ONZE WEEK-P NIEUWS UIT DE OMGEVING ZATERDAG 25 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT rWEEDE BI AD PAGINA 4 BILJARTEN NATIONAAL KAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE KLEIN 38/2. Te Amsterdam1 wordt het nationaal kampioenschap eerste klasse klein biljart anker-kader 38/2 gespeeld. De stand na de vierde ronde luidt: pnt h.s. a.g. J. N. Berkelmans 6 127 19.92 C. Lankhof 6 116 19.1 H. J. Heijgen 6 121 19.14 C. Wijdeveld 5 100 21.67 A. N. de Kleine 4 74 14. J. Rietveld 3 134 16.33 E. v. d. Kolk 2 74 13.50 H. Zweerus 0 88 16.30 LEIDSE BILJART BOND. De wintercompetitie van de Leid- se Biljartbond is zo goed als geëin digd en nog is er in enkele klassen volop spanning, daar in de laatste wedstrijden de beslissing valt. Verschillende kampioenen kwamen in de afgelopen week uit de bus. Ca rambole 2 wist zijn laatste wedstrijd voor de le klas cadre in winst om te zetten, zodat dit team kampioen werd en Carambole 1 op de 2e plaats ein digde, een prachtig resultaat voor deze vereniging. In de 3e klas libre behaalde DOH uit Wassenaar het kampioenschap, terwijl het jongste lid der LBB Flora ook uit Wassenaar de titel in de 6e 6e klas libre niet meer kan ontgaan. Aan de kampioenen onze geluk wensen. Het programma voor komende week luidt: 2e klas cadre Woensdag 1 Maart: Spijkerbak 1TOG 1; TOG 2—Spij- kerbak 2. 2e klas cadre Maandag 27 Februari: Spoortje 1Morschpoort 1; SDO 1 TOG 3; Rijnegom 1Royal 1. Mosch- poort 2UVS 1. le klas libre Maandag 27 Februari: Royal 2Morschpoort 3: TOP 2 BVH 1; Spijkerbak 3't Zuid 1. 2e klas libre Dinsdag 28 Februari: Spoortje 2TOP 3; De Heul 1 "UVS 2. Woensdag 1 Maart: Vierkant je 1Drei Pottekens 1. 3e klas libre Dinsdag 28 Februari: DOH 1—TOG 5. 6e klas libre Maandag 27 Februari. Morschpoort 6Flora 1. 7e klas libre: Vierkantje 3Ca rambole 5; De Heul 3De Valk 3. Woensdag 1 Maart: Spoortje Morschpoort 7. BILJARTBOND BLOEMBOLLENSTREEK. Vios kampioen 1ste Klas. Door een fraaie 62 overwinning op Flora Noordwijk heeft de Biljart vereniging „VIOS" het kampioen sschap van de eerste klasse B. B- B. behaald. Tot dusver werd slechts één wed strijd verloren. Een verrassing was de nederlaag, welke A. van Diemen VIOS moest inoasseTen tegen v. d. Polm Flora, welke met een gemid delde van 8.53 voor de enigste winst punten der Noordwijkers zorgde. De kopspeler van VIOS. C. Faas blijft in ongenaakbare vorm spelen; hij nam thans revanche van zijn te Noordwijk geleden nederlaag. Nog slechts een wedstrijd moet VTOS spelen tegen Piet Gijs te Noord wijkerhout. J. Diedericks kampioen van Sassenheim. Wederom heeft J. Diedericks be slag weten te leggen op het kam pioenschap 1ste klasse van Sassen heim. Zijn'laatste twee partijen tegen zijn concurrenten de heren P. Duiven voorde en J van Reisen werden glansrijk door hem gewonnen. Onge twijfeld is hij de sterkste biljarter van Sassenheim. De partij tegen P. Duivenvoorde beëindigde hij in 14 LISSE OPRUIMING TRAMRAILS. De tramrails in de kom van het. dorp Lisse worden weggehaald. In verband hiermede is het verkeer op de Hereweg komende uit de richting Leiden omgelegd, via Bondstraat, Ka pelstraat, Kanaalstraat, Julianastraat, Oranjelaan, Hereweg richting Haar lem. In deze afsluiting is ook begrepen het fietsverkeer in de richting Haar lem. In verband met deze verkeers- omlegging en het nemen van de bochten is er Vrijdag reeds een ver keersbord gesneuveld, terwijl in de Schoolstraat een waterleidingbuis sprong. K.A.B.