Russische commando's Werkloosheid en gebrek als gevolg Spatte Burgemeester Lambooy gaat Lisse verlaten DINSDAG 28 FEBRUARI 1950 DE LEIUSE COURANT EERSTB BLAD - PAGINA 2 In de legers der volksdemocratieën Het Russisch moet in alle Oost- Europese landen als officiële mili taire commandotaal worden inge voerd, aldus heeft het Kremlin be volen. De verschillende volksdemo- cratische regeringen hebben van Moskou opdracht ontvangen, on-, middellijk cursussen in de Russi sche taal in te stellen, waaraan alle officieren en onderofficieren moe ten deelnemen. In de Poolse en Hongaarse armee zal 't Russisch op 1 Mei a.s. als enige commandotaal worden ingevoerd; alle soorten wa penen en verdere uitrusting hebben al met ingang van 1 Januari j.l. Russische benamingen gekregen. Hiermede niet genoeg, moeten ook soortgelijke taalcursussen wor den ingericht voor het ambtenaren corps en de employes in overheids dienst, alsmede voor leraren en le den der vrije beroepen, zoals medi ci, ingenieurs en journalisten van de betrokken landen, waartoe ook da Vrije Duitse Republiek'' wordt gerekend. Het bezoek van deze taal cursussen is verplicht en moet eventueel door hun chefs op de diensturen worden aangerekend. Wie weigert aan deze cursussen deel te nemen, zonder te kunnen bewijzen het Russisch reeds vol doende machtig te zijn, wordt als „vijand van de Sovjet-Russische cultuur" beschouwd en moet zijn ontslag uit de openbare dienst ver wachten. DE TSJECHO-SLOWAAKSE PSEUDO-K.A. Volgens de Tsjecho-Slowaakse pers hebben zich honderden priesters achter Gottwald geschaard en willen zij niets liever dan hun trouw tonen in dienst van de volksdemocratie samenleving. Doch volgens uiteist betrouwbare berichten uit Tsjecho- Slowakjje hebben zich zegge en schrijven vijf priesters uitgesproken ten gunste van de pseudo-Katholieke Actie, die vorig jaar te Praag werd opgericht teneinde het werk der bis schoppen te dwarsbomen. Het is de laatste tijd stil geworden rondom de zogenaamde K.A. van Tsjecho-Slowakije De bokken, die zij heeft geschoten, waren al te groot. De Amerikaanse mijmverkersstaking Opnieuw hebben Amerikaanse staal verwerkende bedrijven moe ten sluiten of hun werkzaamheden moeten inkrimpen, zulks als gevolg van de staking der Amerikaanse vetkoolmijnwerkers, waardoor nieu we duizenden werkloos zijn ge worden. Het aantal werklozen, als gevolg van deze staking, is nu de 180.000 gepasseerd. In vele Amerikaanse staten ver oorzaakt de staking ongerief en zelfs ontberingen zijn er reeds het gevolg van. Intussen is gisteren voor het fe derale' gerechtshof te Washington het proces begonnen tegen het on der leiding van John Lewis staande verenigde vakverbond der Ameri kaanse mijnwerkers. In de aan klacht wordt verklaard, dat het vakverbond geen gehoor heeft ge geven aan een opdracht van een Amerikaans federaal gerechtshof, om geen staking uit te roepen, ter wijl het, toen de staking eenmaal een feit was geworden, er niet in slaagde zijn 372.000 leden weer aan het werk te krijgen. De voor het vakverbond pleiten de advocaten verklaarden dat het niet schuldig was aan het ten laste gelegde; de advocaten voerden aan dat de mijnwerkers als individuele personen in staking waren gegaan en dat het vakverbond zelf niets met de staking van doen had. HONGAARSE EIS AFGEWEZEN. De Britse regering heeft de Hon gaarse eis tot inkrimping van de be zetting van de Britse legatie te Boe dapest van de hand gewezen. In haar antwoord op de Hongaarse nota zegt de Britse regering, dat En geland de be: huldiging van spion- nage tegen de veroordeelde Engels man Sanders niet als juist erkent en dus ook niet de conclusie kan trek ken, dat de Britse legatie een cen trum van spionnage is. Dat is volgens de Hongaren tijdens het proces be wezen. ZIJ WERD ERUIT GEZOGEN! Een stewardess van de Pan Ame rican Ariways ontkwam gisternacht terauwernood aan de dood toen een raam brak van de cabine, waarin zij sliep. Ten gevolge van het verschil tussen de lage luchtdruk buiten het vliegtuig en de kunstmatig op peil