ENIGE SLAGERS Gemeenteraad Voorschoten CROOT PAND - VASTENAVONDBAL STOMPWIJK - P. BE GRUYTER 8 ZN. D.V. Katwijk a/Zee WINKELJUFFROUW if LEERLING WINKELJUFFROUW ZATERDAG 18 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Het is een bekend verschijnsel, dat vooral in de plaatsen gelegen in de omgeving van grote steden, vele verenigingen, welke een cultureel doel nastreven, een kwijnend be staan leiden. Ook in Voorschoten is dit het geval. Het ligt naar de mening van B. en W. zeer zeker op de weg van het gemeentebestuur om het plaatselijke culturele leven zoveel mogelijk te bevorderen. Momenteel wordt in onze gemeente aan geen enkele plaatselijke muziek-, zang- of toneelvereniging enige subsidie, in welke vorm dan ook gegeven. Wel werd bij raadsbesluit van 21 Juli 1939 besloten aan de plaatselijke Harmoniegezelschappen „Benvenu- to" en „St. Laurentius" een bedrag uit te keren van 25.voor elk door deze verenigingen te geven concert tot een maximum van 3 con certen. Tijdens de oorlogsjaren kon van het geven van concerten echter geen sprake zijn en de activiteit der verenigingen was overigens door maatregelen van de bezetter prac- tisch geheel lam gelegd. Na de be vrijding zijn beide verenigingen her rezen en door de besturen wordt niet alleen alles in het werk gesteld om het hoofd boven water te hou den, maar tevens wordt getracht het culturele peil omhoog te brengen. Zonder aan de prestaties van enige vereniging te kort te willen doen is B. en W. van oordeel, dat verdere verhoging van het culturele peil der plaatselijke verenigingen wenselijk moet worden geacht. De in de laatste jaren gegeven concerten werden voor een, groot gedeelte bekostigd door de Kon. Wilhelmina-Vereniging. Gezien het grote belang, dat de gemeente en haar bevolking heeft bij dergelijke verenigingen, in het bijzonder bij officiële feestelijkhe den, en aangezien verwacht mag worden, dat het geven van concer ten door de bevolking op prijs wordt gesteld, geven B. en W. in overwe ging voor de genoemde verenigingen een subsidie toe te staan, doch slechts indien ten genoege van B. en W. wordt aangetoond, dat de ver eniging levensvatbaarheid bezit. Al dus dient naar de mening van B. en W voor muziekverenigingen de sub- siaie te bedragen 200.en voor zangverenigingen 75.— per jasr. Eovendien ter stimulering van de pogingen tot opvoering van het cul turele peil een aanmoedigingssubsi- die van 25.voor een muziek- of zangvereniging die aan een natio naal- of bondsconcours deelneemt, welke subsidie éénmaal per jaar wordt verstrekt. Aan de plaatselijke toneelvereni gingen wordt voorgesteld om toe te kennen een subsidie van 75. per jaar. Voorwaarden Voor het verlenen van bovenbe doelde subsidies, verbinden B. en W. de voorwaarden, dat in de loop van liet kalenderjaar door de muziek verenigingen tenminste 2 gratis Dpenluchtconcerten worden gegeven pn dat door de zang- of toneelver enigingen tenminste 2 openbare uit voeringen worden gegeven en ten slotte, dat bij bijzondere gebeurte nissen, desgevraagd medewerking wordt verleend, wanneer B. en W. zulks nodig achten. Zo luidde het voorstel van B. en W. De heer Viveen maakt bezwaren tegen de gestelde condities en argu menteert deze bezwaren. De heer Buwalda stemt met het voorstel in, maar vindt dat de toneelverenigin gen niet in aanmerking moeten ko men voor de subsidie, want zij kun nen propaganda maken voor de po- Kiek. De heer Fortanier is verheugd