-jaarvergadering. Toen de voorzitter van de K.A.B. Vrijdag avond de jaarvergadering opende, waren heel wat leden in de zaal. De secretaris bracht een keurig ge- styleerd jaarverslag uit, waaruit de goede verstandhouding van de on derafdelingen met het bestuur bleek, terwijl de afdeling met haar onder afdelingen ruim voldoende naar vo ren kwam. De penningmeester heeft zijn beheer goed gevoerd en had een batig saldo gekweekt van 346.95. De voorzitter bracht dank aan de beide functionarissen, alsmede aan de geestelijk adviseur, voor hun grote arbeid. De aftredende bestuursleden J. P. de Koning, voorzitter, C. Bor, pen ningmeester, J. van der Eist, 2e se cretaris, H. J. de Bruin en P. Ver- meij, werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. De ï'eis naar Rome in 1951 werd hierna besproken. Voorgesteld wordt om twee leden van de afdeling af te vaardigen. Spr. wil deze reis verloten onder de leden, die regelmatig N de vergadering bezoeken en tenminste 3 leden- of ontwikkelingsavonden be zoeken in de winterperiode van 1950- 1951. Alleen ziekte zal als wettige re den van verhindering gelden. De kans valt daardoor op actieve leden en dit is de bedoeling van het bestuur. Op 11 Maart 1951 bestaat de afde ling Lisse van de K.A.B. 50 jaren en het bestuur wil dit feest vieren met een gezamenlijke H. Communie, een plechtige H. Mis in de beide paro chies. een receptie en een herden kingsbijeenkomst, met daaraan aan sluitend enige feestavonden voor de leden. Hiervoor stelt het bestuur voor een commissie te benoemen, met als voorzitter de heer F. J. v. Kesteren. Voorts C. Bon en de afdelingsvoorzit ters van de onderafdelingen, die deze planneh uitwerken. Aan de fesetvie- ring is evenwel een bezwaar, n.l. de financiële kant. Waar komt dit van daan? Een bedrag van ƒ3000.zal hiermede wel gemoeid zijn, dacht de voorzitter. Verschillende suggesties werden naar voren gebracht, die de commisr sie nader zal overwegen. De onderafdeling St. Barbara vraagt een lening van pl.m. 1500. van de K.A.B. Besloten werd deze lening te verstrekken tegen een rente en een aflossing gedurende 10 jaren. Hiermede wil St Barbara haar rouw kleding vernieuwen. De geestelijk adviseur dankte de bestuursleden voor hun werkzaam heden in het afgelopen jaar. Geboren: Cornelis Albertus, z. van G. J. van Zeist en M. M. Hage- beurten, gemiddelde 10.71 en tegen J. van Reisen in 19 beurten gemid delde 7-89. Geen enkele tegenstan der slaagde er in om J. Diedericks een nederlaag toe te brengen. In de tweede klasse behaalde Adr. Wolvers de kampioenstitel na een barage-partij met W. Haver. man; Christina Jacoba Geertruida, d. van G. J. Wassenaar en M. A, Langelaan; Franciscus Ignatius Ma ria, z. van W. P. Beijk en M. M. v. d. Voort; Theodora Catharina, dr. van C. H. van Amsterdam en J. M. van Dijk. Getrouwd: K. Tulen en A. M. Lemmers; J. F. Schelvis, Noordwijk en E. C. v. d. Meer; J. L. van Stein A. G. Diem'el, Voorhout. Overleden: Marie Jacobus Blok huis, 60 j., echtg. van A. C. v. Dor sten; Johanna Jacoba Hoogendoorn, 57 j., echtg. van G. van Nieuwkoop. LEIDSCHENDAM De gemeenteraad vergadert Maandagavond te 8 uur. Geboren: d. van J. Spaan geb. Moerings; z. van A. L. Pluimers geb. Ensink; d. van P. J. M. Angenent geb. Lipman; d. van C. Liedorp