De districten spreken zich uit over de nieuwe competitie-indeling S.J.C. en A.S.C. beide wonnen V.V.L.V. 2 weer kampioen Hoe de eerste klassers speelden Enschedese-Boys kampioen MAANDAG 6 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Het rapport der commissie-Burgwal Het gezinsleven in gevaar gebracht De Vereniging ter behartiging van de belangen van tweede, derde en vierde klasse voetbalverenigingen van het district West I heeft Zater dagmiddag, onder voorzitterschap van de heer J. A. W. Bergvelt, in Krasnapolsky te Amsterdam een bui tengewone vergadering gehouden om het rapport van de commissie-Burg wal te bespreken. De vergadering nam het besluit op de komende bondsvergadering (25 Maart) een amendement op het rap port van de commissie-Burgwal in te dienen en wel in de vorm van de plannen, die de heer Weenink in de Sportkroniek heeft geopenbaard. Wordt door de bondsvergadering het rapport van de commissie-Burgwal met het amendement in stemming gebracht, dan zullen de afgevaardig den van de lagere klassen van het district West I vóór stemmen. Wordt alleen het rapport van ue commissie- Burgwal in stemming gebracht dan zullen zij tegen stemmen. Zoals men weet beoogt het rapport van de commissie-Burgwal in grote trekken het iriStellen van 4 eerste klasse afdelingen van 15 clubs om dan na enige jaren te komen tot 4 afdelingen van 12 clubs. Bij dit rapport is inbegrepen een voorstel om de degradatiewedstrij den af te schaffen, niet de promotie wedstrijden. Het plan-Weenink behelst het in stellen van 5 eerste klasse afdelin gen van 12 clubs, om dan na enige jaren te komen tot 4 eerste klasse afdelingen van 12 clubs. De grootste bezwaren van de ver gadering tegen het rapport van de commissie-Burgwal waren het niet afschaffen van de promotie-wed strijden, het grote gevaar, dat voor het gezinsleven dreigt, indien de eerste klassers verre reizen moeten maken en vooral het voorstel om de 4 eerste klasse afdelingen te onttrek ken aan de werkingssfeer van de districtsbesturen. De heer Cassee (Bloemendaal) stelde voor te eisen, dat in de eventuele toekomstige com missie, die het wedstrijdprogramma van deze 4 eerste klassen van clubs zal bepalen, ook een of meer afgevaardigden van de lagere klas sen zitting krijgen, zodat niet' de eerste klassers zelf hun wedstrijdpro gramma kunnen indelen, zonder re kening te houden met wensen en be zwaren van de lagere klassen. Door enkele afgeyaardgiden Wer den andere voorstellen voor een c petitie-indeling ingediend, maar voorzitter Bergvelt en ook de heer Otto de Vries, die namens de K.N.V. B. de vergadering bijwoonde, meen den, dat „we er niet komen met nu weer dit rapport te verwerpen zon der met iets anders en goeds te ko- De vergadering van district Noord heeft geen gunstige perspectieven opgeleverd voor de aanneming van de nieuwe competitie-indeling vol- 3 de commissie-Burgwal, e overgrote meerderheid dei- aanwezigen, 80 clubs vertegenwoor digend, verzette zich heftig tegen de voorstellen en de enige winst voor de voorstanders was, dat de heren Hek man en Greben in elk geval hun amendementen op het rapport-Burg wal tijdens de komende bondsverga dering in Amsterdam zullen indie nen, zodat misschien hierin nog een kans is voor hen, die de oude com petitie-regeling niet meer willen handhaven. Het plan van de heer Hekman be helst een kampioenscompetitie van 12 clubs die boven 4 afdelingen van eveneens 12 clubs zal komen te staan. Deze kampioenscompetitie zou ge vormd worden uit de 6 nu bestaan de districten, doordat de 2 hoogst geplaatste clubs van dit seizoen uit elk district bij elkaar gevoegd wor den. De 8 overblijvende clubs uit elk district zouden volgens het plan van de commissie-Burgwal worden inge deeld. Na verloop van één jaar wor den de 8 laagst