De bouw van goedkope woningen te Lisse RECHTZAKEN SPORT Heetgebakerde voetballers Het waterpolospel onder de nieuwe regels WOENSDAG 1 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 De door het Architectenbureau Paardekooper-Barnhoorn te Lisse ontworpen en officieel goedgekeurde plan tot de bouw van 73 woningen, zullen ge'.ouwd worden in „De En gel" achter de Nic, Damesstraat. De indeling van de huizen blijkt uit de bovenstaande tekening. Op de plat tegrond is links de beneden-, rechts de bovenverdieping. Indien de voor geve1 cp net Noorden, Noord-Oosten of Noord-Westen ligt is er een klein raam in de voorgevel en een groot raam in de achtergevel. In alle an dere gevallen is er een groot raam in de voorgevel en een klein raam In achtergevel. De diepte van de woonkamer is zo groot, dat er een deling mogelijk is in een zitt óek en een eethoek. De keuken is werkkeuken. Er is een ver diepte kel'Jerkast onder de trap. Naar bovenverdieping leidt een rechte steektrap. De slaapkamers zijn ge schikt voor ouders met 4 volwassen of 6 kleine kinderen. De afwerking van de hu.zen is normaal, maar so ber In alle kamers zijn borda plafonds De keuken is ingericht met beton* emaille. Er is in het huis een douche- bak De kast-elementen zijn fabriek matig. Kr wordt aan deze huizen normaal schilder- en behangwerk be steed. De riolering is voor elk huis afzondei lijk. Tekeninger architectenbureau Paar dekooperBarnhoorn te Lisse. VERENIGDE VERGADERING DER STATEN GENERAAL. In het gebouw van de Tweede Kamer werd een Verenigde Verga dering gehouden van de Staten-Ge- neraal. Vele leden woonden deze vergadering bij. Er werd geloot voor de samenstelling van de zeven afdelingen uit beide Kamers, waar in de openbare behandeling van de onlangs ingediende wetsontwerpen op het regentschap en de voogdij zullen worden voorbereid. DE GENERAAL STAPTE UIT. Generaal mr. H. J. Kruis, die gis teren van vacantie in België terug kwam, zag op de Meerssenerweg te Limmel bij Maastricht de versierde ouderlijke woning van de uit Indo nesië teruggekeerde wachtmeester J. Durlinger. De generaal, die in ge zelschap was van zijn echtgenote en een kapitein-adjudant, liet de auto stoppen en stapte het huis binnen. Hij informeerde naar de weder waardigheden van de Maastrichtse militair en sprak ongeveer een half uur met Durlinger en zijn ouders. MILITAIRE BEGRAFENIS OP DE GREBBEBERG. De stoffelijke resten van 29 in Frankrijk gesneuvelde Nederlandse militairen, die aanvankelijk daar waren begraven, hebben gisteren op de militaire begraafplaats aan de Grebbeberg hun laatste rustplaats gevonden. De meesten van hen zijn als viieger na de oorlogsdagen van Mei 1940 naar Engeland gegaan en hebben het leven voor het vaderland gelaten in gevechten boven Frank rijk. Er was voor deze begrafenis, die met militaire eer geschiedde, zeer veel belangstelling uit militaire krin gen. BINNENLAND Een dodelijk verkeersongeluk is gebeurd bij de Klomp. De 38-ja- rige Oostenrijker A. Pieker uit Den Haag kwam met zijn personenauto onder een vrachtwagen terecht. De auto werd vermorzeld. De bestuur der was op slag dood. Een 72-jarige zwakzinnige uit Tilburg is op de weg bij Berkel- Enschot bij het plotseling overste ken door een auto overreden. Hij moet op slag dood zijn geweest. De rantsoenering van Ess-ko- len is opgeheven. Thans zijn alleen anthraciet en eier-briketten