geb. Roos; d. van J. Goeman geb. v. d. Lubbe; d. van H. M. Meeuwisse geb. van Kan; z. van M. C. Starrenburg geb. van Haaster; d. van C. M. Beu kers geb. Rotteveel d. van C. A. Belt geb. van der Krogt; z. van I. P. van Lochem geb. van Heiningen. Ondertrouwd: W. Lok en A A. Langeveld. Getrouwd: C. A. Onderwater en P. M. Keukemeester; C. W. Samwel, te Wassenaar, en G. Bleijs; M. B. Edwards, te Brendwood, en G. A. vsn Delft; J. Th. van der Meer, te Loon op Zand, en M. M. Th. Waaijer J. P. F. Kemp, te Velsen, en J. C. Rijper; Th. R. Leendertse en A. Zwaan. Overleden: A. J. Zandbergen 87 j., echtgenoot van G. Schrader. NOORDWIJK Stille Omgang. De opkomst was zeer goed. Op deze bijeen komst werd tevens herdacht, dat de afd. Noordwijk thans voor de 25e maal deze bedetocht zal organise ren en in dit verband werd hulde gebracht aan de heren W. de Ruy- ter en A. J. Kapel, die beiden 25 jaren als bestuurslid hun beste krachten aan het Genootschap heb ben geschonken. De kerkelijke viering van het zilveren bestaan zal plaats hebben op Zondag 5 Maart a.s., waarvan de leden nog nadere bijzonderheden zullen wor den toegezonden. Aan de Stille Omgang zal dit jaar worden deelgenomen op Zondag 12 Maart a.s. Het programma is als volgt: 11 uur n.m. plechtig Lof met predikatie in de parochiekerk, 12 uur vertrek per autobussen vanaf het Lindenplein, 1.45 H. Mis in het Begijnhofkapel aan het Spui, 2.45 uur begint de Stille Omgang en na beëindiging keren de bedevaart gangers direct naar Noordwijk te rug. Doordat de H. Mis reeds te 1.45 uur aanvangt, zal dit jaar het'lo pen vanaf Haarlem vervallen. De reiskosten zullen bedragen f 2.50 per persoon. Voor het verstrekken van deelnemerskaarten zal het be stuur zitting houden op 4 Maart van 68 uur, 5 Maart 10.301 uur en 6 Maart van 7.309.30 uur. Op deze zittingen kan men tevens alle gewenste inlichtingen bekomen. De raad vergadert Dinsdag 28 Febr. a.s. te 2 uur. Agenda is de begroting. Geboren: Carolina Th. M. d. van W. M. v. d. Meer en A. C. Steen- voorden; Herman z. van H. M. van Sprang en A. Haasnoot; Elisabeth Th. G. M. d. van A. P. Roomen en M. C. Geerlings; Teunis A. z. van T. Bedijn en L: Varkevisser; Petrus M. z. van F. H. G. Versteegen en G. C. Pennings; Martina E. d. van J. Plug en Th. v. d. Berg; Frans z. van P. L. Koemans en A. Imthoorn Martien z. van P. L. v. d. Deijl er W. G. Cramer; Anna M. W. d. van J. P. G. de Haas en E. M. Verlaan. Getrouwd: J. P. Vogelaar en G. de Heus; J. Plug en A. v. Duin. Overleden: Pieter J. Klein 66 j. NOORD WIJKERHOUT V.V.S.B. Het le elftal heeft Zon dag a.s. vrijaf. Het 2e speelt thuis tegen Lugdu- num 5, aanvang 2 uur, en zal moe ten winnen om uit de onderste regi onen te komen. Het 3e krijgt V.V.L. V. 3 op bezoek en de A junioren gaan naar Foreholte A, B gaat naar Warmunda B, terwijl C naar Bernar- düs gaat. Binnenkort zal er een 2e klas K. N.V.B. scheidsrechter komen om in de zaal van Café v. d. Geest een uit eenzetting te geven over de spelre gels. Deze bijeenkomst is ook toe gankelijk voor donateurs en suppor ters. Het tekort aan spelregelskennis is een groot nadeel en het kan van invloed zijn op de uitslag van een wedstrijd zoals Zondag bleek, want V.V.S.B. heeft het aangetekende protest van A.S.C. nog niet gewon nen. Veel zal afhangen in dit geval van hetgeen de scheidsrechter heeft geconstateerd. De wedstrijd V.V.S.B.