geplaatste clubs van de kampioenscompetitie 2 aan 2 te rug geheveld naar de afdelingen, ter wijl de 2 hoogst geplaatste in deze afdelingen naar de kampioenscompe titie promoveren. De winnaar van de competitie is kampioen van Neder land en kan het volgend seizoen zijn titel verdedigen. Het voordeel van dit plan is de handhaving van 60 eerste klassers, waarmee een twist punt uit de weg wordt geruimd. Het voorstel-Greben omvat de Hoe je't doet... met Mascotte gaat-ie goed handhaving van 6 districten- uitge breid tot 12 clubs met automatische degradatie van de 2 laagst geplaat sten. Na deze competil^es komt een kampioenscompetitie van de num mers 1 en 2 van 6 districten. De op bouw der pyramiden voor de gewone competitie zou voor het Westen (en eventueel het Zuiden) volgens de vorm, 1, 3, 6 en 12 voor de andere districten volgens de reeks 1, 3, 4 en 8 geschieden. De grootste bezwaren der tegen standers van het voorstel-Burgwal waren de vermindering van het aan tal eerste klassers, de vrees voor pro fessionalisme, grote financiële uitga ven en zeker niet in het minst de vraag, of men wel van een amateur voetballer mag eisen 28 competitie wedstrijden te spelen. De ere-voorzitter van Heerenveen de heer Huisman, betoogde dat de aanneming van het plan-Burgwal zou betekenen van de spelers minstens 28 Zondagen en 2 maal 28 trainings middagen uit hun gezin werden ge haald en dat hij uit ideële overwe gingen dit niet goed te keuren achtte. In de te Deventer gehouden ver gadering van tweede, derde en vierde klassers in het Oosten werd het plan- Burgwal met 42 tegen 20 stèmmen aangenomen. De vereniging van tweede, derde en vierde klassers week daarmede af van het besluit der vereniging van de Oostelijke eerste klassers, die besloten had een voor stel in te dienen om de afdelingen op 12 clubs te brengen met een aanvul ling uit de tweede klassers. De enige afdeling waarin belang rijke wedstrijden gespeeld werden,, was de vierde klasse A. Zowel SJC als ASC zetten thans haar overwin ningen voort, de Leidenaars met een 30 zege op Rouwkoop, SJC met 40 op WSB.^ Lisse verraste door een 21 zege op Hillegom, maar BSM ging tegen Archipel ten onder met 30. S. C. J. c. Aren ip el Teylingen Rouwkoop Docos D. W. S. V. V- S. B. Lisse Hillegom B. S. M. ASC bleek te sterk voor Rouwkoop De Leidse Roodzwarten hebben gisteren op Rouwkoop een alleszins ver diende overwinning behaald, een overwinning, die echter dubbel zo groot had kunnen zijn, indien van de ontzaggelijk vele kansen er slechts maar enkele benut waren. Italië slaat België voor de zesde maal 3—1 voor de Italianen Ten aanschouwe van meer dan 65.000 voetballiefhebbers is gisteren in het stadion van Bologna de lan- denwedstrijd ItaliëBelgië ge speeld. Het weer was prachtig en een azuren hemel welfde zich over de stad; maar er stond een vrij krachtige wind. In de 11e minuut wérd Lorenzi die uit een snelle aanval alleen op doel afstormde, door Carré gehaakt, waarvoor de scheidsrsechter 'n straf schop toekende. Tot geweldige te leurstelling van het publiek schoot Annovazzi juist naast maar de Ita lianen kwamen spoedig terug en drongen hun tegenstanders in de ver dediging. Zij toonden zich ware vir tuozen in de balbehandeling, doch wisten hun aanvallen niet af te wer ken. Aan de andere kant deed Cha ves het beter: hij ontfutselde het leer aan Bertucelli en gaf in de 14e minuut met een onhoudbaar schot België de leiding (01). Na een half uur liet Boniperti zich vervangen door Muccinellli, en on middellijk daarna moest de match even onderbroken worden voor een verwonding van Meert, die echter zijn plaats in het doel weer kon in nemen. Een goede aanval der Belgen werd besloten met een schot op doel van Van der Auwera, dat niets op leverde. Aan de andere kant schoot