nog ge rantsoeneerd. De prijzen zijn vrij voor huis- brandturf en de handelsmarges van sigaren, kerftabak en kunstmest stoffen. Dat alles met ingang van heden. Te Den Haag is op de Loos- duinseweg overreden een wielrij der, de 69-jarige P. J. Z., die plot seling een zwenking naar links maakte. De getroffene is vrij spoe dig overleden. Het Kath. Huisvestingscomité overweegt de opname van buiten landse kinderen voort te zetten, als de Centr. Raad Buitenlandse Kin- derzorg op 1 April opgeheven zal zijn. De hoge aardappelprijzen heb ben een sterk verminderd gebruik tengevolge. Naar schatting is het gebruik in de grote steden tot 50 a 40 procent gedaald: Tengevolge van geruchten over een tekort aan aardappelen hebben speculanten grote partijen opgekocht en ook ve le boeren houden hun aardappelen vast in de hoop, dat de prijzen nog zullen stijgen. Als men gaat ham steren. De Nederlandse televisie-zen der zal, dat staat volgens „Trouw" nu wel vast, te Jaarsveld (Lopik) komen. Zeker niet vóór September zal de televisie haar intrede doen. Vervalsers van koffiebonnen zijn te Amsterdam aangehouden. In een kelder vond men een volledige druk-inrichting. Revolverschoten knalden door nachtelijk Amsterdam, toen agenten in een politiewagen een dronken automobilist achtervolgden. De dronken man botste met zijn wa gen tegen een boom, maar bleef ongedeerd. Een jeugdige kantoorbediende, 18 jaar, is te Venlo gearresteerd. Hij had 's middags gezien, dat men de sleutel in de brandkast had la ten steken, 's Avonds is hij door het W.C.-raampje naar binnen geklom men waarna hij met het in de brandkast aanwezige geld (f 3400,) is verdwenen. Hij leefde er royaal van en heeft voor f 1300 opge maakt. BUITENLAND Gisteren was er alarm bij de Londense brandweer; er was brand in het Lagerhuis. Heel erg bleek het niet te zijn. er braadde iets in de kel der, waardoor de vergaderzaal vol rook kwam te staan. De eerste helicopterdienst ter wereld, georganiseerd door de British European Airways, zal 1 Juni a.s. in Engeland worden geopend en wel tussen Cardiff en Liverpool. Op de voorjaarsbeurs te Leipzig, die 5 Maart geopend wordt, zal een dieselmotortje met een gewicht van 30 gram en een cylinder-inhoud van 0,2 cm3. te zien zyn, alsmede een schrijfmachientje van minder dan 5 cm. hoog en een gewicht van onge veer 4 kilo. Friedrich Ebert, burgemeester van Oost-Berlijn, heeft de plechtig heden ter herdenking van de sterfdag van zijn vader Friedrich Ebert, wij len de eerste president van de Duit se republiek, verboden. De Franse nationale vergadering heeft met 366 tegen 202 stemmen een communistische motie, om de verkoop van coca cola in Frankrijk te verbie- bieden, verworpen. VEROORDEELDE SNIJDT ZICH IN DE POLS. Gistermorgen heeft de Utrechte naar W. van D. nadat hij in de zit tingszaal van het gerechtshof te Amsterdam hoorde dat hij tot acht maanden gevangenisstraf was ver oordeeld wegens diefstal van een radiotoestel, zich met een mesje de linkerpols opengesneden. Onmiddellijk schoot de parket wacht toe. Deze bracht de man, die deerlijk bloedde, buiten de zaal. Met spoed werd hij overgebracht naar het Huis van Bewaring, waar een dokter de eerste hulp verleen de. Hij bleek de polsslagader niet te hebben geraakt. De man was aanvankelijk door de rechtbank tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Hij had een klein stukje van