over het voorstel, maar vindt B. en V/. wat te karig met de bedragen. Ock hij dringt aan op soepelere con dities. De heer Korthals wil nog meer dere verenigingen, die evenzeer een cultureel doel nastreven, onder de regeling laten vallen. Hij noemt het Nut van het Algemeen. Na deze stemmen vernomen te hebben ant woordt de voorz. dat het college be reid is om de verplichtingen te ver zachten in deze vorm n.l. dat er slechts 1 openbare uitvoering gege ven behoeft te worden. Het argu ment van de heer Buwalda wordt bestreden. Nadat nog meerdere mo gelijkheden en wenselijkheden wer den besproken, werd toch besloten het voorstel niet verder te wijzigen. En het kreeg de instemming van alle leden. Over de muziektent De gemeente Voorschoten beschikt niet over een gemeentelijke muziek tent. Deze moet steeds worden ge huurd, waarvan de kosten bedragen f 300.per jaar. Nu hebben B. en W. zich afgevraagd of het geen aan beveling verdient, te meer daar het aantal concerten in verband met bo venstaand voorstel, over te gaan tot plaatsing van een definitieve mu ziektent. Als geschikte plaats wordt genoemd het Oranjeplein. De kosten zullen bedragen ongeveer 10.000. Maar alvorens verdere stappen te doen, zouden B. en W. gaarne eerst het gevoelen van de raad willen vernemen, waarom zij dan voorstel len om in beginsel te besluiten tot de bouw van een muziektent en deze te doen plaatsen in het plantsoen op het Oranjeplein. En hier komen de meningen van de leden: De heer Viveen vindt een muziektent een afgrijselijk ding. Die gebruik je als kwajongen om er be stormingen en verdedigingen op uit te voeren. Spr. vindt dat het Oran- jeplein op een afschuwelijke manier zal worden ontsierd. En dan het be drag. De meest geschikte plaats is de Voorstraat. Dat is de plaats van het vermaak. Zoek een uitneembare muziektent, die eigendom wordt van de gemeente. Die kunt u plaatsen, waar u wilt en wij worden gespaard voor een onaesthetisch gevaarte. De heer Dekker deelt deze mening ten volle. En een uitneembare is veel goedkoper. Muziek in het park? De heer Buwalda heeft bezwaren tegende plaats. Zet de tent op het water in de vijver van het park. De heer Fortanier vindt ook de plaats in het park juister. De heer Lamboo pleit voor het behoud van het park. De heer Schrama beraamt een uit neembare tent op circa 5000. En als slotaccoord klonken een stemmig de meningen van de leden. Allen voor een uitneembare muziek tent, die men kan plaatsen, waar men wil. Van de rondvraag werd door de leden, gezien het late uur, geen ge bruik gemaakt, alleen de heer Vi veen liet nog even een klank horen, die bij velen weerklank vond: Zou den B. en W. niet zo vriendelijk willen zijn wat minder punten op de agenda te plaatsen en dan de raad maar wat meer bijeen doen komen? De voorzitter zegde dit toe. Harmonie-vereniging „St. Lauren- tus". Donderdag- en Vrijdagavond heeft genoemde vereniging een mu ziekuitvoering gegeven in het ver.ge- bouw. Kap. R. H. M. Middelhoff opende de avond en riep de jongeren op om lid te worden. Onder leiding van de dirigent L. O. H. Jansen werd een aantrekkelijk programma uitge voerd. Na de pauze voerde het to neelgezelschap „De Gezellen" van Leidsendam „De gebr. Kalkoen" op. Directe verbinding Brussel-Lisse Voor het bloemen-corso Door het comité uit de Bloembol lenstreek voor het Bloemencorso 1950, gevormd dopr de gemeenten Hille- gom, Lisse, Sassenheim is als defini tieve datum voor