Feestuitvoering van het Leids Politie-Muziekgezelschap £eidse hutspot j WOENSDAG 22 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Concert en cabaret in de Stadsgehoorzaal Een vereniging: die jubileert, houdt receptie. Dat is nu eenmaal de ge woonte. Maar is die vereniging nu toevallig een muziekgezelschap, dan is de viering van een jubileum niet geslaagd, wanneer er geen concert aan verbonden is. Zo dacht ook het Leids Politie-Muziekgezelschap er over, dat gisteravond in de Stadsge hoorzaal een jubileum-uitvoering gaf, ter gelegenheid van het zesde lus trum. Stampvol was de grote zaal, toen directeur B. Verweel z'n stokje op hief en het Wilhelmus, plechtig en gedragen over de staande aanwezi gen klonk. Onder hen bevonden zich mevr. en burgemeester van Kinschot, beschermheer, commissaris R. J. Meyer, ere-voorzitter, dr ir P. C. Lindenbergh, voorzitter van „Ko ninginnedag", de heer W. v. d. Laan voorzitter van de Drie October-ver- eniring, vertegenwoordigers van de VVSL en van „Semper Crecendo" de heer L. A. Mennes, directeur van de Markt- en Havendienst, kolonel b.d. Buurman, oud-garnizoenscom mandant, en afgevaardigden van vele zusterverenigingen. Allien wer den welkom geheten door voorzitter J Dragt, die hulde bracht aan de oprichters van dertig jaar geleden. Voordat het concert kon beginnen, vroeg eerst de heer J. v. d. Heyden voorzitter van het „Vaandelcomité" aller aandacht, om te vertellen dat men bij de donateurs en vrienden van het Leids Politie-Muziekgezel schap had aangeklopt om een bij drage. En niet te vergeefs. Zelfs ko ningin Juliana heeft haar naam op de deelnemers lijst staan. Dank zij aHe "rote en kieine giften konden passende geschenken worden aange boden. Eerst een nieuw vaandel, druk met gouddraad bewerkt op blauw fluweel. Voorts vier nieuwe marstrommels (geen overbodige weelde!) Tenslotte een nieuwe staf voor de tambour-maitre en een stel bekkens. Voor directeur Verweel bovendien een kist sigaren, onder hartelijke dankzegging voor zijn lei ding in de laatste jaren. Nadat burgemeester van Kinschot het vaandel had onthuld, kreeg mevr Verweel bloemen en mevr. Dragt, echtgenote van de voorzitter, een fruitmand. Toen kon het concert aanvangen. Met de welluidende mars van Al- ford „On the Quarter Deck" werd het programma ingezet en hierna konden de musicerende agenten hun technisch kunnen tonen in „Noma den Tocht", een fantasiestuk van di recteur B. Verweel. Met veel elan sloegen zij zich door de vaak zeer lastige passages heen. Evenals door de Ouverture de Concert „Ariana" van L. Boyer. Maar in hun element voelden de politiemannen zich pas toen de Washington-mars van Gra- fulla aan de beurt was. Daarna „Amour Tzigane", naar een wals van Franz Lehar, en „Neron", een dramatische ouverture van Pony. Ert tenslotte het hoogtepunt van dit con cert: de mars „Steeds Voorwaarts", gecomponeerd door oud-directeur M. Bolderdijk, die onder daverend ap plaus het podium beklom, het diri geerstokje weer ter hand nam en met vaardige hand weer „zijn" corps, dat hij 25 jaar lang dirigeerde, mocht leiden. De burgemeester en commissaris Meyer kwamen do heer Bolderdijk na afloop gelukwensen met deze vi tale prestatie! Een schetterende fi nale besloot het grote programma, waarvoor de directeur en zijn muzi kanten alle lof toekomt, om de toe wijding waarmede gerepeteerd en gespeeld werd. Het tweede deel van dit program ma was van luchtiger aard. Berry Kieviets en Gerald Walden traden op in hun cabaret-programma „Spe cialiteiten 19491950". Bob Nelson, Coby