een scheermes onder de nagel van zijn duim ver borgen. Bij fouillering voor hij van morgen voor het Hof verscheen, was het niet gevonden. HAAGSE POLITIERECHTER. Internationaal conflict. Een En gelse dame zei in een winkel te Kat wijk aan Zee woorden die een dame niet passen en de daden waren nog minder daarmee in overeenstem ming, want de echtgenote van de winkelier werd geslagen. Toen de winkelier haar beval zijn zaak te ver laten, weigerde de Engelse aan dit duidelijk Hollands gesproken bevel te voldoen. Toch stonden zowel de winkelier als de dame terecht, want beiden hadden een aanklacht ingediend, de winkelier vanwege het feit, dat hij de dame in kwestie zou hebben mishan deld en de dame, omdat zy huis vredebreuk had gepleegd. Het werden twee ontkentenissen, in elk geval geen bekentenissen, want de winkelier zei, dat hij misschien per ongeluk de dame een duw had gegeven, terwijl de dame beweerde het Hollandse bevel niet te hebben verstaan. Overigens was zij er wel het slechts afgekomen, want door de klap op-het oor, was zij gedeeltelijk doof geworden. Daarmee rekening houdend vroeg de Officier tegen de vrouwelijke veriachte ƒ5 boete, het geen zij ook kreeg, terwijl wat de winkelier betreft die na een eis van 30.boete, er met ƒ20.af kwam. Op het 3-Octoberfeest.De monteur N. van P. te Leiden had op 3 October een bejaard man een stevige mep op diens hóófd gegeven, hetgeen" voor beiden de feestvreugde zal hebben vergald. Voor van P. had dit een nasleep, want vanwege de m5shandeling op die feestdag stond hij terecht De jongeman had zich geposteerd op het Levendaal, waar men echt rijen dik stond. Daarom wilde het slachtoffer met vrouw en kennissen naar de andere kant van de straat, waar minder mensen stonden. Doch v. P. weigerde het gezelschap te laten passeren en toen dit tóch gebeurde, had hij de man op het hoofd gesla gen. Nu beweerde van P., dat het slachtoffer hem met een kist had ge slagen, doch zowel het slachtoffer als een getuige noemden dit een puur verzinsel. Na de klap had het slacht offer wel met de k*st gedreigd. De Officier merkte op, dat ver dachte wel alle reden hgeft om zich „mak" te houden, want als ex-poli tieke delinquent, die bij de vijande lijke Kriegsmarine diende en voor waardelijk in vrijheid is gesteld, past het zeker niet om Nee' danders nog te gaan mishandelen. De eis luidde ƒ30 boete of 20 dagen hechtenis; het vonnis 25 boete of 10 dagen hech tenis Het stukje spek. Toen de slager H. te Rijnsburg de fabriek verliet, waar hij werkte, had men zijn „dik heid" niet vertrouwd en na visitatie bleek hij een stukje spek van pl.m. een pond te hebben meegenomen en verborgen. Omdat dergelijke dief stallen streng tegen gegaan moeten worden en in de fabriek regelmatig werd gestolen, eiste de Officier zes weken gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot een maand gevan genisstraf. renden de reserves van Costa Rica het veld op en een vuistgevecht was. er het gevolg van. De politie dreef de toeschouwers, die zich er even eens mee gingen bemoeien, van het veld, waarna de ploeg van Cu rasao zich opstelde om de wedstrijd te hervatten. Het team van Costa Rica weigerde echter door te spe len, zodat de ontmoeting gestaakt werd. Nader werd gemeld, dat de zaak aan het Olympisch Comité der Spe len ter arbitrage zal worden voorge legd. