Alphen, LFC, SJC, Teylingen en Hillinen bekeren verder Drie gelijke spelen in de vijfde Cup-ronde 3i ET==g SWince&A Matina n> MAANDAG 13 FEBRUARI 1950 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 DE TWEEDE BEKERRONDE De tweede ronde van de Neder landse Voetbalbekerronde is slechts door weinig clubs uit Leiden en om geving overleefd. Bovenaan de lijst van winnaars staat SJC, aangezien de St. Jeroensclifb met niet minder dan 60 won van Rouwkoop. Ver der wonnen Hillinen, LFC, Teylingen en Alphen. Lisse. RKAW, DOCOS en HILLE- GOM verloren, terwijl Roodenburg en Wassenaar op eigen terrein gelijk speelden, zodat al deze clubs zijn uit geschakeld. DE UITSLAGEN. LugdunumMaasstraat 34; Lisse Martinit 24; TeylingenWilhel mus 1—0. HFCDHZ 6—1; Hillinen —EDS 3—2; RKAW—DCL 1—2; RoodenburgLaakkwartier 22; To- negido—VIOS 2—1; TYBB—LFC 1—2 RouwkoopSJC 0—6; De Postduiven JtVC 1—1; DHS—St. Lodewijk 4—2 DOCOSGD A 3—5; Voorburg— Cromvliet 43; WassenaarKRVC 11; HillegomAlphen (terrein Al phen) 12. HillegomAlphen 12. Dank zij het feit, dat Alphen in de wed strijd tegen Hillegom, die in Alphen voor de tweede ronde om de K.N.V. B.-beker gespeeld werd juist een tik je beter speelde dan de gasten kwam him de 21 overwinning ook wel toe. De gasten speelden echter een pittig partijtje, waarbij het onzuivere plaatsen en de verschillende zwak ke plekken in het elftal even zovele tekortkomingen betekenden, die de heus niet zo sterk spelende Alphen- ploeg nog juist voldoende wist uit te buiten. Het eerste kwartier was vol komen voor de gasten en het was maar goed, dat doelman Goedhart in deze periode zo goed bleek „over winterd" te hebben. Het mistrappen en half raken van de ballen door de Alphense achterspelers bleek sche ring en inslag. Na een half uur spe len bleken de bordjes verhangen en werd de Hillegomverdediging aan de tand gevoeld. Hierop reageerde een der backs met 'n handsbal, waarvoor Bouthoorn de toegestane strafschop in een doelpunt omzette (01). In de tweede helft wogen de par tijen aanvankelijk tegen elkaar op. Baltes en IJkema met de Kruijs wis ten enkele aardige combinaties tot stand te brengen, die, indien met een hoger tempo uitgevoerd, wellicht succes gehad zouden hebben. Toch moest de Hilligom-doelman tien mi nuten voor het einde weer de bal uit het net halen to'en Lammers de laatste hand (voet) wist te leggen aan een goed opgezette aanval van de Kruijs. IJkema en Balter (02). Het is van der Westen, die uit een di recte vrije schop in de laatste secon de van de wedstrijd via de paal het leder keihard in het Alphen-doel schiet. (1—2). DocosGDA 35. Met invallers voor Ludlage en Varkevisser bond Do- cos voor de 2de bekerronde de strijd aan tegen de 3de klasser GDA uit Loosduinen. Het pleit voor het Docos-elftal, dat er van het klasseverschil weinig te bemerken was. Zeker, de GDA-ers speelden technisch beter en gerouti- neerder, maar de rood-witte voorhoe de schiep zich door goede, maar voor al snelle aanvallen kansen. Het ver wonderde dan ook niemand, dat Ver- plancke na een snelle rush keurig scoorde (10). Maar nog voor de rust maakte de GR A-rechtsbinnen gelijk (11). Na de rust werd de strijd nog vlotter en levendiger. GDA ging be ter spelen en de Docos-linkervleugel doorbrak steeds met listige combina ties de Loosduinse verdediging. Uit een zo'n aanval over links kreeg Ver- plancke weer een kans en het werd 21 voor de thuisclub. GDA gooide er nog een schepje op en in korte tijd was de stand 2—3. Dubbeldeman maakte daarna nog 33, maar toen wreekte zich het slappe spel van het rechter verdedigingsblok der Leide- naars. Een fout en een o.i. buitenspel- doelpunt beslechtten het pleit, waar door Docos i9 uitgebekerd. Al met al was de wedstrijd een nuttige oefening voor beide partijen. TeylingenWilhelmus 10 Hoe wel slechts een magere 1—0 over winning werd behaald, pleit het te meer voor Teylingen, daar Wilhel mus momenteel de bovenste plaats bezet van haar competitie-afdeling. Het was een spannende sportieve strijd en de beslissing kwam in de laatste vijf minuten. Teylingen trapte tegen de sterke wind in af en de eerste aanval werd gemakkelijk door de Wilh.