Beek, Harry van Westen en Martin Erich met zijn orkest, ston den het tweetal bij met liedjes, schetsjes en conferences. We hebben daarbij Gerard Walden bewonderd als „Duitse dienstbode", hoewel het ons opviel dat de dialogen soms ijse- lijk lang waren. We hebben het ein de niet afgewacht. Maar lang genoeg zijn we gebleven, om te constateren dat de aanwezigen zich kostelijk ver maakten. En tot diep in de nacht duurde de feestvreugde voort, toen het dans orkest Hofenlc de balmuziek verzorgde en de heer W. van Wijk de benen nog enige uren van de vloer hield. KATH. VOLKSPARTIJ Het bestuur deelt bij deze aan de leden mede, dat de vergadering op Vrijdag 24 dezer niet doorgaat. Er zal op Donderdag 2 Maart, ojï dezelfde tijd en plaats, een bijeen komst gehouden worden. In die bij eenkomst zal tevens herdacht worden onze overleden 2e Voorzitter, de heer Th. B. J. Wilmer. Het Bestuur. LEZING OVER „PLAN-EXPORT" NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Op de gistenniddag door het Depar tement Leiden van de Ned. Mij. voor Nijv. en Handel belegde lunchbij- eenkomst in Café-Restaurant „In den Vergulden Turk" werd door drs. P. C A. M. de Bruyn, directeur van de te den Haag gevestigde Stichting „Plan-Export" een inleiding gehou den over de reële mogelijkheden voor de toekomst van plan-export. Doel en werkwijze van deze Stich ting werden door de heer de Bruyn uitvoerig toegelicht, waarna een be langwekkende discussie deze bijeen komst, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer N. C. F. van Ginkel, besloot. Heerlen, het moderne Mijnen- centrum, gaat in zijn historie terug tot de Romeinse tijd. Juist met be trekking tot zijn industriële opbloei zijn ten gevolge van de intensieve woningbouw, op zeer vele punten een overvloed van Romeinse ar- chaeologica aan het daglicht getre den. hierbij rijst de vraag, welk maatschappelijk karakter Heerlen tijdens de eerste eeuwen onzer jaartelling heeft gekenmerkt. Uit een overgeleverde copie-reiskaart blijkt voorts, dat voor de streek, die nu Zuid-Limburg genoemd wordt, als enige plaats de naam „Cortovallio" aangegeven staat, ge legen op een snijpunt van twee be langrijke wegen n.l. de richtingen Keulen-Boulogne en Xanten-Aken- Trier. Over dit alles sprak gister avond de heer L. E. M. A. van Hom- merich uit Heerlen, in het Rijks museum van Oudheden. Het betoog was er op gericht te bewijzen, dat Heerlen de aequiva- lent van Coriovallum moet zijn ge weest met een bewoningsperiode, die onder Tiberius Claudius krach tig doorzette en met enige tussen posen heeft aangehouden tot na het prijsgeven der Rijnlinie. De om bouw van de landweg Keulen-Bou- logne tot een devensieve frontba sis heeft Heerlens betekenis nog even doen toenemen. Met betrekking tot zijn maat schappelijke structuur werd be toogd, dat er plaatselijk een inten sieve provinciale aardewerkindu strie gebloeid heeft. Suggesties werden gedaan ten aanzien van zijn castellumkarakter en zijn groot thermengebouw. In het tweede gedeelte der voor dracht werden enige markante voorwerpen, die zich op de Heer- lense museumzaal bevinden, aan de hand van lichtbeelden besproken. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen voor werktuigkundig inge nieur de heer C. F. A. van Kampen, alhier. GEM. AANKONDIGING ONTEIGENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw voornemens is over te gaan tot onteigening ten name van de gemeente Leiden, van drie percelen grond, gelegen ten Zuid- Oosten van de Buxggravenlaan nabij de Van den Brandeierkade. De lijst van de te onteigenen per celen, alsmede de kaart, waarop zij zijn aangeduid, zullen met ingang van Vrijdag 24 Februari a-s. af kos teloos voor een ieder ter inzage lig gen op de gemeentesecretarie, afde ling Openbare Werken (Stadhuis, Kamer 111), tót Maandag 13 Maart d. a. v. Op laatstgenoemde dag, te 10 uur voormiddag, zal een daartoe aangestelde commissie ten stadhui- ze. kamer 204. zitting houden, om bezwaren van belanghebbenden te gen de onteigening aan te horen. Be zwaren kunnen door belanghebben den ook schriftelijk worden inge diend tof uiterlijk twee dagen vóór de zitting bij de Hoofdingenieur- Directeur van de Provinciale Direc tie van de Wederopbouw en de Volks huisvesting in Zuid-Holland, Riouw- straat no. 6, te 's Gravenhage. 1445 Leiden, 22 Februari 1950. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN VOOR DE TUINDERS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be- langhejbbencien, dat op 6, 7 en 3 Maart 1950, telkens van 8.3012.00 uur en van 13.0016.30 uur. in één der lokalen van het veilinggebouw van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling Leiden en Omstre ken zitting zal worden gehouden voor de herijk van maten en ge wichten voor de tuinders aangeslo ten bij deze veiling. Aan belanghebbenden zal schrif telijk worden medegedeeld, op wel ke datum en op welk tijdstip zij hun maten en gewichten ter herkeu ring moeten aanbieden. 1446 Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de bekendmaking, welke van heden af is aangeplakt ten Stadhuize. aan het gebouw van de Dienst voor Sociale Zaken (Ga- renmarkt hoek Levendaal) en aan het Waaggebouw. Leiden 22 Februari 1950. F. H- VAN KINSCHOT De secretaris, J. BOOL. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat diegenen, i die in aanmerking willen komen voor een vergunning tot het opko- j pen van oude materialen en afval- j stoffen op de openbare weg, hiertoe i onverwijld een schriftelijk verzoek j aan hun College moeten richten. i Voor een vergunning komen slechts zij in aanmerking, die een geldig bewijs van inschrijving kun nen tonen als lid van de ondervak groep opkopers van oude materia len en afva^toffen. 1447 Leiden, 22 Februari 1950. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester, F. H- VAN KINSCHOT De secretaris. J. BOOL. VASTSTELLING KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de door hun Collese, voor het tijdvak van 1 April 1950 tot 1 April 1951, vastgestelde kiezerslijst, tot en met 16 Maart a.s. voor een ieder ter inzage ligt, ter gemeentesecretarie, 1 afdeling Bevolking c.a.. en tegen be- i taling der kosten, stemdistrictsgewij- 'ze. in uittreksel verkrijgbaar is. Leiden. 22 Februari 1950- Burgemeester en Weth. voorn., De Eurgemeester, F. H. VAN KINSCHOT De secretaris J. BOOL. 1425 Woensdag 22 Februari Onder duizend excuses voor zijn nalatigheid van gisteren, wil Stads- kok alle leden van de Ned. Kath. Vrouwenbeweging, groep „Gilde" er vandaag hoewel rijkelijk laat even op wijzen dat. zij hedenavond cm acht uur verwacht worden in ,.De Doelen". Daar wordt de jaarver gadering gehouden. Nu weet Stads- kok dat dames nergens zo'n hekel aan hebben als aan zakelijke verga deringen. Dat wist het bestuur ook. En daarom heeft men mevr. J. Staal- van Santvliet verzocht een lezing met lichtbeelden te houden over Rome en het Heilig Jaar. Mevr. Staal heeft het aanbod gaarne aanvaard en komt vanavond met de nieuwste lichtbeelden over de opening van de H. Deur, de H Vader, enz. enz. Het lijkt ons dat alle leden vanavond in De Doelen" op het Rapenburg te