig gewonden werden aanvakelijk uit de wrakstukken be vrijd, doch drie Van hen zijn later overleden. De omgekomen piloot, de 25-jarige kapitein D. J. Parsonson was voor zijn prestaties bij de luchtbrug op Berlijn onderscheiden met de me daille van het Britse Imperium. niet is vergeten, dat men het Vor stenhuis nog liefheeft en dut Brus sel voor zo'n gelegenheid nog een geestdrift kan Opbrengen, die zelfs voor de oorlog z'n gelijke niet had! MOEILIJKE TIJD. Voor zover wij persoonlijk kon den constateren is dit de enige sen satie geweest, die deze verkie zingsmorgen heeft gekenmerkt. Hier en daar bleken bij dc stembureau* enige kleine relletjes ontstaan te zijn, die echter alle in de kiem ge smoord konden worden. Trouwens de Brusselaars verwachtten geen bijzonderheden. „Als er iets ge beurt, komt het vanavond pas, wan neer de totaal-uitslag bekend zal zijn". Dat was de algemene opinie. Maar hoe het eindresultaat ook zal zijn, dat België aan de voor avond staat van een moeilijke en zware tijd, daarover is iedere Brus selaar het eens. De gevolgen van deze stemming zouden wel eens ernsig kunnen zijn. DE VLIEGTUIGRAMP 9'J CAROIEE Men maakte er een „uitje" van Terwijl in België het volk „ja" of „neen" stemde, hadden de burgers van de Sovjet-Unie de gelegenheid om „ja" ofja" te stemmen. Er moest Zondag nl. een nieuwe Opper ste Soviet worden gekozen en men had de keuze tussen Stalin of niets. Maat „niets" mocht niet gestemd worden, want allen moesten stem men en het percentage uitgebrachte stemmen bepaalde de mate van aan- hankelijkhsid aan het Sovjet-regiem. Geen wonder dan ook dat in het stemdistrict Moskou alle kiezers op gekomen waren. Zij hebben natuur lijk allen op Stalin gestemd. Erg druk heeft deze cahdidaat zich niet gemaakt, want hoewel men dat wel verwachtte hij heeft geen enkele redevoering gehouden en Het zich niet zien. Tass meldt, dat overal in de Sow- jet-Unie een groot aantal kiezers op gekomen is. In Wit-Rusland bracht bijv. 99.9 procent zijn stem uit en in een ander gebied 99,97 procent. De dag. werd als een feestdag ge vierd. Men bezocht theathers en con certen, doch ook op de pleinen werd feest - gevierd. Moskou's straten wa ren rijk versierd met vlaggen,- span doek en portretten. Bij het invaller der duisternis werd een feestverlich ting ontstoken. Figl nodigt „Grote Vier" uit Hij vindt Wenen zeer geschikt De Oostenrijkse kanselier Leopold Figl heeft Truman, Stalin, Attlee en Bidault uitgenodigd te Weenen bij een te komen om in een conferentie de geschillen tussen Oost en West te regelen. Weenen zou de geschiktste plaats voor deze ontmoeting zijn, omdat door de bezetting door vier mogendheden geen der grote vier zich hier in een vreemdland zou voelen. Weenen is bet hoofdkwartier van de vier bezet tende mogendheden en de Oosten rijkse regering wijst er op, dat de staatshoofden daar ieder over eigen verbindengen met hun hoofdsteden beschikken. Als de uitnodiging wordt aanvaard zullen de Grote Vier kunnen be schikken over de beroemde congres zaal in de kanselarij, waar in 1814 1815 het Congres van Weenen is ge houden. Ondanks C.G.T.