-keeper opgevangen. Twee snelle aanvallen, door Wilhelmus ondernomen, vinden bij keeper Hooijmans geen genade. De sterke wind in het voordeel van Wilh. doet een reeks van aanvallen op het doel van Teyl. ontstaan, doch de achterhoede, mede' geholpen door de halflinie, voorkomt alle gevaar. Verschillende corners leverden geen resultaat op en tenslotte, het slechte schot van de Wilh. voorhoede, hield de stand tot rust blank. Na de thee was de sterke wind veel minder en was het spel wel meer het aansien waard. Het eerste kwartier was Teyl. in de meerderheid, doch het korte spel in de voorhoede was juist iets voor de Wilh.-achterhoede. Nadat enkele corners niets oplever den, kreeg v. Elk een kans doch het harde schot ging naast. Beter deed Verdegaal het, die onhoudbaar doel puntte, doch zeer terecht werd dit voor buitenspel geannuleerd. Dan is het Wilh. dat verschillende gevaar lijke aanvallen onderneemt, doch keeper Hooymans geeft geen pardon. Hetzelfde zien wij aan de andere kant. Nog vijf minuten zijn te spelen, wanneer de r.-buiten van Teyl. de bal krijgt toegespeeld, keurig voorzet en Noordermeer met een hard zui ver schot de keeper geen schijn van kans geeft. Met deze 10 was de be slissing gevallen en wachten wij op de derde ronde. RoodenburgLaakkwartier 22. Ondanks de hevige storm was de ze bekerwedstrijd een aardige ont moeting met Roodenburg echter nog niet in kampioensvorm. Wel wist Lens vrij spoedig zijn club de leiding te geven (10), maar nog voor rust werd het voor Laakkwartier 12. Ook in de tweede helft wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op, maar kon de thuisclub niet verder komen dan een gelyk spel en wel door du Prie (22), zodat een wel licht te vroege „bekerdood" de thuis club deed uitschakelen. Lugdunum—Maasstraat 34. Een door groen wit wel wat futloos partijtje voetbal, werd door de be zoekers afgestraft met een kleine overwinning, zodat ook hier een vlugge bekerstrijd het einde bracht. Maastraat streed met de wapenen van het enthousiasme en nadat deze club de stand tot 03 had opge voerd, kwam even de thuisclub los en met goede doelpunten van Mizee en Verhoeven kwam de rust met 2 3. Na rust ongeveer eenzelfde spel- beeld en eerst nadat Maasstraat er 24 van had gemaakt, scoorde Ver hoeven 34 en kwam het einde met een verdiende nederlaag. T. Y. B. B.—L. F. C. 1—2. L.F.C. heeft deze bekerwedstrijd tegen een van haar oude tegenstanders ver diend gewonnen, en wel door haar grote enthousiasme. Er was een wil aanwezig om deze strijd te winnen. L.F.C. had de toss verloren waardoor zij tegen de storm moest optomen, hetgeen zij niet onverdienstelijk deed Door deze bondgenoot waren de T.Y.B.B.-aanvalien niet van de lucht, doch de L.F.C.-verdediging met kee per Duffels aan het hoofd weerde zich geducht. Toch moest hij na een half uur zwichten, daar hij bij een hevige schrimmage uit positie werd gespeeld en er gemakkelijk werd ge scoord (10). Wat T.Y-B.B. ook pro beerde, verandering in de stand kwam er niet, zodat de rust met 10 aan brak. Na de rust was het L.F-C., die het woord voerde en het was Bijl, die met een keurig doelpunt de stand op 11 bracht. Ook T.Y.B.B. probeerde het nogal eens, doch Duffels was het onoverkomelijke struikelblok- 10 min. voor het einde belandde een schitte rende aanval over links bij midvoor Pij tak, die op keurige wijze inschoot (12). Met deze stand kwam het einde. Duffels Jr. heeft zijn doel keu rig verdedigd terwijl de wederopna me van Bijl een verbetering was. Pijnacker zien we liever op de spil- plaats, dan beek. LisseMartinit 24. Lisse is in de 2de ronde van de K.N.V.B.