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Volgens een medewerker van de Daily Graphic is het nog niet geheel zeker, dat de eindronden van het Tournooi om de Jules Rimet dit jaar inderdaad te Rio de Janeiro zullen worden gespeeld. Er zouden name lijk moeilijkheden zijn ontstaan met betrekking tot de overdracht van de viezen en de huur van het nieuwe stadion in de Braziliaanse hoofd stad. De heer K. J. J. Lotsy deelde ons r.aar aanleiding van dit bericht uit Engelse bron mede, dat inderdaad aan Brazilië is gevraagd vóór 1 Maart een verklaring van zekerheidstelling aan de FIFA te verstrekken, waarbij de bedragen, die uit de recette wor den betaald, ook werkelijk zullen kunnen worden overgemaakt Mocht, aldus de heer Lotsy, die voorzitter \an de Commissie voor de Organi satie der Wereldkampioenschappen is, Brazilië deze verklaring niet ver strekken, dan zullen ongetwijfeld op de bijeenkomst van het bestuur óer FIFA en van de speciale com missie, welke op 18 en 19 Maart te Zurich bijeenkomen, harde noten worden gekraakt. LEIDSE VOETBALBOND. NAGEKOMEN UITSLAGEN. Zaterdag 25 Februari. Senioren: 1 A: Kouderkerk 1—T D 1, 32; Woubrugge 1Valken B. 1, 0—2. 1B: Katwijk 2—ARC 3, 2—1; Lei den 2Lisser B: 2, 52; Ter Lsede 2Quick B. 3, 1—2; RCL 2Rijnsb. B. 3, 5—2. 2 A: Leithen B. 1Leiden 3, 22. 2 B: Lisser B. 3—SVOW 2, 2—1. 3 A: SVOW 3—VWS 3, 1—1; Noordwijk 5Quick B. 5, 23. 3 B: Quick B. 6—GWS 2, 1—2. 4 A: Lisser B. 4Rouwkoop 2, 13; Rijnsb. B. 5RCL 6, 40. 4 B: Leitheti B. 2Quick B. 7, 0—3. Junioren: A. Rouwkoop ALis ser B. A 00; Katwijk AQuick B., A 03; Rijnsb, B. ANoordwijk A 0—0. B: Woubrugge ARCL A 10; TAW A—ARC B 1—2. Katwijk B—Kagia A 00; Rouwkoop B—Leiden 04. Adspiranten a: Koudekerk a- Alphia b 62; RCL aARC a 24; TAW aWoubrugge a 03. Zondag 26 Februari Junioren: A: Alphen ARooden- burg A 31; LFC ALugdun. A, 13. B: Roodenb. BUVS D, 4—0. C: LDWS A—UVS E 1—1. De carste kampioenen. S.J.C. a, adspiranten afdeling i, behaalde als eerste het kampioenschap van Incident te Guatemala in de strijd tegen Curasao Meer dan 5000 woedende toeschou wers stormden het veld op om de partij van Curasao te kiezen bij een handgemeen tussen de spelers van Curagao en Costa Rica in een voet balwedstrijd van de Midden-Ameri kaanse spelen. Drie minuten voor het einde, toen Costa Rica met 10 voorstond, moest de wedstrijd ge staakt worden. Het relletje on'stond toen Caletta Molina van de ploeg van Costa Rica in botsing kwam met de Curagaose keeper Hato, die neerviel en op een baar van het veld moest worden ge dragen. Toen verscheidene van zjjn ploegmaats Molina wilden aanvallen haar afdeling. Lisse 5 werd kam pioen in afdeling 4D. Proficiat! VNL. De training wordt tijdens de vasten op Donderdagavond ge houden. De asp. van 6.307.30 uur, de Jun. en senioren om 7.45 uur, in de zaal Os- en Paardenlaan. SKI. EEN SPRONG VAN 124 METER. De Oostenrijker Willi Gantschnigg heeft gisteren te Oberstdorf een sprong gemaakt van 124 meter, de grootste afstand die ooit in dit onder deel gehaald is. De Zwitserse crack Fritz Tschannen had het destijds tot 120 meter gebracht. SCHERMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GENT. Zondag a.s. worden te Gent inter nationale wedstrijden gehouden op sabel en degen om de Coupes Al- bert et Robert Feyerick. Aan deze wedstrijden nemen deel onze landge noten Kuypers, Vincent, Snijders, v. Vliet, allen van Parade et Riposte uit Den Haag