JCaite §aif Voorzitter J. v.d. Voet gehuldigd voor 30 Jaar noeste arbeid ^Zerugkerende VRIJDAG 17 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA NIEUWE MUNTEN 1952 IN CIRCULATIE. De minister van Financiën wijst er in een Memorie aan de Eerste Kamer op, dat, hoewel met de aan maak van nieuwe munten bevre digende vorderingen worden ge maakt het vermoedelijk tot eind 1951 zal duren voordat voldoende kwartjes, dubbeltjes, stuivers en centen aanwezig zullen zijn voor de circulatie hier te lande. GELE RIJDERS GAAN WAARSCHIJNLIJK OOK OP ZONDAG RIJDEN. De A.N.W.B. overweegt de organi satie der Wegenwacht zodanig uit te breiden dat de populaire gele rij ders ook 's Zondags dienst zullen kunnen doen. De A.N.W.B. heeft twintig nieuwe motoren gekocht. De Wegenwacht telt op het ogen blik 82000 leden. Nu voortaan uitslui tend de leden van de Wegenwacht zullen kunnen profiteren van de prachtige service op de weg, neemt het ledental dagelijks toe. Op één dag boekte de A.N.W.B. 140 nieuwe leden. BEGRAFENIS VAN Ir. W. F. JI. VAN RIJCKEVORSEL. Gistermorgen is op de alg. be- graafülaats te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van ir. W. F. H. van Rijckevorsel, oud-directeur van de N V. Ned. Spoorwegen, ter aarde besteld. Op verzoek van de familie was er in de geheel gevulde aula slechts één süreker. Dr. ir. W. Hupkes, oud president-directeur van de Ned. Spoorwegen, sprak als oud-collega en vriend van de overledene en ook namens de directie en het personeel van de Sooorwegen een gevoelvol woord. Hij herinnerde er aan, dat de overledene, kort na het behalen van zijn ingenieursdioloma, in dienst kwam bij de Holl. IJzeren Spoorweg Mij, alle rangen doorliep en in 1938 tot directeur van de Ned Sooorwegen benoemd werd. Hii bleef zulks tot Maart 1946. Dr. Hupkes schetste de overledene als een sooorman van formaat, die in de periode van 1902 tot 1946 de moeilijkste tijd van de spoorwegen heeft meegemaakt: de beide oor logen, de crisis-oeriode tussen de oorlogen, de fusie der spoorweg maatschaooiien en de spoorwegsta king van 1944. Tenslotte noemde hij de overledene een goed collega en vriend, die ook immer grote belang stelling voor het personeel had. Hierna werd het stoffelijk over schot naar de dodenakker gedragen en ter aarde besteld. KOSTSCHOOLKINDEREN IN ZIEKENFONDS. De Ziekenfondsraad heeft de al gemene ziekenfondsen op de hoog te gebracht van een besluit, dat kinderen, onder wie begrepen stief- en pleegkinderen, die door bepaalde omstandigheden niet in het gezin van de verplicht-verze kerde wonen, in de ziekenfondsen kunnen worden ingeschreven. Deze kinderen komen echter alleen voor indirect-verplichte verzekering in aanmerking, indien de rechtstreeks verzekerde kostwinner is. De kinderen, die volgens het be sluit van de Ziekenfondsraad kun nen worden ingeschreven, zijn zij, die wegens lichamelijke of geeste lijke gebreken -in speciale institu ten verblijven, kinderen in kost scholen en tehuizen en anderen, c" in gelijke omstandigheden ver keren, voor zover zij de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt, JEUGDVERWORDING. De officier van Justitie te Roer mond, mr. F. M. Wilbrenninck, heeft een ontstellend dossier verza meld over een zedenschandaal in de Noordlimburgse gemeenten Gen nep en Ottersum, dat ruim twee jaar heeft voortgewoekerd. In af wachting van de berechting van de ze zaak dqor de kinderrechter en door de Roermondse rechtbank, zijn enkele tientallen jongens en meis jes van 10 tot 20 jaar in observatie huizen opgenomen. Enige volwasse nen