- beker uitgeschakeld door de sterke 4de klasser Martinit. In een goed gespeelde wedstrijd waren de be zoekers over het algemeen iets be ter dan de Lissenaren, welke op de linksbinnen Vrijburg na, volledig versohenen. Het begin was goed voor Lisse, want reeds na enige mi nuten wist H. Faas Lisse de leiding SCHEIDSRECHTER KWAM OP BESLISSING TERUG. R.K.A.V.V.—D.C.L. 1—2. A.V.V. speelde gisteren in de tweede ronde voor de K.N.V.B. bekerwedstrijd te gen D.C.L. uit Rotterdam. De sterk te van beide ploegen was vrijwel ge lijk. A.V.V. maakte het eerste doel punt door Jan Hakkaart. Nog voor de rust kwam de stand gelijk door een bal van rechtsbuiten Donker 11. Na de rust stond het peil van het spel enige trapjes hoger en na vinnige aanvallen gelukte het DCL door te breken. Linksbinnen Noord zij gaf daarna aan DCL de leiding (12). Voor A.V.V. was dat aanlei ding om alles in het werk te stellen voor de gelijkmaker, maar DCL weerde zich dapper, te dapper, want zij vergat herhaalde malen de spel regels. Een penalty was daarvan het gevolg. Frans Hakkaart schoot raak, zodat de stand 2—2 werd. Daarmede ging de scheidsrechter accoord, zo dat de bal in het middenveld ge plaatst werd. Maar- toen begon de herrie. De secretaris van D.C.L., de heer Groenendijk, trad op als grens rechter aan de zijde van D.C.L. en protesteerde bij de scheidsrechter, omdat zoals hij alleen gezien had, de spelers zich reeds bewogen had den vóórdat de bal geschoten was. De scheidsrechter, de heer Keuze kamp uit Delft, annuleerde het doel punt en liet de penalty overnemen. Weer schoot Frans, maar niet met veel animo en trof toen niet 't doel. Onder het publiek ontstond begrij pelijkerwijze deining tegen de on zelfstandige scheidsrechter en de deining werd na de wedstrijd voort gezet. De scheidsrechter werd nage roepen en wilde op een gegeven ogenblik iemand een klap geven wat aanleiding werd tot verdere hand tastelijkheden tussen het publiek. Nadat de spelers en de scheidsrech ter in de clubtent veilig waren heeft de scheidsrechter toegegeven, dat zijn beslissing fout is geweest. Ge noemde Groenendijk en de scheids rechter zi.in derhalve verantwoorde lijk voor de deining. De beide clubs hebben zich sportief gedragen. De uitslagen van de verdere wed strijden waren: Ter LaakA.V.V. 2 18; VoorburgA.V.V. 3 31; Esdo —A.V.V. 4 0-2: G.S.V.—A.V.V. 5 afgekeurd; A.V.V. 6—Oosterboys 3—1. te bezorgen. Geruime tijd waren beide partijen aan elkaar gewaagd en eerst na een half uur spelen kwam de gelijkmaker voor Martinit 11, met welke stand de rust aan brak. De tweede 'helft leverde al spoe dig succes voor de bezoekers op; uit een penalty wegens hands werd gedoelpunt. Maar ook Lisse kwam aan de gelijkmaker, eveneens door een penalty. De strijd werd nu nog levendiger en op fortuinlijke wijze kwam het derde doelpunt voor Martinit; dit doelpunt had evenwel afgewezen moeten worden, daar de bsd reeds van te voren achter was geweest. De tegenstand van Lisse werd nu nog even heftig, -totdat Martinit aan alle onzekerheid een einde maakte door korf voor het einde de voorsprong te vergroten. Martinit verdiende de overwin ning ten volle. Rouwkoop—S.J.C. 06. De der de ontmoeting in korte tijd tegen Rouwkoop, nu voor de bekerwed strijd, heeft voor S.J.C. wederom een flinke overwinning gebracht. In de competitiewedstrijden spraken de Rouwkopers vooral in de eerste helft van de wedstrijden nogal eens een woordje mee, doch gisteren konden zij aan het spel van S.J.C. niet tip pen, terwijl zij ook geen enkele ge vaarlijk moment voor het S.J.C.