het grote bloemen corso vastgesteld Zaterdag 22 April. Mede in verband met het gouden jubileum van de Bond van Bloem bollenhandelaren en de openlucht bloemententoonstelling in „Keuken hof" zal aan dit bloemencorso, dat vorig jaar honderdduizenden bezoe kers trok, bijzondere luister worden bijgezet. In verband met de grote tentoonstelling te Lisse zullen vele extra buitenlandse treinen worden ingelegd vanuit Parijs en Brussel, welke een regelrechte verbinding met Lisse zullen onderhouden. Het comité stelt zich voor in de or ganisatie van het corso een aantal verbeteringen aan te brengen, die het vorige jaar wenselijk zijn gebleken. Er zijn nu reeds diverse aanmeldin gen tot deelneming aan het corso bin nengekomen. WASSENAAR K.A.B.O. in feeststemming. Don derdag heeft de Kath. Bond van Overheidspersoneel in het R.K. Ver enigingsgebouw de jaarlijkse feest avond voor de leden en hun dames gehouden, waarvoor zeer grote be langstelling bestond. Geen wonder overigens, want de feestavonden van de K.A.B.O. zijn altijd uitstekend voorbereid. Zo ook deze. John Kelly had de leiding van het programma. waarin optraden het accordeonduo „Two Wijnands" en de zeer verdienstelijke amateurgooche laar Tumary. Kelly zelf bracht be kende- en nieuwe liedjes en vrolijke, altijd beschaafde conference. Er heerste een prettige stemming, die tussen de bedrijven door nog werd verhoogd door 'n kopje koffie, 'n ge bakje, 'n croquetje, patates frites en zovoorts. Kap. Bregten sprak als g.a. een kort woord, waarin hij de leden opwekte ook de andere Kabo-bijeenkomsten regelmatig te bezoeken. En ook de beer Patijn, hoofdbestuurslid van de Kabo te Rotterdam, sprak een woord van propaganda. De avond werd be sloten met een vrolijk samenzijn. Politienieuws. De recherche vraagt nadere inlichtingen over een ergerlijke dierenmishandeling, waar van de hond van een bewoner van de Langstraat het slachtoffer werd. Het dier bleek aan de buik opzettelijk 10 vinger syst. blind rhytm. TYPEN STENO4 t8len (130l#tt#r' 2—3 maanden klaar. grepen p. minuut) Aanvang dagelijks KON. ERK. PITMANSCHOOL PLANTSOEN lib TEL. 2' Bioscopen Trianon. Nadat wij vorige week in dit theater Alexander Du mas' y,La dame aux Camélias", ofte wel Verdi's opera „La Traviata" zagen, moesten we gisteren onwil lekeurig een vergelijking trekken, toen „De Drie Musketiers", naar het gelijknamige boek van Dumas, draaide. In het laatste geval niet gebonden aan remmende muziek, kon het verhaal van de drie mus ketiers met meer vaart en vooral meer spanning worden verfilmd. Overigens is er van het originele boek niet veel meer overgebleven dan het grote schema, waarop de filmmakers de gebruikelijke vrij heden hebben toegepast. Het be zwaar van katholieke zijde tegen dit boek geldt dan ook niet voor de film; de K.F.C. keurde haar zelfs toelaatbaar voor 14 jarigen. De geschiedenis speelt zich af in het Frankrijk van 1625, een woelig tijdperk in de geschiedenis, toen ;Frankrijk z'n grootste staatsman Richelieu had, tijdens de regering van Lodewijk XIII. Tegen de ach tergrond van deze twee personen speelt dit verhaal van pracht, rijk dom, intriges, onbezonnen mannen moed, waaghalzerij, spanning en gevechten op leven en dood. We zullen het verhaal niet beschrijven; de spanning zou er af zijn. En het is juist de spanning die dit verhaal van de jonge Gascogner d'Artagnan opgenomen in technicolor, beziens waardig maakt. Jule Allyson speelt een allerliefste