werden in dit verband in voor lopige hechtenis genomen. Onlangs hebben de ouders van de betrokken kinderen voor de kin derrechter, de officier van Justitie en de burgemeester moeten ver schijnen. Er is toen gebleken, dat vele ouders schromelijk in hun taak zijn tekort geschoten. Overijsselse architecten hebben plannen ontworpen voor goedkoper woningen. Elk onderdeel der wonin gen is gestandaardiseerd. Het voor nemen bestaat 1000 woningen in 4 verschillende gemeenten te bouwen. Zij zijn gedacht in blokken van zes stuks met een minimum afname van 30 stuks. De woningen zijn speciaal voor grotere gezinnen bedoeld. Iedere wo ning biedt volgens ontwerp huisves ting aan negen personen. Dit plan is, gelijk vele andere, aan het ministerie van Wederopbouw voorgelegd. Over geen dier plannen, ook het Bussumse niet, is tot dus verre een beslissing genomen. K.L.M. GAAT IN DUITSLAND LIJNEN EXPLOITEREN. De K.L.M. gaat haar luchtvaart bedrijf het komende seizoen in Duitsland op grootscheepse wijze aanpakken. De hoofdzetel zal in Frankfort worden gevestigd, ter wijl er kantoren komen in Ham burg, Dusseldorp, Neurenberg, München en Bonn. De heer Harry Laponder, die voor de oorlog in Berlijn het hoofd der K.L.M. was en na de bevrijding naar Stockholm werd overgeplaatst, wordt weer de hoofdvertegenwoordiger in Duits land en zal een staf van 140 K.L.M.- employéls, over diverse kantoren verdeeld, onder zich krijgen. Deze zomer zullen Frankfort, München, Dusseldorp, Neurenberg en Hamburg weer met Amsterdam verbonden zijn. „N. v. d. D." EEN STROOM VAN SLAGROOM. Een van de vrachtauto's van de Roermondse melkinrichting „Hygia", die dagelijks tonnen zuivelproducten naar het buitenland vervoeren, i: de omgeving van Schaik (N. Br.) gekanteld. De wagen was geladen met 5000 liter slagroom en was op weg Brabant naar Luxemburg. In een scherpe bocht moest de chauffeur uitwijken voor een tegen ligger. Hierbij raakte hij in het zachte gedeelte van de wegberm, kantelde en belandde vervolgens met zijn wagen in een beekje. In een oogwenk was dit beekje veran derd in een zacht kabbelende stroom van slagroom, die bij de toeschou wers luilekkerland-ideeën opriep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. (H BEURS BLIJFT LUSTELOOS. Voorzover dit mogelijk was gaf de beurs gisteren nog minder activiteit te zien dan de vorige dagen. Niet al leen het publiek, maar ook de be- roepshandel is uiterst gereserveerd. Begin beurs, anders dikwijls een der drukste momenten, lag de markt reeds volkomen apathisch en gedu rende het verdere verloop kwam hierin slechts weinig verandering. Opmerkelijk was gisteren de omzet in Nederlands-Amerikaanse hypo- potheekbank, die meer dan f 100.000 nominaal bedroeg. Dit fonds gaf de laatste dagen een voortdurende stij ging te zien, de notering was van daag op 79 zo goed als onveranderd. Voor het overige waren er slechts weinig specialiteiten aanwezig. EX-VERLOOFDE GEDOOD. Eis: zes jaar. Wegens doodslag werd Donderdag morgen voor het gerechtshof te Arn hem zes jaar gevangenisstraf geëist tegen de dertigjarige fabrieksarbei der G. B. uit Arnhem, die op 2 Juni van het vorige jaar in het park Sons- beek te Arnhem zijn vroegere ver loofde mej. R. F. uit Didam met een revolverschot had gedood. Er was lange tijd een zeer intieme omgang geweest tussen het slacht offer en verdachte. Hij had iedere wens van haar trachten te vervullen en kon volgens de psychiater zijn liefde niet prijsgeven toen het meis je de verloving verbrak. Directeur N.Z.H.V.M. vrijgesproken Polilie-agenten kregen