gehouden druk in het toestel werd zy naar buiten gezogen. De stewar dess hing reeds halverwege het raam, toen zij door één van de andere leden van de bemanning naar binnen werd getrokken. POLITIEK IN DE MUZIEK. Het hoofd van de afdeling mu ziek van de onder Russische con trole staande radio-Berlijn is ont slagen na in het officiële Russische orgaan „Taegliche Rundschau", er van beschuldigd te zijn, dat hij te veel „Boogie Woogie" en werken van de „anti-volkse formalist Hin- demith" liet uitzenden. Het blad verklaarde, dat radio- Berlijn in de toekomst Duitse klas sieke en volksmuziek bij het volk ingang moet doen vinden evenals werken van realistische moderne Duitse componisten, en Sowjet-mu- ziek der volksdemocratieën. Onmiddellijk na het verschijnen van het blad, waarin het artikel was opgenomen, werd het hoofd van de afdeling muziek op straat gezet. Vogelpest breidt zich uit in België In België breidt de vogelpest, waar van de eerste verschijnselen in Ja nuari in Oost-Vlaanderen werden waargenomen, zich steeds meer uit. De plaag, die ernstige verwoestingen aanricht onder het pluimvee, open baart zich thans ook in sommige Waalse provincies. Er worden reeds gevallen gemeld in de provincies Luxemburg, Luik en Limburg. Enkele haarden van besmetting werden ook in de omgeving van Brussel en Antwerpen aangetroffen. De provincies Oost- en West-Vlaande- ren zijn het zwaarst getroffen door de plaag, die men nog niet op afdoen de wijze heeft kunnen bestrijden. In de Belgische staatscourant ver scheen dezer dagen een besluit van de regent dat enkele voorbehoeds- maatrcgelen tegen de pest voor schrijft. De grootste voorzichtigheid wordt geboden bij de aankoop van voeder in zakken. De besmette dieren moeten bij voorkeur worden ver brand. Naar het schijnt heeft men in sommige gevallen kunnen vaststellen, dat de ziektekiemen werden verbreid door kraaien, eksters en bosduiven. Anderzijds veronderstelt men, dat honden en katten, die zelf niet door de ziekte kunnen worden aangetast, voor besmetting kunnen zorgen. Henri de Greeve moet rust houden De zeereerw. heer Henri de Gree ve, wiens gezondheidstoestand reeds eerder aanleiding gaf tot inperking van zijn activiteit, zal volledig rust moeten houden. Volgens „De Tijd" zou deze rust 5 jaar moeten duren, doch dit werd op het bureau van de Bond zonder Naam ten stelligste tegengesproken. De gezondheidstoestand van de zeereerw. heer Henri de Greeve is niet van dien aard, dat hij het bed moet houden. Geregeld bezoekt hij het kantoor van de Bond zonder Naam in Haarlem al neemt hij ook daar niet deel aan besprekingen, die hel werk betreffen. Het wekelijks Lichtbaken zal voor lopig verzorgd worden door pater W P. Loop, Montfortaan. Pater Loop heeft, evenals de z.e. heer De Gree ve, zijn intrek genomen in het zie kenhuis St. Joannes de Deo te Haar lem. Pater W. Loop is geboren in 1908 te Epen (Limburg), priester gewijd in 1935 en was vóór zijn komst naar Haarlem overste van de Apostolische school te Rotselaar (België). RECHTZAKEN HAAGSE GERECHTSHOF. Daar is wat af! De kweker D H. te Lisse was door de Politierech ter veroordeeld tot 1000.boete of 2 maanden hechtenis, in verband met een overtreding van het Organi- satiebesluit der Voedselvoorziening. Van dit vonnis kwam verdachte in hoger beroep bij het Haagse Gerechts hof. Dit heeft arrest gewezen en ver dachte thans veroordeeld tot f 500. boete of 1 maand hechtenis en voor waardelijk één maand gevangenis straf met proeftijd van drie jaar. HAAGSE POLITIERECHTER. Deviezenvoorschriften. De tim merman S- de L. te Leiden had zich te verantwoorden wegens overtre ding der deviezenvoorschriften, voor welk feit de Officier 25 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverkla ring van hetgeen bij de invoer in be slag was genomen, vorderde. De rech ter veroordeelde tot 10.boete met de gevraagde verbeurdverklaring. Het spiertje rookvlees. De sto ker C. N. v. d. Z., te Hazerswoude, had zich ten onrechte ontfermd over een „spiertje rookvlees", welke be zigheid hem