- doel tot stand konden brengen. In de eerste heift had de thuisclub voordeel van de wind, doch doordat hun aanvallen te doorzichtig waren, kregen zij geen schijn van kans bij de S.J.C.-verdediging, welke naast goed ingrijpen steeds weer hun aan val aan het werk zette, met gevolg, dat H. Groenenwoud en H. Alkema de voor rust de goed werkende Dril lenburg wisten te passeren. Na rust kwam Rouwkoop er niet veer meer aan te pas en moesten zij zich hoofdzakelijk bepalen tot verde digen en toen het spel een kwartier oud was, wist P. Vink op goede wij ze 30 te scoren, gevolgd door een als voorzet bedoeld goaltje van Joop Zalm (40). Toen het eerste half uur vol was, had Harry Alkemade er nog twee aan toegevoegd en met deze 60 voorsprong gingen de S. J. C.'ers het kalmpjes, aan doen, zon der echter Rouwkoop de kans te gr ven een tegenpuntje te kunnen sco ren. Van de Engelse Voetbalvelden jyjANCHESTER UNITED EN PORTSMOUTH leverden in de 5e cup ron de een verbeten voetbalgevecht. Beiden hadden een kans op zowel het Leaguekampioenschap als de cup en op het ogenblik hebben zij die kans nog, want de wedstrijd eindigde in een 33 gelijk speL De eerste helft was voor Manchester. Spoedig had de thuisclub met 20 de leiding maar Portsmouth gaf zich niet gewon nen en toen het laatste fluitsignaal klonk waren zes doelpunten eerlijk verdeeld. Woensdag 15 Februari wordt de wedstrijd overgespeeld. Ook de ontmoetingen Wolverhamp ton WanderersBlackpool (00) en ChesterfieldChelsea (11) worden Woensdag overgespeeld. De Wolves hebben het wel hard te verduren in deze bekercompetitie. Dit is n.l. al de derde achtereenvolgende „replay" Tottenham Hotspur verloor tegen Everton zijn kans op het dubbele succes van promotie naar de eerste divisie en winnaar van de cup. Zij werden met het enige doelpunt van de wedstrijd te Everton verslagen. Het ziet er naar uit, dat de zesde ron de geheel voor eerste divisie clubs zal zijn gereserveerd, want ook de der de klassers Northampton en Stock- port verloren beide, terwijl de tweede divisie club Cardiff City met 31 het onderspit moest delven tegen Leeds United. Leeds United bereikte de zesde runde voor de eerste maal in haar geschiedenis. Het succes op Cardiff was voornamelijk te danken aan de uitstekende middenlinie met de 18- jarige John Charles als uitblinker. De hoop der Londen aren is geves tigd op Arsenal, dat tegen Burnly een schitterende vorm vertoonde. Denis Compton. de cricketer-voetballer bood Lewis de kans voor het eerste doelpunt en nam na rust de tweede goal zelf voor zijn rekening. De superioriteit van Derby in de wedstrijd tegen Northampton kwam tot uiting in drie doelpunten welke binnen vijftien minuten werden ge scoord. Northampton beet dapper van zich af maar was geslagen. Ondanks het zeer slechte weer wer den de 8 cupwedstrijden door totaal 380.000 toeschouwers bijgewoond, Tottenham ontving als troostprijs voor de nederlaag de recordrecette van de dag. 9760 pond sterling. Het record aantal toeschouwers, 38.063, was aanwezig bij de wedstrijd Derby CountyNorthampton. _e uitslagen luiden: Arsenal Burnley 20, Chesterfield—Chelsea 11, Derby CountyNorthampton Town 42, EvertonTottenham Hotspur 1—0, Leeds United—Cardiff City 3—1, Manchester United— Ports mouth 3—3, Stockvoort County—Li verpool 12. Wolverhampton Wan derersBlackpool 0 Ook in de Engelse League werd ge voetbald, zij het alleen in de tweede divisie. De uitslagen luiden: Coven try City—Sheffield Wednesday 3—0, Leicester City—Plymouth