rol als hofdame. En de figuren van de kardinaal, ko ning Lodewijk en de koningin zijn meesterlijk getypeerd. Luxor draait deze week de kleu renfilm „Het liefdeleven van Car men" met Rita Hayworth en Glenn Ford in de hoofdrollen. De geschiedenis speelt zich af in het Spanje van de 19e eeuw. Een jonge edelman komt naar de stad in de hoop een carrière te kunnen opbouwen in militaire dienst. Hij wordt echter verliefd op een zigeu nerin, die getrouwd is met de lei der van een roversbende en geraakt hierdoor ondanks zijn aanvanke lijk goede bedoelingen op het pad der misdaad. Naar mate hij meer in de netten van zijn geliefde verstrikt raakt, neemt zijn strafre gister bij de politie toe. Het komt zover, dat er een zeer hoge belo ning in het vooruitzicht wordt ge steld voor degene, die hem dood of levend aan de overheid weet over te leveren. En dan is het gauw met hem gebeurd. Op het moment, dat hij de zigeunerin neersteekt, schiet een van zijn vroegere collega's uit het leger hem dood. Voor strikt vol- Casino. „Rebellen van de prai rie" is een romantisch Wild-West verhaal, waarin revolvers en liefde de hoofdschotel vormen. De schiet ijzers gaan zeer gemakkelijk af en wie nu maar het vlugst zijn wapen uit de holster pakt, heeft het pleit gewonnen. De rebellen zijn vader en zoons, die postkoetsen overvallen, bankberovingen plegen en een dok ter dwarszitten. Die dokter is na melijk even verliefd op een meisje als een van de zoons. En als die zoon trouwt met dat meisje en zij mee moet doen aan het woeste vrijbuitersleven van haar man, is het hek helemaal van de dam. En fin, er zijn spannende achtervolgin gen te paard te bewonderen en wie houdt van ijskoude mannen met glinsterende pistolen, kan zijn hart ophalen. Boven 18 jaar. Rex heeft van de week „De triomf der doodskoppen", een wat griezelige titel voor een spannend verhaal. Boven 14 jaar. Lido. Er is wel geen landstreek, die de laatste maanden zoveel van zich heeft doen spreken als Sicilië, het land in het Zuiden van Italië, waar de geheime krachten zetelen, die overal elders ter wereld worden geweerd. Het banditisme leeft en woekert op Sicilië en men is daar nog steeds zijn eigen rechter. De or de strijd een moeilijke strijd tegen de wanorde en dit komt in deze nieu we Italiaanse film van de jonge na turalistische school wel zeer duide lijk tot uitdrukking. Het is een film, die een zuiver beeld geeft van de in nerlijke beroering, waaronder Sicilië gebukt gaat, maar daarnaast een film van rijke schoonheid. De men selijke emoties en warme geestdrift schijnen daarbij aan de te veroorde len daden nog iets groots en sym pathieks te verlenen. Deze film, „In Naam der Wet" ge titeld, brengt de geschiedenis van een jonge rechter, die pas benoemd is in een klein dorp van Sicilië en die de wet met de beste en eerlijkste bedoelingen wil zien uitgevoerd. Zijn komst alleen al wekt dadelijk wantrouwen bij de bevolking, maar daarnaast heeft hij nog meer te lij den van de geheime tegenwerking van mensen, die hem eigenlijk had den moeten helpen. Zo o.a. van de Maffia's, de plaatselijke politie, wiens chef, een rijke boer, een openlijk te genstander van hem is. Nog gevaar lijker is de geheime tegenstand van de baron, die heer en meester van het dorp is. Maar, ondanks alle tegen stand zègeviert tenslotte het recht en de jonge kantonrechter kan zijn taak voortzetten. HYPOTHKKKN en voor alle andere zaken op het gebied Tan on