in aanraking bracht met de Haagse Politierechter. De Officier was niet best over verdachtes han delwijze te spreken, omdat er al eerder moeilijkheden met verdachte waren geweest, doch voor ditmaal wilde de Officier nog volstaaan met 15.boete of 7 dagen hechtenis en voorwaardelijk één maand gevange nisstraf met proeftijd van drie jaar, De Politierechter veroordeelde tot de gevraagde straf. Grote mensen in de speeltuin. „Ik kan me best begrijpen, dat ze U niet graag in de speeltuin zien", zei de Politierechter, v/aarmee hij ver der niets ten kwade van verdachte zei, doch alleen wilde duidelijk ma ken, dat een speeltuin er is voor de kinderen en niet voor de g ote men. sen zoals verdachte. Overigens had deze zich wel kinderachtig gedragen, want toen een bestuurslid van de speeltuin-vereniging de typograaf T- de G. te Alphen aan den Rijn had gewaarschuwd het terrein te verlaten had hij gereageerd met slaan, wtlk feit hem dan nu bij de rechter bracht. Hij zag nu in dat het fout was ge weest en daa-om eiste de Officier 15 boete of 7 dagen hechtenis met het advies voortaan zijn handen thuis te houden. Na deze belofte door ver dachte afgelegd, veroordeelde de rechter tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. BINNENLAND. Ongeveer 300 gasten zullen op het einde van deze zomer enkele dagen in Haar.em doorbrengen tij dens het landelijke congres van het Genootschap voor Reclame, dat in September aldaar zal worden ge houden. Twee bussen van lijn 8 te Utrecht zijn ter hoogte van het Wil lem Arntzhuis aan de Agnietenstraat tegen elkaar gereden. Drie passagiers kregen snij wonden en moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd om te worden verbonden. De botsing was zo hevig, dat een bus op zijde geheel werd opengescheurd. Het nieuw-benoemde communis tische raadslid te Groningen, mevr. C. J. EngelsVan der Gaag, werd na onderzoek der geloofsbrieven, niet toegelaten, omdat, haar man leraar is aan de Rijks H.B.S. te Groningen. Het Academisch Ziekenhuis te Groningen zal worden uitgebreid. De kosten bedi-oegen 6 millioen, waar van de stad Groningen \ys millioen voor haar rekening heeft genomen. In het landbouwkwartier zal ir. J. M. A. Penders, rijkslandbouw- consulent voor Utrecht, een radio lezing houden, die voor het weide- plan 1959 belangrijke mededelingen zal bevatten. Naar deze causerie zal men kunnen luisteren op Maandag 6 Maart a.s. van 19.45 tot 20 uur over de zender Hilversum H. Het 6-jarig zoontje van de heer J. B. Stemerdink uit Winterswijk, dat plotseling de rijweg overstak, werd door een auto aangereden en op slag gedood. De R.K. Grafische Bond zal de ze zomer in Den Bosch een twee daags congres houden bij de viering van zijn gouden jubileum en wel op 19 en 20 Augustus. Mgr. Mutsaerts zal in de St. Jan waarschijnlijk een Pontificale H. Mis opdragen. In de namiddag zal een herdenkingsspel worden opgevoerd door de culturele dienst van de K.A.B. Minister Stikker is per vlieg tuig te New York aangekomen. De minister is tevens politiek bemidde laar voor de O.E.E.S. en zal in Amerika besprekingen voeren met president Truman en minister Acheson. Een nieuw soort kunstmest zal geproduceerd worden door het stikstofbindingsbedrijf van de mij nen. Deze meststof bestaat uit een mengsel van stikstof, phosphorzuur en kali. De trein van Nijmegen naar Geldermalsen had Zaterdagmiddag een verstekeling, die op de buffers tussen kolenwagen en eerste rijtuig een gevaarlijke en koude, doch gratis rit trachtte te maken. Toen de man was gesignaleerd, werd het station Valburg gewaarschuwd, waar men de trein voor een onvei lig signaal deed stoppen. De „blin de passagier" nam ijlings de benen. Reislustige jonge boeren te Elshout (N.Br.), die gaarne in het Heilig Jaar naar Rome wilden, be sloten gezamenlijk 'n varken vet te mesten en dit te zijner tijd tegen klinkende munt van de hand te doen. Van het batig saldo hopen een of twee jonge boeren de reis te kun nen bekostigen. De Zwitserse reisdeviezen, be schikbaar voor reizen in Februari Maart, zijn thans uitgeput. Tot officier in de orde van Oranje Nassau is benoemd C. Dog- terom, te Enschede, directeur van het P.