vinden zullen zijn! Er is trouwens binnenkort nog een lezing over Rome. Ook al met lichtbeelden. Mr. Jan Derks komt Vrijdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal, onder auspiciën van boekhandel „De Sleutelstad". En a.s. Dinsdag komt- de Leidse Smalfilm Liga bijeen. Om acht uur in „In den Vergulden Turk" zullen de heren Brunsteede en Goosen van de Haagse Liga eigen werk projec teren en een zeer bijzondere toe lichting daarop geven. Er is ook ander nieuws dan alleen maar nog komende bijeenkomsten Gisteravond rinkelde een glasruit op de Nieuwe Rijn aan diggelen. Een onbekend gebleven wielrijder reed'namelijk tegen een etalageruit van de fa. B. aan. Dat kan tenslotte iedereen overkomen. Al was het niet bepaald flink, dat die wielrijder ijlings het hazenpad koos. Maandagavond vierde het zang koor „Staalwijk" zijn vierde lustrum met een feestelijke bijeenkomst, waarop de geschiedenis van twintig jaar werd gereleveerd, ook hoe Staalwijjc, als uitzondering, tijdens de oorlog kon blijven repeteren. Voorzitter Breed ijk sprak de feest rede uit en eerde de oplichter, de heer Boehmer. Hij sprak ook over het tekort aan toeloop van jongere krachten, die straks de ouderen moeten aflossen. En huldigde ten slotte mej. de Roos, die al die twin tig jaar reeds organiste is. In de haast van gistermorgen heb ben we vergeten te vermelden in ons verslag over de opening van de R.K. Finse Schooi dat het gebouw luisterrijk versierd was met ver schillende bloemstukken. Die waren gezonden door het gezamenlijk on derwijzend personeel, door de leve rancier van de school „Padox" uit Warmond, en verschillende anderen. Dat moest u toch even weten. Van daar dat we het alsnog vèrmelden. STADSKOK. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het voorb. Kerke lijk examen de heer T. J Hefting te Amersfoort; voor het doctoraalexa men Godgeleerdheid de heer D. J. Froentjes te 's-Gravenhage; voor het candidatasexamen Kunstgeschiedenis mevr. E. C. Venemansv. d. Ham men te Voorburg; voor het docto raalexamen Nederlands Recht de heer J. F. A. de Soet te 's-Graven hage. BURGERLIJKE STAND Geboren: Pieter z. van J. Koome en T. M. van Heijningen; Antonia Maria d. van H. A. van der Linden en W. Kalkhoven. Andrea Cornelia d. van A. C. Ponstein en J. Kasteel. Maria Christina d. van C. Zierikzee en C. M. van Kalkeren; Rudolf Fre öerik z. van C. P. M. Bouter en E. J Giezen; Hendrik z. van S. Boek kooi en E, Neuteboom; Johan z. van W. J. Thelen en S. M. Oosterhout. Dirk z. van D. Parlevliet en A. Jon ker. Gotfried Maarten z. van J. G van Kooperen en A. van Velde; Jo hanna Wilhelmina d. van J. van der Meij en C. Zandbergen; Sophia Ma ria Catharina d. van H. Wassink en M. Tekamp; Jan Jeroen z. van J. Zuijderduijn en A. M. van Beele. Margaretha Maria d. van B. van Weeren en C. de Vos. Gehuwd: E. F. J. Kortman jm. en G. H. van de Ruit jd.; J. D. Bom jm. en J. J. Nieuwzwaag jd. Overleden: C. L. van Velzen wedr. 79 j.; J. Slingerland m. 66 j.; J. van Leeuwen z. 29 j.; M. E. van Leeu wen vr. 44 j.; A. Horree wednr. 81 j.; W. J. Heijtze gesOh. 45 j.; G. E. S- Hansche vr. 49 j.; P. Meijers wednr. 