-actie Nu de eerste ladingen voor Frank rijk bestemde Amerikaanse wapens hun bestemmingen beginnen te na deren, heeft de onder communistische leiding staande C.G.T. zijn aandacht vooral óp Franse havens gericht. Cherbourg gelijkt reeds op een garnizoensstad. Het gebied rondom de opslagplaats van wapens is afge zet en alle toegangen tót hét haven- gedeelte, waur dé lossing zal geschie den worden dooi soldaten bewaakt. De havenwerkers van Cherbourg hebben besloten de Amerikaanse wa pens te lossen. De C.G.T. heeft haar uiterste best gedaan de bootwerkers van gedachten te doen veranderen, dóch tevergeefs. PORTUGEES ZEILSCHIP VERONGELUKT. Een Portugees zeilschip, dat een dienst onderhield tussen twee van de Kaapverdischc eilanden, is gekap seisd en gezonken Zes passagiers en evenveel leden van de bemanning worden vermist. STAKINGEN GEëINDIGD. De ploegbazen en de mecaniciens van de Franse gas- en electriciteits- bedrijven hebben besloten het werk te hervatten om te voorkomen, dat de voorraden gus en electriciteit tengevolge van de reeds vier da gen durende staking dalen tot bene den het peil, dat voor openbare vei ligheid noodzakelijk is. De staking bij de Parijse bus- en Metrodienst is Zaterdag ook beëin digd. 0E VOLKSRAADPLEGING IN BELGIË Inwerking op dieren en planten In 1946 heeft Hubert Garrigue, het hoofd van het weerkundig instituut te Puy de Dome, tijdens vluchten op grote hoogte in dé atmosfeer radio actieve deeltjes waargenomen, die voortkwamen van de ontploffing te Bikini. In 1948 heeft de geleerde, in sa menwerking met het ministerie van luchtvaart, zijn proeven te Bordeaux- Marignac voortgezet en heeft hij op nieuw een atoomwolk ontwaard, die waarschijnlijk voortkwam van de ontploffing te Eniwetok en van an dere geheime proeven. Het departement van luchtvaart heeft over deze bevindingen een brochure uitgegeven, waarin sommi ge gevolgen van db atoom-oorlóg worden onderzocht, In deze brochure wordt onder meer verklaard: „Een conflict, waarbij ge bruik zou worden gemaakt van tal rijke atoombommen, zou grondig de gemiddelde radio-actieve eigenschap pen van de atmosfeer wijzigen, zodat een verandering zou intreden in do biologische omstandigheden, daar de opgewekte radio-activiteit groter is den de normale. Planten en dieren zouden nadelig invloeden ondergaan, althans op sommige plaatsen van het aardrijk en gedurende een bepaalde tijd, en er zou per slot van rekening cn na min of meer lange,tijd een ont wikkeling naar- ontaarding en dood kunnen plaatsvinden". De spanning in Indo-China is ge stegen, nu Ho Tsji Minh, leider der communistische opstandelingen, alle Vietnamezen tussen 18 en 45 jaar ge mobiliseerd hééft De activiteit der opstandelingen te Saigon is toegeno men. Vier personen werden gedood of gewond, toen communisten zes handgranaten uit êen taxi café's bin nen gooiden. Men neemt aan, dat de opstandelingen hiermee protesteren tegen de Amerikaanse economische missie, die op het ogenblik met Bao Dai onderhandelt. Volgens onbevestigde berichten be reidt Ho Tsji Minh voor 15 Maart een algemeen offensief voor in het gebied van Saigon ten einde de aandacht der Fransen af te leiden van eén Chinese inval aan de Noord-grens. DIPLOMATEN TERUGGEROEPEN. De Amerikaanse militaire attaché zijn plaatsvervanger en de plaatsver vangende luchtvaartattaché aan de Amerikaanse legatie te Boedapest, die door de Hongaarse regering per sonae non gratae zijn verklaard, zul len door de Amerikaanse regering worden teruggeroepen, aldus is giste ren door het departement van buiten landse zaken te Washington bekend gemaakt. Dt drie Amerikaanse attache's wa ren genoemd in het proces tegen de Amerikaan Vogéler, die wegens „spionnage" lot 15 jaar gevangenis straf is veroordeeld. BESTRAFFING DUITSE ORDEVERSTOORDERS. Generaal sir Brian Robertson, de Britse hoge commissaris in Duitsland, heeft dc West-Duitse autoriteiten mee gedeeld dat hij geen verzachting van cle ontmanteling der staalfabrieken te Watenstedt-Salzgitter zal overwe gen als de verantwoordelijke elemen ten voor de onlangs voorgekomen on geregeldheden niet worden berecht. In een Brits communiqué wordt tevens verklaard, dat