Carapellese naast uit een corner. De Italianen bleven zeer gevaarlijk, zonder echter hun overwicht in punten te kunnen uitdruken, totdat Muccinelli in de 38e minuut de' Bel gische achterhoede verschalkte en de partijen op gelijke voet bracht 1—1. In de tweede helft speelden de Belgen met de zon in de rug. In de 10e minuut schoot Mucci nelli raak uit een voorzet van Lo renzi: 21. Na een kwartier voor kwam Meert op meéstex-lijke wijze een zeker schijnend doelpunt van Amadei; hij hield ook een geweldig hard schot van Muccinelli en onder scheidde zich nog herhaaldelijk door snel en onvervaard ingrijpen. Hij kon echter niet verhinderen dat Amadie in de 18e minuut de bal uit een pass van Carapellese buiten zijn bereik in het net plaatste: 31. Toen er een half uur gespeeld was deden de Italianen het wat kalmer aan en kwam de rode aanval een en kele maal aan 't woord, zonder even wel erg gevaarlijk te kunnen wor den. Onveranderd kwam het einde. Beide landen hebben elkaar thans 6 maal ontmoet en alle zes wedstrij den zijn door Italië gewonnen. Drie van de talloze kansen werden benut En dat tekent weer het gehele ASC- voorhoedespel; onmacht om doelpun ten te maken. Nu is 't waar, Brard speelde deze middag op de rechtsbui tenplaats en ongetwijfeld zou hij, in dien hij dnplaats van v. d. Spek op de midvoorplaats had gespeeld, on getwijfeld zijn kansen wel beter be nut hebben, want nu schoot hij van af de rechtervleugel maar al te dik wijls voor het doel langs inplaats van binnen de palen. Aanvankelijk leek ASC het niet gemakkelijk te zullen krijgen, want de gasten legden een verbazend fel enthousiasme aan de dag, waardoor ASC een half uur nodig had, om in haar spel te komen. Maar het Rouw koop-spel heeft één groot euvel, er wordt teveel in het wilde weggetrapt en dat leidt maar zelden tot succes. Zo ook deze middag niet. Het werd een vlotte, snelle wedstrijd met aan weerszijden aardige aanvallen, waar bij het Rouwkoop-doel het meest in gevaar was. Enkele corners hadden ook al niet het gewenste resultaat en eerst na 35 mini kwam het eerste doelpunt uit een vrije trap van ASC. De Troye ving het leer op en loste een hard schot in de linkerboven hoek, keeper Drillenburg stopte het leer onvoldoende en v. d. Spek liep de bal in het doel (10). Na de her vatting zat Rouwkoop er danig op, maar tot werkelijk gevaar voor het ASC-doel kwam het niet. Wat ASC aan*de andere kant ook ondernam, er bleek aanvankelijk geen doorkomen aan. Vooral spil de Hollander en linkshalf Jansen weerden zich ge ducht. Evenwel, Veighel in de ASC- middenlinie stuwde de voorhoede tel kens weer opnieuw ten aanval, doch •verder dan corners kwam men niet. Uit een daarvan echter plaatste Brard met een lange center naar, Stol, die fraai inkopte (20). De ASC- midvoor doelpuntte onmiddel lijk daarna opnieuw, doch de scheids rechter had reeds voor hands geflo ten. Aan de andere kant kreeg de V. V. S. B—S. J. C. 0—4. In een eerlijke en faire strijd heeft SJC door beter spel, de Bavo-men- sen met 40 weten te kloppen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op, waarbij SJC twee kansen wist te benutten, terwijl WSB zich kansen wist te scheppen, welke echter door te kort spel en door het uitstekende doelverdedigen van de SJC-keeper, geen succes opleverden. Voor de rust waren het twee harde schoten, die keeper Meeuwisse moest laten pas seren, respectievelijk van H. Groe- newoud en Alkemade. Na de rust kwam SJ'C geweldig opzetten en was het meest in de aanval. Doelpun ten konden daardoor niet uitblijven en deze kwamen ook, na een kwar tier schoot de SJC-linksbuiten on houdbaar in (03). SJC bleef domi neren en het enthousiasme, waarme de de VVSB-spelers streden kon daaraan niets veranderen. Even voor het einde was er weer een hevige aanval