Argyle 0— 0 Sheffield United—Southampton 0—1 Israël won taieltennis van Nederland Het Ned. tafeltennisteam, bestaan de uit Cor du Buy, van Zoelen en Pelser, heeft het gistermiddag tegen de nationale ploeg uit Israel, die na deelneming aan de wereldkampioen schappen in Boedapest enkele vriend schappelijke wedsïrijden speelt te gen West-Europese landen en in het Minervapaviljoen de gast was van de Nederlandse Tafeltennis- bond, niet kunnen bolwerken en verloor de strijd met 35. De ne gende partij tussen Du Buy en Steinharz werd niet meer gespeeld, omdat het te laat werd en omdat de beslissing toch reeds was ver kregen. De drie Nederlandse overwinnin gen werden behaald door drie over winningen op de zwakste speler van Israël: Steinharz. De uitslagen luiden: Cor du BuyRojsen 218, 20 22, 2123 (01); Van ZoelenFin- berg 21—7, 16—21, 13—21 (0—1): PelserSteinharz 2111, 2117 (10); Van ZoelenRojsen 1021, 1921 (01); Du Buy—Steinharz 18—21, 21—12, 21—19 (1—0); Pelser Finberg 13—21, 14—21 (0—1); van ZoelenSteinharz 2117, 21 19 (1—0); Pelser—Rojsen 22—20, 13 —21, 17—21 (0—1). HUGHIE SYVIFT, AANVOERDER ENGELAND B, GEWOND. De linksback van Sheffield Wed nesday, Hughie Swift, die als links back en aanvoerder is aangewezen voor het Engelse B-elftal, dat Woens- Februari te Newcastle tegen het Nederlandse elftal speelt, heeft Zaterdag zijn onderkaak gebroken. Hij kwam tijdens een vriendschappe lijke wedstrijd tussen Sheffield Wed nesday en Coventry City in botsing met een der Coventry-voorwaartsen en moest van het veld worden gedra gen. Een Röntgen-onderzoek wees uit, dat zijn onderkaak was gebroken. Ook R. Froggatt niet beschikbaar. Behalve Hughie Swift, is Zaterdag ook Redfern Froggatt gewond, de linksbinnen van het elftal. Hij ver stuikte zijn enkel bijna op dezelfde plek als verleden maand tijdens de wedstrijd Engeland BZwitserland, toen hij eveneens geblesseerd raakte. De twee spelers van Sheffield Wed nesday zullen dus tegen Nederland niet van de partij kunnen zijn. Het is nog niet bekend wie hen zal ver vangen. HOCKEY Ned. dames B-team wint van Amerikaans toer-elital Het Nederlands dames B-team speelde Zaterdag op het terrein van de B.D.H.C. te Bloemendaal een wed strijd tegen een Amerikaans toer- elftal, de Merestead Rootlers. De Ne derlandse dames wonnen met 61 nadat de rust met 40 was ingegaan. Het elftal der Amerikaanse dames maakte geen al te sterke indruk en was in vrijwel alle opzichten de min dere van de goed spelende Neder landse ploeg. Vooral in de eerste helft kwamen de betere technische en tac tische capaciteiten der Hollandse meisjes duidelijk aan 't licht en al spoedig nam het team door mej. Broers van de Be Fair de leiding, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van mej. v. d. Stel Amster dam). Tegen de goede techniek der Nederlandse speelsters waren de Amerikaanse dames niet opgewassen en nog voor de rust wisten mej. Broers en mej. v. d. Stel de stand tot 40 op te voeren. Ook in de tweede helft domineerde het Ned. elftal en door mej. Span- jersberg van 't Gooi werd het 5—0. Eerst daarna slaagde het Amerikaan se team er in tegen te scoren door de actieve linksbinnen Shellenberg, maar het was mej. Spanjersberg, die de eindstand op 61 bracht. UITSLAGEN. KON. NED. HOCKEYBOND. Heren West. Ie klas: BMHC—Be Fair 0—2; TOGO—HDM 1—1; Am sterdamGooi 02; HilversumLa ren 2—2; HHYC—HOC 2—0. Promotie klasse B: BMHC IILei den 00; AsvionDelftse Stud. II 1—2; Groen Geel—HHYC m 6—2; Alliance—GHC 2—2. 2de klasse C: HuditoCl- te Wer- ve 42; RBCKievieten 11. '2de klasse D: ZuidwijckHBS II 7—1; Alkmaar II—BMHC m 1—5; ZandvoortKraaien 12; Strawber ries IIHurley 00. Dames: West le klasse: Hilversum —Rood Wit 0—1; HHYC—Kieviten 31; Be FairAmsterdam 33; BDHCGooi 4—2. Promotie klasse B: VictoriaHDM 2—2: Pincke—HBS 1—3; BDHC II- Strawberries 01; (Strawb. kam pioen); LeonidasLeiden 22. 