88 j.; J. Zwanenburg m. 87 j.; H. Crama m. 70 j.; J. Verbeek m. 75 j.; P. van den Bosch m. 73 j. LAATSTE BERICHTEN FRIESLAND GAAT RUNDER T. B. C. UITBANNEN. Er bestaat kans, dat het houden of verhandelen van tuberculeus rundvee in Friesland reeds op 1 Mei van dit jaar volgens een provinciale veror dening verboden zal zijn, zo heeft de heer P. Sjollema, directeur van ds gezondheidsdienst voor vee in Fries, land, op een boerenvergadering te Drachten meegedeeld. In de zomer van 1949 hadden 63 Friese zuivelfabrieken de laatste op tuberculine reagerende dieren uit de veestapels van de aangesloten le den of leveranciers verwijderd. Van de nog resterende 33 zuivel fabrieken zagen er 30 kans om voor Mei 1950 de laatste „reageerders" op te ruimen. De tijd is nu rijp om door overheidsingrijpen een provincia le verordening is al gereed, doch de datum van inwerkingtreding werd nog niet vastgesteld De Friese veestapel op korte termijn geheel T. B. C.-vrij te maken. 3 V« STAATSLE-NINu 1950. De minister van financiën maakt bekend dat de inschrijvingen op de 3yt% Nederlandse Staatslening 1950 het gevraagde bedrag van 200 mil- lioen hebben overschreden. De storting, welke naar keuze in vrij geld dan wel in schatkistpapier zal kunnen geschieden, vindt plaats op 15 Maart- Vrouw vermoord te Loosduinen Dader gearresteerd Gistermorgen omstreeks vyf uur is de 26-jarige C. W. van der Ark, geboren Lunenburg, in haar woning aan de Kijkduinsestraat 57 te Loos duinen vermoord. De vermoedelijke dader, de 28-jarige J. W. van der Ark, echtgenoot van het slachtoffer, is voortvluchtig. In de woning, waar zich heden morgen in alle vroegte het drama afspeelde, wonen behalve de familie van der A., bestaande uit man, vrouw en een dochtertje van vier jaar, ook de bejaarde ouders van het slachtoffer, alsmede haar 35-jarige broer. Om kwart voor vijf gistermorgen hoorde de grootmoeder, die in de voorkamer sliep, een licht ge schreeuw. Zij stond op en ging naar de slaapkamer van haar dochter. Toen zij de deur van de slaapkamer opende zag zij haar dochter ernstig gewond op bed liggen. Op het bed lag een bijl. De groot moeder maakte dadelijk alarm. Haar dochter was niet meer te helpen; zij overleed spoedig. Volgens de politie leefde het echt paar Van der A. reeds geruime tijd in onmin. De man staat bij de politie niet gunstig bekend. Hy heeft ver schillende inbraakjes gepleegd en is ook reeds wegens heling veroor deeld, De voortvluchtige echtgenoot van mevrouw van der Ark-Lunenburg, die gistermorgen in haar woning te Loosduinen werd vermoord, is he denmorgen gearresteerd. Na een mislukte poging om zich van het le ven te beroven. Tijdens een voorlo pig verhoor heeft hij bekend zijn vrouw te hebben vermoord. De Haagse verkeerspolitie werd he denmorgen even na negen uur, ge waarschuwd, dat er op het Schenk- viaduct iemand was aangereden door een vrachtauto. Het was de voortvluchtige v. d. A. De chauffeur van de vrachtauto ver klaarde, dat, toen hy met zyn auto over het Schenkviaduct reed, plotse ling een man, die op de ijzeren bal- lustrade langs de weg zat, een snoek sprong nam naar de voorwielen van zijn vrachtwwagen. Op het allerlaat ste moment had de chauffeur het stuur van zijn wagen nog naar links kunnen omgooien. Het rechterspat bord raakte nog de man, die tegen de grond werd gesmakt en bleef liggen. Er waren geen uitwendige verwon dingen te bespeuren. Van der A. werd vervolgens onder politiebewaking naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd, waar hem een voorlopig verhoor is afgenomen. Hij heeft bekend ge moord gepleegd te hebben. Volge®, zijn verklaring is hij 's avonds tuslbn elf en twaalf uur heimelijk via de keukendeur zijn huis binnengekomen. Hij is toen naar de slaapkamer van z5jn vrouw ge gaan met wie hij, naar hij zegt, uren lang gepraat heeft. Over en weer werden verwijten gemaakt. Daardoor heeft hij zich zo opgewonden dat hij zijn vrouw met een bijl en een dolk mes van het leven