- en T.-kantoor. Het troepentransportschip „Wa terman" zal iets later dan was vast gesteld, Donderdag van Tandjong Priok de thuisreis aanvaarden. Tracteer de kinderen .en Uzelf! LEMCO Onverwachte mededeling in de gemeenteraad Maandagavond was de gemeente raad van Lisse voltallig bijeen, toen de voorzitter, burgemeester Lam booy voor de laatste maal de ver gadering opende. ƒ.1000voor het corso Na enige informatorische vragen werd na ampele bespreking beslo ten aan het corso-comité een sub sidie te verlenen van 1000.— voor eenmaal, ter financiering van het jaarlijkse bloemencorso. Ha ampele bespreking werd het verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme tot handha ving van het maximum aantal ver gunningen op 10 aangenomen, doch riet ingewilligd het verzoek tot vast stelling van een maximum aantal verloven A, omdat hieraan volgens B. en W. geen behoefte bestaat. De Ned. Herv. school verkreeg haar aangevraagde gelden voor leer middelen, terwijl aan de Stichting ter bevordering van het R.K. Huis- houdonderwijs voor Lisse en omstre ken, de noodzakelijkheidsverklering werd afgegeven voor de stichting van een R.K. Huishoudschool. Sigarenwinkels later open tijdens tentoonstelling. Over de wijziging van de winkel sluitingsverordening, naar aanlei ding van een verzoek van de si_ renwinkeliers,, werd enige discussie gevoerd, doch uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. om geduren de het tijdvak 15 Maart31 Mei de sigarenwinkels open te moeen heb ben van 719 uur en op Zaterdag tot 20 uur aanvaard. Wenst men dit voor het gehele jaar dan is het zaak om dit landelijk te regelen via de vakgroep. Een commissie van openbare wer ken werd in het leven geroepen, en hierin werden benoemd de heren Randsdorp, van Leeuwen en Steen winkel, terwijl wethouder Lefeber het voorzitterschap zal hebben. Aan de agenda waren enige pun ten toegevoegd, doch de heer van Leeuwen zou gaarne de urgentie van deze besluiten vernemen. De voorzitter deelde mede dat de urgentie wel zou blijken uit de be handeling en verklaarde bovendien, dat de stukken niet eerder konden worden toegezonden. Aan de heren D. J. Rietveld H J. van den Heuvel., die voorne mens zijn om, met inschakeling van de gemeentlijke woningstichting, een dubbele middenstandswoning te bou wen, werd langs de Oranjelaan een perceeltje grond verkocht. Oranjelaan wordt door getrokken. Vervolgens werd na ampele be spreking besloten tot de doortrek king van de Oranjelaan tot aan de Kanaalstraat, Hiervoor moet het dubbele pand van de heer Rhijnsbur- ger en de wed. L. Noort verdwijnen. Met eerstgenoemde is reeds een re geling getroffen. Dank zij het inter mediair van de woningcommissie is met mevr. de wed. Noort inmiddels overeenstemming verkregen en zal een bouwplannetje worden uitge voerd, waarmede zij zich kan ver enigen. De kosten van het bouwen van een dubbel woonhuis één voor mevr. Noort en één voor de ge meente worden begroot op 20.000.Hiermede kon de raad zich verenigen en werd aldus beslo- WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WEINIG VERANDERING. Vrijwel overal droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den. Over het algemeen weinig wind. In de nacht en vroege och tend op de meeste plaatsen lichte en hier en daar matige vorst. Overdag ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. BURGEMEESTER LAMBOOY. In de vergadering van de ge meenteraad van Lisse heeft de bur gemeester, mr. W. H. J. M. Lambooy, medegedeeld, dat hij aan H.M. de Ko ningin ontslag had gevraagd uit zijn ambt, met ingang van 1 Maart. De burgemeester zal een gewich tige functie van particuliere aard aanvaarden, welke hem een belang rijke positie-verbetering zal geven. Sinds 16 Januari 1947 heeft de heer Lambooy die vóórdien 10 jaar burgemeester van Eysden was het gemeentebestuur van Lisse geleid op voortreffelijke wijze. Hij le „motor" geweest van de vele belangrijke