risping ber Overleden is pater P. Strijbos CSSR., die 40 jaar gewerkt heeft in de Braziliaanse missie. Slechts één meeuw-met-rode-kop is in Denemarken teruggekeerd van het troepje, dat op 4 Februari op Schiphol werd losgelaten; het was al een oudere vogel. De jonge dieren zijn vrijwel alle in ons land ge bleven. Winterflora, een tentoonstelling van bloeiende bolgewassen, is te Bo- venkarspel geopend door de voor zitter van de Ver. voor bloembollen cultuur, jhr. van Nispen tot Panner- den. „Bezitspreiding in de zin van vermogensvorming" was het proef schrift, waarop mr. A. E. Th. Koo ien, lid van Prov. Staten v. Utrecht, promoveerde aan de Utrechtse Uni versiteit tot doctor in de rechtsge leerdheid. De molen „De Zoeker" is aan gekocht door de gemeente Zaandijk vöor 7000, Geheime zenders zijn weer aan het werk in Twente. Een is er vast gesteld tussen Markelo en Holten. Aetherklanken HILVERSUM. 301.5 M. 7.00—24 00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gramofoonmuziék. 7.45 uur Morgengebed en Liturgische Kalen der; 8.00 Nieuws en Weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziék; 10.00 Voor de Kinderen. 10.15 Gramofoonmuziék; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramo foonmuziék. 12 00 Angelus. 12.03 Amu sementsorkest (12.3012-33 Mede delingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek Nieuws. 13.20 Pianoduo. 13.35 Kamermuziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Gramofoonmuziék. 15.15 Kroniek van Letteren en Kun sten. 15.50 Kamerkoor. 16.30 „de schoonheid van het Gregoriaans" 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Kooer- kwartet. 18.15 Reportage. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten 19.25 Parlementaire causerie. 19.35 Gramofoonmuziék. 19.45 Regeringsuitzending. 20.00 uur Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gramofoonmu ziék. 20.15 „Lichtbaken". 20-40 Gra mofoonmuziék. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.45 Puzzle. 21.55 Populair Concert. 22.35 Commentaar uit de Benelux; 22.45 Avondgebed en Li- „St. Deus Dedit" - Noordwijkerhout Een buschauffeur van de N.Z. H.V.M., die een bepaald type bus niet prettig vond, heeft in de zomer van vorig jaar een paar agenten, die hij op zijn weg naar Spaarndam ontmoette, uitgenodigd eens een remproef met zijn voertuig te doen. De remproef toonde aan, dat de remm'en niet in orde waren, en des wege moest de directeur der Maat schappij voor de kantonrechter ver schijnen, die hem veroordeelde tot 150,—. De directeur, de heer J. J. JurriS' ssn, kwam van deze uitspraak ir beroep en de Haarlemse rechtbank kreeg toen uit te zoeken, of de heer J. inderdaad aansprakelijk kon wor den gesteld voor het mankement aan de bus of dat er in het ge heel geen mankement geweest was en de chauffeur, die een ander type bus wou rijden, de agenten had beetgenomen. De betrokken chauffeur had op de bewuste dag de dienst van een col lega overgenomen en zijn teleur stelling geuit over het feit, dat de te rijden bus geen „Fordje" was. Hij kwam na de eerste rit terug met de mededeling, dat de remmen niet deugden en kreeg toen een an dere bus, doch na de tweede rit stond het eerste vervoermiddel weer op hem te wachten, nadat personeel de wagen had onderzocht en alles in orde had bevonden. Toen speelde zich op de weg naar Spaarndam de remproef af, op uit nodiging van de chauffeur. De agenten, die de proef namen, hadden echter beiden verzuimd op de manometer te kijken, of er ge- nosg druk stond op de luchtrem- men. De verdediger van de heer