roerende goederen Bouw-en Makelaarsbedrijf v.d. Drift ernstjg verwond te zijn en is op ver zoek van de eigenaar afgemaakt. Nadat op Zondag 5 Februari reeds was ingebroken in een woning aan de Lange Kerkdam kwamen de bewoners dezer dagen tot de onaan gename ontdekking, dat dit bezoek zich herhaald had. Nu werd een ra diotoestel vermist. De daders waren zo brutaal ge weest aan de voorzijde van het huis een groot stuk glas in lood te ver nielen. De recherche stelt een onder zoek in. v. d. T. uit Noordwijkerhout deed aangifte van diefstal van een kruiwagen vanaf een in uitvoering zijnd werk aan de Katwijkse weg. Jubileum. Gisteren vierde de heer J. Wolters, Hyacinthstraat 24, zijn zilveren jubileum als conducteur bestuurder bij de H.T.M. Vele colle ga's, chefs en vrienden kwamen de jubilaris thuis gelukwensen nadat hij 's morgens door de Directie was ont vangen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Febr. Groente. Ro de Kool f 6.4015.80, Groene Kool 1822.Boerenkool f2244. Kroten f 66.60, Kroten, gekookt 17—16.—, Uien f 13—46.—, Peen f 10 40.Spruiten f 1254.Andijvie fill—118.—Witlof fll— 52.—Spi nazie f 6793.per 100 kg. Salade f5.90—22.—Knolselderie f 1525. per 100 stuks. Radijs f 18.10, Selderie f 11.70—15.30 per 100 bos. TER AAR 17 Febr. 1950. Groente. Witlof I 0.37—0.47; idem II 0.26— 0.33; idem stek 0.170.19; Spruiten 0.44—0.56; idem afw. 0.31—0.37; Aardappelen 0.100.11: Waspeen 0.170.23; idem afw. 0.120.13. Prei 0.67; alles per Kg. Kroten 5.506.00 per 100 Kg. Selderij 0.21 per bos. ROELOFARENDSVEEN. 17 Febr. BloemenRose Copland 0.390.59, v. d. Eerden 0,380,58; Golden Har vest 0,41—0,58; E. Eddy 0,44—0,56; Zenith 0,41—0.47; White Sail 0,50— 0,63; Gen. de Wet 0,42—0,47; Amido- nette 0,30—0,36; W'. Pitt 0,46—0,55; Nansen 0,330,37; Crater 0,400,49; Zenober 0,300,42; Mozart 0,36 0,46; Crown Imperial 0,320,43; Sonja 0,30—0,38; Pink Gem 0,40 0,45; Oostenrijkers 0,320,43: Delice 0,38—0,44; Krclage 0,30—0,33; Kos ter 0,23—0,33; Earlu Glory 0,28—0.34 Whrestler 0,290,35; Alfred 0,30 0,38; Blauwe Druifjes 0,100,16 per bos; Hyacinthen 5,009,00 per 100. StoofDeren: Brederode 0.26 per Kg. KATWIJK a. d. Rijn. 17 Febr. Groente. Waspeen I f 2542. idem II f 1323.Breekpeen f 5.60 6.29, Groene kool f 1416.Rode kool f7.90—12.90, Gele kool f20— 27.50, Boerenkool f 3450.Sprui ten f 1837.Witlof f27—46.— Uien f 2833.Spikkelbonen f 59 60.Bruine bonen f 54.Knolsel derie p. 100 st. f 1324.idem per 100 kg. f32.50—33.—, Kroten f7.40— 7.50. PRIJSJASSEN laatste Dinsdag aanv. 3 u. Café „DE HAVEN" Roelofarendsveen 1326 L. AKERBOOM. Bekendmaking De Burgemeester van ZOETERWOUDE maakt bekend, dat vanaf 19 Fe bruari 1950 tot en met 11 Maart 1950 op de secreta rie voor een ieder ter in zage is nedergelegd een besluit tot onteigening ten behoeve van de volkshuis vesting vam het perceel Sectie B. nr. 2385. weg, eigendom van de heer H. G. van Leeuwen en het recht van uitpad via dit perceel naar de Hoge Riin- diik. genomen door de Raad op 10 Februari 1950. Zoeterwoude, 16 Febr. 50. De Burgem. voornoemd H. SMEETS. AUTOBANDEN Prima gebruikte en gecoverden. 1100 x 20 1050 x 20 750 x 20 34 x 7 1050 x 16 900 x 16 ook voor nieuwe banden, div. luxe maten. 1343 BENZINE OLIE L. BERK ZOON Kaasmarkt 6 - Telef. 25341 TE KOOP OF TE HUUR met garage en opslag ruimte te Zwammerdam., liggend aan Rijnkant, be vattende beneden winkel, kantoortje, magazijn, gang keuken en zitkamer. Bo ven: gang en vier kamers. Eind Augustus leeg te aan vaarden. Br. om inlichtin gen onder no. 1330 bur. van dit blad. Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Donderdagen 2 en 9 Maart 1950, vm. 11 uur in het Stationskoffiehuis van TH. VAN DEN BERG te Noordwijkerhout, Haarl. Trekvaartweg 10. bii in zet en afslag publiek te verkopen het perceel wei land met berm aan de Haarlemmertrekvaartweg te Noordwijkerhout. nabij het Station Noordwijker hout (Piet Giizenbrug) gr. 1 58.72 H. A.. verpacht zonder contract en zon der termijn aan R. P. van Eeden te Noordwijkerhout. Breder omschreven bij biljetten. Bezichtiging iedere werkdag. 1371 lol. verstrekt gen. Notaris. LAATSTE DINSDAG DUS 21 FEBRUARI Yflaünét 3.30—6 uua iP.oiAée. 7.30 uua A Zaal „Blesse Paard" Band: Harry Raidao Leiding Dansschool Evert Castelein Uitsluitend Katholieke Jongelui. VRAAGT Aanmelding a.s. Maandag nam. tussen 57 uur aan ons filiaal Voorstraat, Katwijk aan Zee. 1333 TI E L E M A N D R O S FABRIEKEN VAN CONSERVEN EN FIJNE VLEESWAREN TE LEIDEN vraagt voor haar afd. Slagerij (uitbeners) Aanmelden van 9—4 uur aan de fabriek. Wat zijn Telefoontjes? Dit zijn de populaire kleine advertenties die tegen contante betaling van f1.50 worden geplaatst. In totaal mogen zij 30 woorden bevatten (elk woord maximum 12 letters) Notaris W. S. JONGSMA, te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 3 en 10 Maart 1950, telkens 7 uur nam. in het Notarishuis te Lei den. Hogewoerd 144. in het openbaar te verkopen de n.v. percelen: te Oegstgeest: 1. Herenhuis met erf en tuin. Warmonderweg 70, groot 4.64 Are. Verhuur v. 50.p. mnd. Grondbel. 81.30; Straat belasting 28.39. 2. Herenhuis met erf en tuin Warmonderweg 72, groot 3 Are. Verhuurd v. 54.17 p. mnd Grondbel. 77.30; Straat belasting 26.95. 3. Herenhuis met erf en turn Warmonderweg 74 uitkomende aan de Prins Eernhardlaan gr- 4.92 Are. Verhuurd v. 66p. mnd Grondbel- 81.31; Straat- belasting 28.39. te Leiden: 4. Huis en erf Herenstraat 6. groot 81 c.a. Verhuurd voor 9.per week. Grondbel. 33.90; Straat belasting 11.82. Betaling der kooppennin gen 10 April 1950. Bezichtiging in de weken van veiling en afslag Dins dag en Donderdag van 2 tot 4 uur. 1353 Inlichtingen worden ver strekt ten kantore van ge noemde notaris. Rapen burg 31. Tel. 25351. tTelefoontjes AANGEBODEN 2 Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu di rect inschrijven als leer ling bii Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. Kore- vaarstraat 5. Tel. 24358. Leiden. 2 Heren!! Hoe is'het met uw oude hoed? Wii maken deze weer keurig in orde. Keren, modeleren, nieuw lint en leer. „Hetro" Hoe- denrep. Inrichting Hooge- vvoerd 109. Korevaarstr 5. 3? Nelson-Rijwielen. door dat wii aangesloten zijn bij het Financieringsinsti tuut zijn wij in staat u op gemakkelijke betaling een Nelson-riiwiel te leveren, zonder prijsverhoging. Komt eens met ons praten. Alt. Mare 112. 7038 2 Te koop een partij rui ge- en koemest. P. Over- rievest, Oosteinde no. 26. Stomipwijk. 7031 2* H-H. Tuinders en Bloe misten!! Fraizen. ploegen, cultiveren, weiland stuk maken, sportvelden aan leggen en onderhouden. Billijke prijzen. Overal te ontbieden. Grondfraisbe- driif. v. d. Lans. Telefoon K 25327302. Sassenheim. 2 Heren Motorrijders komt onze etalage bekij ken. Alle soorten sleutels, tangen, reparatie-materiaal beenpijpen. broeken, spie gels. schakelaar. Je adres met sortering. Fa. A. Alt. Mare 112, Leiden. 