de hoge com missaris tevens „passende discipli naire maatregelen tegen de Duitse politie die deze schandelijke onge regeldheden liet gebeuren," heeft ge- eist ARRESTATIES *N VERBAND ME7 DE ZAAK WESTERLING Naar heden uit betrouwbare bron werd vernomen heeft de politie te Djakarta de heer A. Breekland, die hoofd was van de immigratiedienst tot aan de söuvereiniteitsoverdracht, in arrest gesteld in verband met de ontsnapping van Westerling naar Singapore. Er verb] Hven thans eni- ee honderden Nederlanders, Indone siërs en Chippen in gevangen ar onder verdenking van een aandeel in de actie van Westerling. Binnen enkele dagen zal onder de titel „De grote onbekende" een Pa as- boodschap van H.K.H. Prinses Wil- helmina in de boekhandel verkrijg baar zijn. Vcor het eerst richt Prinses Wil- helmina zich op deze wijze tot het Nederlandse volk. Door het bestuur van het bedrijf schap voor zaaizaad en pootgoed is besloten een areaalheffing op te leg gen van f 75 Der ha té velde goed gekeurde nootaardanpelen. Door be doelde heffing wordt het pootgoed- egah'satiefonds in stand gehouden en is eea basis gelegd voor een regeling tot stabilisatie van de pootgoedprij zen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien, voorname- melijk in de Noord-Westelijke helft van het land. Langs de Waddenkust af en toe nog krach tige, overigens meest matige Westelyke tot Noord-Westelijke wind Vannacht op verschillen de plaatsen zware en bijna over al lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. BEZOEK KONINGIN JULIANA AAN ENGELAND Volgens de „Daily Graphic" zal het eerstvolgende staatshoofd, dat zal worden uitgenodigd een officieel be zoek aan Engeland te brengen, ko ningin Juliana zijn. DE VERJAARDAG DER PAUSKRONING TE DEN HAAG HERDACHT. Ter gelegenheid van de verjaardag der kroning van Paus Pius XII is gistermorgen in de St. Jacobuskerk te 's-Gravenhage een plechtige H. Mis opgedragen. Leden der regering en van onderscheidene hoge colleges benevens vele leden van het corps diplomatique woonden deze plechtig heid bij. De pauselijke internuntnius gaf een receptie in de nuntiatuur aan de Carnegielaan te 's Graven- hage. De receptie was zeer druk bezocht. O.a. was aanwezig de Hoge Com missaris van Indonesië, mr. Moham med Roem, de grootmeesteres van Hare Majesteit de Koningin, baro- nese van Tuyll van Serooskerken- Boreel, de opperceremoniemeester, baron van Hardenbróek de ceremo niemeester, jhr. de Graeff, en do grootmeester-honorair de heer Jucke- ma van Burmania baron Rengers. Voorts de ministers Van Schaik, Wijers, Joekes èn In 't Veld en het corps diplomatiqe. Tegen het einde der receptie kwam Kardinaal de Jong de internuntius complimenteren. BINNENLAND. Overleden is, 52 jaar Oud, dr D. den Hoed bekend radioloog, genees heer-directeur van het radio-thera- Deutisch instituut aan de Bergweg te Rotterdam. Geruime tijd reeds leed dr den Hoed aan een hartkwaal. Delft heeft zijn 65.000ste inwo ner gekregen. Zij kreeg een spaar bankboekje van f 100. De „Joh. van Oldenbarnevelt", op welk schip Zaterdagmorgen brand uitbrak, zal morgen op de gewone tijd- uit Amsterdam vertrekken. Indien de vogelpest in het Zui den aanhoudt, zullen ongetwijfeld de vluchten rnet postduiven op België en Frankrijk geen doorgang vinden. BUITENLAND. De Israëlitische gezant te Lon den is Zaterdagavond door de Britse politie levenloos aangetroffen. De „vliegende mens", zoals een Italiaan Aldo Villa, zich noemt, wil de Zaterdag te Chieri van een heu veltop vliegen in een toestel, dat met twee fietstrappers werd voortbewo gen De moderne Ikaros werd met een gebroken been opgenomen. In de woestijn