—S.J.C. zal Zondag 5 Maart a.s. worden ingelast. Het le kan zich dus reeds op de vol gende krachttoer voorbereiden. VOORHOUT Boekhorstpolder. De stemge rechtigde leden der Boekhorstpolder kwamen in de polderkamer van Café de Bonte Koe in vergadering bijeen. Voorzitter H. v. d. Hulst was wegens ziekte afwezig. Zodoende heette wnd. voorz. A. Jansze allen welkom. Uit het finantieel overzicht bleek, dat er een batig saldo was van f 1225.95. De inkomsten bedroegen 5389.09 de uitgaven 4163.14. Het lid der financiële commissie G- van Leeuwen, deelde mede, dat na con trole. op het beheer der penningmees ter geen aanmerkingen waren. De begoting 1950 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven groot 422.59. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen van en op sommige posten der begroting 1950. Eveneens werd het bestuur gemach tigd tot onderhandse aanlhesteding of uitvoering in eigen beheer. Joh. Warmerdam werd met alge mene stemmen als poldermeester her kozen. De wnd. voorz. Antoon Jansze werd gecomplimenteerd met het feit, dat hij 14 Maart a.s- 25 jaar poldermeesteh is. Het zomerpeil kwam weer ter sprake. Hieraan zal stipt de hand worden gehouden. Misschien zal het iets verhoogd wor den. Het zal echter uitsluitend gere geld worden door de Molenaar. In de financiëele commissie wer den benoemd G. van Leeuwen, C. Boere en J Warmerdam, secunde P. van Werkhoven, Th. v. d. Nou- land en D. Kruithof. VOORSCHOTEN Vermiste terecht Dinsdagavond werd via de radio opsporing verzocht van het meisje E. Odijk, dat sedert Zondagavond vermist werd. Het meisje is nu weer opgespoord en aan de ouders teruggebracht. Rijwiel gestolen Voor een wo ning aan de Leidseweg werd gister avond een rijwiel met hulpmotor ont vreemd. Geboren; Petronella Christina d. v. J. v. Geijlswijk en A. J. Zoetemelk Horizontaal: 1. gees telijke, 6. telwoord, 7. honigdrank, 8. land bouwwerktuig, 9. treur spel, 11. rund, 14. ont kenning (Eng.), 15. kalm, berustend, 17. rund, 19. zuivelproduct, 21. slepend spreken, 22. hoge rand langs een dijk of weg, 24. bastaard uitgang, 26. gevangenis, 27. vruchtje, 28. over reiken, 31. tegenstelling van langer, 33. muziek noot, 34. lusthof, 35. vrouw van Abraham, moeder van Isaak, 36. maanstand (afk.), 37. verhoging van loon, 40. bijrivier van de Wolga, 42. voorzetsel, 43. ver nis, 45. achting, 46. tel woord, 48. gebak, 50. broedplaats voor vogels, 52. nummer (afk.), 53. schrijf voor werp, 55. boom, 56. gil, 58. schande, 59. slede, 60. vordering, 62. komt van de kip, 63. met kunst. Verticaal: 1. afgestoken heizode, 2. schimpen, 3. voorzetsel, 4. schaal- diex-, 5. zuiver, 6. als 59 hor., 9. dwa len, 10. voorzetsel, 12. als 42 hor., 13. uitslag op metalen, 14. afkorting •voor neon, 16. god der liefde, 18. senior (afk.), 19. dwaas, zot, 20. het kegelspel spelen, 22. ontwerpen, 23. in 't oog vallend, 25. plaats in Frank rijk, die herinnert aan Napoleon III, 27. zekere sa jetten stof, 29. vierhan dig dier, 30. zelfkant, 31. broeibak, 32. achting, 38. krachtig, 39. ver schoten, 41. alvorens, 43. smal en dun stuk hout (meerv.), 44. afstam melingen, kinderen, 47 voorzetsel, 48. gesloten, 49. houten vat, 51. stoomschip (afk.), 53. afgebakende ruimte, 54. gekneed meel, 57. heeft een schip, 61. vervoeging van het hulpwerkwoord zijn. Oplossingen worden tot en met Donderdag 2 Maart a.s. op ons bu reau