J. merkte op, dat de chauffeur gele genheid had gehad de druk te ver minderen, wat temeer waarschijn lijk werd, doordat de bus na 1 tie proef door garagepersoneel van de N.Z. H.V.M. was onderzocht, waar bij opnieuw geen enkel gebrek kon worden geconstateerd. De verdedi ger achtte het in het algemeen on juist. dat de directeur voor alle door zijn personeel beeane overtre dingen kon worden De officier van Justitie, die zijn requisitoir begon met op te mer ken dat wegens een fout in de dagvaarding toch vrijspraak zou moeten volgen, achtte het aller minst bewezen dat de rem niet in orde- was geweest en berispte de twee agenten, die remproeven na men zonder od manometers te kij ken, en daardoor de mogelijkheid tot controle achteraf verhinder den. Spreker requireerde vrij spraak. De rechtbank sprak ver volgens de heer J. Vrij. turgische Kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM n, 416 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 18.30 VPRO., 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmu ziék. 8.00 Nieuws en Weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziék. (9-309.35 Waterstanden). 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Ra diofeuilleton. 10-35 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.40 Viool en piano. 12.00 Accerdeonmuziek. 12.30 Mededelingen 12 33 Trio. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropo'e Orkest. 14.00 ,,Het Nederlandse lied". 14.20 Politiekapel. 14.50 Streekuit- zending. 15.15 Kamerorkest en so liste. 16.00 ,Van de wieg tot het graf", causerie. 16.15 Amateursuit zending. 16.45 Reportage. 17.00 Gra mofoonmuziék. 17.30 Voor de Jeugd 18.00 Nieuws. 1815 Populaire mu ziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Bijbellezing. 19.45 ..Passepartout", caueserie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actua liteiten. 2012 Vara-varia. 20.15 uur Weense muziek. 20.45 Gevarieerd programma. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Dansmuziek. 22.25 „Onder de Pannen", hoorspel. 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Parijse programma. 23-2524-00 Gra mofoonmuziék. BOMEN VAN SPOORWEG OVERGANG WAREN OPEN. Begin October van het vorig jaar gebeurde op de zeer drukke spoor weg-overgang aan de Tongelrese- straat te Eindhoven een ongeluk, waarbij een personen-trein komende vanaf het station te Eindhoven de richting Weert op een ambulan ce-auto inreed. De chauffeur van de auto werd gedood en de inzittende verpleegster ernstig gewond, hing tijdens het ongeluk een zware mist en de bomen waren niet sloten. In verband met dit laatste feit stond Donderdagmiddag voor de Bossche' rechtbank de overwegwach ter H. de G. uit Geldrop terecht. De G., die reeds 20 jaar overweg- wachter is en de laatste 4 jaren op de bewuste spoorwegovergang heeft gestaan, verklaarde dat het kloksein, dat de trein O 603 had moeten aan kondigen, niet was overgegaan. Hij had het althans niet gehoord. Enkele minuten voor deze trein was er een expres-trein gepasseerd, terwijl enkele minüten na trein 603 een goederen-trein moest doorkomen. Tussen het kloksein en de komst van de daarmee aangekondigde trein verlopen minstens drie minu ten. Na het passeren van de expres- trein kreeg De G. een kloksein. Vrijwel onmiddellijk daarna wilde hij de overgang sluiten. Hij be merkte echter, dat trein 603 reeds op de overweg was en dat het on geval met de ambulance-auto zich reeds had voltrokken. De goederen trein heeft hij nog kunnen ophou den. De G. concludeerde, dat het bewuste kloksein kennelijk als aan