7039 2 Te koop: 2 knappe vloerkleden vanaf 15 tot 25. dienstbodekastje 15 2 armfauteuils met rood pluche 22.50. mooie ka- irerbank 12.50. nog eni ge Engelse ledikanten. 1 en 2 pers. vanaf 12.50 tot en met 15. eiken tafel 10.F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51. 7045 2* Perz. kleden. Reparatie aan alle soorten tapijten en kleden. Stoppage. reini gen. motwerend maken. Restaureren van antieke tapijten. Vrijblijvend alle inlichtingen. Atelier „Ma rokko". Buiten'-uststraat 8a Leiden, tel. 23708. 7035 2* Diefsteeg 6a. Volop Brabants bont in groen, bruin en fantasie ruitje. 150 breed a 3.15 per me ter. Praciht kwaliteit Cocos- loper 92 breed, geheel co- cos. zonder papier of sisal. 6-25 p. meter. 7036 2* Accordeon te koop, piano klavier. Korevaav- s+raat 5: Tel. 24358. 7022 2* Aangeboden z. g. a. n. herenrijwiel met Sturwey Archer, 3 versn. naaf en trommelrem. Compleet m. lamp. jasbeschermer en kettingkast 75.—. Tevens prima versterker en luid spreker t- e. a. b. A. v. d. Stein. Wijngaardenlaan 36. Voorschoten. 1370 2" Huismoeders. Laat voor het te laat is uw meube len eens nakijken. Wij stof feren ze voor U met prima voor-oorlogse bekleding. H. J. v. d. Pluym. gedi.pl. meubelstoffeerder. St. Jo- rissteeg 12. Leiden, tele foon 21266. 7041 2* Opklapbeddcn. Divan bedden. stalen ledikanten, kapokmatrassen, ameuble menten. uitschuiftafels. rende tafels, alles nieuw. Nachtkastjes. dressoirs, buffetten, fornuizen, tafels kasten enz. Koopt inboe dels en ongeregelde goe deren. v. d. Pluym. Hoge woerd 41. tel. 21266. 7042 21 Vakschoenmakerij 2de Groenesteeg 27. Heren zo len-hakken 2, dames- en jongensscihoenen 1.50. kinderschoenen tot maat 30 1.25. met rubberhak- ken 0.50 meer. met pri ma drijfriemieer. Beleefd aanbevelend. P. B. Heij- koop. 7027 <2 Badgeijsers, rijwiel, bureaux. Pracht herenrij wiel, goed v/erkende bad geijsers. baden, bureaux, kolenfornuis. buffetten, stoelen. uitschuiftafels. vloerkleed, koperen kaar senkronen 29.50. brand kasten. vitrinetoonbank, enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigrach. tel. 2215Ö. 2 Krachtversterker, eindvermogen 25 watt. m. speaker en motor in pracht- kast 300.Br. onder no. 7040 bureau van dit blad. 2 Geen Diplomaat zou neen zeggen als hij wist. dat De Volle Neef. Dief steeg 19. zo'n prachtsor- tenng feestmutsen. mas kers (originele Amerikaan se gummi maskers), fop- en sdhiertsartikelen. voor drachten en feestartikelen heeft. 7037 2 Te koop: een goed karpet en zes crapeauds, samen 90,—. Hoge Rijn dijk 26. Zoeterwoude. 7028 2 Wekker en horloge-re paraties onder garantie en binnen twee dagen gereed. Alleen bij de vakman ..de Horlogemaker" G. Dijk stra Haarlemmerstraat 186 Leiden. 7033 2 Reclame aanbieding: uitschuiftafels 33.25. rook fauteuils met kussens 49.80. 1 pers. matrasstel met kussen 39.80, eiken saiontafel 17.90, sterke huiskamer stoelen. dres soirs enz. Eigen stoffeerde- rij Henk Regeer, Haarlem merstraat 105 en 101. Te lefoon 26602. 7012 2 Uw bedden en stoelen door ons gerepareerd, ga randeert U een prima af werking. de beste mate rialen en lager in prijs, repareren bijvullen en over trekken. Woninginrichting Henk Regeer .Haarlem merstraat 105 en 101. tel 26602. 