op het WSB-doel, waaruit H. Groenewoud met een hoog schot, onhoudbaar in het doel een einde maakte. (04). Hiermede was het pleit definitief beslist en WSB had verdiend verloren. Door dit resultaat is het er voor WSB niet beter op geworden, want het zal nog danig op zijn tellen moeten passen anders komen er nog degradatiewedstrijden. Volgende week tegen Hillegom, zal er uit een ander vaatje getaot moe ten worden! Graaf van Rouwkoop een kans, toen de ASC-keeper de bal wilde weg trappen doch miste, maar de Voor schotenaar sloeg de bal met de hand in het doel.... Dadelijk weer een aanval van ASC, de Troye schoot in langs de keeper, doch linksback Hen driks trapte het leer van de doel lijn weg. De belegering van het Rouwkoop-doel hield aan, tal van schoten, werden gelost. Toen kreeg Brard een fraaie kans, hij ondernam een soloren, passeerde de keeper, maar zag toch nog kans de bal langs de buitenkant van de paal te trappen. Weer volgde een ASC-aanval, de Troye schoot hard tegen de boven lat, maar Brard zette opnieuw voor en uit een kluwen van spelers kwam de bal ten slotte in het doel (30). Met deze stand kwam ten slotte het einde. 15 *8 5 2 21 12 10 0 2 20 15 7 3 5 18 13 6 3 4 15 13 5 4 4 14 15 4 6 5 14 14 4 5 5 13 15 5 3 7 13 14 4 3 7 11 14 2 7 5 11 12 1 3 8 5 In de 4e klasse C won DSO met 20 van Vogel en Naaldwijk ver loor opnieuw, zodat de Zoetermeerse club weer twee punten uitliep. De stand aan de kop is nu: D. S. O. 14 12 1 1 Naaldwijk 15 10 1 4 D. H. L. 15 7 1 7 Te Werve 14 6 2 6 Lugdunum ten slotte won met 21 van Velo, maar of het nog zal helpen? DE UITSLAGEN. West 2e klasse A: CWOvermaas 14; EBOHDFC 1—1. 2e klasse B: Sliedrecht—Fortuna 2>0; QuickDHC 10; Excelsior Gouda 3—2: RFC—ODS 2—2; Coal— HW 2—2. 3e klasse A: TYBBHillinen 22. 3e klasse B: CromvlietBMT 10; TexasHPSV 43 Hollandiaan VCS 0—7, 3e klasse C: Westerkwartier VIOS 2—2. 4e klasse A ASCRouwkoop 30; B'SMArchipel 03; HillegomLisse 1—2; WSB—SJC 0—4. 4e klasse B: WilhelmusSOA 60; RijswijkZwart Blauw 21; VVP Alphia 43; HDVWoerden 11. 4e klasse C: DONKKranenburg 1—2; DSO—Vogel 2—0; DHL—Naald wijk 20; GouderakLenig en Snel 3—5. 4e klasse E: SpoorwijkVDV 10; LugdunumVelo 21. 4e klasse F: SIOD—NHS 4—2; ONITVEP 10; Hermandad—Oude water 10. Om de KNVB-beker, 3e ronde: LDWSGSV 1—1. Van links naar rechts: achterste rij: J. Stouthamer, B. Lamboo, P. van Leeuwen, J. de Bruin, H. Langver (reserve). Midden: C. Karremans, J. v. Bemmelen. Th. de Bruin, J. Valentijn. Vooraan zittend: R. Barreveld, C. v. d. Meer, Fr. Mens. Door met 31 van Lisse 2 te win nen heeft VVLV 2 de genodigde punten om kampioen te worden van I.D. in de wacht gesleept. VVLV 2 is thans voor de derde keer in suc cessie kampioen. Toch zag het er eerst nog naar uit dat VVLV 2 Lis se 2 niet zou verslaan, want voor de rust was Lisse constant in de meerderheid, alhoewel Lisse 2 ook geen doelpunten wist te scoren. Of zenuwen VVLV parten speelden? In ieder geval het plaatsen van de bal was slecht en het verband in de ploeg was zoek. Zo ging de rust met 00 in. Na de rust werd de strijd voortgezet en het was een Lissenaar, die het eerste doelpunt wist te maken. Keeper van der Meer was uitgelopen om de toege schoten bal te stoppen, maar de Lissenaar liep door en schoot in (10). Nog geen minuut later ziet echter de rechtsbuiten van WLV Stouthamer de kans schoon en met een goed schot scoort hij de ge lijkmaker (11). Nog zal er gevoch ten moeten worden en na ongeveer minuten komt de bal bij J. West I: ZeeburgiaADO 23. West II: NeptunusHBS 00. Oost: Quick N.