besluiten en initiatieven, die in deze drie jaren in Lisse wer den genomen. Het vertrek van deze joviale, hard-werkende en begaafde bu"gem. wordt in geheel Lisse en de Bollenstreek gevoeld als een groot verlies. ton. Het ligt in de bedoeling om in dien dit mogelijk is de doorbraak spoedig tot stand te brengen. De nieuwe parochiekerk. Het voorstel tot verkoop van grond ten behoeve van een R.K. kerkcom- pïex aan de- Oranielaan werd door de voorzitter toegelicht. Reeds lang bestond het voornemen, om op de grond, begrensd door de Oranjelaan er. de Nassaustraat het z.g. -Nassau- park, een R-K. kerk- en scholencom plex te bouwen. De plannen hiertoe nemen vastere vorm aan en de on derhandelingen voor verkoop van grond zijn wederom geopend. Uit eindelijk zijn B. en W. na veel moei lijkheden te hebben moeten over winnen gekomen tot bet voorstel om hiervoor pl m. 8500 m2 grond te ver kopen voor een totaalprijs van 55.000.Dit bod heeft als voor waarde. dat geen kerkgebouw met een semi-permanent karakter wordt gebouwd. Fen uitgebreid debat over de kost prijs van de grond, de onhóping van 'net terrein en de eemiddelde prijs volgde hierom Na deze betrekkeP'k ianedurige discussie werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. De voorzitter deelt mede, dat in verband met een toezegging van het Centraal Bloembollen Comité, om een bijdrage, groot 28.250. zullen verlenen, voor de vergroting van de bestaande door de ge meente gebouwde kas en schuur, staande achter de Rijkstuinbouw- school op het terrein van de proef tuin der Ver. Proefstation voor de bloembollencultuur, alhier en een aanvrage van die vereniging aan het Rijk om subsidie tot hetzelfde be- diag, tot B. en W "net verzoek is ge richt aan de raad te willen voorstel len: le. de gemeente-grond, waarop een deel van deze gebouwen staat, te willen afstaan en 2e. het bij le bedoelde gebouwen complexen in eigendom te willen overdragen, hetzij aan het Riik, het zij aan de verenivinp voornoemd. Dienovereenkomstig werd z. h .st. besloten. De bouw van goedkope woningen. Vervolgens deelde de voorzitter mede .dat de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting aan de gemeente Lisse toestemming heeft verleend om 73 z.g. goedkope wonin gen te bouwen. Lisse is de eerste gemeente, welke een officiële toewijzing krachtens de „Regeling verminderde bijdragen woningbouw 1950" heeft ontvangen, dank zij ei*en initiatief en de bij zondere medewerking van de hoof- irgenieur-directeur van de Provin ciale Directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting te 's-Gravenha- ge en diens staf, alsmede door de zeer voortvarende wijze, waarop deze zaak ten Departemente werd afgehandeld. De woningen zullen worden gebouwd in „de Engel" door de R.K. Woningbouwvereniging „het Gezinsbelang" en wel op de grond welke in het vorige jaar door de gemeente van de heer van der Peet is gekocht. De bouw is gegund aan de ge broeders van Oosterom, te War mond, voor een bedrag van 474.912.en zal geschieden onder leiding van het architec tenbureau Paardekoper en Barn- hoorn te Lisse, welk bureau de eer toevalt één der beste plan nen te hebben ontworpen, wel ke de laatste maanden in het goedkope genre woningen zijn vervaardigd. De heer zal 5.35 per week bedragen. De woningen bevatten beneden ten grote kamer, keuken, gangetje en W.., boven drie slaapkamers met douche-cel. Achter de huizen zal een schuurtje verrijzen. Het is de traditionele bouw,, van zelfsprekend sober," maar toch deug delijk. De gemeente zal per, jaar en per woning een rijksbijdrage van ƒ120. ontvangen. Voor de woningzoekenden is dit ongetwijfeld van groot belang. Nog deelde de voorz. mede, dat Zuid- IIolland 750 woningen krijgt toege wezen voor deze bouw. Hij stelde voor om dienovereenkomstig de no dige besluiten te nemen, hetgeen met een warm applaus werd genomen. De heer Randsdorp bracht zijn grote erkentelijkheid en dank over aan B. en W. Het resultaat is schit terend en aan allen die hieraan heb ben medegewerkt een eresaluut. De activiteit van Lisse op velerlei ge bied is hiermede beloond en de wo- ningcommissie kan weer in vele ge tallen woningzoekenden de helpen de hand bieden Na een uitvoerig debat werd be sloten van de fa. C. Westdijk en Zoon te Woubrugcg een overeen komst aan te gaan voor de levering van 68 000 m3 zand, bestemd voor ophoging van verschillende werk- objecten. Deze levering geschiedt tegen een prijs van ƒ2.