2de klasse A: HHYC m—HHYC II 40; Leiden IIRBC 24; Asvion HLC 0—1. 2de klasse B: ZuidwijckBDHC III 13; Ever Swift—Tempo '34 12; BDHC IV—HDM II 9—0; Zandvoort Groen Geel 05. Siseo 1Delftse Stud. 7 (Heren" 61. In een spannende wedstrijc toonde Siseo zich op duidelijke wij ze de meerdere over de sterke, in de ranglijst op de derde plaats staan de Delftse Stud. Of het kwam door dat deze wedstrijd de laatste was tegen de koplopers in deze compe titie of dat het bescheidenheid was tegenover het als steeds met veel lawaai opererende Studentenelftal, zeker was dat de Delftenaren van de verwarring in de Siseo-gelederen een handig gebruik wisten te maken en het enige doelpunt drie minuten na de aanvang wisten te scoren. Een wakker geschud Siseo toog toen aan de arbeid en wist door stug verdedigen en goed opgezette aan vallen binnen korte tijd de overhand te verkrijgen en dit met de gelijk maker te bekronen. Het „Veel ge schreeuw en weinig lol" ging toen bewaarheid worden eh een door niets van haar voornemen af te brengen Siseo-elftal bracht in deze wedstrijd de stand van 11 op 61. Stuk voor stuk wisten onze spelers hun plaats en stuk voor stuk voel den zij zich op die plaats thuis. Een voorhoede waarop men reke nen kon, ving vlot de lange slagen van de steeds goed opgestelde ver dediging op en wist tot zesmaal toe het Studentendoel met succes te be lagen. De verdediging liet zich niet in de lure leggen en wist op handige wijze de keeper in het spel te betrekken wat, gezien van der Stok's fors en feilloos wegwerken, slechts voor delen opleverde. Het doelpunten geschiedde met de nodige zekerheid waarbij enige ma len een soloren van enige tientallen ureters met een goed gericht schot de stand verhoogde. Een enthousiast spelend Siseo- team liet in deze strijd zien wat zij waard is en bevestigde eens te meer, dit jaar een zeer serieus reflectant voor de hogere klasse te zijn. De stand is nu: H.L.C. 2 11 Siseo 1 D.S.H.C. 7 10 Gr. Geel 7 10 Ring Pass 4 10 Zuidwijck 3 8 Spirit 3 7 Pioniers 2 8 19 57—11 18 38—9 35—20 9—1 6—4 4 15 9 18—25 3 16 7 17—32 2 1 5 5 21—26 10—31 3—45 der 8 0 Zuidwijck De uitslagen M.H.C. „Zuidwijck" zijn.- Dames: Zuidwijck IBDHC IH 13, Zuidwijck IIGroen Geel H 0—6, GHC III—Zuidwijck III 0—0. Heren: Zuidwijck 1—HBS II 7—1, HDM VIZuidwijck II 1—6, Ring Pass IVZuidwijck III 3—1. De dames konden het niet bolwer ken tegen de a.s. kampioenen BDHC. Zoals reeds verwacht werd, zouden de dames een harde strijd moeten voeren tegen de tot op heden onge slagen Bloemendaalse dames. De wedstrijd is in een 31 nederlaag- voor de gastvrouwen geëindigd. Na 20 min. spelen kreeg BDHC een op gelegde kans, door een fout der ver dediging. Al snel daarop volgde een tweedebelegering, de keepster zag voor de tweede maal de bal achter zich. Ook Zuidwijck schepte aardige kansen, doch het oog der schutters was naast het doel even als de ballen Na de rust zette Zuidwijck op, echter zonder resultaat, integendeel BDHC schoot nogmaals in het Zw.