kondiging van de goederentrein was bedoeld. Volgens verklaringen van deskun digen is het heel goed mogelijk, dat de klokseinen voor enkele minuten weigeren en dat de nadering van een electrische trein lang niet in die mate kan worden waargenomen zoals de nadering van een stoom trein. Ter zitting bleek, dat de wachters van de spoorweg-overgang aan d< Tongelresestraat reeds voor het on- Vijf jaar geleden herdacht de voor zitter van de Ned. R.K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit", afdeling Noordwijkerhout, de heer J. van der Voet, het feit dat hij 25 jaar voor zitter van de afdeling was. De tijds omstandigheden lieten toen niet toe hiervan een feest te maken, doch het 30-jarig jubileum werd te baat genomen, om deze eminente voor zitter eens flink te huldigen. Kerkelijk werd het feest Zondag jil. reeds ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid, opgedragen tot inten tie van de jubilaris, en een algemene H. Communie door de leden van „St. Isidorus". Donderdagavond had in de grote bioscoopzaal van Gebr. Brama een huldigingsbijeenkomst plaats. Vele leden met hunne dames hadden aan de opdracht van het actieve bestuur gehoor gegeven om de huldiging bij te wonen. Onder de genodigden za gen we o.a. pastoor van der Waar den, de burgemeester, weth. van de Rotten en de gemeente-secretaris. Voorts vertegenwoordigers van an dere organisaties en van de zuster vereniging, de Chr. Landarbeiders- bond. Vice-voorzitter P. A. Duivenvoor de opende de bijeenkomst, nadat onder het zingen van het verenigings lied door de aanwezigen de jubila ris met zijn echtgenote was binnen- geleid. Hij heette de aanwezige ker kelijke en wereldlijke autoriteiten hartelijk welkom. Hierna ging het doek op. Als verrassing stond daar op het podium opgesteld de muziek vereniging „St. Jeanne d'Arc",, die na het „Lang zal hij leven", nog enige nummers ten beste gaf. Huldiging door K.A.B.- voorzitter. Hierna nam de voorzitter van de KAB de leiding van de avond over. Hij nam allereerst het woord en zeide dat het voor de jubilaris een grootsedag was, ook voor zijn gezin en voor de afdeling, Spr. memoreer de dat van der Voet immers voorop heeft gestaan voor de sociale en ma teriële belangen van zijn mensen. Veel voldoening hebt gij hier van gehad; miskenning en te genslag zijn echter ook uw deel geweest, aldus spr. Met taaie volharding en vaste wil hebt gij een grote afdeling opgebouwd en al uw krachten gegeven. Met bezielende woorden hebt gij de mensen ook in de moeilijkste jaren bijgestaan in hun strijd om het bestaan. Het staat vast,, ver volgde spr., dat gij door uw be moeienissen veel armoede hebt voorkomen. Geijverd hebt gij altijd voor recht vaardigheid en liefde en van uw werk hebt gij een stuk apostolaat gemaakt. Als waardering voor het vele werk bood spr. hierna, namens de afde ling, 2 fraaie zetels aan, waaraan alle leden, practisch gesproken een steentje hebben bijgedragen. Voorzitter Duivenvoorden bracht tenslotte hulde aan de echtgenote van de jubilaris, die ook heeft me degewerkt, door het brengen van offers voor de organisatie. Als blijk van waardering bood een klein meis je de echtgenote van de heer van der Voet een bouquet mooie bloe men aan. Namens de KAB sprak de voor zitter ook woorden van dank tot de jubilerende voorzitter Spr. zeide dat de plaatselijke standsorganisatie niets is, als deze niet geschraagd wordt door de vakorganisaties. Wij hebben een behoorlijke KAB, aldus spr., ook daaraan heeft u medege werkt. Als bewijs van erkentelijk heid hiervoor bood