alsmede Dwinger en Hopman, beiden van D.O.S. uit Am sterdam. WIELRENNEN DE TROPHEE EDMOND GENTIL 1949 VOOR HARRIS. De jury van de internationale wielertrophee Edmond Gentil, een wisselprijs voor de beste prestatie van het jaar, kwam gisteren te Pa rijs bijeen om de renner te kiezen, die als beloning voor zijn verrichtin gen in 't jaar 1949 de trophee voor een jaar in zijn bezit krijgt. Candi- daten waren Harris (Gr. Br.) wereld kampioen sprint; Coppi (It.) win naar Tour de France en Van Steen bergen (België) wereldkampioen op de weg. Frankrijk had geen candi- daat gesteld. Na de eerste stemming ging Har- ris aan kop met 12 stemmen, gevolgd door Coppi (9 stemmen)) en Van Steenbergen (2 stemmen). Er wa ren twee stemmen blanco). Een tweede stemming was thans nodig. Het resultaat hiervan was: Harris 15 en Coppi 10 stemmen. Van Steenbergen kreeg geen stem. Hier door kwam Harris voor een jaar in het bezit van de wisselprijs Edmond Gentil. In 1946 werd de trophee voor de eerste maal uitgereikt. De Belg Mas- sin was toen de gelukkige. In 1947 was het Coppi en in 1948 de Belg Schotte. TAFELTENNIS „Steeds Vooruit" (Warmond) Wie gedacht had St. V. 2 kampioen' van 4B te zien worden, heeft zioh vergist, want verleden week stelde zij haar aanhang danig teleur door met 73 van BAT 1 te verliezen, Door deze nederlaag heeft ATTC 2 de leiding van 4B overgenomen. Al le ogen zijn nu gericht op St. V. 1 dat verleden week met 91 van Match 2 won, deze week rust heeft en Zaterdagmiddag 11 Maart in Was senaar uit zal maken of Tempo 3 of St. V I kampioen zal worden. St. V. 1 heeft aan een gelijk spel genoeg. Programma: St. V. 2—Match 1 en St. V. 3—ATTC 3. Optimisme over Nederlands Zevental In verband met de wedstrijden om u'e J. P. Hauserbeker. die voor Zate* dagavond te Amsterdam zijn georga niseerd door de zwemvereniging „Dolfijn" werd gistermorgen een persconferentie gehouden, waarop de trainer van het Nederlandse watèr- polozevental, Frans Kuyper, iets heeft verteld in verband met de wij ziging van de spelregels. Frans Kuyper is optimistisch ge stemd over de toekomst van het Ne derlands waterpolozevental naar aan leiding van een drietal bijeenkom sten van jeugdige spelers. „Deze jon gere spelers hebben zich sneller aan de nieuwe spelregels aangepast en van de 25 jongens, die op de bijeen komsten waren, kunnen wij er zeker 20 van goed gebruiken", zo vertel de hij. Deze jeugdbij eenkomsten zijn in middels al weer stopgezet omdat de nodige financiën ontbreken. Om toch deze spelers onder controle te hou den wordt nu wekelijks, een negental in staat gesteld deel te nemen aan de training van het Nederlands zeven tal in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam. Wat betreft het invoeren van de nieuwe spelregels die in hoofd zaak inhouden, dat het spel levendi ger wordt en overtredingen dadelijk v;-orden gestraft zei Frans Kuy- per: „Indien de scheidsrechters zich spoedig kunnen inwerken, zie ik van het toepassen dezer spelregels in de toekomst voor het Nederlands zeven tal geen nadelige gevolgen". Wat de nabije toekomst zal brengen kunnen we Zaterdagavond reeds zien, want dan wordt de eerste internationale wedstrijd onder de nieuwe spelregels gespeeld tussen de officieuze landen teams van België en Nederland, res pectievelijk de „Dolfijnen" en de „Kikvorsen". In België en Frankrijk heeft men zich ook reeds ernstig