van Californle heeft Zaterdag een zandstorm ge woed. Auto's, die er door trokken, zagen er na afloop uit, alsof zij met ruw schuurpapier waren behandeld. Het kankerinstituut te Leuven heeft uit de Belgische Congo 30 gram radium gekregen. Daarmede is het thans het best geoutilleerde in stituut voor kankerbestrijding in Europa. In het Olympia theater te Mi laan werd de 100ste verjaardag van Masaryk gevierd. De communisten leverden hun bijdrage in de vorm van een z.g. „Molotof-cocktail". waardoor brand ontstond. Verder geen onge lukken. In Noord-West Mexico is dyna miet tot ontploffing gekomen, dat gebruikt werd bij het aanleggen van wegen, Twee kinde"en en een arbei der werden gedood. Te Santa Monica (California) is op 78-jarige leeftijd de schrijver Heinrich Ludwig Mann een broer van dc Nobelprijswinnaar Thomas Mann, aan een hartaanval overleden. #et MYSTERIE §g OP DE 34) DOOR GUY HAMILTON Een gevoel van hulpeloosheid be ving Mortlake. De sfeer van geheim zinnigheid waarin hij gehuld was, begonlangzamerhand op zijn zenu wen te werken. Gevaren bedreigden hem en hij wist niet, van welke kant zij komen zouden,noch van wel ke aard zij waren. Aan 't lijstje van verdachte personen was nu weer Agatha Blackett toegevoegd; Algy martelde zijn hersenen af met de vraag, welke rol zij vervulde, 't Kon niet anders, of in de mystterieuze gebeurtenissen, die zich aan boord van de Princess Marina afspeelden, was zij van zeer nabij betrokken. De gezagvoerder gaf door een scherp keelschrapen van zijn ont stemming blijk. „Ugggg... Als u dan zoveel belang er in stelt, mag u weten, dat zij den avond doorgebracht heeft in 't ge zelschap van zekeren mijnheer Ree ves. 'k Heb hem er naar gevraagd en hij bevestigde de verklaring van juffrouw Blackett van A tot Z. Kan 't uw goedkeuring wegdragen?" Algy glimlachte innemend. „Volkomen, 'k Ga direct uitvis sen, wat voor iemand die mijnheer Claude Reeves is. Sinds vanmorgen ben Tc in juffrouw Blackett erg veel belang gaan stellen, 'k Doe 't niet minder in allen, die zich in haar vriendschap mogen verheugen." Hij verliet den kapitein. Wéér moest een naam toegevoegd worden aan de lijst van verdachten, thans die van den heer Claude Reeves. Merkwaardig, piekerde Algy, dat die sinjeur blijkbaar ook al op zeer goeden voet met de jongedame staat, precies als Vaughan Reilly. Dan zouden die twee elkaar óók wel kennen. Mortlake stapte 't sloependek op, zijn ogen terdege den kost gevend. De eersten, die hij in 't vizier kreeg, waren zowaar juffrouw Blackett en Vaughan Reiilly merkwaardig juist de twee met wie zijn ge dachten zich onafgebroken bezig hielden. Zij hadden hun dekstoslen naar een donker plekje getrokken en praatten, op gedempten toon Mortlake ontweek in een breden boog 't genoegelijke tóte-a-téte en keek daarbij den anderen kant uit. 'tWas nergens voor nodig, te laten merken, dat hij hen gezien had. 't Versterkte hem intussen niet weinig in zijn overtuiging, dat do bekoorlijke Aga tha had getracht, hem bij den neus te nemen, toen zij voorgaf, den secre taris van professor Conway niet te kennen; alles wees er nu op, dat zij zelfs op vertrouwelijken voet met hem stond. Algy liep door tot ach teraan, bij de davitS. Hij had gevolg gegeven aan een onverklaarbaren aandrang, dezelfde plek te kiezen, waar den vorigen avond een aan slag op zijn leven gepleegd werd. Maar nu was hij voorzichtiger. Hij leunde met den rug tegen de reeling; niemand zou hem onopgemerkt kunnen naderen. Mortlake had er geen enkel bewijs voor; toch stond het onomstotelijk voor hem vast. Geen ogenblik'ech ter veronderstelde hij, dat zij den moord op Gertrude Dewar