spr. namens de KAB een horlogeketting aan. Schriftelijke felicitaties Na een stukje muziek van de band werden de ingekomen felicitaties voorgelezen. Er waren o.m. felici taties ingekomen van de oud-gees telijk adviseur, kapelaan de Wit, en van het 2e Kamerlid de heer M. P. van der Weijden. Een fruitmand werd aangeboden door de Gebr. Brama en een bloemenmand van de R.K. Middenstandsvereniging en van dc R.K. Bouwvakarbeidersbond. Vervolgens werd gedeclameerd en werd een kleine schets opgevoerd door leden van „Meer vreugde" uit het leven van de jubilaris. Deze schets was in twee delen, het eerste deel. 30 jaar geleden en het tweede deel van de tegenwoordige tijd. Zeer goed kwam in deze schets de tegen stellingen in het organisatieleven uit. Het werd door de spelers goed vertolkt. Bondsvoorzitter aan het woord Hierna kwam aan het woord de Bondsvoorzitter, de heer C. J. v. d. Ploeg. Deze feliciteerde de heer van der Voet namens het Bondsbestuur. Hij zeide dat de jubilaris zijn taak in de afgelopen 30 jaar zeer goed heeft vervuld. Gij hebt uw plicht gedaan zei spr., zoals de leden dat van u verwachtten. Door uw kalme manier van leiden hebt gij in rots vast vertrouwen een afdeling opge bouwd die er wezen mag, een van de mooiste van de Bond. Zonder de oude pioniers was de Bond niet ge worden wat hij nu is. Geheel de districtsvergadering stelt prijs op het oordeel van de jubilaris. Van der Voet komt daar om zijn oordeel te geven in het belang van de leden, maar ook van het bedrijf! De Bonds voorzitter haalde hierna de strijd van vroegere jaren nog op en hoop te dat de jeugd kennis zal nemen hiervan. Aan het slot van zijn rede ■vroeg de Bondsvoorzitter of de jeugd mee wil werken aan de uitbouw van de organisatie. Liefde voor standgenoten De geestelijk adviseur, kap. Vrok- lage nam vervolgens het woord en gewaagde van de liefde van de ju bilaris voor zijn standgenoten, die met beide handen hun brood moeten verdienen. Als iemand .begrepen heeft, aldus spr., dat rechten ook plichten meebrengen, dan is het van der Voet. Hij is een man van dure plichtsbetrachting en is hierin een voorbeeld geweest voor zijn mede arbeiders. De g. a. sprak ten slotte de hoop uit dat God de jubilaris nog vele jaren mag sparen Voor zijn ge zin en voor de organisatie. Moeen de jeugdige leden uw voetsporen druk ken, zo eindigde spr. Dank van de burgemeester De burgemeester zeide hierna be hoefte te gevoelen om van der Voet te huldigen. Hij dankte de jubilaris voor alles wat hij in het algemeen belang heeft verricht. De burgemees ter belichtte v. d. Voet nog als mens, die de strijd aanbond om de maat schappelijke positie van zijn mede- rbeiders te verbeteren. Altijd heeft hij voor de zaak gestreden, nooit echter tegen personen. Dat was een verdienste van de heer v. d. Voet. De burgemeester getuigde hierna van de grote medewerking, welke hij van de jubilaris ondervindt als wethouder, en wenste hem ten slotte geluk met zijn jubileum. Hierin be trok de burgemeester ook de echt genote van de wethouder. Nog meer gelukwensen Na een speciale feestouverture van de muziekclub, nam de pastoor het woord, om van der Voet te noemen het factotum van.de gehele Bond en een man van recht en plicht. Een WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdag- tot Zater dagavond, opgemaakt te 10 uur). VOORJAAR. Droog en overwegend zonnig weer met matige wind uit Zuide lijke richtingen. Overdag zeer zacht voor de tijd van het jaar. Een menselijke barometer zijt Gij. als vocht en tocht Uw vijanden zijn. Uw gevoelige spieren en