heeft beroofd. Van der A. heeft voorts verklaard. c.at hij een fiets, die hij na de moord gestolen had, voor ƒ20 heeft ver kocht. Met dit geld heeft hij zich een oude bruine overjas en een paar oude schoenen aangeschaft. De politie zoekt thans de kooplieden met wie hy zaken heeft gedaan. Er wordt hun aangeraden zich onmiddellijk bij de centale recherche van de Haagse politie te melden. De sectie op het stoffelijk over schot van de vermoorde vrouw was I gisteravond nog niet afgelopen. EERSTE KCMER De Eerste Kamer heeft gisteren al gemene beschouwingen gevoerd over het finantieel beleid der regering. Vandaag kwam de minister van financiën, prof. Lieftinek, aan het woord. Hij besprak achtereenvolgens het monetaire, het budgetaire en het fiscale beleid. Na de bevrijding is het beleid steeds gericht geweest op her stel en handhaving van het monetai re evenwicht in het binnenland en ook tegenover het buitenland. Dat inflatoire spanningen konden worden bedwongen is te danken aan de toenemende productie, de buiten landse credieten, de bijzondere hef fingen, de invordering van achter stallige belastingen en de zware be lastingdruk- Spr. ontkent, dat wij op het moment der devaluatie nog in de gevaarzóne van inflatie verkeer den. Er bestaat geen wanverhouding tussen de geldomloop en het natio nale inkomen. De invloed van de devaluatie op het binnenlandse monetaire even wicht nagaande, betoogt de minis ter, dat men zeker niet kan zeggen, dat een inflatoire tendenz zou bestaan de geldcirculatie is zeer standvastig geweest, en er is z. i. geen enkele reden om de alarmklok te luiden met betrekking tot de geldcirculatie. De Marshallhulp op zichzelf oefent reeds een drainerende invloed op de geldomloop uit. Het beleid voor de toekomst op monetair gebied wordt beheerst door de gedachte, het verkregen mone taire evenwicht te handhaven. Met het oog op de aflopende Marshall hulp zijn begrotingstekorten gevaar lijk. Komende tot de kwestie van de besteding der guldenstegenwaarde van de Marshall-hulp zegt de minis ter, dat. naar ruime berekening, deze over 1949 zal bedragen 1250 a 1280 millioen gulden en over 1950 1220 a 1240 millioen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Vastenavond N.R.K.M. Zondag avond was het vastenavondfeest van de R. K. Middenstand. Voor de leden was een spel georganiseerd, waar aan ieder mee kon doen. Het ouder wetse ganzenbordspel stond die avond weer in het middelpunt van de belangstelling, mede omdat hier mee mooie prijzen te winnen waren. De verder avond werd verzorgd door „Geraldini" die met de nummers, welke hij ten tonele bracht, geweldig succes oogstte Met een dansje na werd deze zeer goed geslaagde avond besloten. HILLEGOM Gouden Bruiloft. Woensdag vierde het echtpaar P. C. Versteege en M. C. Versteege-Topper het 50-ja rig huwelijksfeest. De gouden brui degom (al 40 jaar invalide) is 79, de gouden bruid 71 jaar oud en geboren Hillegomse. Voor huize „Oeganda" aan Loosterweg III 22a prijkte een schitterende erepoort. Des morgens werd, met Bisschoppelijke goedkeu ring, door een hunner heerzonen, missionaris in Oeganda thuis een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarbij 2 kleinkinderen als koor knapen fungeerden. De celebrant sprak daaronder een hartelijke ge lukwens uit. Na de H. Mis vertolk te een nichtje van het gouden paar een toepasselijk danklied. Zeer ve len kwam de eenvoudige mensen hun gelukwensen aanbieden en tal rijke geschenken en bloemstukken mochten zij bewonderen. Een bijzon der en intiem gebeuren was het, toen