-doel. Toen werd het mej. Bergers te erg en zij maakte een keurig doelpunt om de eer te redden. Keren I had zijn opstelling wat ge wijzigd en de doelverdediger J. Wor- telboer speelde ditmaal middenvoor. Het werd een geheel andere wed strijd dan de vorige twee ontmoetin gen. Toen was het een vrijwel gelijk- opgaande strijd, thans echter een eenzijdige, zoals de uitslag ook wel doet zien. Voor rust werd slechts 1 maal raak geschoten. Na rust was de voorhoede echter ingeschoten en werden liefst 6 doelpunten genoteerd Even voor het einde redde HBS de eer door een goed genomen straf - corner. Door de zwakke tegenstand kan nog niet beoordeeld worden of hier een betere opstelling van de voorhoede gevonden is. Sport in 't kort In een oefenwedstrijd voor het wereldkampienschap ijshockey werd Engeland Zaterdagavorid te Paisley met 31 door Schotland geslagen. De rugby interlandwedstrijd Engeland-Ierland, welke te Twicken ham werd gespeeld, eindigde in een 30 overwinning voor Engeland. Na hun overwinning in de Gent se zesdaagse hebben Schulte en Pe ters Zondag hun overwinningenreeks te Zürich voortgezet. Zij plaatsen zich eersten in de koppelwedstrijd over 100 kilometer, met een ronde voorsprong op hun naaste concurren ten. Derksen reed deze wedstrijd met Faanhof, die zijn debuut maakte als professional. MYSTERIE H OP DE „U krijgt een wagen mijnheer, glunderde hij, „die het met succes te gen een sneltrein opnemen kan. En u boft want de Princess Marina ver trekt pas een uur na aankomst van de boottrein." Algy knorde tevreden, voldeed zijn hotel rekening en die van Blynth, gaf de portier de gebruikelijke fooi benevens de beloofde tien pond. Toen snelde hij weer naar de ontbijtzaal, drukte zijn vriend onstuimig de hand „Het beste ouwe jongen! Ik haar achterna." „Haar achterna?" herhaalde Wal ter schaapachtig. „Wie?" „Vraag je dat nog? Haar natuur lijk. Het wonderbaarlijkste meisje!" Blynth verslikte zich in zijn thee. „En wat is de bedoeling daarvan?" „Me met haar verloven en dan zo gauw mogelijk trouwen wat dacht je anders?" Algy Mortlake was al verdwenen vóór de betekenis van zijn antwoord tot Blynth had kunnen doordringen. IV. Hij stampvoette van ongeduld, ter wijl hij voor het Metropole heen en weer liep, wachtend op de auto. Hij had er geen flauw idee van hoe on bekookt, hoe dwaas hij handelde. Normaal denken kon Algy niet. Eén doel slechts stond hem voor ogen; hij moest en zou dat doel bereiken het wonderbaarlijke meisje terugzien. Al •het andere was bijzaak, waardeloos. In zijn benevelde brein tekende zich alleen haar beeld helder af. Wanneer iemand hem op dit ogenblik gezegd had, dat hij een dronkemans-idee volgde, op het punt was een ongeloof lijke krankzinnigheid uit te halen, zou hij met de grootste beslistheid ge protesteerd hebben tegen de beschul diging, onder de invloed van alcohol te zijn en als gevolg daarvan abnor maal te denken en te handelen. Inte gendeel, hij zou hebben volgehouden, dat de weg, die hij te volgen had, zich heel duidelijk voor hem afte kende waar het wonderbaarlijke meisje ging, moest hij gaan. Hij kon niet anders. Daaraan hield hy vast met de koppigheid van iemand, wiens rede hopeloos vartroebeld is door de naweeën van een fuif. Indien het koele, nuchtere ver stand Mortlake niet ten enemale be geven had, dan zou hij gelet hebben op de symptomen, die toch zo klaar bewezen, dat hij ver van normaal was. In zijn hoofd hamerde het, als of er een smederij in volle werking was. Zijn mond leek wel van kurk, zó droog. Hij had een slap gevoel in de knieën; het noodzaakte hem, te gen de pui van het hotel te gaan staan, nadat hij een paar minuten op het trottoir geijsbeerd had. Eindelijk kwam aan het wachten een eind. De portier droeg vlug de beide valiezen in de auto; verzekerde Mortlake nogmaals, dat hij bijtijds in Southampton zou zijn, om de Prin cess Marina te halen. Algy knikte ongeduldig. Kostbare tijd verliep met al dat gedoe. Tijd, die niet meer in te halen was. „Je kent de condities chauffeur!" zei hij kort. „Tien pond boven de vracht, als we het redden. Vooruit nu maar! Rijden!" Het ging in de aanvang' allerminst van een leien dakje. Even voorbij Northumberland Avenue zat het ver keer hopeloos in de knoop en zy verspeelden vier