gewrichten waarschuwen U bij elke wisseling in tem peratuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak in alle hevigheid op, bederven Uw levensvreugde en ver woesten Uw gestel. Wrijf Uw iheumatiek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepel met de beroemde Akkers Kloosterbalsem, het middel waarvan men al 3 geslachten lang zegt: „geen goud zo goed. geval een request bij de spoorwe gen hadden ingediend, waarin zi om betere beveiliging verzochten in de vorm van een wekker-systeem. De officier' eiste een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van 1 jaar. De raadsman, mr. Ch. Witlox uit Den Bosch, verklaarde, dat dc voorschriften een te grote verant woording op de schouders leggen van deze vrij eenvoudige mensen. Vooral, daar zij onmogelijk een zeer drukke overgang nodeloos af gesloten kunnen houden. Zij moe ten staat kunnen maken op de sei nen. De raadsman achtte het niet uitgesloten, dat het kloksein inder daad geweigerd zou hebben. Hij bepleitte primair vrijspraak en sub sidiair geldboete. Uitspraak 2 Maart a.s. man die steeds zijn kracht weet te putten uit Gods hulp. Hij werkt mede, aldus spr., om de bloei van de parochie te bevorderen door zijn werk aan de Bond. Als pastoor richt te spr. hierna woorden van geluk wens tot de jubilaris en eindigde met de woorden: Moge recht en plicht uw devies blijven. Namens de Chr. Landarbeiders- bond sprak de heer Barnhoorn woor den van gelukwens en bedankte van der Voet nog voor het feit dat deze 27 jaar geleden de Chr. Bond in Noordwijkerhout heeft helpen op richten. Voorbeeld voor de jeugd De aalmoezenier van de Jeugdbe weging, kap. Naastepad, sprak de hoop uit, dat de jeugd 2 dingen zal leren van de jubilaris: Godsvertrou wen en dat God geen wasdom geeft als er geen mensen zijn die zaaien. Het nadeel van uw werk, aldus spr., is dat thans veel aan de Bond wordt overgelaten. De kapelaan sprak ten slotte de hoop uit, dat de jeugd ieert aan te pakken en vroeg het gebed van de jubilerende voorzitter voor de jeugd, opdat zij haar traag heid zal afleren want zij hebben de weg naar Gods huis nog niet hele maal gevonden. Namens de Bond van Overheidspersoneel bood de heer v. d. Klauw een kistje sigaren aan. Namens het bestuur van de Landar- beidersbond dankte de heer P. A. Duivenvoorden als bestuurslid voor alles, dat de heer van der Voet in het belang van de vereniging heeft gedaan. Aan het einde van de avond nam de jubilaris nog het woord. Het viel item moeilijk iets te zeggen, doch hij dankte voornamelijk degenen die zijn vrouw in de hulde hadden be trokken. Ook bracht spr. veel van cle hem gebrachte hulde over aan zijn medewerkers. Hij trad nog in herinnering van de moeilijkheden van vroeger en vroeg vertrouwen van de leden in het bestuur, daar kan een zaak alleen sterk mee ge maakt worden. ntLZUctiien Met het troepentransportschip „Pasteur", dat vermoedelijk op 25 Febr. a.s. te Amsterdam zal arrive ren, keren de volgende militairen naar huis terug: Leiden: A. Belt, Witte Rozenstraat 9; J. M. Bernsen, Breestraat 157; P. Dregmans, Wasstraat 53; H. W. F. Goddijn, Madoerastraat 29; C. Roe- landse, Heerensingel 12a; J. v. d. Wilk, Sumatrastraat 187; H. J. v. d. Wel, le luit., Lijsterstraat 5; W. H. M. Blok, korp., Hogewoerd 84 AJ. B v. Meygaarden, Sumatrastr. 46; W. P. Koolhaas, sergt., Nieuwsteeg 39; W. J. Baars, Zijlsingel 67; W. v. d. Klaauw, Bronkhorststr. 59; W. J. Buil, Rijndijkstr. 21; A. Burggraaf, Tessel- schadestr. 12 A; H. Dijkstra, Hee- renstr. 89; H. J. Plas, Waldeck Pyr- montstr. 