des avonds een andere heer- zoon, missionaris op Suriname, tele fonisch, zijn gelukwensen aan zijn ouders overbracht. NOORD WIIKERHOUT Geboren: Adriana Maria, d. v. J. Koning-van den Berg; Pieter, z. van A. J. Rietvink-Verdel; Adrianus Leonardus Maria, z. van N. J. Dui venvoorden-van der Weijden; Cor nelia Agatha Clementina, d. van Th. J. van HaasterWennekers; Corne lia Agatha Elisabeth Maria, d. van J. A. de Klerk-Geerlings; Elisabeth Catharina Maria, d. van C. H. J. Conijn-Buschman; Cornelis Petrus Johannes Maria, z. van J. A. Broek- hof-Geerlings; Cornelis Johannes, z. van C. J de Winter-van Egmond; Gerarda Clasina Henrica, d. van C. P. Bakker-van den Heuvel; Willem Frederik, z. van S. Braam-van Dijk; Cornelia Petronella Maria, d. v. N. A. Lommerse-van der Poel; Antonia Maria, d. van J. Duivenvoorde-de Haas; Anna Cornelia, d. van T. Scheepmaker-Hondrieh. Overleden: M. van Baal, 63 jaar, echtgenoot van W. Brouwers; C. A. Ammersdorffer, 55 j.; J. F. H. Mar ris, 71 j.; J. van den Berg, 71 j., echtgenote van G. Turk: D. K. van Kampen, 1 dag. Ondertrouwd: J. H. Bontje, 26 j. en H. Th. Hulsebosch. 25 j.; D. R. Kock. 29 j. en M. C. Daems, 25 j. Gehuwd: Th. H. Horsthuis en J. M. E. Versélewel de Wit Hamer; A. W. Aanhane en B. L. Broekhof; J. Th. v. d. Poel en M. C. Heemskerk; L. P. v. d. Lans en Th. A. Warmer- dam; P. M. Smulders en G. S. M. Janssen. VOORSCHOTEN V V.L.V. en R.O.O.D.A vierden Vas tenavond. De wedstrijd Engeland BNederland is gisteravond reeds gespeeld in „Het Wapen van Voor- schotn". Ir. van Emmenes zal Woens dag een hele toer hebben om de re porter van deze a vond wedstrijd te verbeteren! Deze „zit-voetbalwed strijd" was een van cle vele hoogte punten van het bonte programma. De voorzitter van V.V.L.V.de heer M. Lakeman, verwelkomde in zijn openingstoespraak vooral de leden van handbalvereniging ROODA, die deze avond in groten getale waren opgekomen. Naast de hersengymnas tiek viel vooral de spraakwaterval geweldig in de smaak. Trainer Nolk van Gogh ontpopte zich als een caba retzanger met. toekomst en werd na afloop op de schouders genomen. Op dikwijls originele wijze begeleidde „The Rythme Club" de dansende paren. De VVLVROODA-familie heeft van een kostelijke avond kun nen genieten. WARMOND Door de afd. Warmond, bestaan de uit 587 leden, werd door 182 le den gebruik gemaakt van de gelegen heid om hun stem uit te brengen voor de eerste zes candidaten van de groslijst voor de Prov. Staten. Aan tal geldig uitgebrachte stemmen 1070 De stemming was als volgt verdeeld: Bolsius 157, Schrama 169, v. Nispen 148, Verbouwen 150, v. d. Berg 73, von Fisenne 149. van Mil 25. Paar- dekooper 55, Hoonhout 11, Aalbcrse 32, v. d. Weyden 105. SCHEEPSEERSTEN BANTAM JavaR'dam 20 Febr. van Port Said; DORSETSHIRE Dja kartaA'dam pass. 20 Febr. Fini- sterre; GROOTE BEER A'damDja karta pass 20 Febr. Kaap St. Vin- vent; ORANJE DjakartaA'dam 20 Febr. te Suez; PASTEUR 24 Febr. te A'dam van Djakarta verw.; ROE- BIAH DjakartaR'dam pass 20 Febr Kaap Bon; WILLEM RUYS Djakarta Rotterdam pass 20 Febr. kaap Roca. DORSETSHIRE DjakartaAm sterdam pass. 21 Febr. Ouessant; GROOTEBEER, AmsterdamDjakar ta pass. 21 Febr. Kaap de Gata; KE- DOE 22 Febr. van Rotterdam te Dja karta verwacht PASTEUR, Djakar taAmsterdam pass 21 Febr. Kaap de Gata; ROEBIAN, DjakartaAm sterdam pass. 21 Febr. Algiers; SI- BIGO, RotterdamJava, pass. 21 Febr. Kaap St. Vincent- "Verkeersonderwijs aan alle kinderen zal de- onveiligheid doen minderen. VEILIG VERKEER.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3