7011 PERSONEEL 2 Er biedt zich aan met Mei een R. K. vaste boe renarbeider. best kunnen de melken. Flink vrij huis moet ter beschikking zijn- Liefst omgeving Den Haag of Wassenaar. Br. onder no. 7034 bureau van dit blad. 2 Nette dagdienstbode gevraagd, zelfstandig in haai werk en enigszins be kend met koken. - Plant soen 79- 7044 2 R. K. Jongedame, die middag nog vrii heeft. z. z. g. g. in winkel of iets dergelijks. Br. onder no. 7029 bureau van dit blad. 2 Gevraagd 1 Maart de gelijk Meisje, intem. ko ken geen vereiste (desge wenst week-end vrij). Goede condities. Mevrouw Sweens. v. Beverninghstr. 166 Den Haag. (Telefoon 551706, na 6 uur). 7014 2 Flinke Werkster ge vraagd bij C. L. van Veen, Weipoortseweg 72. Zoeter woude. 2 Op klein maatatelier gevraagd keurig net meis je pl.m. 17 jaar. tevens be reid zijnde om eventueel in winkel behulpzaam te zijn. Br. onder no. 7025 bureau van dit blad. 2 Welke veehandelaar beeft interesse om R. K. boerenzoon in het vak op te leiden, als zodanig werk zaam geweest. In bezit van rijbewijs A en B. Br. on der no. 7008 bureau van dit blad. 2 Chauffeur b. z. a. als particulier of in taxibedrijf Br. onder no. 7007 bureau van dit blad. 2 R- K. Meisje gevraagd leeftijd pl.m. 17-18 jaar, voor drie dagen per week. J- M. Klein Zuideinde 13. Roelofarendsveen. 1335 2 Met Mei gevraagd een R^ K. Boerenknecht of aan komend. goed kunnende melken bij J. H. Koot. te Voorschoten (bii de Vink). 2 Boerenarbeider of knecht gevr. per 1 Mei goed kunnende melken. H. J. Visser. Leimuiden no. 97. 1373 2 Voor de schoonmaak biedt zidh aan een R. K. Juffrouw m. 1. bii oude dame of echtpaar voor enige dagen per week voor Leiden. Br. onder no. 7021 bur. van dit blad. 2 Net R- K. Meisje b. z. a. als hulp bij kinderen. Gced kunnende naaien en stoppen. Reeds eerder in gezin met kinderen werk zaam geweest. Br. onder no. 7017 bureau v. d. blad. 2 Per 1 Maart gevraagd een flinke bloemdstknecht van 1720 jaar bij X- Lan- geveld. Dingsdascheluan 72 Voorhout. 7019 2 Voor direct gevraagd bii alleenstaand persoon een R. K. Huishoudster. Br. agent L. Crt onder no. 1379, Hazerswoude Dorp. 2 Machinefabriek hier ter stede vraagt voor di rect een monteur-bank- kerker. Br- onder no. 1325 bureau van dit blad. 2 Knechtje gevraagd 15 tot 18 jaar, voor Bloemis terij en Groenteteelt, voor het hele jaar. Gebr. Vol- water. Noordeinde no. 25. Roelofarendsveen. 1367 2 Net dagmeisje gevraagd wegens ziekte voor direct. 16—18 jaar. meerdere hulp aanwezig. C. Hosman. Breestraat 115. 7030 2 Gevraagd in bazar een etaleur om eenmaal in de drie weken in de avond uren een etalage te ma ken. Br. onder no. 1332 bu reau van dit blad. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen WONINGRUIL 2 Woningruil. Den Haag- Leiden. Aangeboden mooi benedenhuis 5 kamers, serre, keuken, tuin of vrije 2de flat-étage 5 kamers, keuken, balcon. Beide goe de stand Den Haag West bij L. v. Meerdervoort. Ge vraagd flinke woning te Leiden. Br. onder no. 7026 bur. van dit blad. 2 Ter ruil aangeboden heel huis. Cosijnstraat. Ge vraagd beneden of heel huis. liefst Professorenwiik of Tuinstadv/ijk. Br. onder no- 7032 bureau van dit bl. TE HUUR 2 30 roe teclland te huur aan de Haarlemmervaart, nabij Zwanegat. Rijnsbur- gerweg 107. 7023 GEVRAAGD 2 Arts zonder praktijk zoekt 3 kamers met vrije keuken. Br. onder no. 4369 bureau van dit blad. 2 Tuinder met eigen per soneel vraagt voor uit breiding 2500.ter leen tegen billijke rente en af lossing. Br- onder no. 1372 bur. van dit blad. DIVERSEN 2 Arts zonder praktijk zoekt 1 ruime zit-slaapka- rncr of zit- en slaapkamer Br. onder no. 1368 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3