minuten. De wa gen scheen Algy over Waterloo Brid ge te kruipen. Hij vrat zich op van ergernis, dat de Londense straten in de vroege morgen reeds zo druk wa ren. En deze ochtend, alsof de dui vel er bij in het spel was, nog druk ker dan anders, juist nu hij zo gro te haast had en alles van één enkele minuut kon afhangen. De chauffeur deed zijn uiterste best, verontacht- zaamde geen gaatje, waar hij kans zag doorheen te glippen. Zijn claxon toeterde onafgebroken. Mortlake zat in voorovergebogen houding, spie dend door de voorruit. Hij uitte zeer onvriendelijke opmerkingen aan het adres van weggebruikers, die in de eeuw van snelverkeer niet thuis be hoorden en dan maar tot moes ge reden moesten worden, als ze daar blijkbaar zo op gesteld waren. Eenmaal buiten de drukte van Lon den liet de bestuurder zien, hoe zijn wagen lopen kon. De portier van het Metropole had er niets te veel van gezegd. Mortlake knikte tevreden en sloot de ogen. Hij liet de gebeurtenis sen van de vorige avond de revue passeren: het diner met zijn vrienden daarna. Hier en daar was een hiaat, de gezellige keet in het cafe Anglais Zo drong niet meer tot zijn herinne ring door de brief, die zij aan Bernard Fletwood geschreven hadden. De meeste taferelen, bleven vaag, wazig. Slechts één niet de binnenkomst van dat meisje. En met de gedachte aan het meis je viel Algy Mortlake in een diepe vaste slaap. Het was geluk. Want anders zou hij zich groen en geel ge- ergerd hebben, was het naar alle waarschijnlijkheid bij ergernis al leen niet gebleven. Halverwege Lon den en Southamptoin sprong een achterband. De knal stoorde Algy niet in zijn zoete rust, evenmin als de kernachtige vloek van de chauffeur, die gedurende de gehele afgelegde weg slechts door één zorg gekweld was: dat hij door de een of andere pech zoveel tijd zou verliezen, dat hij de royale premie, welke hij in ge dachten al nuttig besteed had, in rook zag opgaan. De nieuwe band zat er om en voort ging het weer. Maar de pechduivel reed mee en scheen er het grootste genoegen in te vinden, een spaak in het wiel te steken. Bij Wappings, een gehucht ongeveer vijf en dertig kilometer van Southamp ton, begon de motor rare kunsten te vertonen, vertikte het ten slotte fi naal. De bestuurder raasde en tierde, maar met dat al vond hij de oorzaak van het euvel niet. Hij scharrelde de enige deskundige op, die de negorij rijk was, en samen brachten zij weer leven in het hart van de wagen. Met het repareren waren 20 kostelijke minuten verloren gegaan. Pogingen, vooraf door de chauffeur in het werk gesteld, om in Wappings een auto te vinden, teneinde daarmee de tocht naar Southampton voort te zetten, hadden gefaald. Toch constateerde de bestuurder nog een gelukje bij zijn groot ongeluk; zijn vrachtje sluimer de onder alle tegenslagen rustig door. Als de bui moest los barsten was 't de chauffeur altijd nog vroeg genoeg. Hij kon trouwens zijn plezier best al leen op; de tien pond had hij met 'n bloedend hart reeds afgeschreven. Algy schrok wakker, toen de wagen over schandelijk ongelijke keien be gon te daveren. Hij gaapte luid, vroeg zich verdwaasd af, hoe hij in een auto gekomen was en wat hij met die rit toch wel voor kon hebben. De situatie werd hem eensklaps duide lijk, toen hij het sonore, waarschu wende geluid van een stoomboot ver nam. Het begrijpen ging gepaard met een hevige schok van ontzetting. „Is dat de Princces Marina, chauf feur?" schreeuwde Algy opgewonden. ,De bestuurder hoorde vraag van zijn vrachtje met, of hield zich Oost-In disch doof. „Recht er op aan!" gilde Mortlake. „Stoor je niet aan wat mag of niet mag! Als ik de boot maar haal!" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6