toegelegd op het spelen onder de nieuwe spelre gels, in tegenstelling tot Italië, waar men er nog mee moet beginnen. In Frankrijk bijvoorbeeld werd de bekende club „Enfants de Neptunes" voor het eerst in 23 jaar door een Pa- rijse ploeg geklopt, toen onder de nieuwe regels gespeeld werd Wat betreft de wedstrijden om de Hauserbeker vernamen wij het vol gende: Voor het eerst zal op deze wed strijden het nummer 4 x 100 meter wisselslagestafette worden gezwom men in de volgorde 100 meter rug slag, 100 meter schoolslag, 100 meter vlinderslag en 100 meter vrije slag. Op de persoonlijke nummers is een internationale inschrijving, namelijk van de Belgische zwemster Raymon- de Vergauwen op de 200 meter schoolslag. Zij krijgt als tegenstand sters Jannie de Groot, Tonny Hom en Nel van Opstal. Op de 200 meter vrije slag heren starten Bollen, Knapen, Tjebbes, Ra demaker en Rinus van Daatselaar. Op de 100 meter rugslag dames vormt de grote attractie het uitkomen van Geertje Wielema, die ook op de 100 meter vrye slag start Op de rugslag heeft zij als voornaamste tegen standsters Greetje1 Galliard en Joke de Korte en op de vriie slag moet zij het opnemen tegen Hannie Termeu- len, Annie Veldhuizen en Willie Lan- gerveld. In het reeds gepubliceerde Kik vorsenteam is één wijziging gekomen. In de achterhoede zal B. Korevaar worden vervangen door Hennie Ke telaar. De directeur van het sportfondsen- bad-oost, de heer E. van Es, deelde voorts mede, dat het wedstrijd- en trainingsfonds van de KNZB ruim een half jaar na de oprichting reeds over een kapitaal van 6000.be schikt, waarbij zijn inbegrepen de 1000.die direct door mr. Bie renbroodspot in dit fonds werd ge stort. Aanvankelijk hadden 18 sport fondsenbaden zich bereid verklaard jaarlijks eenmaal gratis het bad af tc staan voor het organiseren van wedstrijden voor dit fonds, doch nu hebben ook 7 andere overdekte ba den deze geste overgenomen. De helft van het kapitaal is ter be schikking van de KNZB en de andere helft wordt in fondsen belegd. Ook de „tegelactie" van de zwem- bond, die in plaats van papieren di ploma's aan afzwemmers diploma's ir tegelvorm aanbiedt, mag nu reeds geslaagd worden genoemd. Al bijna 3000 tegels zijn verkocht, waardoor een bedrag van bijna 1800 in het wedstrijd- en trainingsfonds kon wor den gestort. L.S.G.MORPHY 15—3 Gisteravond had de jaarlijks vriendschappelijke ontmoeting plaat; tussen leden van het Leids Schaak genootschap en van de Studenten schaakclub „Morphy", ditmaal ir» „De Doelen", de residentie van 't LSG. Nadat mr A. G. de Blécourt, voorzitter van het LSG op de hem eigen geestige wijze de gasten wel kom had geheten, begon de match, waarvan de inzet de wisselprijs De Zilveren Sleutels was. De uitslagen waren: prof. Droste (LSG)Van Wijk (Morphy) yy Van der NatKraayenhof yy; BosschaSchlemper 10; Demmen- dalHalbertsma yy; Segaar van den Dries 1v. Steenisv. Eeghen yy; V. d. Oordt Jrde Jong 1—0; WeyermansWassink 10; BloemJacobs 10; v. Dam Blok 10; HesselsHaze winkel 10; GroeneveldSchepens 10; ZandvlietDuyzer 10; De Groot Roëll 10; ElzingaBoogaerdt 1—0; W. de Jongv. Aardenne 10; Kir- bergenDukker 01Kasteleyn Noothoven v. Goor 10. Totaal LSG 15 pnt'; Morphy 3 pnt. De praeses van „Murphy" de heer Van Dijk, dankte de gastheren voor de ontvangst bij deze traditionele wedstrijd, waarvan ook de uitslag traditie is geworden. HazerswoudeASC