verwacht. Op de enveloppe vermelden „Puzzle". Voor de goede inzenders worden beschikbaar ge steld een sigarettenkoker, een siga renaansteker en een boek. OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 3. rook, 6. rein, 8. toer, 12. rest, 13. tram, 15. adé, 16. punt, 17. emelt, 18. tarwe, 19. boel, 20 are, 21. trap, 23. Aken, 25. rats, 28. kapel, 29. takel, 30. tent, 33. Le na. 35. raap, 37. rei, 38. mast, 39. roede, 41. tante, 43. keel, 44. nee, 45. aard, 47. peer, 48. keen, 50. hark, 51. leed. Verticaal: 1. Poot, 2. nest, 4. Ot, 5. kerel, 6. renet, 7. it., 9. ram, 10. satan, 11. meter, 12. ruw, 14. melk, 16. pret, 19. beker, 22, palet, 23. alt, 24 een, 26. adé, 27. sta, 31. edel, 32. trens, 33. liter, 34. nona, 36. preek, 38. merel, 40. oer, 42. tak, 43. kers, 46 Deen, 47. pa, 49. Ne. Onder de vele goede inzenders werden de prijzen als volgt ver deeld: le prijs, een sigarettenaansteker: A. Heykoop, Middelstegracht 21, Leiden. 2e prijs, een portemonnaie: A. Peil, Vrouwgeestweg 8, Woubrugge. 3e prijs, een boek: A. H. v. d. Hulst, Amonslaan 19, Wassenaar. De prijzen zullen worden toege zonden. Hendricus Cornelis z. v. H. C. Nou- wens en C. E. M. Zwetsloot; Maria Johanna Maartje d. v. A. de Water en S. de Vries.; Johanna Catharina Maria d. v. A. G. de Groot en C. M. T. Boonekamp; Barend z. v. B. Focke en H. M. v. Houwelingen. Getrouwd: Johannes M. Mensen en Gerarda M. Wagemans; Petrus M. B. v. d. Berg en Anna M. de Goede. KONINGIN JULIANA IN SANKT ANTON. H.M. de Koningin neemt en kele staatsstukken door met de heer Dijkmeester van het kabinet van de Koningin. Elke dag vertoeft H.M. en kele uren in Haar werkkamer van de Koninklijke trein die voor het sta tion van Sankt Anton staat, om het lopende werk af te doen. Het "originele "etiket om elke knot, met ons merk de twee ramskoppen, is Uw garantie voor de prima Nevec/a wolkwaliteit. Vraag de beste breiwol: Ne veda, wasecht, kleurecht, extra uitgesponnen. Denk er aan: nog steeds beperkt leverbaar. IIU.IJ1I.IIIIIJIJB.IJIJ fleCefaontjet AANGEBODEN 2 Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu di rect inschrijven als leer ling bij Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. Kore- vaarstraat 5. Tel. 24358, Leiden. 2 Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wii maken deze weer keurig in orde. Keren, modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe den rep. Inrichting Hooge- woerd 109. Korevaarstr. 5. Reclame aanbieding: uitschuiftafels 33.25, rook fauteuils met kussens 49.80. 1 pers. matrasstel met kussen 39.80, eiken saiontafel 17.90. sterke huiskamer stoelen, dres soirs enz. Eigen stoffeerde- rij Henk Regeer. Haarlem merstraat 105 en 101. Te lefoon 26602. 7012 2 Uw bedden en stoelen door ons gerepareerd, ga randeert een prima af werking, de beste mate rialen en lager in prijs, repareren bijvullen en over trekken. Woninginrichting Henk Regeer .Haarlem merstraat 105 en 101. tel 26602. 7011 2 Wekker en horloge-re paraties onder garantie en binnen twee dagen gereed. AWeen bii de vakman „de Horlogemaker" G. Dijk stra Haarlemmerstraat 186 Le-iden. 2 Aangeboden: zw. demie nieuw. normale maat, theemeubel 17.50. spie gel 5eiken, nacht kastje 5.kamerscherm 3 dig. 20.en enkele verg. lijsten. Gerrit v. d. Laamstraat 22 bii de Hee renstraat. 