-AGOW 4—1. Go AheadEnschede 02; Enschedese BoysHeracles 10; Hengelo NEC 1—1. Enschese B. 17 13 Heracles 17 10 A.G.O.V.V. 17 6 Enschede 17 6 Hengelo 17 5 Wageningen 16 6 Zw, Boys 16 5 N. E. C. 17 5 Go Ahead 17 4 Quick 17 3 28 35—12 23 24—13 18 25—26 17 20—19 17 19—22 15 21—22 14 21—27 14 16—19 12 21—31 10 23—34 Zuid I: KerkradeBrabantia 03; LimburgiaRBC 10; Helmondia NO AD 3—0; WV—MW 3—2. Limburgia 16 P. S. V. 16 M. V. V. 16 V. V. V. 14 R. B. C. 16 NO AD 16 Sitt. Boys 15 Brabantia 16 Helmondia 17 Kerkrade 16 .0 2 4 22 32—19 9 3 4 21 47—14 8 3 5 19 32—21 7 2 5 16 31—31 6 4 6 16 22—22 5 6 5 16 19—21 6 2 7 14 32—43 6 2 8 14 19—27 5 3 9 13 17—20 3 1 12 7 22—55 Zuid II: EindhovenJuliana 30; Maurits—NAC 0'0; Longa —BW 12; BleyerheideWillem II 13. Maurits 16 11 2 3 24 36—18 Willem H 16 10 1 5 21 43—22 B.V.V. 15 8 4 3 20 25—13 Longa 17 7 5 5 19 22—26 Eindhoven 15 6 5 4 17 30—23 T. S. C. 15 6 4 5 16 23—25 N. A. C. 16 3 8 5 14 18—18 Bleyerheide 16 4 5 7 13 24—27 Sp. Emma 16 2 4 10 8 14—39 Juliana 16 1 4 11 6 13—37 Noord: LeeuwardenSneek 11; Frisia—GVAV 0—1; Be Quick—HSC 2—1. Heerenveen 15 14 G. V. A. V. 15 7 Be Quick 16 8 Leeuwarden 14 6 Achilles 15 6 Sneek 13 4 Velocitas 13 5 Frisia 13 5 H. S. C. 15 5 Friesland 15 0 0 1 28 76—18 5 3 19 32—18 2 6 18 38—33 3 5 15 32—23 2 7 14 30—33 5 4 13 35—28 2 6 12 23—29 2 6 12 20—27 2 8 12 25- 1 14 1 8—72 ENSCHEDESE BOYS KAMPIOEN. Het elftal van Enschedese Boys, dat de kampioenstitel van zijn af deling behaalde. Stouthamer die keurig voorzet en Paul van Leeuwen knalt met een hard schot in (21), Maar Lisse geeft niet op en nog een maal zal de keeper van Lisse moeten „vis sen", wanneer weer van de rechter vleugel de bal hoog wordt voorge zet en deze met goede kopstoot van J. de Bruin in het doel verdwijnt. (31). Nu begint de achterhoede van Lisse op te dringen en weet daarmede verschillende aanvallen van WLV „met buitenspel" af te weren. Maar ook de achterhoede van VVLV moet er aan werken om Lisse geen kans meer te geven. Het spel golfde nog even over en weer, maar doelpunten werden niet meer gemaakt en toen dan ook het eind signaal weerklonk, was dit voor VVLV 2 en voor zijn supporters een blij einde. De heer L. A. Mooy was door het dagelijks bestuur aange zocht de spelers te feliciteren. In een korte maar hartelijke toespraak wenste hij alle spelers geluk met het behaalde kampioenschap en bood de aanvoeder Paul van Leeu wen een bouquet bloemen aan. HILLEGOM—LISSE 1—2. Ten aanschouwe van enige dui zenden toeschouwers werd deze be langrijke derby in Hillegom gespeeld- Nadat een vrije trap, goed door v. d. Berg genomen, door de Hillegomse doelman over de lat gewerkt werd, namen de Lissenaren reeds na acht minuten op onverwachte wijze de lei ding, toen de uitstekend spelende midvoor Kapteyn de uitgelopen doel man met èen kopbal passeerde (01) Enige minuten voor de rust werd het zwoegen van Hillegom beloond, Gei- lings had niet veel moeite het leder in het verlaten Lisse-doel te plaat sen (11). Na de hervatting bleef de strijd zeer aantrekkelijk en spannend Een prachtkans werd door de Hille- gom-voorhoede gemist, maar de Lisse midvoor P. Kapteyn bekroonde zijn goede spel door met een scherp schuin schot Lisse opnieuw de leiding te bezorgen (12). Dit doelpunt werk te wel wat deprimerend op de thuis club, daar de Lisse-aanvallen talrij ker werden. Dofferhoff van Lisse werd een kwartier voor het einde nog vervangen door v, d. Lans. V.V.P.—ALPHIA 4—3. Het is aan de Alphiaploeg niet mo gen gelukken bij "VVP de zege voort te zetten. De technisch iets beter spelende Hagenaars wisten de klei ne foutjes in de Alphia-achterhoede op de juiste wijze uit te buiten ten eigen voordeel. Toch pleit het voor de Oranjehemden, dat de gasthe ren pas in de laatste minuten van de strijd het winnende doelpunt wisten te scoren. Uit een strafschop wegens hands van Goedhart openden de Hagenaars de score (10). Alphia blijft goed partij geven met als re sultaat, dat nog voor de rust de Jong na goed werk van Rijsdam gelijk