had ge pleegd. Dat zij er evenwel meer van wist, naar .alle waarschijnlijkheid zelfs den dader zou kunnen aanwij zen, was voor Algy zo zeker als tweemaal twee vier. Van juffrouw Blackett dwaalden zijn gedachten naar juffrouw Spen cer. Voor den tweeden keer had zij hem nu gewaarschuwd. Hij voelde zich geprikkeld. Wanneer zij van zo veel dingen, die hem betroffen, op de hoogte was, waarom voor den drommel hield zij zich dan zo angst vallig schuil? Overdag, te midden van zijn mede passagiers, wist Mortlake zich veilig. Zodra echter de duisternis ingeval len was, kon 't gevaar hem besprin gen. Hij had er den vorige avond reeds een voorproefje van gehad. „Ze loeren op u" Onwillekeurig her haalde hij juffrouw Spencer's waar schuwing. Zc vager kon 't niet! En waar? In de hut? Met iemand a!s Petrakoff, voor 't minst een hand langer van de onbekende vijanden? Vragen, vragen, vragen! Nog vier dagen zou hij ln die martelende on zekerheid moeten leven! Vier dagen, waarin de dood onafgebroken op hem loerde! Algy maakte zich geen illusies: zijn positie was, op zijn zachtst uit gedrukt, in hoge mate onbehagelijk. Aan de enen kant werd hij verdacht van moord, aan de andere kant er mee bedreigd. Passief blijven zou 't gevaar slechts kunnen vcrgroten.En toen nam Mortlake zijn besluit. Hij was tot nog toe in zaken geweest van dit ogenblik af zou hij een de tective zijn. XI. De avond begon te vallen. Kapi tein Thaves kon nu wel antwoord hebben op zijn tweede radiogram en Algy besloot, eens te gaan infor meren. De commandant stond in de ingang van zijn hut, niet de minste notitie nemend van Mortlake, die familiaar op hem toestapte, een glim lach op dc lippen, 't Vooruitzicht, dat de bordjes verhangen waren en hij nu tot actie zou overgaan, had zijn stemming aanmerkelijk verbe terd. „Iets gehoord op uw tweede radio gram?" „Nog niet. Heel vreemd," De kapi tein zei 't op een toon, alsof hij 't recht hadr Mortlake voor 't uitblij ven van 't bericht verantwoordelijk te stellen. „Troost u, kapitein, 'k Heb geen kans, om van 't schip af te komen," herinnerde Algy den gezagvoerder poeslief. „Tot we in New York zijn, hebt u me onder uw hóede; dat moet een hele geruststelling voor u wezen. Apropos is u bijgeval de reden bekend, waarom juffrouw Blackett gisteravond zo laat haar hut op zocht?" „Jawel. Alleen zie 'k niet in, wat u daarmee te maken hebt, mijnheer Mortlake." „Niet? Nu, ik dan wel. 't Ligt er zelfs dik boven op, zou 'k zo zeggen. Ik sta onder verdenking, kapitein, en 't is niet meer dan natuurlijk, dat ik me daarvan tracht te zuiveren.. Mijn vraag heeft dus wel degelijk beteke nis en 'k ben heel benieuwd naar uw antwoord." Algy rookte sigaret na sigaret. Langzamerhand hadden de weinige passagiers zich van 't sloependek teruggetrokken; de avond was kil. Uit den groten salon klonk gedempt muziek op; 't dansen had een aan vang genomen. Hij grinnikte zachtjes de mooie Agatha zou vergeefs naar hem uitzien Misschien had Reilly zojuist wel 't. lesje met haar gerepeteerd, dat zij tegen zo,n broek je als Mortlake moest opzeggen! 't zou niet lukken! Donkerder en donkerder werd het; 't grootste deel van 't dek leek een inktzwarte ruimte. De lichten aan de top van de mast schenen zo nu en dan naar de sterren te knip ogen. Alles ademde rust, vrede. Toch was Algy op zijn hoede. Er waren lieden aan boord, die den avondvrede misbruikten voor 't uit voeren van snode plannen. Wanneer hem een herhaling mocht wachten ••in wat vier en twintig uur geschied was, dan zouden ze hem iitmaad altans niet onvoorbereid \Inden. 'Wordt vervólgd).

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2