15. Abbenes: J. v. Beek, Hoofdweg 1631. Alphen a. d. Rijn: H. Hesseling, Woubrugseweg 54; J. Veldkamp, Ridderbuurt 18; G. Zwaan, Hoofd straat 153; O. J. Captein, Gouw- sluisweg 32; B. de Groot, Hoorn 338. Boskoop: J. Pelleboom, Emma- kade 35. Hazerswoude: H. H. Verdegaal, Hoge Rijndijk A 162. Hillegom: J. M. v. d. Weijden. Wil- helminalaan 12. Zilk: P. H. Zethof, Zilkerduin- weg 67. Katwijk: K. Mol, Meerburgkade 132; M. v. Duyn, Meerburgkade 78; J. Hoek, Kattenstraat 9; B. Kuijt, Meerburgkade 84; A. Paap, Secr. Varkevisserstr. 210; J. Imthorn, Secr. Varkevisserstr. 256; N. P. Parlevliet, Parklaan 245. Leiderdorp: I. Hiensch, Kastanje laan 12. Leidschendam: F. v. Schaik, Broek- weg 60; D. A. J. Peschier, Veurse- straatweg 238; J. G. v. Kampen, Dam- laan 56. Lisse: H. v. d. Bosch, Leidsevaart 25. A. J. v. d. Lans, Julianastraat 92; T. W. Schoone, Hyaeinthstr. 10. Noorden: P. v. d. Vaart, Woerdse Verlaat. Noordwijk: J. Kloos, Doezastraat 37; W. H. v .d. Meulen, Duinweg 5; J Spaanderman, Piet Heinstraat 5; J. H. Vink, le luit., Zantvoortsestr. 43; J. Hazenoot, v. Speykstr. 15. Noordwijkerhout: L. J. v. Berkel, Zilkerduinweg 10; W. Freke, korp. Emmastraat 2, C. J. Geerlings, Zil kerduinweg 2a, S. Bouwmeester, Ju- lianaplein 15; H. J. v. d. Voort, Dorps straat 50, J. J. T. Zandbergen, Dorpsstraat 12; G. F. J. de Ruiter, Kerkstraat 76; H. J. Tolen, Zilker duinweg 107. Roelofarendsveen. H. A. I. v. d. Meer, Langeweg 17. Rijnsburg: T. H. Verhave, Kat- wijkerweg 16. Sassenheim: K. Tukker, Meidoorn laan 30; H. A. F. v. d. Berk, Oostha ven 43; G. Dannijs, Molendwars straat 1. Ter Aar: A. C. Kempers, Kor ten aarseweg 2. Voorhout: T. v. d. Bent, Engelse laan 24. Voorschoten: G. P. v. d. Hulst, Rijn dijk 7; H. H. C.' Bruisten, H. v. Essen, B. G. Kneefel. E. M. Loth, M.O.C. Wassenaar: N. L. Hoogeveen, korp. Rechtstraat 71: J. Veldhuis, Rijks straatweg 546; J. J. Verkleij, Lang straat 103; L. H. F. J. Menning, Kerkstraat 49. Woerden: A. den Ouden, Utrecht sestraatweg 121. Zoetermeer: A. J. Ponse, Zegwaart- seweg 51; P. v. d. Berg, Zegwaartse- weg 142; J. Bos, Voorweg 192; D. Stolk, Leidsewallen 62. „ATLANTIS" Met de „Altantis", die 3 Maart te Amsterdam wordt verwacht, keren terug. Leiden: A. v. d. Boogaard, Vol molengracht 13, P. Bourgeois, sold, le kl., Stadhouderslaan 16, J. van Egmond, Hambroeklaan 8, A. H. Fielemon, Ceciliastraat 53 A, H. J. M. Pols, 2e luit., Morsweg 174 B, C. J. L. Nijsoen, Leliestraat 17, J. H. van Voorthuizen, Molensteeg 2, J. G. Hartmann, wachtm., Zeeman laan 26, J. de Vos, sold. I, Hoogl. Kerkgracht 17. Alphen a. d. Rijn: G. Le kkerker- ker, wachtm Kortsteekterweg 8, A. J. H. Verkade, korp., Oranjestr. 46, A. J. Redegeld, sold. I, Heeren- weg 51. Haarlemmermeer: C. Klootwijk, sold. I, Aalsmeerderdijk 364. Hillegom: J. Schrama, Hofstraat 29. Katwijk: H. van Duyn, korp. Adria- nestraat 52. Nieuwveen: C. G. Lek, korp., Am- stel 324. Noordwijkerhout: N, Maryners, sold. I, Heereweg 84. Oegstgeest: J. Zijlstra, korp, Hoge Morsweg 12; B. ten Haken, le luit. Rijnzichtweg 138. Sassenheim: C. G. Snik, korp. Tij loosstraat 25. Voorschoten; H. C. Romijn, opper- wachtm., Leidseweg 241; fam. G. W. Noppen, Leidseweg 431. Warmond: J. J. van Sonderen, sold I, Norremeerstraat 26. Wassenaar: L. de Groot,, Bloemlust- straat 62. Woerden: P. H. Zuiddam, sold. I 355 Woubrugge: C. de Boer, Kerk- weg 6. Zoetermeer: A. van Elleswijk, Den Hoorn 19. Zoeterwoude; N. J. v. d. Akker, Miening. Zwammerdam: A. Wiegman en J. F. Wiegman, A 14.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2