— per m3. Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat het presentiegeld voor de leden van de raad wordt bepaald op ƒ5.— en voor commissievergaderingen op Hierop deed de voorzitter medede ling, dat hij aan H.M. de Koningin met ingang van 1 Maart 1950 ontslag heeft gevraagd als burgemeester der gemeente Lisse. Deze mededeling wenste hij nu te doen, omdat de za ken, welke in deze raad waren be handeld eerst afgedaan moesten wor den. Spr. getuigde steeds een zeer prettige werkkring te hebben gehad in Lisse en dat hij node tot deze stap is gekomen. De burgemeester sprak woorden van dank tot de raad, de wethouders, de secretaris en geheel zijn staf van medewerkers voor de medewerking hem gegeven en getuig de van de goede verstandhouding in de diverse gelederen. De heer de Vries verklaarde geen onaangenamere mededeling te hebben kunnen gehad. „U was een goed ka pitein op het schip der gemeente en het staat nog te bezien, of wij zulk een vaardig bestuurder zullen terug krijgen. Spr. dankte burg. Lambooy voor zijn beheer en wenste hem Gods zegen toe. De heer de Koning trof deze mede deling als een donderslag bij heldere hemel. Het besluit van U moet ge respecteerd worden. Hij meent te kunnen verklaren namens de gehele bevolking, dat de gemeente Lisse uw leiding node zal missen. Spr. betuigt zi.in spijt over dit heengaan.en zegt, dat de raad zich steeds voor ogen zal blijven houden de stimulans van uw grote werkkracht. Weth. Lefeber en weth. Tibboel prezen eveneens de grote voortva rendheid van de burg. met de afwik keling van de verschillende aangele genheden. Zij zijn overtuigd dat veel werk is gedaan gedurende de korte periode van zijn ambtsvervulling, waarvoor zij groot respect hebben. De heer van Leeuwen zeide, dat de burgemeester in stijl is gebleven en gewacht heeft op het laatste moment, om deze mededeling te doen. Spr. brengt dank voor de gezellige manier van leiding en voor de grote onver zettelijkheid van de burgemeester. De gemeente-secretaris uitte zich eveneens in prijzende bewoordingen en getuigde van de harmonische sa menwerking met de burgemeester. Hij bracht de burgemeester dank na mens alle ambtenaren en somde de resultaten van zijn beheer in het kort op. Na een kort dankwoord van de bur gemeester werd tenslotte overgegaan tot het laatste punt van bespreking, n.L de benoeming van een directeur van Openbare Werken. De voorzitter stelde voor in comité- generaal te gaan. De heer de Koning (K.V.P.) stelde namens de fractie voor om de aan beveling van burg. en weth. aan te vullen met de candidaat N. H. P. Steijlen uit Losser en de benoeming uit te stellen tot de volgende verga dering, opdat alle leden van de raad en onderzoek kunnen instellen. De heer Steenwinkel en met hem alle protestantse leden uitten hun spijt over dit voorstel en wensten dit in geheime zitting te bespreken. Hierover werd over en weer gedis cussieerd, waarna overgegaan werd in een besloten zitting. Na heropening, nadat ongeveer 2 uur was verstreken, werd gestemd over het voorstel van de heer de Ko ning namens de K.V.P., hetwelk ge wijzigd was en waarin de K.Y.P. zich verklaarde het niet eens te zijn met de voordracht en verzocht om een hernieuwde oproep te plaatsen en daarna een nieuwe directeur van openbare werken te benoemen. Dit voorstel werd aangenomen met 8 stemmen voor die van de K.V.P. 6 stemmen tegen, die van de pro testantse leden en J. van Bruma P. v. d. A. en een blanco, die van de heer van Leeuwen P. v. d. A. Met een kleine rondvraag werd om streeks 1 uur in de nacht de verga dering besloten.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2