Zy—ly. Gisteravond speelde de Hazer- woudse schaakclub tegen de Al- phense schaakclub in het hotel „Het Oude Raadthuis", het eerste seizoen le klasse. De uitslag is: 1. J. van Dorp (res) 0C. Brunt 1; 2. Jac. Harkes 0D. Posthuma 1; 3. B. Cok yH. Verburg 4. P. van Veen 0^-L. Kantebeen 1; 5. J. Ravensberg yR. Balk (res) y; 6. J. P. Cok 0F. v. Boek 1; 7. C. Verhage (res) 0A. Poot 1: 8. A. Peters y— A. Kooy M; 9. A. Ra vensberg (res) 0-^H. Cornet 1; 10. L. v. Gorkum 1H. Verhage (res) 0. Hazerswoude 2 y Alphen 1%. De thuisclub had wit aan de even bor den. DAMMEN Het Vier-dorpen-tournooi. Het eerste tiental van de damclub „Lisse Vooruit" speelde zijn derde wedstrijd voor het Vier-Dorpen-tournooi tegen Hillegom. Beide tientallen kwamen met enige invallers uit, maar Lisse had zijn sterke speler N. Hal in zijn gelederen. De tweede partij moest af gebroken worden zodat het eindre sultaat 99 een voorlopige uitslag is. De resultaten waren: N. AssendelftN. Hal 02, W. WarmerdamA. v. Rossen afgebr F LubbeJ. Algera 02, Th. Sey- senerN. P. Dekker 20, L. van HaasterP. Dammer 0—2, J. van Ho- rickJac. v. d. Poel 1—1, J. Schil derD. Vergunst 20, A. v. Horick- G. Balkenende 11, L. v. d. Reep A Wijnhout 11, E. DamH. v. Drunen 20. Voorlopige uitslag: 99. BILJARTEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN. Van 8 tot en met 21 Mei a.s. wordt in Algiers, onder auspiciën van de Franse Biljartbond het Europees kampioenschap bandstoten gehou den. De tijd van voorbereiding tot het houden van het Nederlands kam- nioenschap in deze speelsoort is te kort en daarom heeft de Nederland se Biljartbond besloten selectiewed strijden te laten spelen, waaruit de Nederlandse vertegenwoordiger(s) zal (zullen) moeten voortkomen. Er zijn 9 inschrijvingen binnenge komen en twee groepen werden ge vormd. In Amsterdam zullen soelen: de Amsterdammers: E. Louwaard, Jan Sweering, Jacob Sweering en S. van Lochem. 1 In Rotterdam bestaat de groen uit: J. A. Fichpisheim 'Rotterdam), P. J. van de Pol (Rotterdam). J. Chr. Baa'v (Rotterdam). P. Kruithof (Ba- rendregt) en H. Metz (Den Haa*). Deze selectiewedstrijden moeten op 3 April a.s. beëindigd zijn. BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK De verdere competitie-uitslagen zijn: le klasse: Flora 1 NoordwijkLu- to 1 62, Noordwijkerhout 1P. Gijs 80. 2e klasse: Excelsior 2-Flora 2 Noordw. 71. 3e klasse: P. Gijs 3Vios 2 0—8, P Gijs 3Flora 3 Noordw. 26, Vios 2Luto 3 62, Flora 3 Noordw.P. Gijs 2 62, Excelsior 3Luto 3 80, Vios 3Oude Post 1 26, P. Gijs 2 Excelsior 3 44, Oude Post 1Con cordia 2 44. 4e klasse: P. Gijs 4Luto 5 80, De Kaag 1—Vios 4 6—2, P. Gijs 4— Cude Post 2 71, Flora 4 Noordw. Vios 4 62, Oude Post 2De Kaag 1 0—8. 5e klasse: P. Gijs 5Concordia 3 62, Excelsior 4-^-Concordia 3 08, Concordia 3Luto 6 62. Excelsior wint van Noordwijker hout. Voor de competitie le klasse van de Biljartbond Bloembollen streek speelde het eerste viertal van Excelsior haar laatste wedstrijd te gen Noordwijkerhout. De Lissenaren speelden een goede wedstrijd en slaagden erin, door een 62 over winning het puntenaantal van Luto juist te overschrijden, waardoor Ex celsior definitief zich verzekerd heeft van de 2e prijs. De uitslagen waren: J. Duivenvoorde 207 18 46 11.50 C Warmenhoven 94 18 40 5.22 Excelsior 16 pnt., Noordwijkerhout 2 pnt

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6