7713 2 Nieuw adres v. het op halen v. ladders in uw kou sen. borduren, monogram men. festonneren, plisseren knopen, gespen, anjouren, overlocken- Als openings reclame v/orden uw kou sen gratis gevormd. Depot Jautze. Vrouwenkerkkoor- straat 7. 7101 <2* Te koop. Direct aange boden een Hit met kleine sleperswagen en optuig Zeer geschikt voor Groen- tenhandelaar. Te bevra gen bij Th. v. d. Werf Adrzn.. Dorpsstraat 173. te Hazerswoude (Dorp). 1525 2 Autorijles, met nieuw materiaal door ervaren in structeur. Grondige snelle opleiding, rijbewijs. mo- torles en verkeersvoor- schriften inbegrepen. Rij lessen ook 's ajvonds. Vraagt prijsopgaaf Marks, 1 Morsstraat 60a Tel. 26584. 2 Glassnijders 0.90. met 6 wieltjes. kwasten vanaf 0.25, schrappers, schuurpapier- en linnen, brandlampen. Philplug .v bouten en schroeven, vast te zetten. Gedore sleutels en tangen. Fa. A. Alt. Ma re 112. Leiden. 7115 2 H H. Tuinders en Bloe misten!! Fraizen. ploegen, cultiveren, weiland stuk maken, sportvelden aan leggen en onderhouden. Billijke prijzen. Overal te ontbieden. Grondfraisbe- driif. v. d. Lans. Telefoon K 25327302. Sassenheim. 2 Badgeijsers, rijwiel. rookstoelen. porseleinkast. Goed werkende geijsers, baden, wit. kolenfornuis, buffetten, haarden, stoe len. uitschuiftafels. baden Vloerkleed, koperen kaar senkronen 29.50. brand kasten vitrinetoonbank, enz. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooi gracht. 7110 2 Te koop: Modern eiken lits-jumeaux geheel com pleet 55. vloerkleed 45. dames en herenriiwiel met lamp 27.50. klein model- rü wielen 17.50. Eén pers. bedstel 15. goed lopend marmer pendulestel 45 Hooigraoht 55. 7105 2* Perz. kleden. Reparatie aan alle soorten tapijten. Stoppage. reinigen, waar bij uw tapijt niet slap wordt. Reparatie bii tijdi ge afspraak zo gewenst in 1 dag gereed- Atelier Ma rokko. Tel. 23708. Buiten- ruststraat 8a Leiden. 7106 2" Te koop of ter ruil. Eysink '38 1 25 c-c. in goe de staat tevens een bak fiets. Heer en weg no. 51, Noordwijk Tel. 2738. 1556 2 Letters en nummerpla ten, motorhoorns, stuur-, voet- en kickstarterrub bers. broek- en beenpij pen pakking- en kurkpiaat, Ford-T pakkingen, binnen- en buitenkabel, brillen en gezichtsschermen. Fa. A. Alt, Mare 112. Leiden. 2 Nelson rijwielen kunt U op gemakkelijke beta ling krijgen doordat wij bi; het financierings-insti tuut zijn aangesloten zon der prijsverhoging eerste klas materiaal en een jaar garantie. Fa. Alt. Mare 112 2 Te koop aangeboden 400 takkenbossen, vrucht bomenhout- Hoge Rijndijk 132. Zoeterwoude. 1534 2 Attentie! Wij repareren gebroken porselein. Saksi sche groepen, antieke bor den. beeiden. koperwerk enz. Schoonmaken van schilderijen, repareren en reinigen van Per.z. Tapij ten. Wij verkopen Perz- kleden, antiek en schil derstukken. Bremmer. Haarl.straat 99. (ingang Goegerrst. no. 1) Leiden, te<ef. 22791. 152 2 Stofzuigers. Erres. Wal oorp. ook voor klein be- huisden, keuken geijsers, electrisohe fornuizen, gas stellen op blad. gasovens. kookplaten, straalkachels. rh wielen. petroleumka chels. radio's Gero casset tes. Alle prijzen. Ziet éta lages. Bernard Schulte te Voorhout. 7117 2 Renault Vier 1948. Keu rig onderhouden zuinig wagentje 3300.Kam- steegs Automobielbedrijf N.V.. Oegstgeest tel- 20226. PERSONEEL 2 Gevraagd per 1 Mei een R. K. Boerenknecht of Arbeider bii H. N. Pen nings, Noordeinde 50. Aar- lan derveen.7099 2 Jonge werkster gevr. voor de Woensdagmor gen. Zich aan te melden: Hoge Rijndijk 165. Leiden. 