kan maken (11). In de tweede helft blij-ken de doel punten wat goedkoper. Vrij spoedig is het de middenvoor der thuisclub, die weer scoort (21). De Hertog brengt echter met een keihard schot de partijen weer op gelijke voet (22). Uit een voorzet van de links buiten kopt de rechtsbinnen even later het leder keurig in en hier mede hebben de gastheren opnieuw de leiding, maar ook dit keer zal Al phia nog weer gelijk maken bij een algemene worsteling voor het VVP- doel (33). In de laatste minuut geeft Martens geheel onnodig een hoekschop weg aan de tegenpartij waaruit deze zowaar het winnende doelpunt weet te scoren (43). Waarmede tevens het einde komt. U.V.S. 3—Alphen 2 0—3. Dank zij een tweetal prachtige doelpun ten van P. van Klaveren, in de eer ste helft gescoord, beide uit inge kopte ballen, heeft Alphen 2 kans gezien bij U.V.S. 3 de beide punten vandaan te halen. Hiermede staat het elftal van Alphen nu uitstekend aan de kop. LUGDUNUM—VELO. 2—1. In een slappe vertoning is het Lug dunum toch nog gelukt een kleine overwinning te behalen, alhoewel na rust Velo alles op alles zette, om een beter resultaat te bereiken. Reeds na de aftrap was het te zien, dat Velo de huid zo duur mo gelijk zou verkopen en waar het bij de thuisclub ook nu in de voorhoede niet wilde vlotten'kwamen- de doel punten zeer schaars. Ongeveer na 2 min. spelen zette Quist goed voor en was het Verhoe ven, die zijn club de leiding gaf (10). Bij een volgende aanval for ceerde Quist 'n hoekschop, en deze bracht de bal bij Redel, die hard in schoot, wel redde de Velo-keeper, maar hij kon de bal niet klem vast krijgen en ondanks de hulp van zijn linkshalf constateerde de scheidsrech ter doelpunt 20. Na rust kwam Velo meer in de aanval en als bij een schot van de linksbuiten, ook Oudshoorn de bal niet onder controle kan krijgen, schiet de midvoor onhoudbaar in 21.. Velo voelt de kans voor een be ter resultaat en zet alles op de aan val. Ondanks vele kansen (ook Lugdunum verkreeg er nog vele), kwam in de stand geen verandering en bevocht de thuisclub een meer dan gelukkige overwinning. LD.W.S.G.S.V. 11. Op wel zeer gelukkige wijze overleefde het Goudse G.S.V. de 2e bekerronde, want de Leidenaars speelden beduidend beter dan de in degradatiegevaar verkerende 3e klassers. De Leidse doelman kreeg vrijwel geen schot te verwerken, terwijl de Goudse doel- verdediger, talrijke moeilijke situa ties kreeg op te lossen. L.D.W.S. speelde een goed open spel, terwijl G.S.V. meer door het centrum succes trachtte te bereiken, maar dan stopperspil Flippo steeds als onoverkomelijke struikelblok ontmoette. Na een half uur nam LDWS de lei ding toen J, v. d. Weyden van een leelijke fout van de Goudse doel man profiteerde. Tot de rust bleef LDWS iets ster ker, maar de thuisclub liet enkele mooie kansen door slecht schieten onbenut. Na de thee gaf de thuisclub weet meestal de toon aan, maar kon dooi onvoldoend afwerken van de aan vallen geen succes boeken. Ook de G.S.V.-aanval kreeg geen gelegenheid om gevaarlijk te wor den, dank zij uitstekend ingrijpen van de oranje-blauwe verdedigers. Op verrassende wijze ontstond nog de gelijkmaker toen een hoge trap op het LDWS-doel door de GSV-mid- voor naar de linksbuiten werd ge kopt, die een mooie kans kreeg, en daarvan profiteerde. LDWS kwam daarna nog ver woed opzetten maar kon toch geen succes meer boeken 11. SCHAATSENRIJDEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1951 IN AMERIKA. Het bestuur van de International Skating Union vergaderde te Londen, waar besloten is de volgende we reldkampioenschappen in het hard rijden in Amerika te houden, name lijk te Colorado Spring. Het volgend congres van de ISU wordt in Mc' 1951 te Kopenhagen gehouden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5