2 Schippersknechtje ge vraagd op het m.s. „Antho- ïiie Willem". G- van Rui ten. Noordkade 12, Roelof- arendsveen. 1541 2 Gevraagd met 1 Mei een boerenknecht R. K.. gced kunnende melken en met boerenwerk bekend. Ar.t, P. van Haasteren. Leidseweg 388. Voorscho ten. 710' fNet R. Meisje b. z. a- jaar oud. liefst omtrek Leimuiden. Br. onder no. 1515 agent van dit blad. 2 Gevraagd voor direct of later jongen voor de tuinderij, 1417 jaar. G. v. d. Weijden, Noordeinde 150. Roelofarendsveen. 2 Gevraagd omstreeks 15 Maart halfwas Bloemist- knecht 16 of 17 jaar. Wed. J. W. de Boer. Herenweg 158. Rijnsaterwoude. 1516 2 Gevraagd tegen 1 Mei een R- K- aankomende dienstbode en tevens een boerenknecht, goed kun nende melken. J. J. Heems kerk. Spieringweg 314. te Vijfhuizen. 7111 2 R. K. Boerenknecht ge vraagd voor terstond of per 1 Mei. goed kunnende melken. P. J. v. d. Geest, Zijldijk 8, Warmond. 2 Gevraagd net degelijk R. K. Winkelmeisje van 9 tot 6 uur met middagkost op Dinsdag. Donderdag en Zaterdag in een zaak van huishoudelijke en luxe ar tikelen. Bernard Schulte, Herenstraat 124. Voorhout. 2 Bakkersleerling b. z. a. voor banketbakkerij of bakkerij, als zodanig werk zaam geweest, leeftijd 15 jaar, J. v. d. Holst. Dr. Mansveldkade 40. Wasse naar. 1546 2 Gevraagd monteur- chauffeur, geheel zelfst. kunnende werken. C. Ver- hart. Voorstraat 21. Noord wijk. 7116 2 Net R. K. Meisje ge vraagd. grote was buitens huis. H. Omtzigt. Kapteiin- straat 27, Leiden. 7123 2 Biedt zich aan nette jongen, 15 jaar. om in het timmerbedrijf te worden opgeleid. Omgeving Lei den. Br. onder no. 7095 bureau van dit blad. 2 Hulp in de huishouding gevraagd, in gezin van 4 volwassen personen. H. v. d. Boog. Commandeurs- nad 10. Katwijk aan den Rijn. 1562 2 Gevraagd per 1 Mei of eerder een arbeider, gced kunnende melken bij H C. Straathof. Achter- dijk 2. Riipwetering. 1561 2 R- K. Meisje b. z. a van 17 jaar. voor 2 a 3 dagen per week. Br. on- letter A aan de agent J. van Steiin Weipoort no. 9. Zoeterwoude.1559 2 Biedt zich aan per 1 Mei een R. K. Jongeman, 21 jaar, genegen alle werk zaamheden te verrichten. Br. onder letter B. aan de agent J. van Steiin. Wei- poort 9. Zoeterwoude. 2 Net meisje gevraagü van 8 tot 2 uur. Mevrouw Plouvier. Lorentzkade 24. 2 Gevraagd tegen half Maart of later een Boeren arbeider bij J. H. van der Ham. Geldenswoudse weg. Zoeterwoude. 1558 2 Gevraagd per 1 Mei net R. K. Meisje bij W. Blommestein Vriesekoop. Leimuiden. 1514 WONiNGRUiL 2 Woningruil. Aangebo den: vrije woning te Kal wijk a. d. Rijn- Ge vraagd: woning (of ge deelte van een woningj te Noordwijk Zee of te Noord wijk-Binnen door klein gezin. Brieven bureau van dit blad onder no. 7112. GEVRAAGD 2 Jong echtpaar R. K. zoekt 2 ongem. kamers met keuken, event, gebr. van keuken, in Warmond en omgeving. Br. onder no 7109 bureau van dit blad. 2 Jonge vrouw. 27 jaar. zoekt voor direct zit-slaap- kamer in stad of naaste omgeving. Br. onder no. 7119 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Antonius van Padua voor verkregen gunsten. 7107 2 Pijnlijke voeten? Wat een opluchting, verzorgd door med. gedipl. voet- kundige! Volledige behan deling 1.25. Bij U thuis 1.50. Voet- en beenmas sage. Steunzolen naar maat Manicure. J. M- Heijn Jr. Haagweg 216. tel. 20554.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 8